T. L. BLOK Steenh.straat 29 Kunstartikelen T. L. BLOK VERHUISD van Vredehofstraat 3, naar ATTENTIE p. J. Clements HET VERLOOP DER FEESTELIJKHEDEN OP 2 EN 3 AUGUSTUS J.L. Konden wij verleden week slechts melding maken van hetgeen met het aanbieden van het huldeblijk namens de ingezetenen van Soest aan H.M. de Koningin-Moeder verband hield, thans willen wij nog een ander vermelden over bedoelde feestdagen en den ge houden étalage-wedstrijd in deze ge meente, die ter gelegenheid daarvan is gehouden en -en groot succes is ge worden. Immers e> .1 114-tal winkeliers namen aan dezen wedstrijd deel en verschillende hebben getoond iets op dit gebied te presteeren. Wij kunnen moeilijk van alle deel nemers een kleine beschrijving geven van hun étalage, waarom wij volstaan met eenige winkeliers te noemen die een étalage hadden gemaakt, die door smaakvolle en keurige opstelling van hunne artikelen onze aandacht trokken. De heer H. van Sitter Jr. had met zijn schoeisel een étalage gemaakt, uitgevoerd met lila papieren stoffeering en latherusbloemen, waarbij viel op te merken, welk mooi schoenwerk deze winkelier in zijn magazijn voorhanden heeft. De eerste prijs, hem door de jury toegekend, mag welverdiend heeten, aangezien de vervaardiger hiermede iets heeft gewrocht, dat op artistieke uitvoe ring kan bogen. De Wed. P. C. W. Foeken toonde 2 étalages, waarvan de afdeeling bedden magazijn ons het beste kon voldoen. Een smaakvol slaapkamer-intérieur, met een goed gekozen electrische ver lichting, maakte deze étalage tot een aantrekkelijk geheel. De heer Joh. Mets had speciaal van zijn étalage een staalkaart gemaakt van Oostersche producten, een en ander een goed beeld gevend, dat in zijn comestibles- en kruidenierszaak een groote keuze van sambals en andere ingrediënten voor de rijsttafel voorhan den zijn. Ook deze étalage vonden wij mooi uitgevoerd. De Wed. G. Kaaik, kapperssalon annex sigarenwinkel toonde 3 étalages, die samen een keurig geheel vormden, en ook een fraaie opstelling van artikelen en aankleeding lieten zien. De heer Alblas, eigenaar der Auto- mobielce .«ale a(«n de van Weedestraat exposeerde in zijn showroom een schit terende Graham-Paige 7 persoonsSedan- auto, waarbij een keurige collectie accessoires viel te bewonderen. Verder waren er nog tal van étalages te bewondereh die een vermelding waard zouden zijn, doch plaatsgebrek noopt ons nadere beschouwing daar over na te laten. Zij, die voor een prijs of eervolle vermelding in aanmerking zijn gel en, hebben wij in ons nummer van ve.._den week reeds gepubliceerd. Df- erlichte étalages trokken 's avonds veel belangstellenden en wij gelooven wel dat verschillende winkeliers met deze reclame succes hebben gehad. Voorts kon men nog een kans maken om in het bezit te komen van een prijs, door het juiste aantal vlaggetjes op te geven die in de étalages aanwezig waren. Zij, die daarmede een prijs ver diend hebben, staan vermeld op een afzonderlijk'. ,-'st in dit blad. Nadat c Donderdagmorgen de feestelijkhei waren ingezet met klok gelui en koraalmuziek vanaf den toren trans der Ned. Herv. Kerk en met heerlijk Zomerweer deze dag inzette, na de vele regendagen die daaraan waren vooraf gegaan, werd om 9 uur in de muziektent op het feestterrein een uit- HUISSCHILDER ENZ. WERKPLAATS TALMALAAN voering gegeven door het kinderkoor van „Apollo" onder leiding van den Directeur H. J. van Maurik, dat op het onlangs gehouden concours te Nijkerk een eersten prijs wist te bemachtigen. Hiervoor i"*-tond veel belangstelling eveneens als or de volksspelenwaarbij men nog ee.i mooien prijs kon bemach tigen. De prijswinners staan afzonderlijk in dit blad vermeld. Tegen 2 uur namiddag bevonden zich op den straatweg veel belangstel lenden om een kijkje te nemen naar de optocht, die voorbij het paleis zou defileeren. Vooral bij het paleis stond een drom van menschen geschaard, waarbij het autoverkeer groote stagnatie ondervond. Wij hebben in ons vorig nummer reeds een uitgebreid verslag geplaatst over het aanbieden van het huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder, zoodat wij daarop niet nader terugkomen, doch willen de samenstelling der optocht nog even memoreeren. Dan dient allereerst te worden ge zegd dat het historische gedeelte wegens beknoptheid niet aan alle verwachtingen beantwoordde, die men daaraan zou kunnen stellen, hetgeen vermoedelijk wel het gevolg zal zijn geweest van gebrek aan contanten doch de goede bedoeling mag geapprecieerd worden. De keuze der costumes vormde een fleurig geheel, waaraan de smaak van den kunstschilder J. Doeser niet vreemd zal zijn geweest. Het vendel boogschutters, gerecru teerd uit de leden der Vrijwillige Brandweer, op wie in dergelijke gevallen blijkbaar nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan, maakte een keurigen in druk. Voor deelname van versierde rijwielen bestond haast geen animo, evenals voor de versierde auto's, waarvan wij slechts memoreeren de wagens van de heeren Iburg en van Duren. De reclamewagens vormden een groep, die veel bekijks had. Op een enkele uitzondering na, nad mei nog -.1 wat ervan gemaakt. Toch mcenen wij, dat Soest in dat opzicht zich nog wel wat verbeteren kan. De uitslag hiervan vindt men even eens elders in dit blad. Nadat te ongeveer 3.15 uur het défilé was geëindigd, werd door de stoet een rondgang gemaakt door het dorp om te ongeveer 5 uur ontbonden te worden op het feestterrein. Te 7 uur 's avonds vond de voet balwedstrijd plaats op het terrein der Voetbalvereniging „Soest" aan de Soesterbergsche straat, waar een wed strijd gespeeld werd tusschen het lste elftal der Voetbalvereen. „Soesterberg" en een gecombineerd elftal uit Soest. Voor deze wedstrijd waren verschil lende medailles beschikbaar gesteld. De belangstelling kon niet buiten gewoon groot genoemd worden. Een draaiorgel zorgde voor de muzikale opluistering. De beide elftallen leverden gelijk spel met 1 1 zoodat de wedstrijd nog overgespeeld zal moeten worden op een nader te bepalen dag op het terrein der V.V. Soesterberg. Wellicht zal dit worden Dinsdag 14 Augustus om 7 uur, doch dit staat nog niet definitief vast. Mr. van Doorne reikte na afloop na mens het Comité aan de V.V. Soesterberg de groote verguld zilveren plaquette uitde elf draagmedailles, die bij den Rijwielhandelaar W. Groart welwillend een plaatsje hebben gehad in de étalage, werden weer opgeborgen om t. z. t. in Soesterberg te worden uitgereikt. Des avonds vonden nog zang-uit voeringen plaats van verschillende zangvereenigingen op het feestterrein, terwijl zoo langzamerhand de gloei lampjes en vetpotjes der geïllumineerde huizen en plantsoenen hun taak aan vingen. Het verlichte rosarium leverde een keurigen aanblik, terwijl ook nog andere verlichte openbare punten een aardige illuminatie te zien gaven. In de F.C. Kuijperstraat maakte de mooie verlichting van de modelslagerij van den heer Mattijssen een mooi effect, dat wij niet kunnen nalaten te vermelden. Maar de hoofdschotel van de illu minatie was wel de buitengewone schitterende verlichting van het landgoed „Braamhage". Duizenden gloeilampjes door den heer G. Landman geplaatst langs de paden en vijvers, alsmede de verlichte bloem perken en de gekleurde lampjes in het geboomte, leverden een schouwspel op, dat door honderden, ja duizenden toe schouwers die een rondgang door dit sprookjesland gemaakt hebben, is be wonderd geworden. De overgroote belangstelling daarvoor maakte politiehulp noodzakelijk om de goede orde daarbij te bewaren. Aan de andere zijde van het dorp trok de illuminatie van den winkel van den heer Ran onzen aandacht. Later op den avond begaven zich velen naar Baarn, waar een prachtig vuurwerk werd afgestoken dat door duizenden werd gadegeslagen. Den volgenden dag werden de fees telijkheden voortgezet met ringsteken per rijwiel voor kinderen en ringrijden met twee-wielige wagens waarvoor nogal animo bestond. Ook hiervan heb ben wij een afzonderlijke lijst gepubli ceerd. Voor ouden van dagen werd 's morgens een autorit georganiseerd waaraan door ongeveer een honderdtal oudjes werd deelgenomen, daartoe in staat gesteld door autobezitters, die zich voor dit goede doel met hun wagens hadden beschikbaar gesteld. Na afloop van dezen rit werden den deelnemers ten huize van den Burge meester versnaperingen aangeboden. Des middags vond het openluchtspel „Je Maintiendrai" plaats in het Baarn- sche bosch, waarvan een afzonderlijk artikel in dit nummer is geplaatst. Des avonds werd een concert gegeven door het Soester Harmoniecorps, af gewisseld door zang van het R.K. Zangkoor onder leiding van den heer H. Th. Horvers, wat een groot en aandachtig gehoor vond. Tot besluit werd 's avonds een fak keloptocht gehouden, waarbij mede werking werd verleend door het eminente muziekcorps der Huzaren uit A'foort. Jammer was het, dat door onjuiste publicaties vele deelnemers zich met lampions enz. hadden opgesteld op het feestterrein, terwijl de groep met muziek en de brandweer met haar materiaal, vanaf de Soesterbergschestraat afmar cheerde. Trouwens de deelname van de ingezetenen aan dezen fakkeloptocht was helaas miniem. Dit wad het einde der feestelijkhe den, waarvan wij in dit verslag onzen lezers een résumé hebben gegeven. PRIJSUITREIKING. A.s. Maandagavond, 8 uur, vindt de prijsuitdeeling plaats in Hotel „Eemland" van de behaalde prijzen van winkelweek, Bloemencorso en Reclame-optocht. De prijswinners(sters) worden beleefd ver zocht op tijd aanwezig te zijn. VLAGGETJESWEDSTRIJD Hieronder laten wij volgen den uitslag van den vlaggetjeswedstrijd, welke ge houden is tijdens den etalagewedstrijd: le prijs A. v. d. Leur, Steenhofstr. 44 2e G. J. Breeden, Prins Hendrikl. 3 3e J. Ages p.a. Haks, Korte Brink- weg. 4e J. W. v. Hees, Steenhofstr. 68 5e Th. Wagner, Steenhofstraat 58 6e Joh. v. Hees, Steenhofstraat 68 7e A. C. v. Hees, 68 8e H. C. Schoemaker, p.a. Groart, v. Weedestr. 36. 9e Gertrude Pape, Kolonieweg22 9ade G. Raauwendaal, Torenstr. 10 10e C. Butzelaar, K. Brinkweg 23 11e J. Platteel, v. Lenneplaan 41. 12e J. van Dijk, Molenstr. 53. 13e Mej. M. M. Oosten, v. Lennep laan 41. 14e Aleida Veldhuis, Burg. Grothe- straat 14. 15e A. v. d. Hoed, K. Brinkweg 16 16e Corrie Schaap, Akkerweg 4. 17e Esje Lammertse, 12. 18e Bets Marks, F. Huycklaan 11 19e R. Butselaar, K. Brinkweg 23. 20e Ferdina Schothorst, Soesterb. straat lo. 21e Mej. Schoonderbeek, Ferd. Huycklaan 11a. 22e G. Endendijk, B. Grothestr. 14 23e Toosje v. Ravenhorst, Korte Bergstraat 7. 24e Annie Wouters, Korte Bergstr. 7 25e A. v. d. Bremer, 7 26e Chris Uiterwijk, Wald. Pyr- montlaan 1 27e Jetty Gerritse, Beethovenlaan 20 28e Mej. M. v. d. Bremer, Korte Bergstraat 7. 29e E. Endendijk, B. Grothestr. 14 30e Piet v. d. Bremer, Korte Berg straat 7. 31e B. van As, Rembr.laan 32. VOLKSSPELEN SOESTER FEESTEN. Bij de verleden week gehouden Soes ter feesten, werden tijdens de Volksspelen de volgende prijzen behaald, voor: Balwerpen. le Prijs J. v. d. Woude, 2e G. Roest, 3e M. Verkerk, 4e M. Hamersvelt, 5e M. v. d. Embt. Bloempotslaan. le Prijs W. Derks, 2e W. v. Hees, 3e B. ten Raa, 4e J. Brouwer, 5e A. H. Butselaar. Eierloopen. le Prijs L. v. d. Berg, 2e M. v. Wieren, 3e J. v. Ee, 4e T. Kaats. Estafetteloop 1012 jaar. le Prijs Ch. Kok, 2e T. Versloten, 3e M. v. d. Burg. Estafetteloop 12 jaar en ouder, le Prijs J. Overbeeking, 2e G. Over- beeking, 3e N. Rootselaar. Turfrapen, meisjes, le Prijs H. Muis, 2e A. Smits, 3e H. Verwoerd, 4e M. Engel. Turfrapen, jongens, le Prijs J. Tijma, 2e H. A. Herwaarden, 3e T. Verwoerd, 4e M. v. d. Berg. Knippen. le Prijs L. v. d. Burg, 2e R. Kok, 3e G. Wagner. Vliegeren 1012 jaar. le Prijs Floor, 2e Polmer. Vliegeren 12 jaar en ouder, le Prijs Adema, 2e Rijnthaler. Zakloopen. le Prijs C. Brons, 2e J. den Beste, 3e J. Kamerbeek. Hardloopen met hindernissen, le Prijs G. Wagner, 2e A. Fugers, 3e W. Galenkamp, 4e A. Tijma, 5e A. de Beste, 6e A. Verkerk, 7e M. Lusten- houwer. Voor versierde rijwielen, auto's enz. alsmede voor de reclame-optocht, werden de volgende prijzen toegekend Versierde Rijwielen Bloemencorso. Voor eigen werk: le prijs J. v. d. Broek, 2e G. H. v. d. Broek, 3e A. v. Esch, 4e Freddy Klaassen. Voor vakwerk: le prijs Fijtje van Esch, 2e Joh. Kraaijenhagen, 3e Jac. Verkerk, 4e H. A. v. Herwaarden. Versierde Auto's Bloemencorso, le en Eereprijs: M. Iburg, le prijs J. v. Duren |r., 2e A. W. 't Lam. Versierde Wagens Bloemencorso. Waar in deze groep slechts één wagen uitkwam, werd aan H. Butselaar voor zeer fraaie versiering een hoofdprijs van het comité toegekend. Reclame-optocht, le Prijs A. v. d. Deijssel, 2e Wed Blanken, 2e F. Breure, 3e H. A. W, Luschen, 4e L. Vervat. 5e A. van Kempen 6e W. Bos. UITSLAG RINGRIJDEN Hieronder laten wij volgen den uit slag van het ringrijden tijdens de Soesterfeesten op 2 en 3 Aug. j.1. Ringrijden met paard en rijtuig Mej. Rouwendaal le prijs, L. C. Kok Hz. 2e prijs, C. A. Kok 3e prijs, A. v. d. Bremer 4e prijs, S. Pronk, 5e prijs. Ringrijden met fietsen Jongens en Meisjes van 12 tot 15 jaar J. Verwoerd le prijs, N. Butselaar 2e prijs, M. Hilhorst 3e prijs, M. Matilda en M. v. d. Linden, hebben geloot om de 4e en 5e prijs. Ringrijden met fietsen Meisjes en Jongens 15 Jaar en ouder C. 'tLam le prijs, D. Westenmeyer 2e prijs, Altena 3e prijs. HET LANDSPEL JE MAINTIENDRAI Vrijdagmiddag werd in het bosch te Baarn, nabij de groote kom, dit landspel gehouden, georganiseerd ge zamenlijk door de commissies uit Baarn en Soest. Te ongeveer half drie arriveerden H.M. de Koningin-Moeder met H. K, H. Prinses Juliana op het terrein. Dochtertjes van de heeren Koenders, Wijnja en Neumann boden bloemen aan de hooge gasten aan, terwijl doch tertjes van de heeren den Beste, Heins en Sandberg de eer mochten hebben de keurige programma's aan te bieden Nadat de Koninklijke gasten in de voor hen gereserveerde loge hadden plaats genomen, sprak de heer Neumann de openingsrede uit. Hij memoreerde de banden, die Baarn en Soest ver bonden aan H.M. de Koningin-Moeder door de aloude Hooge Ambachtsheer lijkheid. Daarom was het hem zoo'n groot genoegen, dat die twee gemeenten thans, eendrachtig en gezamenlijk, bij de feestelijke herdenking van den 70sten verjaardag van H.M., dit symbolische landspel konden vertoonen aan de hooge gasten. De bedoeling was niet te geven een tooneeJstuk als publieke vermakelijkheid doch slechts een symbolische voorstel ling te geven van een stukje vader- landsche historie uit den tijd van 1914—1918. Na een driewerf hoezee op de Kon. familie te hebben uitgebracht, door alle aanwezigen gretig overgenomen, werd met het spel begonnen. Een uitvoerige beschrijving te geven, zou te veel plaatsruimte innemen. Bepalen wij er ons toe even aan te stippen de geschiedenis der mobilisatie, de opwinding, die toen heerschte, de eerste dagen, de latere spanning, de wijze waarop zoowel land- als zeemacht hun plicht deden, de drukkende econo- worden wegens opheffing tegen veel verminderde prijzen uitverkocht. ADRES STEENHOFSTR. 29 b. d. Talmalaan mische omstandigheden en ten slotte het feit, dat Nederland buiten den wereldoorlog bleef. Dit alles werd door tal van personen door actie en zang uitmuntend voorgesteld. Jammer was het, dat door den grooten afstand van de medespelenden tot het publiek (het water der groote kom lag er tusschen), alles niet steeds behoorlijk hoorbaar overkwam. Zij, die niet over een zeer krachtig geluid konden be schikken, zooals bijv. de Nederlandsche Maagd, hadden moeite zich aan den overzijde van het water verstaanbaar te maken, vooral als de wind de bladeren der boomen deed ritselen. Aankleeding en regie was echter uitmuntend en al is dan ook wel eens wat van het gesproken woord verloren gegaan, door de actie kon men dit kijkspel toch steeds zeer goed volgen. Het applaus na elk bedrijf van de zeer velen, die de opvoering bijwoonden, bewees wel ten volle, dat men de opvoering zeer waardeerde. Regeling en voorbereiding waren danook ongetwijfeld in zeer goede handen geweest en het zal voor de organiseerende comité's van Baarn en Soest een groote voldoening zijn ge weest, dat dit spel zoo vlot van stapel is geloopen en zooveel bezoek heeft getrokken. Te ongeveer 4 uur kwam ook nog H.M. de Koningin zelve hare belang stelling toonen, en de geheele konink lijke familie betreurde het ten zeerste niet in staat te zijn de opvoering tot het einde toe bij te wonen. Na de Comité-leden voor het gebodene bedankt te hebben, spraken de hooge gasten ook nog waardeerende woorden tot den schrijver en leider van het landspel, Majoor Kapteyn, en verlieten te ruim half vijf het terrein. Eerst over vijven was het spel ten einde en konden de drommen toe schouwers tevreden en voldaan aftrekken Hiermede berichten wij, dat de Heer door ons aangesteld Is als adver tentie-colporteur voor dit blad. Hem in de gunst van H.H. adverteerders aanbevelend. De Administratie van „DE SOESTER" DANKBETUIGING. Wij ontvingen ónderstaanden brief en voldoen zeer gaarne aan het verzoek van den heer Burgemeester tot publi catie daarvan: Soest, 8 Augustus 1928. WelEd. Heer. Van Hare Majesteit de Koningin- Moeder ontving ik de opdracht om aan allen, die medegewerkt hebben aan de huldiging van Hare Majesteit op 2 Aug. Haren bijzonderen dank over te brengen. Ik verzoek U middels Uw blad aan deze opdracht te mogen voldoen en daaraan tevens de mijne te mogen toe voegen. Het heeft mij goed gedaan te mogen ervaren de spontaniteit der uiting van de verknochtheid der liefde, eerbied en dankbare waardeering der burgerij voor Soest voor Hare Majesteit. Het was een schoone huldiging van onze geliefde Koningin-Moeder. Hoogachtend. G. DEKETH, Burgemeester ARBEIDSBEURS 7 Metselaars, 12 Opperlieden, 7 Grondarbeiders, 8 Losse Arbeiders, I Schilder, 1 Typiste, 3 Timmerlieden, 1 Winkelj., 1 Verstelnaaister, 2 Kan toorbedienden, 3 Landarbeiders, 1 Koetsier, 1 Machinale Houtbewerker, 1 Carosseriebouwer, 1 Bouwk. Opzichter 1 Metaalbewerker. MISHANDELING Bij de politie is aangifte gedaan van een geval van mishandeling van een zekeren G. v. L., een nog minderjarigen jongen, werkzaam op de waschfabriek van Kuijer alhier. Tegen v. d. H. mede werkzaam op genoemde fabriek, die v. L. danig had toegetakeld werd proces verbaal opge maakt, wegens het plegen van mishan deling. GEVONDEN VOORWERPEN Een kindertaschje, damesspeld, 2 huissleutels, rol telefoondraad, paar handschoenen, regenjas, schroefsleutel, sierspeld, muilkorf, gummispons, rijwiel- belastingmerken, en een vulpen. Aangeloopen een hond en poes. ZOMERFEEST Gaarne verwijzen we onze lezers naar een advertentie in dit blad be treffende een groot gecostumeerd Zomer feest in het Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg, hetwelk geheel staat on der leiding van den Heer Johny Hopman, Ged. Dansleeraar. NIEUWE ZAAK De heer Klaassen opende dezer dagen aan de Vredehofstraat een lunchroom in de voormalige kunstzaal van den heer T. L. Blok. Men heeft daar een gezellig zitje en wij hopen dat de ondernemer zich in druk bezoek mag verheugen. CONCOURS De Mannenzangvereeniging „Apollo" neemt Dinsdag a.s. deel aan het groot Nationaal Concours te Eemnes, en komt uit in de eerste afdeeling Man nenkoren. „APOLLO's KINDERKOOR Men verzoekt ons mede te deelen, dat de kinderen van „Apollo's Kinder koor" repetitie hebben Woensdagavond om half 6 en niet Donderdag. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Soignies (198 K.M.), op Zondag 5 Aug. 1.1. In concours waren 172 duiven welke om 9.50 uur werden gelost met N.W. wind. Een medaille voor de eerste, werd gewonnen door B. Groenevelt. Aankomst als volgt: Groenevelt le, 21e. J. v. d. Brink 2e, 9e, 10e, 27e, 28e. J. C. de Bree 3e, 4e, 5e, 16e, 30e. W. Roest 6e, 17 e. G. Vonk 7e, 23e, 24e, 34e. W. Onrust 8e, 11e, 31e. H. Pauw 12e, 19e, 29e, 33e. M. v. Kooi 13e, 15e. C. Kooge 14e, 18e. C. Helmken 20e, 21e, 25e. G. Sukel 26e. H. Onwezen 32e. BEVORDERD De le Luitenants-vliegeniers G. A. Koppen, de bekende Holland—Indië- vlieger en van Weeren, zijn bevorderd tot Kapitein. OPENING SPORTTERREIN E.S.V.A.C. Vele honderden hadden zich niette genstaande het druilige weer Zondag middag 1.1. begeven naar het nieuwe sportterrein aan de Schrikslaan ten einde getuige te zijn van de opening en de daarna te volgen wedstrijden. Het aantal bezoekers bedroeg ruim 500, een getal dat voorheen nog nimmer op eenig voetbalterrein in Soest is bereikt. Kort na half twee opende de heer Langelaar als plaatsvervangend voorzitter van de vereeniging Van Lennep's Sportpark de rij der sprekers en droeg met een toe passelijk speechje het terrein aan de voetbalvereniging E.S.V.A.C. in den persoon van den voorzitter, Mr. van Doorne, over. Hierna sprak de burge meester Mr. Deketh, beschermheer van E.S.V.A.C., het officieele openingswoord, daarbij op dezen dag van toepassing makend het woord van Nic. Beets Zegepraal zij Uw doelVervolgens nam de voorzitter van E.S.V.A.C. het woord, daarbij allereerst memoreerend hoe E.S.V.A.C. vier jaar geleden nog moest beginnen en kans gezien heeft in dien tijd een eigen clubgebouw te betalen, en thans dit schitterende terrein in ontvangst te nemen. Spreker dankte de spelers van E.S.V.A.C. die getoond had den het ware enthousiasme voor hun vereeniging te hebben, door vrijwel alles wat op het terrein was aangebracht met eigen krachten te doen. Ook het ge meentebestuur, het architectenbureau en het bestuur van „Van Lennep's Sport park" die allen zoo hadden medegewerkt om te bereiken wat heden bereikt was, werd namens de vereeniging hartelijk dank gebracht. Spr. verzocht vervolgens den burgemeester het terrein officiéél te openen door het hijschen van de E.S.V.A.C.vlag, waaraan deze onder groot gejuich voldeed. Daarna sprak nog de voorzitter van het bestuur van den Utr. Prov. Voetbalbond die E.S.V.A.C. com plimenteerde met het prachtige terrein en er op wees hoe ook de in bezitne ming van dit terrein weer een stap nader is tot het bereiken van wat door sport bereikt moet wordeneen gezonde maatschappij. Ten slotte sloot de heer Van Duren Jr. de rij door het E.S.V.A.C. bestuur namens de veteranen een fraai bloemstuk aan te bieden. Hierna ving de eerste wedstrijd, die tusschen de Soester veteranen en de E.S.V.A.C.ve- teranen, aan. Al werd natuurlijk geen hoogstaand spel te zien gegeven, tal van spelers toonden nog het ware enthou siasme te bezitten, zoodat de wedstrijd een prettig en boeiend verloop had. Tot twee minuten voor het einde leidden de Soester Veteranen met 2—1, doch in die laatste minuten keerde Vrouwe Fortuna tegen hen en zoowaar eindigde de wedstrijd met 32 voor de E.S.V.A.C. veteranen. Daarna kwam de „big match"tusschen U.V.V. en Het Gooi, beide eerste klas N.V.B.-CIubs. Het publiek heeft kunnen genieten van een prachtigen wedstrijd. Voor de rust was U.V.V. beslist sterker, doch na de rust waren de bordjes ver hangen. Het leek ons toe dat deGooi- spelers over meer uithoudingsvermogen beschikten, want zij zaten tot het einde toe op den bal (in figuurlijken voetbal term gesproken natuurlijk 1) terwijl U.V.V. danig verslapte. Het Gooi won verdiend met 7—4, waarbij echter gememoreerd dient te worden dat de U.V.V.-keeper, Bakker, invaller uit het tweede elftal, beslist drie doelpunten had moeten voorkomen. De wedstrijd was spannend, het publiek genoot en toonde een enthousiasme als hier tot dusver nog niet gezien werd. Na afloop werden de elftallen en het E.S.V.A.C.bestuur op de gevoelige plaat vastgelegd, waarna Mr. van Doorne aan Het Gooi den prijs, zijnde een zilveren beker, overhandigde en aan U.V.V. een zilveren herinnerings plaquette van E.S.V.A.C. Zeer zeker heeft deze wedstrijd er veel toe bijgedragen de voetbalsport in Soest populair te makenwij twijfelen er ook niet aan of de volgende Zondagen zullen de door E.S.V.A.C. uitgeschreven serie-wedstrij den weer veel belangstelling trekken De spelers waren vol lof over het veld en de inrichting, zoodat hiermede wel de proef op de som is geleverd dat E.S.V.A.C. een terrein rijk is geworden dat voor eerste klas kan gelden Onder de wedstrijden luisterde een tiental mu zikanten de feestelijkheid op, al had een van hen bijkans zijn instrument, den grooten trom, er bij moeten inschieten, doordien een kogel van den U.V.V.-mid denvoor dit instrument raakte met een voltreffer tot groote ontsteltenis van de blazers, die haast achterover vielen van schrik, en tot even zoo groote hilariteit van het publiek. De „note gaie" hoort er toch eigenlijk bij op zoo'n dag. Wij besluiten dit verslag met een hartelijken gelukwensch aan E.S.V.A.C. en hopen van harte dat dit blad nog vaak den roem van E.S.V.A.C. zal mogen ver kondigen. Op jongensThans gewerkt voor het kampioenschap van jullie af deeling 1 SOESTERBERG KINDERFEEST VAN 2 AUGUSTUS 1928 le SOESTERBERG Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, was er den Schoolkinderen een leest bereid in den lommerijken tuin van 'tHuis ten Halve" alhier. Circa 300 kinderen hadden zich in genoemden tuin verzameld, terwijl de clow van den avond „De Poppenkast" hoewel nu nog gesloten reeds hunnen aandacht had. Het Soesterbergsche Fanfarecorps was ook aanwezig, de Heer Wegman nam de leiding en 300 kinderen zongen het „Wilhelmus", begeleid door het Fanfare corps. Hierna „Poppenkast", tractatie, muziek poppenkast enz. zoodat 'teerder dan iemand vermoedde, 9 uur was —voor vele kinderen meer dan bedtijd Met een „tot 31 Augustus" Meisjes en Jongens, uitgesproken door den Voorzitter van het Feestcomité te Soes terberg, gingen de kleintjes netjes twee aan twee het hek uit en werden toen nog een reep in de hand gestopt. Dank verdient het Feestcomité voor het organiseeren vanjdezen avond, maar niet minder de poppenkast-artist, die z'n spel zöö speelde, dat ook menig oudere dit vol spanning volgde en lachen moest om de leutige zetten. Dank ook aan het R.K. Fanfarecorps, dat door zijn verdienstelijken muziek de avond opvroolijkte. ORANJEFEESTEN SOESTERBERG Het programma voor 31 Augustus is vastgesteld. Het luidt als volgt: Voorm. 7 uur: Reveille door de R. K. Fanfare. Voorm. 9 uurAubade der School kinderen, daarna optocht naar het feestterrein. Nam. 1.30 uur: Begin der Atletiek wedstrijden. Nam. 2.30 uurVolksspelen, bestaande uit: Ringrijden per rijwiel voor Dames en Heeren. Tonsteken (als vorig jaar), Hanengevecht en Bakerschaken. Des avonds: Een groot concert van de drie plaatselijke zangvereenigingen onder leiding van den Heer Wegman en het Chr. Fanfarecorps uit Huizen. Tot slot het muzikale karakterstuk „De slag bij Waterloo". Ten slotte zal het Feestcomité trachten, niet alleen den ouden van dagen (door een autorit dwars door Soest) een prettige dag te bezorgen, maar ook hen, die door ziekte niet van de feest vreugde zullen kunnen genieten. Daarom dient Soesterberg het feest comité te steunen, opdat dit feestpro gramma en vooral het laatstgenoemde goed uitgevoerd kan worden. SPORT VOETBAL E. S. V. A. C. In aansluiting op de openingswed strijden van Zondag 1.1. vinden 12, 19 en 26 Augustus Seriewedstrijden plaats. Prachtige prijzen zijn voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld. Het programma voor Zondag 12 Aug. a.s. is als volgt 1 uur E.S.V.A.C. II—Breukelen II. 2.15 uur Nijkerk I—V.O.P. I. 3.30 uur H.V.C. I—B.F.C. I. Het sportlievend publiek kan dus a.s. Zondag van eenige fraaie wed strijden getuige zijn. Vooral in de wedstrijd der 2e klas N.V.B.-clubs H.V.C. en B.F.C. zal het niet aan spanning ontbreken. De toegangsprijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. De prijzen zijn te bezichtigen in de etalage van den heer Kroonsberg, Sigarenmagazijn, Van Weedestraat. Kerkberichten. Zondag 12 Augustus SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. L. G. Bruijn, van Bergschen Hoek (voor Ds. J. C. W. Kruishoop). SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Dr. J. Th. Ubbink, van O. en W. Souburg, (voor Ds. J. I. v. Schaick). 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. W. van 't Sant, van 's Gravenhage. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. W. van 'tSant, van 's Oravenhage. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. De Bruijne, van Zwolle. VRIJZ. OODSD1ENSTIOEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. K. A. Bever sluis, van Zutphen. SOESTERBERO Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam. 6 uur de Heer H v. d. Heuvel, van Amersfoort. Huis ter Heide Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra.

De Soester | 1928 | | pagina 2