tan en 1.1. van Duursen J. H. I en Varkensslagerij Soest er Courant voor Soest, en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. steldTêTst IS. Centraal-Apotheek fenis-Ondern. Soest Dr. Rupert. J. DE JONG, Kerkpad ZZ 55, Soest m Manufacturen, KOM EN ZIE Centrale Crediet- en Landbouwbank Rentevergoeding voor Deposito's KOPERVITRIOOL Dr. DE VOS. LA PORTE Co. aan- en verkoop van vaste .andhuizen, Bouwterreinen ■les, VeemJ-i.sfr, ^2 Vlessehwarers, Instituut Baarn SLACHTEN I - B. HILHORST Adverteert 'n dit Blad Schoonmaak Soest - Van Weedestraat 37 1 jaar fixe 5 pCt., 6 maanden 41a pCt. 3 maanden 4 pCt Dadelijk opvorderb. 312pCt. NORMAAL PAPPOEDER. BAARN BUSSUM LAREN SOEST Koopen en Verknopen SAFE DEPOSIT No, 16 TIENDE JAARUANü Zaterdag 15 April 1922 achter de R. K Kerk, Soest. i, Ledikanten, Spiraalmatrassen, Vloerzeil, Karpetten. la, Tel. 45, Soestdijk etc. etc. etc. Verzekeringen voor Brand, Inbraak ten der Sti^htsche Glasverzekering. Igemeene Spaarverzekenng. s. Sluiten en bezorgen Hypotheken BAARDEN en J Arend W1ERSMA. irenstraat 8, Tel. 86, Soest »or geheel Nederland per trein en per auto, crematie enz. 'LEESCH tegen sterk concnrreerende prijzen -ef van mijn verschillende fijne s eigen fabrikaat. Beleefd Aanbevelend, M. DE VRIES. A.dres voor Administratie en Redactie Vj*i» TFeedestrant 7. Advertentiön worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur, bjj den Uitgever, ingezonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. DE SOESTER 4DVKRTEXTIÈN Van 1—5 regels 75 et. Elke regel meer 15 ct Oroote letters naar plaatsruimte. By abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Buitenland. OVERZICHT. Techn. Dir. JACQ. DEKKER. DERDAU en ZATERDAG van 1112 2'/.. uur. enJSpierverlamming, Bleekzucht Chron iijk-Baarn-Amsterdam. WOENSDAGS, VRIJDAGS. Stroomarkt 19, Tel. Noord 3919 stalenhoef, Hotel Café Restaurant „Do Gouden Tel. 65. :"1 Burgemeester Grothestraat 3ö, Tel. 37. J Timmef; Laanstraat 102, Tel. 456 i-i-nn m. 4 Tand-Arts ;antonlaan 7 RAARN Tel. 449. SPREEKUUR 13 uur }n- en minverm. 8—9 uur 's morgens Nieuweweg 25 landel in aardappelen, groenten en fruit Ontvanqen Industri^, Borgers en Beleefd aanbevelend. onze prijzen en kwaliteiten. lovernets (mooi patr.) rima geel katoen looi wit katoen ►ogjesgoed ooibont Gemaakte goederen 'ames pantalons jeans hemden ianshemden (prima) eerensokken (sayet) ebé truitjes glansgaren rokjes Garen en Band •ooks mach. (500 yrds) 'mens handgaren achinezijde ifnstzijde aaswol (de Holl.) yet (de prima Veensche) 45 25 29 29 49 165 158 169 75 67 69 25 14 50 Nadat de Zondag nog gebruikt was voor verschillende vóórconferenties en besprekingen tusschen de afgevaardig den, waarbij ook de agenda der ope- ningszitting werd opgemaakt, is Maan dagmiddag 1.1. de veelbesproken con ferentie te Genua door den minister president van Italië, Lirige Factageopend. Voor het eerst in d.e wereldgeschiedenis zijn 34 staten en naties bijeengenomen om gezamentlijk te beraadslagen over het herstel van Europa,' dat zoo jam merlijk gebukt gaat onder de naween van den oorlog. Voormalige vijandeiv vrienden en neutralen zullen beraad- I slagen hoe de uiteengeslagen .econ'o- mische en financieële verhoudingen weder in normale banen tê lelden. Nadat Facta, die op voorslel van Lloyd George tot voorzitter was ge kozen, de openingsrede had gehouden, zette Lloyd George. in eene redevoering het doel der conferentie - uiteen. De wereldhandel moet hersteld worden en de financieële verhoudingen tusschen de Staten onderling in evenwicht wor den gebracht. West Europa kan niet bloeien zonder Midden en Oost Europa en omgekeerd kan Duitschland, Oosten rijk en Rusland niet "leven zonder den handel met de Westersche Staten. Om hiertoe te geraken, met opzijzetting van alle politieke kwesties ^en vroegere vijandschap, Is het doel van deze conferentie. - De openingfczitting is zonder inci denten afgeloopen. wel haperde het even tusschen Barthou, de Fransche gedelegeerde en Tsjitsjerin de Russische -volkscommissaris, toen laatstgenoemde, buiten de agenda om de ontwapënings- kwestie op het tapijt bracht, doch Lloyd George wist de gemoederen kalm te houden. Hij wees er op, dat men op deze conferentie, niet buiten de resoluties van Cannes kon gaan. I Overigens is de rede van Tsjisjerin, [die zeer gematigd was, bij alie gede- J legeerden in goede aarde gevallen. I Rusland was bereid, de resoluties van Cannes te -aanvaarden, waaronder de I bepaling voorkomt, dat elke Staat, die aan de conferentie te Genua deelneemt, zich vooraf verplicht de internationale I schulden van zijn land, ook die van Ivorige regeeringen te erkennen, het Lprivaat eigendom van vreemdelingen in zijn land te beschermen en zich in internationale pnderhandelingen te ge- I dragen, zooals onder beschaafde naties gewoonte is. De redevoering van den Duitschen "Rijkskanselier, Dr. Wirth was ook zeer bezadigd en vredelievend en werd door velen luide toegejuicht. Zoodat (le vrees der pessimisten, dat Rusland en Duitschland de conferentie zouden sa- boteeren, ongegrond is gebleken. De voorzitter Facta moet dan ook aan de hoofdredacteur van de „Giornale d' Ilalia" verklaard hebben. „Een mooie dag is voorbij. Ik ben tevreden, tiaar ik heb gezien, dat wij allen vervuld zijn van verzoeningsideeën en allen willen medewerken aan een volkomen herstel van een. Europeesche vrede en I normale economische toestanden". Woning-Bureau van F. BREURE en J. H. THOLE Makelaars Veenhuizerweg. 9 Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Burgelijke Stand. MANUFACTURENHANDEL, Torenstraat 7. Dagelijks na 1.30 uur geopend. GeborenAnthonie z.v. J. v. d. Veen en N. Jetten. Petronélla d.v. P. v. Egdom en W. v d. Kamp. Emil Oswald z.v. E. O. Kaltofen en E. Ch. L. Hartsuiker. Henrica Cornelia d.v. P. H. Hesp en J. C. v. d. Hoek. Frans z.v. K. van Dongen en E. F. Vlaanderen. OverledenAartje Hornsveld, 87 jaar. Wed v J. de Ruig. Rijk de Ruig, 79 jaar, ongehuwd. Plaatselijk Nieuws. STEUN VOOR RUSLAND. Sedert de vorige opgave van N N. -alhier, ontvangen f 10. Soest, 13 Maart 1922. De Gemeente-Secretaris, J. BATENBURG. Dezer dagen slaagde Mej. Mathilda Veenendaal voor Onderwijzeres. De politie nam dezer dagen bij een bewoner in de Birk, een 20-tal gewe ren in beslag, die hij zonder vergun ning van het Hoofd der Politie voor handen had. Onbestelbare brieven enz. te Soest, terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1922: 1. H. A. Ment, Hilversum. 2. Mr. W. Bauw, Soest. 3. Ged. Staten Utrecht. (Cie. Grondbelast Op het politiebureau'zijn op werk dagen tusschen voorm. 9—10 uur te rug 1e bekomen de volgende gevon den voorwerpen 1 ring met kastsleu- tels, 1 vulpenhouder, 1 onderstuk van een motorcarbidlantaarn, 1 kinder handschoen, 1 koperen traproede en een oude blouse. Door de politie alhier, werd deze week een kinderlijkje van het manne lijk geslacht uit de rivier „de Eem' alhier opgehaald. In verband hiermede, is door onze politie in samenwerking met die te Amersfoort, aldaar een ongehuwde en een gehuwde vrouw en een militair aangehouden en alle zullen ter be schikking van de justitie te Utrecht worden gesteld. We verwijzen onzen lezers naar de advertentie van de Vereeniging „Ernst en Luim" alhier, waarbij wordt aan gekondigd, dat op Maandag 17 (2e Paaschdag) en Dinsdag 18 April in de tooneelzaal van Hotel „Bellevue" wederom een Openbare Uitvoering zal worden gegeven. Dez£ vereeniging wil thans eens uitkomen met het alom bekende too- neelstuk „De Voddenraper van Parijs". We verwachten voor beide voor stellingen volle zalen, en zijn er van overtuigd, dat de vele bezoekers, die de prestaties van de leden reeds lang kennen, ook nu weer voldaan zullen zijn over hetgeen deze avonden zal worden gegeven. Voor het vooruitkoopen van toe- gangskaarV;. wat G.«s.lig is aan te bevelen, vervoege men zich bij G. v. d. Bovenkamp, alwaar tevens ge legenheid is tot plaatsbespreking. Zooals voorheen is het kapperswerk weer opgedragen aan den heer J. A Wiersma, die, zooais altijd zal toonen zijn vak goed te yerstaan, terwijl de benoodigde costumes worden betrok ken van de bekende firma Muller, Utrecht. Voor de muzikale opluistering zul len de Gebr. Butselaar zorgen, die door hunne bekende muzikale talenten, zullen bijdragen tot- het slagen van 't geheel. Zij nog vermeld, d^t Dinsdagavond deze uitvoeringen worden besloten door het geven van- bal, onder leiding van balletmeester Hooijmaijer. Behalve dat wij verwijzen naar bovenstaande uitvoeringen, staat er nog een Uitvoering op het program ma voor 'de 2e Paaschdag, en welde openbare uitvoering in het Hotel „De Gonden Ploeg" te geven door de Varieté-Club „Soest". Deze vereeniging zal opvoeren, een tooneelstukje, getiteld „Het Offer" 'episode uit de Duitsche overheer- sching in België, door J. Heppener, opgevolgd door eenige voordrachten. De Heer Heppener is met zijn club ook al bekend geworden in Soëst,en ook voor deze uitvoering verwachten wij groote belangstelling evenals voor heen. Deze uitvoering wordt eveneens besloten door het geven van bal, onder leiding van balletmeester v. d. Berg, Amersfoort,terwijl de costumes worden betrokken uit het magazijn van de firma Mulder, Utrecht, en het kapwerk wordt verricht door den heer Grootkop, Amersfoort. Vanwege de S. D.A.P. afdeeling Soest, wordt Woensdag 19 April een openbare vergadering met lichtbeelden gehouden, in Hotel „Bellevue". Voor verdere bijzonderheden ver wijzen naar de desbetreffende adver tentie in dit blad. Zondag le Paaschdag wordt we derom begonnen met het geven van Bioscoop-Voorstellingen in Hotel „Bel levue". Men zie de advertentie hier over in dit blad. Maandag 10 April hadden in de openbare school, Kerkebuurt, de eind- lessen plaats van delandbouw-winter- cursus. Aanwezig.waren o m. de heeren Wethouders, het bestuur van de af deeling Soest van het U. L. O. en eenige belangstellenden. Door den onderwijzer, de heer van Dijk, werden aan de cursisten eenige vragen gedaan met betrekking op den landbouw enz., welke door allen zeer goed werden beantwoord. De Rijkslandbouw-Consulent, over handigde met gepaste gelukwenschen, aan alle cursisten een diploma, en dankte het gemeente-bestuur en het afdeelingsbestuur voor hunne mede werking. Nadat een der cursisten den onder wijzer .had bedankt, werd hem een geschenk aangeboden, wat door hem dankbaar werd aanvaard. Wegens plaatsgebrek moest „uit onze Vroedschap" tot volgende week overstaan. De Ned. Herv.-Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", Alhier hoopt einde dezer maand eene uitvoering te geven in de Rembrandt- zaal alhier. Uitgevoerd zullen o a. worden, „Melusine" van Heinr. Hof- mann voor Soli en Gemengd Koor, „de Wilgen" van Corn. Dopper, voor gemengd koor met kinderkoor. De vereeniging heeft zich verzekerd van de medewerking van bekende dames en heeren Solisten. FEESTAVOND VAN „H. E." Bij nader kennismaking met de Soes- ter Korfbalclub „H E." verwondert het mij geenszins, dat het eerste 12 tal het Kampioenschap in hare afdee ling behaald heeft. Waar alle leden, trouw aan hun devies: „Helpt Elkander" zoo samenwerken, moet wel elk Kam pioenschap veroverd worden. Aan die bewonderingswaardige sa menwerking heeft de club het dan ook te danken, dat haar feestavond van Zaterdag, 8 April in Hotel Belle vue zoo uitstekend geslaagd is. De zangnummers voldeden zeer goed, vooral het trio (damesstemmen) en bovenal de buiten het programma gegeven solo van Mej K. Deze jeugdige soliste beschikt over een zeldzaam mooi en sympathiek geluid. De tooneelstukjes werden uitstekend weei gegeven, vooral de transfiguraties in „De Neven" waren werkelijk be- wonderingswaardig voor zoo jeugdige dilettanten. Dat jonge meisjes, gewend aan korte rokken, geoefend in korf balspel, in ouderwetsche kleeding met lange slee pen eene Menuet met zooveel gratie konden dansen, bad ik nooit gedacht. Ook de overige nummers van het programma, waaronder „Literatuurge schiedenis" en „Poppenkast" waren aardig bedacht en liepen vlot van stapel. De openingsrede, van Mej J. v.d. E. waarmede ik eigenlijk had moeten be ginnen, werd flink en hartelijk uitge sproken. Aan het vriendelijk verzoek van de jeugdige spreekster om niet te roeken, dat zij in de plaats stelde van het strenge verbod, werd met genoegen gedaan. Voor de pauze werd den Heer Bonne, leider van het eerste 12-tal een krans aangeboden, ter gelegenheid van het behaalde Kampioenschap, -terwijl den Heer Houtman, leider van den feestavond met een bloemenmand werd vereerd. Ook Mevr. Rink en de Hr. v. Piggelen, werden met eenige hartelijke woorden van dank voor hunne hulp en steun, respectievelijk een tuil bloemen en een kistje sigaren aange boden. Behalve de reeds genoemden heeft tot het succes van den avond ook ze ker van bijgedragen de onvermoeide en begaafde accompagnatrice aan de piano. J. S. Publicatie. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Ik breng ter openbare kennis, dat de keuringsraad voor de ingeschre venen voor den dienstplicht, lichting 1923, dezer gemeente zitting zal hou den te Amersfoort in het Tehuis voor Militairen, Lange Beekstraat No. 3 op Maandag 29 Mei 1922, des voormid dags te 10 uur voor de ingeschreve nen onder de volgnummers 1 tot en met 35 van het alphabetisch register en op Dinsdag 30 Mei 1922, des voormiddags 10 uur voor de overige ingeschrevenen. Nadere inlichtingen geeft de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente-secretarie. Soest, 7 April 1922 De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. Dinsdag 4 dezer, des v.m. 10 uur had de officiecle opening en ingebruikneming plaats van de nieuw gebouwde openbare lagere school aan de Beetzlaan, tol welker bouw de Raad in zijne vergadering van 25 Juli 1921 besloot. In een der lokalen hadden zich vereenigd, Burgemeester en Wethouders der gemeente met den Secretaris en eenige raadsleden, de gemeente-architect, enkele afgevaardigden van bijzondere Schoolbesturen, het nieuwe hoofd der school met zijn personeel, de meeste hoofden van scholen in deze gemeente, zoowel van openbaar als bijzonder onderwijs, verschillende ouders van leerlingen, en die leerlingen zelf, alsmede belangstellenden. De Burgemeester opende de plechtigheid met een woord van welkom tot de aanwe zigen, Spreker stelde de vraag, of deze school wel noodig was, doch lettende op de Grondwet, welke in art. 192 voorschrijft, dat er algemeen vormend onderwijs zal gegeven >'ii èèn genoegzaam aantal scholen, meende hij deze vraag niet anders als bevestigend te kunnen beantwoorden. In deze zich steeds uitbreidende Gemeente wordt de schpol in de Kerkebuurt langzamerhand te klein en is voor een groot deel der gemeente te veraf gelegen. Spreker betuigde den Raad dank voor het besluit tot dezen bouw, temeer waar het overgroote deel der leden voorstanders van bijzonder onderwijs zijn. Uit schoon heidsoogpunt neemt het gebouw een waar dige plaats, waarvoor hulde toekomt aan den Gemeente-architect. Tenslotte sprak de Bur gemeester het nieuwe hoofd, den Heer van Wely toe, hem toewenschende, dat hij zich met hart en ziel aan zijn nieuwe werkkring moge geven, waarna hij de school voor ge opend verklaarde. Daarna werd het woord gevoerd door den Heer Besselsen, lid van den Raad, die de opening dezer school met vreugde begroet, waardoor in een lang gevoelde behoefte wordt voorzien en ook een zijner wenschen is vervuld geworden. Zij zal zijn een aan winst voor de volkskracht, die niet anders dan de Gemeente ten goede kan komen. De nieuwe school is- door onbevooroordeelden om zijn bouw geroemd, waarvoor aan den ontwerper dank toekomthet kan niet anders, of de indruk zal verheffend op de kinderen werken. Namens het Bijzonder onderwijs bracht de heer Pieper, hoofd der Mariaschool de ge lukwenschen over. Met den Heer Besselsen gelooft hij, dat de school in een behoefte voorziet. Aangezien het gymnastieklokaal der Mariaschool ook zal dienen voor het onder wijs dezer school, zal samenwerking zeer op prijs worden gesteld. Hij hoopt, dat ook deze school mede moge dienen tot het intellectu- ecle heil der jeugd. Het Bestuurslid der Engendaalschool, de Heer Rink voert daarna liet woord en getuigt inet genoegen te zien, dat het aantal scholen in Soest weer met een is vermeerderd. Lager onderwijs is toch het onderwijs. Daarin wor den de grondslagen gelegd voor het latere leven, kort gezegd, het lager onderwijs dient om van de kinderen menschen te maken. -.•/> ,3y'. Ilee. een Wcly daartoe mede bevorderlijk moge zijn. Het hoofd der bestaande openbare lagere school in de Kerkebuurt, de Heer Veenstra, wijst op de uitnemende verstandhouding tusschen openbaar en bijzonder onderwijs in deze Gemeente. De Raad, hoewel in meer derheid vóór Bijzonder onderwijs zijnde, zorgt met de meeste nauwgezetheid voor het openbaar onderwijs. In alle 14 jaren, dat spreker hier hoofd is, heeft hij dat ondervon den, hetgeen den Heer van Wely tot bemoe diging kan strekken, bij den aanvang van zijn loopbaan. Ook met de Soester jeugd in Soest is best om te springen, terwijl de sa menwerking met de ouders aangenaam is. Onder de aanwezigen behoort ook de Heer van Dijk, oud-patroon van den Wely, met wien hij bijna 19 jaar heeft samengewerkt. Hij zegt B. en W. dank voor de uitnoodiging. De opening eener school is steeds een be langrijke zaak. Elk Gemeentebestuur moet zich verblijden, wanneer het Onderwijs zich uitbreidt. Vooral kan hij het Gemeentebestuur gelukwenschen, dat de keuze op den Heer Wely als hoofd is gevallen. Spreker .heeft hem meegemaakt, als onderwijzer aan de lagere school, aan een M.U.L.O. aan het herhalingsonderwijs en ook in de Fransche taal, en steeds ervaren, dat hij zich met hart en ziel aan zijn t^ak geeft, waardoor het onderwijs zeer vruchtdragend is. In een woord is hij een bekwaam onderwijzer en een hoog staand mensch. De Gemeente-architect betuigt zijn dank voor de tot hem gerichte sympathieke woorden, waarbij hij ook zijn helpers noemtook B. en W., maar niet minder de Gemeente-sec retaris, met wien hij deze zaak heeft voor bereid. Wil een ontwerp waarde hebben, dan moet dit willekeurig zijn daargesteld. De omgeving wordt het best gezien, wanneer men van den Lazarusberg komt, als wanneer men het beste overzicht krijgt. In dat ge zichtsveld moet ook de school in zijn hoofd motieven naar voren komen, en zoo moet ook bezien worden de z.g. vijver. Deze had tweeërlei bedoeling, n.1. een economische, omdat het peil laag was en aanvoer van grond niet geringe kosten met zich zou ge bracht hebben, en een -aestetische, omdat de horizontale werking van het gebouw minder moest worden en de verticale meerder. Dit laatste had ook in het gebouw bewerkstelligd kunnen worden, maar dan had dit met meer dere kosten gepaard gegaan. Een ieder bevredigen gaat moeilijk. Dit is misschien nog het meest te verkrijgen, wan neer de onderhoudskosten zeer weinig mogen zijn, en de Heer van Wely met zijn staf aangenaam moge werken in deze lokalen. Tenslotte kreeg de Heer van Wely het woord, die de verschillende sprekers dankte voor hunne gelukwenschen, alsmede den Heer van Dijk voor zijne tegenwoordigheid. Ook dankt spreker B. en W. en den Raad voor zijne benoeming en het Rijksschooltoc- xicht voor de medewerking in deze. Hij hoopt zijn ambt met opgewektheid en lust te aanvaarden, en met collega's, zoowel als Annex Drogisterij Laanstraat 12 Tel. 93 BAARN. ALLE huishoudartikelen voor de Een bus, welke iederen dag 2.30 gelicht wordt, is geplaatst bij kruide nier METS. Rente gaat in den dag na storting. met personeel en ook ouders van kinderen op aangename wijze samen te werken. Hoe wel een leek op technisch gebied, heeft hij toch oog voor de wijze, waarop licht en lucht en stookgelegenheid in dit gebouw is aangebracht, waarvoor hij den Gemeente architect erkentelijk is, alsmede zijn helpers en den aannemer SIob uit Baarn. Daarop spreekt hij de kinderen op aardige wijze toe, waaruit eenigszins afgeleid, hoe de Heer van Wely met kinderen weet om te gaan. Op zijn voorstel zingen de kinderen een paar coupletten uit „Mijn Nederland" van Richard,-en uit „De Reddingsboot" van W. J. de Groot, dat zeer goed klonk en hem af ging. Spreker eindigt met de wensch, dat deze openbare school tot in lengte van dagen vruchtdragend onderwijs moge geven en men schen moge kweeken, waarop de Maatschap pij later met trots kan neerzien. Bij een rondgang door het gebouw met zijn 5 mooie, lichte lokalen moet men tot de erkentenis komen, dat bij de soberheid, die alles kenmerkt, toch de schoonheid in geenen deele heeft geledenj integendeel, het is één schoon geheel. Boven den hoofdingang doet het glas in lood voorstellend de symbolen van het onderwijs, het ook heel goed. De Gemeente kan met een zoodanige school voor den dag komen KerkberBCtiften. NED. HERV. KFRK Zondag 16 April (le Paaschdag) voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. s' Nam. half drie dezelfde (Hees). Zondag 16 April (le Paaschdag) s'avonds half 7 uur, Ds. B. Batelaan, van Zeist, (voor Geref. Bondsafd.) Maandag 17 April (2e Paaschdag) voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix, van Soesterberg. GEREFORMEERDE KERK Zondag 16 April (le Paaschdag) voorm. half 10 uur en nam. half zes Ds. I. Hoek. Maandag 17 April (2e Paaschdag) voorm. half 10 uur Ds. J. G. Meynen, van Baarn. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN, Rembrandtzaal. Maandag 17 April (2e Paaschdag) voorm. half 11 uur Ds. G. J. Sirks, Den Haag. ZONDAG 16 APRIL IS AANWEZIG Indien Uwe Vruchtboomen niet besproeid zijn met Vruchtboom- Carbolineum, spuit dan met Sproeiwerktuigen voor alle doeleinden voorhanden in diverse prijzen. Leg nu KOOLKRAGEN om Uwe Koolplanten, in iedere hoeveelheid verkrijgbaar. Ingezonden. NIEUW LEVEN. Lente leven, lente liefde Lente schoonheid, overal. Geven aan het „lente leven" Na zoo menig moei'lijk streven. Zeeg'ningen groot in tal! Lente leven, lente liefde Lente schoonheid, overal. Wie „inzich" wordt herboren Ziet het „lente" morgen gloren Zoo het eeuwig gloren zal. Lente leven, lente liefde Ach hoe gaarne hebben w' U Komt in ons, in ons allen Houdt ons staand' om niet te vallen Komt in ons, ook nu, ook nu! Zoo zal 't leven, lieven wezen En de liefd' als altijd Van ons trekken, alle zorgen Op den blijden Paaschdagmorgen Of den morgen, die bevrijdt. door: Nies. Leeuwe, Baarn. 2e PAASCHDAG IS AANWEZIG Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 1 Opperman. 4 Losse arbeiders. 1 Grondarbeider. 1 Timmerman. 1 Kantoorbediende. 1 Transportarbeider. 2 Electriciëns. 1 Slagersknecht. Advertentiën. Tand-Arts Cantonlaan 7 BAARN Tel. 449, is niet te consulteeren van Vrijdag 14 tot en met Maandag 17 April. KANTOOR SOEST VAN WEEDESTRAAT 5, TEL. S 54 Cheque's op het Binnen- en Buitenland, Vreemd Bankpapier en Muntspeciën Uitvoering van effectenorders op de Binnen- en Buitenlandsche Beurzen.

De Soester | 1922 | | pagina 3