DE Soest er Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. TH. VAN DIJK A. van Dorresteijn P. J. Rademaker Bouwwerken Belangrijk bericht H. Majoor, C Koops p. 11 a a g i: Verfwarenhandel Cr. DAAMS W. Roest verhuizingen Centrale Crediet- en Landbouwbank Brand en Inbraakvrije Kluis KLOMPEN A. J. S. Kuijper, BODE W. Huurdeman Glasverzekering Mij. Gebr. M. P. Staal Dameshaarwasschen J. A. Wiersma jf m f f Officieei Verslag Meubelmakerij Veenhuizerstraat 64 Soest - Van Weedestraat 37 jsr^rsrs!s.rsrsfsrsistsii LA PORTE Co BANKZAKEN tÉk Langen Brinkweg 13a en Langen Brinkweg 33a bevelen zich beleefd aan voor alle voorkomende tegen de scherpst concuree- rende prijzen. De hoogste waarde betaald ondergeteekende voor nette fleerenkleeding, alle soorten meubilaire goederen, bedden, ledikanten, kleeden, tapijten, boeken, goud, zilver, brandkasten, piano's, orgels, antiquiteiten, restanten, winkelgoederen, geheele of ge deeltelyke inboedels en verder alles wat waarde heeft. Contante betaling. Steeds aan huis te ontbieden. J. Menko Zn. Langestraat 109b. Tel. Interc. 638 B. HILHORST Heideweg 6 Soest. Handel in Aardappelen, Groenten en Fruit De grootste voorraad en de grootste verscheidenheid van modellen, goede pasvorm en lage prijzen vindt U bij Beukenlaan 21 Soes Lood- en Zinkwierker, Aanleg van Oas en Waterleiding Werkplaats bi) A. KOPPEN Kerkstraat 9. Meubelmakerij en Stoffeerderij. In- en verkoop van alle soorten meubelen Spoorstraat 22 - Soest Blociueiimagnzlju „Kweeklust" C. KRAA1JENHAGEN Beveelt zich belee 1 aan vooi alle voorkomende Bloemwerken. Planten- en Tuinzaden - ItSI.CU EN - ONDERHOUW VAN TUINEN Soesterb. str. 10 Soest SOEST-SOESTDIJK-AMERSFOORT Vertrek: Maandags, Woensdags en Vrijdags. Bestelhuis te Amersfoort E. v. d. Hoek, Appelmarkt. Nieuwe WegO.Z. 1, hoek Birkstr. Schilder en Behanger AGENTSCHAP Meubelmakerij - Stoffeerderij HEUVELWEG 8. Leveren en vervaardigen van alle voor komende MEDBÊLEK - BEDDEN MATRASSEN - GORDIJNEN enz met electrische droging en HAAKPUNTEN fl.-. Bg abonnement 12 nummers f 10. Torenstr. 8, Telefoon 86, Soest Coiffeur. Gedipl. Pedicure Rijks- en Gemeenteveearts Tel. no. 366 Baarn Boodschappen worden aangenomen by den heer B. KARELSE, Julianaweg 7, en den Heer J. VAN KOOIJ, café „De Wacht" Kerkebuurt en ten spoedigste overgebracht. Bode Soest—SoestdijkUtrecht. Bestelhui ze L. Brinkweg 25. Utrecht Neude 28. Beveelt zich tevens beleefd aan voor met lastauto. J, J. F. van Woudenberg Schoenmakerij Veenhuizerstraat 17 Soest Maat en Reparatie-Inrichting. Je adres voor het repareeren van Celluloid-Hakken. No. 27 Adres voor Administratie en Redactie Vilii Weedostraat 7. Advertention wordon ingewacht totVrljdags- voormiddags 9 uur, bü den Uilgever, ingezonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. NEGENDE JAAKGANG Zaterdag 2 Juli 1921 A D V EII TEN'I' f ÊN Van 1—5 regels 75 et. Elke regel meer 15c'. Groote letters naar p'.ausruimto By abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent por kwaruuU Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. BUITENLAND. OVERZICHT. De opening van het Noord-lersche parlement te Belfast door koning Oeorge, die vergezeld was van de Koningin, is zonder incidenten afge- loopen. In zijn openingsrede sprak de Ko ning de wensch uit, dat Zuid-Ierland het voorbeeld van het Noorden zou volgen en weldra, bestuurd door een eigen gekozen parlement één zou blijven met Engeland en de rust en orde in Ierland zou wederkeeren. Het Koninklijk Paar werd op hun tocht door de versierde stad luide toege- juigd. Ook bij hunne terugkomst in Londen werden zij door een dichte volksmassa geestdriftig ontvangen. Als een vervolg op de tot verzoe ning aanmanende troonrede heeft Lloyd George een verzoek gericht tot Sir James Craig, de eerste minis ter van Noord-lerland, om met hem en de Valera, de leider der Sinn-Fei- ners een conferentie te houden ter •oplossing van de lersche kwestie. Craig heeft de wensch uitgesproken om naar die conferentie te worden vergezeld door vier van zijne minis ters, wat ongetwijfeld zal worden toe gestaan. Ook de Valera heeft Lloyd George reeds geantwoord op zijne uitnoodi- ging en gemeld, dat hij eerst in over leg wenschte te treden met Craig en de voornaamste vertegenwoordigers van het lersche volk, waaronder Grif- fith, de vice president der Sinn-Feiners. Intusschen is deze week ook het Zuid-lersche parlement geopend door den Lord Chief justice als vertegen woordiger van den Onderkoning, maar het is wel zeer teekenend voor de toestand, dat van de 128 gekozen afgevaardigden slechts vier leden aan wezig waren. Van de overigen zitten er meer dan veertig in de gevangenis en zijn er ruim vijftig voortvluchtig, vegers vergrijpen tegen de overheid. De formaliteit duurde dan ook maar een kwartier. Het parlement werd daarop verdaagd tot 13 Juli. Het is te hopen, dat er tegen dien tijd een schikking is tot stand gekomen tus- schen Lloyd George, Craig en de Valera. De Engelsche mijnwerkersstaking is na een strijd van dertien weken geëindigd. Maandag 4 Juli zal in alle mijnen het werk hervat worden. De arbeiders hebben genoegen genomen met een minimum loon van vóór den oorlog plus 20"/n. Daarintegen zullen de mijneigenaars zich tevreden stellen met slechts 17°/o van de netto winst en 83»'o er van op de loonen leggen. Ook heeft de regeering de reeds in getrokken 10 millioen pond alsnog ter beschikking gesteld voor de over gangsperiode. Deze regeling gaat in 1 Oct. en duurt een jaar en kan dan eerst drie maanden van te voren opge zegd worden. Het is een veelbeloven de proef van samenwerking tusschen werkgevers en werknemershoe hooger de winst des te hooger zullen de loonen zijn De mijnwerkers heb ben dus belang bij een krachtige productie. In afwachting van wat de Opperste Raad over Opper-Silezië zal besluiten, zijn de verschillende bevelhebbers het eens geworden over de ontruiming. De Poolsche opstandelingen onder Korfanty hebben er een begin mede gemaakt en de Duitschers onder Höfer volgen. Zij laten het land echter in eene wanhopige toestand achter. De industrie en het kolenbedrijf staan nagenoeg geheel stil. Het bemiddelings voorstel van Engeland en Frankrijk in de strijd tusschen Griekenland en Turkije is door Griekenland in beleefde vormen afgeslagen. Intusschen wordt bericht, dat de Grieken bij Adabazar in Sabanjda verslagen zijn en naar Ismid terug trekken. De Volkenbondsraad heeft, inge volge het rapport van de daartoe expres benoemde commissie, bestoten de Aalandseilanden aan Finland toe te voegen, tot groot ongenoegen van de bewoners, die grootendeels Zweden zijn Branting, de Zweedsche afge vaardigde in den Volkenbondsraad heeft zich bij dat besluit neergelegd. In de grensregelingskwestie van Albanië heeft de Volkenbondsraad geene beslissing willen nemen, daar die kwestie op het oogenblik in be handeling is bij den raad van Am bassadeurs en de Raad diens oordeel wil afwachten. Het rapport van de commissie tot fanancieele en economische steunver lening aan Oostenrijk vond in den Volkenbondsraan algemeene bijval. Ook besloot de Raad nog een Commissariaat in te stellen, om hulp te verleenen aan de Russische uitge wekenen, wier aantal op twee millioen wordt geschat. Plaatselijk Nieuws. SOEST. De Commissie van Wel dadigheid van H. M. de Koningin- Moeder heeft aan Mejuffrouw N. Klokke met 1 September op haar ver zoek eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan de Naaischool en in hare plaats benoemd Mejuffrouw D. G. Klokke te Baarn. Telefoonnet Baar n—S o e s t. Nieuwe aansluitengen te Soest. 'S 48 Mr. J. H. v. Doorne, L. Bergstraet 5. S 103 H. Deys, Slager, Veen huizerstraat 36. S 104 Schoolbouw R. K. School, Beetzlaan. S 105 Politieagent Ter Haar, Veenhuizerstraat 61. S 106 BrandweerOpperbrandmees- ter, Kerkpad Z.Z. 35. S 107 Brandweer: Materiaal, Lange Brinkweg 49a. S 108 Politie: Hoofdagent Van Leeuwen, Birkstraat 7. S 109 Gemeenfewerken Dir. H. v. Klooster, Steenhofstr. 24. S 110 S. de Zoete, fa. G v. d. Burg, Ijzerwaren, v. Weedestr. 9. Vervallen aansluitingen S 48 E. M Swagerman, Huize de Viersprong. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voormiddags 910 uur terug te bekomen de volgende gevonden voorwerpen1 koperen broche, 1 geldbeursje inhoudende eenig geld. Door de politie werd een persoon aahgefio'uden die nog 1U5 dagen ge vangenisstraf te goed had. Hij is naar Utrecht overgebracht. Wij vestigèn ditmaal de aandacht onzer Lezers, en vooral der Lezeressen op de advertentie van den Heer G. W. Schothorst, waarin deze mededeelt dat hij heden avond zijn nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte Ban ketbakkerij opent. De Heer Schothorst, die een oude gerenommeerde naam heeft op te houden zal van zelf wel zorgen voor levering van prima kwaliteit, dat hij zijn zaak geheel ombouwde en naar de laatste eischen deedt inrichten be wijst dat genoemde heer zijn tijd ver staat en met dien tijd wil meegaan. Wij wenschen hem in alle opzichten een goed zakensucces toe. Nu wij 't toch hebben over 't openen eener nieuwe zaak willen wij gaarne ook de aandacht vestigen op de Donderdag geopende nieuwe win- Geboren Hessel z.v. M. de Zoete en J. v. d. Broek. Rutgeria Christina d.v. Chr. M. Wijburg en A. J. van Santvoord. Alberta d.v. G. Muts en N. Woudenberg/Gijsberta Geertruida d.v. P. de Bruin en H. Hilhorst. Cor- nelia Maria d.v. P. K v. Rossenberg en J. C. van der Zon. Stophanus Pe trus z.v G. Vonk. en M. v. Fulpen. Overleden Bessel Kamerbeek oud 11 mnd. z.v. T. Kamerbeek en N. Geitenbeek. Eije Berend Wiersema, oud 25 j. echtgen. van T. A. Heeres. (►Jannetje de Kamper, oud 9 jaren, dochter van J. de Kamper en J. Klok. OndertrouwdArend Onderwater en Bertha van Slooten. /"Anthonie Onclin en Dirkje Verzaak Willem Gerardus Rutgers en Margaretha Sophia Maria Somford. Getrouwd Gijsbertus Onwezen en Antje Westervele. Johan Arnold Baljet en Wilhelmina Vergeer/Pieter Oosten rijk en Hendrika Haks. vliegtuigmateriaal, te houden in de groote zaal van Tivoli te Utrecht. De heer L. O. de Bruin alhier, candidaat tot den H. Dienst, ontving een beroep naar de Ned. Herv. kerk te Ameide. Burgerlijken Stand. van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Soest, gehouden op 28 Juni 1921. Voorzitter: Mr. Dr. J. A. A. H.de Beaufort. Secretaris: J. G. A-. Batenburg. Tegenwoordig de RaadsledenS. F. Besselsen, P. van den Breemer, D. van den Broek, H Butzelaar, T. But- zelaar, A. O. Dammers, A. Endendijk, C. F. V/. Rietveld en S. de Zoete. Met kennisgeving afwezig de hee ren U. Hilhorst en M. Scheffer. De vergadering wordt met gebed geopend. Daarna worden de volgende pun ten achtereenvolgens aan de orde gesteld. 75. Notulen. Vaststelling der notulen van de twee voorafgaande vergaderingen. De heer Dammers merkt op, dat in de notulen van 15 April 1921 is verzuimd te vermelden bij de aanwe zigheid der raadsleden de namen van spreker en van den heer T. Butzelaar. De heer Van den Broek zegt, dat hij bij het door hem gesprokene over het verzoek van de Symphonie der St. Joseph Jongelingenvereeniging heeft gezegd, dat wanneer de Fanfare zich neutraal wil houden, hij daaraan wel een offer wil brengen, terwijl niet de social. vereen, een uitvoering te Soesterberg gaf, maar de Fanfare. Levering van alle soorten meubelen als BUFFETTEN, - KASTEN, - STOELEN, - TAFELS, KAPSTOKKEN, SPIEGELS, - WANDKASTJES, - BLOEMTAFELS ENZ Complete Ameublementen zeer billijk. Beleefd aanbevelend. kei van den Heer Jac. van den Berg te Soesterberg, Vleeschhouwerij en Spekslagerij. Het getuigt onzes inziens van durf om zoo spoedig reeds een eerste klas zaak te Soesterberg in te richten. De Heer v. d. Berg moet wel een goed vertrouwen hebben in de toe komst van Soesterberg. En voor dit Dorp is 't wel van beteekenis dat men niet altijd naar andere plaatsen moet gaan, Maar minstens even goed bij huis terecht kan. Zoo moet 't per slot voor onze Gemeente gaan, wanneer alle handel- drijvenden maar 't „Excelsior" als lijfspreuk voeren, dan is in geen enkel opzicht de stad meer noodig. SOESTERBERG. Wij vernemen, dat de Bond van werklieden in dienst bij de Luchtvaart het voornemen heeft om in Augustus een groot vliegfeest te organiseeren ten bate van een fonds voor de oprichting van een eigen gebouw. Het feest zal grootsch wor den opgezet. Verschillende aviateurs hebben hun medewerking reeds toe gezegd. In de bedoeling ligt aan het feest te verbinden een expositie van Behoudens deze verbeteringen wor den de notulen van 15 en ook van 26 April 1921 vastgesteld zooals zij ter visie hebben gelegen. 76. Comptabiliteit. Vastgesteld wordt een besluit tot het tijdelijk opnemen van gelden ten behoeve dezer gemeente tot een be drag van f60600 ö'/v pCt. bij de Middenstandscredietbank te Amers foort. 77. Comptabiliteit. Uitloting van 18 obligatiën ieder ad f500 van de leening 1919. De Voorzitter deelt mede, dat de Raad de gedeeltelijke aflossing der obligatieleening 1919 bij loting zal hebben te bepalen. Volgens het leeningsbeslu.it zulten 18 obligaties van f500 elk moeten worden afgelost. Door den volontair ter secretarie A. Alders worden uit de verzegelde doos 18 briefjes gehaald, waaruit blijkt, dat zijn uitgeloot de navolgende nummers der obligatieleening: 59, 1, 39, 47, 58, 91, 119, 10, 8, 75, 6, 20, 9, 78, 66, 5, 71 en 95. 7§. Levensmiddelenbedrijf. Rekening 1919. Vaststelling van de rekening van het Levensmiddelenbedrijf over 1919. hebbwn de eer Uw Collogo hierbij beloofd aan te biodon de rekening van het l.ev. nsmiddelenbedryf dezer gemeont' over hel jaar 1919. O-ereenkomstig het hier bijgevoegde rap port van den gemeentelijken accountant stel. jn wij U voor deze rekening goed te keuren en den Heer Directeur van liet Lev-jjismiddelenbedrijf onder dankzegging voor zijn accuraat beheer, daavoor te decliargeeron Zonder debat en zonder hoofdelijke steciming wordt deze rekening vast- gesield zooals zij is aangeboden. 79. Trambedrijf. Rekening 1920. Vaststelling van de rekening van hek trambedrijf over 1920. Hiernevens bieden wij U aan do rekening van het trambedrijf over 1920, alsmede het rapport van den gemeentelijken accoun tant. Vy stellen U beleefd voor do rokening ove reenkomstig bet ontwerp goed te keuren en den heer Directeur onder dank voor het gevperde beheer te dechargeeren. T-evens geven wij U in overweging in to gaan op het voorstel van don accountant doe een bedrag "ad f 2648,001/2 vermin derd met een som groot f 112,50 als reeds vroeger afgeschreven, of f 2535,501/2 tè doen aanwenden voor afschrijving op ma terieel e.a. Zooals uit de rekening blijkt is deze af- schrljvinginlietnadeeligsaldoadf 6093,001 /2 begrepen. Evenzoo wordt vastgesteld de reke ning van het trambedrijf over 1920. 80. Comptabiliteit. Wijziging genieentebegrootiiig 1920 en 1921. Vaststelling van eenige besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting over 1920 en 1921 en daarmede ver ba nd houdende besiuiten. Vastgesteld worden zonder debat c._ ;.on.iei hoofdelijke stemming eenige besluiten tot wijziging der gemeente begrooting over 1920 en 1921 en be sluiten tot af- en overschrijving, tot belegging van gelden en tot het aan gaan van tijdelijke leeningen in ver band staande met die wijziging. 81. Eigendommen. Aankoop grond. Vaststelling van een besluit tot aan koop van strooken grond ter verbree ding van de Korte Bergstraat. Hierbij bieden wy Uw College beleefd ter goedkeuring aan een besluit tot aan koop van strooken grond langs do Korte Bergstraat alhier. Bedoelde straat is zeer smal, zoodat door de verbreeding daarvan het gemeentebelang ten zeerste zal zijn gebaat, terwyl do be trokkenen de gronden nagenoeg gratis aan de gemeente afstaan. Wy stellen U mitsdien voor deze stroo ken voor de in bygevoegd besluit genoemde pryzen aan te koopen. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zonder debat en zonder hoofdelijke stemming besloten. 82. Kinderherstellings- en Va kantiekolonies. Vaststelling van eene verordening op het verleenen van bijdragen in de kosten van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en va- cantiekolonies. Door de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie wordt onze aandacht gevestigd op hunne aatischryvingen, opgenomen in de Provinciale bladen 68 en 128 van 1920 betreffende vaststelling eener verordening op hot verloonen van bedragen in de kosten van uitmonding en verpleging vari kinderen in gezondheids- en vacantiekoionies, als-- medo op het groote belang dat in dit onderdeel van den publieken gezondheids dienst is gelegen. Hoewel voor onze gemeento de nood- znkeiykheid hiertoe niet zoo grnol is, zou het toch kunnen voorkomen, dat het in het belang van kinderen uit onze gemeente is, dat zu naar eene badplaats worden ge zonden. Met het oog daarop kan ook eene zoodanige regeling voor onze gemoontezyn nut hebben. By genoomd Provinciaal blad no. 68 van 1920 is eene modelverordening voor dit onderwerp gegeven, hetwelk in hoofdzaak door ons is gevolgd. De gezondheidscommissie kan zich biy- kens hiovnevonsgaand advies mot het ont werp vereenigen. Te dien einde verzoekon wy U wel tot vaststelling dier verordening ovor te gaan. Volgens den heer Besselsen zeggen Burgemeester en Wethouders terecht dat voor deze gemeente de noodza kelijkheid van zoodanige verordening niet zoo groot is. Daarom zou hij een hooger bedrag dan van f 0.50 willen Verhuring van Safe Loketten Bergplaats voor kleine Brand kasten en Trommels in haar noemen. Wanneer eene uitzending f 3.— per dag kost, zal men aan het genoemde bedrag van f 0,50 weinig hebben. De Voorzitter zegt dat er nog steun van anderen bijkomt. Besloten wordt zonder hoofdelijke stemming een bedrag van hoogstens f 1,— per kind en per dag te bepalen. 83. Werkeloosheidverzekenng en Arbeidsbemiddeling. Behandeling van een tweetal adres sen van land- en bouwarbeidersbonden alhier inzake verliooging van den kindertoeslag, uitkeering van wacht- dagen enz met voorstel van Burge meester en Wethouders. Wy hebben de eer Uw College hierby beleefd aan to bieden een 2 tal adressen van de land- en tuiubouwnrbeidersboiiden hier ter plaaUe inzake verhooging van den kinaertoeslag, uitkeering wachtdagen enz. Het rapport van de Commissie van ad vies inzake werkloosheid verzekering gelieve U hierby aan te treffen In verband daarmede hebben wy ons tot den heer Directeur van den dienst der workloosheidverzekoring en arbeidsbemid deling te 'stiravenhage gewend, met ver zoek ons omtrent de toelaatbaarheid van de verschillende gevraagde uitkeeringen te willen berichten. De desbetreffende stukken zyn hierby gevoegd. Uit deze corresponden tie zal Uw college blyken, dat do belang- ryke vertraging, die deze adressen hebben ondervonden voor een groot deel daaraan te wyten is, terwyl onze drukke werk zaamheden daar mede oorzaak van zyn. In verband met hot vorenstaande meenen wy U te moeten voostellen le. Op het adres der land-en tuinbouw- arbeidersbondon te antwoorden, dal de ge meente by werkloosheid, indien dit moge lijk is, werk zal geven en wel in de eerste plaats aan gehuwden (onlangs zyn reeds verschillende gehuwde werklonzen tydeiyk by de gemeento te werk gesteld) 2e. dat het verzoek, voorzoover betreft de verlenging van den termijn van uitkee ring met 2 maanden, uitbreiding van het aantal uitkeeringsdagen. verleenen van toe slag op de uitkeering en uitkeering gedu rende de 6 wachtdagen niet voor inwilli ging vatbaar is, aangezien deze termynen en uitkeeringen in de door den Minister ovoroenkomstig het werkloosheidsbesluit goedgekeurde reglomenten van de bonden zyn bepaald en de gemeente niet bevoegd is daar verandering in te brengen dat de gemeente echter bereid is om aan de bohoefte der gezinnen vati worklooze landarbeiders gedurende de 6 wachtdagen, indien dit noodig mocht blyken, op andere wyze te voorzien. Elk geval zal dan op zich zelf beschouwd worden. Wat het ver zoek betreft om den kindertoeslag te ver- hoogen van 15 cent tot 30 cent per kind on por dag, dat hot in elk geval niet ge oorloofd is dien toeslag zoo hoog op te voeren, dat de werklooze in totaal aan uit keering en kindertoeslag een hooger bedrag zou ontvangen dan 70 pCt. van zyn loon; werd de kindertoeslag tot 30 cent verhoogd, dan zou dit in vulo gevallen geschieden, ook reeds by geringere verhoogingdat het daarom en ook om financioele overwe gingen (de werkloosheidsverzekering kost de gemeente nu reeds rl.m. f5000.- per jaar) niet wenscheiyk 's don kindertoeslag te verhoogen. Hetzelfde zou aan de bouwvakarbeiders op hun adres kunnen geantwoord worden. Wy stellon U beleefd voor onder dank zegging aan ds Commissie van advies in zake werkloosheidsverzekering voor h^t uitgebreide advies dienovereenkomstig te besluiten. De heer van den Broek is van oor deel, dat de commissie serieus werk heeft geleverd. Het advies der com missie is anders dan het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Spreker is van meening, dat men in veel ge vallen met een uitkeering van 70% van het loon niet kan bestaan. Met het oog op den onzekeren tijd is hem het bedrag van f 5000, uitgegeven aan werkloosheidsverzekering meege vallen. De Voorzitter zegt dat het ongeoor loofd is den termijn van uitkeering en het aantal uitkeeringsdagen te verlen gen, daar deze bij reglement onder goedkeuring van den Minister worden vastgesteld. Volgens den heer Endendijk heeft verhooging der uitkeeringen voor vak arbeiders geen zin, misschien wel voor de land- en tuinarbeiders. De heer T. Butzelaar zou het willen laten zooals 't was. De levensstandaard gaat geleidelijk naar beneden. Ook de arbeiders zullen zich moeten behelpen evenals de middenstanders. De heer Rietveld zegt dat de adres sen reeds van ouden datum zijn. De toestand was toen wel iets anders, hoewel de levensstandaard nog niet veel lager is geworden. Het adres der land-en tuinarbeiders is hem niet onsympathiek. Deze meri- schen hebben lage loonen. terwijl de bouwvakarbeiders steeds in gunstiger conditie zijn geweest. Spreker vindt dat we ze daarom zooveel mogelijk moeten tegemoet komen. De heer van den Broek beveelt aanneming van het advies der com missie aan. De bouwvakarbeiders hebben niet zooveel zorg als de land en tuinarbeiders. De heer Besselsen lijkt het onge oorloofde gelijk de Voorzitter opmerkt eenigszins vreemd, als we zien wat andere gemeenten in deze doen. Spreker vindt f 5000 te laag, als we er op letten dat bij het trambedrijf f 6000 bij moet, waar de arbeiders toch niets aan hebben. De heer Endendijk betoogt dat er bewijsmateriaal voorhanden is, dat door werkeloozen van de uitkeeringen misbruik wordt gemaakt. De heer Besselsen zegt dat we die menschen tegemoet moeten komen, gezien de hooge loonen. De heer Endendijk zou willen voor stellen de voordraahtvan Burgemeester en Wethouders aan te nemen en reke ning te houden met het aangevoerde. De heer T. Butselaar zegt dat er zijn die liever werkeloozenuitkeering hebben dan loon. De heer Besselsen zal een schrifte lijk voorstel inzenden strekkende f 0,30 kindertoeslag te geven aan alle werke- BAARN BUSSUM LAREN SOEST BEHANDELEN ALLE

De Soester | 1921 | | pagina 1