I 'of en fijn. S 0 c s t, e r o 11 r a ii i, ïgevmg üs- m Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. La Porte Co. merende prijzen. Stoffeerde rij Stoffcerderij Bakkersweg 2 voor Uitverkoop VAN DEN BERG Co. Effecten Coupons Credieten Loketkluis Hoenderpark „Aukje" Nieuwew. 22 9.-en8.-p.50Kilo oene Kruis" IGT Ires i in allesoor- er-artikelen. Ffstraat 58, Tel. 97 Dalweg 4, Raarn. 00 en Aardappelen tegen sjiotpri |zen. BOAZ-BANK FEUILLETON JULIANAPLEIN 5 HetWalchersch Ochtend voer No. 40 hel is hr-as, an DIRK DAS". 25, 3, 2' 2 Kilo. 5.- f 1,35 f 0,70. erkoopers gevraagd. ITTERSDIJK 22A SOESTDIJK COLOGNE, VERPAKTE DEN ENZ. ENZ. ENZ. in repareert alle soorten Briilen EN BURG KANTOOR VELDWEG 2 GEOPEND VAN 812 en 2-5 De Directie. Söëstdijk Meubileering vnn Huizen, Villa's n. Matten, Gordijnen. enige verbinding concureercnde prijzen, .A's en LANDHUIZEN, B0UW- Villa's en Optrekjes op aan hei STATION SOESTDIJK. JEN hypotheken oning-Bureau Telefoon 16. Bouwplannen, Bestekken, en, Aanvrage Botiwver- et tegen billijke tarieven, huren en Taxatiën van jen enz. VOOR ROEST is U uit wanneer stuurt naar lle voorkomende werkzaamheden Marquises Zonschermen en mijn Credieten borgstelling. :ggens, Rentevergoeding 3 pCt., 1 vast 4 pCt., 1 jaar vast 4' 2 pCt. reken, cio Uoor: 011 N. C. I»E RIIIJTER in- en Landbouwzaden, - - VRAAGT OFFERTE. A'lies voor Atlministratie en Redactie: Van Weedcstraut 7, Söwt AJveitentiën worden Ingewacht tut Viijdaps voormiddag 9 uur bij den Uitgevvi Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Tiende Jaargang DE Oplaag. 1750 Zaterdag 30 Sept. 1922 ADV!tv» ITNTIF-N: Van 1—5 rui'-Is I j t l:Ike rt»2'*l in :.t 15 et. Qrootc ktters iu.i |jl.ia!sruiml Hij abonnement gruotc kortiiu1 Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. C. Kuy per straat 3 en S - Soestdijk van alle vourradige MANUFACTUREN, WOLLEN GOEDEREN en SAJET ■ff- Iedere 100ste kouper ontvangt hel gekochte CADEAU. —pg Groote keuze in Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en Huislioudel. Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Muubelen, Kinderwagens, Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A OL1JVE Buitenland. OVERZICHT. De Duitsche schatkistbiljetten ge waarborgd door de Duitsche Rijksbank, zijn zoowel door de Belgische regee ring als door de Commissie van Her stel te Parijs geaccepteerd, zoodat de kwestie van de betaling in goud voor Duitschland gedurende een half jaar van de baan is. Maar dan Lord Curzon, de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken, vergezeld van Admiraal Beatty, heeft te Parijs met Poincaré en Graaf Sforza, de ltaliaansche gezant geconfereerd over de houding, die de Geallieerden had den aan te nemen tegenover de zege vierende Turken onder Moestafa Kemel. Overtuigd dat slechts een eensge zind optreden een oorlog in den Balkan kon voorkomen, zijn Engeland en Frankrijk het eens geworden. Besloten werd, dat Engeland de neutrale zone aan de Dardanellen en de Bosporus, alsmede Konstantinopel bezet zou houden gedurende de vrede- besprekingen en dat aan Kemel Pasja een gezamenlijke nota zou gezonden worden waarin hij uitgenoodigd wordt, met Griekenland, Engeland, Frankrijk, Italië, Zuid-Slavonië, en Roemenië de vredesvoorwaarden te bespreken. Engeland, Frankrijk en Italië zouden zijne eischen, om Konstantinopel, Adrianopel en Oost-Thracië weder in het bezit der Turken te stellen, onder steunen, mits hij gedurende de be sprekingen geen moeite zou doen, de neutrale zone in Klein-Azië te bezetten, noch de Bosporus over te steken. Men verwacht algemeen dat Moestafa Kemel op dit voorstel zal ingaan. Wel hebben reeds Turksche troepen de neutrge grens hier en daar overschreden, clo'cn op vredelievende aanmerkingen van Engelsche commandanten zijn zij we der terug getrokken. Tot heden heb ben zich nog geen incidenten voor gedaan. Waar aan het verlangen der Turken wordt tegemoet gekomen, blijven de Geallieerden de neutraliteit van de Dardanellen en de Bosporus eischen. De kusten aan beiden zijden moeten gedemilitairiseerd en onder controle van den Volkenbond gesteld worden. Bravode Volkenbond. Die moet in de toekomst het gezag hebben. Geal lieerden, Entente, Opperste Raad, Com missie van Herstel, Neutralen, enz. al die politieke romslomp moet zich op lossen in den Volkenbond. En de derde vergadering van den Volkenbond is mooi opweg, dat idiaal werkelijk heid te doen worden. Niet alleen heeft de vergadering te Genéve zich de laatste weken bezig .gehouden met de VAN WEEDESTRAAT 11 Telefoon 68 Deposito 3 dagen o pzegg. 37, 'I maand 4 °/0 Rekening-, ,nnd. vast 4' Courant 1 jaar vast 5 HERINNERINGEN AAN ONS - VORSTENHUIS - Door J. KNOPPERS W. Kzn. Het boek. In 1876 werd een gedeelte van de Oosterspoorlijn geopendVilla s en steeds meer villa's verrezen, als bij tooverslagEn het aantal bezoekers van Baarn en omstreken werd ver honderdvoudigd Steeds meer bezoe kers ook aan het Jagershuis; en de beer W. C. Cremers, evenals ik, oud leerling van het in- en externaat des heeren Koning, oordeelde, dat er een boek moest zijn, waarin de bezoekers hunne namen konden schrijven. Op een avond kwam hij er mee. Degelijk boek, keurig uitgevoerd door de firma Blikman en Sartoris. Dit boek is nog in mijn bezit. Al bladerende vind ik er de handteeke- ningen in van destijds en ook later nog bekende personen. Prins Hendiik teekende 14 October 1877. Ik lees de namen van groothertoginnen, hertogin nen en andere vorstelijke personen. Namen uit Amerika en andere wereld- tleelen. Een teekent zich „Alipacha, Constantinopel" of dit soms 'n grap •s, kan ik niet beoordeelen. Ik vind de handel in vrouwen en kinderen, met de beteugeling van pest en cholera, met de opiumhandel enz., maar voor het eerst sedert zijn bestaan begeeft de Bond zich ook op politiek terrein en zal zich bemoei u met het herstel van Frankrijk, met de schadeloosstel ling door Duitschland te betalen, met dejvereffening der internationalen schul den en de kwesties in het Nabije- Oosten. Dat is de weg naar voorduren de vrede. Reeds heeft de Volkenbond de nood toestand van Oostenrijk opgelost ten minsten: Naar gemeld wordt, hebben de re geeringen van Engeland en Tsjecho- Slowakije overeenkomstig het voorstel van de Vijfde Commissie van den Volkenbond zich bereid verklaard, waarborgen voor een leening aan Oostenrijk te geven. Er wordt niet aan getwijfeld, dat ook Frankrijk en Italië Woning-Bureau F. BREURE en J. H. TH0LE MAKELAARS Veenhuizerweg 9 - Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. hunne medewerking zullen verleenen. Onder deze omstandigheden is de kwestie van de verleening van een krediet aan Oostenrijk als opgelost te beschouwen. Naar een, tijdens het schrijven van dit overzicht nog niet bevestigd bericht, zou Koiistantijn afstand.gedaan hebben van de Grieksche troon, tenbehoeve van den Kroonprins en zou Venizelos aangezocht zijn, om het roer van het ontredderde staatsschip weder in han den te nemen. Uit Konstantinopel wordt aan de „Daily News" gemeld, dat de regee ring te Konstantinopel gereorganiseerd zal worden in een nationalistisch ka binet. Het is waarschijnlijk dat de Sultan zal aftreden en worden opge volgd door den kroonprins. Naar men verneemt zijn er thans circa 25 schepen, waarvan er 15 door het Britsche departement van handel geschaterd zijn, beschikbaar voor het vervoer van vluchtelingen uit Smyrna. Op aansporing van de regeering- commissarissen van de Geallieerden en van de Vereenigde Staten, te Kon stantinopel is aan de marine-autoriteiten te Smyrna opgedragen, bij de Kema- listische regeering aan te dringen op verlenging van den termijn, waarbinnen de vluchtelingen de stad moeten heb ben verlaten. De eenige voorwaarde, welke Lord Balfour in de vergadering van den Volkenbond maakte bij het namens de Britsche regeering gedane aanbod van 50,000 pond sterling ten behoeve van de vluchtelingen uit Smyrna, was, dat alle overige landen samen ook 50,000 pd. st. zouden bijdragen. Er schijnt alle kans te bestaan, dat aan deze voorwaarde spoedig zal worden vol daan. De medewerking van Frankrijk werd ter vergadering dadelijk toege zegd door den Franschen gedelegeerde Hanotaux. handteekeningen van den wereldbe roemde!! oogheelkundige, prof. Don ders, „Ca: a: dudokdewit, onzen sport-nestor, J. R. Tutein Nolthenius, onzen middenstandsman., Jhr. Den Tex, toen burgemeester van Amsterdam, dr. B. J. Adriani, gevierd predikant aldaar, den dichter W. J. van Zeggelen, en zooveel andere namen, die wat te denken geven Prinses Marie. Het is bekend, dat Prins Hendrik een tweede huwelijk heeft gesloten met de jeudige prinses Marie van Pruisen. Dit huwelijk heeft slechts kort geduurd. Toen zij 21 September 1882 haar naam in het boek schreef, was ze reeds we duwe. Slechts eenmaal was ik bij een bezoek tegenwoordig. Twee hofrijtui- gen hielden stil en de prinses en haar gevolg stapten uit. Allen namen plaats aan een paar tafels. Een heer kwam advocaat bestellen en, aleer het gezel schap vertrok, betalen. Tot een gesprek met de prinses kwam het niet. Na den dood van haren gemaal bleef zij nog eenigen tijd op Soestdijk wo nen. Toen keerde zij naar haarvader- land terug, hertrouwde daar en over-, leed na de geboorte van haar eerste kind. De Koning. In 1879 overleed Prins Hendrik en Soestdijk kwam nu aan Z.M. Koning Binnenland. OVERZICHT. De Grondwetwijzigingen zijn in de Tweede Kamer zonder belangrijke discussies in tweede lezing aangeno men. Alleen Mevrouw Dr van Dorp protesteerde tegen de verhooging der toelagen van de Kamerleden, hoewel zij vooruit wist, dat het weinig zou geven Zij noemde die verhooging een slecht voorbeeld van bezuiniging, dat de Volksvertegenwoordigers gaven Op de vragen van het Tweede Ka nierlid Van Ravesteijn betreffende de reis van de Koningin vergezeld van den Minister van Buitenlandsche Zaken, naar de hoven van Kopenhagen, Stockholm en Christiania, luidt het antwoord van den Minister van Bui tenlandsche Zaken als volgt De Minister heeft de Koningin op de reis naar de hoven van Kopenha gen, Stockholm en Christiania verge zeld in verband niet bet officieel ka rakter van het bezoek, en met de omstandigheid, dat bij het bezoek v: n clen Koning van Denemarken aan de Koningin in 1914 ook de Deensche Minister van Buitenlandsche Zaken tegenwoordig was. Het bezoek, dat door de Koningin aan deze hoven gebracht werd, strookte tevens met de hartelijke betrekkingen, welke tusschen Nederland en de drie andere Staten worden onderhouden en met het belang deze te bevestigen. Voor den Staat der Nederlanden vloeien uit deze bezoeken geen andere kosten voort dan eenige uitgaven wegens onderscheidingen en tijdelijke versterking van het personeel der be trokken legaties Blijkens bij het departement van Buitenlandsche Zaken ingekomen tele grafisch bericht, is het stoomschip „Deucalion" van de Kon. Stoomvaart Mij. op 24 dezer te Constantinopel aangekomen met den waarnemenden consul-generaal en omstreeks 150 leden van de Nederlandsche kolonie te Smyrna aan boord. De gezondheids toestand van dezen liet niets te wen- schen over. Kreis Grimberg, weduwe van prins Johann Georg von SchönaichCaro- lath, heeft 5 kinderen 3 zoons en 2 eochters, terwijl het jongste kind 4 jaren oud is. De prinses was in Juni van dit jaar op het „Huis Doorn" op bezoek De bruiloft zal naar alle waarschijn lijkheid begin November gehouden worden, waarbij de naaste bloedver wanten van beide zijden tegenwoordig zullen zijn. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U het onder staande in Uw blad te willen opne men, waarvoor ik U bij voorbaat be leefd dank. VERVOLG-ONDERWIJS SOEST. Zooals de advertenties in de bladen hebben aangegeven zullen spoedig de lessen van dit onderwijs aanvangen. Wij kunnen het niet anders dan toe juichen, dat zij die de school reeds hebben verlaten, nu in de gelegenheid zijn de vroeger ontvangen lessen nog eens te herhalen en nog iets bij te leeren. Vooral is voor hen, die zich zonder dwang of aanspo ring hiervoor aanmelden, dit onder wijs zoo goed, immers de leerlingen voelen de behoefte hiervan reeds zelve en zullen zich geheel er aan geven. De opioeping voor dit onderwijs is daarom dus toe te juichen, alleen de tinancieele kant baart zorgen. Het aantal aanmeldingen moet, jam mer genoeg, niet erg groot zijn, dit is echter geen bezwaar om het toch ten uitvoer tc brengen, de wet schrijft voor dat er slechts zes leerlingen behoeven te zijn om het onderwijs te kunnen doen doorgaan. Gemakkelijk is te begrijpen dat de kosten voor zes leerlingen veel te groot zijn, men rekene slechts vuur en licht en de vergoedingen waarop de onderwijzers toch ook aanspraak zul len maken. Wel is waar worden deze kosten TELEFOON 78 Y Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Het bezoek van de koningin aan Amsterdam, dat in het voorjaar moest worden uitgesteld wegens liet over lijden van de Moeder van Prins Hen drik, de Groot Hertogin van Mecklen- burg, is thans bepaald op Maandag 30 October en volgende dagen. Het Zaterdagavond door het Hof- marschallamt officieel uitgegeven com- ininiqé meldt mei betrekking tot de verloving van den ex-keizer „Hermine, prinses von Schönaich Carolath, geboren prinses Reuss a L geboren 17 December 1887, thans wonende op Saabor in Schlesien, Willem den Derden. Ook nu werden de salarissen verhoogd en de oudjes gepensionneerd. En bij die oudjes be hoorde nu ook mijn vader. Het was hard voor den nog krachtigen zestiger, dat hij nu niet meer schieten mocht. De nieuwe jager, Kareisen, thans nog in functie, betrok het Jagershuis, maar de Koning had vooraf een gunst be wezen aan den jachtgezel zijner jeugd. Wij mochten het dichtbij staande Prins Alexanderhuis betrekken. Ook daar ontbrak het ons niet aan bezoekers. Mijn ouders lieten een groote veranda bouwen, die bij regen meteen weder als eetzaal dienst kon doen, en richtten de zaak ook overigens wat meer in naar de eischen des tijds. Doch, toen na het vertrek van prinses Marie, Ko ning Willem met Koningin Emma en de kleine Prinses zelf Soestdijk kwa men bewonen, was het ineens uit. De Koning vond liet niet langer goed en mijn moeder verlangde naar rust. Professor Snellen fotografeerde eens het Alexanderhuis, met moeder er voor. Ik ben hem er dankbaar voor. Het portret zie ik dagelijks. Naar mijn bescheiden meening is liet oordeel over dezen koning niet zelden bezijden de waarheid geweest. Wie daden beoordeelt, moet allereerst de motieven kennen, en wat op het eerste gezicht zonderling schijnt, zal, geplaatst in een geleidelijke reeks van ervarin gen en toestanden, vaak een welover- voor een gedeelte door het Rijk ver goed, toch is het gedeelte, wat voor de Gemeente resteert, niet zoo luttel en dan hebben we per saldo toch ook wederom bij te dragen in de kosten die het Rijk maakt. Veronderstel nu, waai nu natuurlijk alle kans op is, dat het onderwijs ge geven zal worden in twee bijzondere en een openbare school, dan hebben we dus straks driemaai de kosten te betalen, terwijl het aantal leerlingen niet te groot is om in een lokaal te worden ondergebracht. Zou er nu geen weg op gevonden kunnen worden dat die leerlingen allen daclile handeling blijken. Willem lil had een afkeer van on- noodige formaliteiten. Hij behoorde niet tot de vorsten, die majestatisch voortschrijden, in kostbare gewaden. Kortaf, kort aangeboden soms, liet hij wel eens onhoflijk gevoelen, hoe goed hij vleiers en leugenaars doorzag, en te straffen wist. Vele anecdotischc ver halen vinden hierin hun oorsprongen waardeeringwaardigheid. Hij stond be kend als een uitstekend menschenken- ner en om zijn sterk en nauwkeurig geheugen en hij was veel te goedrond en te oprecht, om achting te veinzen, waar hij die niet gevoelen kon. Na tuurlijk werd dit een en ander in ze kere kringen als erg lastig en zonderling uitgefluisterd Maar menschen, even oprecht en waar als Hij zelf, hebben zich zelden of nooit over hem te beklagen gehad De tsaar. Ik was nog maar een kleine vent, maar ik herinner me nog zeer goed, dat de broeder van 's Konings moeder, de in 1855 vermdorde Keizer Alexan- der, op Soestdijk logeerde, een ge drongen man, met pels en muts van zwart, sterk gekruld bont. In het voor bijgaan wil ik hier even een anecdote vertellen. Van een grooten hond vergezeld, wandelde de tsaar eens in liet Overboschdit zagen eenige Utrechtsche studenten, en een hunner, is het voeder tot eierpropuctie en vooral nu in den ruitijd 21/» KG f080, 5 KG f 1.50, 10 K.G. f2 80, 50 K.G. f 11.50 Te Soesterberg verkrijgbaar bij H. TAMMER Hzn., Zeisterstraat 16. in één lokaal les ontvangen van daartoe aan te wijzen personeel. Waarschijnlijk zou dit plan overwe ging verdienen, m. i. kan er geen be zwaar tegen gemaakt worden, ook niet van de zijde der onderwijzers, die toch zeer zeker wel zullen inzien dat ieder belang voor Rijk en Gemeente in de eerste plaats hun belang is, waarmede hun eigenbelang indirect beter gediend zou zijn, dan met het openstellen van drie scholen. U dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend, BEZUINIGER. AlLEEN p GEVEN KALMTE BIJ EXAMENVREE/,OVER/PAK- ■MINC7lflPElOO/nEIO.ONRU/T EM GEJAAGDItf» PU KOKER 60 CEJ1T BU EIKE DROUHm Verkrijgbaar bij Theod. Kraal en D. F. Voigt Wagner, B. Burgelijke Stand. GEBORENMaria Theresia, d. v. R. v. d. Heuvel en S. Grift Richar- dus Wilhelmus, z. v. W. Kok en C. M. Hilhorst Maiia, d. v. R. v. d. Baan en A. Vermeer Petrus Piet z. v. A. v. d. Deijssel en W. v. Doorn Johanna Hendrina d.v. H. C. Pos en M. A. Scheepers Elsje d.v. H. A. H. Roos en W. v. d. Brink Wilhelmina Johanna d. v. J. v. den Hoed en A. Grift Theodorus, z. v. Th. de Zoete en H. Groenesteijn Theodorus Hendrikus, z. v. H. Th. v. d. Berg en M. C. Hazelaar Anna, d. v. M. A. Doornekamp en I. Steen beek GEHUWDHendrik Klünder en Agathe Laurence Gaarlandt 'Jan Nagel en Geertruïda de Siin. OVERLEDEN Carel Julius Becht, 58 jaar, echtgen. v. S. Sloog S. de Groot, 58 jaar, echtgen. v. J. W. Meijer. Hendrik Willem Prillevitz, 66 jaar, echtgen. v. J. E. Meijboom Johan- nes Stalenhoef, 82 jaar, echtgen. v. D. v. Tweel. Plaatselijk Nieuws. Voor het te geven concert door het Baarn's Gemengd Capella Koor, op Dinsdag 10 October a.s. ontvingen wij nog geen programma. Wij kunnen der halve dus niets meer vermelden dan datum van uitvoering en dat men de toegangskaarten a f l ,00 kan bekomen bij G. v. d. Bovenkamp en 'savonds aan de zaal. Naar wij vernemen zal de Christe lijke Jongel. Ver. „Samuel" Zaterdag 7 October a.s. 's avonds van 68 uur haar bibliotheek openen. De bibliotheek is geplaatst in de Rembrandtzaal, die door den heer Spijker, voor dit doel geheel belang loos is afgestaan, lederen Zaterdag avond van 6 tot 8 uur kunnen daar dus boeken geleend en geruild wor den. Ter bestrijding van onderhoud en uitbreidingskosten zal het leesgeld 3 cent per deel bedragen. Een ieder make gebruik van deze gelegenheid om goedkoop goede boe ken te lezen. De Raad dezer gemeente is heden middag in openbare vergadering bij eengeroepen. Gelijk elders, is thans ook hier een Chr. Comité van Winterlezingen opge richt, teneinde in de wintermaanden later predikant te Eemnes-Buiten en elders, besloot van deze schoone ge legenheid te profiteeren. Hij verlaat het gezelschap, loopt een laantje om den tsaar tegemoet, en vraagt hem, doodgewoon, om een beetje vuur. Welwillend wordt aan dit verzoek voldaan, waarna beide heeren met een beleefden groet ieder huns weegs gaan. Nog jaren daarna heb ik dominee recht smakelijk hooren vertellen, hoe hij eens met den keizer van Rusland familiaar een sigaartje had gerookt. De gesprekken tuèschen Koning en jager werden meestal gevoerd bij het schilderhuis, voor het paleis, bij den ingang van den moestuin geplaatst, waar ook vader om de vier dagen één dag „schilderen" moest. Meermalen, als ik vader koffie had gebracht, ben ik er bij geweest, als zij samen spra ken. Dan verdaagden hunne harten naar het paradijs hunner jeugd „Weet jij dit nog wel, Willem 7' „En weet Zijne Majesteit dat nog wel Het was een genot hen zóó te zien genieten Zóó kwam nu ook Zijne Majesteit met den tsaar bij het schilderhuis en terstond begon de koning een rede voering over vader. De tsaar bekeek mijn vader als een zeldzaam exemplaar. „Willem", zij de koning haastig, „Ik vertel hem van onze jachtavonturen Toen zij doorwandelden, groette de enkele sprekers te doen optreden met lezingen, ten doel hebbende een of ander onderwerp van naderbij te be lichten. Tot dekking der kosten zal natuur lijk een entrée geheven moeten worden. Er zal gelegenheid bestaan zich ook seriekaarten te kunnen aanschaffen voor alle lezingen. Later Lopen we hierover uitvoeriger inlichtingen te geven. Alleen willen we op den voorgrond zetten, dat de prijzen zoodanig zullen zijn dat ze voor niemand een bezwaar behoeven te zijn deze lezingen bij te wonen. Wij vertrouwen dan ook dat de po gingen van het comité waardeering zullen ontmoeten en de lezingen een groot aantal hoorders zullen hebben. Onbestelbare stukken, terugontvangen te Soest in de le helft der maand Sept. 1922. 1. Josef Koels; Essen West. 2. C. Ciermen, Hilversum 3. Mej. J. Taal Schevenlngen. 4. Fam. C. A. v. Straalen Voorburg Vrijdagavond 22 Sept. werd eene ge combineerde vergadering gehouden van de besturen van alle Christelijke vereenigingen te dezer plaatse bijeen geroepen door het Bestuur van den Christelijken Besturenbond, om te ko men tot regeling voor de in den ko menden winter te houden vergaderin gen, uitvoeringen en dergelijke. Tot nu toe werden twee of meer van genoemde vergaderingen enz., soms op den zelfden avond gehouden, het geen niet bevordelijk is voor het sla gen daarvan. Alle aanwezigen waren van het nut eener dergelijke regeling overtuigd. Na eenige samenspreking werd besloten eene commissie te benoemen, bij wie men zich vervoegen moet wanneer een openbare vergadering, uitvoering, con cert, enz. in het voornemen ligt. In die commissie werden benoemd de Heeren A. J. van Lume, J. H. G. v. d. Woude en P. .Piers. De Heer van der Woude, Kerkstraat 20a verklaarde zich bereid de uitvoe rende taak op zich te nemen. Bij af wezigheid of anderszins wende men zich tot een der beide andere Heeren. Wij kunnen niet anders zien dan dat deze getroffen regeling den bloei van het vereenigiugsleven ten goede zal komen. Hierna werden nog eenige zaken be sproken, waarna de vergadering werd gesloten. Notaris Prillevitz. Gisteren werd in alle eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. W. Prillevitz, in leven Notaris dezer Gemeente. Nadat gedurende een groot aantal BANKIERS B1JKANJ00R SOEST Van weedestraat 5 Tel. 54 Effecten Coupons Vreemd Geld Deposito's Credieten Safe deposlt REKENING-COURANT met rentevergoeding Koning mijn vader gemeenzaam. De tsaar bewoog zich eenigszins. „Menschen! dat is mijn man!" Jaren later Er was prijsschieten in het kamp bij de Bildt en de Koning zou in het kamp komen. Dubbele reden voor duizenden uit den omtrek om óók naar het kamp te gaan. Met een bevriend echtpaar gingen ook mijne ouders er naar toe. Mijn vader's uniform, den Koning zoo bekend, viel Zijne Majes teit terstond in het oog. Zonder zich te bedenken, verlaat hij Zijn voornaam gezelschap en loopt op vader toe. „Kom mee, Willem" scherste de Koning, „nu moet jij je kunst ook eens toonen". Vader volgde, maar protesteerd heftig. „Ik kan niet met 'n soldatengeweer schieten. Ik heb er nooit een in m'n handen gehad Ditmaal zou de Koning Zijn zin hebben. Vader schoot naar de schijf, maar omtrent den uitslag van dit ge dwongen pogen is mij nooit iets ter ter oore gekomen. Intusschen waren honderden op moe der en haar gezelschap toegeloopen. „Wie is dat? Wie is die man?" vroegen velen tegelijk. „Dat is 'n jager van Prins Hendrik zei er één. Toen hij nog een jongen was, heeft hij altijd met den Koning gejaagd (Slot Volgt).

De Soester | 1922 | | pagina 1