Opruiming Vitrages en Allovernets til Gas?.... en Andijker Muisjes, Automobiel-Centrale W. F. Selderbeek, Telef. 61 >opste adres- Soest er Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. S. de Zoete Hz. hen, Bakkersweg 2 uizirtgen. v.Weed8straat25 EN-BATENBURG en en Hekwerken LA PORTE Go. P. EBBENHORST Grootste Vertiuur-lnrichting hier ter plaatse. VOOR GROOTE RITTEN SPECIALE TARIEVEN Stoffeerderjj oncureerende prijzen. G. DRINKER eedjes, Kussen- jde en Cretonne apen-Kappen, P. van den Deijssel Het Zuivelliuis DE SOESTER san den burg rulpenhoudfers. aar, Dalweg 4 Baarn. «I. VAN EE. ?,^KWK1(KK®<)eStdiilS* Wij leveren steeds 't tegen de LAAGSTE prijzen BIJKANTOOR SOEST ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN VERKOOPHUIS A. BENNING P. C. W. FOEKEN MANUFACTUREN VAN WEEDESTRAAT - TELEF. sn spotprijzen. Manufacturen Van Weedestraat Telef. C. W. Foeken. Maltha-Aardappelen, J. G. FLAPPER Prijs f 9.50 «Joh. Kaats roordeeligst is U uit wanneer n boodschap stuurt naar ueleu voor alle voorkomende werkzaamheden Matrassen, Marquises Zonschermen en No. 26 TIENDE JAAKUANÜ Zaterdag 24 Juni 1022 KANTOOR VELDWEG 2 ELEF. 21. GEOPEND VAN 8-12 en 2-5 De Directie. Soudsmit - Opticien ijn van alle soorten Westminsterslag, Wekkers, Gouden- en i, Pince-nez en So Easy ook op recept. atie-Inrichting. en Woning-Bureau AAT 26, Telefoon 16. maken van Bouwplannen, Bestekken, dig adviezen, Aanvrage Bouwver- n Hinderwet tegen billijke tarieven, oopen, Verhuren en Taxatiën van Verzekeringen enz. e en vertrouwbaarste adres voor iten, Stroo- en Spiraalmatrassen is bij achter de R. K. Kerk, Soest. et vervaardigen van alle soorten k model en teekening Prima Referentiën. BAKKERSWEG 3 leering, tegen lagen prijzen, bij ten termijn Credieten verband en borgstelling. agen opzeggens, Rentevergoeding 3 pCt., 5 maanden vast 4 pCt., I jaar vast 4>/, pCt. rn en omstreken, de Heer: uFOBT Jr„ en w 0. DB RÜIJTER 1 voor bill. prijzen Aanbevelend, Adre.s voor Administratie en Rodactio Vrtu Wi'i'ileHtrajit 7. Advortentiën worden ingewacht totVrijdags voormiddag» 9 uur, bjj den Uitgevor. lngo/.ondon stukkon tot Dinsdagavond 8 uur. DE .41> VERTEVITÉN Van 1 —5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct Orooto lettors naar plaatsruimte. B(i abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. C. Kuyperstraat 3 en 5 - Soestdijk Groote keuze in Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en Huishoudel. Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Meubelen, Kinderwagens, Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A. OLIJVE. Buitenland. OVERZICHT. Het Vredespaleis in den Haag be- antwoordt eindelijk aan het doel waar voor Carnegie het gegeven heeft. Niet alleen is het Permanente Inter nationale Hof van Justitie er bijeenge- I komen om. in opdracht van den Vol- i kenbond, een geschil over de ^interpresta- tie van een Art. uit het verdrag van Versailles op te lossen, maar ook de Europeesche conferentie met Rusland zal er in de groote vergaderzaal ge- houden worden. Donderdag 1.1. waren vijf-en-twintig Staten er vertegenwoordigd om de voorbereidende besprekingen te houden. Ook Frankrijk, dat lang geweifeld had, om met de Russen opnieuw te confe- reeren, had zijne vertegenwoordigers gezonden, op voorwaarden, dat geen politiek zou behandeld worden. Onze minister van Buitenlandsche Zaken van Karnebeek hield de wel komsrede en legde er den nadruk op. dat deze conferentie uitsluitend eene vergadering was van experts op finan cieel- economisch- en volkenrechtgebied, dat alle politiek buitengesloten zou zijn en dat elke regeering vrij zou zijn, om de te nemen besluiten al dan niet over te nemen. Op voorstel van den Engelschen afgevaardigde werd met algemeene instemming Jhr. van Karnebeek ver zocht, de vóór conferentie te presideeren, wat een buitengewone eer voor hem is, daar hij als minister van Buiten landsche Zaken niet tot de gedelegeer den behoorde' Op voorstel van den voorzitter werd besloten eene algemeene commissie te benoemen waarin alle vertegenwoor digde Staten zitting konden nemen, en \iorAor Aic ciiKrommiocifx; p|k van elf doinmen en de derde voor de credieten. In de Maandag gehouden vergade ring bleek, dat alle Staten zich opge geven hadden voor de algemeene com missie en de drie elftallen opgemaakt voor de drie subcommissies algemeene instemming vonden. Nog deze week zal eene derde bijeenkomst plaats heb ben ter bespreking van de verslagen der subcommissies en ter benoeming van een voorzitter van de eigenlijke conferentie daar van Karnebeek als politiek persoon als zoodaning niet kan optreden. Met algemeene instemming werd hij echter tot eerevoorzitter be noemd. Een hoogst vleiende onder scheiding. Alle bladen, niet het minst de bui tenlandsche, zijn zeer tevreden over het verloop van deze vóórconferentie en den geest van samenwerking en eensgezindheid der gedelegeerden, als ook over de zaakkundige leiding van den voorzitter. Maandag, 26 Juni komt de Russische commissie in den Haag. Van haar zal het afhangen of de Haagsche conferentie zal slagen en aan het doel beantwoorden n.m.1. het hervatten der handels be trekkingenmet Rusland op volkenrechte lijke grondslag en het daardoor opheffen uit de ellende van het arme Russische volk. Er schijnen echer twee verschillende stroomingen in de regeering te zijn. De eene met Lenin.Tsjitsjerin en Krassin aan het hoofd, die toenadering zoeken met de Westersche Staten en handels betrekkingen trachten aan te knoopen en de andere met Trotsky en consorten die het'^Bolsjewisme door dik en dun willen doordrijven. Het onlangs door Tsjitsjerin gesloten handelsverdrag met Italië, heeft de meerderheid der Sovjetvolkscommissa rissen aeweiaerd te ratificeeren. overspanning, een beroerte, herzenvlies- ontsteking, bloedvergiftiging, enz. in elk geval wordt hij op 't oogenblik als voorzitter van volkscommissarissen vervangen door een driemanschap Ka- menof, Rijkof en Stalin. Behooren dezen tot de ultra Bolsje wisten en"is het gerucht waar, dat Tsjitsjerin en Krassin als volkscommis saris hun ontslag zouden krijgen, dan zal de Russische delegatie, die op weg is naar den Haag, niet zeer toeschiete lijk zijn. Zij vinden in den Haag, (Duitschland er buiten gelaten) echter geheel Europa eendrachtig tegen over zich, en indien zij Rusland voor geheele ondergang willen vrijwaren zullen zij water in hun wijn moeten doen. Gemengd Nieuws Valuta gevolgen. Zij die niet met de huidige toestan den bekend zijn en plan hadden hunne vacantie dezen zomer in Duitschland door te brengen om dat uit een finan cieel oogpunt bezien, het leven daar tot voor kort in vergelijking met de andere toeristen centra veel goed- kooper was, zullen daarin dezen zomer wel teleurgesteld worden. Men leze slechts wat „De Courant" hierover schrijft De toestand in het hotelwezen is sedert het vorige jaar dermate veran derd, dat de verhoudingen voor geheel Europa thans vrijwijl gelijk zijn ge worden. Zonder nu van het eene uiterste in het andere te vervallen zullen wij de prijzen geven van de gewone le klasse hotels, verdeeld over de groote steden en het platteland. 1921 1922 Groote Platte- Groote Platte- Landen steden land steden land per dag per pers. per dag per p. vol pension vol pension Zwitserl. Fr. 21.16.19.H.— 23.- 21.- 22.- 15.— 16.50 13. 16.— 18.- 16. 30— 30— 25. 19— 1.2— -.19- 43._ 50— 35— 40— 40— 30— 50— 75— 50. 80— 900— 600. 80— 16000— 16000.- 80— 145— 90.— Noonv. Kr. 25— Zweden Kr. 18.50 Denem. Kr. 18. Spanje Psta. 35— Engel. p.d. st. 1.7— Frankrijk Fr. 50— Belgié Fr. 45. Italië Lire 60— Duilschl. M. 135— Oostenr. Kr. 900. Tsj. Slow. Kr. 135.— denken. Zonneklaar blijkt uit boven staande tabel, dat men van koersvoor- deelen niet meer spreken kan. Voor hen, die gemeend hadden hun vacantie op goedkoope wijze in Duitsch land door te brengen, is deze opgave ontwijfeld teleurstellend. Menschelijker- wijs gesproken echter, moet men zich verheugen over het feit, dat de abnor male verhoudingen, die tusschen Duitschland en de andere landen be staan hebben en waardoor dat land roet ondergang bedreigd werd, thans zijn Opgeheven. Het is de eenige weg. d»en wij op moesten en die toch vroeg of laat komen moest. Hij is vroeger gekomen dan algemeen verwacht werd en zal vooral door hen begroet wor den, die vanwege de groote concurrentie het meest te lijden hadden. Niet het minst door het Moederland. EEN VERKIEZINGSEPOS. Zwaar beproefde kiesgenooten... Stembuszieken, doet uw plicht. Kiezen, kiezen fal de riere Met een vriendelijk gezicht. Voor ge u laat opereeren... Leest dan eerst dit boekelijn Bij uw politieke zorgen Kan dit een verpoozing zijn. Niet zoo somber glimlacht even Om de zetels-jagerij. Moed gevat, het einde nadert En de kiespijn is voorbij. Met deze opwekkende woorden aan zijn kiesgenooten opent Speenhoff een brochure in versvorm „De Zetel- jacht van het Nederlandsche Volk", dat straks zal moeten kiezen uit Acht en veertig stuks partijen Wurmen in ons Vaderland. Duizend vijf en twintig namen Kankaneeren door de krant. Om de honderd kamerzetels Maakt ons heele Volk zich kwaad Bij een volgende verkiezing Zijn we allenkandidaat. De 48 „prachtpartijen voor het „Lager Gekkenhuis" krijgen dan achter eenvolgens een berijmden smeer, waarbij men zich dit couplet als refrein kan denken. Weer oneenigheid en afgunst En al weer verbrokkeling 's Lands belang wordt wel behartigd Maar alleen in eigen kring. Om den zetel draait toch alles Wat er verder ook geschiedt, BEHANDELEN Na allerlei mogelijke ideale toe komstbeelden bezongen te hebben, b.v. als Zuurbier straks met makker Drie huis een Rapaille-lied inzet en 's Lands Raadzaal even jolig wordt als een panje-cabaret, enz. enz., eindigt het epos met deze verzen Allerhande prulpartijtjes Komen nu nog met een plan Woningnood- en stofbestrijders Willen ook een eigen man. Kwartjesvinders, kippenhouders, Geitenfokkers en zoo voort, Allen willen Kamerzetels Ieder naar zijn vak en soort. Bonden van gevallen vrouwen Fiere bittertafelaars, Schoenenpoetsers- wonderdokters, Baliekluivers, bultenaars, Spoor-abonnementen-houders, Zomers-buiten op de hei, Water-, fruit, tabakvoorzieners, Allen hebben hun partij. Niemand hebben we vergeten In dit Juni-kiezers-boek, (Moog'lijk is er een partijtje Hier of daar nog ergens zoek.) Acht en veertig zijn beschreven In dit politiek journaal leder kreeg zijn eigen waarde Naar zijn monster en zijn staal, Moraal. Beter den geduchtsten kiezen Dan uw kiezersplicht verzaakt. Naar de stembus, kiespatiënten, En de Kamer volgemaakt. Plaatselijk Nieuws. Mej. S. R. Brans alhier, slaagde 12 Juni j.1. voor het examen nijverheids onderwijs. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van 40 Arbeiders-woningen aan de Beetzlaan alhier, waren de Heeren Hornsveld en v.d. Velden alhier, de laagste inschrijvers voor de somma van f 139.600.-. De afd. Soest van de S.D.A.P, zal Zondag a.s. 's-namiddags 4 uur te Soesterberg, een openluchtmeeting hou den. Voor bijzonderheden zie men de desbetreffende advertentie in dit blad. Dinsdag 27 Juni a.s. 's-avonds 8 uur belegt de Vrijzinnig- Democratische Kiesvereeniging „Algemeen Belang" Baarn, een Openbare Vergadering in Hotel „Bellevue" alhier. Als sprekers treden op, de heer H. B. Berghuis van Utrecht, Kamercandidaat, en de heer J. van den Brink van Baarn. Lid der F. C. Kuijperstraat 4. - Tel. 56. voor Vliegenvangers, Vliegenklappers, Vliegenkasten, Vliegenglazen en Vliegendekken. Groote sorteering van alle zomerartikelen zooalsboschstoelen, rieten stoelen, hangmatten, kruiwagens, emmertjes, schepjes, harkjes enz, enz. ^1«Ui-. nnfitnuiorL lllv O BIJBLAD behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 17 Juni 1922. PERSBE00RDEELINGEN over het pas verschenen Adresboek der Gemeente Soest. EERSTE JAARGANG. ADRESBOEK SOEST. Van den uitgever, den heer G. v d. Bovenkamp te Soest ontvingen wij den Isten Jaargang van 'n adresboek van Soest. Deze uitgave maakt zonder eenig voorbehoud een soliden keuri- gen indruk, gedrukt als zij is met dui- delijken letter op fraai kunstdruk papier. Behalve verschillende officieele gegevens als gemeentezaken, onder wijs, geneeskundigen etc. bevat het boek.natuurlijk een alphabetische naam lijst, een nadere aanduiding van wegen en straten, een klapper der straten etc. met de bewoners, een lijst van be drijven en beroepen, etc. De eerste indruk is, dat het boek met zorg be werkt is en in een gevoelde behoefte zal voorzien. Omtrent prijs etc. zie men advertentie in ons blad van heden. (Utrechtsch Nieuwsblad) ADRESBOEK. Wij ontvingen een exemplaar van het zoo juist verschenen adresboek van de gemeente Soest (1922—1923). Aangezien we meenen dat voor vele Amersfoorters dit adresboek ook van belang kan zijn, meenen we goed te doen hier een en ander ter kennis making mede te d«elen. Te meer waar het boek van een buitengewone volledigheid en nauw gezetheid van bewerking getuigt. Letterlijk niets is vergetenzoo vindt men er de namen van alle mogelijke ambtenaren in openbaren of semi- openbaren dienstenkele gemeente verordeningen. die in 't dagelijksche leven 't meest te pas komen de na men der geneeskundige specialisten en professoren geneeskundigen te Utrecht, met opgave van de tijden hunner speekuren; het militair- en burgelijk- personeel der luchtvaartafdeeling, een lijst van straten en wegen, met aan gifte hunner ligging. We doen hier slechts een greep uit veel wat vermel denswaard is. Waar noodig zijn de verschillende deelen der gemeente: Soest, Soestdijk, Soesterberg en Soest- duinen met enkele letters: St., Sk Sb. en Sd. aangegeven. Het lijdt geen twijfel of dit boek werk voorziet in een groote behoefte, vooral gezien de groote uitgestrekt heid der gemeente Soest. In zijn voorwoord deelt de samen steller mee, dat de bedoeling is in den loop van het jaar noodig geworden supplementen te doen verschijnen. (Amersfoort Dagblad) ADRESBOEK SOEST. Het nieuwe adresboek voor Soest is verschenen. Het is een lijvig boek deeltje geworden, en we moeten zeg gen dat door de uitgevers kosten noch moeiten zijn gespaard om de uitgave ervan een succes te doen worden. Het is een vraagbaak, die voor velen onmisbaar zal worden, en in een be hoefte voorziet. Hier in Baarn is het te verkrijgen bij de boekhandelaars H. J. den Boer en J. v.d. Ven. (Baarnsche Courant) ADRESBOEK voor de gemeente Soest (Soestdijk, Soest, Soesterberg) samengesteld door W. Reinders, G. van den Bovenkamp. Wanneer men dit adresboek meer dan oppervlakkig inziet, zal men den samensteller onmiddelijk bijvallen, die in het voorwoord zegt, dat dit een reuzenwerk geweest is. Behalve de gewone rubrieken die in alle dergelijke boeken voorkomen, vindt men hier ook opgaven van de verschillende geneeskundigen, profes soren en ziekeninrichtingen te Utrecht, Aan de stratenlijst is ook bijzonder veel zorg besteedmet een enkele letter is telkens aangewezen, in welk gedeelte der gemeente een bepaalde straat te vinden is. (De Gooi- en Eemlander.) Een practisch boek en een vraag baak voor ieder. Een onmisbaar boek voor winke liers en zakenmenschen. Een boek dat in een lang gevoelde behoefte voorziet. Een boek, dat wordt bijgehouden en waarvan op bepaalde tijden gedrukte supplementen gratis aan de houders ervari worden toegezonden met ver melding van de veranderingen die in de bevolking hebben plaats gevonden. Verkrijgbaar bij den Uitgever, G. v.d."BOVENKAMP, v. Weedestraat 7. Prijs f2,40, franco per post f2,60. Lindenlaan. Timmerman Makelaar Taxateur Magazijn van Lijkkisten in elke uitvoering - Directe levering Billijke prijzen Birkstraat 29, Soest. Handel in aardap pelen, groenten en fruit. Ontvangen beste Van Weedestraat 45. Volvette Goudsche Kaasp. p. p, fl 0-50 Goudsche kaas p. p. 0,40 Leidsche Kaas p. p. 0,50 Volvette Edammer 2 pnd. 1,25 Prima Roomboter marktprijs Versche Eieren per stuk 0,09 Door het aanschaffen van mijn Petroleum-Gascomfoor wordt ruim schoots in deze behoefte voorzien. Aan huis te ontbieden en te de- monstreeren. Aanbevelend, A. Reuvers, Molenstraat 40. Handel in Groenten, Binnen- en Buitenlandsch Fruit. Burgem. Grothestr. 41 - Soestdijk. Ontvangen nieuwe J gewas 1922, pracht van kwaliteit. Prima soorten KLEIAARDAPPELEN Beleefd aanbevelend. Vioolschool van H. de NEEVE LANGE BRINKWEG 13. Kunnen nog eenige nieuwe of vergevorderden leerlingen geplaatst worden. Nieuwstraat 40 Soestdijk Handel in Aardappelen, Groenten, Binnen- en Buitenlandsch Fruit. Ontvangen Nieuwe Aardappelen, Andijker Muisjes en Kroosjes. Let uw op prijs en kwaliteit. Beleefd aanbevelend. Geneest alle huidaandoeningen, bij val- snij- en brandwonden, werkt het onmiddelijk verzachtend en genezend dus onmisbaar op motor-en fietstoch ten. Verkrijgbaar bij alle goede Dro gisten en Apothekers te Soest, bij B. Kraal. D. E. Voigt en J. Verhoef. Prijs per pot f 1en f 1.50 Chemische Fabriek REEHORST Co. SOESTDIJK. Telefoon S 131. Een Advertentie geplaatst in heeft altijd succes, daar deze in ieder gezin gelezen wordt.

De Soester | 1922 | | pagina 1