II Kk^' l Se s t e r C o u r a n t voor Soest en Omgeving Menws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Totale Uitverkoop VAN DEN BERG&Co. Effecten Coupons Credieten Loketkluis Zaterdag 7 Oct. 1922 Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk legert spotprijzen. FEUILLETON ALLEEN P Plaatselijk Nieuws. Boaz-Spaarbank. JULIANAPLEIN 5 Agenda van de week. Adres voor Administratie en Redactie: Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Tiende Jaargang DE Oplaag 1750 ADVERTRNT1ËN Van 1—5 regels 75 ct. lïlke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 5U cent per kwartaal. F. C. Kuy per straat 3 en 5 Soestdijk van alle voorradige MANUFACTUREN, WOLLEN GOEDEREN en SAJET Iedere 100ste kooper ontvangt het gekochte CADEAU. Grootekeuze in GalanteriSn, Speelgoederen, Luxe- en Huishoudel. Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Meubelen, Kinderwagens Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A. OL1JVE. Buitenland. OVERZICHT. Het heeft in de afgeloopen week erg gespannen tusschen de Turken en de Geallieerden. Zooals men weet, had den laatstgenoemden eene neutrale zone aan de Aziatische zijde afgebakend ter bescherming der Dardanellen en van de Bosperus en ook troepen daarheen gezonden. Op de nadering der Turken trokken de Franschen en Italianen hunne troepen terug, daer zij niet in botsing wilden komen met de leger macht van Moestafa Kemal en bloed vergieten wilden vermijden. Een mooi principe, maar waartoe zonden zij dan eerst die troepen Engeland docht daar anders over en versterkte zijne positie aan de Aziati sche kust, voornamelijk te Tsjanak om het zegevierende Turksche leger te be letten naar Europa over te steken en daar den oorlog te doen ontbranden. Aanvankelijk wilde Kemal Pasja geen neutrale zóne erkennen en liet zijn troepen voortrukken tot dicht bij de versterkingen van Tsjanak en een paar dagen was men ernstig ongerust, dat het tusschen de Engelschen en de Tur ken tot een ernstig treffen zou komen Gelukkig is het tot heden zonder inci denten afgeloopen en heeft Moestafa Kemal er in toegestemd om over eene voorloopige wapenstilstand te onder handelen en heeft hij zijne troepen uit de neutrale zóne teruggetrokken. In Griekenland heeft Koning Kon- stantijn afstand gedaan van den troon en is met zijne familie voorloopig naar Italië vertrokken, behalve de troonop volger, die onder den naam van George II zijn plaats heeft ingenomen. Of de nieuwe Koning veel te zeggen heeft, betwijfelen wij, daar volgens de berichten een revolutionair comité een nieuw ministerie benoemd heeft. Venizelos schijnt nog niet besloten te zijn, of hij al of niet naar Grieken land terug zal keeren. Op 't oogenblik confereert hij te Londen met Curzon. de minister van Buitenlandsche Zaken en zal dan naar Parijs gaan om met Poincaré te beraadslagen. De verande ring van regeering is gelukkig vreed- -aam tot stand gekomen, en bij de bezetting van Athene door de in Klein Azië verslagen troepen zijn geen inci denten voorgekomen. Na vier weken bijeen geweest te zijn, heeft de Volkenbond den vorige Zaterdag zijne derde Jaarvergadering gesloten. Alle groote bladen bevestigen dat deze derde vergadering den Bond een groote stap nader heeft gebracht tot wat hij behoort te zijn een We- reldparlement. Dit jaar heeft den Volkenbond den moed gehad, de ontwapening der vol- HERINNERINGEN AAN ONS - VORSTENHUIS - Door J. KNOPPERS W. Kzn. 10 Maar dit antwoord klonk mijn moe der te koud. En in een bevlieging van hoogmoed, sloeg ze zich op de borst en riep zoo luid als zij kon „Menschen, dat is mijn man Dit eigenaardig voorval bewijst, hoe noode de Koning zich schikken kon in ceremonieël gedoeen dat Hij zich hierdoor populair maakte, werd bewe zen door de ovaties, waarvan Zijne Majesteit en mijn vader nu het voor werp waren. Alt ij d even koppig. Jaren en jaren later! Vader was ge pensioneerd. Het was de gewoonte, dat bij de terugkomst uit de winterresiden- tie alle beambten onder aan de hoofd- stoep verschenen, om de vorstelijke familie te verwelkomen. Ook vader be hoorde vroeger daarbij. En hoewel hij er nu niet meer bij hoorde, trok vader toch zijn uniform aan en ging ook nu het koninklijk echtpaar en het prinses je zijne opwachting maken. De koning merkte hem terstond op en den vol genden dag kwam hij vader een ge moedelijk standje geven. „Jij stond ook aan de stoep, hé? Ja, ja, ik begrijp jou heel goed Maar ik wil het niet meer hebben, hoor je Jij hebt lang genoeg je werk gedaan. Nou moet je rust nemen, hoor jel „Het volgend jaar sta ik er weer!' zeide vader. „Altijd even koppig zei de koning. „Met jou is nooit wat te beginnen ge weest f" De controleur. Gewoonlijk bracht ik s zomers met ken flink bij de horens te vatten en garanties te bespreken voor ontwa pende naties, die toch aangevallen zoudenworden. Voor alles moet de moreele en economische vrede echter hersteld worden, en om daartoe te ge raken, is het noodig de herstellings schuld van Duitschland te herzien en de daarmede nauw verband houdende regeling en geheele of gedeeltelijke kwijtschelding van de oorlogsschulden der naties onderling. Dit alles is ter verdere uitwerking opgedragen aan den Volkenbondsraad (het dagelijksch be stuur). De credietverleening aan Oostenrijk is thans definitief door den Volken bondsraad geregeld en in drie proto collen en een annex-protocol vastge legd. De te garandeeren som voor de hulpverleening aan Oostenrijk is terug gebracht tot 520 millioen kronen. Het hulpcomité van Nansen deelt mede dat de leider van Namens hulp expeditie Garvin uit Moskou heeft ge seind, dat volgens de jongste schat tingen de graanoogst in Rusland en in de Oekrajine hoogstens 2000 millioen poed zal bedragen. In 1916 was de opbrengst 3965 millioen poed. FRECO'/> C Al GEVEN KALMTE BIJ EXAMENVREE/, OVER/PAN- -MING^LAPElOO/nEID.ONRUST EN GEJAAGDHE» PU IWAER 60 CENT BU UW DRMi/I» Verkrijgbaar bij Theod. Wagner, B. Kraal en D. F. Voigt Binnenland. OVERZICHT. Het tweede rapport der Bezuinigings commissie Rink is uitgebracht. Voor namelijk worden hierin de uitgaven van het Departement van Buitenland sche Zaken behandeld. Het aantal boden aan dat Departe ment acht de commissie veel te hoog. Hun werk kon gevoegelijk door de jongste ambtenaren en door jongens verricht worden. Rekeningen van elec- triciëns, behangers, meubelmakers, enz. waren ontzettend hoog en werden nooit gecontroleerd. De commissie kwam tot de slotsom, dat, wanneer met hare opmerking re kening werd gehouden en gestreefd werd naar een zoo economisch moge lijk beheer, op de uitgaven voor de huishouding bij dit departement wel f 100.000 per jaar zou kunnen worden bezuinigd ongerekend de besparingen, te verkrijgen door de medewerking van het Rijksinkoopbureau. Naar wij vernemen heeft de Staats vrouw en kinderen een paar weken bij mijne ouders door. Wij hadden dan dikwijls het genoegen de koninklijke familie te zien. soms het geheele gezin, op andere tijden het prinsesje met hare moeder of met miss Winter. Dikwijls ook den koning alleen in zijn nieuwen aanplanthet Emmapark. Maar de koning liep daar niet enkel als be wonderaar. Neen. ook als controleur. Ieder jaar werd een bepaalde som verwerkt en geen cent meer. Die som moest nauwkeurig verantwoord worden. En nu gebeurde het wel. dat er wat veel gaten waren gegraven en de te planten boompjes er reeds naast lagen, als plotseling het werk werd gestaakt, omdat het geld op was. Deze boompjes vroren dan 's winters dood. Maar dit waren geen bevelen van een zonder ling, het was pijnlijk werk van den eigenaar, die wist, wat er eertijds was geschied. Zijne Majesteit ging Alles heel secuur na hij liet een inventaris maken van de boomen in de kweekerij en contro leerde persoonlijk de wapenen in het kleine museum, waarin ook aan mijn vaders geweren en revolvers een plaats was gegeven. En al ben ik er vast van overtuigd, dat alzoo meestal zeer eerlijke lieden werden gecontroleerd, toch kan ik er niet anders dan be wondering voor gevoelencontrole, als zoodanig, heeft nooit iets beleedi- gends. Een aandenken. Het was in den zomer van 1886. Wij zagen den koning in het Emmapark, maar ditmaal liep Zijne Majesteit er slechts doorheen naar de brug en ver der het Overbosch in. Dit was zeer ongewoon, want de koning was reeds zeer lijdende en liep niet meer zoo ver. „Gunst", zei moeder, „de koning komt hier en je vader doet zijn middag tukje. Willem, Willem, daar is de ko ning Vader, slaapdronken, loopt naar de commissie voor de gedistilleerd- pro ductie in groote trekken een project goedgekeurd, waarin van drooglegging geen sprake is. maar wel een samen gaan nagestreefd wordt van drankbe strijders en drankhandelaars, ten einde tot een zeer geleidelijke beperking van de gedistilleerd-productie te komen. Omtrent de loonsverlagingen bij de Ned. Spoorwegen vernemen wij nog het volgende. In de heden tusschen de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de vertegenwoordigers der vijf erken de organisaties gehouden conferentie, deelde de directie mede, dat een loons verlaging van 8'/,, °/0 voor het perso neel noodzakelijk was. De directie is echter bereid om, niettegenstaande zulks voor de maat schappij veel omslachtiger is, het perso neel de keus te geven tusschen deze loonsverlaging of invoering van kor ting voor de pensioenen en wel 3 van het geheele bedrag der bezoldiging en bovendien (voor weduwen-pensioen) 5 7* °/o korting tot 'n maximum van f3000. Dit komt dus voor een groote meerderheid van het personeel neer op een totale pensioenkorting van 8 7, van het loon. De maatschappijen zullen trachten de nieuwe pensioenregeling zoo spoedig mogelijk in te voeren. Mochten de organisaties de pensioen korting kiezen dan moet door hen daarbij tevens worden verklaard, dat zij de directie geen woordbreuk zullen verwijten. Het personeel genoot sinds de invoering van de nieuwe loonrege ling premievrij pensioen, waar echter tegenover staat dat de destijds door den loonraad voorgestelde bedragen met 4 "/o werden verminderd. De tuiniers in het Westland. den Langendijk, de Streek en Venlo klagen steen en been, dat hun groenten op de veilingen onverkoop zijn er wordt geen geld voor geboden. Sommigen gaan zelfs met schuiten vol naar de steden om ze te verkoopen, anderen gooien ze op de mesthoop. ,,De Tele graaf" gaf een statistiek van de prijzen waaruit blijkt, dat de tusschenhandel 2 a 3000 winst maakt. Wat hier tegen te doen Bur-gelijke Stand. GEBOREN Hendrikus Adrianus, z. v. D. v. Velzen en A. Roest Hendnka Engelina, d. v. J. A, v. Schaik en N. v. Velzen Samuel, z. v. S. de Zoete en M. de Bruin Alijda Catherina, d. v. H. P. Schimmel en A. A. v. d. Hengel Jacob, z. v. Joh. v. Burken en M. Jacobsen. Adrianus Johannes Simon, z. v. A. J. S. Kuijpers en B. W. v. d. Wal Johanna Adriana, d. v. A. Marks en Joh. v. d. Steen Cornelis Lambertus, z. v. Rokebrand en M. Majoor. Jannigje, d. v. G. v. Ginkel en W. v. Veluw. OVERLEDEN Maria Christina Calis, 71 jaar, ongehuwd. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen in herinnering, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. om 3 uur de wintertijd wederom ingaat, en dat in verband daarmede de klokken alsdan één uur teruggezet moeten worden. De politie alhier heeft een Duit deur. „Trek toch eerst je jas aan Te laat, vader trad in hemdroks mouwen den koning reeds tegemoet. De ramen stonden open. wij konden alles hooren. „Ah Ah Daar is hij al Wel, Willem, hoe gaat het je Ik zie, dat jij ook ouder wordt, Hoe oud ben je nu al „Ik ben twee jaar jonger dan Uwe Majesteit." „Ja, ja, het is al lang geleden, dat we samen gingen jagen. Weet je nog we), dat we eens samen om tien uur van Leusden kwamen, en dat ik den volgenden morgen te vijf uur je al weer met een eind hout, op het zolderluik, uit je bed klopte „Ja, Uwe Majesteit kende geen ver moeidheid „Maar nou Maar nou „En woon je hier naar je zin?" vroeg, ineens weer met opgewektheid, de koning. „Ja, Uwe Majesteit, heel naar mijn zin, en ik dank Uwe Majesteit wel, dat we hier mogen wonen." „Neen, neen, het deugt hier niet voor je het is hier veel te koud." „Neen, Uwe Majesteit, het is hier niks koud „Jawel, het is hier veel te koud voor je. Ik zal je een beter huis geven „Uwe Majesteit, ik wil hier niet weg. Ik blijf hier wonen tot ze me er vandaan dragen J" „Zoo, moet ik dan altijd jou zin doen „Ja, Uwe Majesteit, nou wel En de koning heeft zijn zin gedaan zeven jaar later, in November 1893, werd vader er vandaan en in de lijk koets gedragen „Zeg, Willem", vervolgde de koning, „ik ben hier gekomen om je een aan denken aan me te geven. Het staat bij den rentmeesterik zal het je laten thuisbrengen." Vaders oogen schoten vol. „Dank, scher aangehouden, die zonder midde len van bestaan was. Daar genoemde man de politie eenigszins verdacht voorkwam, is hij weer over de grens getransporteerd. Woensdagmiddag viel zekere A. R., arbeider alhier door een open staand zolderluik Gelukkigerwijze kwam hij in een paardenkrib terecht, dat zijn val brak, zoodat hij, zooals na onder zoek bleek, er met een paar gebroken ribben afkwam. Op het politie-bureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 9lO.tèrugte bekomen, de volgende gevonden voor werpen 1 horlogearmband, 1 geldstuk, 1 huissleutel, 1 portem. met eenig klein geld, en 1 soldatenmuts. Tegen J. C. O. is door de politie proces-verbaal opgemaakt ter zake ver duistering van een heerenrijwiel, ten nadeele van B. alhier. Eveneens is proces-verbaal opge maakt tegen Mej. v. d. P.. die haar buurvrouw met een kamerpot mishan delde. In tegenstelling met andere plaatsen heeft het bestuur der Soester Coop. Zuivelfabriek en Melkinrichting alhier besloten de prijs der melk, gedurende October niet te verhoogen. De melk prijs blijft dus 14 cent. Door de Raad dezer gemeente is besloten de tramtarieven aanmerkelijk te verlagen. Men leze hierover het Raadsverslag in dit nummer. De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer „Soest- Vooruit" zal Vrijdagavond 13 October a. s. ten 8 ure, een algemeene verga dering houden in Hotel „De Gouden Ploeg". Deze vergadering is toegankelijk voor iedereen. Men leze de desbetreffende adver tentie in dit blad. Door het Dep. Soest der Mij. tot Nut van 't Algemeen, zal Donder dag 12 October a.s., 's avonds 8 uur. een lezing worden gehouden met licht beelden in Hotel „Bellevue" alhier. De toegang voor niet-leden is 50 ct. Zie verder de desbetreffende adver tentie in dit blad. De collecte voor het Nederl. Roode Kruis op gepasseerden Zaterdag alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f556.15, waaronder begrepen is een bedrag van f 42,411/s gecollec teerd te Soester berg. Zeer zeker een mooie som, dank zij de actie, die voor het welslagen der collecte is gevoerd. Een openlijk woord van dank komt toe aan den Commandant der Lucht vaar tafdeeling te Soester berg, die zoo bereidwillig was het vrijwillig muziek korps af te staan om de collecte aan te moedigen en die ook vliegeniers bo ven de gemeente biljetten deed uit strooien. 't Was een niet alledaagsch gezicht de vliegmachines zoo laag te zien zweven. Maar vergeten mogen ook niet wor- Belanghebbenden wordt medege deeld, dat de rente per 30 September op de Spaarbankboekjes der Boaz- Spaarbank vanaf heden kan worden bijgeschreven. Uwe Majesteit. Maar ik zie Uwe Majesteit toch zeker nog wel weer Beide mannen zagen elkander een oogenblik aan. „Ik denk het niet, Willem" Zij hebben elkaar niet weer gespro ken. Het aandenken bestond uit een koe- koekklok en een Weener fauteuil. De lezer mag ze komen zien, met al den eerbied, die daarbij behoor lijk is. Ik hoop dat hij nu voelt wat deze volzin te beteekenen heeft, Nog een aandenken, en eene historische persoon. In de veranda stond een zeer een voudige groene bank en het prinsesje wandelde zeer dikwijls langs jhet Alex- ander-huis, met miss Winter en hare geitjes. Dan liep ze soms op die bank toe, ging er op zitten, sloeg er met den hand op en dan sprongen de gei tjes naast haar op den bank. Wij wa ren slechts door een glasruit van dit aardig tafereeltje gescheiden. Die bank hebben wij ook! Eens regende het, dat het goot. Mis Winter snelde naar de veranda. Op eenige afstand volgde haar het prinsesje: breedgerande, witte hoed waar het water in straaltjes bij neer stroomde, bloote armpjes en beentjes, wit jurkje, nu strak tegen het lijf geplakt. En het scheen nooit te zullen op houden met regenen. Daar kreeg ons oudste dochtertje, een kostelijken inval. „Grootmoe, mag ik het prinsesje mijn paraplutje leenen?" Het was een en-tout-cas van haar overleden andere grootmoeder. „We zullen het aan miss Winter vragen", zei moeder, „kom maar eens- mee!" Mis Winter vond het verrukkelijk en nam het regenschermpje in ontvangst. En wij keken door de gordijnen. De kleine prinses huppelde er vol TELEFOON 78Y den de collectrices, die zich dien dag geheel vrijwillig hebben beschikbaar gesteld, begunstigd door mooi weer. Allen hebben zich zonder uitzondering uitnemend gekweten van hun niet ge makkelijke taak. Het comité zegt hen allen hartelijk dank. We hadden deze week de ge legenheid de nieuwe tractor te bezich tigen, die met ingang van 8 October a.s. de traditioneele paardentram zal vervangen. De nieuwe tractor heeft het aanzien van een autobus van geen groote afmetingen. Een tiental perso nen kunnen er plaats in vinden. Het geheel, hoewel in soberen zin, is keu rig afgewerkt en maakt een prettigen indruk. Gedurende de maand September zijn voor de consumptie afgekeurd 2 runderen en 1 varken. Van runderen 6 stel longen en 1 lever. Van varkens 4 stel longen. 1 lever en 2 stel ingewanden. Naar wij mochten vernemen be staan plannen opgravingen te doen op de heide, achter het gehouw van den Protestantenbond te Soesterberg, in de omgeving van den Stompert, in ver band met het feit, dat zich ter plaatse oude overblijfeselen, z.g. urnen uit den tijd der Batavieren, plm. 100 jaar v. Christus, moeten bevinden. Een Hoogleeraar uit Amersfoort schijnt zich speciaal met de onderzoe kingen en de opgravingen te belasten, en moet reeds eerder verklaard hebben, dat oude overblijfselen onzer voorva deren zich in de omgeving van den Stompert moeten bevinden. Zaterdag 30 September j.1. zouden photographische opnamen genomen worden van de plaats en omgeving alwaar reeds een urn is gevonden. Blijkens advertentie in dit blad zal het Duo „Joe en Nell" Donderdag 12 October a.s. optreden in de nieuwe tooneelzaal van den Heer J. van Kooy Torenstraat, alhier. Dit duo is in Soest geen onbekende meer, zoodat we mogen verwachten dat ze weer zullen optreden voor een uitverkochte zaal. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de desbetreffende ad vertentie in dit blad. blijdschap mee rond en stak het toen op. Miss Winter nam het haar weer af en zei wat tot haar. En daar kwam ze aanhuppelen. Ze kon de deur niet open krijgen, maar moeder opende ze voor haar. Toen boog ze zich zich om moeder heen en gluurde in de gang. en nu ze daar onze oudste zag staan, zei ze schalks; „Ik dank u- voor het mooie para plutje!" Wij rekenen dit een heel aardig voorval in het leven onzer dochter en ook zij zelf is er wat grootsch op, dat ze toen eene historische persoon is ge worden De zoon van een trouwen dienaar Ik eindig deze herinneringen met eene persoonlijke. In het laatst van dit zelfde jaar 1886 had ik weer eens een boek uitgegeven; ditmaal bij de Uit gevers-Maatschappij „Elsevier" en ik had aan de Koning een exemplaar toe gezonden. Begin Januari 1887 ontving ik het volgend schrijven Ter voldoening aan de bevelen van Z. M. den Koning, heb ik de eer UwelEdele Zijner Maje- steits dankbetuiging over te bren gen, voor de aanbieding van een exemplaar Uwer belangwekkende novellen, getiteld: „Mengelmoes", hetwelk dejKoning met welgevallen aanneemt als hulde van den zoon van eenen ouden, trouwen dienaar van Zijn Huis. w.g. De Generaal-Majoor- Adjudant, particulier Secreta ris en Bibliothekaris des Ko- nings, H. DUMONCEAU Ui lei ding. Ik ben aan het einde. Na vaders overlijden bewoonde mijn moeder nog acht jaar de helft van villa Ketjil te Soestdijk. Van koningin Emma en van de groothertogin Prinses Sophie ont ving ze eene jaarlijksche toelage. En Wij verwijzen onzen lezers gaarne naar een advertentie in dit blad betref fende het te geven concert, op Dins- j 10 October a.s. des avonds 8 uur in de Rembrandtzaal alhier. Dit concert, dat gegeven wordt door het Baarn's gemengd a Capella Koor. zal ongetwijfeld velen naar de Rem brandtzaal doen stroomen. Het Hollandsch Tooneel zal Dins- g 10 October a.s. 's avonds 8 uur, Hotel „Bellevue", een voorstelling geven van het beroemde Tooneelwerk „MOOIE LEEN". ,,De Maasbode" van 21 Januari '22 schrijft Dit stuk is een stuk leven, een schets vol actie waarin ernst en scherts elkaar ^afwisselen waarin ook vooral waargevoel in is uitgedrukt daar is gelachen, geschreid en mee gejuichd. Een ieder die Mooie Leen gaat zien zal daarvan genieten. Zondag 's avonds 7 uur vergadering van de Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. 's avonds 7 uur vergadering der Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechi satielokaal van de Ned. Herv. Kerk. Maandag Dinsdag repetitie van de Zangver. „De Stem" in Hotel Bellevue 'sav. 8 uur. Gymnastiekver. „Simson" in de Chr. U.L.O. School Spoorstr. 's av. 8 uur. Woensdag repetitie van het kinderkoor „Euphonia" in de Herv. Kerk 's av. 5 uur R. K. Zangkoor „Cecilia" in het St. Joseph-Gebouw 'sav. half acht, Ned. Herv. Zangver. „Soli Deo Gloria" in de Herv. Kerk 's av. 8 uur. Donderdag repetitie R. K. Dames-Zang ver. in het St. Joseph-Gebouw 's av. half acht. Mannen-Zangver. „Apollo" in Hotel „de Gouden Ploeg" 'sav. 8 uur. Chr. Zangver. „Crescendo" in de Chr. School Spoorstr. 'sav. 8 uur. V r ij d a g repetitie Soester Fanfare in het Gebouw aan de Bakkersweg 's av. 8 uur R. K. Muziekver. „de Symphonie" in het St. Joseph-Gebouw 'sav. 8 uur. Zaterdag 's avonds van 6 uur tot 8 uur gelegenheid tot het leenen van boeken uit de bibliotheek der Chr. Jongel. Vereen. „Samuël", gevestigd in de Rembrandtzaal. Gymnastiek vereen. „Simson" oefening in de Chr. U.L.O. School, Spoorstraat 's avonds 8 uur. als de beide koninginnen Zondags naar de kerk reden, zorgde moeder in de voortuin te zijn. Dan groette zij de Koninginnen met bijzondere gratie, en de koninginnen beantwoorden recht vriendelijk dien groet. „Ja, ja, ze kennen me we welzei de bijna tachtigjarige dan, Naglimp van vroegere glorie! En in hare laatste ziekte, eene zeer pijnlijke hartziekte, kwam of liet den rentmeester eiken dag naar moeders toestand vernemen. „De koningin-Moeder", zeide hij, „laat iederen morgen vragen, hoe het met u is". En dit te vernemen, deed moeder zoo goed En in zijn grafrede bracht ds. Brans in herrinnering, dat deze afgestorvene bij de grooten en machtigen dezer aarde in hooge eere had gestaan. En op hunne wijze zeiden de dag bladen hetzelfde. En dit alles is nu voorbij Ik hoop dat deze „Herinneringen" voor den lezer een aangename verpoo- zing zijn geweest. Maar meer nog, dat zij zijne voor stelling van de hier genoemde vorste lijke personen ietwat zuiverder hebben gemaakt. Dat ze er relief aan hebben gegeven. Nog beter zouden deze „memoires" dit vermogen in boekvorm en dan ver lucht met kiekjes en portretten. Maar ik mag niet te veel verlangen! EINDE. „De Tel.'

De Soester | 1922 | | pagina 1