Voskuyl's Fofohandel Transpireerende Voeten De strijd tegen de Vivisectie Vrijstaand Landhuis Hypotheek gevraagd Haver Handappels Kindermeisje Kippenhok mer Ren Apothekers Assistent(e) Examen Apotheek Ten Brink en Vermolen Dameskoor „Euphonia" UITVOERING BRAAMHAGE" A. J. S. KUIJPERS Meubelmakerij, Stoffeer- derij - Meubelmagazijn Dienstbode Pension Pension, H. AIKES Ned., Fr., D. en Eng. Taal en Handelscorr. GEMEENTE SOEST 35.000 K.G.DuitscheBrech- cokes No. 2. 35.000 K.G. Hollandsche Gietcokes No. 2 250 H.L. geklopte gascokes 300 H.L. Hollandsche Anth- raciet No. 2 30|50 m.M. 300 H.L. Belgische Anth- raciet No. 2 30|50 m.M. 3500 stuks Aanmaakturven Soestdijk v. Weedestr. 53 Telef. 2056 (Autokluis) BaarnLaanstraat 103 Telef. 396 BI JENHONIG R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit L. VAN VUGT f Zaterdagmorgen 1.1. werden de be woners van Heuvelweg en omgeving opgeschrikt door het gerucht dat de hier zoo w ende vroegere beheer der van H Eemland de heer Van Vugt zich het leven had benomen, een gerucht dat inaar al te spoedig bleek waarheid te bevatten. Wat „men" ook omtrent de oorzaken die hem tot dezen wanhoopsdaad gebracht mogen hebben, moge fluisteren, geen van ons kan doordringen tot de ongetwijfeld grooten inwendigen strijd die hij heeft gestreden en die hem tot dien daad bracht. En als wij eenige woorden te zijner nage dachtenis schrijven, dan is dat omdat wij hem herinneren als den jovialen exploi tant van Hotel Eemland, die voor ieder steeds een vriendelijkeu groet en een vroolijk woord overhad. In de goede dagen, toen de malaise ook op zijn zaak den stempel nog niet had gedrukt, waren de zalen van Eemland vaak ge vuld met vroolijke gasten, waartusschen Van Vugt zich bewoog, ijverig zorgend voor het goede verloop van den avond en onderwijl links en rechts zijn kwink slagen plaatsend. Materieele en huise lijke zorgen waren oorzaak dat hij zijn zaak aan anderen overdeed; en lang zamerhand schijnen die zorgen hem zoo te zijn gaan 'ukken, dat hij het einde verkoos bo on deze. Wij willen en mogen hier geen oordeel vellen. En niet alleen wij niet, maar evenmin anderen, ook al meenen zij daartoe gerechtigd te zijn „tot afschrikking" van anderen. Weinig piëteitvol, al betreft het dan ook maar dien eenvoudigen Van Vugt, vinden wij het dat zijn dood wordt aangegrepen als onderwerp om over uit te wijden tegenover hen die zich Zondagmorgen ter kerke hadden begeven, en weinig in overeenstemming met Gods woord dat niet voorschrijft zondaren te veroordeelen, maar voor hen te bidden. En zij die gemeend hebben zich zelve tot rechter en be- oordeelaar in dezen te mogen stellen, zij mogen bedenken dat het: „Oordeelt niet opdat gij niet geoordeeld worde" ook voor hen geschreven staat. En zij behoeven het oog niet zoo heel ver buiten Soest te richten om te zien dat zelfs herders der gemeente slechts menschen zijn, voor wie, evenals voor alle andere menschen geschreven is: „Die staat, ziet toe dat hij niet valle". Het oordeel is niet aan ons, menschen. Wij kunnen en mogen slechts medelij den hebben met wie onze sympathie dan ook heeft. En wij zijn overtuigd, dat velen die den soberen lijkstoet hem naar zijn laatste rustplaats zagen bren gen, en hem gekend hebben zooals wij, mèt ons v. Vugt een deernisvollen laat- sten groet hebben nagefluisterd. en transpireerende handen en oksels moet men bei-nndelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de me_ot afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten PRIJSUITDEELING HOTEL „EEMLAND" Maandagavond j.1. bevonden zich in de zaal van genoemd hotel een aantal bezoekers die aan de oproeping gehoor hadden gegeven om de door hen be haalde prijzen in ontvangst te nemen. De feestcommissie die zich met de leiding van de feestelijkheden op 2 en 3 Augustus j.1. had belast, was voor deze prijsuitdeeling nog eens te samen gekomen en had plaats genomen achter een tafel waarop zeer mooie p': prijkten. Burgemeester Deketh, Eere-Voorziiter van genoemde commissie, nam na een korteleidingvan WethouderKoenders, het woord, waarbij hij nogmaals dank bracht aan alle deelnemers, die aan de feestelijkheden hadden medegewerkt en aan hen die bij de huldiging van H.M. de Koningin-Moeder aan het défilé hadden deelgenomen. Spreker zeide dat H.M. zeer getroffen was door het hul deblijk van de Soester ingezetenen en in de bladen had hij reeds aan de opdracht va M. voldaan om namens haar den d daarvoor aan de inge zetenen ovei te brengen. De Burgemeester reikte den geluk kigen deelnemers de verschillende prijzen uit. Daaronder bevonden zich fraaie klokjes, barometers, een water en een likeurstel enz. enz. Den heer Joh. Mets werd door de jury wegens het grootst aantal behaal de punten een extra medaille toegekend, welke hij echter, en met hem een aantal andere prijswinnaars, waarvoor de diploma's nog niet gereed waren, nog niet in ontvangst kon nemen. Na de uitreiking bleef men nog ge ruimen tijd gezellig bijeen, waarbij een strijkje, dat inmiddels ontboden was, voor de muzikale opluistering zorgde. DÉFILÉ. Donderdagmorgen hebben het 5de en 21ste Regiment Infanterie uit A'foort gedefileerd voor H.M. de Koningin- Moeder op het Paleis Soestdijk. De zeer groote stoet, met muziek, vaandel en veel bereden officieren trok ook in onze gemeente veel aandacht en veroorza tl- te hier en daar nog al eens een ver' vjrsopstopping. Tegen 12 uur werd, <ia een korte rustpooze in onze gemeente, de terugtocht aanvaard. GESLAAGD. De heer Fokkens, hoofd der Chr. U.L.O.-school, is geslaagd voor het examen Duitsch M.O. AUTO-ONGEVAL. In den nacht van Woensdag op Don derdag reed een automobiel, die de bocht te ruim nam, het hek van den bakker Stalenhoef aan de Kerkstraat achter de Hervormde Kerk, onderste boven. Bevreesd voor de gevolgen reed de onbekende chauffeur met vol gas door. GESLAAGD De heer D. C. van Kempen, maga zijnmeester der Vrijwillige Brandweer en leider van de lichamelijke oefeningen dier Vereeniging, is voor het examen Lichamelijke Opvoeding M.O. geslaagd. Ongetwijfeld een mooi succes voor hem, waarmede wij hem van harte feliciteeren. OPENLUCHTSPEL „DE WITTE NON" ln het bosch aan den Soesterberg- schestraat waar voor twee jaar „Het Teeken des Kruises" als openluchtspel werd gegeven, wordt thans opgevoerd „De Witte Non". Een vergelijking met de opvoeringen voor twee jaar kan niet anders dan ten nadcele van dat wat thans gegeven wordt uitvallen. De verzorging van het terrein zelve is al uiterst primitief. Voor een beetje behoor lijker zitplaatsen had toch wel zonder veel meer kosten kunnen gezorgd worden. Ook de afzetting laat te wenschen over, zoodat tal van kijklustigen dit schouwspel gratis bijwoonden. Het tooneel is te eenvoudig gehouden. Ook daaraan had wel wat meer zorg besteed kunnen worden. Natuurlijk leent zich een stuk als „Het Teeken des Kruises" meer voor decoratie, zoodat dit al dadelijk vóór heeft dat behalve het gesprokene ook de aankleeding en ensceneeringniet nalaatden toeschouwers te boeien. Wat „De Witte Non" zelve betreft, dit stuk is ongetwijfeld als „uit den tijd" te bestempelen. Daarom mag ook zeker wel terstond daaraan worden toegevoegd dat de spelers een compli ment verdienen voor de wijze waarop het gespeeld wordt, aangezien in de eerste plaats d&irdoor een gang naar het openluchtspel zeker de moeite en het geld wel waard is. De strekking van „De Witte Non" is zeer eenzijdig, zij isde verheerlijking van het katho lieke geloof en wel speciaal van de kloostergelofte. Wij kunnen ons dan ook wel indenken dat, wat de appreciatie van het stuk als zoodanig betreft, de katholieken het meer zullen waardeeren als de niet-katholieken. De inhoud er van is onzen lezers reeds medegedeeld. Zooals gezegd is het speciaal het spel der artisten dat het stuk draagt. Alle zonder uitzondering spelen uit stekend en het was ons dan ook zeer aangenaam de kennismaking met het gezelschap Langenaken te hernieuwen. Het is daarom ook werkelijk jammer dat aan de aankleeding van het stuk niet meer zorg is besteed. Het maakt thans zoo echt den indruk „op een koopje" te zijn gebeurd. De lommerrijke schilderachtige omgeving leent zich zoozeer voor een effectvolle aankleeding, dat men waarlijk lang zou tkunnen zoeken alvorens een plaats te vinden die door hare natuurlijke gesteldheid meer de gelegenheid biedt om met wat meer moeite ook de bekoring voor het oog te verhoogen. Wanneer dan ook H.M. de Koningin-Moeder van de haar gezonden uitnoodiging zou gebruik maken om een opvoering bij te wonen, dan raden wij het comité wèl aan, te trachten aan de hierboven genoemde aanmerkingen zooveel mogelijk tegemoet te komen ten einde in ieder geval te voorkomen dat al te groote poverheid niet den goeden indruk van het spel verdringt. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen te Soest. 1. W. Duits, Nijkerk 2. 3. 4. 5. Mevr. Neurmager-Hart, IJmuiden 6. A. W. Albers, Amsterdam 7. Behanger, Bilthoven 8. J. P. C. Hoogenraad, 9. Wed. Visscher, Amsterdam 10. Puckie Timmers, 11. K. Visser, Zeist 12. Curt Miihe, Osnabrück SOESTERBERG GECOSTUMEERD ZOMERFEEST HOTEL „HUIS TEN HALVE" Woensdagavond j.1. had in den tuin van bovengenoemd Hótel alhier, het in ons vorig nummer geannonceerde gecos- tumeerde Zomerfeest plaats. De exploitant van „Huis ten Halve" de heer Putman, mocht dit feest dat hij georganiseerd had, begunstigd zien door een mooien avond, zoodat eenige honderden bezoekers in de feestelijk verlichte tuin aanwezig waren. De heer J. Hopman die met de leiding was belast, kon den bezoekers een keurige verlichte en versierde tuin toonen, waarin ook een aaydige cham- pagnebar een plaatsje had gevonden. Boven het dansplankier waren slingers van gekleurde vaantjes gespannen, terwijl tal van gekleurde electrische lampjes zich in het geboomte strengel den en den tuin een fantastisch aanzien gaven. Bij ons bezoek was de dansvloer reeds door een fleurig gecostumeerd gezelschap betreden, dat bij afwisseling op de muziek van een strijkje en het accordeon-trio „de vroolijke Volendam- mers", zich met het dansen niet onbe tuigd liet. Wij maken speciaal melding van 2 excentrieke clowns, die zich onder de gecostumeertfen bevonden en die vol komen in stijl met hun costuum zich in het bonte gezelschap gedroegen. De flesch champagne die 't tweetal als prijs in ontvangst mocht nemen, was welverdiend. Nadat het gecostumeerde gezelschap door de jury, bestaande uit de heeren Truyens, Warnaar en van Abkoude, had gedéfileerd om door haar te worden beoordeeld, werden aan verschillende deelnemers een prijs uitgereikt. Daarna vereenigden zich de gecos- tumeerden tot een groote groep, die de fotograaf met behulp van de mag- nesiumflits op de gevoelige plaat vast legde. Men bleef daarna nog geruimen tijd gezellig bijeen, waarvan de danslustigen tot diep in den nacht een dankbaar gebruik hebben gemaakt, zoodat de heer Putman op een prachtig geslaagden avond mag terugzien. GEVONDEN VOORWERPEN 1 Lederen muilkorf, gummispons, rij wielbelastingmerk, huissleutel, kinder vouwwagentje, 3 vulpenhouders, zak- kam in étui, zakatlas van Ned., een ketting met kralen, gouden armband, paar dameshandschoenen, autoslinger, gouden manchetknoop, gebr. zilveren manchetknoop, lorgnet in etui, knot witte wol, jongensjasje, 2 portem. m. inh. UIT DE PERS Dr. R. de Waard schrijft in „Demo cratie" van 11 Augustus 1.1. het volgende „Van bevriende zijde ontvingen wij De Soester" van 14 Juli. Overal weren onze vrienden zich op voortref felijke wijze, vooral onze partijgenoot Busch doet veel voor de propaganda in de provincie Utrecht, niet alleen bij het organiseeren van landdagen en meetings, doch ook in de vergaderzaal van den Raad van Soest. Wij hebben uit het verslag in de Soester Courant den indruk gekregen, dat het daar in den raad warm toegaat en dat de toon nu niet bepaald vriendschappelijk is. Dringend noodig is het dat ook hier de puntjes op de i's worden gezet. Onze partijgenoot Busch doet dit in alle opzichten, zoowel bij de behartiging van de belangen van de landarbeiders, die kleine weekloonen hebben en die te veel huur bij de Woningbouwver- eenigingen moeten betalen, als bij het toekennen van subsidies op feestdagen, die niet door allen worden meegevierd. Hij verzet zich terecht tegen het houden van geheime vergaderingen over zaken, die in het publiek moeten worden be handeld hij komt op voor de belangen van allen, die op de eene of andere wijze, volgens zijne wijze van zien, niet overeenkomstig recht en billijkheid worden behandeld. In Soest zal men ook inzien, dat het noodig is mannen en vrouwen naar de raadszaal te zenden, die geen blad voor den mond nemen en die durven te zeggen, waar het volgens hunne meening op staat". RELIGIE en KUN8T GEESTELIJK LEVEN. Dicht bij het Vaderhuis, dicht bij den Vrede I Stonden wij pal in den heiligen strijd, Brengen wij wonden van 't worstel perk mede, Omdat ons streven den Heer was gewijd Zijne is de balsem die 't hart doet genezen, Hij zal onze eerkroon en heerlijkheid wezen I Dicht bij het Vaderhuis, dicht bij de Vreugde I Daar is geen lijden, geen moeite of verdriet, 't Hoogste genot dat ter Wereld ons heugde, Zinkt bij de blijdschap des Hemels in 't niet. 't Beste en 't Volmaakte is uw deel, Gods verkoornen I 't Licht zonder schaduw, de roos zonder doornen. Dicht bij het Vaderhuis, dicht bij het Leven I Daar neemt Gods Engel den zweetdoek ons af. Waar, wreede Doodis uw prikkel gebleven Waar uw triomf, alvernietigend Graf? Zaligend weêrzien om nooit meer te scheiden, Waar ons Eeuwige Jeugd zal verbreiden I Dicht bij het Vaderhuis, dicht bij den Vader Dichter dan hier ooit in 't vurigst gebed. Daar komen we immer d'Alheilige nader, Nu door geen zonde belemmerd, belet. Daar zijn we als kind'ren eendrachtig te samen Daar zal God alles in allen zijn Amen J. B. want men noemt, een straathond, een zeer gewone straathond, van middel matige grootte een mengsel van allerlei rassen en kleuren, met alleen iets héél bizonder moois zijn oogen, twee helder- glanzend-bruine oogen, die je sprekend aankeken, met een diepte en een in telligentie, of ze tot het innigst-diepe van je wezen konden peilen. „Canule", heette hij. Zij hadden hem zoo genoemd, nadat zij hem, ik weet niet meer voor welke proetnemingen een zilveren buisje in de openge sneden keel hadden bevestigd. Om dat buisje en den hals was een linnen zwachtel gewonden, en zoo zag „Canule" er uit als iemand die verkouden is en goed voor zijn gezondheid zorgt. Arme „Canule In het begin scheen hij er werkelijk niet onder te lijden en wij verheugden ons allen over den goeden uitslag van de proefneming. Hij was zoo vroolijk en dartel als vroeger, hij at goed, sliep goed, wipte streelend tegen ons op. Dat duurde zoo enkele dagen, tot hij, op een oohtend, zijn eten weigerde, en, in plaats van naar ons toe te huppelen, lusteloos naast de kachel bleef liggen. Nu begint de werking, zeiden de proefnemersen zij sloegen 't beest met aandacht gade. Het was een treurig gezicht. De mooie helderbruine oogen, diealssterrenkonden stralen, doofden triestig uit, kropen als 't ware in de diepte van hun holten weg. De neus werd droog als kurk, de ooren hingen slap, de staart kwispelde nog nauwelijks even zwakjes, als antwoord op onze streelende en liefkozende woordjes, heen en weer. Genoeg, zeiden de proefnemers en 't zilveren buisje werd uit den hals van het hondje verwijderd. 't Was mooi en ontroerend om aan te zien, hoe de goede, milde, gezonde Natuur het beest schier dadelijk deed herleven. De schoone sterre-oogen be gonnen weer vol wakkere intelligentie op te tintelen, de ooren spitsten zich, de hond stond op, schudde de kwaal als een nachtmerrie van zich afen na enkele dagen liep hij opnieuw vroolijk huppelend met ons mee, alsof hem nooit iets gedeerd had. Nu kunnen we weer beginnen, zeiden de proefnemers EEN DROEVE IEUGDHERINNERING Voor mij is het een gevoels- en instinktzaak ik ben tegen de vivisectie, zooals ik tegen de folteringen der In quisitie zou zijn, als die nog bestonden. Ik heb er een diepen afkeer van, omdat ik angst en afschuw heb van alle lijden, van alle zien lijden, van alle doen-lijden. Ik plaats mij hier geen enkel oogen- blik op wetenschappelijk gebied. Ik wil niets beweren, niets negeeren, niets te genspreken. Maar, al zei de stem der rede mij duizendmaal dat de vivisectie er noodig is voor 't heil der Menschheid het enkele zicht, het enkel idee van een gedwongen-lijdend schepsel, dat wille keurig voor de wetenschap geofferd wordt, is voldoende om die nuchtere, kille stem der rede in mij te doen ver stommen. Ik sluit mijne oogen, ik luister niét meer, één enkel concreet beeld een gruwelbeeld vervult mijn gansche sidderend wezen De gedwongen marteling van een dier 1 Dat komt wellicht omdat ik in mijn jeugd die droeve tafereelen jaren lang heb bijgewoond wetenschappelingen voor wie de vivisectie, in dien tijd, de groote openbaringsbron der physiologi- sche kennis was Aan 't lijden der dieren dachten zij geen oogenblik, die menschen. De dieren waren hun onderwerpen, hun proefne- nemingsmateriaal, hun werktuigen als't ware. En zij hadden ook geen mede lijden, want zij voelden niet de minste wreedheidsschuld. Zij waren zich innig en ernstig bewust, enkel voor den voor uitgang der wetenschap en voor het geluk der Menschheid te werken. De lillende ingewanden van een levend- opengesneden dier hadden voor hen slechts de gecompliceerde beteekenis van een moeilijk probleem, dat zij, met al de krachten van hun geest, moesten trachten op te lossen. Zoo namen zij onder meer dieren, proefnemingen op een hond, waarvan ik mij het leven en het lijden goed herinner, juist omdat hij zoolang, zoo betrekkelijk lang, onder die steeds her haalde proefnemingen geleefd heeft. Het was geen mooie hond, en zijn ras zal wel nooit ergens op een stam boek hebben vermeld gestaan. Het was Ik zal het maar niet verder in bi- zonderheden vertellen. Het is te triestig. Nu nog, na zooveel jaren, stemt het mij weemoedig en bedroefd. Wij, de jon geren, die, met van angst geknepen hart, machteloos de steeds herhaalde proef nemingen bijwoonden, hadden ons van lieverlede zóó aan dat hondje gehecht, dat zijn lijden werkelijk een der groote smarten van ons jeugdig leven werd. Tienmaal, twintigmaal, heb ik de prachtige sterreoogen zien verkwijnen en opnieuw herleven, tot ze zich eindelijk voor altijd sloten. De levenskracht van dat beest was zóó sferk, de goede Natuur wilde zóó beslist wie weet voor welke geheime, ondoorgrondbare rede nen dat pracht-individu van weer standsvermogen behouden, dat iedereen, die den gruwelstrijd bijwoonde, om genade smeekte, en alleen het stugge hart van wetenschappelijke barbaren er onbewogen door kon blijven. Het eenige wat zij er in zagen was het mooi geval, „le cas magnifique" zooals zij 't noemen durfden. Ik heb het hun nooit kunnen verge ven, en ik vergeef het hun nog niet. Want ik weet dat zij, met die proef neming, evenals met tallooze andere die volgden, nooit iets bereikt hebben. Zij zijn wetenschappelijke wreedheids dilettanten geworden en gebleven, tot zij eindelijk, hun machteloosheid bewust, van verdere proefnemingen hebben af gezien. Waren ze maar nooit begonnen I CYRIEL BUYSSE. SPORT VOETBAL Nijkerk's doelverdediger een paar grove fouten maakte die zijn club de over winning deed ontgaan. Het neusje van den zalm was natuurlijk H.V.C. I-B.F.C. I een wedstrijd die eindigde met een overwinning van eerstgenoemde club. Het leek ons eenter wel dat beide clubs niet op volle kracht waren we hebben ze tenminste wel eens beter zien spelen. Niettemin speelde vooral H.V.C. ver dienstelijk de baltechniek was veel beter verzorgd als bij B.F.C. Niemand zal dan ook wel gevonden hebben dat de overwinning van H.V.C. niet verdiend was. Met de leiding van de wedstrijden waren belast de heeren Smorenburg en Wennekes, die hun reputatie als serieus arbiter ook dezen dag weer hebben hooggehouden. Ook voor a.s. Zondag staan weer keurige wedstrijden op het programma die niet zullen na laten weer veel publiek te trekken. Het programma voor Zondag 19 Aug. a.s. luidt als volgt: 12 uur: V.O.P. II—NIJKERK II 1.30 uur: E.S.V.A.C. I HILVERT I 3 uurBAARN I—ZEIST I 4.30 uur: BREUKELEN I—V.O.P. I Hot publiek kan dus 4 wedstrijden volgen tegen zeer lage toegangsprijzen 30 ct. staanplaatsen, 50 ct. zitplaatsen. Rijwiel- en autostalling op 't terrein. Dinsdagavond 1.1. vond de herhaling plaats van den wedstrijd Soest-combi- natieSoesterberg, een wedstrijd met incidenten. Toen de spelers reeds in het veld waren bleek dat de heer Bleuel was aangezocht als scheidsrechter, waarop de E.S.V.A.C.spelers dreigden met staking. Dit spruit voort uit een oude kwestiedestijds is genoemde heer B. door de algemeene ledenver gadering van E.S.V.A.C. met algemeene stemmen als lid geroyeerd wegens be- leedigende insinuaties tegen den pen ningmeester geuit; het was dus ver klaarbaar dat de spelers van E.S.V.A.C. thans niet wenschten gearbiterd te worden door hun op genoemde redenen geroyeerd oud-medelid. De heer de Graaf van Soesterberg werd daarna bereid gevonden den taak van refferee op zich te nemen waarmede dit incident besloten was. Tijdens den wedstrijd echter bleken tal van spelers zich niet met de beslissingen van den refferee te kunnen neerleggen wat telkens aan leiding gaf tot strubbelingen. Ook hield deze de teugels niet strak genoeg, zoodat deze vriendschappelijke wedstrijd af en toe ontaardde in rugby. Op een gegeven oogenblik gingen twee spelers elkaar zelfs te lijfHet was jammer dat ge noemde dissonantenden wedstrijd,die op zich zelf het aanzien heusch wel waard was, kwamen verstoren. Soes terberg won met 3—1 onverdiend, want een gelijk spel had de verhouding juister weergegeven. Van de 3 door Soesterberg gemaakte goals waren er bovendien beslist twee in off-side positie gemaakt. Soesterberg ontving derhalve uit handen van wethouder Koenders de elf draagmedailles. Laten we ons aansluiten bij de woorden van den voorzitter van Soesterberg, dat een volgende maal het samentreffen van Soest en Soesterberg op voetbalgebied in volkomen harmonie plaats vindt, opdat de sport ook in Soest moge blijken mede te kunnen werken tot het leggen van vriendschapsbanden, tus- schen de beoefenaars er van aan deze en aan gene zijde van „de bult". Kerkberichten. E. S. V. A. C. Na de openingswedstrijden is het nieuwe terrein aan de Schrikslaan ter stond in gebruik gesteld voor de se riewedstrijden door Esvac uitgeschreven. Veel publiek woonde Zondag 1.1. deze interessante wedstrijden bij en het blijkt dat het nieuwe terrein door zijn ge makkelijke bereikbaarheid er zeer toe zal bijdragen publiek te trekken in grootere mate dan voorheen in Soest het geval is geweest. Wij zouden echter wel willen wijzen op de onvoldoende afsluiting voor het publiek op den weg dat thans nog maar al te veelal gratis toeschouwer daarvan profiteert. De afsluiting met doek bleek, wat trouwens wel te voorzien was, niet afdoende te zijn, daar de stevige wind Zondag 1.1. in no time het doek aan flarden had gerukt. De eenige goede afsluiting zal zijn of met latwerk of met hooge co- nifeeren. En waar een goede recette toch ook in het belang van de gemeente is, van de twee Zondagen die ge passeerd zijn kwam toch een vijftig gulden aan belasting in de gemeentekas, zal de afdeeling publieke werken wel doen met haar oog eens op dit vraagstuk te doen vallen. Een behoorlijke afscheiding met levend groen kan slechts de schoonheid van het Burg. Dekethpark verhoogen. De wedstrijden hadden een aangenaam verloop. E.S.V.A.C. II bleek goed op gewassen tegen Breukelen IIhet re sultaat 2—3 gaf niet geheel juist de verhoudingen weereen gelijk spel was verdiend geweest. Ook de volgende wedstrijd V.O.P. 1Nijkerk I hield de spanning er in. Het was jammer dat Zondag 19 Augustus SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. Mortier van Zalk (voor Ds. van Schaick). 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julia n astraat Voorm. 10 uur Ds. J. Sybrandy van Blija. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J Sybrandy. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. VRIJZ. OODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERO Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Geen opgave. Huis ter Heide Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Te koop of te huur nabij de Halte Soestdijk een met mooie moes- en vruchtboomentuin, bev. 2 kamers en suite, keuken, bijkeuken, kelder, 3 bovenkamers en schuurtje, voorzien van electr gas- en waterleiding, dir. te aanv. Te bevragen bij den Makelaar C. de Bruin, Talmalaan 5. f4500.— voor een te bouwen Landhuis, rente 5 °/0 of nader overeenkomst. Br. no. 231 Bureau van dit Blad. Te koop ong. 250 Roede Te bevr. Schimmel, Veenhuizerstraat 30. Te koop prachtige 25 cent per pond. Praamgracht 5 Soestdijk. 3-pits Senking gasstel en oven te koop, zoo goed als nieuw. Korte Brinkweg 28. Gevraagd voor direct een net niet boven 16 jaar. Aanmelding na 7 uur n.m. Mevr. MALCOR-Athmer, A. Paulowna- laan 8. Zeer billijk te koop een zoo goed nieuw Te bevragen Bakkersweg 5. OPLEIDING VOOR HET VARKENSMARKT, AMERSFOORT Aanvang nieuwe Cursus September a.s. Aanmelding liefst voor 25 Augustus. DIRECTEURH. J. v. MAURIK op DONDERDAG 23 AUOUSTUS a.s. 's avonds 8 uur in den tuin van de buitenplaats Toegankelijk voor houders van wandelkaarten of bewijs van toe gang, hetwelk gratis verkrijgbaar Is bij de Secretaresse Korteweg 5. SPOORSTRAAT 22 SOESTDIJK COMPLETE MEUBILEERING ADVERTENTIËN Allen die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of onder hunne berusting hebben van nu wijlen den Heer Lambertus van Vugt, overleden te Soest, 11 Augustus 1928 wordt ver zocht daarvan ten spoedigste opgave te doen ten kantore van den Notaris A. 0. DAMMERS te Soest. Mevrouw Houtsma, A. Paulownalaan 36 vraagt tegen 1 September een nette v.g.g.v. en goed kunnende koken voor d. of d. en n. Aanmelding nè 7 uur 's avonds. Gevraagd met 1 Oct. wegens vestiging te Soestdijk of Baarn door gepens. gehuwd ambtenaar een ongemeubileerde zit- en dito slaapkamer met volledig of gedeeltelijk Brieven met voll. in!, en condities aan Mes dagplein 5 te Baarn. Echtpaar vraagt volledig f 40.— 's maands de persoon, 5 k 6 maanden Brieven no. 230 Bureau van dit Blad. PARKLAAN 10 - SOEST Leidt 20 j. op voor „Mercurlus" enz., mondeling of per brief. Door Burgemeester en Wethouders wordt prijsopgave gevraagd vóór MAANDAG 27 AUGUSTUS e.k. met tijd van levering van: Tevens een opgave per eenheid voor even- tueele benoodigde bijlevering. Verplichte gezegelde inschrijvingsbiljetten zijn tegen betaling van f0.50 ten kantore van den Directeur van Openbare Werken verkrijgbaar, alwaar ook Inlichtingen worden verstrekt. Verzuim nooit op den wandel een bezoek aan Gegarandeerd zuivere Bloemen- honig (uit eigen bijenpark), zeer gezond en krachtig voor oud en jong. Verkrijgbaar per flacon Inh. 5 ons 75 cent. Bekend adresSchoutenkampweg 16 -HUIZE AANGELAND" - SOEST N1EU WSTRAAT 55

De Soester | 1928 | | pagina 2