T DEPOSITO'S I^MWOILEINI Grof-, Hoef- Th.BIJSTERBOSCH La Porte Co. Piano leerares Dr. GROENMAN Likdoorntinctuur B. KRAAL, Drogist KORTE BRINKWEG 26a - TELEFOON 259 Besmettingsgevaar CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING ALLE BANKZAKEN E. van Meurs, Begeleiding NEDERL, OOSÏ-INDIË Bij Griep en Gevatte Koude Verkoudheid der luchtwegen WERKSTER Dienstbode gevraagd. Amerikaansch ORGEL, Nog eenige tweedehands G. -i. STAAL MOOI HUISORGEL Groot geëmailleerd Bad te koop Voor het borduren TE KOOP TE KOOP GEVRAAGD Te huur of te koop Wegens vertrek te koop „DE NIEUWE BOERHAVE" ADJUNCT-INSPECTEUR GEMEENTEWERKEN SOEST VERMIST Likdoorns en Eeltgezwellen Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij zich met 1 FEBRUARI a.s. zal VESTIGEGN met een Hij beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werkzaam heden op dit gebied. Hoogachtend, „Brief van Arie gepensionneerd Bootsman, woonachtig te Soest aan z'n collega Manus te Amsterdam. 1. M n beste Manus, ik wil je even schrijven, Ik wil in dit lamme gat, geen dag meer langer blijven. hoe 't mij gaat belabberd, naar en slecht, 't Is niets als waarheid, je weet ik ben oprecht. in „Gioot Mokum" kon ik zoo lekker bikken, Lin hier doe ik niks, als kininepillen slikken. En Jans m'n wijf, die is geregeld ziek, heb scheele hoofdpijn en last van reumatiek. 2. Toen ik hier kwam, in mijn nieuwe woning, Was ik veel i ijker, dan de rijkste Koning. In de voorkamer stond, 't eiken kabinet, En links hing Jans en reks hing mijn portret. Aan de overkant, m'n schoonmoer (met permissie), Ook 't schilderij van „Moos in 't biezen kissie". Op de schoorsteen „Kees" je weet wel die mandril, O En aai: de zolder die gedroogde krokodil. 3. In 't kippenhok had ik zes kippen en een haantje, Dat te verzorgen is een prettig baantje. 't Konijnenhok, geschenk van „Lange Bram", Zat 'n witte moer en een mooie grijze ram. Toen was 't zomer 'k had wel last van vliegen, En muggen ook, 'k wil er niet om liegen. Maar 'k kocht een vliegenmep, o, zoo, 's Avonds was de immitatie, der slag van Waterloo. De winter kwam, toen begon pas de ellende, 't Was niets als narigheid, de mof zegt: „und kein ende". Weet je wat ze zei, m'n lieve, dikke Jans, Hier blijven nooit, 'k ga liever naar de Schans. 't Regenwater sijpelt door de muren, Als 't sneeuwt moet je schuilen bij de buren. Het dak is lek, de pomp die is kapot, En al m'n witte kippetjes, die hebben nu 't snot. M'n haan is dood, die wil nu niet meer kraaien, Je kent m'n Fik, die is ook al voor de haaien. O ja, m'n konijnen, waar ik één ram en moer van had, Zijn op 'n avond, door een boef hier weggejat. (2) Met een brief op 't hok ,,'t valt mij erg tegen", Ik had gedacht, je had er een stuk of negen En zorg in 't vervolg, dat ze wat vetter zijn, De beste groeten van je „Dieven Hein". 't Zielental dat is hier toegenomen, Maar millionairs die willen hier niet komen. Wat hier zich vestigt, is gepensioeneerd, Oi hebben hun geld voor driekwart opgeteerd. 't Is voor de helft een doodgesjochte bende, Wat wij aan boord noemde „een drijvende ellende". Men profiteert van de gezondheidskuur? Mfet een vochtig huis en leven peperduur. Als je maar wil, kan je goedkoop hier leven, Want elke leverancier wil op de pof je geven. 'k Had een buurman, een kerel groot en fiks, Maar familie vanBaron von Haberniks. Die vent die zong, den geheelen dag Psalmen, En zat van 's morgens acht, tot 's nachts half drie te galmen. Tot op een nacht, heeft hij z'n boel uit 't huis gehaald, Hij is ook weg enniemand is betaald. Nu met de „Griep" daar wil ik even op wijzen, Moet men hier, „de Heeren Doktersprijzen. Ze zijn in touw van 's morgens vroeg tot laat, Ofschoon 't financieren van hen niet schitt'rend gaat. Menig patiënt denkt, zoo'n dokter heeft 't niet noodig, En betalen hm I hmdat lijkt mij overbodig. Vier duizend pillen voor een heele riks, En drankjes en poeiers dat heeft die vent voor niks. Nu weet je 't hoor, 't is niet overdreven, Ik heb een trouw verslag, van alles weergegeven. Laat je niet lijmen, om hier te komen vént, Want de belasting haalt, je laatste rooie cent. M'n broek, die glimt van trotsch, tot op m'n knieën, Maar voor een nieuwe boks ontbreken mij de spieën. Nog een dag of wat (dit moet nog uit de pen), Wat zal ik blij zijn als ik weer in Mokum ben. ARIE STORMFOK. Deze brief is gelezen door „Kees Spotvogel" (l) Mandril (aap). (2) Weggejat (gestolen). Den Heer KEES SPOTVOGEL Waarde spottende Cornelis Even 'n wenkje wordt niet kwaad 1 Als je ooit weer eens gaat „dichten" Let vooral dan op de maat! Je bedoeling is wel goed, maar 't Resultaat telt toch ook mee I Gaat 't in proza heusch niet beter? Gooi dón je pen maar in de L. JANSEN. HET UITBREIDINGSPLAN. In „De Soester" van de vorige weck vroeg ik hoeveel maanden uitstel de openbaar-making van het uitbreidings plan zou ondervinden van het toestaan der gelden voor dc detailkaarten. Zelfs stelde ik de vraag of B. en W. den Raad, door het vele reeds bestede geld, huiverig wilden maken om het plan ook al mocht het geen onverdeelde instemming vinden toch te verwerpen. Van onverdachte zijde verneem ik nu, dat het Uitbreidingsplan d e volgende maand voor het publiek ter inzage zal worden gelegd. In zoover zal mijn veronderstelling, „opzettelijke verschuiving", dus onjuist blijken te zijn, wat ik hier gaarne erken, maar overigens blijf ik er bij, dat detailkaarten eerst gemaakt mogen worden na de goed keuring van het plan, om niet de kans tc loopen veel geld onnut uit te geven. D. v. d. E. Bij tijdig gebruik van Mijnhardt's Keelpijn tabletten voorkomt ge besmetting, daar deze tabletten mond en keel zuiveren van alle smetstoffen. Buisje 30 ct., Flacon 60 ct. Plaatsetijk Nieuws. RfJKSTELEFOONDIENST SOEST-BAARN Nieuwe aansluitingen B 642 Amstel's Cartonnagefabr., Tromp- laan 19 na 5.30 n.m. S 228 Benschop J. H., Steenhofstraat 17, Soest. S 127 Drogisterij „De Soester Vijzel", G. M. J. Maris, Torenstraat lb, Soest. B 600 Tukker P. Chef Monteur der Telegrafie, Prins Hendriklaan 5. UITVOERING „APOLLO" Gaarne verwijzen we onze lezers naar een advertentie in dit blad, betreffende de uitvoering van de Mannenzangvereen. „Apollo" op Donderdag 3 Febr. a.s. in gebouw „Religie en Kunst" aan de Rembrandtlaan. Noemden wij verleden week verschil lende medewerkers op dien avond, thans kunnen we ook nog melden, dat ook Mevrouw Cor Ising, Piano, den Haag, haar welwillende medewerking heeft toegezegd. We gelooven dan ook wel, dat het dien avond zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. Programma's tevens bewijs van ioe- gang it 75 cent zijn verkrijgbaar bij de leden, G. v. d. Bovenkamp en 's avonds aan de zaal. BRAND Donderdagmiddag werd de Vrijwillige Brandweer gewaarschuwd, voor een uitslaande brand, ten huize van den heer Drent, aan de Bosstraat alhier. In een oogwenk stond het geheele perceel in lichte laaie. De brandweer die spoedig ter plaatse was, kon geen redding meer brengen. Het perceel brandde geheel uit. Oorzaak onbekend. NIEUWE ZAKEN. Wij vestigen de aandacht op een advertentie in dit blad, betreffende de heropening van de naar de eischen des tijds ingerichte zaak in Kruideniers-, Grutterswaren en Fijne Vlecschwaren, van Joh. Mets, aan dc van Weedestraat 46 alhier. We brachten dezer dagen aan deze zaak, die sedert 1866 gevestigd is, een bezoek en kende het ouden pand niet meer terug. Niel alleen het uitwendige maar ook het inwendige is onder architectuur van den Heer P. Beekman, een groote verandering ondergaan, wat den ontwerper alle eer aandoet. Het geheel is hygenisch en slofdicht ingericht, iets dat voor een zaak als deze van het grootsche belang is en waarmede de Heer Mets zeker zijn voordeel zal doen. Door deze verbouwing kan men zeggen, dat de zaak thans tot de beste der gemeente behoort en wenschen de Heer Mets veel succes. BANKIERS BAARN - SOEST - BÜSSUM DE VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND, AFD. SOEST In het Hotel „De Gouden Ploeg" alhier werd Vrijdagavond 21 Jan., de jaarvergadering gehouden van de Vrijz. Dem. Bond, Afd. Soest. In haar openingsrede, deed de Presi dente, Mevr. DROSTEWilmans, uit komen, wat de afd. het vorig jaar had bewerkstelligd. Zij herinnerde het ver scheiden van het bestuurslid Marcella en sprak dank uit tot de Heeren Bloemen en Schuylenburg, die het bestuur uitge treden zijn. Ook wierp zij een blik in den toekomst, die haar hoopvol stemde. Overal kraakt het, overal baant de democratie zich een weg, breekt zij zich los van de conservatieve kluisters, de geboorte van een nieuwe wereld voltrekt zich als zij zich niet bedriegt breken er nieuwe tijden aan, waarin de V. D. idealen, zich zullen kunnen uitleven. Uit het jaarverslag blijkt dat .er heel wat werk is verricht, wat mogelijk was, door de goede samenwerking tusschen bestuur en leden. Het ledental is niet gestegen doordat verschillende leden naar elders zijn vertrokken en er evenveel nieuwe leden zich melden. De Financiën, bleken nog niet zoo benard te zijn, zooals de penningmeester deed voorkomen. Er was nog een tamelijk bedrag in kas, wat hardnoodig is voor de a.s. verkiezingen. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl de vacature werden voorzien. Besloten werd nog de propa ganda intensief ter hand te nemen en daardoor te trachten meer vasten voet te krijgen. Na een zeer geanimeerde vergadertng sloot Mevr. DROSTEWilmans de vergadering met een woord van dank. GEMEENTERAAD VAN AMERSFOORT Ter sprake kwam vervolgens een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een vastrecht-tarief voor gasverbruik. Het voorstel hield in een vastrecht-tarief van 6 cent per M3 boven het normale verbruik. Het voorstel werd aangenomen z.h.s., zoo meldt het Han delsblad van 26 Jan. j.1. ONBESTELBARE STUKKEN Onbestelbare stukken terugontvangen te Soest in de eerste helft van de maand Januari. 1. Raad van Arbeid, Amersfoort, 2. Mej. J. v. Riel, A'dam. 3. K. Akkeringa, 4. F. Block, 5. A. C. v. Melle, Seeland. 6. Raad v. Arbeid, Utrecht. 7. Oskam, 8. P. v. Rossum, 9. C. A. M. de Wolf—Kiel, Antwerpen. 10. de Risio, Parijs. B Muziek-thcorie, Compositie, Muziekgeschiedenis Condities f6.—, f4 50, f3.— per maand. Muziek in bruikleen. Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Woensdag 2 Februari zal de Heer Verkuilen, aan den Koudhoornweg zijn nieuwe zaak openen. Was het eerst een klein café, waar men zich meer speciaal toefag op hel houden van pensiongaslen in den zomer thans is er naast het café een zaal gebouwd, voor uitvoeringen enz., die alles wat in deze gemeente bestaat op dit gebied overtreft. Behalve een mooi en ruim tooneel en daarnaast een artisten- of kleedkamer is er plaats voor minstens 500 personen, en staat in directe verbinding met het oude café. Het geheel is gebouwd onder archi tectuur van den Heer Beekman, waarvoor hem alle eer toekomt. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9- 12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van dc navol gende voorwerpen Een autoband met velg, lipssleutel, koperen staaf, oorknopje, kinderhand- schoen en twee belastingplaatjes. Aangeloopen een krieihaantje, twee honden en een konijn. „NEERBOSCH" Mevrouw Middendorp bedankt al de dames zeer vriendelijk, voor de toege zonden kousen, voor de Weesinrichting „Neerbosch' R.K. SCHOOLBESTUUR Bij het R.K. Schoolbestuur alhier beslaan plannen zeer spoedig over te gaan tot den bouw vau een bewaarschool, naaischool, vereenigingslokaal, enz. op een terrein, gelegen naast het St. Jozef Gesticht aan de Steenhofstraat alhier. Wij vernamen, dat reeds 7 Februari de aanbesteding van bovengenoemde werken zal plaats hebben in Maison Okhuijsen. BENOEMD Wegens het vertrek van den heer du Saar, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, naar Hoogezand, in verband met diens benoeming als zoodanig in genoemde plaats, is lot Secretaris-Penningmeesier der Nijver heidsschool, welke betrekking de heer du Saar bekleedde, benoemd de heer J. H. Benschop, kort geleden gepen sionneerd als Hoofdcommies ter gem. secretarie alhier. Wegens het bedanken door Mevrouw Benschop als Presidente der St. Elisa- bethvereeniging, is als zoodanig benoemd Mevr. de Munck alhier. Tot leden van genoemde Vereeniging zijn benoemd Mevr. Fugers en Schot horst, zulks wegens vertrek van Mevr. Broeckman en het bedanken van Mevr. Benschop. Voor Allen dis Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabietten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. 35. Naar Zelfbestuur. In een der vorige hoofdstukken hebben wij gesproken over onzen Bestuursvorm in Indië en wij meenen thans reke ning houdende met de stroomingen van dezen tijd ook de mogelijkheid van ZeJfbesluur, d.w.z. de Jnlandsche bevol king zelfstandig Indië besturende, wat wel als het ideale einddoel onzer ko lonisatie beschouwd moet worden, onder het oog te mogen zien. Toen wij in het begin onzer bespre kingen over de Indische bevolking schre ven, wezen wij op de verschillende rassen onder de bewoners van ons uitgestrekt gebied. Grooter dan die ver schillen in ras is thans de verscheidenheid in ontwikkeling dier volken en zoo staan Javaan en Toradja of Soendanees en Dajak of Menangkabauer en Papoea reusachtig ver van elkaar! Van eenige eenheid is geen sprake en het oogenblik, waarop die rassen rijp geacht zullen mogen worden voor zelf bestuur zal vermoedelijk eeuwen uiteen- liggen. Van een Inlandsch eenheidsrijk kan waarschijnlijk nooit sprake zijn. Trouwens wat weet de Javaan, die het meest ont wikkelde ras vertegenwoordigt, van zijn bruinen broeder in de binnenlanden van Borneo, van Celebes of van Nieuw- Guinea Wij, het Europ. bestuur, wij beschikken ten minste over een aantal mannen, welke die volken van nabij kennen. Er zijn bestuursambtenaren, die jaren ach tereen onder hen geleefd hebben er zijn officieren, die door menige verkennings tocht met hen in aanraking zijn geweest er zijn tal van zendelingen, die hun leven gewijd hebben aan het naspeuren van het zieleleven dier menschen en die gaarne met hunne ervaringen het bestuur ter zijde staan. Daartegenover staat hoogstens een enkele Inlaiidsche arts, die onder deze volken eenigen tijd heeft gewerkt. Wanneer wij echter het groote Inl. eenheidsrijk buiten sluiten, komt de vraag naar voren of niet reeds de tijd is ge komen om enkelen doelen van Indië zelfbestuur te geven. Men weet uit de groote Hollandsche bladen, dat er een strooming in dien geest in sommige Inl. kringen bestaat en ook, dat er in ons land partijen zijn, die daarmee in stemmen. Maar zoo'n strooming op zich zelf zegt niets de vraag is, bestaat er cenig deel van Indië, dat voor zelfbestuur rijp is Als antwoord hierop verwijzen wij naar een rede, onlangs door den Regent van Bandoen# gehouden, die wij in het A. H. bl. afgedrukt vonden cn die gedeeltelijk luidt als volgt „De weg, die achter ons ligt, geeft ons de richting aan, waarin wij ons bewegen. Wij zijn er het Nederl. volk dankbaar voor, dat het ons op dien weg tot leidsman is geweest, dat het irrigratiewerken en spoorwegen en havens deed aanleggen, dat het ons onderwijs en ziekenzorg schonk en juister begrippen over landbouw ver spreidde, dat het de openbare veiligheid bevorderde en ons onkreukbare rech ters gaf. Naast en boven de zegenin gen der Westersche beschaving, die ons zoo ruimschoots ten deel vielen, ontwikkelde zich onmerkbaar eerst, maar in diepte en omvang toenemende het gevoel van eigen kracht, van eigen verantwoordelijkheid en ontwaak te in ons hel besef, dat vroeg of laai het oogenblik moet aanbreken, waarop wij op eigen beencn moeien slaan dat de hand, die eenmaal met zorg onze schreden leidde, steeds gereed om zich helpende uit te strekken waar wij struikelen of dreigen te vallen, ons ten slotte eens zal loslaten. Zoo zie ik gaarne de toekomst van het volk Wij underslrccpen deze laatste woor den, die toonen hoe een der meest ontwikkelde iulandsche grooten, dat oogenblik thans nog niet gekomen acht. Trouwens hoeveel waarlijk hoogont wikkelde leden, als, de hiergenoemde Regent, kan de inl. maatschappij op dit oogenblik aanwijzen Verscheidene tien lallen van hen bezochten de H.B. scholen in Indië of in Holland. Ik betwijfel of wij hier reeds van honderdlallen kunnen spreken. Enkele tientallen hebben hun wetenschappelijke studies voortgezet als dokter, rechtskundige,ingeh'curof officier. Maar uitblinkende persoonlijkheden, die zich als wetenschappelijk man op eenig gebied een naam verwierven, zijn onder hen geloof ik - nog niet opgestaan Kenschetsend is in dat opzicht ook wat ik opteekende uit een rede van Mr. J Gerritzen (oud lid 2e Kamer) voor de Leidsche Universiteit, toen hij - sprekende over een mogelijke inl. iudustrie zeide „Van een inl. grootindustrie is in afzienbaren tijd geen sprake om de eenvoudige reden, dat de inl. maat schappij geen ondernemers noch be drijfsleiders voortbrengt'. Ook in dit opzicht dus geen uitblin kende persoonlijkheden Trouwens economiscn is de inlander voorloopig geenszins aangelegdde groole massa heeft geen begrip om met geld om te gaar. Komt er door bijzondere omstandigheden bij den doorgaans armen inlander wat veel geld in hel laadje, dan wordt het met den meesten spoed uit gegeven. Men ziel dit thans o.a. in Z. Sumatra, waar de veel geld verdienende eigenaren van rubber-boomen zich auto's aanschaffen en op andere wijze hun geld vermorsen. Het is waar, dat er tegenover de verkwisters ook eenige spaarders staan. Maar waarvoor sparen die Bijna steeds voor een gang naar Mekka Men kan dit een ideaal doel achten, maar de practijk leert, dat die Mekka-gang schat ten verslindt, tallooze levens kost en dat zij, die als „hadji" zijn teruggekeerd, veelal hun landgenooten, die hoog tegen hen opzien, uitzuigen. Na dit alles vraag ikZijn dit nu menschen, die voor zelfbestuur rijp zijn De Gouverneur-generaal der Philip- pijnen zeide ginds, dat er van blijvende politieke zelfstandigheid geen sprake kan zijn, zoolang blijkt, dat men niet rijp is voor economische zelfstandigheid. Welnu, in ons Indië blijkt de inlander van die economische zelfstandigheid nog zeer ver verwijderd te zijn. Wat zou er in ons Indië van alle bloeiende Europeesche bedrijven en ondernemingen men denke aanr de Paketvaart-Mij., aan een Koninkl.-Mij., voor ontginning van petrol.bronnen, aan de bijna 200 suikerfabrieken, aan de honderdtallen cultuurondernemingen wat zou er van alle deze terecht komen, zoo ze hun tegenwoordige leiding moesten missen Hiermee zouden niet alleen ka pitalen van honderden millioenen guldens gemoeid zijn, maar ook de werkgelegen heid voor honderd-duizenden inlanders Men zal misschien zeggen, dat die Europeesche industrieele leiding ook onder het Inlandsch zelfbestuur gehand haafd zou kunnen blijven. Zoo zou de raad kunnen zijn van een man als de Regent van Bandoeng, bovengenoemd. Maar zoo denken de menschen, die nu reeds zelfbestuur wenschen, er niet over „Indië voor de Indiërs 1" is hun leuze zelfs al moest hun land er door te gronde gaan. Neen, voorloopig is het oogenblik nog niet gekomen voor zelfbestuurdaarvoor is het aantal ontwikkelden nog veel te gering en als men de groote massa beziet zou men zelfs zeggen, dat het nog lang zal duren eer die ontwikkeling ecnigszins algemeen is. Wel vragen de inl. leiders om meer onderwijs, maar de Direkteur van onderwijs en eeredienst zeide als antwoord hierop, dat terwijl de bestaande scholen ruimte boden voor Sanapirin-tablatten. Buisje 75, 40 22 ct. Anga-bonbons. Doozen van 90 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 70% der kinderen uit hun naaste om geving, slechts 22% daarvan gebruik maakten Men ziet, jde „eigen drang" naar onder wijs is nog niet erg groot. De gang naar zelfbestuur moet worden voortgezet, maar in een natuurlijk tem po, hetgeen hier wil zeggen „voorloopig nog langzaam aan". De opname van in- landsche leden in den Volksraad, in de gemeentelijke en gewestelijke raden, is een bewijs, dat men in die richting werkzaam is. Het is thans aan de inl. bevolking zelve om te toonen wat zij kan. Laten de leiders zich ontwikkelen in een of ander vak, laten zij trachten daarin uit te blinken van zelf zal hen dan een hunner waardige plaats in de maatschappij worden aangewezen, waar door zij grooter nut voor hun volk zullen stichten dan nu reeds voor een onrijp volk zelfbestuur te eischen. W. D. Kerkberichien. Zondag 30 Januari 1927 SOEST Ned Herv Kerk Voorm. 10 uur Ds. A Adriaua van Baarn (Ringvaéalurebeurt) 's Avonds 6 uur (Ringvac beurt) Ds. J. Goslinga van Utrecht (voor Ds I Kievit van Baarn). SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. K. W. Vethake van Utrecht 's Avonds 6 30 uur Dr. G W. Oberman van Utrecht. Donderdag 3 Februari (Rembr.zaaJ) 's avonds 7 uur Ds. O. v. Montfrans van Barneveld. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur B Alkema Nam. half zes Ds. J. v. d. Meulen Soesterbergschestraal Voorm. 10 uur Ds. J. v. d Meuleu. Nam. half 6 Ds. B. Alkema. Christel. Oeref. Kerk Voorm 10 en nam. half 6 Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur Ds. B. Oost hoek. V r ij z. O o d s d i e n s t i g e n. Gebouw Religie en Kunst Rembrandllaan Geen dienst. Zondag 30 Januari is aanwezig ADVERTENTIËN Heden overleed onze lieve Zuster HENRIETTE JEANNETTE JACQUELINE MATTHiEU A. H. MATTHIEU A. J. MATTHIEU. Soest 26 Januari 1927. ÜMWW Bij hun vertrek naar Hoogezand, nemen den Heer en Mevrouw DU SAAR- v. d. Zwet, van alle bekenden hartelijk afscheid. Soest, 29 Januari 1927. Gevraagd een flinke jonge voor 3 halve dagen per week. Adres Toren straat 3. Wegens familie omstandigheden der tegen woordige wordt 1 Maart of eerder een flinke W. J. van Ee, Van Weedestraat 7a TE KOOP EF.N prijs f 160.—Adres te bevragen Bureau van dit Blad. ter opruiming aangeboden door SIMPLEXHUIS - VAN WEEDESTRAAT 47 te koop wegens plaatsgebrek. Adres te bevr. Bureau van dit Blad. met geijzer, aan- en afvoerleiding, voor f60.— Tevens een fornuis f5.—. Te zien en fe bevr. Schilderswerkplaats Korte Brinkweg, „Zomer- lust", bij de Burg. Grothestraat. van monogrammen op linnengoed, fijn naald werk of kunstbreiwerk (kleedjes enz adres- seere men zich Bosstraat 23. 6 Landvarkens, 2 dragtige Zeugen. R. DUINE, Nieuweweg 57. Woon met Winkelhuis of Bouwgrond. Omtrek van Weedestraat of Veenhuizerstraat bij Nieuwerhoek. Br. onder no. 12 Bureau van dit Blad. Woonhuis BEETZLAAN No. 3 en Woonhuis EIGENDOMWEG 2c. Te bevragen FIRMA N. SWAGER, Van Weedestraat 17 Telefoon 8. nette woning, groote schuur en '/4H.A.tuin. Hoog cn halfstam zware vruchtboomen en struikvorm appel en peer, Ligustrum f2.- f5.— per 100. Bessenstruiken 15 cent. 5 Broeiramen met bak f20.—. Pioenrozen 15 ct. Ploscs 15 ct. Violenplanten f 1.50 per 100 Stamrozen 75 ct. Schuurtje, Kippenhok en Waschmachinc. B. v. WOUDENBERG, Noorderweg 1H Verz. Mij. voor Vrije Genees-cn heelkundige behandeling vraagt Brieven franco aan den Inspecteur L. Wes- seling, Beekensteinscheiaan Amersfoort. In aansluiting met de advertentie van vorige week, zij medegedeeld dat ook van hen bericht wordt Ingewacht die voor TIMMER-, METSEL-, SCHILDER-, SMIDS- LOODGIETERSWERK enz. enz. in aanmer king willen komen. De termijn is daarom verlened tot 8 Februari 1927. DE GEMEENTE-ARCHITECT. Vrijdagmorgen I.l. sedert 8 uur een geheel ORANJE KATER. Tegen goede hclooning terugbezorging of aanwijzing v. Weedestr. 33 verdwijnen binnen 3 h 4 dagen door het gebruik van een fleschje Prijs per fleschje met penseel en gebruiks aanwijzing 45 cent VERFHANDEL TELEFOON 121

De Soester | 1927 | | pagina 2