inJWestat la aas enz. ank te Utoii! I C.W.VEENEHQAAL 6. Het eerste gebod der Bezuioigingswet luidt "jk hebben :<5 Marquises Sou ter Courant voor Soest eu Omgeving Meuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. W.Foeken ihanyselpapier derl. Ijzerhandel il J. Ebbenhorst KAPOK LA PORTE Behandelen alle Bankzaken D. F. Voigt VAN DEN BER6 Co. Verstrekken Adviezen voor geldbelegging Coupons Brand- en Inbraakvrije Kluis No. 1 der lijst der Vrijz. Dem.Bond Mevrouw L. li. DROSTE-Wilmans sopgaaf van ii dit Blad s-Ondern. Soest Zonschermen Julianaplein 5 SOEST Crediet- en Effectenbank ETALAGES es-Confectie Zie Htaiage pss* pols i. S. <g$e Zoet© raagat^i|rs ie *5 shoonmaak Ziet de Etalage! sihouders I gers Van Wingerden Dalweg 4, Baarn. t> «J. S. Kuifpers van onderstaande artikelen BANKIERS Vrouwen van Soest! No. 17 Elfde Jaargang Oplaag 1750 THLEFOON 557 Mtels vanaf f8.75 tot f55. n, Gabardine, Coliëse ellen en voor eiken leeftijd, ys, prima wollen Jersey vanaf f 6.75 •rijzen. Dote voorraad tegen rvan de goedkoopste nd contant. Bij groote afname extra 3 aanvrage verkrijgbaar. Jtlaan 11 Telefoon 12. iG aapkamermatten, Deurmatten, leden, Vloerzeil en Linoleums s, Voetenbankjes enz. enz. ELEEFD AANBEVELEND. jrreerende prijzen. lofstraat 6 Soest termijn Credieten nd en borsratelllnsr. opzeggens, Rentevergoeding 3 pCt., anden vast 4 pCt., 1 jaar vast 4V'2 pCt. omstreken, de Hoor: r Zr., en N. C, DE RUI.TTEK 3MA en B. VERWEJJ. it 8, Tel. 86, Soest, el Nederland per trein en per auto. Eigen kistenmakerij Veldweg 4 en IN ALLE AFMETINGEN Vraagt prijzen enz. bij Van Weadestraat 40a, Soest Tel. no. 36fi Baarn bodschappen worden aangenomen Sigarenmagazijn F. H KROONS- -RG, en Café „De Wacht", I. VAN DOY. Woning-Inrichting tubelmakerij - Stoffeerderij -evering van uitsluitend 1ste klas borstraat 22 Soestdijk. Lindenlaart 6. imerman Makelaar Taxateur Magazijn van Lijkkisten - in elke uitvoering - icte levering Billijke prijzen Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tut Dinsdagavond 9 uur DE Zaterdag 28 April 1923 ADVERTKNTli-ZN Van 1—5 regels 75 ct. Eikeregel meer 15ct. Oroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Gij zult NIETS koopen voor ge prijs gevraagd hebt in F. C. Kuyperstraat 3 en 5 - Soestdijk TELEFOON No. 117 Luxe-, Huish. en Schoonmaakartikelen, Galanteriën, Speelgoederen, Lederwaren, Rietmeubelen, Mandenwerk, Matten, Karpetten, Tafel- kleeden, Kinderwagens enz. De toegang tot onze Magazijnen is VRIJAanbevelend S. A. OLIJVE Buitenland. OVERZICHT. De Engelsche minister van Buiten- landsche Zaken, Lord Curzon, heeft in het Hoogerhuis eene rede gehouden over de bezetting van het Roergebied en de door Duitschland te betalen schadeloosstelling, waarbij hij aan het einde zei: Ik begrijp de schroomvalligheid van de Duitsche regeering om het bedrag der schadeloosstelling te noemen. Eers- .Jeo^Jkn ik'- u'èni&n datdé omstandig heden sedert Januari zijn veranderd. Ook staat Duitschland voor het feit, dat Frankrijk nog vasthoudt aan het bedrag, vastgesteld in Mei 1921, hetwelk velen te hoog vinden. Ik kan evenwel niet nalaten te denken, dat een stap vooruit zou worden gedaan, indien Duitschland een aanbod zou doen, toonende daar mede zijn bereidwilligheid tot betaling van een bedrag, vastgesteld door de autoriteiten, daarmede belast, en indien Duitschland ter zelfder tijd bepaalde waarborgen met betrekking tot de regeling der betaling zou aanbieden. Frankrijk heeft meer dan eens te kennen gegeven, bereid te zijn een dergelijk aanbod in ontvangst te nemen, hetzij rechtstreeks aan Frankrijk gedaan in welk geval Frankrijk het aan de andere geallieerden zou mededeelen of gedaan aan Frankrijk en de andere geallieerden gezamenlijk. Het is in het algemeen belang, dat zulk een aanbod wordt gedaan. Vroeg of laat moet dat toch gebeuren en hoe eerder hoe beter. Dat is besloot Lord Curzon in wezen het advies, door mij aan de Duitsche regeering gegeven. In Duitschland schijnt men op deze rede te reageeren. Reuter verneemt, dat men in competente kringen te Londen hoopt, dat ten gevolge van de rede van Lord Gurzon in zake de Roeractie, de Duitsche regeering binnenkort aan Frank rijk en België 'n voorstel zal doen ter regeling van de schadeloosstellingsver- plichtingen. Men hoopt, dat het Duitsche aanbod de hervatting mogelijk zal maken van de onderhandelingen, welke afge broken werden vóór de Fransche be zetting van het Roergebied. „Lokal Anzeiger" verneemt, dat de Duitsche regeering bereid is tot een positieve actie. In aanmerking zouden komen: lo. een antwoord van den rijks kanselier dr. Cuno of van den rijks minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Rosenberg, in een plenaire zitting van den Rijksdag; 2o. een officieele mede- deeling of 3o. een collectieve nota aan alle mogendheden die het verdrag van Versailles onderteekend hebben, waarin nauwkeurig omschreven voorstellen ver vat zouden zijn. In deze nota zou ge wezen worden op den oprechten wensch der Duitsche regeering, over de kwestie der schadeloosstelling te onderhandelen. Bovendien zou men ingaan op de slot woorden van Poincaré in zijn voorlaatste rede. waarbij hij sprak over veiligheid en schadevergoeding. De Duitsche re geering zou zich nog eens nadrukkelijk bereid verklaren, schadevergoeding te betalen en waarborgen te geven. Naar de „Lokal Anzeiger" verder verneemt, helt men in politieke kringen tot de meening over, dat de regeering ten slotte den derden hierboven aangegeven weg zal bewandelen, daar deze weg meer succes zou beloven dan de beide andere. De vredesconferentie te Lausanne is deze week weder hervat. Volgens pers berichten uit Lausanne is de kwestie van de grens van Thracië weer ter sprake gekomen. Met het oog op het feit, dat de Turken en Venizelos even als voor de onderbreking der conferentie hun respectievelijke eischen handhaafden, werd de kwestie tot later verdaagd. De Turken stelden, zooals gemeld, den eisch, dat de geallieerde troepen uit Constantinopel teruggetrokken zouden worden. Sir Horace Rumbold, de Brit- sche gedelegeerde, verklaarde dat dit onmogelijk was, voordat het verdrag geteekend en door de parlementen der geaillieerden geratifieerd zou zijn. Ge meld wordt dat de Turken hierin hebben toegestemd, hoewel zij dit op tamelijk onaangename wijze deden. De Exchange New Agency meldt, dat Sir Horace Rumbold de goedkeuring der Turken heeft verkregen voor de bepaling in het ontwerp-vredesverdrag, dat indien tusschen Engeland en Turkije binnen twaalf maanden na de onder- teekening van het verdrag geen over eenkomst is verkregen inzake de af bakening der grenzen van Irak, de be paling dezer grenzen met Inbegrip van de kwestie van de toekomst van Mosoel aan den Volkenbond ter beslissing zal worden voorgelegd. De correspondent van het nieuwsagentschap meldt, dat de Turken aanvankelijk geneigd waven, de aangelegenheid opnieuw ter sprake te brengen, maar dat zij ten slotte het voorstel van Rumbold hebben aanvaard. Binnenland. OVERZICHT. Het rapport der Vlootwet-commissie geplubliceerd. Het rapport is in de navolgende para grafen verdeeld .1 .Noodzakelijkheid van het bezit van een vloot. - - - - 2. Toestand waarin de vloot ver keert. 3. Toestand waarin de financiën van Nederland en Nederlandsch-Indië verkeeren. 4. Financieele gevolgen van het vlootplan. 5. Conclusies. Aan het rapport ontleenen wij dat de commissie er van overtuigd is dat voors hands niet tot ontwapening mag worden besloten. In 4 is neergelegd het resultaat van het onderzoek naar de mogelijkheid van de kosten van het vlootplan te verlagen. Daaruit blijkt, dat de anuïteit van het vlootfonds verminderd kan worden van f 19.735 millioen tot f 17.3 millioen, die van het vlootfonds van f 5.3 millioen tot f 4.95 millioen. Voorts is aangegeven, op welke wijze naar beperking der exploitatiekosten kan worden gestreefd. De financieele bezwaren zijn hierdoor weliswaar tot eenigszins geringer be zwaren teruggebracht, doch in wezen blijft het vraagstuk voor de regeering hetzelfde. Men staat voor het feit, dat de noodzakelijkheid van reorganisatie der marine zich aandient op een oogen- blik, waarin 'slands financiën in een uiterst zorgelijken toestand verkeeren. In zooverre is de commissie er niet in geslaagd een uitweg uit de moeilijk heid te vinden. Blijft te beantwoorden de vraag, of het niet geraden is de verdere uitvoering van de vlootplannen op te schorten, totdat het evenwicht in de Staats- en Indische financiën zal zijn hersteld. Hoezeer deze oplossing schijnbaar voor de hand ligt, meent de commissie na ernstig beraad, dat zij niet kan wor den aanvaard. Den ernst van den financieelen toe stand ontveinst de commissie zich niet. Indien de regeering er niet in slaagt, de uitgaven op aanmerkelijk lager peil terug te brengen, staat de economische toestand van het Rijk en van zijn overzeesch gebied op het spel. Bij een dergelijken toestand is het in het algemeen niet alleen rationeel, doch geboden, alle nieuwe maatregelen, hoe nuttig en wenschelijk ook uit te stellen tot de regeering er in zal zijn geslaagd de geldmiddelen van den Staat weder op gezonde basis te vestigen. Toch kan dit ten aanzien der weer macht ter zee niet geschieden. Nederland kan, zonder tegenover het buitenland als koloniale mogendheid te abdiceeren, in het huidige tijdsgewricht niet het besluit nemen, zijn uitgestrekt eilandenrijk van verdediging ter zee verstoken te laten. De commissie is dun ook van oor deel, dat aan de verdere tenuitvoerleg- ling van de vlootplannen niet valt te ontkomen en dat de regeering niet mag aarzelen te doen wat in haar vermogen is om de aanneming en de dadelijke uitvoering van de Vlootwet te verzekeren. Bij het rapport zijn nota's gevoegd van Mr. Patijn, Voorzitter en Mr. Trip, thesaurier-generaal bij het Dep. van Financiën. Mr. Patijn vereenigt zich ten volle met het rapport en dus ook met de conclusies der commissie, doch geeft er zich rekenschap van, dat het niet doenlijk zal zijn een vorm te vinden, waardoor verwezenlijking van een in grijpend financieel hervormingsplan metterdaad verzekerd zoude zijn. Is de regeering daarvan niet over tuigd, of is zij van oordeel, dat invoering der vlootwet hare actie tot inperking van de staatsuitgaven in de waagschaal stelt, dan moet met invoering dier wet gewacht worden tot het budgetair even wicht zal zijn hersteld. Subsidiair geeft Mr. Patijn o.a. in overweging de inwerkingtreding der vlootwet te stellen op een nader bij de wet te bepalen tijdstip, waarvoor ge dacht wordt 1 Januari 1926. Mr. Trip kan zich met de conclusies der commissie niet vereenigen. Hij acht de overweging, dat ten aanzien van de vloot zich zóó bijzondere omstandig heden voordoen, dat zelfs bij den be- staanden financieele toestand, het vlootplan aanstonds tot uitvoering moet worden gebracht en elk uitstel ontoe laatbaar is, niet juist. Hij ontkent de mogelijkheid van een conflict in de Aziatische wateren niet, doch stelt de vraag of die kans in Europa minder groot is En toch heeft de regeering op het gebied van de defensie hier te lande noodzakelijke maatregelen uitgesteld. Mr. Trip ziet niet in dat uitstel der vlootplannen het abdiceeren van Neder land als koloniale mogendheid zou meebrengen. Het is nu de tijd voor ver nieuwing en bijvulling van Uwe Kapokbedden en -Matrassen Niettegenstaande de Kapokmarkt steeds hooger wordt noteeren wij voor de prima JAVA slechts f 1.25, bij 10 pond a ft.20 per pond P. C. W. FOEKEN v. WEEDESTR. 34 Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. - Het zal den ingezetenen bekend zijn, dat de Chr. Jongel. Ver. „Samuël" haar Bibliotheek tijdelijk gesloten heeft, voor uit te voeren reorganisatieplannen. Zij die dus nog boeken in hun bezit hebben, worden beleefd verzocht deze ten spoedigste bij den Heer van Lume, Rembrandtlaan 15 alhier, terug te be zorgen. Voorts maakt de Bibliotheek-Com missie bekend, dat er in den afgeloopen winter ruim 1800 boeken zijn geruild; dat het ledenaantal steeg tot 75; terwijl de bibliotheek aangevuld is tot 475 deelen. Zij is voornemens de bibliotheek 15 Sept. a.s weder te openen, dan evenwel in twee afdeelingen. n.1. een gedeelte voor jongeren (kinderbibliotheek) en een gedeelte voor ouderen, tevens zal dan tegen kostprijs een catalogus ver strekt worden. Dat „Samuël de medewerking en steun van de ingezetenen moge ont vangen teneinde haar in de gelegenheid te kunnen stellen, om het werk, door haar begonnen met nog meer succes te kunnen voortzetten. Dat dit geen ijdele wensch zij. De Bibliotheek-Commissie Chr. Jongel. Ver. „Samuël". hebben een feestzaal, eer van hun werk hebben gehad. Zij hebben met eenvou dige middelen weten te bereiken, dat men bij de eersten aanblik in de zaal als het ware de verzekering kreeg, dat de avond moest slagen. Iedere bezoe ker werd bij het binnentreden gedeco reerd met een tuiltje bloemen, terwijl op de tafeltjes eveneens bloemen wa ren geplaatst. Te ongeveer acht werd de feestavond geopend door den Voorzitter der B. VV. L. A. den heer Los, die de aanwe zigen welkom heette, in het bijzonder de Commandant en Mevrouw Harden- berg. Woorden van waardeering werden tol den Commandant, die nog niet geheel hersteld van een zware ziekte, toch aanwezig had willen zijn en tevens den dank der organisatie gebracht voor het volgens den Spreker goede „geor ganiseerd overleg" met het bestuur. Deze dank werd ook gebracht aan den heer Staphan, Chef van den Technische Dienst der Luchtvaart- Afdeeling, die tot zijn grooten spijt niet aanwezig kon zijn. Kernachtige woorden werden verder gericht tot de leden die men steeds op vergaderingen mistte, doch die wel op den feestavond aanwezig waren. Een beroep werd gedaan op de vrouwen en a.s. vrouwen der leden, _om waar toch ook de belangen der vrouwen ais n"üïsimqeders ten nauwste samengaan met de belangen'urier^man, toch nooit te trachten de mannen"" var.' de vergaderingen weg te houden, doch deze er juist heen te sturen. Hierna besprak de Voorzitter het programma. Het was zoo veel moge lijk samengesteld, doch het komische gedeelte was in handen gegeven van het Duo Joe en Nelly uit Utrecht, met Mej. Krijnen aan de piano. Eeii dubbel mannenkwarfet, bestaande uit eigen krachten zou zes nummers ten gehoore brengen. Een woord van dank werd gebracht aan den heer Karstens, die de leiding op zich had genomen. Na de aanwezigen een avond van veel genot te hebben toegewenscht, was de opening ten einde. Een strijkje onder leiding van den heer H. M. Monéé uit Utrecht, zorgde voor de aanvullingen tusschen de num mers. Op onvermoeide wijze heeft het zich van zijn taak gekweten. Alvorens het Duo Joe en Nelly zou optreden, betrad den Commandant der L. A. het podium en bedankte voor de sympathie ondervonden bij zijn herstel, en voor de hartelijke woorden door den Voorzitter gesproken en door de aanwezigen ondersteund. Spreker noem de deze feestavond „Een waardige avond van een waardige vereeniging". Van BIJKANTOOR SOEST Weedestraat 5, Telef. Geachte Redactie. Daar verscheidene personen in de meening verkeeren, dat ik de schrijver ben van het verslag over de Egyptische voordracht, geteekend S. voorkomend in De Socster" van 14 April 1.1., en waarop de Heer W. H. C. Doorman in hetzelfde blad van 21 April 1.1. eenige minder juiste wedergaven van die voordracht recht zette, wensch ik hier door mede te deelen, dat ik tot mijn spijt ver hinderd was genoemde interessante rede bij te wonen en dus niet de schrijver van dit verslag ben. Met dankzegging voor de plaatsruimte. Hoogachtend, J. STORK. BOND VAN WERKLIEDEN BIJ DE LUCH TVAART-AFDEELING. 1918 1923. 4 April j.1. was de dag waarop boven genoemde organisatie haar eerste lustrum herdacht. Degenen die deze organisatie van nabij hebben leeren kennen, en van de veranderde toestanden op het vliegkamp sedert de oprichting, ongeveer 10 jaar geleden, op de hoogte zijn, weten het, dat deze organisatie bij haar oprichting door andersdenkenden reeds ten doode opgeschreven werd, heeft blijken te zijn, een organisatie met levenskracht, een organisatie die door luiar bezadigde wijze van werken heeft weten te be reiken, wat anderen ondanks groot kabaal dikwijls niet bereikten. Een woord van hulde aan de be stuurders is bij deze gelegenheid zeker op haar plaats. Zaterdagavond 14 April werd dit eerste lustrum gevierd in intieme kring, om vattende leden, donateurs en enkele genoodigde autoriteiten. Door de welwillende medewerking van den Commandant van de Luchtvaart- Afdeeling kon deze feestavond in de Korporaals- en Manschappen-Cantine plaats vinden. En we kunnen beginnen met te zeggen dat het Comité van voorbereiding, de personen die van de cantine gemaakt Het was voor het eerst dat wij het Duo Joe en Nelly zagen optreden, doch zelden zagen en konden wij op een dergelijke manier een feestavond vullen, de aanwezige tranen doen lachen. De begeleiding van Mej. Krijnen was lang niet makkelijk, doch eveneens in goede handen. Het was boven alles „gezonden" hu mor. Wij gelooven dat en aan aanwezi gen bestuur tevreden kunnen zijn over deze humoristen en dat het Duo Joe cn Nelly en Mej. Krijnen niet voor de laatste maal ons zullen hebben laten lachen. Wat de verrichtingen van het Dubbel- mannenkwartet „onder ons" betreft, het kan tevreden zijn. 'tkwam ons voor dat er wel eens slechter gezongen wordt in betere omstandigheden. De heer Hopman vergastte ons op Amerikaansche step-dansen, blijk gevend van zijn verbazende lenigheid. Het laatste gedeelte het bal stond eveneens onder zijn leiding en konden wij hem als Balletmcester bewonderen. Verschillende prijsdansen werden gedaan, leder der aanwezigen werd getooid met sierlijke mutsen, alles om de feeststemming te verhoogen. Een bijzonder woord van waardee ring voor de leiding is hier zeker op haar plaats. De B. W. L. A. heeft getoond een uitstekend gastheer Ie zijn. Men bleef tot in den morgen gezel lig bijeen, en ging ten slotte huiswaarts vol blijde en dankbare herinnering aan het genotene. EEN GENOODIGDE. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor- post- en rentezegels Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk De Loketten zijn bovendien verzekerd op Beurspolis tegen brand en inbraak - Plaatselijk Nieuws. Vanwege den Keuringsdienst voor Waren voor het gebied Utrecht in deze Gemeente zijn de navolgende werkzaam heden verricht over het l e kwartaal 1923: Aan winkels en werkplaatsen werden 16 bezoeken gebracht. Aan bakkerijen 13, aan stallen 2, aantal onderzochte monsters 39, waar van melk en melkproducten 32. Aantal ter plaatse van verkoop ge keurde voorraden 823, aantal partijen gewogen brood 34, aantal afgekeurde voorraden 2, aantal uitgereikte waar schuwingen 11. Processen-verbaal werden niet opge maakt. De politie alhier maakte dezer dagen proces-verbaal op tegen zekere P. S. ter zake diefstal van gelden en diverse dranken ten nadeele van zekere M. alhier. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door de politie aangehou den een nog minderjarigen jongen, ge naamd P. B. die uit de ouderlijke WO- nin/r fa K'.^AUrxrar, Wa.« Ontvlucht Naar wij uit goede bron vernemen bestaan er ernstige plannen tot het in dienst stellen van een Auto-Omnibus- dienst Station Soestduinen Station Baarn. Deze dienst zal door een particulier worden ondernomen, en vermoedelijk Zaterdag 5 Mei aanvangen. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 910 uur terug te bekomen de volgende gevonden voorwerpen J .Huissleutel. 1 Rok? 1 Schoentje. 1 groote Broche. v 1 witte Zak, waarin mes en portretjes 1 Lap zwarte stof Om onze gemeente tijdens de Con- coursdagen een feestelijk aanzien te geven, worden de inwoners verzocht gedurende die dagen zooveel mogelijk te vlaggen. Tevens wordt medegedeeld, dat vanaf Maandag feestprogramma's en entrée- kaarten verkrijgbaar zijn bij de werkende leden der Fanfare. De Raad dezei gemeente veri^*^*een verguld zilveren medaille, in zijne laatstgehouden vergadering aan v. Kooy, op diens verzoek ontheffing van eenige bepalingen der bouwveror dening. Hierdoor zal de entrée van den Stationsweg een flinke en doelmatige verbetering ondergaan. Wij mochten inzage nemen van het plan van v. Kooy, opgemaakt door den Architect Buwalda van hier. Daaruit is ons gebleken, dat de be staande houten bouwvallige schuur zal worden gesloopt en daarvoor in de plaats zal verrijzen een solied van steen opgetrokken gebouw. De gevel heeft een streng aanzien door zijn moderne opvattingen. Het geheel wordt met plat afgedekt, met zware voorspringende goudïijst. De vooruitspringende ingang doet met zijn rollaag afdekking en verhoogd terras het geheel goed tot zijn recht komen en geeft aan den ontwerper allen eer. Het ligt in de bedoeling van den heer v. Kooy een autogarage en rijwiel bewaarplaats in te richten. Er zal voldoende ruimte komen voor 4 auto's en een ruime bergplaats voor rijwielen. Tevens komt nog beschikbaar een lokaal voor het houden van ver gaderingen, verkoopingen enz. Met de totstandkoming van dit plan zal het geachte publiek danook ten zeerste gebaat zijn. Ook voor de wielrijders behoeft het dan geen bezwaar meer te zijn even op te steken in het Stations-Koffiehuis, aangezien hunne rijwielen in een be hoorlijke rijwielbewaarplaats kunnen ondergebracht worden en niet meer aan den openbaren weg behoeven te blijven staan, waardoor gevaar bestond dat de karretjes in verkeerde handen geraakten. Het zou te betreuren zijn, wanneer door het stichten van minderwaardige producten de omgeving van het Station zoude worden ontsierd. Naaml. Venn. UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6. Telef. 2738, 3430 Directeur N. JANSSEN. Commissarissen H. van Andel, de Bilt. Mr. Dr. A van Doorninck, Utrecht. J. S. van Duren, Soestdijk EFFECTEN, COUPONS, CREDIETEN, DIPOSITO'S, INCASSO, VREEMDE VALUTA, KLUIS-INRICHTING 4 Mei a.s. hoopt de heer Horvers alhier zijn 25-jarig jubileum als Direc* teur van het R. C. Zangkoor „St. Cecilia" te herdenken, We mogen gerust verwachten, dat het den Jubilaris dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Immers de heer H. staat bekend als een sympathieken en gewilden dirigent van het Zangkoor „St. Cecilia". KORFBAL. Clubnieuw „Helpt Elkander". Mooi zoo H. E., dat waren twee mooie successen. Zoowel het tweeden al het eerste heeft getoond, dat H. E. nog wel winnen kan. Zaterdag speelde H. E. II vier van van H. E. 1 tegen D. I. O. in Baarn. H. E. won met 3 1, en nam de Medaille mee naar Soest. De Zondag daarop speelde H. E. I tegen Santos uit Utrecht. Amersfoort II was uitgenoodigd, maar deze club was verhinderd. H. E. 1 kwam op met vier invallers. De algemeene verwachting was dan ook dat Samos zou winnen. Santos Uwe belangen worden in de Gemeenteraad het best behartigd door een vrouw. Kiest daarom een vrouw.

De Soester | 1923 | | pagina 1