INTIEME KUNST AVOND „APOLLO'S KINDERKOOR" Likdoorntinctuur S. DE ZOETE B. Kraal - Drogist TE KOOP BIJ INSCHRIJVING Afbraak te koop C. Kraaijenhagen AANBESTEDING Dr. de Vos j. Hecker PAMPLUS'S A.J.HEINS-Soest BIJVERDIENSTE NETTE MEISJES, Hoeden - Mantels - Japonnen Kostelooze Inenting Adverteert in dit blad Bif Scheren BERICHT TE HUUR GEVRAAGD TE KOOP GEVRAAGD LESSEN AANGEBODEN DE „SOESTER VIJZEL" Gifsbert Matris Likdoorns en Eeltgezwellen Verfhandel - Telef. 121 «J. A. VAN OEST H. Wolfsen, Veldweg 19. MOSTil^OJ het bouwen van een dubbel Woonhuis, „Sweeklusl" TOMPOUCE vanaf f 1.80 Repareeren en Overtrekken Dagmeisje, In kwaliteit het beste inprijs het goedkoopste Wed. J. C. POHLMAN Friessche Pootaardappelen Depart. Soest der Mij, tot Nut van 't Algemeen op DINSDAG 22 MAART a.s., 's av. 8 uur Mevrouw MARGUERITE v. HENGEL-Couperus 9. 9 9. 9. 9. 9. 9. 5j 9. 9. p>; „L'HIRONDELLE" HOEDEN veel valt aan te merken, wanneer men de openlijke verklaring van een Wet houder hoort dat „zijn ervaring van drie en een half jaar hem geleerd heeft, dat de cijfers van het gemeentehuis niet altijd juist zijn", dan moet men toch al een buitengewone optimist zijn, wanneer men zou durven zeggen: Een dergelijke waarborg hebben de raadsleden in Soest niet noodig". De redactie van het Soester Nieuws blad verwondert zich erover dat ik niet rondborstig erkend heb, dat ik mij vergist had!! Is dil nu te beschouwen als onnoozelheid, of als alle perken te buiten gaan de opzettelijke misleiding van de lezers Juist gezien de toelichting van B. en W. kon ik niet anders zeggen dan dat ik mij niet vergist had, dat inderdaad tal van wijzigingen zijn aan gebracht waarvan in de notulen geen spoor is te vinden, dat, gelijk ook de heer De Koning en Mevrouw Droste nadrukkelijk erkend hebben, en geen van de andere raadsleden noch B. en W. hebben kunnen tegenspreken, mijn vraag volkomen gewettigd was. Voorts zegt de redactie van het Soester Nieuwsblad, dat ik verzuimd heb duide lijk te maken „dat de toelichting door den burgemeester gegeven niet juist was" en dat ik geen bewijzen heb ge leverd dat ik gelijk had, „dat in weerwil van de toelichting er toch cijfers waren gewijzigd". Hierop wil ik slechts dit antwoorden dat in die toelichting, gelijk ieder bij lezing daarvan terstond zal moeten toegeven, B. en IV. toegeven dat zij gewijzigd hebben en zeggen waarom zij gewijzigd hebben. Maar uit de notulen blijkt nergens dat B. en W. door den Raad tot die wijzigingen waren gemachtigdof B. en W. daartoe, ondanks het ontbreken van die machtiging ge rechtigd waren, zal het college van Gedeputeerde Staten of de Kroon wel uitmaken. Wat de aantijging betreft dat ik door mijn actie veel en velerlei schade „kan veroorzaakt hebben" (de heeren zijn erg voorzichtig in hun aantijging1) aan personen en zaken, kan ik niet anders zeggen dan dat ik verwacht had iets dergelijks wel te zullen hooren van Rechtsche zijde. Maar zij die eenigen tijd in Soest wonen, weten maar al te goed dat het feit dat Soest zoo in de ellende zit, dat de belastingen die reeds zeer hoog zijn wéér verhoogd zullen moeten worden, alleen te wijten is aan het miserabele bewind van het laatste tiental jaren, (het streven van den tegen- woordigen burgemeester daarin veran dering te brengen, daargelaten), welk bewind veel en velerlei schade veroor zaakt heeft aan personen en zaken en aan Soest zelf in de eerste plaats. Wat het „verwijt" betreft dat ik de groote pers er in betrokken heb, wil ik slechts even opmerken dat den dag na de bewuste raadsvergadering de correspondent van eenige groote bladen mij bezocht heeft om mij inlichtingen te vragen over mijn beschuldiging van valschheid in geschrifte die ik volgens den heer Foeken tegen B. en \V. had geuit. De feitelijke mededeelingen aan dien correspondent, zooals ik die gedaan heb, waren absoluut en volkomen juist. Er ware reden geweest de zaak „onder ons" te ^houden indien op mijn kalme en zakelijke gestelde vraag even kalm en zakelijk ware geantwoord, doch toen dat niet geschied was, en de ruchtbaar heid door anderen, met name de heer Foeken en de Burgemeester, veroorzaakt was, was er voor mij allerminst reden het publiceeren van den juisten toedracht der zaak tegen te gaan. Integendeel. Wat de insinuatie betreft dat door mij „de rel is op touw gezet om propa ganda voor den Vrijheidsbond te maken" insinuatie van het sociaal dem. raads lid van Eek, door de redactie van het Soester Nieuwsblad gaarne onderstreept deze zal ik inderdaad, zooals „Brand netel" schreef, met minachtend stilzwijgen voorbij gaan. Maar dit wil ik wel als mijn overtuiging zeggen, dat als sprake zou kunnen zijn van propaganda maken, het voor ieder raadslid, van welke richting of partij ook, niet anders dan propaganda kan zijn, indien hij oproeit tegen den stroom die de laatste tien jaar Soest den verkeerden weg opvoert, indien hij op welke wijze dan ook den strijd aanbindt tegen het gesol met wetten en verordeningen en met den raad zelve. Dankend voor de verleende plaats ruimte. Mr. J. H. v. DOORNE, Pla^lseliik Nieuws. Lid van den Raad. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het Inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Burgeerlijke Siarid GEBORENTeunlje, d. v. C. v. Ooijen en N. v. Essen Adrianus, z. v. Bos en A. Kok Henrica Maria Josephina, d. v. C. Brouwer en C. J. Blommestein Maria Henrica Josephina, d. v. idem Cornelis Johannes Baptist, z. v. J. B. Lensink en P. Majoor Desirém, d. v. D. Hornsveld en A. M. Klaassen Adam Evert, z. v. E. v. Eeden en L. de Bruin. ONDERTROUWD: K. v. d. Breul en H. M. Lillig. OVERLEDENWilhelmus de Kruijf, 54 jr, ongehuwd Erris v. den Heuvel, 65 jr, wedr. v. A. Meerding Cornelia Roest, 60 jr, echtgen. v. G. v. d. Berg Gezina Annegiena Hartman, 82 jr, ongehuwd Hen drik Westerveld, 3 weken. Zij, die nog niet geabonneerd zijn op dit blad en prijsstelten op een geregelde ontvangst, gelieve het in dit nummer afgedrukte Inteekenbiljet in te vullen en te bezorgen aan ons bureau Van Weedestraat 7. DE UITGEVER. VERGADERING ANT1-MILITAIRISTEN VEREENIG1NG TE SOEST Bovengenoemde Vereeniging hield j.1. Vrijdag een openbare vergadering in „Religie en Kunst" naar aanleiding van een hoofdartikel in het Soester Nieuws blad, waarin het Anti-Milit. werd aan gevallen onder het motto„Waakt". Onderwerp van den avond was „Christendom of Militourisme". De zaal was geheel bezet. Kort voor de vergadering was er bericht ingekomen dat den aangekondigden Spreker C. Smith, tot zijn spijt door plotselinge omstandigheden verhindert was te komen. Thans werd zijn taak overgenomen door Lod. van Mierop. Den Voorzitter v. d. Es, sprak de hoop uit dat den schrijver van bedoeld artikel, of een ander voor hem aanwezig zou zijn, om vanuit het Christelijk standpunt het militairismc te verdedigen tegenover van Mierop. Spreker begon met als stelling voorop te plaatsen: In zooverre iemand nog meedoet aan het militairisme, handelt hij (of zij) in strijd met het beginsel eii met het wezen van het Christendom. Onder militarisme hebben wij te verstadnhet geheele militaire stelsel, alles wat behoort tot oorlogvoering en oorlogsvoorbereidingbij militarisme is sprake van georganiseerde, gesystema tiseerde, gemonopoliseerde gewelds- macht. Wat hebben wij onder Christendom te verstaan Het gaat hier om het wezen en het beginsel, wat derhalve gemeen- schappelik is voor alle verschillende schakeringen van aanhangers van het Christendom, of zij orthodoks of modern, of zij Rooms- of Grieks-Katholiek of Protestant zijn. Dat beginsel is te vinden het Evangelie van Jezus Christus. Letten wij dan verder op de hoogste vertegenwoordigers van het Christendom in de geschiedenis, en wat ieder in z'n beste oogenblikken omtrent bedoeld wezen en beginsel getuigt, dan moet met zekerheid worden gekonstateerd hier is het beginsel van een al-omvattende, zichzelf-offerende, dienende liefde, het welk het beginsel van het geweld buiten sluit. (Vgl. Matth. 22 37 5 38Joh. 13: 34; Joh. 15: 12 Rom. 12: 17 en 19; Rom. 13:10; 1 Kor. 7:23; 1 Kor. 16: 14; 1 Thess. 5: 15; 1 Petr. 3:9 3: 17 1 Joh. 2:11; 1 Joh. 3: 18). Telkens riep spreker hierbij beelden op van manenten en episoden en van de geregelde praktijk van de oorlog voering en het militarisme. Hoe schel vloekten ze tegen het wezen van het Christendom. Tot het wezen van het Christendom behoort ookde vrije persoonlikheid (het Koninkrijk Gods binnen in uliedenChristus heeft in ons al meer gestalte te verkrijgen Christendom is heldendom; in diepste wezen zijn alle mensen gelijk)de verlossing ook uit de ekonomise nood (vgj. de geschiedenis van het Romeinse rijk uit het begin onzer jaartelling) en als hierbij behorend het revolutionair karakter (zodat de heilige geest van de ware menselikheid, die nu nog diep sluimert in de mens, omhoog stijge, alles nieuw wordt en de oude gezindheid en de macht „dezer wereld" voorbij gaat; vgl. Mark. 10:4246; Handel. 5 29). Het Christendom brengt in alles de vernijding (God laat z'n zon opgaan over bozen en goeden). Het Christendom naar z'n wezen blijkt dus gans iets anders te zijn dan wat officieel onder die naam als het kerkelik Christendom in de wereld bekend staat. De Christenen hebben het chris tendom tot een bespotting gemaakt. Bij behoud van de naam hebben zij het beginsel verlochend. Iets geheel anders dan een tekortkoming in de uitleving van het beginsel. Men heeft de konink rijken dezer wereld voor het Koninkrijk Gods in de plaats geschoven, de wet en de heerschappij van het geweld uit gegeven voor de wet van de Lieide, het militarisme in overeenstemming geacht met het Christendom. Zoo is het k o n f 1 i k t tussen de eis van de staat en de eis van Christus terzij gedrongen door hetkompromis der onverzoenliken, der principiëel- elkander-tegengestelden. Om hieruit tot een oplossing te komen, geeft spreker deze psychologise verklaring: de majesteit van Christus is niet omlaag gehaald, maar het wezen van de Staat heeft men vergoddelikt (vgl. Prof. Max Huber, Pres. v. h. Per manente Hof van Intern. Justitie: „er leeft tegenwoordig in alle volken een staatsopvatting, waarbij de idee van de staat als een godsdienstige overtuiging heerschappij uitoefent over de mens".) Spreker toont dan aan, dat het wezen van de Staat en het geloof in de staat op leugens berust. De historise Staat is een klasse-organisatie, een rechts regeling, die aan de onderworpen groep is opgedragen door de overwinnende groep, dus niet de gemeenschaps-vorm, waarvoor hij wordt aangezien. Reeds vroeger door kropotkin aangetoond, verklaart tans Prof. Frmz. Oppenheimer over deze opvatting van de staat: „Wij kennen geen socioloog van betekenis, die haar niet aangenomen heeft". Verder legt Spr. bloot de verbloemde leugen ten opzichte van oorlog militarisme (Mr. De Savornin Lohman: het gaat niet om ideeële 'doeleinden, maar om de geldmakerijProf. Heymans in de moderne oorlog gaat het slechts om de belangen van één kleinste groep der bevolking) en van vrede en ont wapening (ekonomise oorlog van iedere dag, over heel de wereld). Zijn al deze leugens omtrent de Staat en z'n wezen en z'n doeleinden en z'n militarisme onder het licht der waarheid tot klaarheid gebracht en daarmee op geheven, dan rijst het verdoezelde en teruggedrongen konflict weer boven, om nu tot een gezonde oplossing te kunnen leidentot de radikale afwijzing van de Staatseis (in zake militarisme in ruimste zin), waar deze in onverzoenlike strijd is met de eis van Christus, met de eis van hoge, al-omvattende liefde. Zoo is het Christendom ook door zeer velen verstaan en in praktijk ge bracht, maar ze zijn steeds als ketters vervolgd en het doodzwijgen hunner daden is veelal beproefd. Spr. Iaat tal van voorbeelden horen en besluit met de voorlezing van het dienstweigerings manifest „Mobiliseeren tans door een 1500 mannen en vrouwen van verschil lende godsdienstige en politieke over tuiging onderteekend. Daar niemand der aanwezige zich voor debat melden, sloot den Voorzitter, met den wensch aan den schrijver van het artikel „Waakt", dat deze spoedig mocht ontwaken. NED. CHR. VROUWENBOND. Naar we vernemen zal op Maandag 28 Maart een propaganda-avond worden gehouden van de Nederl. Christelijke Vrouwenbond, waarop Mr. Frida Katz, Lid der 2de Kamer, zal spreken. Nadere bijzonderheden zullen de volgende week meegedeeld worden. AANRIJDING. In de Birkstraat, hoek Gallenkamp- Pelsweg had een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto en een wielrijdster* doordat de bestuurster van het rijwiel, Mej. L. Betlem van hier, juist op het moment, dat de luxe auto van de rich ting Soest kwam, de Birkstraat vanuit den Gallenkamppelsweg dwarsoverstak, teneinde het zich aan den linkerkant van de Birkstraat bevindende rijwielpad op te rijden. Het gevolg van een en ander was, dat Mej. B. niettegenstaande de auto bestuurder met alle macht remde met een der achterwielen werd overreden. Hevig bloedend uit haar voorhoofd, werd Mej. B. bewusteloos in een naast- bijzijnde woning binnengedragen, al waar D. K. v. Dongen het eerste ver band legde. Later is zij naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht, alwaar bleek dat ook een rib was gekneusd. Nader vernemen wij nog dat haar toestand bevredigend is. GEMEENTERAAD. De heeren J. v. Elten (R.K.) wethouder en J. J. A. de Koning (R.K.) lid van den Raad oud-wethouder der gemeente, hebben te kennen gegeven de eventu- eele candidatuur van lid van den Raad niet te zullen aanvaarden. Wij vernamen, dat het niet aannemen van een eventueel candidatuur van lid van den Raad door genoemde heeren is gelegen in het feit, dat geen samen werking in de Katholieke raadsfractie bestond. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een gedraaide poot van een kast, kinderhandschoen, heerenhandschoen, vulpen, mantelceintuur, belastingmerk, oud heerenrijwiel, bankbiljet, belasting plaatje, lederen handbeschermer, kope ren gewicht, lorgnet waaraan een broche Aangeloopen herdershond, een kip en een klein wit hondje. LANDBOUWCURSUS. Woensdag 23 Maart a.s. 7 uur zal de eindles gehouden worden in de Nijverheidsschool van de le jaars Landbouwcursus alhier. Hierbij zullen tegenwoordig zijn, ouders, leerlingen en Bestuur. INTIEME KUNSTAVOND VAN ME VROUW MARGUERITE VAN HENGEL Couperus. Dinsdag 22 Maart zal in de Rem- brandtzaal optreden Mevrouw van Hen- gel-Couperus, een zangeres, die zich in korten tijd een groote reputatie heeft verworven door haar kunstzinnige pres taties. Vooral door haar repertoire neemt zij een bijzondere plaats in. Zij zingt o.a. Oud-Nederlandsche en Duitsche Volksliederen, oud-Fransche minnelied jes uit de 18de eeuw, Bretonsche en oud-Normandische liederen, alles in de fraaie costumes van land en eeuw. Aan alles is de meest verfijnde zorg besteed. De costumes zijn uitgevoerd naaront werper van de teekenares Do Struyck du Moulin te Audenhout. Mevr. Couperus, die genoemd wordt de Nederlandsche Yoette Guilbert, heeft een krachtig mooi geluid, fijnen smaak en natuurlijke voordracht. Inde weergave van de aardige liederen uit de middeleeuwen zoowel als in de vroolijke hedendaagsche liedjes heeft zij bewezen, dat buiten het moderne cabaret, een terrein kraak ligt, dat gron dig bewerkt veel mogelijkheden biedt voor de kunstenaars. Mogen velen een dankbaar gebruik maken van de gelegenheid om te ge nieten van de groote gaven dezer zan geres. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. GEGUND. Aan de firma Dorrestein en Radema ker alhier, is opgedragen het bouwen van een villa aan de Bosstraat alhier. Zulks onder architectuur van den heer Nieukerken te den Haag. „APOLLO'S KINDERKOOR". Blijkens advertentie in dit blad heeft het Bestuur van de Mannenzangvereen. „Apollo" het plan opgevat om een kin derkoor op te richten. Gezien de groote behoeften, die in Soest gevoeld wordt voor een zoodanig koor, twijfelen wij niet of deze plannen moeten met een gunstigen uitslag wor den bekroond. Kinderen in den leeftijd van 8 tot 14 jaar kunnen zich a.s, Donderdag 5 uur n.m. opgeven in het Gebouw „Religie en Kunst". MANNENZANGVEREEN. „APOLLO". Door bovengenoemde vereeniging is besloten om deel te nemen aan het Groot nationaal concours te Velp op 13 en 14 Juli a.s. en zal dan uitkomen in de 2e afdeeling Mannenkoren. ORGELFONDS BAZAAR Eenige dames hier ter plaatse heb ben het initiatief genomen tot het houden van een Bazaar ten voordeele van het orgelfonds voor het gebouw Religie en Kunst. Het daar te plaatsen orgel zal niet alleen dienen tot wijding van Kerkelijke diensten, maar zal ook steun kunnen verleenen bij muziek en zang uitvoeringen, waarvoor de zaak, wegens de uitnemende acoustiek zich bij uit stek leent. Het comité vertrouwd er op, dat velen zich opgewekt zullen gevoelen iets voor het goede doel af te staan, dat de bazaar zich in een druk bezoek zal mogen verheugen en dat de baten een krachtige bijdrage voor het fonds zullen vormen. Het tijdstip, waarop de bazaar zal worden gehouden zal nader worden bekend gemaakt. Het Damescomité, Mevr. M. A. v. Krieken-Leliveld Voorzitster Mej. G. M. Wragge, Secretaresse Mej. van Benten, Penningm. Mevr. Verkouteren, Mevr Bedijs, Mevr. den Bliek, Mevr. Veenstra, Mej. Funke, Mevr. Goedhals, Mevr. Kraaienbrink, Mej. van Laar, Mevr. van Oosten. Mej. Scherft, Mevr. Schuilenburg, Mej. Vlaanderen. Mej. A. Wragge. AUTO ONGELUK Zaterdagmiddag had te Eemnes een autoongeluk plaats, waarbij onze plaats genoot Fr. v. d. V. die bijna dagelijks van Soest naar Laren loopt bij het oversteken van den weg het ongeluk had aangereden te worden. Hij werd omver geworpen en eenige meters mee gesleurd. Onmiddelijk werd een arts uit 3aarn en de politie gewaarschuwd, welke laatste hem met een gecompli ceerde beenbreuk per brancard naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. Voor zoover uit het onderzoek blijkt treft de autobestuurder geen schuld. door kl. gezin (vaste positie) een huisje met schuur en grond te Soestdljk. Huur tot 6 gulden p. w. Br. onder no. 40 bureau van dit blad. dubbel huisje of helft daarvan, Soestdijk— Soest. Br. onder no. 41 Bureau van dit blad. door ervaren hoofdonderwijzer, litt. stud., in de vakken v.h. L.O. Bijwerken van leerlingen Lycea. Toezicht op huiswerk. Adres van Weedestr. 40a, Soest. Woensdag 23 Maart 1927 namiddags 3'U uur in de O.L. School Kerkebuurt. Donderdag 24 Maart 1927 namiddags 3'/2 uur in de O.L. School Beetzlaan en namiddags 5 uur in Chr. School op Hees. De Burgemeester. TORENSTRAAT 1b TEL. 2127 Dames brengt een bezoek aan mijne zaak, alvorens aan de schoonmaak te beginnen. Kleurt voor Uwe kinderen tevens hunne paascheieren met CHICK-CHICK bevattende 6 kleurkaarten en 16 plakplaatjes voor slechts Wj2 cent Aanbevelend, Assistent Apotheker aCe^SetoevicfriSer». Zondag 20 Maart 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. Pannebakker van Amersfoort (Ringvacaturebeurt) 's Avonds 6 uur geen dienst. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur geen dienst (wegens teleurstelling). 's Avonds 6 uur Ds. J. H. Gunning van de Vuursche (Ringvacaturebeurt). Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half zes Ds. A. Mulder Em. Pred. alhier. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. A. Mulder Em. Pred. alhier. Nam. half zes Ds. B. Alkema. Christel. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en n m. half 6 Ds. B. Oosthoek. Dinsdagavond half acht Ds. B. Oost hoek. Vrijz. Oodsdienstigen. Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Dr. K F. Spar- naay van Amsterdam. verdwijnen binnen 3 H dagen door het gebruik van een fleschje Prijs per fleschje met penseel en - gebruiksaanwijzing 45 cent - Belangrijke Lezing met lichtbeelden, over het LEVEN DER BIJEN door den Heer Joh. A. Joustra uit Amersfoort op a.s. Woensdag 23 Maart des avonds half acht in het Stations Koffiehuis te Soest. Vrije entrée Ieder fs welkom circa 350 zware naast Villa Ekershage bij K.M. paal 858 straatweg Utrecht—Amersfoort onder Soester- berg. Inlichtingen bij den Heer Constant Wattez te Woudenberg en bij Notaris J. G. Klaassen, Julianaplein 1 te Amersfoort. Bil jetten vóór 26 Maart a.s. in te leveren bij genoemden Notaris. Rembrandtlaan W.Z. 12 Soestdijk. Nette aflevering. Billijke prijzen. Het adres voor Broeiramen, Broeibakken, Plantenkassen, Hoenderhokken, Tuinhuizen en verder alle timmerwerken is KROMMEWEG 18 SOESTDIJK Groote partij Deuren en Raamkozijnen, Balken, Planken, Kraalschroten, Pannen, Pompen, Palen enz. Op DINSDAG 29 MAART 1927, zal worden aanbesteed op een terrein, gelegen aan de Juliana straat te Soest. Bestek en teekening te verkrijgen f 10.— (hetwelk aan inschrijvers wordt gerestitueerd) ten kantore, Heuvelweg 22. De Architect, P. BEEKMAN. Steenhofstraat 1 Soestdijk Telef. 178 en onderhoud van Tuinen Beleefd aanbevelend Nieuwe Tuin-, Bloem- en Landbouwzaden ontvangen Zondag 20 Maart is aanwezig Leestraat 26 - Baarn Speciaal adresvoor Heeren-, Dames- en Kinder- ADVERTENTIËN Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon ADAM EVERT E. VAN EEDEN. L. VAN EEDEN—DE bruin Soest, 13 Maart 1927. Soesterbergschestraat 21b. VERLOOFD W. SCHUDEL EN S. FUYT Employé H.A.P.M. Soest (Holland) Kisaran (Asahan) Deli. Heden overleed te 's-Gravenhage tot mijn diepe droefheid mijn beste Man, DE HEER Ir. CORNELIS VAN BUIJSEN, Oud-Inspecteur van het Lager Onderwijs Officier in de Orde van Oranje Nassau in den ouderdom van 68 jaar. W. C. VAN BUIJSEN— DE RONDE. Soestdijk, 15 Maart 1927. Lindelaan 4B. Geen bezoek. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, be toond bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARGARETHA SCHOUTEN Weduwe van G. Reijerse betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Fam. REIJERSE, Soest, Maart 1927. Gevraagd net van 8 tot 3 uur, niet ouder dan 17 jaar, in jong gezin zonder kinderen. Zich tc melden Mevr. v. Veeren, Lindenlaan 4c, Soestdijk. Handel in Kunstmeststoffen, - Turfstrooisel en Granen - MIDDELWIJKSTRAAT18 - TEL. 141 Lange Brinkweg 31 Soest. Magazijn van degelijk Schoenwerk aan uiterst billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, Groenten, Fruit en Aardappelen Binnen- en Buitenlandsch Fruit BURG. GRQTHESTR. 41 - Tel. 140 Ontvangen prima soorten vroege en late tegen sterk concurreerende prijzen, Eerstelingen, Borgers, Roode Star, Eigenheimers, Bravo's, Bonte Star enz. enz. „lüiir.'U-'1'1"'"' TOESTELLlH LUIDSPREKERS Grootste sorteering Billijkste prijken IN DE REMBRANDTZAAL Liederen uit verschillende landen en tijdperken, in costuum voor te dragen door Begeleiding van Mevrouw Krüger-Smits. Toegang voor leden 30 cent. Toegang voor niet-leden 75 cent Directeur: H. J. VAN MAURIK, Utrecht Alle jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar, die lust gevoelen om lid te worden van „APOLLO's KINDERKOOR", worden uitgenoodigd zich DONDERDAG 24 MAART a.s., n.m. 5 uur op te geven in het Repetitielokaal Gebouw „Religie en Kunst", terwijl ook de ouders, die met het koor Instemmen, worden uitgenoodigd. Ter overname aangeboden AGENTSCHAP LEVENSVERZEKERING, vaste verdienste 3 gld. per week. Voor uitbreiding vatbaar. Brieven onder letter F Bureau van dit blad. Bij de N.V. PHQTAX te Soestduinen kunnen terstond niet beneden 18 jaar geplaatst worden. Aanmelding aan de fabriek. Ontvangen De Nieuwste Voorjaar's W. K. VAN R0SSUM 16-18 LANGESTRAAT 16 18 AMERSFOORT SPECIAAL ATELIER VOOR HET MAKEN EN VERAN DEREN VAN

De Soester | 1927 | | pagina 2