Ipurol ANT. BEEMER Tooneelzaal „Bosch en Duin DE CLOWN GROOT BAL Dame op leeftijd Letterbanket - Banketstaven Gevulde Speculaas, Borstplaat Wat er de volgende Week te doen is. MIJNHARDT's advertentiMn DANKBETUIGING bet. Logé of voor Week End. Waschvrouw flinke Jongen VILLA'S Puike Aardappelen ST. NICOLAASGESCHENK Drogisterij De Soester Vijzel Aanbevelend, GijsbertMaris Rund-, Kaifs-, Varkens- vleesch en fijne Vleeschwaren is bij NIEUWERH0EK-SOESTDIJK TEL. 2208 Met 15 nieuwe werken uitgebreid FEENSTRA's BOEKHANDEL W. Schonagen - Soest Soest - Soestdijk-A'dam Bur. voor Rechtsk. hulp N. Po PIPiP Woensdag 28 Nov. 1928, Een winkelhuis met boven woning, erf en grond Dinsdag 6 Dec. 1928, Een winkelhuis met boven woning, schuur, erf en grond DINSDAG 20 NOVEMBER a.s. 's avonds 8 uur Marsepain K. H. HAREMAKER I DE FIJNSTE KWALITEIT MAANDAG 19 NOV. Vruolijke Too- neelavond in Dancing C. Verschoor aan de Nieuwstraat. DINSDAG 20 NOV., 's avonds 8 uur Nutsavond in „Religie en Kunst". Vertoouing van Zuid-Afrikaansche films. DINSDAG 20 NOV., 's avonds 8 uur opvoering van „De Clown" in Hotel „Bosch en Duin", Koudhoornweg. VRIJDAG 23 NOV., 's avonds 8 uur Groote Vredesbijeenkomst in „Religie en Kunst". M. de R. Vergun mij een klein plaatsje m Uw blad naar aanleiding van de benoeming der nieuwe stenotypiste. Deze benoeming vond plaats door B. en W. Hiervan is de heer Burge meester rechts, de heer Endendijk zeer rechts, en de heer Koenders het meesl rechts. De richting van den heer Endendijk is oud-testamentisch: de vrouw hoort in het huisgezin. Die van den heer Koenders gaat nog een stapje verder de bestemming der Roomsche vrouw is kindertjes ter wereld brengen; men leze slechts de artikelen over het groote huisgezin in De Bode. De burgemeester kan principieel niet tegen het eerste noch het tweede standpunt zijn. Door een katholieke jongejuffrouw van 21 jaar tot stenotypiste te benoemen heelt ons rechtsche college een uit rechtsch oog punt afkeurenswaardige daad begaanzij hebben die jonge dame aan haar na tuurlijke bestemming onttrokken. Vraag: Waarom wou Wethouder Koenders dan per sé een jonge dame hebben; er waren toch'mannelijke sol licitanten bij de vleet? Met dank voor de opname, Uw dw., X. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Plaatselijk Nieuws. SOIREE IN „EEMLAND" Teneinde de dansclub in gemeld hotel meerdere bekendheid te geven, welke eiken Dinsdagavond geleid wordt door den dansleeraar J. Manks uit Utrecht, was door de club Dinsdagavond eene Soiree georganiseerd, welke zeer druk bezocht was. De zaal was prettig op gesierdtmet papieren slingers, het Strijkje der Gebrs. Monnee, eveneens uit Utrecht, zorgde voor prettige dansmuziek, waarop de danslustigen vroolijk rond zwierden Ter afwisseling trad op de Komieke ling Emiel, ook al uit de Bisschopstad welke met z'n reportoire op bekende schlagers uit dit seizoen succes oogstte; de leuke refreintjes werden uit volle borst mede gezongen. Zoo wisselde een en ander elkander af tot hel klokje naar huis' sloeg, voor velen misschien nog veel te vroeg, daar er een prettige sfeer heerschte. CABARET-AVOND. De Tooneelvereen. „Ons Genoegen' te Amersfoort, had Woensdagavond in het Stations-Koffiehuis een cabaret-avond georganiseerd, welke in 't begin matig bezocht waslater op den avond bij het bal werd het drukker. De Voorzitter de heer L. Frankena opende den avond met een woord van welkom en hoopte dat allen zouden genieten. Het programma bestond uit solo's, duo's en trio's voor drachten. De Voorzitter opende het programma met een leuke voordracht, Mej. T. Maas als Sientje deed haar best; dat ging heel goed; Mej. I. Smit heeft nog last van plankenkoorts, maar dat lukt volgend' maal beter. De samenzweerders waren buitengewoon goed; er is dan ook smake lijk om gelachen. De Hampelmannetjes was een aardig geheel. Het muzikale trio zorgde voor gepaste afleiding, ook bij het bal, onder leiding van den heer O. Brouwer, dat een gezellig verloop had; voor velen was het klokje van twee uur nog te vroeg. «OODE KRUIS COLLECTE. Naar wij vernamen, heeft de alhier gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis" opgebracht de somma van f 245.76 POGING TOT DIEFSTAL. Donderdagmiddag werd onze gemeente vereerd met een bezoek van een troep zigeuners, die met hun woonwagen ons dorp doortrokken. Zij maakten meteen maar even van de gelegenheid gebruik om een tweetal hunner af te vaardigen naar de winkeliers, teneinde aldaar z g. te trachten geld te wisselen. De een probeerde dan, terwijl de win keiier afgeleid werd door den ander, zijn slag te slaan. De politie was echter spoedig van hun komst en bezoek aan de winkels op de hoogte gebracht en rekende een zigeuner in, wegens poging tot diefstal. VREDESARBEID Vrijdagavond 23 Nov. spreekt „Religie en Kunst" de bekende pacifist W. L. van Warmelo voor den Vrede. Het feit, dat een oud-artillerie kapitein hier voor den Vrede komt getuigen, die dus zijn eigen levenspractijk heeft om gevormd van oorlogsbedrijf tot vredes- arbeid geeft genoeg te denken. Wij Soesters, die dezen zomer de fantastisch verlichte vliegtuigen over onze woningen zagen vliegen, waarin wij ons en de onzen veilig wonen zullen goed doen, dezen avond niet te verzuimen. Muziek en zang zal een en ander opluisteren, terwijl vredesvrienden gratis thee etc. toezegden. NUTSAVOND Wij verwijzen onze lezers naar een In dit blad voorkomende advertentie van een a.s. Nutsavond op Dinsdag 20 Nov. a.s. in gebouw „Religie en Kunst". A-R. KIESVEREENIGING. De afd. Soest hield Maandagavond te 8 uur in de Chr. U.L O. eene openbare vergadering, onder leiding van den heer P. A. Endendijk, welke tamelijk goed bezocht was. Zij werd geopend met het lezen van Psl. 36 en gebed, waarna Spr. mededeelt dat waar wij aan den voor avond staan der 2e kamerverkiezingen, elk lid daarvan doordrongen moest zijn, daar er veel op het spel staal. Daarop werden allereerst gekozen de hecren: v. d. Flier, Stork en Ds. Stensing als algevaardigden naar het Prov. Comité a.s. Zaterdag in Utrecht. Waar het Comité vraagt f 0.75 per lid als bijdrage voor te maken onkoiden, stelt de Voorzitter voor een comité in het leven te roepen om de gelden bijeen te brengen. Gekozen werden de heeren: Floor, v. Wilsurn, v, d. Flier en Broekhuijzen tot districtverdeeler de heer v. Vleuten. Voor het bezoeken van 3 cursusverga deringen te Utrecht, om daarvan een resumé te geven op de vergaderingen; daar het programma van actie daar wordt besproken, werden gekozen de heeren v. d. Flier, Broekhuizen, Holst, Fokkens en als aigem. secundus v. Vleuten. Daarop werd een lijstje opgemaakt van een 9-tal sprekers, waaruit dezen winter eene keuze zal worden gedaan. Verder was inge komen eer» schrijven van de R.K. Kies- vereeniging om adhaesie te betuigen aan het adres voor grooter kinderaftrekwaar toe op voorstel van Ds. Alkema en v. d, Meulen wordt besloten, daar het eene rationaler verdeeling is, opgrond van de beginselverklaring, belasten naar draag kracht. Dit voorstel werd daarop aan genomen. Bij de rondvraag betuigt Ds. Alkema zijn spijt dat het formuliergebed in de Raad is afgeschaft, en daarvoor in de plaats is genomen het Onze Vader, dat hierdoor naar beneden gehaald wordt als Jiet als publick gebed wordt ge bezigd. Verschillende wenken worden daarna gedaan waar rekening mede zal worden gehouden. Daar de waarn. Voorzitter het pro gramma van actie niet geheel o ider de knie heeft, wordt besloten dat in de eerstvolgende vergadering te behandelen, waarna Ds. Alkema met dankzegging eindigt. GOUDEN FEEST. In den vroegen morgen van Vrijdag 9 Nov. j.l., hebben wij namens onzen lezerskring het gouden echtpaar A. v.d. Broek H. de Kruif, Heeserlaantje gefeliciteerd met hun gouden huwelijks feest. De beide krasse oudjes respec tievelijk 74 en 71 jaar zijn goed gezond en waren in het vroege morgenuur reeds vlug bij de hand en bleken reeds onder den indruk van het feest. Het echtpaar heeft 9 kinderen, 26 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen, dus heeft reeds veel doorgemaakt, maar alles is op rolletjes geloopen. Elke post bracht vele felicitaties en bloemstukken zoodat het geheel een ware feestdag is geweest. Onder de velen die het echt paar kwamen gelukwenschen waren o.a. de heer Burgemeester en Ds. v. Schaik Het Soester muziekcorps bracht het echtpaar een serenade en bracht de bruiloftsgasten naar hotel Bosch en Duin waar het feest werd voortgezet en waar de boerendans door de oudjes werd medegemaakt. Wij wenschen het echtpaar nog vele gezegende gezonde jaren. Een der zoons uit Amerika was voor het feest overgekomen. DANKDIENST VOOR HET GEWAS. In de Ned. Herv. Kerk had Donder dagavond ten 7V2 uur een dankstond plaats voor het gewas, onder leiding van Ds. G. W. Kruishoop. De belangstelling was niet bijzonder groot. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psl. 49 4, het lezen der geloofsartikelen in gedeelte vanLuc. 17 van vers 11 19. Daarop spreekt Z.Ew. het votum uit en gaat voor in smeekgebed. Z.Ew. stelt voorop dat het besef van algeheele af hankelijkheid van God ons moet dragen tot dankbaarheid. Maar in werkelijkheid is het anders gesteld, elk zoekt in zijn werk z'n ideaal waar hij alles voor over heeft. Men arbeidt om de spijze die vergaat, niet die blijft tot in het eewige leven. De vrucht der dankbaarheid is zoo klein, ofschoon ootmoed ons deel moest zijn. Bij dankbaarheid wordt gelet op de gesteldheid der ziel, niet op de woordenstroomdit wordt ons geleerd in Math. 5 vers 6 wat de ware gesteld heid der ziel moet zijn om te kunnen danken voor stoffelijke en geestelijke goederen. Na vooraf te hebben laten zingen Psl. 65 vers 6-8, gaat Z.Ew. voort met de verklaring, welk onderdeel besloten werd met het zingen van Psl. 17 vers. 7, Het geheel werd gesloten met Psl. 72 vers. 8 en gebed. UITSPRAKEN KANTONGERECHT AMERSFOORT Dronkenschap: R. v. A. f5 of 3 d., G. H., Soest, f 10 of 5 d., L. C. K., Soestdijk f 10 of 5 d. Venten te Soest zonder vergunning: v. d. B. aldaar f 2 of 1 d., R. de J. Bunschoten, id., M. V. Rotterdam, id. Wielrijden zonder roode reflectorT. G. F., Soest, f 2 of I d. Wielrijden zonder lichtH. J. H. te Soest, f 5 of 2 d., A. K. id. Te Soest op openb. weg een rijwiel onbeheerd laten: J. V., Baarn, f 3 of 2d. In Soest met auto te snel rijden: E. R. P., Rotterdam, f 10 of 5 d. VROOLJJKE TOONEEL-AVOND Maandag 19 Nov. a.s. zal er in Dan cing van den heer C. Verschoor aan de Nieuwstraat een vroolijke Tooneel- avond gegeven worden. Gezien het schitterende programma, twijfelen we niet of het zal zeker slagen. Zie verder de advertentie. ZWIJNTJES jAGER De heer v. d. W. moest ten huize van den heer G. aan de Burgemeester Grothestraat zijn. Zijn rijwiel zette hij voor de winkelruit. Tot zijn ontsteltenis constateerde hij, dat bij zijn terugkomst het rijwiel was verdwenen. Naar wij vernamen, heelt de politie de zaak in onderzoek. LEESGEZELSCHAP Indien wij juist zijn ingelicht, ligt het in het voornemen van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Vossenaar alhier, een R. K. Leesg zelschap op Ie richten. VERLICHTING De electr. verlichting der Molenstraat is nu tip top in orde; zelfs bij donkereu avond, kan men voldoende zich oriën- teeren. Werkelijk een stap in de goede richting. JEUGDWERK 27 Nov. a.s. des avonds te 8 uur, wordt een jeugdavond georganiseerd in de Rembrandtzaalde toegangsprijs is 10.25 voor te maken onkosten. De adventswijdingavond heeft plaats 9 Dee. a.s., 's avonds 6 uur in de Rembrandtzaa'. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen 2295 Brouwer G., Arts, Molenstraat 11 Soest. 217 lmans H. S. F. de Moraaz, Eem nesserweg 58. 35 Musis Sacrum, Nic. Beetslaan. ARBEIDSBEURS Buiten Soest worden gevraagd: Een afdeelingschef, uitsluitend zij, die volkomen met het scheepvaartbedrijf bekend zijn, zelfstandig kunnen optreden en in staat zijn leiding te geven, komen in aanmerking (gem. betrekking, goed salaris)een leerling voor grafiek werk, fnoet in het bezit zijn van diploma M T. S. (werktuigkundige) of een soortge lijke opleiding ontvangen hebbende, indiensttreding zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 1 Januari a.s. (gem. betrekking) een bekwaam machinedrijver, bekend met stoommachines en stoomketels bekendheid met electriciteit strekt tot aanbeveling, moet zeer bekwaam zijn (gem. betrekking, tegen 1 Jan. a.s.) districtsvertegenwoordigers, voor den verkoop van een brandalarmapparaat, goede provisiebouwkundig opzichter, in tijdelijken dienst (gem. betrekking) een technisch ambtenaar (werktuigkun dige), voorloopig in tijdelijk dienstver band voor een gem. instelling, een inwonend opzichteres, liefst met akte L.O., bekend met naaiwerk, benevens handwerken en vrije- en ordeoefeningen eenige kennis van fröbelen en spelleiding gewenscht, dadelijkeen sociaal-eco noom, bij voorkeur met academische opleiding, die belast zal worden met het bestudeeren van de economische grondslagen voor het uitbreidingsplan eener stad. Aanbieding werkzoekenden 4 Metselaars, 17 opperlieden, 17 grondarbeiders, 20 losse arbeiders, schilders, 1 typiste, 1 vertegenwoordiger, 8 timmerlieden, 1 waterb.opzichter, chauffeurs, 1 kantoorbediende, 3 land arbeiders, 1 bode-huisbew.inc., 1 kok 1 broodbakker, 1 machinale houtbewer ker, 1 slagersjongen. 1 pannendekker, 1 loopknecht, 1 magazijn-winkelbediende 1 telegraafwerker, 2 dagmeisjes, 1 buffet winkelj. HET HOLLANDSCH TOONEEL Met het oog op den grooten toeloop naar „Bosch en Duin" a.s. Dinsdagavond waar het successtuk „de Clown" ten tooneele wordt gebracht, is plaatsbe spreking geboden. Voor verdere bijzon derheden zie men de advertentie in dit blad. GESLAAGD Mej. M. Janssen, onderwijzeres aan de Mariaschool, slaagde te Utrecht voor het Godsdienstdiploma A. I. R.K. WERKL1EDENVEREENIGING In de Mariaschool heeft de R.K. Werk liedenvereeniging parochie „Maria On bevlekte Ontvangenis" hare constituee- rende vergadering gehouden. Aanwezig waren de Zeer Eerw. Pas toor Mölder, de heer Jos Veltman, spreker van den avond, het bijna voltallige be stuur van de zustervereeniging van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus een flink getal leden der nieuwe vereeniging met het bestuur. De voorzitter, de heer B. Rademaker opende deze stichtingbijeenkomst, alle aanwezigen hartelijk welkom heetend. Spreker verheugde zich over de groote opkomst. Pastoor Mölder sprak zijn mannen hartelijk toe, hen daarbij tevens aan sporend steeds collegiaal onder elkaar te handelen. Hierna gaf de heer Veltman een his torisch overzicht der arbeidersbeweging vanaf hare oprichting in 1893 af, daarbij releveerende, wat er gedurende die jaren voor de arbeiders was bereikt en wees op de vele instellingen van en voor den werkman, zooals concordia met 113 spaarkassen, tellende in Soest ruim 700 leden. De gehouden collecte voor Hulp in Nood bracht f 3.01 op. De voorzitter sloot deze belangrijke en uitstekend geslaagde vergadering op de gebruikelijke wijze. 10-JARIG BESTAAN. Het bekende café „'t Rustpunt" aan de Veenhuizerstraat bestond Donderdag 10 jaar. Voor den eigenaar eene gele genheid om aan te grijpen tot feest viering voor de vaste bezoekers om dat feest mede te vieren. Velen waren daartoe opgekomen om onder het genot van het strijkje van den heer J. Snavel, de humoristische uitingen van den eigenaar, die dat wel is toevertrouwd, onder het genot van een dansje, onder leiding van den heer G. Hart man, den avond genoeglijk door te brengen. Vooraf hield de eigenaar een toespraak, waarin hij dank bracht voor het vertrouwen en vooruit zag naar het zilveren jubileum. Kimmijzen, Betzema, Pleij en Schottee de Vries en |de sergeanten Kukkeum, Nijhuis en v. d. Hoek. De Kapt. Briët, Dietz, Janssen en de le Luit. Schotman worden ingaande 15 Nov. gedetacheerd tot het volgen van een cursus voor waarnemer. Bij de Luchtvaartafdeeling zijn tot res. 2e luit. waarnemer benoemd de reserve-sergeanten Smit en van Wel deren Baron Rengers. Soesterberg LUCHTVAART-AFDEELING Bij de Luchtvaartafdeeling werden aldaar gedetacheerd op 15 Nov. 1928 voor opleiding tot vlieger de navolgende officieren en onderofficieren Res. 2e Luit. waarvan Martare, Jhr. van Asch van Wijk, Hesselink, vaandrig Ruwe Huid iIe» I innen Doom» i0-*0 eo 90 cl. Tube 80 cl. Bif Apot 10-JAR1G JUBILEUM VAN LETLAND': ONAFHANKELIJKHEID De republiek Letland hoopt den 18den dezer den dag te herdenken, waarop zij tien jaar geleden haar onaf hankelijkheid verkreeg. Tegelijk met tal van andere volken hebben de Letten, na beëindiging van den wereldoorlog hun vrijheid herkregen, een vrijheid waarna zij eeuwen lang hebben ge smacht. Ook de geschiedenis der Letten levert het bewijs, dat het voor een klein volk niet altijd van voordeel is met een grooter volk te zijn vei bonden, aangezien met zijn kultureele en andere belangen niet in die mate rekening wordt gehouden, als voor de volks welvaart noodzakelijk is. Het voorbeeld der Letten toont, wat een klein volk (Letland heeft bij een oppervlakte van 65,584 vierkante kilo meters ongeveer 2.000.000 inwoners), wanneer het zijn krachten vrij kan ontplooien, in de korte spanne tijds van 10 jaren, zelfs onder de moeilijkste omstandigheden, voor zich en zijn land tot stand kan brengen. Reeds enkele maanden nadat het onafhankelijk werd verklaard, werd de vrijheid van Letland ernstig bedreigd en het heeft zware kampen en groote offers gekost de verkregen vrijheid en onafhankelijkheid te handhaven. Letlands onafhankelijkheid werd door de groote mogendheden erkend en wel het eerst in 1920 door Sowjet-Rusland door de overigen in het begin van 1921. Thans wordt Letland door alle staten der wereld erkend en heeft het in alle werelddeelen diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers. Het heeft tot dusver meer dan 200 handels- verkeers- en verdere verdragen e conventies met andere landen gesloten Met Nederland werd den 2den Juli 1924 een handelsverdrag gesloten, het welk den 2den October 1925 in werking trad. De handel tusschen beide landen ontwikkelt zich alleszins gunstig en neemt nog van jaar tot jaar aan be teekenis toe. De voltooiing van den inwendigen staat ging hand in hand met het bepalen van de gedragslijn in de buitenlandsche politiek. In het jaar 1923 schiep Letland zijn republiekeinsche constitutie met algemeen kiesrecht, een volksvertegen woordiging met 100 leden, een voor drie jaren verkiesbaren president en een voor het parlament verantwoorde lijke regeering. Letlands ekonomLche positie is ver zekerd. Het heeft in de eerste 10 jaren van zijn vrijheid veel gedaan en veel bereikt. Met goede vooruitzichten begint het het tweede decennium van zijn onafhankelijkheid. Letland ziet zijn taak daarin, naast de zorg voor eigen maat schappelijke en kultureele ontwikkeling, in nauwe samenwerking met zijn noor delijke en zuidelijke buren, de schakel tusschen het oosten en het westen te zijn. Zijn havens, alsmede zijn spoor- en waterwegen, stelt het ter beschikking van het verkeer en door vereenvoudiging der douane-formaliteiten en afschaffing der visa tracht het alle hinderpalen die personen- en goederenvervoer zouden kunnen belemmeren, uit den weg te ruimen. Als lid van den Volkenbond wil Letland er naar vermogen toe bijdragen de vrede te bestendigen, de verwezen lijking van een Baltischen Statenbond te bevorderen en goede betrekkingen te onderhouden tot alle mogendheden. SPORT VOETBAL E.S.V.A.C. De uitslagen der op Zondag 11 Nov. gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Esvac IMaartensdijk I 33. Hilversum VEsvac II gestaakt, de stand was toen 42 voor Hilversum. Zondag 18 dezer vinden de volgen de wedstrijden plaats: Esvac 11't Gooi VI, aanvang 2 uur in het Burgem. Dekethpark. Wijk bij Duurstede I—Esvac I, ver trek per autobus om 12 uur. De adspiranten spelen Zaterdag a.s. te Bussum tegen B. F. C.-adspiranten. Vertrek per rijwiel half 2 vanaf het terrein. CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" De uitslag van de j.l. Zondag ge speelde wedstrijden was als volgt: Harderw. BoyS I—Soest I 0—2 V. C. II—Soest II 3—3 Soest III—Z.N.C. IV 3—3 Zondag 18 Nov. 's nam. 2 uur speelt op het terrein aan den Koudhoornweg Soest IStichtsche Boys I. Het 2e elftal is vrij. Het 3e elftal speelt om 2 uur op het terrein der V.V. „Soestdijk" tegen het derde elftal van genoemde vereeniging. (Wegens plaatsgebrek moesten wij het verslag bekorten. Red.) Kerk belichten. Zondag 18 November SOEST Ned herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. 's Av. 6 uur Ds Van Schaick. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Van Schaik. 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. v d. Meulen. Nam. half 6 Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds v. d. Meulen. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur lees- dienst. Donderdag 22 Nov., nam. 7 uur ds. Proj. v. d. Schuit van Apeldoorn. R.K. KERK Parochie St Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis. Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. OODSD1ENST1GEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan 's Avonds 7 uur Ds. W. Mackenzie van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel van Amersfoort. Huis ter Heide Voorm. 10 e/i nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Het gouden echtpaar A. v. d. BROEK—de Kruif betuigt zijn welgemeenden dank, in 't bijzonder aan Ds. J. I. v. SCHAICK en echt- genoote, het „Soester Harmoniecorps", de eigenaar van de feestzaal „Bosch en Duin", voor de uitstekende regeling door hem trofien en aan allen die op eene of andere wijze het echtpaar hebben geluk gewenscht. Soest, 17 Nov. 1928. le Heeserlaantje 4. v.g.h., eigen huis met centr. verwarm, te Den Haag bewonend, op gez. stand aan vele trams, wenschte dito Heer of Echtpaar voor de wintermaanden of langer als Br. no. 4365 van Santen's Boekhandel, le v.d. Boschstraat Den Haag. Nette waschvrouw gevraagd, die om de 14 dagen een wasch van een klein net gezin aan huis kan doen. Br. onder no. 390 bureau van dit blad. Direct gevraagd voor Expeditie. Birkstraat 9a. Gevraagd te koop ter geldbelegging enkele solied gebouwd en in de omgeving van Soest, den Dolder of Soesterberg. Br. fr. A. H., aan Boekhandel D. Brouwer te Arnhem. (Winterprovisie), f3.— per 70 K.G. C. v. KEMPEN, Nieuweweg 47. Hel meesl gewaardeerde practische en mooiste is een nieuwe bril uit de ELECTRISCHE BRIILFNSLIJPERIJ SOESTERBERGSCHESTRAAT 1, TEL. 2127 Ziet de St. Nicolaas etalage. Voor ieder"wat ASS. APOTHEKER GED. OPTICIEN Een voordeelig adres «oor BELEEFD AANBEVELEND is onze bibliotheek weer VAN WEEDESTRAAT 61 Birkstraat 9a DAGEL1JKSCHE EXPEDITIE VAN: (V1CE - VERSA) BESTELHUIZEN TE SOEST J. v. Goor, Spoorstraat 26, Telef. 2256 Wed. Haks, Telefoon 2037 Vlsser's Boekhandel, Telefoon 2272 BESTELHUIS TE AMSTERDAM Stroomarkt 19, Telefoon 43919 INCASSO'S - INF0RMATIËN VEENHUIZERSTRAAT .33 Baarn 1928 Nots. F. P. E. v. DITZHUYZEN te Baarn, zal op 's avonds 8 uur in het Hotel Central te Baarn PUBLIEK VERKOOPEN op den besten winkelstand aan de Laanstraat nr. 34 te Baarn, groot 3.08 aren. Bezichtiging Dinsd. en Donderd. van 2-4 uur Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling voor of op 9 Januari J929. Meerdere inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris en bij de N.V. Woningbureau v.h. R. Wohrmann Co., Dir. H. C. Veldwijk Nieuwstraat 14, Teleph. 24 te Baarn. Baarn 1928 Nots. F. P. E. v. DITZHUYZEN te Baarn, zal op 's avonds 8 uur, in het Hotel Central te Baarn krachtens art. 1223 B.W. PUBLIEK VERKOOPEN op den besten winkelstand aan de Laanstraat nr. 30 te Baarn groot 2.06 aren. Bezichtiging Dinsd. en Donderd. van 2-4 uur Te aanvaarden bij de betaling voor of uiterlijk 17 Januari 1929. Meerdere inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris. S. v. d. KUILEN KOUDHOORNWEO 2 SOEST HET HOLLANOSCHE TOONEEL, Amsterdam Oir. J0 DE VRIES Zaal open 7l/s uur, slechts één voorstelling tegen populaire prijzen, voor het successtuk Spel uit Circusleven in 3 bedrijven. Het Circuskind Mevr. LENA FABER Zie voor verdere rolverdeeling de programma's. Spelleider: COR SCHMIDT; Coiffeur du théatreA. STEENMAN, Cosluumshuize BALJU; Muziekbegeleiding van den Heer JAEN CINJE. PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang f 1.25, 2e Rang f 0.75, (alle rechten inbegrepen) W NA AFLOOP DER VOORSTELLING PLAATSKAARTEN verkrijgbaar aan de Zaal en fe Soest bij H. F. HENDRIKS Sigarenmagazijn „Soest Vooruit", Kerkstraat 29. Plaatsbespreking 4 f 0.10 VOORZIET U TIJDIG VAN EEN PLAATSBEWIJS. HM C0NFISEUR HOFLEVERANCIER VAN WEEDESTRAAT 40

De Soester | 1928 | | pagina 2