mm N V. lUliddenstands-Oredietbank SOEST CITROË S o e s t e r Co11 r ii n t voor Nieuws- eu Advfirtentiéhul. Vmhijiit elkftii Zaterdag. AUTOMOBIELEN PRIJS F 1700.- pp Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soesidijk LIPSLADEN &n KASTJES Incasseernigen Deposito's OP DEN DREMPEL VAN 1925. J. VENEMA! W. P. Ingezonden B KILLEN BETER EN BILLIJKER D. F. VOtGT OPTICIEN TIL No. 1 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Dertiende Jaargang lF:l Zaterdag 3 ADVERTF.NTliiN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50/ cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker WÊ CiEUEGENHEID TOT HET IIUREN VAN B 1T11 IN ONZE SAFE-INRICHTING Mi „Land in zicht 1" Als zoovele jaren le voren, staan we op den drempel van een nieuw jaar. We slaan een blik terug op het jaar dat achter ons ligt en zie, sedert lange jaren is het thans voor het eerst, dat wij weer met voldoening, met gevoelens van dankbaarheid en hoop, den blik laten gaan over de vele gebeurtenissen in het jaar, dat geëindigd is, het oude jaar. Want 1924 was een jaar, dat met gulden letters in hetjboek dermenschheid /.al worden aangemerkt. Een merkwaardig jaar was het. Een periode van groote gebeurtenissen en tevens van felle her innering aan die gioote misdaad, die men wereldoorlog heet. In 1924, niet in 1918 of 1919, werd de vrede gemaakt. Dat is het groote feit, waarom we het oude jaar zoo in eere moeten houden. Vrede. Tien jaren lang hebben we in een afschuwelijke droom geleefd, waarvan 4 jaren oorlog en 6 jaren surrogaatvrede. Maar 1924 zag het gloren van den dageraad. Er is in het afgeloopen jaar een andere geest over Europa gekomen een geest van verzoening en vergevens gezindheid, een geest van begrijpen dat liet zoo niet langer kon, de nevel over het verstand der menschen is opgetrok ken en het uitzicht is verhelderd. „Land in zicht", riep de uitkijk. Dat was, toen het Dawesrapport, vol werkelijkheidszin en goede wil tot stand kwam. En daar mede kwam het einde van de Fransche repressailles in de Roer, die haat hadden gekweekt en den vrede verre hielden. Toen kwam de Londengche conferentie En het licht br De LondenschP5"' onl ":e is uiteen r>*instemming was bereikt. Een zucht van verlichting ontsnapte aan alle gemoederen, toen deze tijding bekend werd. Eindelijk vrede. Na 6 jaren confereeren, redeneeren en saboteeren. Eindelijk heeft de vredes- gedachte, geruggesteund door den onver- biddelijken drang der naakte werkelijk heid, de overwinning behaald. Zoo schreven wij eenige maanden geleden. Sedert dien is het groote werk, door Mac. Donald en Herriot te Londen begonnen, te Genève voortgezet. De wereldgeschiedenis zal voortaan het jaar 1924 kennen, als het jaar, waarin het vredesprotocol, het protocol van Genève tot stand kwam, het grootste succes van den Volkenbond. En wij, het geslacht dat dit protocol voortbracht, zullen er voor hebben te zorgen, of dit protocol zal worden den grondslag van den wereldvrede of bittere tegenstelling een aanfluiting van de geheele beschaafde wereld. Want bouwt men voort op het Geneefsche protocol, in denzelfden geest van goedgezindheid en eerlijke vredeswil, zonder bijgedachten, dan zal de vrede, waarvan wij nu den dageraad hebben gezien, in volle glorie in ons midden verschijnen. Doch gaat men aan het protocol knibbelen, wordt de internatio nale samenwerking verstoord, wordt het wantrouwen ten opzichte van elkanders bedoelingen niet geheel en al overwonnen, zoodat we ook maar de minste gelegen heid openlaten tot het ontbranden van een oorlog vroeg of laat, dan wordt het Geneefsche protocol een paskwil, een aanfluiting van de vredesidee. Dan wordt het de grootste smaad, der mensch- heid ooit aangedaan. Wij vertrouwen, dat dit laatste niet het geval zal zijn. Daarvoor was de groote massa in alle landen te verheugd, toen het bekend werd, wat Genève had opgeleverd. „Bezield met het vaste verlangen, om de handhaving te waar borgen van den algemeenen vrede en de vrijheid dier volken, welke in hun bestaan,'onafhankelijkheid of grondgebied mochten worden bedreigd". Zoo vangt liet protocol aan. Neen wij kunnen en willen niet gelooven, dat het werk dier mannen, die zulke gedachten neerschre ven, tevergeefs zal zijn geweest. Het protocol zal algemeen aanvaard moeten worden. Wat bracht 1924 ons nog meer voor goeds Velerlei. 'Legen het einde des jaars hebben we de algemeene malaise zien verminderen, direct gevolg van de toenemende vredesidee. In het binnenland is de toestand in vele takken van bedrijf verbeterd, in enkele nog verslechterd. Maar de algemeene tendenz is gunstiger geworden. De menschen hebben meer vertrouwen in de toekomst gekregen en menigeen ziet met veel meer hoop, vertrouwen en blijde verwachting 1925 tegemoet, dan in vele jaren bij den aanvang van een nieuw jaar het geval is geweest. Op den drempel van 1925 zij den lezers van dit blad dan ook een hartelijk „heil en voorspoed" tuegewenscht. Dr. F. C. KAMERKRONIEK^ De oorlogsbegrooting afge handeld - Prettige vooruit zichten - Minister Colijn heeft pech - De postbegrooting aangenomen - Op reces. In de laatste dagen van het oude jaar hebben we, waarschijnlijk ter over denking, nog eenige prettige herinnerin gen aan de moderne krijgsvoering mee naar huis kunnen nemen. Dat was, toen de oorlogsbegrooting werd afgehandeld Mr. Marchant opende het vuur weer en betoogde, dat het den minister aan werkelijkheidszin ontbreekt. Vóór 1919 kon men nog aannemen dat sommigen geloofden in de preventieve kracht van ons leger. Thans is dat niet meer mogelijk want van neutraliteit is geen sprake meer. Van een zelfstandige weermacht moeten wij afzien, omdat daardoor duizenden jonge menschen in den dood zouden worden gedreven zonder eenig resultaat. De Volkenbond kan en mag niet van ons eischen dat wij ons ruïneeren voor de militaire experimenten van andere en dat wij andere legers zullen bestoken met gassen en bacteriën. De moderne strijdmiddelen zijn zoo immoreel dat Nederland er daarom al geen gebruik van mag maken. En spr. handhaafde dus zijn stelling omtrent een politieleder. Nog sprak Mr. Rutgers (A.-R.) namens de anti-revolutionairen de wenschelijk- heid uit, dat een commissie wordt ge vormd, die zal adviseeren omtrent de aan te nemen houding van Nederland op een eventueele ontwapeningsconferen tie. Minister Van Dijk was het natuurlijk niet eens met de voorstanders van ontwapening. Hij bestreed de opvatting, dat wij in een nieuwen oorlog machteloos zouden zijn. Zou de veidediging van het recht moeten worden opgegeven, omdat het onrecht met gruwzame midde len komt? Aldus vroeg de minister. En dan troostte hij ons met de mede- deeling, dat het sterftecijfer bij het gebruik van chemische strijdmiddelen niet zoo groot is, als bij dat van brisant- granaten. Bovendien deelde de minister nog mede, dat de afweermiddelen thans uitstekend waren. In onderzoek was nog het tegengaan van het doordringen van „colloïdale deeltjes met arsenicverbin- dingen". Dat alles opent intusschen wel prettige vooruitzichten. Doch de minister was onverstoorbaar en deed ten slotte de toezegging, van de benoeming van, een staatscommissie in verband met de ontwapeningsconferentie. De minister had blijkbaar zoo over tuigend gesproken, dat Mr. Dresselhuys kon verklaren dat hij tevreden was en de Vrijheidsbond nu vóór de oorlogs begrooting zou stemmen. Maar overigens waren er vele ontevredenen in den lande. Niet minder dan drie moties werden door den heer Ter Laan (s.d.a.p.) ingediend, verder nog een door den Heer van Rappard, alsmede twee door den heer Marchant. Maar zij werden allen meedoogenloos verworpen. De oorlogsbegrooting werd goedgekeurd met 56 tegen 24 stemmen, waarbij de v.d., s.d. en communisten tegen stemden. Minister Colijn was niet gelukkig, in deze late dagen van het oude jaar. Want na de oorlogsbegrooting, kwamen de geschorste wetsontwerpen inzake de bezoldiging van hoogere ambtenaren aan de orde. Zooals bekend wilde de regeering het amendement Schouten overwegen, waarbij voorgesteld werd, het treffen van overgangsmaatregelen n.1. dat voor 1925 de wedden van de betrokkenen evenredig niet hooger zullen zijn, dan het bedrag dat zij sinds 1 Oct. 1924 ontvingen. Men zou dan in 1925 de vraag overwegen, of van 1 Jan. 1926 af de nieuwe salarisregeling al dan niet gewijzigd zou gelden. De minister verklaarde nu, dat technisch het amendement niet aanvaardbaar is en de regeering het dus niet overneemt. En toen de Kamer na eenige besprekin gen tot stemming overging, werden de betrokken wetsontwerpen alle verworpen. Het eerste was dat, hetwelk de bezoldi ging van de leden der Rekenkamer regelt. Dit werd met 56 tegen 22 stemmen verworpen. Bijna alle R. K., alsmede 4 Ch. H. en 5 A. R. stemden tegen. Met ongeveer gelijke stemmenverhoudingen werden vervolgens de ontwerpen voor de bezoldiging der Raad van State, rechtelijke ambtenaren en militair-rech telijke macht verworpen. Of de regeering hierin misschien aanleiding vond iets te zeggen, vroeg de voorzitter, Mr. Kooien, waarop de heer Ketelaar interrumpeerde Welnee, ze gaan toch niet weg! Onderwijl schudde minister Colijn lachend het hoofd. Vermeld zij nog, dat vooraf het amendement Schouten met 47 tegen 32 stemmen werd afgekeurd. Bij de behandeling van debegrootings- post „Hooge colleges van staat" werd door den heer Duys nog een motie van afkeuring ingediend ten aanzien r c/e oAertcye jr y t/oefer? /?ar?c/es? /?cvse, Sc/ira/efiis/c/. óp -yhgenc/e '/ppes?. Y/>Uf!0£.per c/oos30-60-90< Tuóes? -SOc 88po//jer>8roguA?n issJtraeassewefc van het gemaakte onderscheid bij de onderscheiding der drie Holland-Indiü- vliegers, welke motie verworpen werd. Voorts werd de Staatsboschbegrooting en een heele reeks onbelangrijke wets ontwerpen h. s. aangenomen. Bij de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds werd nog dooi den minister een spoedige indiening van een wetsontwerp tot regeling van de schadeloosstelling aan de Zuidcrzce- visschers toegezegd, waarna de Post begrooting aan de orde. De Kamer was echter al in Kerst- en Oudcjaarsstemming en de voorzitter joeg de begrooting er na een bliksemberaadslaging, door, met 63 stemmen voor en 1, die van Wijnkoop, tegen. Na mededeeling van de agenda van werkzaamheden na het Kerstreces, werd daarop de laatste bijeenkomst der Tweede Kamer in 1924 door den voorzitter gesloten. En onder een zwak applausje aan Mr. Koolen's adres, ging de Kamer naar huis om te genieten van Kerstgans en oliebollen. POLITICUS. HEEREN- EN DAMES- g KLEtERMAKERIJ S EMMALAAN 10 b/h. JUUANAPLEIN S TEL.12F. 169 g Ruime voorraad Winterstoffen Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. GEMEENTEBEGROOTING 1925. Met belangstelling is door onderge- teekende en zeker door velen met hem, kennis genomen van het raadsoverzicht, voorkomende in het 2de blad van „De Soester" van 20 December 1.1., hande lende over de Gemeentebegrooting. Het was bekend dat de finantieele toestand van deze Gemeente niet gunstig was, van daar de wensch om te welen, welk- maatregelen zouden worden voorgesteld en genomen om het bestaande tekort te dekken. Volgens het algemeen ge voelen kon er niet veel bezuinigd worden, maar het deed toch vreemd aan dat, met het oog op den ongunsti ge n finantieele toestand, noch door de Commissie van onderzoek, noch door het College van B. en W. een voorstel werd gedaan om de premie voor eigen pensioen en die voor weduwen en we zen ten deele op het Gemeentepersoneel te verhalen. Een korting van 5% van het ambtelijke inkomen (van een maxi mum van f 3000) en 57a van liel volle bedrag als zoodanig, zooals dit bij het Rijk en vele Gemeenten bestaat, of zal worden ingevoerd, ware in de gegeven omstandigheden alleszins billijk en gemotiveerd. Wat verdere bezuiniging aangaat, doet zich de vraag voor, of het geen overweging verdient tusschen het eerste en laatste kwartier van de maan, de straatverlichting te beperken. Overigens gaven de voorstellen van B. en W. niet de zoozeer gewenschte op lossing om het deficit weg te werken. Bij de algemeene beschouwingen viel o.a. het licht op het eigenaardig optre den van een Wethouder, terwijl aan het slot der zitting door den Raad het aan tal opcenten op de Personeele Belasting van 30 op 50 werd gebracht en nog een paar heffingen van minder aanbe lang werden vastgesteld. De inkomsten, uit een en ander voortvloeiende, zijn niet voldoende om de gemeente uit het moeras te brengen, zoodat volgens het gevoelen van B. en W. eene verhooging van den vermenigvuldigingsfactor voor de heffing van de Gemeentelijke Inkom stenbelasting slechts eene kwestie is van tijd. Het wil ondergeteekende echter voorkomen dat een verstandige Ge- meéntepolitiek medebrengt daartoe in het uiterste geval ovér te gaan t.w. indien er geen andere bronnen zijn, waaruit kan worden geput. Vele gemeen ten gaan niet over tot verhooging, maar tot verlaging van lasten, zoodat voor de hand ligt, dat verhooging van In komstenbelasting niet alleen vestiging in deze gemeente zal tegengaan, maar ook vertrek van hen, die volstrekt niet aan een verblijf alhier verbonden zijn, in de hand zal werken, waardoor de toestand voor de overblijvende!), waar onder vele neringdoenden, on dragelijk wordt. Eene dergelijke politiek zou neerkomen op het tegenhouden, wegjagen en slachten van de kippen, welke de eieren moeten leggen. Het is nu ongeveer 1 jaar geleden dat door ondergeteekende in het Soes ter Nieuwsblad dc aandacht werd ge vestigd op het bepaalde bij art. 242b en 242d der Gemeentewet en gewezen op de wenschelijkheid tot invoering eener belasting op dc zoogenaamde meerwaarde der gebouwde en on gebouwde eigendommen (in overeen stemming met de ongeveer een halve eeuw in Duitschland bestaande Werlhzü- wachssteuer). Het is toch van algemeene bekendheid, dat sommigen bij verkoop of overgang van hun eigendommen goede winsten maken met weinig risico, uilsluitend te danken aan het feit, dat die eigendommen in de gemeente Soest liggen. Bil lijkheidshalve behoort een gedeelte dier winst aan deze gemeente, welke het £0 0 noodig heeft, te worden afge staan. Voorts behoeft het geen betoog, dat evenzeer de billijkheid medebrengt, dat eene jaai lijksche belasting als bij drage wordt gevorderd in de kosten van aanleg van zoogenaamde publieke werken, waardoor bepaal de eigendommen zijn gebaat (de zoo genaamde betterment tax). De heffing eener belasting, genoemd bij art. 242c, het zoogenaamde straatgeld, van gebouwde eigendommen, diezelve of wier aanhoorigheden aan de openbare straten of wegen dezer gemeente be lenden, verdient mede overweging. Die belasting bestaat reeds sedert 1899 in Amsterdam met als grondslagen de langs den grond gemeten gevelbreedte, in verband met de kadastrale huurwaar de volgens het aanslagbiljet der Grond belasting. De hondenbelasting wordt in genoemde gemeente geregeld naar de huurwaarde van de woningen, waarin de honden worden gehouden, en bedraagt respectievelijk f 10, f6 en f 3.benevens f 2.voor de eigen lijke waakhonden, dus met inachtneming van den juisten maatstaf: heffing naar draagkracht. Wegens gemis aan gegevens, valt zelfs niet globaal te ramen, wat de op brengst dier onderscheidene heffingen zou kunnen zijn. Wel staat vast, dat hare werking billijker, minder hard en van minder ingrijpenden aard zal zijn, dus eene verhooging van de reeds te hooge Inkomstenbelasting dezer Ge meente. Ten slotte zij opgemerkt, dat nog eene omstandigheid velen weerhoudt zich in deze Gemeente te vestigen en wat ook door de ingezetenen als een gemis wordt gedeeld, nl. het niet aan we z i g z ij n van g a s. In de laatste zitting van den gemeente raad van Baarn, werd, volgens het verslag in dc Baarnsche Courant van 18 December 1.1., geïnfornuAd, hoe ver de onderhandelingen met^oest zijn over gasleverantie, waarop wethouder ■iamlherg antwoordde: „dat Soest treuzelt en Baarn niet direct zulke groote voord?elen er van heeft om op eene spoedige beslissing aan te drin gen". Wat meer voortvarendheid van Soest schijnt dus gewenscht. G. J. LANDWEER. Nieuwerhoekstraat 10. NIEUWJAARSDAG 1925. Nieuwjaarsavond kwart over zeven tramhalte Nieuwerhoek. 'n Twintigtal menschen staan te wachten op de om nibus van Geeresteijn de eenigste dienst richting Baarn. Bus stopt, prop vol, twee passagiers er uit, drie er in, en omnibus gaat door. Reizigers richting Amsterdam sukkelen gedeeltelijk te voet naar Baarn, gaan gedeeltelijk maar weer naar huis. In de onmiddelijke nabijheid is men bezigde tramrails uit te breken. Januari 1885, Soest 4000 inwoners, een tram- dienst SoestBaarn in exploitatie. Januari 1925, Soest 11000 inwoners, de tramdienst wordt opgeheven, „Soest vooruit", veel heil en zegen voor 1925. M. C. BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK Burgerlijke Sland GEBOREN: Johanna, d. v. P. v. Hoff en R. Wildeman Johanna, d. v. J. Steenmcijer en M. Wiering Hendrik, z. v. L. v. Houten en E. Bauw Albertus Wilhelmus, z. v. J. 11. v. Doorn en K. Hoogevast - Johannes Gijsbertus Cornelis, z. v. G. Klarenbeek en J. A. Lublans - Clara Maria, d. v. E. R. Behrend en M. Croiset Aaltje d. v. II. Hogenhout en G. v. d. Berg Anton, z. v. A. Vogelaar en II. v. d. Horst Petronella, d. v. C. v. Grol en A. M.Nagel Egberdina d. v. C. v. Grol en A. M. Nagel. ONDERTROUWD A. A. v. Dorresteijn en L. A. M. Miillers GETROUWDA. Schaap met J. M. Roest A. Ebing met J. v. d. Schagt. OVERLEDEN: Geene. Plaatselijk Nieuws. BI.TI.KI TKKINVKRBINDINÜ MET AMSTERDAM. De heeren J. C. Bloupot, J. v. d. Flier en R. Pape hebben een verzoek schrift opgesteld, aan dc directie der Hollandsche Spoorweg Maatschappijen om bij eene volgende dienstregeling eene betere aansluiting van de treinen van en naar Utrecht op de treinen van AKCMt v. SOEST en OMSTREKEN MOMENTEEL VOORRADIG HET NIEUWE MODEL 3 PERS. 5 P.K., TORPEDO MET BALLON-BANDEN en naar Amsterdam te verkrijgen, zoo dat niet de trein naar Amsterdam juist twee minuten vertrokken is, vóór de trein uit Utrecht te Baarn aankomt en omgekeerd uit Amsterdam. Ook vragen zij een brug voor voet gangers over de spoorlijn nabij de controle van het station Baarn waardoor het hinderlijk wachten voor de sluit- boomen aan den rijksweg vermeden wordt. Wij raden alle belanghebbenden bij eene snelle verbinding met Amsterdam aan, dit verzoekschrift te teekenen. Daar dit een groot belang voor de gemeente Soest is, verzoeken wij de medewerking van de Vereen. „Soest Vooruit" en de drie Middenstands- Vereenigingen. Het uitvoerig omschreven verzoek schrift ligt ter teekening bijMaison Okhuijsen, Hotel Eemland, G. v. d. Bovenkamp, J. A. Wiersma en Rink, Soesterbergschestraat. WAARSCHUWING De Burgemeester van Soest geeft belanghebbenden in overwe;Tig om, al vorens in handelsrelatie te treden met J. Jolman, wonende Heuvelweg No. 7 te Soest, inlichtingen bij hem, Burgemees ter, in te winnen. De hoofdcommissaris van politie te Utrecht verzoekt ons ter algemeene kennis te brengen om voorzichtigheid te betrachten bij het aanknoopen van be trekkingen met het administratiekantoor „Utrecht,, gevestigd aan de Badstraat No. 2 te Utrecht. Deze instelling verleend o. m. voorschotten op voorwaarden, die achteraf zeer bezwarend bleken te zijn, voor degene, die het voorschot nam. HOUTSPROKKELEN Naar wij vernemen werd tot op heden steeds oogluikend toegestaan om dood hout te sprokkelen in de gemeentebos- schen te Soest. Thans is daarin een an dere maatregel getroffen en kunnen be langhebbenden hiervoor een schriftelijk bewijs bij de gemeentepolitie aan het raadhuis alhier bekomen. ONTVLUCHT De politie alhier hield Zaterdag j.l. een krankzinnige aan, die bleek weg- geloopen te zijn uit het krankzinnigenge sticht te Den Dolder. Door de zorgen der politie is deze krank zinnige weder naar voornoemd gesticht teruggebracht. AANGEHOUDEN De politie alhier hield een 2-tal jongens aan ter zake diefstal van postduiven RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest is in een spoedeischende openbare vergade ring bijeengeroepen ter behandeling van-het hiernavolgende punt op Zater dag 3 Januari 1925 des voormiddags ten half 12 ure. AGENDA. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aan de provincie Utrecht be schikbaar stellen van gemeentegrond ten Oosten van den Socstcrbergschcn straat weg tot de grens van Amersfoort, voor provinciale werkverschaffing, en in ver band daarmede aanbieding van een ont werp -overeenkomst. Bijlage I. schrijven Ned. Heidemaat schappij Bijlage II. kostenbegrooting Bijlage III. ontwerp overeenkomst. OPENBARE VOORDRACHT Maandag 5 Januari a s. zal vanwege dc Theosofische Verceniging centrum Soest, een openbare voordracht plaats hebben. Men leze de advertentie in dit blad. LEZING. Dc I leer Joustra van Amersfoort, zal op Woensdag 7 Januari a.s. een lezing houden over Bijenteelt. Zie de advertentie in dit blad. „ERNST EN LUIM". De Tooneel-Vereeniging „Ernst en Luim" alhier, zal op Zondag 11 en Maandag 12 Januari a.s. een openbare uitvoering geven in Hotel „De Gouden Ploeg". Programma's tevens bewijs van toegang zijn vanaf Maandag verkrijgbaar. Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad. RIJKSPOSTSPAARBANK.. Aan het postkantoor Soest en de daaronder ressorteerende hulpposikan- toren werd gedurende de maand Deo. 1924, Ingelegd f 14.242.07.Terugbetaald f 23.796.70. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 5185 ONBESTELBARE STUKKEN terugontvangen te Soest in de eerste helft der maand December 1924. 1Minister van Marine, 's Gravenhage 2. van den Burg, Utrecht. 3. A. van Esseu, idem. POSTDUIVEN-TENTOONSTELLING. De Postduiven-Vereeniging „De Zwa luw" houdt a.s. Zondag hare tentoon stelling voor jonge Duiven, in het Lokaal van den Heer E. Heeremans aari de Steenhofstraat alhier. Te bezichtigen van des nam. 1 tot 6 uur. Toegang vrij. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorin, tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen een rijwielketting met slot, een leer boek, een heerenhandschoen, een por- temonnaie, een rozenkrans, een strijk stok van een viool, een horlogeketting, een regen moterjas. Aangeloopen een hond. SPORT VOETBAL V. V. „SOEST" 25 Dee. gespeeld Duiven II Soest 11 2—2 26 Dec. gespeeld Soest I TABOR II 6-2 28 Dcc. gespeeld Soest 1 Duiven I 3—1 Dat Soest in de eerste wedstrijd ge lijk speelde trots versterking van enkele leden van het eerste elftal is ons nog buiten verwachting meegevallen. Jullie hebben zich kranig gehouden hoor. Soest 1 TABOR II Bij deze werkelijk interesante wed strijd gespeeld op tweede Kerstdag zal iedere toeschouwer wel genoten hebben van het spel gespeeld door beide elf tallen. We kunnen dan ook niets dan lof roepen, over het keurige en enthou- siastische spel der Soester ploeg. Behoud dit spel en dien geest nu ook voor de Competitie Heeren. Het was nu alleen jammer dat jullie met het einde zoo afrakten. Deze wedstijd werd door 120 toeschouwers bijgewoond. Soest I Duiven I Was deze wedstrijd niet zoo mooi als de voorgaande (wind en 't gladde veld speelde jullie parten )niettemin hebben jullie verdienstelijk werk ver richt door de Duifjes te kloppen met 3—1. Dc beide medailles uitgeloofd voor deze wedstrijden bleven nu in Soest en kunnen we 1924 afsluiten met twee fraaie overwinningen. Laat dit besluit Spelers van Soest jullie kracht geven om 1925 flink aan te pak ken en alle krachten tc geven voor de Voetbal Vereeniging „Soest,, Zondag 4 Januari Nijkerk II Soest 11 Verzamelen 12 15 Cafe Middel man. Denk aan jullie stand in de Com petitie hoor en „eendracht maakt macht" Om 2 uur Soest I Om 12 uur Soest III Soest IV Denk er om leden en Begunstigers van Soest op 7 Januari s' avonds 7 uur aanvang tweede Jaarvergadering. Allen present.

De Soester | 1925 | | pagina 1