«oefeningen r ter Dekking Dr. Van Dongen P. Reeringh dienstboden DAJVIËL arkltjs ~'Ti/ Burgerlijken Stand. Kerkberichten. Zondag I Mei is aanwezig Advertentiën H. van Sitter Jr. L. P- Onderwater. B. kraal G. M. Negerif. EMMABLOEM. Faillissement. RRclcDEIEREN achel ti£ koop SCHRAMMEN IfiOEIEN Bi rgerwacht. MEISJE Moes- en Siertuinen DAGMEISJE ffluimvee Voet er-artikelen DIENSTBODE DAGMEISJE WERKSTER HUIS DIENSTBODE HUISJE B. I Hai ILHORST dwasseherij Dame van Zuilen Aard^pl elen en Groenten. -.haarwasschrn A. Wiersma Ter voldoening aan het bovenstaand» Inbben wy do eor U de hierbygaandu con cept-verordening ter vaststolling aan te bnd'ii. Zonder debat en zonder hoofdelijke stemming wordt conform besloten. ol. Lager Onderwijs. Lichamelijke oefening. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot liet bij H.H. Gedeputeerde Staten aanvragen van ontheffing tot het geven van lichamelijke oefeningen aan de Openbare Scholen. By ailiUel 2 der Lager Onderwijswet IMÜD is utidoi letter j liet onderwijs in li- cliauielyke oefening als verplicht leervak opgenomen. Tot l Januari 1936 kan echter, krach tens liet bepaalde in art. 195 dier wet, van do verplichting tot het ge^en van voor meld ouderwijs door Gedeputeerde Staten telkens voor ten hoogste twee jaion vrij stelling verleend worden, ouder doorwaaide, dat tan -Ie school onderwijs gegeven wordt in de viijo- en O'deoeioningon dor gymna stiek. Aang'zien dit onderwijs gegeven wordt uii op grond van dt mondelinge besprek'n- gen niet het Hoofd dur School te Soest en het schriftelijk adres van h-t üoofd der School te Soesterberg, steden wfj beleefd vooi aan Gedeputeerde Staten de veroischte niithuffiög te vragen. De heer Rietveld verklaart zich voor stander van lichamelijke oefening en dringt er op aan in de toekomst voor al te doen geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. 62 Gemeentebelastingen. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake invoering van een nieuw belastingstelsel, in verband met de op dit punt bestaande wetswijzi ging- Wij h-hben do eor Uw College hierbij H to iiiêdeu verschillende stukken betrek king lie'ipjnd.) op de wetswijziging inzake hel '/"ineeii'eiyk belastinggebied. Hel komt ons gewenscht voor deze stuk ken in handen te stellen van een Comini- sie, weike hieromtrent de noodigo voorstel len zoo kunnen doen. Ons College is zoo overladen met werk, dat liet zich riiet in st'at acht aan h'-t desbetreffende onderwerp de noodige tjjd te besteden. Voorts blijkt uit de stukken o.i. voldoen de, dat aan de eventueel» vaststelling van de noodige verordeningen vele bezwaren zun verbonden. De werking d r desbotref- feilde wetsbepalingen is nog niez voldoende te overzien. Dit noopte reeds ettelijke ge meentebesturen in den lande met de in- vooring der nieuwe bepalingen nog iets te wachten. Ook de Wetgever zal blijkbaar deze moedykheid en stelde daarom do ge meenten in staat tot 1 Mei 1922 de belas ting op den ouden voet le heffen zonder daaraan voorwaarden te verbinden. Naar wij naar vertrouwbare zijde verna men, is reeds nu wener een wetsontwerp in bewerking, met liet d' el de noodige aanvullingen in de wetsbepalingen aan te brengen Waar het verder by den grooten achter stand by den Dienst der Rijksbelasting vele bezwaren zal ontmoeten reeds thans tot een andere heffing over te gaan en door d'*n tijd. welke tussehen de vaststellingen goedkeuring eerter verordening verloopt, do gemeente vermoedelijk in financieelemoei- lilkhe.pm zou kunnen geraken, hebben wy de eer U voor te snellen le. Tn principe te besluiten met ingang van l Mei 1922 de heffing en invordering der gemeentelijke inkomstenbelasting te doen geschieden door het Ryk; 2e. De reclame-commissie te willen ver zoeken in deze de noodige voorstellen te doen en baar als secretaris toe te voegen den controleur der gemeentebelastingen alhier. De heer Besselsen vindt, dat Bur gemeester en Wethouders zich den toestand der arbeidersklasse niet kun nen indenken De belastingen zijn hier niet laag en door de uitgaven, door de wet opgelegd, stijgen ze nog meer. 't Lijkt spreker niet mogelijkjop dezen weg voort te gaan. We moesten direct met hervorming begonnen zijn. Aan progressie is hier nog geen ge volg gegeven. Een belasting op bouw terreinen en op waardevermeerdering hadden we toch binnen kunnen krijgen. Dn Voorzitter zegt, dat het geen eenvoudige zaak is. We moeten kie zen tussehen verschillende stelsels. We moeten de progressie ook niet te groot maken. De heer Scheffer vindt het juist ge zien om deze kwestie kalm te over wegen. Naar aanleiding van het gesprokene door den heer Besselsen, zegt de heer Rietveld Het is juist, dat de niet progressieve heffing der inkomstenbelasting vooral de allerlaagste inkomsten treft. Mid delen zullen moeten worden gevon den om deze bezwaren weg te nemen. Spr wil echter waarschuwen tegen al te groote verwachtingen van een progressieve heffing. Niemand in den Raad zal de bil lijkheid er van niet erkennen, maar de toestand in onze gemeente is zoo, dat waar groote inkomens hier slechts weinig gevonden worden, de progres sie in haar hoogste procent reeds zal drukken op de heel gewone inkomens. Ook de hoogere arbeidsloonen van enkele categoriën arbeiders zullen hieraan niet ontkomen en het zal juist de gewone burgerstand, de kleine middenstand zijn die reeds op het zwaarst zullen worden belast, waar van als gezegd, een groot deel der arbeidersklasse niet zal vrijkomen. Een inlichting ,zou Spr. wenschen omtrent den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, waarvoor hierslechts f600. in mindering kan worden ge bracht, zulks ingevolge aanwijzing van de Regeering. lil andere plaatsen als bijna Amster dam wordt f 1000 afgetrokken. Hoe zit ditzijn wij onjuist behandeld. Spr. zag dit gaarna opgehelderd. Het doet Spr. genoegen dat de heer Besselsen zoo gemoedelijk spreekt over de hooge uitgaven der Gemeente voor wegen aanleg enz. en dat het billijk is dat hiervoor wordt geofferd. Het ware te wenschen dat ook naar buiten zoo werd gesproken. Het trof Spr. dat bijv. in de Toorts een geheel andere toon wordt aangeslagen en wil er tegen op komen dat het daar in wordt voorgesteld alsof wegen als de Julianastraat en dergelijken beter zouden worden aangelegd en van deugdelijken bemerking zouden zijn, als bijv. de Molenstraat, die een ar beiders-straat wordt genoemd en maar met een puinweg wordt volstaan. Op deze onjuiste voorlichting wil Spr. wijzen en constateerendatalsde Molen straat gereed zal zijn, het een pracht- weg zal blijken. De heer Besselsen is door de mede- deeling van den Voorzitter niet over tuigd. De lage inkomens kunnen wor den ontlast door verhooging van den aftrek. Voor een inkomen van f 1100. behoeft men in Amsterdam niets te betalen hier reeds f 25.—. De heer Endendijk zegt, dat een wijziging der verordening op de in komstenbelasting nu absoluut uitge sloten is, die zou pas misschien met November kunnen werken. De heer Van den Broek verwacht niet veel van de progressie. Daarna wordt het voorstel aange nomen. 63. Gemeente eigendommen. Verkoop grond. Behandeling van aanvragen tot ver koop van gemeentegronden en het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een stuk grond. 1. L. van 't Klooster te Soest. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten een gedeelte van het perceel Sectie D no. 931 aan L. van 't Kloos ter te verkoopen voor f 1deM'en het overige gedeelte van Sectie D. 110. 930 en 931 te verhuren op korten termijn voor f 0.70 per Are. 2. C. van Gorcum te Soest. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten den gevraagden grond van het perceel, Sectie D no. 1399 niet op de gevraagde breedte en diepte te ver koopen, doch aan te bieden een stuk van hetzelfde perceel ter breedte van plm. 40 M. en op volle diepte voor f2.25 per Ms. 3. W. F. Meijer te 's Gravenhage. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten een gedeelte van het perceel heidegrond, groot 40 Aren, Sectie D no. 1441 te verkoopen voor f 1.— per M5. 4. J. C. Bloupot te Soest. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten het aangevraagde gedeelte van de perceelen Sectie H no. 3271 en 716 voorloopig niet te verkoopen in verband met de vaststelling van het uitbreidingsplan. 5. F. Voigt te Baarn. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten het perceel Sectie H no. 1944 te verkoopen voor f 3.— per M* onder voorwaarde dat een pad behouden blijft ter breedte van 2 M., op voor stel van den heer Van den Broek. 6. J. van der Schagt te Soesterberg. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten het perceel Sectie D. no. 1403 van jaar tot jaar te verhuren voor den prijs van f 16.80 per jaar. 7. Mr. W. van Son te Soesterberg. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten de perceelen Sectie D no. 1307 en 1311 van jaar tot jaar te verhuren voor den prijs van f 0.70 per Are, met uitzondering van den langs de per ceelen loopenden weg. 8. Mevr. Diemianceud-de Boer te Zaandam. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouderrs wordt be sloten het perceel Sectie D. no. 1440 op een breedte en diepte van 40 M. te verkoopen voor f 1.50 de M:. 9. G. Plekkepoel te Soest. Burgemeester en Wethouders stellen voor evenals de Commissie de aan vrage voor verkoop van Sectie D. 110. 881, 885 aan te houden. 10. J. L. Kwak, G. Muts, W. van Diermen, W. Wolfsen en J. Smeeing te Soest en J. Visscher te Amsterdam bieden de gemeente te koop aan strooken grond aan den Nieuwenweg Sectie G no. 2585, 2584, 1883, 1881 en 2913. Overeenkomstig het advies der Commissie en het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt be sloten deze strooken te koopen voor den prijs van f 1.25 per M-. Een prijsopgaaf van Jan van den Breemer landbouwer te Soest van een terrein op den Eng ad f 2.per M. wordt nadat daarover in geheime zit ting is beraadslaagd, niet aangenomen. 64. Bouwpolitie. Rooilijnen. Een verzoek van J. Kinderdijk en een van G. W. Schothorst, om dis pensatie van artikelen der Bouwver ordening betreffende het bouwen bui ten de vastgestelde rooilijnen wordt met inachtneming van bepaalde voor waarden toegestaan. 65. Rondvraag. Slachtplaatsen. De heer Besselsen vraagt of omtrent een te stichten centrale slachtplaats te Baarn met die gemeente geen overleg ware te plegen. De Voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn bin nen afzienbaren tijd met een ander voorstel te komen, bedoelende te Soest een afzonderlijke Keuringsdienst in te richten, zulks na overleg met den Inspecteur op de vleeschkeuring. De heer Endendijk, vreest dat een overleg met Baarn tot resultaat zal hebben dat Soest gehoorzamen moet aan Baarn. Moeilijk is ook aansluiting bij Amersfoort of Zeist. De heer Mikx gelooft dat we dan toch een gebouw voor noodslachtin- gen moeten maken. 66. Melkkeuring. De heer van den Broek bepleit scherper toezicht, op de keuring van melk, nu de melkslijters de melk niet meer aan de fabriek halen. Spreker zegt dat reeds klachten gerezen zijn over onreinheid enz. 67. Gemeentebestuur Raadslid. Wethouder- Bij het einde der laatste raadsver gadering die ik bijwoon wil ik met een kort woord afscheid nemen van den raad om mijn dank uit te spreken voor het vertrouwen dat ik mocht ge nieten als Wethouder en Raadslid. Ik heb steeds getracht bij de ver vulling dier funnties de belangen der gemeente voorop te stellen en ik hoop dat hetgeen ik deed moge strekken tot het werkelijk belang der gemeente Ik hoop dat de gemeente Soest in groei en bloei moge blijven toenemen, wat ik steeds gaarne met belangstel ling zal blijven volgen, van uit de plaats waar ik mij ga vestigen. De Voorzitter dankt daarop den heer Mikx voor hetgeen hij als raadslid en wethouder voor de gemeente Soest is geweest. Spreker zegt dat de heer Mikx steeds zeer ernstig en concientieus zijn taak opnam, zich spoedig in de zaken wist in te werken, en noemt daarop met name hetgeen de heer Mikx heeft verricht ten opzichte van de pogingen om alhier een beter vervoermiddel te verkrijgen dan de tram. Spreker wenscht hem toe dat de betrekking, die hij zal gaan aanvaarden, hem alles zal geven wat hij er van verwacht. Daarna wordt de openbare verga dering gesloten en gaat zij over in eene met gesloten deuren ter behan deling van reclames inkomstenbelas ting. Puplicatie WAARSCHUWING. Waar hel blijkt dat nog steeds ge tracht wordt, dieren die dood gegaan of uit nood worden geslacht, aan de keuringsdienst te onttrekken, door geen kennis te geven aan den keur meester of politie, zal voortaan streng daarop worden gelet en tegen de overtreders onverbiddelijk proces-ver- i baal worden opgemaakt. De Burgemeester van Soest DE BEAUFORT, Gemeentelijke Inkomstenbelasting De belastingschuldigen die hunne aanslagen nog niet of slechts ten deeJe hebben voldaan worden eraan herinnerd dat de inkomstenbelasting geheel inoet zijn voldaan vóór i Mei a.s. Soest, 26 April 1921. Burgem. en Weth. van Soest. De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG.] Plaatselijk Nieuws. In het tijdvak 5 tot 10 Mei.dezg. blauweweek zullen als gewoonlijk ook hier de bekende blauwe bloempjes weder ten verkoop worden aange boden. De afd. Soest van de S.D.A P. zal Maandag 2 Mei 's avonds 8 uur haar Meifeest houden in Hotel Eemland, alhier. De onlangs opgerichte arbeiders- zangvereeniging zal zich alsdan voor de eerste maal in het openbaar doen hooren, terwijl door de Tooneel-Ver- eeniging „Morgenrood" uit Baarn zal worden opgevoerd „Het Roode Lint". Telefoonnet Baarn-Soest. Nieuwe aansluitingen: S. 68 F. A. van Heyst, Spoorstr 19 S 76 Mevr. Wed. J. v. Meininger- Vis, KI. Zwitserland, Soesterb str. 46 S. 77 Hoenderpark „Bantam" P. H. Albus, Ringweg 18. S. 78 J. Ffoor, Slager, Julianastr. 32 S. 79 Mej.C Jansen Eyken Sluyters Veenhuizerstraat 11 S. 80 M. Hornsveld, Aannemer, Nieuwerhoekstraat 4. S. 82. P. de Bon, Lange Bergstr. 17 S. 12 firma de Zoete Co., E. Spijker, Rembrandtlaan 9. Wijzigingen S. 22 Hotel Eemland, P. J. Out in Hotel Bellevue, F. H 5 Ie Marcliand Vervallen S. 12. Distributiebureau. S. 68. G. van Anistel. PENSIONGIDS. Voor de uitgifte van den pension- gids vraagt de Vereeniging „Soest Vooruit" spoedige opgave van de enkel pensions welke zich tot heden niet hebben aangemeld. Opgaven te adressen aan J. du Saar, Postdirecteur, alhier. Geboren Gerardus Anthonius z.v. A. Roest en A. Westerveld. Hendri- ca d v. C. Altena en D. Maarssen. Anna Charlotte d.v. H. E. A Preus- sen en Ch. Rudat. Arina Johanna d.v. W. Pothoven en J. Vonk. Johannes z.v. W. Epskatnp en M. Roest. Jo hannes Antonius z.v. C. Tammer en A v. Schaik. Evert Cornelis z.v. C. van Ee en B. van Herwaarden. OndertrouwdWillem van der Meij en Hermina Wolfsen. Frederik Hoogeweg en Louisa Maria van Veenendaal. GehuwdWilhelmus Hilhorst en Johanna Hendrika Kok. Cornelis Vollers en Tiena Meier. Arbeidsbeurs Soest. Aanbieding werkzoekenden. 9 Opperlieden. 14 Grondarbeiders. 9 Losse arbeiders 1 Land- en tuinbouwarbeider. 1 Fabrieksarbeider. Aanvraag om werkkrachten. 2 Dienstboden. 1 Werkster. NED. HERV. KERK Zondag 1 Mei voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half drie idem (Doop). Donderdag 5 Mei (Hemelvaarlsdap) v.m. 10 uur Ds. D. P. Brans. GEREFORMEERDE K ERK Zondag 1 Mei v m. hall 10 Ds. Van Arkel. 's Nam. half zes dezelfde. H. 0. Zondag 43. Donderdag 5 Mei (Hemelvaartsdag) v.m. half 10 1)8. Van Arkel. In plaats van kaai ten. ONDERTROUWD: en Soestdyk v. Weedestr. 7b, 28 April 1921 Rotterdam Jericholaan 44. GETROUWD Heden overleod tot onze diepe dioeflteid, na eon suiarteiyk lyden in het Ut. Anthoniusgesticht te Utrecht onze geliefde Vaderen Rehnwdvader de Heer M. van Herwaarden, in dun ouderdom van 72 jaar. P van Herwaarden. H. van Herwaarden. F. J. van Herwaarden-Verwoerd. Soest, 23 April 1921. Ds. en Mevrouw BRANS Wijtman zeg gen allen harteiyk dank, die hen op ver schillende wyzen Zondag en Maandag 1.1. van hun belangstelling biyk hebben ge geven. Soest, 30 April 1921. De verkoop der Emmabloem bracht f 282.l2l/.j op. Hierby onzen hartelyken darik aan de verkoopstertjes Trein 8.28 en alle padvinders, die ons zoo flink hielpen, dit mooie succes te bereiken. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht is verklaart instaat van faillissement J. D. van Gelder, van beroep bakker te Amersfoort, met benoe ming van den E.A. Heer Dr. J. A. F. van Asperen tot rechter commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. J. FRIMA, curator. Amersfoort, van Limburg Stirumlaan 21. Kantoor Langestraat 99. Vil" A|U*I. Jtte lu'-'horn» til witte Wy»F Jutten j,,l tUlk Te koop oei prachtige v, It'tiiindotte Iihuii broed 1921. Ankie" Nieuwew.ig W; 22. Te koon wed», zaal. Tebeep staat, geschikt voor kleine rag n F. C. Kuyperstraat no. 11, eon licht Ut driewieler at-n kar en biggon Jtj icbtsch tentwagentje een tar of een tweewieler stort- Adres Kcudhoornweg 2. Te koop 2 t jste Adres Kostmrlorenweg 6. Plaatsing g&ocht voor twee in een goede reide. Inlichtingen met prijs opgaaf onder ftt. L bur. van dit blad. Op liet Vlii jkamp te Soesterberg en op de scljidfba.tu te Baarn Hilversumscliestr. weg, zal KEN ZATERDAGMIDDAG van 2 tot 4 uui, gedurende de maanden Mei, Tuni. Ji |j en Augustus worden ge schoten N aruens tiet Bestuur der Burgerw. De Secretaris, J. A. PRINSEN. Gevraagd een net niet onder 13 jaar om van 1 tot f» uur op een kind van 3 jaar te passen. Adres Henken, Turfstraat 14. GEVESTIGD J. VAN DEN BRINIv le Wet ringpad 3 Soestdyk. Aanleg en on erhoud van Beveelt zie t beleefd aan voor alle voor komend» ivei§zaamheden het tuinvak be treflende. Een gevraagd. Hoog loon. Adres te bevragen bur. van dit Blad. FLINK DAGMEISJE gevraagd. Tevens te koop een flinke vul kachel prüs f 25. mooie party steiger hout en een motorrywiel Merk The Sun, 2% P.K Kickstarter, prijs f 500. Adres W. v. d. Laan, Kolonieweg hoek Nieuweweg. Eoloi f Mo ioloniale Waren Molenstraat Specialiteit in P. SLUIS Gevraagd zoo spoedig mogeiyk een nette of dagmeisje boven de 16 jaar by Mevr. Canter Cremers, Vredehofstraat 11. Wordt gevraagd een zich te vervoegen Dinsdags en Donderdags i tussehen 7—8 uur Verhoevenstichtine. Er biedt zich aan een nette liefst voor lieele week maar ook voor eenige dagen. Br. let B. bureau van dit Blad. Mej. Heynsius, Lindenlaan 7, vraagt voor direct eene HULP IN DE HUISHOUDING, niet beneden 25 jaar, bereid tot koken en werken (zonder werkster). Voor het dek G. ZIJTVELp Az. tensdyk. D en f 1 - Een Dame vraagt een ZIT-SL AAPKAMER met pension en huiselijk verkeer, liefst geen beroepspension. Br. met prijsopgaaf onder letter L R. aan het bur. van dit blad. Wegens eindigen van het hnur-contract ten spoedigste gevraagd een net of half huis door twee menschen, liefst omtrek Halte Soestdyk of R.K. Kerk. Br. let O bur. van dit blad. Te huur aangeboden een nette BURGERWONING omtrek Nieuwerhoek, voor klein gezin, ook voor de zomermaanden gemeubileerd te huur. Te bevragen bureau van dit blad AANGEBODEN een net gemeubileerde kamer en vrye slaapkamer en met pension. Br. let. Z bur. van dit blad. Gevraagd een nette Adres Mevr. F- de Lange, Soestdyk. Eenige dames stellen zich voor als meid alleen uit Duitschland te laten komen. Dames die zich willen aansluiten gelieven hun adres op te geven Nieuwer hoekstraat no. 8, Soestdyk, vóór Maandag avond. Soest )2g April. Apeldoorn HALTE SOESTDIJK. I Augustus gevr. voos Dam - op leeftyd een .op het zuiden byv. drie a vier kamers met keuken, zolder enz., huurprys niet hooger dan f 400.- por jaar. Br. let. M bur. van I dit blad. de welbekend» voor het geheele Ryk goed- gekeujde Blauwe Moorkop Stamboek en Premiehongst leisoen 1921 gestationeerd by Johannahoeve" Maar- tkgeld f 25.— v( or het stamboek, a contant. Heidevs eg 6 Aardappe kunnen eet aangenomen Soest. Handel in en, Groenten en Fruit Molenstraat 40 •e nette wasschen worden Vraag tarieven. Zomertijd <n prachtig weêr, Breng de rienschen op het leêr. Daarom nair MARKUS gespoed En een Rij viel gekocht fijn en goed. Men vindt er alles 1ste klas, Met en zot der kettingkast Dubbele re Timen of Torpedo, Met een S< 't Geheel i En is uil v jorraad leverbaar. Als groote Dat deprij Koop daar En rijdt larlamp of Berko. een prachtexemplaar troost dient nog vermeld, :en uiterst laag zijn gesteld. >m een Indian goed uitgerust, door weer en wind naar hartelust. Beleeft aanbevelend, RKSTRAAT 14 VeenhJ'201 met By» Coiffeur. 'aat 34a Soestdyk. Handel in Binnen- en Buitenlandsche Fruit. ïlectrische droging en ARPUNTEN f l,_ ment 12 nummers fI0 irenstr. 8 - Soest Gedipl. Pedicure

De Soester | 1921 | | pagina 2