EENRUITERS Fijne VLEESCHWARËK Dr. DE VOS FLINKE JONGEN. Jaarvergadering Th. Bijsterbosch B. KRAAL, Drogist STAATSLOTERIJ Liederenavond ALICE SIMONS ITS Luxe Brood- en Banketbakkerij BERpCHT Ingezonden R.K. KEUKENMEISJE, MEISJE, Dagmeisje gevraagd, Huis te huur gevraagd NET MEISJE gevraagd, Leerlingen geplaatst, Meubel-Transporteurs Bad met Gasgeyser. TE KOOP TE KOOP HOEF-, FIJN-, GROF- en KACHELSMEDERIJ TE KOOP B. v. WOUDENBERG voor uwe broeibakken Verf- en Glashandel Geb. Religie en Kunst Maandag 21 Febr. 8 uur VAN WEEDESTRAAT 46 Voorloopig^ bericht Publieke Verhuringen Wei- en Hooilanden Dinsdag 5 April 1927, Dinsdag 26 April 1927, Donderdag 14 April 1927, Woensdag 23 Febr. 1927, I. Een dubbel Huis met steenen schuur, erf en grond te Baarn II. Vier WONINGEN met schuurtjes, erf en grond Brood is de staf des levens GELDERSCH MIKBROOD Dagelijks versch verkrijgbaar Vredehofstraat 6 - Soestdijk - Telefoon 58 BERNARD G. VAN DEN BROEK l)e directeur van het Chr. Historisch beddenmagazijn tokte even z'n tooneel- stem, sproeide daar wat tranen van verontwaardiging door, slikte even, en sprak toen met die van verontwaardigings tranen verstikte stem dat het schande was dut iemand zooiets dorst te insinu- eeren, cn dat zijn op dat punt zoo teer gemoed niet toeliet dat zoomaar te laten passeeren (Hij dacht toen zeker niet aan z'n eigen insinuatie destijds, als zou Wethouder v. d. Berg geld van 'ttram bedrijf in z'n zak hebben gestoken. Zooiels doe je ook maar beter te vergeten, maar Brandnetels kcrsepit is in orde hoor De burgervaar maakte stoom. Slin gerde z'n toom de zaal in. „Datschandelijk geschrijf in de Soester komt niet te pas" 1 (Aanneme, dacht Brandnetel) „Er is hier een complot" (Aanneme, dacht Brand netel) „Ze willen hier de boel op stelten zetten" (Stord 't maar eerst op z'n pooten 1" dacht Brandnetel) „De ambtenaren wor den schandelijk beschuldigd 1" (Dat hebben we zoonet gemerkt" dacht Brandnetel) „En ze doen het net zoo, dat ze er net tusschen door kruipen (Dat 's een kunst op zich zelf" dacht Brandnetel.) Hiep hiep hoera riepen een stuk of wat raadsleden waaronder in consequente. Hiep hiep hoeral riepen een paar Rechtsche Broeders op de tribune, ondèf aanvoering van Broeder Sikkez tot Kwfyta. Hiep hiep hoera riep Brandnetel, en Mn 2ich zelf voegde hij er aan toe„onMat de bom is gebar sten". Brandnetel hWft in tijden niet zoo lekker geslapen als Donderdagnacht. Hij weet wel wie niet z|o gerust gemaft hebben Wie het slechts af wareiï^Het So- praanije en De Saxophoon, omdat ze Donderdagavond véél hebben gemist, en zeker graag een deuntje hadden mee a blazen in 't orkest. Undertusschen schenkt Brandnetelzich maar eens een wisky in. „Johnny Wal ker. Still Ooing Strong" staat er op de flesch. Dat beteekend Ga zoo door m'n zoonDat 's vast een voorteeken. En Brandnetel zal doorgaan net zoo lang tot er geen vuiltje meer in de lucht zit. BRANDNETEL. Plaatselijk Nieuws. SCHOOL-BIOSCOOP. Wij vernemen dat op 23 Februari a.s van 41/" tot 63/4 uur n.m. een School- Bioscoop zal worden gehouden voor Kinderen van verschillende scholen, welke voorstelling zal worden gehouden in de Rembrandtzaal en uitsluitend zal bestaan uit zeer leerrijke interessante, wetenschappelijke films, welke voor de oudere Kinderen zeer leerzaam zijn en hun een kijkje geven op de verschil lende groote Industriën van ons land. Wij vestigen daarom de aandacht van ouders op dit bericht, teneinde zij hunne kinderen een zeer gezellige middag kun nen verschaften, en indien er pla; tsen overblijven, ook de ouders kunnen mee komen. Het zal ons niet verwonderen of de Rembrandtzaal zal vol zijn I ANTI-MILITARISTISCHE VEREENIG1NG. Vrijdag 25 Februari a.s. zal voor de Anti-Militaristische Vereeniging in ge bouw „Religie en Kunst" als Spreker optreden C. J. Smith, te Amsterdam, Ex-Onderwijzer aan de Chr. School, die het anti-militarisme van Christelijk stand punt uit zal verdedigen, naar aanleiding van een [Hoofdartikel in het „Soester Nieuwsblad", waarin het anti-militairis me werd aangevallen. Zie advertente in dit blad. NEDERLANDSCHE VEGETARIËRSBON D AFD. SOEST. Voor den Nederlandsche Vegetariërs- bond, afdeeling Soest, zal op Maandag 28 Februari a.s. in de groote Zaal van „Religie en Kunst" a. d. Rembrandtlaan, als Spreker optreden Dr. Y. Hettema, uit Hilversum, Dr. Hettema, zal spreken over: „De Vegetarische leefwijze". Door Mevr. L. Houtman-van der Es, zullen eenige liederen worden gezongen met piano-begeleiding door Mej. J. A. v. d. Es. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer hebben wij ver meld, dat op de lijst van Candidaten der Vrijzinnig-Democraten voor de Prov. Staten, o.m. voor kwam F. C. v. Ingen Schevan. Deze naam werd foutief overgenomen en moet zijn F. C. v. INGEN SCHENAU. RIJKSTELEFOONDIENST SOEST—BAARN. Nieuwe aansluitingen: S. 263. Batenburg L. L. van, Luxe Auto- Verhuurinrichting en Rijwielh Middelwijkstraat 26a. S. 259. Bijsterbosch Th., Smederij, Korte Brinkweg 26a, Soest. S. 261. Lagerwey fa. Gez., Damesmode- magazijn, Burg. Grothestraat 11 Soest. B. 649. Ledden Hulsebosch Mevr. Wed. C. D. van, Eemn.weg 83. B. 648. Séymonsbergen H., Scheeps bouwer, Prins Hendriklaan 6a. B. 646. Vos Mendes, Willy, Parkstr. 4. ABONNEMENTS CONCERT VAN „HET CONCERTBUREAU". Op het Abonnementsconcert van „Het Concertbureau" uit Amsterdam, Maan dag 21 Februari in het gebouw voor Religie en Kunst te Soestdijk, zal in de plaats van Di Moorlag, een liederen- avond gegeven worden door de zangeres Alice Simons (uit de school van Berthe Seroen en Vera Janacopulos). Alice Si mons is een der beste der jongere zangeressen en reeds met groot succes in verschillende plaatsen van ons land opgetreden. Op dit concert zullen mede werken de violiste Els Bcrentzen en de pianiste Jo van Praag. Het programma bevat werken van Handel, Scarlatti, Vitali, Rimsky-Korsakow, Moussorgsdy, Respighi en N. de Falla. LASTER. Ter zake laster van den hoofdagent van politie, de heer H. J. v. L. alhier is een zekere E. van hier dezer dagen door de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. TWEEDE PREDIKANT Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is tot het beroepen van een tweeden predikant het volgende drietal opgemaaktDs. G. Alers van Nieuw Lekkerland, Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort en Ds. A. F. P. Pot van Faassen. AS GEBROKEN Van een vrachtauto, zwaar beladen met meubelen en huisraad, is Woensdag avond in de Steenhofstraat een as gebroken. Gelukkig bleef het gevaarte daarbij nog op de wielen hangen. De chauffeur wist de auto bijtijds tot stil stand te brengen, waardoor ernstiger ongelukken werden voorkomen. Men behoeft zich niet af te vragen welke schade zal zijn aangebracht aan den inboedel binnen in de auto. VOLKSZANGDAG. In een daartoe gehouden vergadering, op Maandag j.1. is door den heer Bur gemeester dezer gemeente een comrnis- missie voor volkszang geinstalleerd. Zijn EdelAchtbare heeft daarin het Eere Voorzitterschap aanvaard, terwijl tot leden zijn benoemd de heeren Dr. van Dongen, voorzitter, van Amerom, secretaris penningmeester, P. C. W. Foeken, Wegman en H. Th. Horvers. De bedoeling is in den Zomer een volkszanguitvoering te geven. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen te Soest in de 2e helft van Januari: 1. Wed. Groen-Kok, Amsterdam. 2. Raad van Arbeid, Amersfoort. 3. Johan Fokken, Willaurina Oregon. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Paar chauffeurshaudschoenen, schaats olie- of benzinespuit, dameshandtaschje met inhoud, belastingplaatje, gekleurde dameshalsketting. Aangeloopen een hond en een kip. Te Soesterberg ge vonden een paar handschoenen. Burgerlijke Stand GEBORENBerendina Willemina, d. v. A. J. S. Kuijpers en B. W. v. d. Wal Johannes Gerrit Jan, z. v. N. C. Wulffraat en T. D. J. Vaags Adriana, d. v. B. 't Lam en D. Beek Hendrikus Clemens, z. v. W. v. d. Grift en A. Werk hoven Catharina, d. v. P. Schouten en D. Koops. ONDERTROUWDP. v. Vliet en G. G. Vogelaar. GEHUWDJ. H. Brouwer en B. M. Van Hofslot. OVERLEDENNicolas Pierre v. Es, 76 jr, geh. m. A. C. Kuipéri Theodoor Johan Reijmer, 88 jr. Martha Jozephina Rademaker, 11 mnd. Maria Solkes, 76 jr, Wed. v. J. Haije. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moesten ver schillende artikelen, alsmede enkele berichten, tot onzen spijt tot een volgend nummer blijven overstaan. Zij, die nog niet geabonneerd zijn op dit blad en prijsstellen op een geregelde ontvangst, gelieve het in dit nummer afgedrukte Inteekenbiljet in te vullen en te bezorgen aan ons bureau Van Weedestraat 7. DE UITGEVER. VERSLAG van de Raadsvergadering van Donderdag 10 Februari. Te kwart voor acht wordt begonnen. Voor zitter: De Burgemeester. Afwezig de heeren Besseisen en Schefer, met kennisgeving. De Voorzitter opent en laat het gebed lezen. Agenda No. 1. Vaststelling van de notulen. Behoudens een kleine opmerking van den heer De Koning, beantwoord door den voor zitter, worden de notulen goedgekeurd. Dadelijk na het arresteeren der notulen neemt Mr. van Doorne het woord en zegt: Nu de notulen zijn gearresteerd en dus vaststaat wat in de vorige vergadering is be handeld en gezegd, wil ik beginnen met mede te deelen dat ik met buitengewone nauwkeu righeid in die notulen heb gezocht naar stommiteiten en flaters door mij in die ver gaderingen gedebiteerd. Het spreekwoord zegt: die aan den weg timmert heeft veel bekijks, en met een variatie daarop zou ik kunnen zeggen: die een publieke functie be kleedt heeft critiek te verwachten. En daar is op zich zelf niets tegen. Integendeel critiek heeft ook zijn nut. Maar wanneer men critiek gaat uitoefenen, moet deze allereerst gegrond zijn op vaststaande feiten. Het Christelijke Soester Nieuwsblad heeft critiek op mij uit geoefend. Ware die gegrond geweest, ik had die dankbaar geaccepteerd. Maar de vraag om nu eens de stommiteiten en flaters op te noemen die ik zou hebben begaan, laten ze liever maar onbeantwoord. Ik heb in de vorige vergadering tal van vragen gedaan, vragen die oogenschijnlijk simpel en onbeteekenend waren. Maar daar zat meer achter, dat kan ik de vergadering verzekeren, anders had ik die waarlijk wel achterwege gelaten. Ik heb gevraagd, U ziet het op bl. 139 van de no tulen, wat onder „rentegevend goed" moest worden verstaan. Ik heb daarna gevraagd wat onder den post van 124.808 op blz. 12 van de grondbedrijfbegrooting moest worden verstaan. „Rentegevend goed", zei de heer Van El- ten, of liever de souffleur van den heer v. E., de directeur van het grondbedrijf, de heer Van Vliet. Volgens 'dezen bestond dit bedrag alleen uit gronden die gekocht waren van de opbrengst van z.g.n. patriarchale gronden en welker koopsom in het prondbedrijf was in gebracht. Zien we daartegen de verklaring die de heer Van Vliet in het Soester Nieuwsblad van diezelfde 124.808 geeft, dan zien we groote verschillen. We zien dan dat er niet voor 124.808 onroerend £oed is ingebracht, maar slechts voor 108.513. We zien verder, dat volgens de verklaring hier in den Raad ge daan door den heer Van Vliet er geen leening te sluiten was, en volgens zijn verklaring in het Soester Nieuwsblad een van circa 6000. Dat zijn toch nog al verschillen. W3t is nn juist? De verklaring die de heer Van Vliet m den Raad heeft afgelegd of die welke hij in het Soester Nieuwsblad heeft gepubliceerd en dit met voorkennis van den Burgemeester en Wethouder Van Elten. Wethouder Van Elten antwoordt, dat, wat de voorkennis van den Burgemeester en hem zelf betreft, hij alleen dit wil zeggen, dat de heer Van Vliet hem gevraagd heeft of er op tegen was als hij over het grondbedrijf in het Soester Nieuwsblad schreef. Hierop heeft spreker geantwoord: natuurlijk niet, U bent directeur van het Grondbedrijf en het betreft U alleen. Misschien heeft hij het ook aan den Burgemeester gevraagd. Men wordt zeeziek van al dat geschrijf in de couranten van de laatste tijden. En moet een ambtenaar zich maar alles laten aanleunen? Als hij het nut tig vindt om dat te weerleggen, dan is hij volkomen in zijn recht, en het zou idioot zijn om te zeggen, dat hij het niet mocht doen of er zich niet aan storen moest. Het is tegen woordig maar het beste als je geen kranten leest, zegt spreker. Mr. van Doorne antwoordt, dat hij natuur lijk den directeur van het grondbedrijf niet het recht wil betwisten in de courant te schrij ven. Maar laat hij er dan ook voor instaan dat wat hij schrijft juist is. En dat is nu juist wat ik betwijfel. We hebben twee ver klaringen over éénzelfde bedrag. Zoo wordt men aan 't twijfelen gebracht. En nu spreker weet, dat de publicatie in het Soester Nieuws blad geschiedt door den heer Van Vliet met medeweten en voorkennis van den Burge meester en den Wethouder van Publ. Wer ken, komt hem de zaak des te zonderlinger voor. De Voorzitter vraagt of Mr. van Doorne bedoelt dat hij en de wethouder achter den schrijver van die artikelen staan. Mr. van Doorne zegt, uit officieele bron te weten, dat de cijfers zouden worden gepu bliceerd na goedkeuring van B. en W. Wethouder Van Elten: Ik weet niet wat de heer Van Vliet in zijn artikel gezegd heeft. U moet de zaak niet verdraaien. De heer Van Vliet heeft alleen over de plaatsing gesproken waartegen ik volstrekt niets heb als 't maar netjes gebeurt en het geen ge scheld wordt. Van de cijfers weet ik niets. Mr. van Doorne meent dit te moeten be twijfelen op grond van een uitlating door den heer Van Elten zelf gedaan. Hij neeft in zijn kwaliteit als Wethouder daarnaar gevraagd zijnde zelf gezegd tegen den heer lburg De Voorzitter hamert af en zegt dat Mr- van Doorne buiten te agenda gaat. Mr. van Doorne wenscht te weten welke cijfers juist zijn, die welke de heer Van Vliet in den Raad heeft gezegd of die welke hij in de courant heeft gepubliceerd. De Voorzitter zegt met dat courantenge schrijf in den Raad niets te maken te hebben. Mr. van Doorne antwoordt, dat hij daar in zijn kwaliteit als Raadslid wel mee te maken heeft. We zien wat we aan het Soester Nieuwsblad hebben. Ik word maar ijskoud beschuldigd van flaters en stommiteiten en nu wil ik dan alle Raadsleden wel eens vragen waar die in de notulen staan, zegt spreker. Daar niemand antwoordt ligt de conclusie, dat er gelogen is al heel dik op. En wat moet spr. nu van al die cijfers ge- looven? Hij dringt er dan ook op aan, dat hem hier wordt meegedeeld welke cijfers de juiste zijn. De Voorzitter: Wij laten ons niet uit over wat gepubliceerd wordt. De notulen zijn ge arresteerd en als U daar aanmerking op hadt gehad, dan hadt U die moeten maken. Mr. van Doorne tboos): Ik heb het niet over de notulen. Integendeel ik neem die als volmaakt juist aan. Ik wil alleen weten welke van de twee verklaringen door den heer Van Vliet afgelegd de juiste is. De Voorzitter (heftig)U bent buiten de agenda en ik beantwoord Uw vraag niet. Mr. van Doorne (eveneens heftig)lk heb het recht te worden ingelicht als Raadslid. Ik wensch niet in de war te worden gebracht door tweeërlei voorstelling van zaken. De heer Foeken meent, dat het hoog tijd wordt, dat er kalmte komt. De heer Van Doorne windt zich op en met driftig worden komen we niet verder. Met groote verbazing heeft spreker Mr. van Doorne aangehoord rtiaar nog meer is hij verbaasd, dat de voor- ziter de bespreking liet doorgaan. Spreker herinnerde eraan dat hij vroeger gezegd had, dat de cijfers van het grondbedrijf met de noodige reserve moesten worden aanvaard zoolang de balanzen niet gereed waren. Hij geeft nogmaals zijn verwondering over de be sprekingen te kennen en zegt nog nooit te hebben meegemaakt, dat een officieel debat over courantengeschrijf in den Raad werd gehouden. Spr. had zich ook laten verleiden een stuk te schrijven, maar had spoedig ge merkt, dat hij zich niet in gezelschap bevond waar hij zich thuis voelde. Hij zal er dan ook niet meer aan mee doen. Mr. van Doorne zegt dat wat de heer Foe ken zegt over de cijfers van het grondbedrijf aan zijn betoog niets afdoet. Er is toch een verschil alleen al in het rentegevend goed van maar eventjes zestien duizend gulden! Dat moet een directeur dadelijk kunnen ver klaren. Als het kleinigheidjes betrof zou hij er niet eens over gesproken hebben. Maar dergelijke bedragen behooren opgehelderd te worden. Het feit dat er doof den heer Van Vliet opheldering over gegeven wordt toont dat hij het weet. Maar dan niet in den Raad anders verklaren. Ik wensch dus per se te we ten welke van die twee verklaringen de juiste is. De Voorzitter: Ik zeg U nogmaals dat, wat U vraagt, buiten de agenda is. Ik sluit het debat hierover. Volgende punt. Mr. van Doorne. Dan kom ik wel terug bij de rondvraag. (Slot in volgend nummer.)- Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. 25 December j.1. ontving ik tegen betaling van f 12.50 een afschrift van de gemeente-begrooting, dienst 1927. 28 December d.o.v. verzocht ik een tweede exemplaar, waarvoor ik wed erom f 12.50 offerde. Dit tweede exemplaar werd mij eerst medio Januari toegezon den. Behoudens de wijzigingen door den Raad in haar vergadering van 28 Dec. aangebracht, moeten beide exemplaren natuurlijk eensluidend zijn. Bij vergelijking evenwel viel het mij op, dat er niettemin belangrijke ver schillen zijn. Bij onderzoek bleek mij, dat het eene exemplaar een afschrift was van de begrooting, zooals deze aan H.H. Gedeputeerde Staten is toe gezonden, terwijl het andere bestemd was voor H.H. Raadsleden om Ln de vergadering van 28 December te worden behandeld. Alleen het afschrift van de begrooting, vermeldende de bedragen, die door den Raad zijn vastgesteld, kan goed zijn, waaruit volgt, dat het andere dan onherroepelijkIk verzocht en verkreeg een onderhoud met den burgemeester, wien ik mijn bezwaren kenbaar maakte in de hoop van Z.E.A. de toezegging te ontvangen, dat deze pijnlijke geschiedenis in het reine zou worden gebracht en in het vervolg der gelijke buitennissigheden zouden wor den voorkomen. Bij dat onderhoud bleek mij dat Z.E.A. met het verschil van Volg No. 177 (f300.000.f350.000.—) be kend was en dit met zijn medeweten was ontstaan. Ook eenige andere verschillen bieken Z.E.A. bekend. Ik kreeg verder den indruk dat Z.EA. met het bestaan van het meerendeel der overige geschillen niet op de hoogte was en Z.E.A. blijkbaar te goeder trouw had aangenomen, dat de overige be dragen der aan H.H. Gedeputeerde Staten gezonden begrooting conform waren aan die, welke door den Raad zijn vastgesteld. Door de uitlatingen van Z.E.A. aan het einde van de raadsvergadering van 10 dezer, zag ik mijn hoop in rook vervliegen dat er ook zonder ruchtbaar heid aan deze onaangename geschiede nis te geven, een frisschere wind op het raadhuis zou gaan waaien. Niet dan noode ga ik thans tot publicatie over, waarbij ik opmerk, dat ik tal van minder belangrijke verschillen niet heb opge nomen uit vrees te veel van Uw plaats ruimte in beslag te zuilen nemen. DE BEGROOTING 1927 zooals deze door den Raad is vastgesteld Volgnr. Rekening Begrooting Begrooting Rekening Begrooting Begrooting 1925 1926 1927 1925 1926 1927 31 65.373.30 69.458.32 49 328.84 329.44 69 978,75 1.001.25 73 535 555 94 289.50 463.20 97 2000.- 2.500.— 115 nihil 36.644 79° 116 3.633.40 4.210.77° 118 16.888.90° 17.297.68 124 430.— 19.034.68 135 31.200.— 90.514.92° 5000.— 91.670.35 137 2.690.07 nihil 139 11.343.75 memorie 147a nihil 24.75 150 2880.— 2.885 154 3049.84 3.803.84 157b 2265.84' 4.348.63 161 memorie 1.200.77° 169 6559.84 13.647.95° 172"' nihil 2158. memorie 176 5000.— 177 300.000.— 350.000 190 26.700.— 26.200 248 800.— 852 473 nihil 56.425. 474 nihil 397.50 479 nihil 89.179.95 496 2.699.07 nihil 497 3.000.— nihil 500 8.343.75 nihil 503 30.000 54.919.85 525 nihil 1.143.76 526 nihil 11.383.75 527 65.544.— nihil 528 5.000.— memorie 530 300.000.— 350.000.— DE BEGROOTING 1927 zooals deze aan Gedeputeerde Staten is toegezonden Nog te sluiten leeningen Fo. 82 363.981.63 118.981.63 Fo. 185| Wijzigingen in de verdeeling der leening 1922, oorspronkelijk groot f 157.000.per resto groot f 129.000. toestand, zooals die op 1 Januari 1927, na de gebruikelijke aflossingen was Bedrag Aflossing Bedrag Aflossing Hoofdstuk II (algem. beheer) 3.678.— 718.— 3678.— 718. Hoofdstuk 111 (openb. veiligheid) 4.592.— 322.— 4592.— 322. Hoofdstuk IV (openb. werken) 56.203.29 2810. 95.592.03° 4410. Hoofdstuk XIII 2 (grondbedrijf) 64.526.08 3150. 25.137.96° 1550. 129.000.— 7.000. 129.000.— 7.000. toestand, zooals deze door wijzi gingen wordt voorgesteld ln Uw volgend nummer hoop ik deze onaangename historie te vervolgen door nog andere belangrijke verschillen en wijzingen aan te toonen en ter sprake te brengen. Eenige van bovenstaande posten zullen dan tevens onder de loupe worden genomen. Dankend voor de plaatsruimte, M. IBURG. Kerkfoerichten. Zondag 20 Februari 1927 SOEST Ned Herv Kerk Voorm. 10 uur (Ringvac.beurt) Ds. E. U. Schallenberg van Leusdeti. 's Avonds 6 uur (Ringvac.beurt) Ds. M. G. Gerritsen van Amersfoort SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10.30 uur Ds. H. C. Bliët van Utrecht. 's avonds 6 uur Ds. B. N B Bout hoorn van Zeist. HEES Chr. School Voorm. 10 uur Ds. R. Bartlema van Zeist. Donderdag 24 Febr. 's avonds 7 uur Rembr.zaal, Ds. J. H Th. v. Rap- pard van Barneveld. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half zes Prof. Noordzij van Driebergen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Prof. Noordzij. Nam. half zes Ds. B. Alkema Christel. Oeref. Kerk Voorm. 10 uur voorbereiding voor het H. Avondmaal. Nam. half zes Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur Ds. B. Oosthoek Vrijz. Oodsdienstigen Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Dr. K F Proost Zwolle. Zondag 20 Februari is aanwezig ADVERTENTIËN Den 10 Febr. overleed te Bergen (N.-H.), in den ouderdom van 76 jaar onze lieve Moeder, Mevrouw MARIA SOLKES, Wed, v. d. Heer B. Haije. Namens de familie, B. M. VOIGT-haije D. F. VOIGT. Soest, 10 Febr. 1927. Mevrouw BATENBURG—van Kemenade, Steenhofstraat 6 Soestdijk, vraagt een als Meisje alleen, zelfstandig kunnende koken en netjes werken. Gevraagd tegen 1 April een net van 8—4 uur. Br. met volledige inlichtingen onder no. 15 Bureau van dit blad. van 9—12 uur. Adres te bevragen Bureau van dit blad. door gepensionneerd ambtenaar, in de nabij heid van openbare school. Huurprijs 3 400 gulden. Brieven onder no. 16 aan het Bureau van dit blad. Gevraagd ter opleiding Architect Woningbureau J. PILOT, Torenstraat Soest. voor dag en nacht met huiselijk, verkeer. Adres W. J. VAN EE, Van Weedestraat 7a. Bij het kinderzangklasje van Jet van der Es, kunnen nog eenige voor het instudeeren van een operette. Lesgeld f3.— per kwartaal. Aanmelding Kolonieweg 11 Te combineeren een Verhuizing tegen half of einde Maart voor een circa 5 tons wagen van Soest naar Wassenaar. Brieven met prijs vrijblijvend onder no. 17 Bureau v. d. Blad. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Soest op WOENSDAG 23 FEBRUARI a.s., in de kleine zaal van „RELIGIE en KUNST" HET BESTUUR. Ter overname een goed onderhouden groot model Te zien Soesterbergschestraat 11 c. schitterend gelegen terrein op gemakkelijken voorwaarden met goedgekeurde Bouwplannen Brieven onder motto terrein, aan het Bureau van dit blad. een jongensfiets en een bloemenbak, geschikt voor serre. Adres te bevragen Bureau van dit blad. Korte Brinkweg 26a - Tel. 259 Tevens verkrijgbaar VLECHTWERK, DRAAD en ASFALT Beleefd aanbevelend. nette Woning, 5 Kamers met schuur en circa H A. beste tuin, Graschmachine, Wasch- machine, Vulkachel met nikkel, ijzeren pomp, nieuwe Handwagen, Broeiramen met bakken, Vruchtboomen, Legustrum, Conifeeren, Hees ters, stam- en struikrozen en violenplanten. NOORDERWEG lH SOEST Briefjes spelende hierop, vanaf heden verkrijgbaar bij BURGEM. GROTHESTRAAT 6 „Het Concertbureau" A'dam Soestdijk met medew. v. Els Berentzen viool, Jo van Praag, piano. Kt. f 2.- b. Fa. G. v. d. Boven- kamp en de avondkas. Ham per ons Rookvleesch Muisje per ons. Procureurspek per ons Baconspek per ons Ontbijtspek per ons Plockworst per ons Tongenworst per ons Boterhamworst per ons Bloedworst per ons Leverworst (Haagsche) per ons Leverworst (Saksische) per ons Leverkaas per ons Metworst (gekookte) per ons Rookworst (prima) per pond Rookworst 1ste soort per pond Zalmham per pond Rolpens per pond Sauces de Boulogne per ons Cervelaatworst per ons Corned Bief per ons Deze fijne Vieeschwaren de Firma's TIELEMAN ZADELHOFF. Kaas (belegen Meikaas) per pond f 1.— Kaas (jong)f0.80 Leidsche Kaas per pond f0 60 Edammer Kaas (45°/0 oud) fÖ.70 Aanbevelend, f 0.40 f 0.35 f 0.28 f 0.28 f 0.20 f0.24 f 0.25 f 0.18 f 0.12 f 0.15 f Cf20 f 0.30 f 0.20 f 1.10 f080, f 0.85 f 1.30 f 0.90 f 0.35 f 0.35 f014 zijn van DROS en van Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn, is voornemens de jaarlijksche landverhuringen te houden op en in het Koffiehuis „de Lindeboom" te Eemnes- buitendijk en op in het Hotel het huis „Groeneveld" te Baarn, BAARN 1927. Notaris F. P. E. VAN DITZHUYZEN te Baarn zal op des avonds 8 uur in Hotel .Central" te Baarn PUBLIEK VERKOOPEN aan de Sparrenlaan No. 12 en 14 hoek Madurastraat, groot 3.65 aren. Huurop brengst per week f9.50. t® Baarn aan c'en Eikenboschweg. Nos. 10, 12, 14 en 16, groot 5.46 aren. Huur opbrengst p. week f 11.25. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur. Betaling kooppenningen 6 April '27. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Neemt U eens proef met ons heerlijk LICHT VERTEERBAAR EN VOEDZAAM Geldersch Mikbrood 20 ct. per 8 ons Aanbevelend,

De Soester | 1927 | | pagina 2