J. Th. Voskuilen Voor direct NETTE MEISJES gevraagd STAATSLOTERIJ 8£. H. VOSKUILEN g fi v\AOSST- PUROL UW Zenuwen Meisje of Juffrouw nette Dienstbode Dienstbode Flinke Jongen gevraagd Te huur: Ford Landulet Een Bovenhuis te huur Studieviool THEOSOPHIE „Bewustzijnsontplooiïng" Torenstraat 8 TE KOOP VILLA'S Bur. voor Rechtsk. hulp IM. BELASTINGEN G. Landweer N.V. GöBEL's Levert uitsluitend Anthra ciet welke niet aanbakt. Openbare Verkooping Woensdag 28 Nov. 1928 Eenig Huisraad en Land bouwgereedschappen Ter Amotie: Een dubbele Noodwoning A. J. S. KUIJPERS Meubelmakerij, Stoffeer- derij - Meubelmagazijn St. Nicolaas-Cadeaux, Kinderspeelgoederen, enz. Echte Geldersche Rook worst f0.80 per pond J. C. v. HAARLEM D Dit moet U eens even goed lezen. Speculaas Cadeau Zeg aan Uw St. Nicolaas E. Gr. GEURTS Steenhofstraat 27 Telefoon 2294 Adverteeren en Concurreeren dat is onze leus Wie nu niet koopt, koopt nooit. Amersfoortsche Stofzuiger Centrale ELECTRO LUX s>: NICOLAAS-CADEAUX Drogisterij VIJZEL" VFRDWENEN GANZEN Door een bawuucr va» dcu Figeii- dévnweg, werd bij d.- politie aangifte gedaan, dal ten nndeele van hem ver moedelijk ganzen waren ontvreemd. Later vond men een der vermiste dieren verscheurd langs den kant van den weg, zoodat vermoed wordt, dal een hond deze snoode daad heeft be dreven. ZIGEUNERS Wederom heeft onze gemeente bezoek gekregen van een iroep zigeuners, komende vauuil de richting; Utrecht. Zij hebben hun bivak opgeslagen in hel woonwagenkamp aan de Birkstraat. Wij achten hel niel overbodig, ja zelfs zeer wensehelijk, de winkeliers vooral ie waarschuwen om geen zaken mei deze rnenscheu ie doen, gezien de ervaringen, die men met de/.e menschen heeft opgedaan. /Vlen zij dus op zijn hoede. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn. tetugontvangen ie Soest. 1. H. Bijk, Amsteidam. 2. Hofmeyer's Zakenbureau, Utrecht 3. Gez. J. Verhoef, Huisweg. 4. Mw. I. Visser Schippers, Oud- Beyerland. 5. H. C. R., Arnhem. 6. Sloten, Amsterdam. 7. L. J. Wit, vrij voor leden en VERGADERING Dinsdag 27 Nov. a.s. 's avonds 8 uur zal er in de groote zaal van Hotel Okhuysen een vergadering gehouden worden, uitgaande van de 3 plaatselijke Middenstandsvereenigingen alhier, waar in als spreker zal optreden Mr. Joh. Ssheurer, secretaris van de kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort en zal toelichten het kanaalplan der Geldersche Vallei. De toegang is belangstellenden. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT U i t k ij k e n I Bij Heuvelheide aan den weg Amers foortUtrecht, nabij Kraaienhorst dus in de gemeente Soest, had de electrische tram te stoppen gehad vooreen chauffeur, die op de tramrails manoeuvreerde en vergeten had eerst goed uit te zien. 't Kostte H. M. 20 gld. Alles maar op den weg geschoven Verdere behandeling genoten twee zaakjes over het rijden in de kom van Soesterberg rnet vol licht. De een had het geschoven op noodzaak wegens den verbetertoestand aan den weg, de ander op samenhoopiug van volk wegens bewijzencontrole. Larie bleek het, de weg was daar reeds tip top. 't Lag 'm aan de burger- kleeding der verbaliseerende politiewiel- rijders. Hadden zij uniform gedragen wis en zeker zou gedoofd zijn. Voor een burger op de fiets dempt geen enkel chauffeur, al eischt dit de wet. Voor elk geval werd de boete op f3.gesteld. Vischafslag Spakenburg Bij de behandeling van een geval over vischverhandelen te Spakenburg buiten den afslag om, trok de rechts kundige gemachtigde, mr. Stadig te Amersfoort, de rechtsgeldigheid der verordening op de vischafslag in twijfel De groote oppositie in de gemeente Bunschoten tegen den afslag geldt het ook betrekken der visch, die per auto van IJmuiden wordt aangevoerd en f 4500 ongeveer jaarlijksch aan afslag- gelden oplevert. Spr. ziet hier slechts een fiscaal belang en tot dezen dwang wordt niet gerechtigd door art. 135 der Gemeentewet. Bovendien bevatten art. 12 en 23 zaken van burgerlijk recht en van rechts vordering. Tevens betwijfelt hij of er een speciale verordening tot heffing der afslagrechten bestaat, goedgekeurd bij Kon. Besluit, zooals eisch is. Ook wierp hij de vraag op, wat moest beteekenen „handelaars buiten de ge meente". Was ditwonende buiten de gemeente of: handelende uitsluitend builen de gemeente? Uifspfaak Woensdag a.s. Een eisch van slechts een gulden werd gesteld wegens het principieele van het geval. Gesprongen Handen RAADSVERGADERING De Raad der Gemeente Soest wordt hierbij in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 28 November 1928, des namiddags 2 uur, zoo noodig met voortzetting des avonds 7.30 uur ter behandeling van de navolgende Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen dd. 22 en 31 October 1928, 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van eene overeenkomst met de te Soest gevestigde N.V. Centrale Slacht plaats, inzake oprichten en exploiteeren van een abattoir. 4. Vaststelling van een ontwerp-regle- ment voor de werkverschaffing 1928- '29 en van de in werkverschaffing uit te voeren werken. ONTWERP REGLEMENT OP DE WERKVERSCHAF FING VOOR INWONERS VAN SOEST. Artikel 1. Door het Gemeentebestuur zal aan werkloozen werk worden verschaft. De termijn zal ingaan en eindigen op een door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip, na de Commissie te hebben ge hoord, met dien verstande, dat voor de NIET tegen werkloosheid verzekerde ar beiders de periode van werkverschaffing twee weken eerder zal eindigen, dan voor de WEL verzekerde arbeiders. Art. 2. Onder werkloozen in den zin dezer re geling worden verstaan: 1. Valide arbeiders, gehuwd, kostwinner of kostganger, zonder eigen schuld werk loos geworden, welke Iwee jaar in de ge meente wonen, 6 maanden lid ecner werk- loozenkas zijn, den ouderdom van 65 jaar nog niet hebben bereikt, niet onder een bijzondere steunregeling vallen en gedu rende het tijdvak 1 Januari tot 1 Novem ber 1.1. niet meer hebben verdiend en ont vangen dan 1500.00. In bijzondere ge vallen kan van deze bepalingen worden afgeweken. 2. Mede worden onder werkloozen in den zin dezer regeling verstaan: Niet-verzekcrde arbeiders, welke overi gens voldoen aan de eischen, in de eerste zinsnede van dit artikel vermeld; 3. Onder kostganger wordt verstaan, hjj, die den leeftijd van 21 jaar heeft bereikt en sedert V/2 jaar buiten het ouderlijk huis in eigen onderhoud voorziet; 4. Voorts zullen al de hiervoorgenoemde werkloozen in de plaatselijke Arbeidsbeurs moeten zijn ingeschreven, met dien ver stande, dat de verzekerde arbeiders voor plaatsing bij de werkverschaffing in aan merking komen op den tweeden Maandag na hunne inschrijving en de niet-verze- leerde arbeiders op den derden Maandag. Art. 3. Uit één gezin zal slechts het gezins hoofd te werk worden gesteld en bij ont stentenis daarvan een der kostwinners. Voor zeer groote gezinnen kan van deze bepaling worden afgeweken. Wanneer tijdens de periode van werk verschaffing een steunperiode intreedt, zullen de verzekerde arbeiders hunne kas uitkeering moeten opnemen, met deze be perking, dat de helft van de uitkeerings- dagen, waarop zij in de periode 1 Januari 30 Juni recht hebben, niet opgenomen behoeven te worden. Art. 4. De arbeidsdag is 8'A uur. Wanneer het jaargetijde en het werk dit vorderen, kan daarin verandering worden gebracht. Kostgangers zullen 4 dagen per week te werk worden gesteld. Art. 5. Z\], die daarvoor in aanmerking komen zullen in de gelegenheid worden gesteld arbeid voor de gemeente te verrichten op een basis van aangenomen werk. Als grondslag daarvoor zal het navol sende dagloon gelden: Voor verzekerde gehuwden en kostwinners3.00 Voor niet-verzekerde gehuwden en kostwinners2.75 Voor verzekerde kostgangers 2.25 Voor niet-verzekerde kostgangers 2.00 Bovendien ontvangen de tewerkgestel- den een kindertoeslag van f 0.15 oer daf en per kind, vanaf het derde kind. bene den de 14 jaren, tot een maximum kinder toeslag van f 4.00 per week. Op Algemeen erkende Christelijke feest dagen zal niet gewerkt worden en zal voor die feestdagen, welke geen Zondagen zijn het steunbedrag worden uitgekeerd. Zij, die niet in aangenomen werk arbei den ontvangen per dag: de verzekerde gehuwden en kost winners 2.50 de niet-verzekerde gehuwden en kostwinners 2.25 de verzekerde kostgangers 1.75 de niet-verzekerde kostgangers 1.50 alles met kindertoeslag als voren. De werkweek wordt uitbetaald voor zes geheele dagen. Voor de tewerkpestelden zullen tijdens hun werkzaamheid bij de werkverschaf fing voor rekening der gemeente rente zegels worden geplakt. Art. 6. Tewerk ges tel den kunnen, wanneer daar toe ernstige redenen bestaan, door den leider van het werk worden geschorst Deze laatste zendt daarvan, onder opgaaf der redenen, onmiddellijk bericht aan Bur gemeester en Wethouders, die na den ge schorste en de Commissie te hehhen ge hoord. daaromtrent beslissen. Ingeval van ontslag, vervalt daardoor tevens het recht op uitkeering als in ar tikel 8 vastgesteld, niet echter tijdens de sehorsingsdagen. wanneer de sehorsin. ongemotiveerd wordt geacht. De tewerkgestelde, die ernstige rede nen van beklag heeft, heeft het recht zich mondeling of schriftelijk tot den betrok ken wethouder te wenden, die de klacht onderzoekt en deze. na de Commissie tc hebben gehoord, onderwerpt aan de beslis sing van Burgemeester en Wethouders. Art. 7. Ingeval de arbeid als werkverschaffing ondernomen bviiten den wil der tewerk gcstelden moet worden onderbroken, treedt ook ingeval van ziekte, den Maan dag d.o.v. de steunregeling in werking, ter wijl de tusschenliggende dagen zullen worden uitbetaald als wordende geduren de die dagen in NIET aangenomen werk gearbeid. Art. 8. De steun in geld zal per werkdag be dragen: Voor verzekerden, gehuwden en kostwinners2.00 Voor niet-verzekerde gehuwden en kostwinners1.75 Voor verzekerde kostgangers 1.25 Voor niet-verzekerde kostgangers 1.00 Alles met een kindertoeslag, als in art. 5 omschreven. Wanneer het gezin andere inkomsten heeft of mocht verkrijgen, kunnen die in komsten, ter beslissing van Burgemeester en Wethouders geheel of gedeeltelijk in mindering worden gebracht van den te verleenen steun. door kosteloos verstrekt. Art. 9. De steun zal worden ingehouden indien a. door den werklooze, die voor steun in aanmerking; komt, opzettelijk verkeerde inlichtingen worden verstrekt; b. door den werklooze gicen of opzette lijk onvolledipfe opgaven worden verstrekt van het inkomen van den ondersteunde en van de overige leden van het gezin; c. de werklooze nalaat tc zorgen, dat hij als werkzoekende bij de gemeentelijke Ar beidsbeurs of plaatselijken Correspondent voor de arbeidsbemiddeling ingeschreven is en blijft; d. de werklooze weigert werk te aan vaarden, of de hem opgedragen werkzaam heden niet naar behooren verricht als hij daarvoor lichamelijk geschikt wordt ge acht; de werklooze weigert ten allen tijde de(n) daartoe gemachtigde(n) persoon (en) in zijne woning te ontvangen, of zich niet onderwerpt aan de vostgestelde maat regelen van controle. Art. 10. Burgemeester en Wethouders hebben te allen tijde het recht arbeiders bij de werk verschaffing werkzaam te ontslaan, na de Commissie te hebben gehoord. Art. 11. De bepalingen der reglementen van werkloozcnkasscn, betreffende inschrij ving in de arbeidsbeurs zijn van' toepas sing. Art. 12. Door het Be;;tuur der betrokken werk- loozenkas worejt aan het lid, dat voor werk in aanmerking komt, een aanvraagformu lier ter invulïimg en onderteekening uit gereikt. Het ingevulde formulier wordt vervolgens door. genoemd Bestuur voor accoord geteeker^l en bij Burgemeester en Wethouders ingetliend. Veranderingen in de omsta ndighedetn van den aanvrager en diens gezin moetttn, voorzoover deze van invloed kunnen zijn op de vaststelling van het loon en het steunbedrag, door den be trokkene onverwijl d aan Burgemeester en Wethonders wordo n medegedeeld. Het be paalde in artikel is hier inede van toe passing. Aijt. 13. De gegevens der* aanvraagformulieren vormen voor Burgemeester en Wethouders en de Commissie den grondslag hunner beoordeeling of-en in welke mate werk of ondersteuning zal worden verschaft. De juistheid dezer gegevens kan door Burgemeester en Wethouders en de Com missie worden onderzocht. Art. 14. De aanvraagformulieren worden het Gemeentebestuur 5. Vaststelling van een besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1928. 6. Vaststelling van a. een besluit tot verkoop van grond aan A. Legemaat b. een nieuw besluit tot het in erfpacht uitgeven van grond aan de Vereeniging van Lennep's Sportpark. c. een besluit tot verhuur van grond aan A. Hilhorst d. een besluit tot wijziging van hel besluit dd. 23 Mei 1928, 3e afd. no. 5-3-18 inzake verhuur van gronden. 7. Behandeling van het verzoek van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" om medewerking tot den verbouw van het schoolgebouw in de buurtschap („Hees") 8. Voorstel van B. en W. betreffende invoering van het decimale Registratuur stelsel der Ver. van Ned. Gemeenten voor de archiefverordening met crediet- aanvrage voor aansluiting aan het Regi stratuurbureau der gemelde Vereeniging en aanstelling van een ambtenaar met de registratuur en de verzorging van het archief te belasten. 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. School Beelzlaan. 10. Benoeming van a. een lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim Ie Soester berg in de vacature J. Nooder, ontslaan wegens genomen ontslag; b. benoeming van leden der Com missies tot Wering van Schoolverzuim te Soest en te Soesterberg wegens be ëindiging van den zittingsduur per 1 Januari a.s. 11. Opnieuw vaststelling van de Al- gemeene Politieverordering. 12. Voorstel van B. en W. tot aan vaarding eener garantie voor uitbreiding waterleiding in een gedeelte van den Postweg. vooral btj veel en aanhoudenden regen, ellendig, armelijk. Het zijn dan modder poelen. En hierbij vestig ik in 't bijzonder de aandacht op den weg vanaf de Soes- terbergschestraat naar de spoorweghalti „Nieuwe weg". Js het niet ergerlijk, dat deze weg (be halve een modderpoel bij regen, sneeuw enz.), waar velen langs moeten naar van de spoorweghalte, des avonds (op één lichtpunt na) in Egyptische duisternis ge huld is? Is zoo'n toestand niet ongewensclit, vooral voor vrouwen en meisjes, die, vaak nog laat, naar cn van den trein moeten. Of moet er eerst een „aanranding" of „be- rooving" geschied zijn, voor men den toe stand gaat verbeteren? Men handele hier ook intijds, zooals de gemeente Amersfoort gedaan heeft op den weg van Soest naar het station Amers foort. De verlichting van dien weg is een groote verbetering en voorkomt heel wat minder gewenschte dingen, vroeger door diepe duisternis mogelijk. Ten slotte zou ik nog veel meer kunne opnoemen, waardoor Soest op den duur den modernen vreemdeling niet voldoet. Ik denk slechts aan héél duur electrisch en gaslicht, dito leidingwater enz., om van de duurte der voornaamste levensmidde len als brood, vleesch, groenten enz. maar niet eens te spreken, want hieraan kun nen de gemeente-autoriteiten ook al niet veel veranderen. Hierin komt op den duur wel verbetering, doordien zich hier al meer en meer verstandige winkeliers ko men vestigen. Maar wel denk ik ook aan meer com fort: als hier en daar aan den openbaren weg, aan het gemeentehuis en (of) aan het postkantoor een bij avond verlichte klok aan meerder geriefelijke banken op mooie plekjes, óók aan den weg; aan vooral be tere verlichting der openbare wegen. Deze en andere nuttige dingen hadden al lang geschied moeten zijn in de plaats van vele andere onnuttige, die hopen geld verslonden hebben. Dan zou Soest een ge heel andere reputatie genieten evenals bijv. de forensendorpen: Amstelveen, Baarn, Laren (N.-H.), Bussum, Abcoude, enz., waar duizenden Amsterdammers wo nen en... blijven wonen. Mijnheer de Redacteur, ik hoop het niet te lang te hebben gemaakt en dat plaats- sing in Uw blad ten goede moge komen aan vele ontevreden inwoners van Soest en tenslotte aan Soest zelve in de naaste toekomst. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Birktstraat 12A. JUL1US HARTMAN komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Kerkberichten. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Soest I—St. Boijs 1 5—0 Soestdijk 111Soest III 25 Het le elftal ontving aan den Koud- hoornweg bovenstaand elftal. Na een vlug gespeelde wedstrijd, waarin Soest overwegend sterker was, werden de stichtenaren met een 5—0 nederlaag naar de Domstad terug gestuurd. Het 3e elftal liet zich ook niet onbe tuigd en wist van Soestdijk III door een 5—2 overwinning, twee puntjes af te snoepen. Zondag a.s. speelt Soest I te Bilthoven tegen AH Ready I uit Utrecht. Speel als j.l. Zondag, met de wil om te overwinnen succes kan niet uitblijven. Vertrek per trein om 12.45 vanaf de Nieuweweg. Het 2e elftal speelt om 2 uur aan den Koudhoornweg tegen Baarn 4. Je zwaarste tegenstander Soest II. Als ieder zijn man houdt en er wordt gewerkt, kan er gewonnen worden en dat is noodig wil je de bovenste plaats bezet houden. Het 3e elftal is vrij. E.S.V.A.C. De uitslagen der op Zondag 18 Nov. gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Wijk bij Duurstede I—Esvac I 1—2 Esvac II—'t Gooi VI 1—3. De adspiranten spelen Zaterdag a.s. tegen 't Gooi A, terrein Esvac. Het le en 2e elftal is vrij, daar zal een tegenstander voor gezocht worden, Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte heer Redacteur. Het onderstaande bied ik U beleefd ter plaatsing aan, in de hoop, dat het óók on der de oogen moge komen van „H.H. Be- stuurderen van Soest" en alzoo ver betering niet moge uitblijven. Wij, dat zijn dc vele vreemdelingen van wijd en zijd, die zich de laatste jaren te Soest vestigden met de noodige illusies over het wonen in dit mooie villadorp, zün vrijwel allen erg gedesillusioneerd gewor den. Velen trokken alreeds weder lang weg, na kortere of langere vestiging. Het is en blijft hier een komen en gaan en de reputatie van Soest, ook hierdoor, wordt er niet beter op. Wat zijn de diverse redenen? Vooreerst en in hoofdzaak: de ergeljjk hooge gemeentebelasting. Dit behoeft ver der geen commentaar, elk inwoner van Soest is het een obcessie. Ten tweede, de op verschillend gebied primitieve toestanden, die hier bestaan cn die men niet zou verwachten in de ge meente Soest, modern(?) villadorp en zo- mer-residentie van H. M. de Koningin Moeder. Want, men zal mij moeten toegeven, dat in vele dingen de toestand volstrekt on voldoende is: le. Het politietoezicht schiet volstrekt te kort door gebrek aan manschappen. Overlast van ongewensehte en ongure ele menten ondervindt men eiken dag. Politie is dan niet of eerst na lang wachten en dan „te laat" aanwezig. 2e. De reinigingsdienst is, voor een groo te gemeente, allertreurigst. Men zie in ver band hiermede, hoe vele openbare wegen ontsierd worden door allerlei neergewor pen afval, papier, enz., 't welk zoo goed als nooit geruimd wordt. Bij 't snoeien der boomen langs den hoofdweg dezen zomer bleven groote takken met bladeren weken en weken liggen op de rijwielpa den. Evenzoo is 't momenteel gesteld met hopen afgevallen bladeren, die ten slotte de greppels vullen en de afwatering bij regenval beletten of verstoppen. 3e De toestand van meerdere wegen is, Zondag 25 November SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Van Schaik. 's Avonds 6 uur Ds. Klomp van Westbroek. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur de heer Uitman van Zeist. Nam. 6 uur geen dienst. De kerkelijke ontvanger houdt he denmiddag van 2 tot 5 uur zitting in de kerkekamer tot het innen van den hoofdelijken omslag. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. v. d. Meulen. Nam. half 6 Ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur lees- dienst. Dinsdag 27 Nov., nam. 7 uur Ds. Bijleveld van Haarlem. R.K. KERK Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis. Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. OODSDIENSTIOEN Qebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Oeen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. ADVERTENTIËN Gevraagd in klein vegetarisch gezin een beschaafd voor halve dagen. Loon f4.— per week. Adres Mevr. Vis, De Genestetlaan 8, in het Vossen- veld. Mevrouw van Oordt, Waldeck Pyrmontlaan 3 Baarn, vraagt tegen 15 December een voor dag en nacht, goed kunnende koken en v.g.g.v. Hoog loon. Zich te melden 's avonds na half acht. Terstond gevraagd, wegens ziekte der tegen woordige, een nette (8 tot 4 uur) door Mevrouw Penning, Paulus Potterlaan 10 Soestdijk. bij F. W. J. NILSSON, Soesterbergschestr. 13 met of zonder chauffeur. Billijk tarief. Adres M. Wendt, Korte Kerkstraat 3, Soest. voor klein gezin. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop een in goeden staat zijnde Adres te bevragen bureau van dit blad. VOORDRACHT voor laden en belangstel- landen van den Heer C. Sonnega over Dinsdag 27 Nov. 8.30 uur, Ferdinand Huycklaan 8, hoek Kerkdwarsstraat Briefjes spelende hierop verkrijgbaar twee beste veeren bedden f 20.-- en een canapé, leeren zitting f 10. - Mariastraat 2 Soestdijk. per stuk Gevraagd te koop ter geldbelegging enkele solied gebouwd en in de omgeving van Soest, den Dolder of Soesterberg. Br. fr. A.H., aan Boekhandel D. Brouwer te Arnhem. INCASSO'S - INF0RMATIËN VEENHUIZEUSTRAA.T 33 Adviezen en Bezwaarschriften De Oud-Inspecteur der Gemeentebelastingen van Amsterdam N1EUWERHOEKSTRAAT 10 Steenkolenhandel TORENSTRAAT 10 TEL. 2090 De Nots. A. O. DAMMERS zal op des voormiddags 10 uur ten huize van den Heer W. van Winden, Lange Brinkweg no 49 te Soest Publiek verkoopen om contant geld en voorls een zeug met negen biggen en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen o.d. verkoopd. van 8—10 uur. Na afloop zal ter zelfde plaatse voor de Gemeente Soest worden verkocht aan de Verlengde Talmalaan (Heete Akker- weg) te Soest. Te bezichtigen eiken werkdag van 10—4 uur. Nad. inl. ten kantore v. gen. Notaris. SPOORSTRAAT 22 SOESTDIJK COMPLETE MEUBILEERING Veenhuizerstr. 47 Heeft ruime keuze mooie Heeft goedkoop aan te bieden Bloemtafels f 1.20, f1,50 Rooktafelsf Theetafelsf Theekastenf12 50 Kinderfietsen f6.50 f7.50 Poppensportkar f 1.75, f2.— Hobbelstoe lenf 3 50 Kruiwagens vanaf 0.90 Preskop per ons 12 ets. - Duitsche Bloedworst f 0.12 per ons - Borstplaat per ons 15 ct., per half pond f0.35 - Suiker beestjes per ons 15 ets., per half pond f 0.35 - Chocolade beestjes per ons f 0.20, per half pond f 0.45 - Popjes Taal 12 ct. per stuk, 5 stuks 10.50 - Groots poppen taai f 0.40, 2 stuks f 0.70. Extra aanbieding groote potten zuivere honing f 0.55 Beleefd aanbevalend VAN WEEDESTRAAT 45 - TEL. 2159 Zuurkool per pond f 0.12 Kalkeieren per stuk f0.086 o Evenals vorige jaren is mijn St. Nicolaas- tafel gereed. Hierbij hebben wij dit jaar een mooie reclame aangebracht. Aan een leder, die voor f 2.— aan St. Nlco- laas-artikelen besteedt, ontvangt een half pond Beleefd aanbevelend, MOLENSTRAAT 84 dat U bij ons zulke heerlijke ROOKWORST (per pond 75 ct.) hebt bewonderd, die U wel zou wenschen. Oeeft hem een lijstje met ons adres, dan kunt ge er zeker van zijn, dat uw wenschen vervuld worden. IN ZUIVELPRODUCTEN EN FIJNE VLEESCHWAREN Klokzeep Sunlichtzeep Lux Persil Rinso Edelweis per pak f 0,42 f 0,38 f 0,23 f 0,25 f 0,14 f 0,13 Pleines Zeeppoeder p. pak 9 en 13 ct Bleu Band per half pond f 0 28 Planta f 0.28 Marva per half pond f 0,23 Wij noteeren vanaf heden Extra per half pond f 0.26 Vermecellie per pond 20; 22, 25 ct. Appels per pond f 0.48 Pruimen per pond f 0.28 Peeren (pracht kwaliteit) f 0.55 Abrikozen f 0,78 - 0,48 Perzikenf 0,58 Echte Friesche Kandy 40 en 42 p. p. Geele Suiker 25 ct. per pond Olyzerinezeep per pond 13 cent. Dus vanaf nu, allen naar de „KLEINE WINST" - BIRKSTRAAT 21 Beleefd aanbevelend, Am Jm IMEUZER AGENTSCHAP N.V. ELECTRO-LUX Langestraat 135 Amersfoort Wilt U een prima STOFZUIGER met wereldreputatie, koopt dan een aan bovengenoemd adres. Betalingsvoorwaarden als bij de N V. Electro-Lux. Vraagt vrijblijvend demonstratie aan huis. Bezoekt onze Showroom. Bij aankoop van machine, vergoeden wij U trein- of buskosten. AMERSFOORTSCHE STOFZUIGER-CENTRALE LANGESTRAAT 135. Eau de Cologne vanaf 25 cent per fleschjeFijne doozen Zeep, Parfums en andere Toilet-Artikelen. Molenstraat 0.Z. 4 - Telef. 2243 - S. ZETH0VEN, Apoth.-Asslst. Burgem. Grothestraat Ha Telefoon 2251 Leeftijd bij voorkeur van 14—20 jaar. Voorlicht fabriekswerk. Z'ch aan te melden bij de CAPSULEFABRIEK, Noorderweg, Hilversum

De Soester | 1928 | | pagina 2