vroren Ititei cviseh I 1111, van Duursen ink Ie Utail De nood in de Venen i Algemeene Vergadering Van Lume, Soester Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. tfereenigiig tot Bestrijding der Tuberculose Vruchtboom Csrbolineum „KRIMPEN" Creolioe „KRIMPEN" olksslagerij elangrijks voor rijsDoteering i Varkensslagerij s-Ondern. Soest Daiweg 4, Baarn. Dr. De Vos Centrale Crediet en Landbouwbank Deposito's, Credieten, Safe loketten, Vreemd Geld. J. DE JONG, Kerkpad Zuid 55, Soest Vleeschhouwerij en Spekslagerij J. A. KUIJPER Zn. LA PORTE Co. SAFE DEPOSIT t heden end H. DEMS velend «J ÜETS 'eniianttei, ►ingger»:$l£&«ii» pr ijs f BO.- 'i Vsenai.sfr. eeschwaren, Ikalfi, Vloer- en Dakpani en lsteg)nen en verkoop van vaste luizen, Bouwterreinen Soest - Van Weedestraat 37 TE SOEST lüembr'andtlaah 15 WZ Soest BAARN BUsSUM LAREN SOEST Koopen en Verkoopen No. 8 TIENDE JAARtiANCi Zaterdag 19 Febr 1922 SOESTDIJK 65 ets. Rostbief 70 ets 65 Biefstuk 90 65 Haas 100 t, bij 5 pond 60 cent. bij 5 pond 40 cent. m en Motorrijders indien gij uw AUTO of at repareeren door :MAAT - SOESTERBERG van LUXE aüTO's Der pot f 0,75 ier 2! K.G. emmer f3,25 er 2 ponds pot f 1,25 'ot f 1,—f 0,95, 0,90 Dnd f 0,35 f 0,40 f 0,45 f 0,14, f 0,20, f 0,25 f0,09, per 10 pond f 0,85 n f 0,75 0,65 0,60 1,30, f 1,60 0,55 0,85, f 0,90 en fl,10 3,75 ,95 ,75 ,50 iaagsche Hopjes p p. 70,80, 95, 125 et. vanaf 20 tot 40 et. p. o. nt. 100 cent per pond. ,40 ),90 de R. K. Kerk, Soest. H tegen sterk concurreerende prijzen mijn verschillende fijne fabrikaat leefd Aanbevelend, M. DE VRIES DEN BURG KANTOOR VELDWEG 2 21 GEOPEND VAN 8-12 en 2-5 ayngen" en „Good Hope" :urreerend. Beleefd aanbevelend. Tel. <%5, Soestcfijk c. etc. erin;: i voor Brand, Inbraak oticfitsche Glasverzekering. ie S naarverzekering. ter: n bezorgen Hypotheken IN en J. Arend WIERSMA. 8, Tel. 86, Soest Nederland per trein en per auto on 7. termijn Credieten l en borgstelling. Dpzeggens, rentevergoeding 3 pCt 1 jaar vast 4l/o pCt. mstreken, de Heer: Jr., en N. 0. DE ROUTER A.ifei voor Administratie en Redactie: Vilu Wccdestraat 7. Advertentiëu worden ingewacht totVrydags voormiddags 9 uur, by den Uitgever, .tigozonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. i 3V10 ItTKTE E>' Va» 1 5 regels 75 ct. Elke regel moor 15 <*,t ÖToote letten* naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwariaa' Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Buitenland. OVERZICHT. In Ierland hebben ernstige grens incidenten plaats gehad. Een gedeelte van het Zuider lersche leger, opge hitst door fanatieke Sinn Feiners, vol gelingen van de. Valera, heeft een inval in Ulster gedaan en verscheidene Noord-Ieren gevangen genomen. Col- lins, de premier van de voorloopige regeering der lersche Vrijstaat spant alle krachten in, om de gevangenen hunne vrijheid te hergeven en de vrede met Noord-lerland te bewaren, maar de voorloopige regeering schijnt nog geen macht genoeg te hebben, om het zoogenaamde republiekeinsche leger in bedwang te houden, zoodat de Engelsche regeering het terug ne men harer troepen uit Ierland heeft stop gezet, om Ulster te helpen, zijne grenzen tegen verdere invallen te ver dedigen. Na een driemaandelijksch verblijf is Balfour uit Washington te Londen teruggekomen, aan het station harte lijk ontvangen door Lloyd Oeorge, vele ministers diplomaten en zelfs een vertegenwoordiger van den Koning. En geen wonder, dat deze ontvangst enthousiast was. Niet alleen was Bal four een der hoofdpersonen bij de Washingtonsche conferentie en heeft hij door zijn juist inzicht in politieke zaken en zijn bezadigd optreden, de vele goede resultaten dier conferentie helpen tot stand brengen, maar ook de vriendschapsbanden tusschen Ame rika en Engeland hechter gemaakt. Engeland en Frankrijk kunnen het nog niet eens worden over den da tum van de financieele en economische conferentie te Genua. Frankrijk wil eerst met de Geallieerden eene agenda opmaken, om vooraf te bepalen, wat al of niet besproken zou mogen wor den, onder anderen niet de schade loosstellingsschuld van Duitschland. Engeland daarintegen wil de confe rentie meer vrijheid laten en geschillen, die zich mochten voordoen, tijdens het samen zijn uitmaken. Toch zou het kunnen zijn, dat de datum, die op 8 Maart bepaald is; nog verschoven wordt, daar de kabi netcrisis in Italië nog niet is opgelost. Na de aanbieding van ontslag van den premiër Bonomi, zijn noch de Nicola, noch Orlando er in geslaagd een ministerie samen te stellen. Er is nu weer sprake van, dat de Bonomi met een gewijzigd kabinet zal aan blijven. Ook de Duitsche Rijkskanselier, Dr. Wirth zit op het oogenblik niet vast in zijne zetel. Na zijne rede van verleden week in den Rijksdag, waarin hij de nu afgeloopen staking van spoorweg- en gemeente-personeel misdadig noemde, werden er vijf moties van afkeuring, van vijf versshillende partijen inge diend. Geen der partijen kon echter met de motie van eene andere mede- gaan en ook durfde geen partij de verantwoordelijkheid op zich nemen, om het tegenwoordig ministerie ten val te brengen. Wat in de rede van Dr. Wirth het meest verzet verwekte was, dat hij rijks- en gemeente-beamten het recht van staken ontzegde. Waar de over heid voor de werklieden zorgt, ook voor hun ouden dag en na hun dood voor hunne vrouw en kinderen, daar noemde spreker het misdadig de ge- heele maatschappelijke orde in de war te sturen en door gebrek aan licht, warmte en water zoo vele slachtoffers te maken, daartoe hadden zij geen recht. Ofschoon de uitslag nog niet bekend is, tracht men door het vor men van een coalitie het kabinet Wirth te behouden. Aan de Oostenrijksche regeering is door het Engelsche gezantschap medegedeeld, dat de Engelsche re giering besloten heeft, aan Oostenrijk een crediet van 2 Millioen Pond Ster ling te verleenen. Eindelijk zal Oostenrijk dan toch uit zijn ergste nood verlost worden. In verband met het huwelijk van Prinses Mary van Engeland op 28 Febr. a.s. zijn niet minder dan 2000 uitnoodigingen verzonden. Alle sociale politieke en industrieele vertegenwoor digers, ook vrouwelijke, uit het geheele land zijn naast de Ministers, de leden van Hooger- en Lagerhuis, de Lord- Mayors en Kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders uitgenoodigd. Burgeiijke Stand. W. Hilhorst. Maria Adriana d.v. G. 'Tammer en van G. Hilhorst. Johannes Henricus z.v. P. Stalenhoef en van A. M. Boog. Ondertrouwd Geen. Getrouwd Johannes Rutgardus Rademaker en Wilhelmina Gijsberta van den Brink. Willem van Burgste den en Hendrika van Laar. Overleden Anna Maria Thomsen, oud 77 jaren, echtgenoote van J. Graftdijk. Jan Muis, oud 75 jaren. Klaasje van der Laan, oud 5 maanden. Catharina Gerarda van Dorrestein, oud 19 jaren. Maria Anna Rothschenk, oud 55 jaren, echtgenoote van G. Sukkel. Wilhelmina Bosman, oud 12 dagen. Willem Reijer van Renselaar, oud 7 maanden. Maria Jocoba Hogen- doorn, oud 77 jaren, echtgenoote van G. Geijtenbeek. Woning-Bureau van F. BREURE en J. H. THOLE Makelaars Veenhuizerweg 9 Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Publicatie. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat hangende de onderhandelingen met de Prov. Utrechtsche Electriciteits Maatschappij betreffende wijziging van de concessie voorwaarden voor levering van stroom in deze gemeente, de Raad in zijne j openbare vergadering besloot, onder- staande regeling voorloopig van kracht te doen zijn vanaf 1 Januari 1922, met welke voorloopige regeling ge- noemde Maatschappij zich kan ver- eenigen a. het thans geldende stroomtarief i voor I en II en het abonnement wor- den verhoogd met 30 pCt. DekoJen- toeslag wordt gehandhaafd. b. Het tarief voor de straatver- lichting wordt verhoogd met 50 pCt. 1 c. Het thans geldende avonduur voor omschakeling van tarief 1 op II wordt gesteld op 12 uur 's nachts. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van B. Verweij te Soest, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie H, j no 3217, houtbewerkingsmachines te drijven door motoren te mogen plaat sen en in werking stellen door hen i is toegestaan. Soest, 9 Februari 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, J BATENBURG. De Burgemeester, DE BEAUFORT. Plaatselijk Nieuws. GeborenJohannes Gerardus z.v. A. W. van den Bremer en van M. „Ernst en Luim" Volgens achterstaande advertentie heeft deze jeugdige, maar toch reeds zoo goed bekend staande Tooneel- Vereeniging „Ernst en Luim" de no bele gedachte om a.s. Donderdag eene uitvoering te geven geheel ten bate van de honger en koude lijdende bevolking van onze Venen. De opbrengst zal geheel ten goede komen van onze noodlijdende land- genooten, zonder aftrek van eenige onkosten, daar de Heer Le Marchant, de groote zaal van Hotel Bellevue, met inbegrip van vuur en licht geheel kosteloos ter beschikking stelt De Heer Wiersma heeft zijne onmisbare diensten als grimeur en tooneelkapper gratis aangeboden terwijl ook het drukwerk niet in rekening wordt ge bracht. Waar zoo vóórgegaan wordt moe ten velen volgen. Wij lezen dagelijks van de groote nood in Rusland, maar ook in ons eigen land wordt zoo'n bittere ellende geleden en die nood is nog te lenigen, I als iedereen daartoe bijdraagt. Wij twijfelen dan ook niet of de zaal zal a.s. Donderdag stampvol zijn, en velen, die tot heden nog geen kennis gemaakt hebben met „Ernst en Luim", zullen niet alleen hun menschlievend streven, maar ook hun voor dillettanten zoo uitstekend spel bewonderen. Opgevoerd wordt „Jan Ongeluk" en „Een Wetenschappelijke Bijeen komst", het programma waarmee de Vereeniging bij de laatste uitvoering zoo'n groot succes behaalde. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij G. v. d. Bovenkamp, a f 1,50 eerste rang f 1,tweede rang Belasting wordt op deze prijzen niet geheven. Ook 's avonds aan den ingang der zaal is er gelegenheid tot het koopen van kaarten. Plaatsbespreking 10 cent per plaats kan geschieden bij G. v. d. Boven kamp. Donderdag 16 Februari werd ten Gemeentehuize aanbesteed het bouwen van een R. K. en een Chr. School voor lager onderwijs en Onderwijzers woningen te Soesterberg. De scholen voor rekening van de Gemeente Soest en de ónderwijzerswoningen voor rekening van de beide schoolbesturen. De laagste inschrijver was de heer M. Slob te Baarn voor de scholen f 45980,- voor de onderwijzerswo ningen f 14800, totaal f 60780, De hoogste inschrijving was voor het totaal f 86672,- De laagste inschrijving per school bedraagt f 22836,-—. De laagste inschrijving per woning bedraagt f 7400, Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 9—10 uur te rug te bekomen de volgende gevon den voorwerpen 1 stormlantaarn, 1 groot en een klein geldstuk, 1 hand schoen, 1 zweep, een scheermes, 1 hond, eenig wit haakgaren en 4 krui wagens en 1 cape. Degene die verleden jaar zomer een zilveren dameshorloge, op of in de omgeving Soesterbergsche straatweg alhier heeft verloren, wordt beleefd verzocht alsnog hiervan kennis te ge ven bij de politie alhier. FEESTAVOND van de „St Joseph" Jongelingen- Vereeniging. De tooneeluitvoering op Zondag 13 Febr. door bovengenoemde Ver eeniging gegeven is zeer goed geslaagd. Het eerste stukje „Een woord van Eer" een tooneelspel in één bedrijf ging aller krachten wel wat te boven. Een dergelijk stuk vereischt een diep gevoel, fijn spel, groote zeggingskracht en vooral fooneelroutine. Toch deden alle medespelers hun best om het werkelijk mooie stukje zoo goed mo gelijk uit te beelden. Het tweede stuk „De Onuitstaan bare", een alleraardigste klucht, werd zeer goed en vlot weergegeven. Klap- stra was zeer goed, vooral in zijne overgangen van drift tot gedwongen kalmte. Hij werd prachtig bijgestaan door Adolf, zijn zoon, door den kel ner, door Bastiaan, door, ja door allen, zelfs door den vrijmoedigen, bijde- hande picolo. De conversatiezaal van het Hotel was schitterend van decors en prac- tisch ingericht. De woorden van dank en hulde, door den Heer Schaapman in een der pauze gebracht aan de Heeren Alders en Horvers waren dan ook welverdiend, beiden zijn werkelijk de groote, stuwende kracht der Vereen. De aanbieding van een krans aan den als gast medespelende en de hoofdrollen vervullende Heer vond luide bijval. j. s. De Meisjes-Vereeniging op Geref. grondslag „Lydia" hoopt haar eerste Jaarvergadering te houden op Woens dag 22 Februari a.s in het gymnas tieklokaal der Chr. U. L O. School, des s'avonds half acht. Toegang vrij. Programma's a 10 cent, verkrijgbaar aan den zaaldeur. Lijst van Onbestelbare Stukken, terugontvangen in de 2e helft der maand Januari 1922: 1. Mej. L. de Ruig, Alkmaar. 2 C. W. Wilson, Den Haag. 3. Burgem. en Weth., Soest. 4. Mevr. Z. Bruining, A'dam. Gisterenmiddag hield de Raad der gemeente Soest een Openbare Ver gadering ter behandeling der navol gende punten. AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2 Behandeling van het rapport der Commissie inzake Inkomsten-belasting betreffende wijziging der verordenin gen te dier zake, met voorstel van B. en W. 3. Benoeming van een Hoofd der in aanbouw zijnde Openbare Lagere School a.d. Beetzlaan. 4. Vaststelling van een besluit tot het aan belanghebbende schoolbestu ren overdragen van a. de Mariaschool. b. de lokalen der Chr. School a.d. Spoorstraat. c. de Chr. ULO. School. 5. Vaststelling van een drietal be sluiten tot het verleenen van vergoe ding ingevolge art 101 L Onderwijswet aan bijzondere Schoolbesturen. 6. Vaststelling van een besluit tot aankoop van strooken grond ter ver breeding van den Nieuwen Weg en den Postweg. 7. Vaststelling van een besluit tot aanvaarding van schenkingen van grond ter verbreeding van wegen, aan geboden door het R. K Par. Kerk bestuur, en de H.H. L. Vervat en J Vervat en W. J. Kuyer. 8. Behandeling van het adres van J. Buwalda alhier, verzoekende be noemd te worden tot Makelaar. 9. Behandeling van het adres van J Buwalda alhier, verzoekende bij te dragen in de garantiebetaling voor aanleg van waterleiding in den Gal- leiikamp Pelsweg. 10. Behandeling van het adres van Mej. Moonen, verzoekende eervol ontslag als gemeente-verloskundige. 11. Behandeling van het voorstel van B. en W tot wijziging van de vei ordening op het verleenen van bijdragen ter bestrijding van de tuber culose. 12. Behandeling van het adres van het plaatselijk Comité van R. K. Ver eeniging tot bestrijding der T. B C., verzoekende subsidie uit de gemeente kas. 13 Aanbieding plan van het bou wen van een Brandspuithuis annex Werkplaatsen. Zondag 19 Febr. is aanwezig Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 41 Metselaars 47 Opperlieden. 35 Grondarbeiders. 27 Losse arbeiders. 24 Land- en Tuinbouwarbeiders. 6 Schilders. 16 Timmerlieden. 1 Meubelmaker. 2 Stucadoors. 1 Fitter. 1 Klinker. 2 Kantoorbedienden. Aanvraag om werkkrachten 1 Leerling electricien. Kerkbericliten. NED. HERV. KERK Zondag 19 Febr. voorm. 10 uur Dr. G. P. Marang GEREFORMEERDE KERK Zondag 19 Februari voorm. half 10 uur Ds. Aalders van Hilversum. Nam. half 6 uur dezelfde. Advertentïën. Heden overleed plotseling tengevol ge van een noodlottig ongeval, mijne onvergetelijke, Echtgenoote CORNELIA TINTEL in den ouderdom van 76 jaar en 11 maanden. Haar zielewensch om bij Jezus te zijn is vervuld. H. LODDER. Soest, 17 Febr. 1922, Veldweg 50. De teraardebestelling zal plaats heb ben op Dinsdag 21 Febr. a.s. des middags ten 12 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Soest. FAILLISSEMENT L. v. d. BROECK Door de E. A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald, dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend bij den Curator vóór 1 Maart, en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden Vrijdag 17 Maart, half elf in het Paleis van Justitie te Utrecht. De Curator, Mr. E. D. G. v. d. HORST, Van Weedestraat 2, Soest. op Woensdag 22 Febr. 's avonds 8 uur in de Kunstzaa! BLOK Vredehofstraat. Agenda: 1Jaarverslag Secretaris. 2. Penningmeester. i 3. Periodieke aftreding en verkiezing van 2 Bestuursleden. 4 Rondvraag. Het Bestuur. De boomen zijn in rust De spuittijd is genaderd Vraagt prima oplosbare zonder bezinksel, voor 't bestrijden Uwer plantenparasieten en Desinfectie Uwer veestallen en hoenderhokken in elk kwantum verkrijgbaar Vraagt gratis geillusstreerde Brochures. Depot N.V. Utrechtsche Asphaltfabriek BURGEM. GROTHESTRAAT 11 Wegens Huwelijksfeest aanstaande WOENS DAG 22 FEBRUARI den geheelen dag De volgende week zal op deze plaats een aardige reclame staan. Ik wil namelijk een compleet SPAN RAAM, grootste maat, schenken aan de Dame die(Zie volgende week) Enkele Dames droegen mij reeds hun werkzaamheden op. Misschien kan ik ook voor U de ramen, deuren en sloten nazien, Uw serre vergrooten, of boven nog een logeerkamer maken enz. enz. Alle timmerwerk spoedig en billijk. KANTOOR SOEST: VAN WEEDESTRAAT 5, TEL. S 54 Cheque's op het Binnen- en Buitenland, Vreemd Bankpapier en Muntspeciën. Uitvoering van effectenorders op de Binnen- en Buitenlandsche Beurzen.

De Soester | 1922 | | pagina 1