WAT ER VAN EEN WERELDSTAD OVERBLEEF P O U L E IJ N Berlijn is een dodenstad Top Naeff zeventig jaar U verlangt naar iets nieuws! Vergane glorie ALLES IS ER VOOR CIGARETTEN TE KOOP .J Scheepstijdingen Alle meisjes weenden om „Jetje van Marle" WILLEMSE M K£M Koninklijke Marine Sierkunst repareert en stof feert ze, en levert ze weer als nieuw af. sierkunst Plaatst een Brandpunt fm^NIEUWS! „PERCO" KOFFIE FILTERS Jongens en Meisjes SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd Berlin, Berlin, ich kcnne dich nicht wieder Wo ist dein Leichtsinn, dein Humor, dein Witz? Wo sind die Frauen mit den schonen Beincn Und deren Kavaliere ohne Zahl? Berlin, Berlin, ich könnte um dich weinen, Du schönste Stadt der Welt, du warst einmal Zo ivas het eens „bei uns" Een puin hoop bleef over Y)IT is een flard van een populair liedje, maar geen liedje van Duitsland 1948. Het is van Berlijn voor twintig jaar. Wat zou de pessi mistische maker van dit versje er in déze dagen van gemaakt hebben! Want nu is Berlijn inderdaad de stad die eenmaal was Wie over de problemen van deze tijd in slaap gesukkeld mocht zijn en. wakker geworden, denkt dat „Bi- zonia" een filmnaam uit Neubabels- berg is met Lilian Harvey en Willy Fritsch in de hoofdrollen, die heeft het mis. Berlijn is op het ogenblik een van de luguberste films die zich ooit aan onze ogen heeft ontrold. Het Gebouw van de Rijksdag, dat reeds in Februari 1933 een ..poli tieke brand" doorstond en daarna nog verder onttakeld werd. is nu niet veel meer dan een geraamte. Dit is echter nog maar één van de tienduizenden ontluisteringen van het tegenwoordige Berlijn. TIEN STUKS A LLES is te koop voor cigarct- ■zx ten in het Duitsland van 1948. maar de bezoeker is toch nog ver rast als hij bij de Rijkskanselarij be sprongen wordt door haveloze jon gens. Het zijn knapen van 10—15 jaar, die dus ternauwernood de „Httlcc-Jugend" ontliepen en die thans op de grofste wijze de ere tekenen van het Duitse soldatendom verkwanselen. Voor tien ctgarctlcn verkopen zij ons het Grootkruis (links) en de eremedaille van de Slag in het Oosten 19411942. De eer is naar de ene kant al even weinig verheffend uitgevallen als naar de andere kant. VERDAG lopen vrouwen koorts- achtig te zoeken naar etenswaren die ze in de wijken van de zwarte markt pogen te bemachtigen. Ze lcd- ren langs de ontelbare ruilwinkels en brengen er pendules en verrekijkers, ringen en Punktrollers om een dag te eten. Ze zijn .ongeschminkt, die vrouwen; niet. omdat ze geen lust meer hebben zich op te maken, maar om de eenvoudige reden, dat er geen lippenstift, geen poeder te koop is. dan alleen (natuurlijk) op de zwarte markt. En als zc dan al eens zo'n kostbaar kleinood te pakken krijgen, dan wordt het voor de avonduren bewaard. Wat doet het cr toe of ze ge schminkt. of ongeschminkt zijn. zal de Nederlander vragen die zich de hongerwinter van 1944 voor de geest haalt en die veronderstelt, dat het dóar op het ogenblik net zo is als toen bij ons. En inderdaad, dat is in Berlijn 1948 ook niet meer het ergste. Maar toch zijn de uiterlijke omstan digheden het ergst. De mensen leven er in een doden stad. Die stad is welhaast te groot om er uit weg te trekken, om op het land te vragen of de boer mogelijk iets wil geven. Ze zijn zeldzaam, de vrouwen die met karretjes .de boer" op gaan en dus zoeken ze in de stadswijken. Wereldstad Men kan twisten over de vraag, of Berlijn ooit een mooie stad is ge weest. maar een formidabele, een echte wereldstad was het zeker. Enorm, was het verkeer. Drommen op de trottoirs, drommen in de on dergrondse. in de bovengrondse en de gewone trams en treinen; grote warenhuizen, theaters, café's ontel bare winkels, kantoren, kazerne-wo ningen monumenten, standbeelden... een stad waar het midden in de nacht doorgaans even druk was als overdag en waar de lichtreclames van alle daken spoten.Vier en een kwart milliocn inwoners! En nu? Drie en een kwart millioen inwo ners. maar: Een dodenstad. Des avonds om tien uur sluiten alle cafe's en even later, als de theaters, die om half zeven begonnen zijn, de menigte uitgespuwd hebben en de weinige trams propvol wegrijden, als ook de danslokalcn de lichten doven, dan sluit zich de nacht over een vergane stad. Maar de ochtend komt weer en wie er ergens de ogen opent, wordt weer geplaatst voor de dagelijkse film van de ruines, van de verdeeldheid, van de chaos. Er is zoveel over Berlijn geschre ven en toch denken velen nog. dat de DUITSLAND 1948 vier sectoren, de Amerikaanse, de Britse, de Franse en wel zeer spe ciaal de Russische sector van elkaar gescheiden zijn. Het kan echter z\jn, dat men van de ene sector in de an dere rijdt, of loopt. Er is plotseling ergens een richtingaanwijzer in het Russisch, doch er onder staat een politicman zoals men ze in heel Ber lijn aantreft, een Duitse Waarmee niet gezegd is. dat het in alle sec toren gelijk toegaat. Politiek, zo is onze indruk, bestaat er in de Rus sische sector een zeer grote druk. Cabaret Laten we u ter illustratie uit een van de vele voortreffelijke scenes van het cabaret „Ulenspiegel." dat 8 weken van tevoren is uitverkocht, doch voor ons een uitzondering wil de maken, een enkel beeld noemen. Cabaret in Berlnn is sinds vele. vele jaren de uitlaatklep van het politie ke en het culturele leven. Wij ken den Enka Mann en haar „Pfeffer- rnühle". Zij vormde slechts een uit vele geestige cabarets. Welnu bij ..Ulenspiegel": Een SA-man is inge slapen en ontwaakt thans na vier jaar. Hij zet de radio aan, zijn Volks- empfanger. want anders heeft de doorsnee-Duitser niet en hij hoort klanken die hem de overtuiging schenken, dat alles nog bij het oude is in Duitsland. Hij marcheert af in Duitse stijl. Ter toelichting: Berlijn heeft op de distributie drie stations, een Ameri kaans, een Engels en een Berlijns Het Berlijnse is echter in handen van de Sowjet. ..Ulenspiegel" steekt er de draak mee. Günter Neumann, die tekst en muziek maakte, heeft een wrange, doch gezonde spot gevon den die de Duitse zelfcritiek bevor dert. de fantasie scherpt en losmaakt en die zelfs de grootste moffenvijand een nieuw licht zou verschaffen op toestanden en verhoudingen die óók in Duitsland bestaan. Het is de cri- lick die de democratie bevordert cn die de nazi-ideologie vermoordt, dus ook een andere dergelijke ideologie, zo die 'al weerklank mocht vinden in een zo verscheurd land. 40-Jarig toneeljubilé Louis v. Gasteren Louis van Gasteren heeft Zater dag ï.l. in de ^.msterdamse Stads schouwburg gejubileerd. Hij speelde de gencraalsrol in LTstinov's ,,Het huis der illusies" in een vertaling van Paul Huf. Een overstelpend aantal sprekers voerde na afloojD het woord. Een van hen sprak de hoon uit. dat het hem gegeven moge zijn ons nog lange jaren te ..vergastcren". Er waren kransen, bloemen, tele grammen en een schilderij. Alamak. BarcelonaAntwerpen, pass. 6 Mrt Gibraltar; Algenib, 7 Mrt van Bahia te Rio de Janeiro; Alhena, R'damRio de Janeiro, pass. 6 Mrt Finisterre; Amstelkerk, 7 Mrt van Takoradi te Port Bouet; Annenkerk, 7 Mrt van Fremantle te Adelaide; Arkeldijk, 6 Mrt van Galveston naar New Orleans; Ar- nedijk. AntwerpenVera Cruz, pass. 6 Mrt Vlissingen; Bloemfon tein, Kaapstad—Southampton, 6 Mrt bij Wight; Congostroom, Am sterdamWest Indië, 7 Mrt van Antwerpen; Delfthaven, 7 Mrt van Antwerpen naar Zuid Amerika; Kamerlingh Onnes. JavaR'dam, 8 Mrt 8 uur van Port Said; Lem- sterkerk, 7 Mrt van Karachi naar Bombay; Leuvekerk. 7 Mrt van Aden te Bahrein; Meerkerk, 7 Mrt van Hongkong naar Manilla; Me- liskerk, 6 Mrt van Matadi naar Londen; Molenkerk. 7 Mrt van Port Swettenham naar Penang; Ni- gerstroom, 7 Mrt van Londen te Boma; Stad Arnhem, 7 Mrt van Huelva naar A'dam; Willem Ruys, R'damBatavia, 7 Mrt te Singa pore; Abbedijk, 7 Mrt van Antwer pen te R'dam; Kota Agoeng, Java- Halifax, pass. 7 Mrt 11 uur Perim; Stad Maastricht. Vlaardingen Savona, pass. 5 Mrt Gibraltar. Troepen- cn transport schepen naar cn vaa Indonesië Groote Beer, thuis. pass. 8 Mrt Perim naar Suez; Johan de Witt, thuis, pass. 7 Mrt Kaap Guardafui naar Aden: Kota Baroe, 7 Mrt nam. van Batavia te R'dam; Sibajak, uit gaand, 7 Mrt van Sabang naar Be- lawan Deli: Sloterdijk, uitgaand. 6 Mrt op 120 mijl Oost van Soco- tra; Tabinta, thuis, pass. 8 Mrt Gu ardafui; Volendam, uitgaand, 7 Mrt op 200 mijl West. van Kreta; Wil lem Ruys, uitgaand, 7 Mrt van Sin gapore: Waterman, thuis, pass 7 Mrt Port Soedan; Zuiderkruis, uit gaand, 7 Mrt 6 u van Port Said. De Dordtse Nachtegaal Prof. Tielrooy contra Winkler Prins In een onderhoud met een ANP- redacteur antwoordde prof. dr. J. Tielrooy op de vraag, waarom hij niet meer de Franse litteratuurge schiedenis van 1500 tot heden ver zorgt voor de 6e druk van de Winkler Prins-encyclopaedie. het volgende: „De uitgever heeft in zijn persoonlijk optreden tegen zijn letterkundige en wetenschappelijke medewerkers iets onaangenaams. 'Bovendien is zijn houding op be paalde momenten tijdens de Duit se bezetting nogal slap geweest en niet geheel oprecht. De directe aan leiding, dat hij van mijn verdere medewerking aan de Winkler Prins afziet, is echter, dat ik evenals Nico Rost in een publicatie in „Vrij Nederland" geprotesteerd heb tegen het feit. dat hij namens de Nederlandse cultuurdragers zit ting had genomen in het Huldi gingscomité. dat de nagedachtenis van de Belgische schrijver Lode Zielens zou eren". Prof. Tielrooy besloot het onder houd met te zeggen, dat het wen selijk ware een encyclopaedic als de Winkler Prins, die toch een na tionaal belang is, te laten uitgeven door een culturele commissie, eventueel met regeringstoezicht. Hij acht het verkeerd dat zulk een belangrijk werk wordt uitgegeven uit winstbejag. DE NEDERLANDSE LETTEREN hebben een eigen Christine de Pisan gehad, een eigen madame de Sévigné, een eigen Emily Brontë, een eigen Sigrid Undset, want lang en bont geschakeerd is de rij die men kan laten beginnen met Zuster Brechtgen en Anna Bijns, om ze te vervolgen langs de dochteren van Roemer Visscher tot Carry van Bruggen en Vasalis toe'. En uit die lange rij van schrijvende verdien stelijkheden zal, mede door de voorname plaats die zij zich veroverd heeft, tot in lengte van jaren „de schrijvende dame" worden genoemd, nl. Top Naeff, de Dordtse Nachtegaal, die de 24ste Maart a.s. haar 70ste verjaardag viert. In de meest letterlijke zin is Top Naeff ..een geboren en getogen Dordtse". want zij werd er in 1873 geboren, ging er ter schole. groeide er op. huwde er en woont er nog steeds in het grote doktershuis aan de weg die van het station de stad invoert, en het huis zelf is. het kan haast niet anders, ook al ty pisch Dordts-patricisch. Vóór Top Naeff dat huis betrok, had haar talent zich reeds ontwik keld tot een begaafdheid van meer dan locale betekenis (in Dordt hui zen op velerlei gebied opmerkelijke locale begaafdheden). Nog in het Victoriaanse tijdvak, in 1899. als meisje van 20 jaar, trad zij op voor het Nederland-buiten-Dordrecht met een toneelstuk, „De Genadeslag". Hoewel zij er succes mee had. zou zij in totaal toch niet meer dan vier toneelwerken componeren met nog steeds als bekendste: „Aan Flarden" (1900). Na De Genadeslag rekende zij af met jeugddressaten in een paar meisjesboeken, die thans, 50 jaar na dato. nog veel gelezen worden, o m. het vele malen herdrukte. School idyllen (1900) en Het Veulen (1903); hoeveel Hollandse meisjes heb ben niet tranen gestort om de dood van Jetje van Marle! Tegelijkertijd wierp zij zich op de moeilijke techniek van de novelle, het korte verhaal, dat in een beperkt bestek toch de illusie, de diepte en de hoogte moet schenken van de volledige, grote roman. Ten minste 10 grote novellen kwamen tussen 1902 en 1940 op haar naam te staan: ..Juffrouw Stolk" (1936) behoort nog steeds tot de meest gelezene. Haar romans Toch zou het ideaal van ..kun nen" cn de naturalistische richting van Top Naeff's generatie met 'r innig-hollandse portretschilde ringsneiging het zuiverst groeien- en-bloeicn in haar romans, te be ginnen met De Dochter (1906). De Stille Getuige (1907). Voor de Poort (1912)!. Letje (1926) en Een Huis in de Rij (1932). Dit werk dwong, evenals de studie Charlotte von Stein (1921). en de Vier Delen Dramatische Kronie ken (1923), respect af door zijn ernst, verantwoordelijkheidsbesef cn taakstelling. Eén type heeft Top Naeff steeds weer het meest ontroerd en het tederst geactiveerd, nl de door de liefde lijdende, de aan liefde bezwij kende vrouw. Met een stijl en een compositie die achter fleurigheid en kleurigheid haar v<jpuwelijk pessi misme nauwelijks laten wegschuilen heeft Top Naeff een zachte ironie en een weemoedige spot kunnen ont plooien. die haar een geheel eigen, aparte roem hebben verschaft. Zij heeft de „ware uitbeelding van mensen cn hun menselijkheid" na gestreefd cn als zij wist. dat zij die naar de eisen des tijds bereikt had, jongste foto van mevrouw Top Naeff, zoals zij zich verdiepte in herinnerin gen aan haar eerste jcugdsiicces, toen Lc Gras en Haspels haar Genadeslag in 1899 ten tonele brachten: Zff was toen 19 20 jaar! kon zij ziehzelvc hekelen als een argeloos-ontgoochclae. Een schrij vende dame. die Vrouw wist te zijn. Een XX-ste eeuwse Muiderslot- figuur. deze Dordtse Nachtegaal, die altoos de kooiige omhulling van Dordrecht heeft verdragen cn be houden en die toch een Nederlands bezit is geworden, waarop wij trots zijn en die thans ons aller erkente lijkheid cn onze respectueuze ge lukwensen ten volle waard is. J. W. de B. Openluchtspel .Frans Hals' Tijdens de Haarlemse fecstweek in Augustus de traditionele bloe- menweek zal oo de binnenplaats der historische „Oude Doelen" een historisch spel worden opgevoerd van de Haarlemmer dr. P. H. Schroder, getiteld „Frans Hals Haarlemse toneelgezelschappen zullen hun medewerking verlenen. De-regie is van Louis Saalborn. Het stuk behandelt een geromanti seerde episode uit het leven van de Haarlemse schilder en laat figuren optreden die reminiscenties wékken aan de schilderijen van de kunste naar, zo zullen Hille Babbc. de luit speler. de Mulat en La Bohémienne ten tonele verschijnen cn taferelen als „De Schuttersmaaltijd" tot le ven worden gewekt. De windhandel in tulpenboilen vormt de achter grond van de handeling, die gedra gen wordt door de figuren van Frans Hals en Michiel de Swaeu. Deze belichamen rësp. dé uit gees- tcliilcc krachten levende- en <lo uit sluitend op materiële genietingen ingestelde mens. Ongeveer 150 ner- sonen zullen aan hot spel medewer ken. Er worden tribunës opgercht voor 1500 toeschouwers. Op 31 Juli de première, waarna nog ze ven voorstellingen zullen volgen. FAMILIEBERICHTEN Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lie ve Moeder. Mvrouw J. J. LOK—VAN UXEM betuigen wij onze hartelijke dank. J. A. J. LOK A. J. J, LOK Amersfoort, Maart 1948. Heiligenberger weg 1. ADVERTENTIES Als het morgen regent loopt U met kletsnatte voe ten! Wij maken Uw schoenen in één dag. LEUSDER WEG 27/29 b. d. Overweg. Maken schoenen sinds 1898. Echtpaar met 4 kin deren, waarvan 1 asthmapatiëntje zoekt dringend WONING (oud of herstellingen nodig, geen bezwaar). In hoge bosrijke streek Is genegen hoge huur te betalen. Br. ond Nr. 2863, aan N.V. Reel.bur. Gelder. Beursstr. 15. A'dam. GELD verkrijgbaar zonder borg voor alle doeleinden, door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen. „SAMENWERKING" I Verstolkstr. 31. Leeuwarden Voor inlichtingen omtrent dienstneming bij de Vloot Geschutmaker, hofmeester, kok. matroos, mon teur, radiomonteur, schrijver, seiner, stoker, telegrafist, torpedomaker, vuurleidingmonteur, ziekenverpL-ger. Korps Mariniers Marinier, tamboer, pijper. Marine Luchtvaartdienst Vliegtuigmaker (-bekleder, -electricien. foto graaf, -instrumentmaker, -konstabel, -metaal bewerker, -radiomonteur), magazijnbeheerder, parachutepakker, vliegtuigtelegrafist, vliegver- keereleider, vliegdienstweerkundige. Marine Vrouwenafdeling Marva (administratieve- en verbindingsdienst). wende men zich tot Marinewervingsgroep Nederland Bezuidenhontscheweg 123, Den Haag of tot de afdeling Utrecht te: UTRECHT: Sijpesteinkazerne, Mineurslaan 8. dage lijks van 917. Zaterdag van 912.30. Amersfoort: Infanteriekazerne. Appelweg, elke Woens dag van 1820. Nu het voorjaar wordt, kunt U toch echt niet langer tegen die oude verschoten meu* beien opkijken! Prachtige BEKLEDINGSSTOF. solide af werking. zoals U dat van SIERKUNST ge wend bent' En de prijzen vallen U me<=! Vraagt inlichtingen aan: i op de berg ^^.VONING-INPICHTING-KUNSTWANDEL UTRECHTSCHEWEG 90A-AMERSF00RT-TELEFOON 5009 WAAR ZIJN ONZE DODEN? (Hemel, hel, graf. vagevuur?) OPENBARE LEZING op WOENSDAG 10 Maart 8 uur. in het kerkgebouw der Evang. Luth. Gemeente. Langestraat. Amersfoort. Spreker: Ds. G. L. A. F A B E R uit Leeuwarden ALLEN WFLKOM TOEGANG VRIJ Thans ook in Amersfoort verkrijgbaar de bekende PRIJS 7 21.50 Vraagt inlichtingen bij: Speciaalzaak in luxe en huish. artikelen Utrechtsestraat 44 Telefoon 6724 - Amersfoort Wij hebben in A'foort de alleenverkoop! Wanneer Actief 't NIET KAN stomen, Dan kunt U de strop niet ontkomen Dan is het gebeurd En of ge dan treurt, Laat gerust dan de voddenman komen Tel. 6609. tot 20 woorden f 1.50 3 x acniéreenvolgens elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP GEVRAAGD le klas delicatessenzaak in goede omgeving. Br. no f 457 bur van. dit blad. rE KOOP AANGEBODEN Te koop: Rozengang weef getouw 1 06 breed 8 schach. ten-spoelen-winder f 175. Leusderweg 247. 5453 Gasfornuis te koop of te ruil aangeboden, maar dan voor Engelse kinderwagen. Tevens woning te rutl aan geboden. Brieven onder No. 5445 bur. van dit blad. Een nieuw grijs mantel pak. op punten, ook genegen ic ruilen voor zomerjas of 'e maat 40 a 44 Te bevr. bij de Agent S. Herskamp, Scherpenzeel. 5456 HEBBEN JULLIE HET 5e NUMMER VAN DE AL GEKOCHT? OOK NU WEER BOEIEND VAN INHOUD. Het nieuwe nummer is heden verkrijgbaar bij de bezorgers PRIJS f 0.16. door W. Meuldijk 590. Lari Kool mocht dan een vreemd mannetje zijn, in ieder geval was ik bij het vuur in zijn huisje goed droog geworden en in een roeitochtje op zee had. ik wel zin. De lucht zat nog vol met donkere wolken, maar regen viel er niet meer en de zon spiegelde zich op sommige plaatsen weer in zee, Lari Kool liep in zichzelf mompelend de duinen af. "net strand op en ik stapte mee en sprong over de. plassen en de glibberige kwallen. ..Ziet," sprak de dichter en hij wees op een schim melig roeibootje: „In gindse trotse boot gaan wij de baren berijden, wij zullen de voeten droog en de koppen koel houden." Lari Kool stapte in het bootje, ik duwde het los. en sprong er zelf ook in. ,,Ahov". juichte ik: ..Als ik dat thuis vertel, wor den ze allemaal jaloers. Roeien op zee. dat wordt een fijn tochtje, meneer Kool!" Lari Kool trok krachtig aan de riemen en ant woordde niet. Ik keek hem eens aan en vond. dat hij net een gezicht trok of hij iets voor mij verborgen hield of hij behalve dit roei tochtje nog een verrassing voor mij had. Maar ik lette er verder niet op. want er gebeurden an dere dingen, die mijn aandacht vroegen. Lari Kool scheen niet bang te zijn. hij stuurde de boot recht van het strand af de zee in. steeds verder, de bruisende branding naderde snel. Ik verwachtte, dat hij nu keren zou. maar hij deed het niet On verstoorbaar trok hij dóór. de boeg kwam in de branding en ik greep de rand van de boot vast. Het was net een schommelend schuitje van de kermis, maar ik voelde me niet zó prettig. De zee stond hol het zoute water petste in mijn gezicht en Lari Kool gaf geen antwoord op mijn verwon derd. angstig vragen. Hij tuurde strak langs zijn neus omhoog en roeide door het onstuimige water of het een slootje was Vcnterskar met kap met zo goed als nieuwe banden, bandenwagen z.g.a.n (2 ton) met reserve wiel. 3 banden 19x500 met wielen en as. K. v. d Horst. Diikje 12. Holkerveen. Nijkerk. 5448 TE HUUR GEVRAAGD Particulier verpleegster vraagt tegen 15 Maart of 1 April een zit-slaapkamcr of zit- en slaapkamer zonder pension waar telefoon aan wezig is. Brieven onder No. 5446 bur. van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN Zeer billijk. Zit-slaapk., centr verw. Leusderkw. v. dame m.ldie genegen is bij vacantie der bewoners voor oude dame te zorgen. Br. no. 5462. bur. v. d. blad. PERSONEEL AANGEB. Net meisje. 19 jr. v.g.g.v, b z.a voor d. en n in kl. ge zin in Amersf. als h. i. d. h. tegen begin Mei. Br. onder no. 5455. bur. v. d. blad. WONIN GRUIL Woningruil in Harderwijk Aangeb. oude, doch nette ruime woning met fl. tuin en schuurtje, lage huur-, ge schikt v. groot gezin Gevr. nette kleinere woning te Harderwijk. Br. onder no. 5454, br. v. d. blad. DIVERSEN Zonder punten ontvangen: Buikbanden f 5.75 en f 20.55. bustehouders, jarratellegor- dels. jarratelles, elastieken, kousen, damesverband 5 srt-. step-ins 4 soorten. 6 punten. Pracht corsetten met en zon der binnenb. vanaf f 25.25. 6 punten. Corsetten naar maat naar onze bekende prettige pasvorm, binnen acht dagen gereed. Corsetten- en Trico tagehuis. Plantsoen West 11. Tel. 6220. Amersfoort, nabij Politiebureau. 5459 Weggevlogen een jonge, vale postduif. Ringno. H 48- 491702. Een beloning voor hem. die hem terugbezorgt. Leusderweg 46. Amersfoort. 5463 Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 4