INTIEME KUNST AVOND Openbare Vergadering de Heer GROENEWOUT NNEN Isl o i |GI t I is, Dierenarts Bergers 1„J Zeem 1 Vooi Ams n geneest env&ttfiaaitcUJfuicl j. i rij jverliuizen rïecker, Rund-, mi. i Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Dr. RUPERT Sllff Opfokvoer DAStPFOKVOER OPENBARE VOORDRACHT Spreker: Mr. MAX WESTENDORP VRIJHEIDSBOND (Afd. Soest) TEkOGP BIJ IICHRIJVING VOOR DE SCHOONMAAK SI TSLOTERIJ Het fa JTENBEEK 3 Woem S ON Gaa SU "SLOTERIJ I. pERSNG „Eerste Soester Radio Centrale" tegen z Boekhai Voor dei luxe B VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN TWEEDE-MEISJE, MEISJE-ALLEEN, TE HUUR LOTERIJ „LOTISICO" Hoog Baarn Depart. Soest der Mij, tot Nut van 't Algemeen op DINSDAG 22 MAART a.s., 's av. 8 uur Mevrouw MARGUERITE v. HENGEL-Couperus THEOS. VEREENIGING, Ned. Afd. op MAANDAG 14 MAART, 's avonds 8'|4 uur Onderwerp: „Broederschap en Voikenbondsgedachte" OP MAANDAG 14 MAART a.s. Bortelwerk, Zeemlappen, Sponsen, Dweilen enz. enz. DROGISTERIJ „O IE VIJZEL" Alleen gevestigd Molenstr. O.Z. 4 Tel. 2243 Toihstraai Trekfej 21 Maart a.s. lorei Agent d TE NL AMERÖNGEN Sfaine ziciizfrecommandeert. FirmlEBRs. STAAL Vioolsi Leerl Laait U aansluiten bij de K. DEKKER, K. BRINKWEG 21, SOESTDIJK nlaid Linoieums vanH.deNEEVE n geplaatst di DE DE GAAS 1 GAAS 1. Prirr 5» s>: DE K se Soesterb Aanbevelend vanaf f 1.80 en Overtrekken Rame Tf oren, Kozijnen, enz. enz. BERNÜ beurtenissen, die het bezoeken van de concerten in den weg zouden staan. Het applaus na de rede van den Heer Wiist, die ook nog mededeelde dat speciale wenschen betreffende artisten die men gaarne zou hooren aan het comité kunnen worden meegedeeld, be wees hoezeer dit muzikaal genot door het publiek wordt gewaardeerd en ge- begeerd. Laten wij hopen dat voor den volgenden cyclus nog velen inschrijven en bij de volgende uitvoeringen de zaal tjokvol is. Wat de prestatie's der artisten be treft de dames Mevr. Alice Simons, Els Berendtsen, en Jo van Praag, deze hebben ons niet geheel bevredigd. Mevr. Simons is een zangeres met een warme mezzo sopraan, doch wier voordracht ons niet steeds kan bekoren. Vooral bij eenvoudige liedjes, die juist door hun eenvoud de groote bekoring brengen, late zij toch vooral alle „aanstellerij" weg. Het best vonden wij haar in „Joodsch gezag" en „Hopak" twee Russische liederen, waarin zij haar warm joodsch temperament ten volle kon uit leven, waar zij geheel opging in de muziek die hier een was met de voor dracht, de vertolking. Mevr. Simons bezit groote vocale begaafdheid, die bij intense ontwikkeling haar tot een zan geres van beteekenis kunnen maken. Mej. Jo van Praag ontplooide zich als een violiste met toekomst. De lin kerhand is nog niet ten volle ontwikkeld, doch haar streek is onberispelijk. Haar voordracht van Ciacona van Vitali was in één woord schitterend. Een violiste met temperament en fijn muzikaal ge voel. Bij haar stak haar begeleidster wel erg af. Haar spel was houterig en rommelig. Zij oefene eens een week zonder pedaal gebruikDoch alles bij elkaar toch een avond vol genieten van de schoone, de goedelijke gave, die den mensch weer eens ontrukt uit zijn dagelijkschen sleur, weer eens doet op leven uit zijn materieele gedachten en emotie's, de muziek. Een woord van dank en erkentelijkheid voor de heeren Wüst, Mr. van Doorne en Lekkerkerker, aan wie wij dit mu zikaal gebeuren in Soest te danken hebben, is hier zeker niet misplaatst. Tot den volgenden cyclus. M. (Door overvloed van copie eerst thans geplaatst.) DE BEGROOTINGSKWESTIE. Door het Raadslid Mr. van Doorne is een uitgebreide nota aan Gedepu teerde Staten gezonden waaruit blijkt dat zonder vooraf verkregen machtiging van den Raad een en dertig posten door B. en W. zijn gewijzigd. Mr. van Doorne stelt zich daarbij op het stand punt dat de cijfers zooals de Raad die vaststelt, behooren te worden door gegeven aan Ged. Staten, dat geen wijzigingen mogen worden aangebracht behalve klaarblijkelijke typfouten en derg. zonder nadrukkelijke machtiging van den Raad, welke machtiging uit sluitend en alleen uit de notulen behoort te blijken. Hij acht een en ander nood zakelijk willen de Raadsleden de controle op de door hen vastgestelde cijfers niet verliezen. Omtrent de motieven, en het min of meer gewichtige van de aangebrachtige wijzigingen wenscht Mr. van Doorne geen oordeel te vellen en laat zulks aan Gedeputeerde Staten over. De Raad heeft zich met die mo tieven vereenigd, daarbij volgens Mr. van Doorne, met het beoordeelen van het „waarom", het principieele der kwestie uit het oog verliezend. Met belangstelling wordt het oordeel van Gedeputeerde Staten tegemoet gezien. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een houten tabakspijp, damesbont, bril in doos, knipmes, houten tabaks pijp, kinderpantoffel, damesportemon naie met inhoud, alpaccabeursje met inhoud. Aangeloopen een bruin grijs hondje. CONCERT. Naar wij vernemen zal op Vrijdag 1 April a.s. door de H.H. Blok (viool) Dr. Groneman, Baarn (cel) en Dr. van Dongen (piano), ten bate van de Wijk verpleging een concert worden gegeven in „Religie en Kunst" dat door het be stuur voor dit doel geheel belangeloos is ter beschikking gesteld. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de jongeheer L. v. Tricht slaagde heden voor het eind diploma vier-jarige cursus der Christe lijke lagere Land- en Tuinbouwschool te De Glindhorst. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD, zal plaats hebben op 12 April en stem ming op 23 Mei a.s. OPENBARE VERGADERING. Blijkens advertentie in dit blad zal de Vrijheidsbond, afd. Soest, een open bare vergadering houden op Maandag 14 Maart a.s. des avonds 8 uur, inde kleine zaal van „Religie en Kunst". Spreker de Heer Groenewout. Toegang vrij. GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandeldê in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 28 Februari, 's avonds 8 uur. Vervolg De rede van Mr. v. Doorne wordt op de publieke tribune met applaus onderstreept. De Voorzitter antwoordend, merkt op, dat Mr. v. Doorne 't heeft over feiten, motieven en kwalificaties en hij aanvoerde dat uit diens vraag geen beschuldiging gedistilleerd mag worden, maar Spr. kan 't niet anders in zien, gelet op de intonatie en articulatie waarin de vraag gesteld werd, een zelfde vraag welke des middags ook tot hem gericht en waarin de beschul diging lag ingesloten, alsof eenige artikelen der begrooting onjuist zouden zijn door gegeven. Spr. meent, dat de raad wel degelijk bevoegd is de kwali ficaties aan de motieven te hechten die tot de verschillen hebben geleid. Spr. zet uitvoerig nog eens in het licht waarover het gaat, waarna hij tot de conclusie komt, dat indien er dan nog eenige verschillen blijken het futiliteiten zijndergelijke kleine verschillen en wijzigingen komen echter in elke ge meente voor. Het gaat niet aan om voor elke kleine wijziging steeds den raad bij een te roepen. Spr. verklaart nadrukkelijk dat B. en W. dergelijke formalistisch standpunt niet wenschen in te nemen. Zou 't moeten gebeuren zooals Mr. v. Doorne dat wenscht, dan dient een lid van Ged. Staten naast B. en W. zitting te nemen. Spr. keert dan het wapen tegen Mr. v. Doorne en toont aan, dat deze vergissingen maakte in de groepeering der gewraakte cijfers, de posten niet beschouwde in het licht van ontvangsten en uitgaven, binnenlijnsche posten verwarde met begrootings-posten enz. enz. waardoor men van misleiding zou kunnen spreken. Spr. wil aannemen, dat de beschuldiging van het rooskleuriger voorstellen der gem. fin. op het grondbedrijf sloeg, maar uit de stukken in Het Handelsblad en de Nieuwe R. C. is dit niet te lezen. Intervieuwers van groote bladen citeeren anders juist. Spr. verwijt Mr. v. Doorne dat hij, wat betreft leges gelden, dingen in geheime zitting behandeld, openbaar maakte en welke een vorige gemeente bestuur aangingen. Op eigenaardige toestanden behoeft derhalve niet ge wezen. Ook bestaan deze niet ten opzichte van het wegenfonds. Wegens ziekte van eenige ambtenaren raakte de administratie iets achter. Intusschen hebben B. en W. gemeend het uitwerken dezer belasting, op te dragen aan den Accountant. Ook bij het grondbedrijf kwam door ziekte achterstand. De balans over 1924 is nu binnen en die over 1925/26 zijn binnenkort te verwachten Elke balans zal den waren toestand aangeven. Dat met opzet 'den toestand rooskleuriger zou voor gesteld zijn werpt Spr. verre van zich. Spr. ziet in het voorbrengen van al deze onjuiste mededeelingen in die bladen geen enkel gemeentebelang, eerder het tegendeel de credietwaardigheid der begrooting wordt er door aangetast en dat is een heel leelijk ding voor een gemeente. Evenmin ziet Spr. een gemeentebelang in het tornen aan het besluit van den Raad inzake ontheffingen bouwverorde ning door B. en W. Spr. poging was juist den chaotischen toestand meer tot een cosmischen te leiden, vandaar dat de gemeenteraad in het belang der bouwers besloot B. en W. de bevoegd heid te geven voorloopige ontheffingen te verleenen, om die in een daarop volgende raadsvergadering te bekrach tigen. Spr. betreurt dezen aanval, die den bouwers zal Jtreffen en wijst er op, dat herziening der bouwverordening maar niet zoo dadelijk kan geschieden. Spr. die zich inmiddels weer een weinig opwindt over de onwaardige aantasting der credietwaardigheid der begrooting dringt er op aan, dat Mr. v. Doorne en de raad de toelichting in behandeling neemt. Mr. v. Doorne komt het voor dat de Voorzitter juridisch absent was, toen hij in de vraag van Spr. een beschul diging zag. Dit verwondert hem van een jurist. Spr. wenscht niet in behan deling der posten te treden en meent dat zijn vraag volkomen terecht gesteld is. Spr. zal niet eerder beschuldigen alvorens hij de motieven weet. Het is mogelijk dat hij ongelijk heeft, doch het is ook mogelijk, dat hij gelijk had. Spr. zal zich refereeren aan het oordeel van Ged. Staten. De heer Foeken vraagt het woord en zegt dat het geheele betoog van Mr. v. Doorne dat van een jurist is en het debat tusschen den Voorzitter en Mr. v. Doorne zich geheel in die in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct Bij Apoth. en Drog. Burgerlijke Stand GEBOREN Jacoba Ida, d. v. A. v. d. Brink en J. de Wit Johanna Maria, d. v. B. J. Sukkel en J. M. v. Irsel Marinus Wouter, z. v. H. Kok en E. Zieltjes Cornelia, d. v. H. Messie en W. Jaarsveld Richarda Petronella, d. v. C. E. Hilhorst en G. de Ruijgt. GEHUWD Jacobus Meerding en Ja coba Anna Maria Müller. OVERLEDENJan Kasteleijn, 56 jr, geh. m. T. Westeneng Klara Cornelia v. Traa, 80 jaar. wed.v. D. L. M. E. Keus Gesina Ra- vesloot, 68 jr, wed. v. A. v. Ee Aart Roest, 69 jr, geh. m. M. Eps- kamp Frederik Gerrit Verwoerd, 6 mnd Johannes v. Logtestijn, 24 jr Margaretha Schouten, 78 jr, wed. v. G. Reijerse. in de bedrijfsbegrootingen samen 70 foliovellen. Wanneer men nu weet dat elke post een aanteekening in 3 kolommen eischt, dat zijn ruim 1600 posten, waarvan de meeste uit meer dan vijf cijfers bestaan en dat dit alles op ongeveer 200 stencils getypt werd dan wordt het haast onbegrijpelijk dat er niet meer fouten zijn gemaakt. Spr. meent dan ook, dat het op den weg van den Raad ligt èn Burgemeester èn Secretaris die alles corrigeerden met een woord van lof te huldigen voor deze prestatie. Spr. bespreekt dan uit voerig de cijfers, waarover het gaat en verwijt Mr. v. Doorne dat hij in komsten en uitgaven door elkaar has pelde en niet de voor de hand liggende gegevens raadpleegde. De eenigste fout waarover men zou kunnen vallen is de post kastgeldleening. Voorgesteld is deze te verhoogen, het ontwerp besluit is ter tafel gebracht, maar de Voorzitter herinnert zich niet het bedrag der verhooging genoemd te hebben. Stellen wij dat de Raad inmiddels dit bedrag stelde op f400.000 dan is de beteekenis van deze fout daarmede herleid tot nihil, evenals de geheele critiek op de begrooting 1927 tot nihil kan worden teruggebracht. Mr. v. Doorne ontzegt den vorigen Spr. het recht te spreken zooals hij deed. Waar de Voorzitter Spr.'s lezing over het rooskleurige voorstellen der gemeentefinanciën aanvaardde schijnt de heer Foeken die lezing blijkbaar niet te aanvaarden. Spr. verweert zich eenigszins tegen de verdere aanwrijvin gen en noemt het naief aan te nemen dat Spr.. geen nota van de gegevens zou hebben genomen. Wie weet wat de heer Foeken later onder de oogen zal krijgen. De heer Besselsen ziet in de couran tenberichten ook een beschuldiging, maar neemt ook aan wat Mr. v. Doorne antwoordde. Spr. schijnt wat de cijfers aan gaat dit nu maar ook aan het oordeel van Ged. Staten te willen overlaten al kan hij zich vereenigen met de toelich ting van B. en W. Spr. merkt dan op, dat als B. en W. binnen het raam der begrooting enkele kleine wijzigingen aanbrachten, hij hiertegen geen enkel bezwaar heeft althans geen enkele reden tot wantrouwen vindt. Spr. wijst er verder op, dat waar de Vrijheidsbond anders zoo wars is van bureaucratische vormen men hier er zoo op staat. De heer v. Eek ziet in den aanval een rel, een propaganda voor den Vrijheidsbond. Al blijkt nu dat er fouten zijn gemaakt dan zijn ze te onbeduidend om er zoo'n drukte over te maken, waardoor afbreuk is gedaan aan de begrooting. De vraag zooals zij gesteld wordt had in den raad beant woord kunnen worden. De Voorzitter wijst er op, dat hij de vraag reeds in de vorige zitting bevestigend beantwoordde, maar op eenige „mitsen" wees, zooals kleine telfoutjes enz. Nu zegt Mr. v. Doorne wel, dat hij de telfouten niet rekent, maar dan blijven die verschillen over, welke slechts zullen verdwijnen als men formalistisch werkt, maar Spr. kan niet inzien dat eenig Dag. Best. dat zal doen. Mevr. Droste noemt de vraag van Mr. v. Doorne volkomen gewettigd, doch is 't met den heer Besselsen overigens volkomen eens. Over de cijfers kan zij niet oordeelen. De heer De Koning de zaken als altijd van den meer optimistischen kant bekijkende merkt op, dat waar Mr. Doorne 't had over feiten, motieven kwalificaties dit niet zoo verwonderlijk behoeft te klinken. Ons volk toch staat bekend om zijn voorliefde voor theolo gische en juridische vraagstukken. Mr. v. Doorne had dus niet behoeven te zeggen, dat als hij iets gezegd heeft, dat te veel aan den jurist doet denken de raad dit niet als onzin moet be schouwen. Spr. moet verklaren dat hij steeds zijn volle aandacht schenkt aan het geen door Mr. v. Doorne gesproken wordt. Zoo ook wat deze aanvoerde; inzake het overdragen van delegatie van macht, maar waar tegen Spr. wil opmerken, dat men'zelfs in den Hoogen Raad 't hierover niet eens is. Spr, houdt er zich buiten, of in de gestelde vraag een beschuldiging lag. Dit is een kwestie van aanvoelen. Spr, heeft het echter als zoodanig niet aangevoeld. Verder wil spr. zich over de cijfers niet uitlaten, nu Ged. Staten er mede gemoeid werden. Alleen wil spr. zeggen, dat wij ons bij een uitspraak van Ged. Staten niet behoeven neer te leggen. Het College van Ged. Staten blijft immer een gewestelijk lichaam. Spr. meent dat de raad wel over de motieven kan oordeelen en heeft alle respect voor de werkkracht van den burge meester, wiens krachtig streven 't altijd KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSCHE BRAND-INBRAAKVRIJE KLUIS pluis was. Mr. v. Doorne heeft gezegd het gemeentebelang te dienen, nu wil spr. geen beschuldiging uitspreken, maar hij moet toch opmerken, dat de vraag wat voorzichtiger kon zijn gesteld. Thans werd de gemeente in een ongun stig daglicht geplaatst. Spr. wil evenals de heer de Koning tot een minnelijke schikking zien te komen en de cijfers enz. zooals die in de toelichting zijn gegeven aan de orde en in stemming brengen. Blijkbaar heeft Mr. v. Doorne alle stukken niet geraadpleegd, te meer daar de meeste verschillen voortspruiten uit wijzigingen aangebracht op verzoek van Ged. Staten of gedekt zijn door raadsbesluit. Spr. zou echter vooraf een motie willen indienen, waarin de Raad het betreurt, dat Mr. v. Doorne niet de noodige voorzichtigheid heeft betracht en zich niet heeft laten inlichten alvorens zijn vraag te stellen. De heer v. Doorne protesteert en is gedwongen nog eens naar de vorige zitting te wijzen. De grondoorzaak van alles is te zoeken in de met electriciteit geladen atmosfeer dier vergadering. Alles zou wellicht anders geloopen zijn indien de heer Foeken toen niet de lont in het kruit had gestoken en het woord vervalsching had genoemd. Men kan immers niet beschuldigen als men de motieven niet weet. De heer Endendijk zegt, dat in de motie van geen beschuldiging wordt gesproken. Met spitsvondigheid laat spr. zich niet in. Hij achtte het thans het psycholisch moment om deze on verkwikkelijke zaak tot de geringst mogelijke proportie te brengen. Mevr. Droste ziet in de motie een vertroebeling der kwestie, 't Gaat niet om het beleid. Meerdere leden hebben bezwaar en de motie wordt niet ingediend. De heer Foeken maakt Mr. v. Doorne zijn compliment over de handige wijze om spr. de schuld te geven. Spr. herinnert zich niet het woord vervalsching te hebben genoemd. Maar gelet op de electriciteit waarmede de atmosfeer in de vorige vergadering geladen was had niet alleen spr. doch ook de heer v. Doorne zijn portie. De motie acht spr. overbodig, daar ieder raadslid hier reeds het vertrouwen in den Voorzitter heeft geuit. De Voorzitter blijft er bij, dat de vraag van Mr. v. Doorne in de vorige vergadering achterwege had moeten blijven en eerst opheldering had dienen gevraagd. Spr. wil de aangevochte posten weten en in bespreking.brengen en bevestigt nog eens dat hij het voorstel van B. en W. tot verhooging der kas- geldleening in den raad heeft gebracht al herinnert hij zich niet het bedrag genoemd te hebben. Mr. v. Doorne gaat er niet op in en zal eerst de uitspraak van Ged. Staten afwachten. De Voorzitter dan kunnen we wel wachten tot October. Mr. v. Doorne dat lijkt op politiek. De Voorzitter denkt niet aan politiek. Waar deze kwestie in 't openbaar is besproken, mag ik vragen tot behande ling over te gaan. De heer Hilhorst betoogt, dat de raad waar hij de begrooting behandelde, nu ook dient te onderzoeken wie gelijk heeftB. en W. of Mr. v. Doorne. Als wij nu weggaan zonder deze zaak afgehandeld te hebben, dan komt aan het opwaaien van stof in de gemeente geen einde en de verdachtmaking blijft. Spr. wenscht opheldering. De Voorzitter is 't volkomen eens hiermede. De heer Scheffer constateert, dat Mr. v. Doorne niet de kunst van goed lezen verstaat en vindt diens houding onbe grijpelijk en onverklaarbaar. Deze dingen kunnen voetstoots uit de wereld en tot een beslist einde gebracht worden op dezen avond. Spr. wil in den raad zijn volle vertrouwen, ook namens zijn fractie, uitspreken in den Voorzitter. De Voorzitter dankt Spr. voor dit vertrouwen en brengt hierna de ver schillende posten, in de toelichting nader aangeduid, in behandeling, om uitgemaakt te zien of hier plicht gedaan of verzaakt werd of fouten gemaakt. De leden wenschen 't over de cijfers niet te hebben, allen de motieven der toelichting te beoordeelen. De heer v. Doorne zal aan bespreking en stemming niet deelnemen. De toelichting wordt vervolgens zonder op- of aanmerkingen met op een na algemeene stemmingaangenomen. Mr. v. Doorne onttrokt zich toch aan stemming, terwijl de beide Wethouders buiten stemming bleven. Bij de rondvraag dringt de heer Eek op bespoediging dergasvoorziening aan en de heer de Koning deelt mede, dat, zooals uit het Weekblad voor het recht, blijkt, de Hooge Raad het cassatie beroep inzake de straatgeldbelasting der gemeente Soest heeft verworpen. De vergadering wordt gesloten. de vereenigings kas te spekken. Iets wat bijna iedere vereeniging op zekere tijd wel eens noodig heeft. Dat E.S.V.A.C. daarin geslaagd is be hoeven wij niet in twijfel te trekken. De oorzaak daarvan is, een zeer volle zaal, een feestelijk gestemd publiek, ge nietende van een in korten tijd, voor bereid, uitstekend verzorgd pogramma. Mejuffr. Kamerbeek (vleugel) en den jongeheer Stalenhoef (viool), zorgde voor uitstekende muziek, geheel belangloos door beide gegeven. Nadat de voorzitter van de feest feest commissie den Heer Mosterd deze feest avond met eenige welgekozen woorden voor geopend had verklaard, werd den Heer Wierst van Hilversum gelegenheid gegeven om zijn talenten te toonen. Zeggingskracht, miniek en schitteiende stem, zijn eigenschappen van hem die ten volle door het auditorium op prijs werden gesteld. In de pauze natuurlijk tombola en Japie Rikketik" vierde hoogtij. Onder die tombolaprijzen waren zelfs heel mooie, o.m. een krentenbrood van 15 pond geschenk van Gebr. de Bruin en een bon, die recht geeft om zijn rijwiel geheel te laten opknapen door de Heer G. de Zoete Molenstraat 45. Eenige medeleden gaven daarna eenige nummers ten beste en in dramatischen zin trof ons een door de Heer v. Weert gezongen lied, betrekking hebbende op den gevaarvollen arbeid van de mijn werkers. Tot slot een gezellig bal. P. E. ADVERTENTiËN Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 9 Maart 1927 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement C. PUL, van beroep winkelier, wonende te Soesterberg, Postweg No. 5g, met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. E. HAVELAAR tot Rech- ter-Commissaris en den ondergeteekende tot Curator. Baarn, Cantonlaan No. 5. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY Kephbsrtchlcsi. Zondag 13 Maart 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur (Ringvac.beurt) Ds. J. W. Kolkert van Eemnes-Buiten. 's Avonds 6 uur geen dienst. SOEST DIJK Rembrandtzaal Voorm. 10.30 uur Ds. H, E. Beker van Haarlem. 's Avonds 6 uur Ds. K. J. v.d. Berg van Amersfoort (Ringvacaturebeurt) Donderdag 17 Maart (Rembr.zaal) 's avonds 7 uur Ds. S. Goverts van Oldenbroek. Bidstond voor 't gewas. Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen Nam. half zes Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half zes Ds J. v. d. Meulen. Christel. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en n m. half 6 Ds. B. Oosthoek. Vrijz. Godsdie nstigen Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Ds. G. Wuite Jr. van Den Zondag 13 Maart is aanwezig FieJk ontvangen en o UvLi rca U vsfi VAN wJsTRAAT 45 - SOEST Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 9 Maart 1927 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement T. HART0G van beroep koopman, wonende te Soest, Eigendomsweg 12 met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. E. HAVELAAR tot Rech- ter-Commissaris en den ondergeteekende tot Curator. Baarn, Cantonlaan No. 5. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. naast V: straatw berg. In Wattez Klaassen jetten genoemd Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DEN HEER NIC0LAS PIERRE VAN ES, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. C. VAN ES-Kuipéri, Soest, 8 Maart 1927. Gevraagd een net plm. 15 jaar. Adres Mevrouw VAN DOORNE, Lange Bergstr. 5. Mevrouw Doornebos, vraagt tegen 1 Mei te den Haag inl. te bekomen bij Fam. REIMAN, Bosstraat 21BB Soest. Een lief HUIS, bev. 5 Kamers, Keuken, kelder, gang met W.C. Vóór en achter tuin met loods, in onmid. nabijheid van bus en spoor. Prijs 8 gulden per week. v. Lenneplaan 4 bij Birktstraat. Aanwijzing volgens Staatsloterij. V2lU !/ioVao- Loten verkrijgbaar bij G. STARINK, Bosstraat 1, Soest. Te huur of te koop solied en keurig onder houden HEERENHUIS met tuin gelegen Nas- saulaan 41 hoek Bothalaan, bev. 6 kamers, kelder, keuken, bijkeuken enz. Huurprijs f 600- Eventueel met garage nader te betalen. Te bevragen bij de makelaar en C. Blokker Kestverlorenstraat Zandvoort. SPORT VOETBAL sfeer beweegt. Daar Mr. v. Doorne hem in zijn verweer betrekt wil Spr. even antwoorden, dat hij dit handige advo- caterij noemt om eigen schuld een ander aan te wrijven. Voor Spr. is de situatie er niet duidelijker op geworden door de verklaring van Mr. v. Doorne. Spr. wil niet beschuldigen, maar naar aanleiding van 't geen in de groote bladen te lezen viel is Mr. v. Doorne dan toch zeer onduidelijk geweest, want zij zullen hun licht wel bij Mr. van Doorne hebben opgestoken. Uit de laatste berichten vernemen we thans dat er een 7-tal fouten zijn gemaakt. Van de 32 punten zijn er dus 25 afge vallen. Met Mr. v. Doorne is Spr. 't eens dat Ged. Staten de eindbeslissing hebben over de juistheid dier posten. Nemen wij dus 7 fouten aan, dan zitten die in 535 posten van den gewonen en den kapitaaldienst, uitmakende 80 folio vellen druks, in de staten en bijlagen bestaande uit 40 foliovellen is geweest, wat hier niet goed is goed te krijgen, om onze administratie model te maken. Gezien de motieven meent spr. dat B. en W. de uitspraak van Ged. Staten met een gerust hart kunnen afwachten. Spr. zou thans de zaak uitgemaakt zien. Mr. v. Doorne beantwoordend herhaalt nog eens dat zijn vraag volkomen ge rechtvaardigd was. De raadsleden kregen de volledige begrooting niet onder de oogen. De heer Endendijk is 't eens met den heer De Koning en merkt dan op, dat het betoog van Mr. v. Doorne voor een groot deel van Soest en voor een deel der raadsleden zeer weinig beteekenis heeft. Misschien ligt dit niet aan het betoog maar aan de menschen. Spr. herinnert aan de vraag en de atmosfeer waarin zij gesteld werd. Heel Soest heeft er over gesproken en was er vol van. Men sprak er zelfs van dat het in het Soester gemeentehuis niet IN DE REMBRANDTZAAL Liederen uit verschillende landen en tijdperken, in costuum voor te dragen door Begeleiding van Mevrouw Krüger-Smits. Toegang voor leden 30 cent. Toegang voor niet-leden 75 cent CENTRUM SOEST-SOESTDIJK Gebouw „RELIGIE EN KUNST", Rembrandtlaan Entree naar verkiezing. des avonds 8 uur in de kleine zaal van 't Gebouw „RELIGIE EN KUNST", Rembrandtlaan Spreker TOEGANG VRIJ. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. 2 n.m. Soest 1Zeist I terrein aan de Soesterb.straat S. V. A. Het secretariaat van bovengenoemde, nieuw opgerichtte Voetbalclub is ge vestigd Beukenlaan 21a. FEESTAVOND E.S.V.A.C. Maandag 28 Februari j.I. heeft de Voetbalvereeniging E.S.V.A.C. een schit terende feestavond gegeven in de bij uitstek zeer geschikte nieuwgebouwde zaal van den Heer S. van de Kuilen aan den Koudhoornweg. Een feestavond naast gezelligheid en verdere geneugten, speciaal tot nu eens Cirj 350 zware tershage bij K.M. paal 858 jt—Amersfoort onder Soester- en bij den Heer Constant idenberg en bij Notaris J. G. iafclein 1 te Amersfoort. Bil- Maart a.s. in te leveren bij aris. GROOTE SORTEERING Aanbevelend, S. ZETHOVEN, Apoth.-Assist. Briefjes lende hierop verkrijgbaar i/s en V. LOTEN SOES Burg. Alle Blo ven de Aanleg loeiTiist istraat 4 - Talef. 113. sn tuinzaden ontvangen a J. B. WYS en Zoon Vmsterdam inderhoud van Tuinen. :D AANBEVELEND. watit of verlfcn geheel VEI Zeister laai Uw Inboedel dealtelsjk publiek ver- oopen door UMEESTER luhuis, Voorhsuvel 41 L. 348 ZEIST Op den dag Tevens kan Maart, 's mi geplaatst zijr deg< 9 bij alle ra pelende hierop, vanaf verkrijgbaar bij GROTHESTRAAT 6 Trek sg 21! SAsas-t. doet een w e g, orail Verslijte Daarom ipgaaf worden op verlangen toegezonden door Woningi Iers - Reuvelweg 8 la: Onderrich nieuwe Bij tiet Es, kunneil voor lift Leestrai Vraagt inlichtingen liker na jaren en jaren ten slotte begint te vervelen et men het echter niet h dankbaar artikel hetwelk BRINKWEG 13. alle Strijkinstrumenten /landolineles en nog eenige gevorderde leerHrcgen aatst worden. •zangklasje van Jet van der :enige en van een operette. Lesgeld Aanmelding Kolonieweg 11 Baarn voorHeeren-, Dames Kinder- 9 Houthiepen veer 50 ce Eng. mode leder hecht «v ïvè du LOSS! OEDKOOP ADRES voor Wenscht PRIJSOPGAVE AAN SOEST VREDEHOFSTR

De Soester | 1927 | | pagina 2