SrtÉrptali. 15a Dankbetuiging. Jongste Bediende Winkelhuis of huis Motorj8kkersf30enf35 Roomboter Zoekt Uw Voordeel ruim Hui® J. BUWALDA SCHOORSTÊ Dr. DE VOS Broedmachines en Önderdeeien SCHOTHORST'S Prils fl-IO STATIONSWEG No. 22, SOEST DE SOESTDIJKSCHE RIJWIELHANDEL JOH. VERVAT H. W. Spi fleer, U geeft Uw ku BOAZ-BANK Kosthuis Werkster Net Meisje Meisje Dienstbode Vriendin. Werkman, TE HUUR OFTE KOOP TE HUUR Aardappelen Te koop TE SCOOP Geiten. soest. ENGENDAAL- SCHOOL partij Hout O. DE WEERDT H. E. REJNDERS Te koop Kinderwagen. Kinderwagen, Dames- en Heerenrijwiel gedeeltelijk gem. huisje C. WOLFSEN, Hêthanloor van den Architect-Makelaar' is gevestigd TELEFOON 172 Wij belasten ons met het maken van Bouwplannen, Bestekken, Be- grooiingên, Bouwkundig adviezen op elk gebied, Aanvrage voor bouw vergunning, Premiebouw en Hinderwet, onverschillig waar, Koopen, Ver- koopen Verhuren en Taxatiën van vaste Goederen, bezorgen van Hypo theken, Sluiten. Verzekeringen Billijke tarieven Lage premiën 1903-1923. Het bestaan alleen van 20 jaar reeds, geeft U de waarborg voor al mijne leveringen Ik vertegenwoordig de grootste concurrent van de geheele omgeving en verkoop daarom slechts het allerbeste tegen belachlijke prijzen. Als voorbeeld. Het FAMA-RIJWIEL, zeer zeker bekend als prima, geheel compleet, met nikkelen velgen, \reewiel, dubbele velgremmen, gesloten leeren kettingkast, klokslot, achterbagagedrager enz f85.—, zelfde rijwiel compleet met zwarte velgen, torpedonaa', verder als boven, Heeren of Dames, f 85 Alles tip top, langdurige garantie Het bekende TRANSPORT RIJWIEL, onver woestbaar, compleet f 125- Het prima origineel Engelsch BUTTERFLY RIJWIEL, geheel compleet f120 beter bestaat er niet, wedijvert en ver slaat record met het duurste. Dit zijn geen dorps- maar ver beneden stads- prijzen. De reclame buitenbanden f 3 75, de reclame binnenbanden f 1.65, de extra zware roode Michelin f 2.25 Origineel Berko Electrische Lantaarns f 8 75, geen namaak. Alle artikelen spotprijzen Zie Etalage. Doet Uw voor deel en bespaart Uw geld. Raadpleegt met de menschen, die voor 20 jaar al reeds mijn vertrouwen gaven en U deinst voor die oneerlijke concur renten, die afbetalingsperiode, terug. Deze hangen U aan den haak en gij betaalt minstens f40 - a f 50. te veel. Daarom steunt nu ook van Uw kant Groote omzet -— Geringe winst kwam op met 5 heeren en 4 dames. H. E. leende een dame aan Samos en ging zelf ook met 5 heeren spelen. En tegen de verwachting in bleek H. E. sterker. Santos zag geen kans tot doelen, terwijl H. E. vijf maal wist te scoren. Door deze 50 overwinning wist II. E. ook de tweede Medaille in de wacht te sleepen. Na afloop van de wedstrijd trokken de H. E'ers naar de Lunchroom „Vrede hof", om de eigenaar te bedanken voor zijn zeer fraaie Medaille. Vandaag en morgen geven beide oefenwedstrijden voor het Utrechtsch provinciaal 12-tal, dus voor H. E. zelf geen wedstrijden. Zeer tot ons genoegen hebben we bemerkt, dat naast ons korfbalveld twee voetbalvelden zijn gekomen. Hieruit blijkt, dat de Soester jeugd toch wel voor sport voelt, We wenschen de Voetballers veel succes toe! jxuuri IR' I\ S jI s met verschillende gt zitter, waarin een overzicht werd gegeven van de vele moeilijkheden, die de Ver- eeniging had te overwinnen voor de tot standkoming der uitbreiding van de stichting, werd nog het woord gevoerd door den heer de Wilde en door den Voorzitter van het Hoofdbestuur te Am sterdam en de Voorzitters van „Ons Belang" en van den Algemeenen Mili tairen Pensioenbond. Daarna werden de gebouwen met veel belangstelling be- zichfend Burgelijke Stand. r <13^atgsagieya&ig.- Gisterenmiddag had de nummering plaats bij loting van de ingediende candidatenlijsten voorden Gemeenteraad alhier, waarover op 24 Mei a.s. de stemming zal loopen Lijst I die der S. D A. P. 2a Chr. Hist. 2b van den Vrijheidsbond. 3 der Vrijz. Dem. 4 Ant.-Revol. 5 van den Heer v. d. Broek 6 der Roomsch Katholieken. De Raad dezer gemeente kwam gisterenavond in spoedeischende ver gadering bijeen, ter behandeling van een voorstel van B. en W. tot aankoop van een Autobus, ter aanvulling van den bestaanden tramdienst, en mede in verband met de ernstige geruchten tot invoering van een particuliere Autodienst Baarn—Soest—Soestduinen. Verslag in ons volgend nummer. 1 Mei as. des avonds om 7.45 uur zal in de Rembrandtzaal vanwege de S. D. A. P. (Afdeeling Soest) en Soester Bestuurders- Bond een feestavond ge geven worden, met medewerking van de Arbeiders Zangvereeniging ,De Slem" van hier. Men leze de advertentie in dit blad. Zondagmiddag werd alhier offi cieel geopend het verbouwde Palviljoen van de Verceniging Huize Oranjehof, het Rust- en Vacantieoord van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficicren. Het Departement van Koloniën had zich doen vertegen woordigen door den lieer G. H. de Wilde, Oud-Oificier van het fndische Leger. Verder waren tegenwoordig de heer H. J. Meijboom, majoor bij de Koninkl. Marechausèe te Arnhem, notaris Dammers te Soest, de leden van het Hoofdbestuur, Bestuursleden van Rust- en Vacantieoord en verschillende vertegenwoordigers der afdeelingen, terwijl mede vertegenwoor digd waren de Onderofficieren Vereeni- ging „Ons Belang" en de Algemeene Militaire Pensioensbond. De Voorzitter van Oranjehof, de heer J. A. Henken, las bij zijn opening een schrijven voor van den Minister van Oorlog, waarin werd medegedeeld, dat het H. M. de Koninging had behaagd den heer W. Salomonsky te benoemen tot Ridder in de orde van Oranjc-Nassau. Onder applaus werd de lieer Salomonsky met deze liooge onderscheiding gelukgc- wenscht. Met enkele vriendelijke woorden dankte de heer Salomonsky voor deze hooge onderscheiding en de hem daar voor gebrachte hulde en gaf hij de verzekering van zijn blijvende belang stelling voor de schoone Sliehling der Vereeniging. Na de met gloed uitge sproken openingsrede van den Voor- Van Weedestraat 11 Telef. 68 Rente voor Deposito's 1 maand vast4 °:0 3 maanden vast 4»/2 °/o 1 jaar vast5 °/0 SAFE-DEPOSJT-INRICHTING Loketten kunnen ook per maand gehuurd worden. GEBORENAdriana, d. v. B. v. d. Kuit en A. Visser Cornelia, d. v. K. Brons en P. v. d. Kamp Joannes. z. v. J. Laseur en T. de Bock Anna Lucia Maria, d. v. A. M. A. v. Doorn en C Kooyman - Mana^^ d. v. A Tammer en .M.g» de Kruij( Anna Uthan;;—d y G TammcrJ cn 4Jj f.,morst Hendrica Anna, d. v. W. Majoor en A. A. de Bruin Hen drik, z. v. A. Hornsveld en J. E. Slechten horst Albertha, d. v. G. Westerbeek en J. v. d. Hoven Hendrikus Johan- nes Gerardus, z. v. G. Möller en G. J. Veltman. ONDERTROUWDTheodorus Tam mer en Catharina Maria Hersbach. GETROUWDHermanus Joannnes Antonius Hoppe en Maria |ohanna Cecilea Wreesman. OVERLEDEN: A. v. Breukelen, oud 10 dagen, d. v. W. J. v: Breukelen en A. M. Bosman A. Kok, oud 78 jaar G. G. de Gouberville, 81 jaar. Vestiging in de Gemeente Soest van 22 Maart—19 April 1923: A. Priem, met gezin, Beukenlaan 21c, van Amersfoort A. Kraan, Isseltsche weg 4, v. Hoogland C. M. Lemstra Laanstraat 2, van Amsterdam B. G. Varenbrink, Vredehofstraat 4, v. Den Haag F. Menn, Soesterb.str. N.Z. 24, v. Duitschland S. Hacket, Zeisterstr. 25d, v. Essen (Dtl.) A. E. Vonk. Soesterb.str. 48 Z.Z., v. Oudewater - W. P. v. d. Bilt, Julianastr. 28, van Haarlem G. Buys. Turfstraat 3, van Amsterdam A. H. Moerenhout, met gezin, Verl. Postweg 41, v. Zeist A. P. JJsselstein, met gezin, Kerkpad N.Z. 1, v. Utrecht - J. v. Rijn, met gezin. Turfstr. 6, v. Utrecht A. L. Weekhout met gezin, Veldweg 1, v. Hilversum P. Monté, met gezin, Achterweg 20, uit Italië J. v. Zijlveld, Wiekslooter- weg W.Z. 11, van Maartensdijk P. Bieshaar, Zeistcrweg 25, v. Baarn J. J. Vcrwey, Lindenlaan 4, v. Haas trecht M. A. Timmer, Soesterb.str. N.Z. 21J, v. Hoornaar B. R. Blümer, Heuvelweg 26. v. Den Haag E. Haks, Burgem. Grothestr. 9, v. Rijnsburg J. M. E. Bruning, Steenhofstr. 24, v. Oudewater C. v. d. Hoek. Soesterb. str. N.Z. 29, v. Zeist H. M. Manders, v. Weedestr. 19, v. Venraai A. v. Leeuwen, met gezin, L. Bergstraat 27, v. Utrecht G. de Haan, met gezin, v. Weedestr. 38, v. Baarn J. Meer- ding, met gezin, Beetzlaan 42, van De Bilt C. A. Schneler, v. Weedestr. 43 v. Barneveldt P. Hoffenaar, Birkstr. 83a, van Ede M. Eyhorn, Zeisterstr. 2, v. Rheinweiler J. Ruizenaar, School- dwarsw. I, van Zeist D. Maagdelijn met gezin, Beetzl. 92, v. Amsterdam C. Schimmel, Oude Grachtje 7, v. Baarn H. Verspeek, Driehoeksweg 1, van Lichtenvoorde A. Lefers, Amersf.str. 91, v. Bentheim G. J. Mutsaers, Paltz 14. v. Arnhem G. L. Fikke, met ge zin, Beetzlaan 68, v. Amsterdam J. de Kamper, Dorresteinweg II, van Linschoten J. v. d. Wijngaard, met gezin, Wilhelminastr. 21, v. Amsterdam A. v. d Zwari, met gezinParkJaan 20, v. Alphen a. d. Rijn M. J. Bon- gaars, met gezin, Kerkpad Z.Z. 2, van Zandvoort A. M. Haans, de Beau- fortlaan 32, van Amersfoort A. C. Emous, Middel w.str. 21, v. Amsterdam F. Wortelboer, Soesterb.str. N.Z. 42, v. Rotterdam J. ten Hoedt, met gezin, Kerkstraat 50, van Baarn F. Koper, Hartweg 12, v. Baarn A. P. M. y. Winden, Kerkpad N.Z., Pynackcr E. Faller, Burgem. Grothestraat 25, van Miillrose (Dtl.) M. Kampik, Soesterb.str. N.Z. 13, v. Bottrop (Dtl.) J. P. v. Driel, Vredehofstr. 19, van Utrecht. Vertrokken personen uit de Gemeente Soest van 22 Maart11 April 1923: G. Wolffenbuttel, naar Montfoort P. Droman, naar Utrecht, Breedstraat 38 G. H. v. d. Broek, naar Baarn M. E. Broekman, naar Baarn, Eemnes- serweg 1 Wed. W. v. Oest, naar Hilversum, Diaconcsscnhuis - J. W. Grevink, n. Enschedé, Tubantiastr. 47 J. C. v. Oosten, n. Renkum, Molen- weg 19 C. P. de Wit. n. Utrecht, Biltstr. 77bis Wed A. Segeren, niet gezin, n. Rotterdam, Lange Waranda 30 A. A. Benning, met gezin, n. Baarn, Eemstr. 24 H. Camyn, met gezin, Amersfoort, P. Potterstraat 26 - J. M. v. Eysbergen, met gezin, n. Maartens dijk Groenekan Vijverlaan H. d. Veer, n. Harderwijk, Puisgesticht 11. Lagemaat, n. Amersfoort' Anjer plein 19 G. M. Smits, n. Venraay A. J. Klarenbeek, met gezin, naar Heenvliet, De Nieuwe Sluis H. C. Zwetsloot, n. Baarn, Melkpad 13 - - VV. C. Tensen, met gezin, naeh Bonn am Rhein, Bismaickslrasse 16 (Dtl Wed. P. de Boer, n. Hoorn, Boomstr. p. a. Wed. Spree M. H. M Brinkgreve, n. Utrecht, Korte Jansstr. 8 H. Bran denburg, n. Tiel, Waaldijk, p. a. Wissink J. Peer, n. Nijkerk J. v. Riet, met gezin, n. Bilthoven, Branclenburgerweg 99 A. v. d. Bunt, met gezin, naar Amersfoort, Schimmelpenninckkade 9 F. Veenendaal, met gezin, naar Schoonhoven, O. v. Noortplein 26 YV. H. Beijer, met gezin, n. Baarn, Laanstr. 36 P. Knook, n. Amsterdam Marnixstr. 83 11 F. H. Copes van Hasselt, n. Voorburg M. Huigen, met gezin, n. Apeldoorn-Hoog Soeren 9 G. J. Somer, met gezin, n. Nijmegen, B. en Dalscheweg 348 A. Smiek, Zeist—Den Dolder, Pleinisl. 42 A. G. v. d. Branden, n. Amsterdam, Nw. Heerengr. 87 E. A. M. MeyerBoer- lijst, n. Bussum, Plaggeweg 22 E. M. E. Wijsbeek, n. Utrecht, Amsterd. str.w. 114 J. G. Bijsterveld, met ge zin, n. Budel, Meermortel 149 E. W. B. v. d. Muizenberg, n. Rotterdam, Vredehofweg 59 H. flansen, naar Wassenaar, Leidschestr. 123 Wed. L. Kramer, n. Zeist, Bergweg 10 C. H. Varzaal, met gezin, n. Baarn, Schoolstraat 1 J, Uilerwijk, n. Den Haag, Gouwestraat 58 Oh. Geyl, n. Harderwijk. BEVORDERING DER BODEM PRODUCTIE. In enkele bladen wordt in den laat- sten tijd door voorbeelden geïllustreerd dat de Nederlandsche bodemproductie nog op belangrijk hona»; -pgirTon o~frf8SuïT"ïndien in meerdere Voeden de verouderde methode van slechte grondbewerking, van slechte be mesting en van den verbouw van ver ouderde landbouwgewassen plaats ging maken voor een in elk opzicht rationeele bedrijfsorganisatie. Inderdaad moet worden toegegeven, dat evenals in alle andere landen ook in Nederland in meerdere bouwstreken nog een niet gering aantal landbouwers de moderne landbouwtechniek totaal negeeren. Hiertegenover moet natuurlijk worden toegegeven, dat de Nederlandsche land bouw de laatste 25 jaar met reuzen schreden is vooruitgebracht, maar wan neer men de vele prachtig gecultiveerde bouwstreken in den zomer doorreist, komt onwillekeurig de vraag naar voren „waarom ginds niet desgelijks In zeer moeilijke tijden als wij nu doorworstellen is toch een land als Nederland aangewezen op den akker bouw als een der krachtigste hulp bronnen, indien althans in alle groote en kleine landbouwbedrijven de produc tie tot het hoogst mogelijke maximum wordt opgevoerd. En dan natuurlijk vooral van die gewassen, waarvan jaar lijks nog het Nederlandsche tekort door groote hoeveelheden uit het buitenland moet worden aangevuld. In de bladen werd er speciaal op gewezen, dat o.m. bij de proefnemingen met een 25-tal aardappelsoorten op de Proefboerderij te Borgercompagnie is gebleken, dat de hoogst en de laagst opbrengende aardappelen zulke enorme verschillen illustreerden, nl. resp. 49000 K.G en 28000 K.G. en dat de gemid delde aardappeloogst van Nederland zelfs slechts 17 a 18000 K.G. perH.A. bedraagt. Weliswaar werd er uitdrukkelijk aan toegevoegd, dat men met proefveld- cijfers nimmer, zonder bijomstandig heden in aanmerking te nemen, mag generaliseeren, maar toch werd aan de hand van die cijfers geconstateerd, dat het gemiddelde voor het geheele land nog heel wat kan worden opgevoerd, indien naast meer zorg voor het groeien de gewas en een meer doelmatige be mesting de teeltkeus met grooter om zichtigheid geschiedt. Inderdaad laat dit alles in verschillende gebieden nog ont zettend veel te wenschen over. Ter nadere verduidelijking laten wij hier onder nog enkele sterk sprekende voor beelden volgen; de lage gemiddelde cijfers, welke ook d&lrbij tot uiting komen, vinden eveneens hun oorzaak grootendeels in de bovenbedoelde slecht gecultiveerde bouwstreken lo. De gemiddelde Nederlandsche haverproductie bedroeg over 1911 1920 per H.A. 44.6 H.L. De Rijks- proefveldhouder A. Hoenderken te Noordlaren oogstte in vrijwel dezelfde jaren, 19121920, op zandgrond van een der haversoorten per H.A. ge middeld. na aftrek van 12 pCt. voor halve sloot, wal enz., 74 H.L 2o. De gemiddelde productie aan zomergerst bedroeg over 19II- 1920 35 H.L. per H.A. Tallooze vooraan staande landbouwers oogstten de laatste jaren gemakkelijk 50 —60 H.L. 3o. De gemiddelde Nederlandsche roggeproductie bedroeg over 1911 1920 24.4 H.L. per H.A. Van de beste roggesoorten verkrijgt men op de beste, bovendien uitstekend geculti veerde gronden gemakkelijk 50 60 H.L. per H.A.; meermalen zelfs daar boven, en op goede zandgronden brengt men het onder dezelfde om standigheden meer dan eens tot 55 H.L. per H.A. Alle bovengenoemde voorbeelden zijn door vele andere aan te vullen, maar genoeg daarvan. Nogmaals zij opgemerkt, dat men bij generaliseering in zijn bordeel omzichtig moet zijn. maar dit staat wel vast, dat bovengenoemde enorme verschillen voor een zeergroot deel voor rekening komen van dté land bouwers, die ondanks doorloopende pogingen voor een intensievere bedrijfs- bouw-wetenschap nog steeds voortgaani hunne akkers onvoldoende te bewerken' en te bemesten en daarvoor immer nog zaai- en pootgoed gebruiken met een veel te laag productievermogen, hetgeen óf een gevolg is van degeneratie óf van het vasthouden aan verouderde rassen, welke ook vader en grootvader sinds jaren hèr hadden gebruikt. Het schijnt uiterst moeilijk te zijn dergelijke verouderde begrippen vol komen te doen verdwijnen. En toch dient men daartoe in dezen tijd alle krachten in te spannen. In vele verslagen der proefvelden hebben de landbouweis reeds sedert jaren een leiddraad kunnen vinden, welke bemesting en welk soort zaai- of pootgoed voor elke bepaalde grond soort de beste is, doch blijkbaar nemen dié landbouwers, voor wie zulks het meest noodig is, weinig of geen nota van dergelijke proefveldverslagen. Er zijn ook reeds velerlei andere middelen beproefd om in de betreffende streken bij de meest conservatieve land bouwers verouderde cultuurgewassen te doen vervangen, door nl. telkens proeven te nemen met de veel betere nieuwe, maar dergelijke proeven waren dikwijls reeds van te voren tot mislukking ge doemd, omdat men ook van de ineest productieve soorten geen rijke oogsten mag eischen, indien de grondbewerking en bemesting alles te wenschen over laat. Onder zoodanige omstandigheden werden en worden helaas nog maar al te vaak ten onrechte de allerbeste rassen veroordeeld en gaat men maar liefst weer terug naar het slechte ver ouderde. Het is blijkbaar uiterst moeilijk deze toestanden radicaal op te heffen, maar toch zou in die richting ongetwijfeld door vele zeer sterk spreken de practische voorbeelden veel kunnen worden bereikt. Indien b.v. voor rekening van eiken plaatselijken Boeren bond of Landbouwvereeniging telkens bij een actief lid een perceel land naar deskundig advies werd bewerkt, bemest en bezaaid met b.v. de beste soort rogge, en indien dan na den oogst aan alle leden kon worden medegedeeld, dat van, bedoeld _perre£l ofmeer ;"ogge werd geoogst, terwijl op gelijk- soortigen bodem tengevolge van slechte bewerking en bemesting en aanwending van verouderde rogge bij vele aan- wonende landbouwers slechts 15 of 20 H.L. werd verkregen, zouden dergelijke cijfers dan niet veel meer tot navolging dwingen? De belangstelling voor zoodanig per ceel zou men bovendien krachtig kunnen bevorderen door gedurende den groei- tijd telkens de aandacht er op te vestigen en de menschen er steeds bij te noodigen, en bovendien zou de organisatie zelf in staat zijn den oogst voor de leden be schikbaar te stellen tegen .zeer matige p r ij z e n, en daardoor den verbouw der betere soorten krachtig kunnen bevorderen. Indien in bedoelde streken alle Be sturen van Boerenbonden en Vereeni- gingen in die richting eens een proef namen, dan zouden ongetwijfeld de hier boven geschetste verwaarloosde ver houdingen spoedig lot een minimum beperkt kunnen worden. ZONDAG 29 APRIL IS AANWEZIG AcI verteritten. GETROUWD MARJE i. C. WREESMAN en HERMAN J. A. HOPPE die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Soestdijk, 24 April 1923. i;;! Den llden Alei hopen onze geliefde g X Ouders X GERRIT VAN DEN HOEF X en X WILLEMIJNTJE KOOPS X hunne 40-jarige Echtvereeniging te X O herdenken, O jii; Hunne dankbare Kinderen, x O Behuwd- en Kleinkinderen g Q Soest, 28 April 1923. H H Hie>rmede vervullen wij den treuri- gen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefden Man en zorgvolle Vader, de Heer MAURITS VAN DEN BERG, in den ouderdom van 49 jaar. M. J. VAN DEN BERG— ËLFFR1CH CLAZINA. HELEN A. MARIE. JO. MAURITS. SOEST, 25 April 1923. Beukenlaan 36. Mei 28- 29 April 29-30 30-1 1—2 2—3 3—4 4—5 Ondergeteekende brengt langs dezen weg een woord van dank, aan allen, en in het bijzonder aan buren, die hebben medegehoJpen bij het blus- schen der brand op 11 April j.1. J BROUWER. in klein gezin aangeboden voor 1 of 2 nette jersonen. J. Wolff, Koudhoornweg 4, einde Soschstraat Soest. biedt zich aan voor Dinsdag en Donderdag. Adres Mej. var. Diermen, Vinkenweg 9, Soest. vraagt eenige nette werkhuizen. Brieven on der nummer 91 bureau van „De Soester". Fietsers lichl op. 7.47 n.m. 7.49 7.51 7.53 7.55 7.56 7.58 4 09 v m. 4 07 4.05 4.03 4. 3 57 3.55 Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 3 Opperlieden. 3 Losse arbeiders. 3 Timmerlieden. 1 Land- en Tuinarbeider. Kantoorbedienden 6 Metselaars. 3 Grondarbeiders. 1 Werkster. 1 Kappersbediende. 1 Slagersknecht. 1 Stucadoor. Kerkberichten. richting vanwege de moderne land-1 pred. te Utrecht. Zondag 29 April 1923. SOEST N e d. H e r v. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half 3 (Hees) Ds. H. v. Dru- ten, Em. Pred. te Soest. Geref. Kerk Voormiddags half 10 Ds. J. Hoek. Namiddags half 6 Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Turfstraat Woensdag 2 Mei 's avonds half Ds. O. Salemons van Bussum. V r ij z. Godsdie n stigen. Rembrandtzaal Voorm. half elf Dr. G. J. Sirks van Den Haag. SOESTERBERG. N e d. M e r v. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Ynzonides pred. te Eemnes-Binnen. Chr. School 's avonds kwart voor 7 Ds. Gerritsen, pred. te Amersfoort. LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voorm. half 10 Ds. Gunning en 's av 6 uur geen dienst. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds H. H. Barger te Utrecht. 's Avonds 6 uur Ds. D. P. Brans van Soest Geref. Kerk Voorm. 10 en nam 6 uur Ds. Meijnen Christel ij ke Geref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 en 's av, 6 uur Ds Molenaar. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half elf Ds E. B. Couvée Er biedt zich aan een Duitsch tegen 1 of 15 Juni, liefst in Soest v. g. g. v. Brieven onder nummer 92 bureau van De Soester". Een NET MEISJE gevraagd voor de Keu ken, hoog loon. Zich te vervoegen bij Mevrouw Van Duursen, Station Baarn, Hollandsche Spoor. Een net burger MEISJE, 20 jaar, zoekt dito VRIENDIN van ongeveer de zelfde leef tijd, van P. G. Brieven onder nummer 93 bureau van „De Soester". Voor mijn uitst. arbeider, schrander werker, zoek ik 1, 2 of 3 dagen p. week werk, onversch. wat, gezond en sterk. Inl. te vragen onder num mer 94 bureau van „De Soester". gevraagd voor Kantoorwerkzaamheden. Brieven onder nummer 98 bureau van dit Blad. voor billijken prijs een lief met TUIN te SOESTDIJK op prima stand, nabij het station, vrij gelegen met schitterend uitzicht, door practische indeeling ook zeer geschikt voor 't houden van Zomerpension, naar verkiezing te aanvaarden. Brieven fr. onder nummer SC bur. van „De Soester". te huur of te koop gevraagd voor klein gezin waar de omgeving geschikt is voor melkzaak. Br. onder no. 96 bureau „De Soester". Degene die op 18 April 1923 tijdens de houtverkooping bij H. Butzelaar, van het erf bij P, Kuyper een verkeerd Heerenrijwiel heeft meegenomen, wordt verzocht zich te vervoegen bij J. ROEST aan de Smitsweg No. 7 te Soest. ZIT- EN SLAAPKAMER met keuken en ge bruik van kelder, 3 minuten van Station Soestdijk. Brieven onder nummer 97 bureau van „De Soester", Te koop beste groote en kleine, groote f2.—, kleine f 0.75 Adres C. Nijhof, Kostvertorenweg No. 3. 3 stel blauw peluche, 2 stel brons laken, 1 stel roode gordijnen met kappen, lengte 4|/2 el. Adres te bevragen bureau van „De Soester". BOONESTAKEN en REKHOUT. Adres D. van Soest, Schoutenkampweg 6, Soest. Te koop twee beste Te bezichtigen De Zoom No. 1, Soest. te koop. Adres Kerkpad Z.Z. 27. te koop, bij Willem Mulder, Ie Heeserlaantje 1 aan de Boschstraat. Broedlampen, Kunstmoederlampen, Hygro meters, Thermometers, Termostaten, Ter overname 10 P.K. CYCLONETTE. ADRES SPOORSTRAAT 26. Zwari leeren Waterproef Motorpakken (broek en jas) f 23.- Gummi Regenjassen vanaf f 9.- Gabardine Regenjassen f 27.- Khaki Sporthemden f2.50 Bijz. School voor Humanitair Onderwijs Begin September wordt de Engendaal-School gevestigd in 't nieuwe gebouw aan de Molenstraat. Ouders, die hun kinderen op deze school wenschen geplaatst te zien, worden verzocht zich NU reeds aan te melden bij 't Hoofd der School A. VAN ASSELT, Soesterberg- schestraat 30. S. D. A. P. Afd. Soest - Soester Bestuurdersbond. Te koop een groote als: Kraalhout, badding 3 bij 4, 2 bij 4, 1 bij 7, 2 bij 8, kozijnen, deuren, ramen. H. WOLFSEN VELDWEG 19. in de Rembrandtzaal Medewerking van het Arbeiders Zangkoor „DE STEM" FEESTREDE:SPREKER Lid v. d. Prov. Staten en de Gemeenteraad van Utrecht, Daarna optreden van den gevierden Humorist met zijn onuitputtelijk repertoire. Opening Zaai 7.30 - Aanvang 7.45 TOEGANGSPRIJS f0.50 Wcrkeloozen op vertoon van bewijs van hun vakbond vrije toegang. Programma's tevens bewijs van toegang verkrijgbaar bij de leden en 's avonds aan de Zaal. nog zeer mooie Cocoslooper, 6V2 M. lang, zware porte montau en nog zes prachtige jonge kippen. Adres Veenhuizerstr. 46. (Niet op Zondag). Te koop aangeboden een goed onderhouden Adres te bevragen bureau van „De Soester" Te koop aangeboden een merk (De Ridder), Prijs f 30,—. Adres te bevragen bureau van „De Soester". Te koop voor spotprijs een zoo goed als nieuw. Adres Verl. Kolonie- weg 9. Soest. Dame vraagt voor doorl. of vrij deel van grooter. Br. fr. onder no. 95 bureau „De Soester". VRAAGT STEEDS PRIMA uitsluitend van fabrieken die Rijksmerken en Rijkscontrole voeren WEDERVERKOOPERS kunnen flink rabat genieten. Beleefd aanbevelend, G. W. SCHOTHORST Van Weedestraat 45 Tefef. 159 Laat Uw Pak keeren, want het gaat tegen den Zomer! Costuum Overjas Gekl. «las f 18. «11.- IIO. Uitstekend adres voor Reparatie. Aan huis te ontbieden. Molenstraat 46 Soest.

De Soester | 1923 | | pagina 2