I J. Th. VOSKUILEN M La Porte S Co. y I. M.Van Dijk&Jonker Dr. van Dongen Oud-Hollandsche MEUBELEN N.V. Centraal Ad mi nistratiekantoor IQ ilezocht te Soestdijk s>: 5> SOEST: L. Bergstraat 5 - Tel. 2048 BELASTINOZAKEN ADNIINISTRATiES S K Glazen volgens ieder recept BANK- EN EFFECTENZAKEN SAFE-DEPOSIT WHkM ^DJLIES WMo Dienstmeisje, Dagdienstbode, TE HUUR Te koop gevraagd TE KOOP Gebruikte Piano gevraagd Te huur gevraagd Twee benedenkamers TENT Dagmeisje gevraagd Oir. Mr. J. H. VAN DOORNE E. R. BEHREND. ADVIES IN- EN BEHANDELING VAN INRICHTEN EN CONTROLEEREN VAN om 7 uur 10 min. in vrijheid gesteld, met Zuiden wind. De eerste duif kwam aan om 10 uur 26 min. Een medaille uitgeloofd voor le duif werd gewonnen door W. Roest. De aankomst was als volgt W. Roest, le, 12e. J. C. de Bree, 2e, 14e, 16e, 20e, 21e. H. Pauw, 3e, 22e. J. v. d. Brink, 4e, 5e, 7e, 10e, 11e. J. Grift, 6e. P. v. d. Brink, 8e, 19e. A. Rijksen, 9e. G. Sukel, 13e. H. Onwezen, 15e. B. Groenevelt, 17e. A. Dorrestein, 18e. C. Helmken, 23e. KINDERFEEST V.V. „SOEST". Op den verjaardag van H.M. de Ko ning-Moeder heeft de Voetbalclub „Soest" gezorgd, dat de kinderen in onze ge meente recht gezellig hebben feest ge vierd. Ja, we mogen gerust zeggen, ook de ouderen deelden in de feestvreugde. Des morgens om 8.30 uur waren een groot aantal kinderen voor het raadhuis opgesteld, met voorop de Soester Har monie, teneinde zich onder het spelen van eenige vroolijke nummers naar het feestterrein aan de Soesterb.straat te be geven, alwaar ook onze Burgervader, Mr. G. Deketh met diens echtgenoote aanwezig waren. Den EdelAchtb. Heer Mr. G. Deketh en Mevrouw Deketh werden bouquets aangeboden, waarna de feestvreugde voor de kinderen een aanvang nam. Met verschillende spelen als zakloopen, turfrapen, enz. konden de kleinen zich vermaken. Tot verhooging der pret was ook een zweefmolen op het terrein aan wezig, die tot laat in den avond veel bezoekers had. Het Soester Harmonicagezelschap zorgde gedurende den dag en den avond voor opgewekte muziek. Tot slot verdient nog vermelding de marmergroep, die door haar verschillende belichtingen in den avond een fantastisch schouwspel opleverde. Zoo behoort deze dag weder tot het verleden en komt een woord van hulde en warme erkentelijkheid toe aan het adres der Voetbalclub „Soest" die de kinderen zoo'n genotvollen dag heeft bezorgd. zal Burg. Grothestr. 11a - Tel. 2251 AANRIJDING Op den Soesterbergschenstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een luxe auto, doordat de bestuurder van het rijwiel op het moment dat de auto in aantocht was den straatweg wilde oversteken om zich naar het rijwielpad te begeven. Het gevolg van deze manoeuvre was: dat een aanrijding onvermijdelijk was, Het rijwiel werd danig gehavend, terwijl zich hierbij gelukkig geen persoonlijke ongelukken voordeden. Wij vernamen, dat de aangebrachte schade aan het rijwiel onderling zoude worden geregeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Heerenrijwiel, huissleutel, zwart lede ren ceintuur, autodop, blauwe capé, kindermanteltje, achterwagenband (touw schildpadlorgnet, twee rijwielplaatjes, lederen geldbeurs, sluitveer van een auto, kistje met bessen, dameshand schoen, doublé broche, spoorfluitje kinderbarret, heerenhoed, bedrag aan bankpapier, fantasiebroche, grijze regen jas, autovelg met band, een kussen Te Soesterberg Een zilveren dames horloge met ketting, streng koralen, dameshoed, autodop, knipmes. Aangeloopen een hond (spaniel). GEERTSMA'S WIJNHANDEL Bekend Is het feit, dat ook in ons land het wijnverbruik toeneemt. Meer en meer wordt het een volksdrank. Eenerzijds zal dit een gevolg zijn van de zeer zware belastingen welke op het gedestilleerd drukken, maar anderzijds ook, doordat men de goede eigenschap pen der betere wijnsoorten leert kennen en waardeeren. Een firma, die zeer zeker krachtig medewerkt in de richting van een grooter wijnverbruik, is Geertsma's Wijnhandel te Groningen. Meer dan 50 filialen, verspreid over het geheele land, brengen de edelste wijnen onder het bereik van iedereen. De steeds gevolgde beginselen alleen de betere kwaliteiten, alleen zeer billijke prijzen, alleen maathoudende flesschen, hebben steeds de opening van een nieuw filiaal tot een succes gemaakt. Ook voor Soest en Soestdijk is thans een filiaal gevestigd. De heer B. Kraal, Drogist te Soestdijk heeft blijkens de aankondiging in dit blad de vertegen woordiging van Geertsma's Wijnhandel op zich genomen. De zeer aantrekkelijke openingsreclame zal niet nalaten, de reputatie van meetaf te vestigen. Door de vriendelijkheid van den Heer Kraal die ons een flesch Tarragonaport offreer de, heeft de redactie reeds kennis kunnen maken met de inderdaad heer lijke wijn. Voor ons staat thans reeds vast, dat ook voor onze plaatsen Soest en Soest dijk de opening van het filiaal van Geertsma's Wijnhandel een succes zal blijken. KIPPENLIEFHEBBER De heer v. Groningen aan de Vin kenlaan alhier hoorde in den vroegen morgen omstreeks 5 uur lawaai in diens kippenhok. Hij ging eens kijken en bemerkte een groote herdershond in de ren, die reeds een tweetal jonge Barnevelders had afgemaakt. Om nu den eigenaar van den hond te weten te komen, liet v. G. het dier los en volgde hem, waarna het hem mocht gelukken dezen op te sporen. De politie werd van een en ander kennis gesteld, die heeft bewerk stelligd dat de aangerichte schade door den eigenaar van den hond is vergoed. ORANJEFEEST OP 31 AUG. 1927 Op initiatief van den burgemeester heeft zich voor de viering van den jaardag van Hare Majesteit de Koningin op 31 Augustus a.s. een comité gevormd, bestaande uit de dames Mevr. J. J. C. van der KaayLaman, Mevr. A. BuddingBoeklagen, Mej. M. J. E. Orth en de heeren Mr. G. Deketh, voorzitter, J. C. C. Phaff, secretaris, J. S. van Duren Sr., penningmeester, L. den Bliek, J. G. A. Batenburg, D. Dijkstra en J. van der Flier. Het ligt in de bedoeling van het comité van den 31 sten Augustus een algemeenen feestdag te maken voor oud en jongin de morgenuren zullen allen schoolkinderen verschillende ver maken worden gegeven en zullen ze onthaald worden in de middaguren zal den ouden van dagen een genoeglijk oogenblik worden bereid door het organiseeren van een rijtoer in automo bielen door de gemeente en 's avonds een algemeen, voor een ieder toe gankelijke gratis voorstelling op het feestterrein worden gegeven. Aan de viering van den geboortedag van onze geliefde vorstin Koningin Wilhelmina zal een waardig karakter gegeven worden. Ingezetenen van SoestHet Comité doet een vriendelijk beroep op Uw aller offervaardigheid door een geldelijke bijdrage te verzoeken, opdat de voor genomen feestviering mogelijk worcR kunne slagen. Wanneer door ons comité de vereischte goedkeuring voor het houden eener inzameling zal zijn verkregen, verzoeken wij U beleefd Uwe belangstelling voor het Oranjefeest te toonen door een flinke inteekening op de lijst. CONCERT Het aangekondigde concert der Soester Harmonie hetwelk bij gelegenheid van den verjaardag van de Koningin-Moeder in de muziektent tegenover het raadhuis zoude worden gegeven, is om redenen van ziekte in de omgeving dier tent, gehouden in de Kerkebuurt, des avonds uur, op een terrein naast de voor malige tramremise. Van verschillende kanten hoorden wij stemmen opgaan, die zouden willen, dat de Raad dezer gemeente besloot tot definitieve vestiging van een muziektent hier ter plaatse. Ook wij zijn van meening, dat dit gedeelte der gemeente zich bij uitstek leent voor de plaatsing van een muziek tent, aangezien op de allereerste plaats de regeling van het verkeer beter kan geschieden en niets gaat verloren van de heerlijke muziek, door het oorver- doovend lawaai en geraas van wagens, treinen, automobielen en dergelijke. Wij twijfelen niet of de politie zal ook gebaat zijn met deze totstandkoming doordat zij het verkeer zonder eenig bezwaar kan leiden langs de Kerkstraat. Men heeft dien avond dan ook wer kelijk ongestoord en ongehinderd kunnen genieten van hetgeen de Harmonie ons ten gehoore UITSLAG LOTING DIENSTPLICHT. Bij de gehouden loting op 4 Aug. 1927 in het politiebureau te Baarn, werden de navolgende lotingen uit deze gemeente de achter hunne namen ver melde nummers getrokken. V. Alders, 63, G. van Asch, 46, G. Bakker, 68, J. Bakker, 28, H. H. van Beek, 20, A. v. d. Berg, 70, H. Beuzel, 32, K. G. Beuzel, 33, J. G. de Boer, 23, W. Boersma, 53, C. A. Bos boom, 9, getrokken door een ambtenaar, W. de Bree, 55, als voor, B. W. van Breukelen, 21, als voor, J. v, Breukelen, 56, als voor, A. M. Broeckman, 58, als voor, G. v. d. Broek, 11, als voor, J. d. Broek, 43, G. v. Doorn, 59, G. A. Dorrestein, 34, G. A. v. Dorrestein, 2, C. A. W. Feijth, 48, L. H. Fugers, 7, W. J. Gerritse, 18, G. v. Geijtenbeek, 24, C. F. Hartman, 44, H. v. Herwaar den 6, W. J. Hobbelen, 49, A. J. Horst, 65, H. Houtveen, 15, M. Jetten, 13, B. A. J. Kagenaar 35, (Jetten en Kagenaar jetrokken door Ambtenaar), E. A. v. 't <looster, 5, B. P. Koppen, 41, A. Kuit, 26, getrokken door ambtenaar, E. Kuijper 57, A. G. v. Leeuwen, 10, ambtenaar getrokken, N. G. v. Lume, 42, D. Maassen, 16, E Meerding, 31, ambte naar getrokken, H. J. v. Mill, 27, ambtenaar getrokken, Th. J. Montijn, 64, G. Muller, 3, ambtenaar getrokken, G. v. Nijendaal, 50, J. M. Onderdelinden 51, T. G. Onwezen, 19, ambtenaar ge trokken, G. J. Overhand Landberg, 4, ambtenaar getrokken, C. v. d. Pol, 14, G. A. Pronk, 45, E. Reijersen, 40, Jhr. G. L. Roëll, 52, J. H. v. Roosebeek, 36, H. G. Rupert, 47, C. Ruttenberg, 37, J. Ruijer, 22, ambtenaar getrokken, J. Schaap, 12, H. B. v. Schalkwijk, 71, C. Ch. Slop, 30, ambtenaar getrokken, P. J. Stalenhoef, 1J. Starink, 68, amb tenaar getrokken, G. A. Steen, 54, als voor, A. Veldhuizen. 25, idem, F. v. Velzen, 67, G. S. Vrijburg, 39, getrok ken door ambtenaar, J. Werkhoven, 66, J. G. Westerveld, 17, B. J. F. v. Wou denberg, 60, J. J. F. v. Woudenberg, 61, W. Wijnands, 8, G. Zeijpveld, 29, en H. van Zuidam 62, getrokken door ambtenaar. habeten, sedert de vestiging in Indië, sterk is toegenomen en dat thans slechts 36 cent per inwoner aan onderwijs in het jaar wordt besteed, terwijl schatten gouds als winst op Indische producten jaarlijks verdiend worden en in het Moederland" ontvangen worden. De economische expansie over de heele wereld wordt weder als vóór het jaar 1914 het groote gevaar en men dient de vraag te stellen, hoe is het mogelijk een tweede wereldoorlog te vermijden? Om van den zoogenaamden Volkeren bond of Locarno nog heil of redding te verwachten was volgens spreker een illusie, een ijdele waan. Hij noemde het opmerkelijk, dat Monseigneur Seipel volgens een bericht in het R.K. Dagblad „de Maasbode" tot dezelfde conclusie was gekomen. Ook de leuze van ont wapening en vermindering van bewape ning was niet te vertrouwen. Op een conferentie te Washington, waar men het maken van kleine schepen bepleitte, was dit <iiet op grond van humanitaire overweging, doch om het technisch voordeel, de trefkans van uit de vlieg tuigen te verminderen en daardoor feitelijk de oorlog langer te kunnen volhouden. Ten slotte betoogde de spreker, dat geen oorlog te vermijden is, tenzij de arbeiders van hoofd en hand (ook de non-conbattanten) tot een ander inzicht komen. Tot heden hebben zij de oorlog immers, ook volgens de geschiedenis mogelijk gemaakt. Niet alleen de mannen dus, die onder de wapenen waren, maar zij, die hen aan voedsel en munitie hielpen, uit de mijnen de oorlogsgrondstoffen haalden en de tran sportmiddelen voor het leger bedienden. De eenige oplossing om in de toekomst oorlog onmogelijk te maken zal door de persoonlijkheid gebracht moeten worden, door eendrachtig weigeren aan eenig oorlogsbedrijf mede te doen of te steunen. Zullen de arbeiders hiertoe komen of zullen wij te gronde gaan en met ons de beschaving Deze vraag geldt ons allen, het ant woord is aan de toekomst. T. R. Het voorloopig programma is vast gesteld a.v. 's Morgensmuzikale reveille, optocht van versierde rijwielen, kleine- en groote voertuigen, verschillende groepen waar aan vereenigingen oudste leerlingen der scholen mede kunnen doen, reclame groepen enz. enz. 's MiddagsKinderspelen, tractatie der schoolkinderen, volksspelen en athletiekwedstrijden. 's AvondsGroot concert van zang en muziekvereenigingen en als de financieele medewerking der burgerij van Soesterberg meevalt misschien een vuurwerk. Er is een damescommissie saamge- steld die de geldelijke bijdragen der burgerij in ontvangst zal komen nemen. Wij Soesterbergers hebben alleen dus te zorgen dat die dames niet te vergeefs bij ons aankloppen en het succes van het feest zal dan bijna verzekerd zijn. De heer Mulder stelt evenals het vorig jaar zijn etalage weer ter beschik king van 't feestcomité, voor de prijzen die genoemd comité van de burgerij ontvangt. Vorig jaar was de belang stelling op dit gebied vrij groot en naar wij meenen verwacht het feest comité nog een grooter toestrooming van prijzen. Het feestcomité is samengesteld uit de Heeren Bisschof, Roman en Groote- wal, Bestuursleden der Soesterb. Oran jever. en de Heeren de Ridder, Struwe en Koning, Bestuursleden der Chr. Oranjever. „Wilhelmina". Het Dag. Bestuur bestaat uit de Heeren Bisschof, Voorzitter, Koning Secretaris en Struwe Penningmeester. Kerkberichten. BANKIERS ONTWAPENING EN WERELDVREDE. Op de Nooit-Meer-Oorlog-Meeting BENOEMING De heer E. A. van Selms. onderwijzer te Hilversum, is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot onderwijzer- kweekeling aan de Christelijke school aan de Schoolstraat, hoofd de heer Frederiks. GESLAAGD Mejuffrouw G. H. Pontier, onderwijze res aan de Christelijke school aan de Schoolstraat, is j.l. Vrijdag geslaagd voor de hoofdakte. Alle leerkrachten aan deze school zijn nu in 't bezit van de hoofdakte. ELDERS BENOEMD De heer J. H. v. Heuven, kweekeling- onderwijzer aan de Schoolstraat, is benoemd tot onderwijzer aan de Chris telijke school te Den Dolder, met ingang van 1 September a.s. GUNSTIGE RESULTATEN Volgens het contract dat onze gemeente met Amersfoort heeft gesloten, moet Soest in het eerste jaar afnemen minstens 300.000 (driehonderd duizend) kubieke Meter gas. Het blijkt nu reeds dat dit kwantum verre zal worden overtroffen. Per dag wordt er immers nu reeds afgeleverd 1050 1100 kub. M., dat is dus per jaar ongeveer 400.000 kub. M. Het aantal aansluitingen is thans 900, terwijl er nog 200 perceelen wachten op aansluiting. En nog dagelijks komen er nieuwe aanvragen binnen. Maar het moet ook zoo worden Geen huis zonder gasl POSTDUIVENVER. „DE ZWALUW Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Ottignies afstand 176 K.M. In concours waren 117 duiven welken BEHANDELEN ALLE tBAARN KANTOREN TE BUSSUM I SOEST hield Zondag j.l. op het terrein aan de Bosstraat B. Lansink Jr. uit Amsterdam over bovengenoemd onderwerp een toespraak naar aanleiding van het his torisch gebeuren na 1 Augustus 1914 De opkomst had in verband met het belangwekkend onderwerp, zooals de Voorzitter L. M. van der Es in zijn openingswoord opmerkte grooter moeten zijn. De tijden toch, zoo zeide hij waren ernstig. Uit den grooten oorlog had men blijkbaar nog niet de les getrokken, dat de leuze „wie de vrede wil, bereide zich ten oorlog" een valsche leuze is, want alle staten maken zich tot een nieuwen oorlog gereed en deze dreigt volgens het oordeel van vele deskundigen zeker te zullen uitbreken. In breede trekken schilderde Lansink den oorlog welke onafgebroken vier jaren heeft geduurd in zijn oorzaken en gevolgen. Als treurige gevolgen noemde hij de vernietiging van menschen en goederen, de verminking, de oorlogs invaliden, en de groote werkeloosheid. Als hoofdoorzaak werd het imperialisme alle landen beschouwd. Het was Frankrijk en Engeland niet te doen geweest om het Duitsche of Pruisische militairisme tegen te gaan, zooals be weerd werd, doch wel degelijk om het opkomend imperialisme in Duitschland en perk te stellen. Thans maakt het wereld imperialisme zich weder vaardig, door bewapening op het land en het water, in de lucht en onder zee een nieuwe oorlog te kunnen voeren uit kracht van zijn wezen, uit drang zich nieuw afzetgebied te veroveren. Op China bijvoorbeeld is het oog van de groote naties gevestigd, daar dit land ontelbare mogelijkheden voor winst en geldmakerij aanbiedt, en daardoor ook onderlingen naijver opwekt. Ons land blijft door zijn koloniaal gebied niet achter en voelt zich medegesleept door de omstandigheden ook empirialistische politiek te voeren. Duidelijk kwam dit uit in het tegengaan van de nationale gedachte bij het Indische volk, terwijl dit in eigen land wordt gewenscht en aangewakkerd. Het motief voor de kolonisatie: het brengen van „bescha ving", is moeilijk aan te nemen en eerder een gezochte onwaarheid te noemen, als men weet b.v. dat het aantal analp- BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Betreffende het oqgeluk van den heer C. P. Kuijper, hoofd-inspecteur van de politie te Rotterdam, waarbij onze plaatsgenoot A. de Waal Malefijt mede de behulpzame hand bood om hem te redden, lezen we in deTexelsche Cou rant o.a. het volgende De 48-jarige heer C. P. Kuijper was voor een paar dagen gelogeerd te de Waal op Texel. Bij deze gelegenheid was hij gaan zwemmen in zee. Er stond een stevige wind, noord-noord-west, pal op de kust, de branding was hevig. Het kille water lokte tot zwemmen weinig aan. Was het strand drukt bevolkt, slechts weinigen hadden zich te water begeven. Plots een nare gil, een schrille kreet om hulp Een zwemmer in levensgevaar! Vermoedelijk had hij zich te ver uit de kust begeven en was hij achter de zand bank, welke zich parallel aan het strand uitstrekt in diep water gekomen. Of zijn zwemkust toen te kort schoot dan wel de onderstroom, die bij zeewind zeer krachtig kan zijn, hem parten speelde, kan niet worden uitgemaakt. In die hachelijke positie was het, dat hij met alle macht de aandacht van het strand publiek op zich trachtte te vestigen. „Helpl Daar verdrinkt er een I Help" Angstig ging het van mond tot mond, Men liep te hoop aan het strand. De huishoudster van den heer K. begaf zich te water, maar moest terug- keeren. Op dit moment kwamen juist de heeren A. de Waal M a 1 e f ij t en J. Geerling, leerlingen der Zeevaartschool het strand oploopen. Nauwelijks hoorden zij wat er aan de hand was, of eerst genoemde rukte zich de bovenkleeren van het lijf en plonsde in zee, nageoogd door een van spanning trillende menigte. In korte tijd was de plek bereikt, waar op plm. 55 M. uit de kust de heer K. in nood verkeerde. Een worsteling met de drenkeling, die een wanhopige strijd streed, volgde Hij greep de zwemmer vast, scheurde hem de kleeren van het lichaam en beet hem zelfs in het been. Een reddingsboei werd toegeworpen, maar bereikte zijn doel niet. Een oogen blik liep ook 't leven van de zwemmer gevaar, doch op dat moment schoot Geerling te hulp. Spoedig was toen het strand bereikt. Gedurende anderhalf uur werd bij de drenkeling kunstmatige ademhaling toe gepast, even wel zonder resultaat. Dokter J. E. Prakken, die juist aan het strand aanwezig was, kon slechts de dood constateeren, die vermoedelijk aan hart verlamming moet worden toegeschreven. Een hartelijk woord van waardeering mogen we zeker niet onthouden aan de jonge mannen A. de Waal Malefijt en J. Geerling, die hun leven waagden om te trachten dat van een ander te redden. Als tragische bijzonderheden deelen we nog mee, dat de beide kinderen van de heer K., 11 en 13 jaar, van het ongeval getuige waren en zijn vrouw, ernstig ziek, te Rotterdam wordt verpleegd Wij klagen in onze dagen over den belachelijken, wee sentimenteelen en last not-least kostbaren schoothondjes-waan- die de ware dierenbescherming veel afbreuk doet. Maar een nieuwe klacht dit niet. Een jaar of 50 terug, wist men, ook al uit modegril, een soort dwerg-vorm van den gevreesden bulldog te kweeken en dat werden de veel bespotte Mopsen Puckies, uit de Fliegende Blatter. Echter men vond soortgelijke mode-ex cessen reeds bijde oude Egyptenaren en als levend bewijs hunner dwaasheden wandelt nog steeds onze taxhond over den aardbol. Tax oer-grootvader is geweest de Egyptische windhond, en dan in 't bij zonder de aan rachitis-lijdende windhond Zulke exemplaren waren een tijdlang „in de mode" in het oude Egypte. Men kweekte de Engelsche ziekte kunstmatig, vooral ook bij jongen, die men alle klank in het voedsel onthield. Zoo bleven de beenderen zacht en week, en begon al spoedig krom, onder den last van het groeiende lichaam. Al stammen de teckels echter van een iekelijke hondensoort af, ze hebben zich niettemin door de eeuwen dapper heen geslagen en nu behooren zij tot een vrij sterk hondenras. SOESTERBERG. IN GEVAL VAN BRAND Soesterberg De Commandant van de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg verzoekt geval van brand No. 21 of 32 op te bellen. HOTEL „HUIS TEN HALVE" De ondernemer van Hotel „Huis ten Halve" alhier, heeft in zijn lommerrijken tuin een nieuwe dansvloer laten aan brengen om de danslustigen in de gelegenheid te stellen iedere Woens dagavond en Zaterdagavond te dansen. Men zie verder de advertentie in dit blad. Zondag 7 Aug. 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. P. Mulder van Bunschoten 's Avonds 6 uur Ds. van Schaick, (Doop). SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. HEES Chr. School Voorm. 10 uur Ds Klomp, van Westbroek. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. IJ. Tiemersma te Bleiswijk. 's Avonds 5.30 Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. 's Avonds 5 30 Ds J IJ Tiemersma te Bleiswijk. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm 10 uur en nam. zes uur Ds, B. Oosthoek. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Ds. A D. Wempe, Amsterdam. SOESTERBERG He r v. W ij k c o m m i s s i e. Voorm. 10 uur te Huis ter Heide, Ds. Vethake van Utrecht. Bediening van het H. Avondmaal Avonds 6 uur te Soesterberg, in de Chr. School aan den Postweg de Eerw. Heer v. d. Heuvel, Adj. Dir. Kinderzorg van Amersfoort. Hiermede berichten van onze Dochter Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de deelneming bij het over lijden van onzen innig geliefden Echt genoot en Vader ondervonden. Wed. H. C. LODDER—v. Essen en Kinderen. Soest, 6 Aug. 1927. Muskus is sinds jaren niet meer een modern" parfum. Men kreeg allerlei Amerikaansch-Engelsche mengsels als Jicky", „Cherry-Blossons" e.a. en de naam muskus voert ons alleen in ge dachten terug naar de voorbije dagen der vorige eeuw toen dames met wes pentailles, een queue-de-Paris en chig nons, statig door hooge spiegelzalen gingen, op pluche sofa's neerzaten en zich minzaam onderscheiden met ge bakkebaarde en hoog gestropdaste meneeren. De muskus werd verkregen van een dierde muskus-rat. Men vond deze in Thibet en een uitgebreide jacht was georganiseerd, teneinde het dier in zoo groot mogelijken getale te vangen. Maar langzamerhand daalde de aan voer. Geen wonder 1 Dank zij de hard nekkige jacht begon het muskusrattenras uit te sterven. En thans is de tijd niet ver meer af dat het van de aardbol verdwenen zal zijn. Maar nu hebben dan ook vele schoonen vrouwen zich van prikkelende muskusgeur kunnen omwolken, en dat is voldoende. In ernst: heeft de mensch het recht om een dierensoort, terwille van een luxe gril, die ijler is dan rook en ver vliegt in alle winden, uit te moorden en weg te vagen van de wereld 1 November gevraagd in klein gezin een Inwonend door Mevr. Wessels Boer, Julianastraat 1, Soestdijk. ORANJEFEESTEN SOESTERBERG Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s., zal het feestcomité te Soesterberg wederom feesten organiseeren. Kinderen houden in het algemeen veel van dieren. Maar hun liefde betuigen ze tal van malen met de roerende on beholpendheid van hun jaren, op een manier, die voor het betrokken dier vele malen op een kwelling neerkomt. De ouders doen goed hun kleuters ten dien aanzien eens omstandig in te lichten. Heusch het jonge poesje of de jonge hond vinden de zoo heel innige omhel zingen niets prettig, zoo min als het voortdurend notitie nemen van al hun gedragingen. Ik zag onlangs een jong katje dat de brui van gaf en naar buiten ontsnapte. De kleuters het na, het werd een ware drijfjacht... poesje angstig, met felle oogen en dikken staart, de kinderen ge jaagd En dat allemaal uit pure liefde. Een kind wete, dat een dier geen pop is. Ik heb ook altijd zoo'n meelij met de jonge bokjes en geitjes, tot kinderver- maak aangekocht. Die beestjes zijn bijna steeds voorbestemd om na zeer korten tijd in een stadtuintje te sterven. Eerst zijn ze teer bemind, omhelsd en geknuf feld. De kinderen krijgen al idealen van een bokkenwagen, met een volwassen beest ervoor en besturen, in gedachten reeds trotsch het vehikel. Maar als bokje of geitje in 't kleine stadstuintje niet met de snelheid van een kool groeit, of kwijnt dan vervliegt de liefde en het diertje bekoopt die onverschilligheid dikwijls met den dood. Het is natuurlijk zeer toe te juichen wanneer bij het kind al jong liefde voor het dier wordt gekweekt, maar die liefde moet worden gedragen door eerbied voor het levende wezen. Nooit mag het dier worden tot het speelgoed voor het kind. Wie speelgoed wenscht, houde zich aan den modern Teddy-beer. (Weekblad voor dierenvrienden.) Zondag 7 Aug. is aanwezig ADVERTENTIËN wij U de geboorte ELEONORA MARGARETHA W. P. J. VENEMA M. VENEMA—Veenendaal. Soest, 4 Augustus 1927. Gevraagd voor direct en flinke niet onder 18 jaar, kunnende koken. Adres te bevragen bureau van dit blad. door een dame gestoffeerde Zit- en Slaap kamer met volledig pension tegen eind September. Brieven onder letter N. bureau van dit blad. half huis met lief tuintje, gezondste en rus tigste deel Soest, .pracht uitzicht, beneden 2 jroote kamers, id. keuken, bijkeuken, schuurtje joven 2 slaapkamers en zolder, gas, electrlsch licht. Huurprijs 7 gulden per week. Bizonder geschikt voor 2 of meer dames. Brieven onder no. 94 bureau van dit blad. Een 2-persoons eiken waschkast of tafel met marmeren blad en spiegelopstand. Brieven onder no. 92 bureau van dit blad. tegen elk aannemelijk bod, twee Crapaus en 4 stoelen, eikenhout. Soesterb.straat 14 Soest. met prijs en merk onder no. 93 bureau van dit blad. met recht van koop, vrijst. landhuis, 5 4 6 kamers, gas, waterl., electr., liefst met garage, huurprijs f600.—, benevens landhuisje in nabijheid een der R.K. kerken, huurprijs f 400.—. Br. onder no. 95 bureau van dit blad. liefst ongemeubeld met pension en verpleging gezocht voor bejaard echtpaar. Brieven julianaweg 3b, Soestdijk. Kampeer of tulntent te koop, met ijzeren dak Geraamte 2x2 M., midden 2.50 M. Dagelijks te bez. Soesterb.straat 21 dd. van half negen tot half drie, leeftijd 15 16 jaar. Vosseveldlaan 34, Soest. STEENHOFSTRAAT 55 - TEL. 2164 AMERSFOORT - SOEST

De Soester | 1927 | | pagina 2