Garage „MOTORHUIS" - Amersfoort sjMonri PU ROL GESLOTEN zullen zijn. aar De nieuwe 4 en 6 cyl. WHIPPET en WILLYS KNIGHT met geruischloozen schuivenmotor, Erfhuis te Soest Ruime keuze Voorjaars- en Zomer hoeden voor Dames en Kinderen LANGESTRAAT 112 Jhvwe scfvtale fiuid Net Meisje Meisje Openbare Verhuring Om te weten, dat er veel betere Automobielen zijn voor veel lageren prijs, behoeft U slechts onze tentoonstelling te bezoeken, welke wordt gehouden van 23 lol en met 26 dezer van 3 tot IQ uur namiddag. zijn dit jaar zoo mooi en solide, dat iedere Automobilist of aanstaande Automobilist hiervan beslist op de hoogte moet zijn. U bent verplicht te weten, wat U zoudt moeten koopen, indien U het noodig hebt. DIENSTBODE Dagmeisje Spaarkas Brandstoffen Een Leerjongen Goedkoop Timmerhout W. v. d. VELDEN Dagmeisje. Meisje Te koop Patrijs Leghorns HUIS MET TUIN H.H. Pelskonijnenfokkers „AANGELAND" Laat Uw oogen Gijsbert Mar is „DE SOESTER VIJZEL" J. WOLFF - KWEEKER WEI- EN HOOILANDEN GELD SCHOTANUS „ORHELIA" Bloemist - J. GEIJTENBEEK Wij berichten U hiermede, dat onze Kantoren NIET ALLEEN GOEDEN VRIJDAG, doch ook ZATERDAG vóór PASCHEN den GEHEELEN DAG DAMES-MODE-MAGAZIJN FIRMA GEZ. LAGERWIJ 1 O-JARIG BESTAAN liet bekende Hotel „Bosch en Duin" aan den Koudhoornweg bestaat 9 April u.s. 10 jaar. Dit feest zal niet onopge merkt voorbijgaan. Het alom bekende Hol- landseh Tooneel uit Amsterdam treedt dien avond op. VERKOOPING Door Notaris A. O. Dammers werd Dinsdagmorgen j.1. in het openbaar ver kocht Een woon- en winkelhuis met erf en tuin aan de Van Weedestraat 34. groot 5 A. 3 c.A. aan den heer S. de Zoete voor f12900.—. Een huis met erf. tuin en schuur aan de Veenhuizerstraat 78, groot 12 A. 62 c.A. aan den heer C. Rademaker voor f 3900.—. Drie perceelen bouwterrein aan de Bel- vedèreweg opgehouden voor f900. Een villa met erf. tuin en schuurtje aan de Julianastraat 8. groot 5 A. 39 c.A. opgehouden voor f5150. Een huis met erf en tuin aan de Heu- v«*lweg 7, groot 2 A. 19 c.A. opgehouden voor 1' 4950. Een villa met erf, tuin en schuur aan de Torenstraal 12. groot 1 A. 95 c.A. opgehouden voor f 5500. Een perceel bouwterrein aan de Birk- straat, groot 2000 M2. opgehouden voor f3100.—. VERHURING Door Notaris A. O. Dammers werd Dinsdagmorgen j.1. in Hotel „Eemland" voor 3 jaar verhuurd ten verzoeke van de Gemeente Soest de berceelen gelegen nabij den Lange Brinkweg tot aan de rivier de Eem, groot 8 H.A. 26 A. 86 c.A. voor den prijs van f 1525.per jaar aan den heer A. van Doorn alhier. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen der Am bachtsschool te Amersfoort slaagde Kees Onder de Linden, leerling der Christelijke School aan den Postweg te Soesterberg. NATIONALE BANKVEREENIGINCi. Uit het Jaarverslag over het jaar 1928 van de Nationale Bankvereeniging ont- leenen wij, dat die Bank in het gehee- le land niet minder dan 93 kantoren heelt, benevens nog 82 correspondent schappen en zitdagen. Ook Ie Soest is een correspondent schap gevestigd, waarvan procuratiehou der is de Heer P. F. Bakker aan de To renstraat, welke correspondent ressor teert onder hel kantoor Baarn. Uit het Verslag zien we, dat de rela- tiën zich geleidelijk en regelmatig uit breiden. Over 1928 is 5% dividend uitbetaald, maar niet dan na zeer ruime afschrijvin gen, waaronder een post van f.350,000 extra afschrijving en storting van f. 136.000 in het Pensioen-en Ondersteuningsfonds. De totaal bedrijfswinst bleek te zijn ruim f.2.000.000 wat op statuair kapitaal van f.25.000.000 waarvan slechts uitge geven en volgestort is f. 10.000.000, ze ker reden tot bevrediging geeft. Door de zeer ruime afschrijvingen en en door het dividend niet op te voeren voert de Nationale Bankvereeniging dus een goede censervatieve geldpolitiek, waardoor ongetwijfeld de financieele toestand in toekomstige jaren gunstig beïnvloed zal worden. Als bijzonderheid mag nog vermeld worden, dat het Pensioen-enOndersteu- ningsfonds voor de beambten thans een kapitaal bezit van 1900.000. LEZING Blijkens advertentie zal de Heer A. Winter Dierenarts te Amersfoort Woensdagavond 7 uur een lezing hou den voor de Pluimvee en Konijnenfok kers Ver. in de Gouden Ploeg alhier. Met preparaten zal een en ander aan schouwelijk worden voorgesteld. Is dus een belangrijke lezing. Brengt nieuwe leden mee. POSTDIENST OP GOEDENVRIJDAG De wn Directeur v.h. Post en Telegraaf kantoor deelt ons mede, dat op Goeden Vrijdag a.s. de volgende beperking van den dienst zal plaats hebben: le sluiting ven de loketten voor post dienst te 15 uur. 2e vervanging van de laatste bestel ling door de gelegenheid tot het kos teloos afhalen van de correspondetie tusschen 18.45 en 19.30 uur. 3e opheffing van de 3e lichting der bijbussen. HET NIEUWE MELKBESLUIT Op Maandag 18 Maart j.1. is inwer king getreden het nieuwe Melkbesluit, waardoor tal van strengere en scherpe re bepalingen en voorschriften de melk- winning betreffende van worden. Alle oude vervoervergunningen van melk komen te vervallen en nieuwe vergun ningen mogen slechts worden uitgereikt indien het bedrijf van den melkverkoo per voldoet aan de eischen van het Melkbesluit. Ook zijn er strengere be palingen gemaakt omtrent de waren, die in de localiteiten van den melkhan delaren mogen worden verkocht. Enke le overgangsbepalingen zijn gemaakt, terwijl Burgemeester en Wethouders in zekere gevallen de bevoegdheid hebben ontheffing té verleenen voor bestaande zaken. Nieuwe zaken zullen voortaan moe ten voldoen aan heel wat zwaardere eischen. Waar het te verwachten is, dat door de ambtenaren, belast met de handha ving der Warenwet, stipt de hand aan de thans in werking getreden bepalin gen zal worden gehouden, zal het voor elk belanghebbende dus noodig zijn dat hij zich terdege op de hoogte stel len van de nieuwe bepalingen en zorg drage, zoo spoedig mogelijk in hel be zit te komen van de vereischte vergun ningen of ontheffingen. en springende lippen Poort» >0-60 tn *H) ct. Tut» I 011 Apolh- co Drogist RADIO-CENTRALE SOESTDIJK Bovengenoemde Centrale heeft thans weer een uitbreiding ondergaan door de beschikking te krijgen over,de geheele ge meente plus Soesterberg, zoodat thans een ieder aan haar Centrale kan aan sluiten. GARAGE MOTORHUIS" Gaarne verwijzen wij onze lezers naar -n advertentie in dit blad, betreffende Garage „Motorhuis" te Amersfoort, wel ke van 23 tot ,en met 26 dezer een tentoonstelling houdt van de nieuwe supe rior Whippet 4 en 6 cyl. en Willvs Ivnight Automobielen met 6 cylinder ge ruischloozen schuivenmotor. Bijenteelt RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de zitting. WOENSDAG 13 MAART "29 Werkelijk goede buren. Daar heeft me T. B. een hond, een zwarte Duitsche herder, hetiwordt brj Kan tonrechter Van Son met zwarte kool aangeteekend. Die hond lijkt al 'lang. berucht te zijn in Soest en toch heeft T. B. eerst onlangs het politioneel voor schrift ontvangen om zijn zw. D. herder te muilkorven op den publieken weg. Hij kan zich de kwaadwilligheid niet goed voorstellen, want als bestuurslid van een vereeniging komen er dagelijks wel een 70 personen op zijn erf, zonder dat het beest iemand ooit kwaad doet. Maar dat is waar, het beest heeft een verzwering in het hoofd en dat maakt, dat hij 'mo torgeluid niet kan verdragen. En dan is er >ok meer gelijk dan eigen, want er loopen nog drie of vier van die zw. D. herders Soest, en het is al gebeurd. dat) gebijt van een ander dezer aan zijn beest werd geweten. Thuns stond T. B. terecht wegens het bijten van een slagersjong-op fiets in zijn broekspijp en been. Dokter was echter niet noodig geweest. Voorheen had dat beest hem ook al eens gebeten. Dat was toen hij 12 jaar was. Zie, dat moest dan zeker de tante van het dier zijn, was 's Rechters opmerking, want vier jaar geleden had onze herder het nog niet eens tot zuigeling gebracht. Maar nu de goede buren. Getuige Benj. Nagel zei, dat het beest het altijd op hem .gemunt had. (N. is motor rijder). Dat kon echter wel trouw van het beest zijn geweest. Rechter: Wordt dat altijd in Soest voor goe% aangenomen? Getuige: Och, als je bij elkaar in de buurt woont Rechter: Dan moet je je laten bijten. Ook R. H. van Mill te Soestdijk, even eens motorrijder, geeft vergelijkenden uit leg en was hij al meermalen gebeten, en was de hond den laatsten keer ge woonweg an zijn jas blijven hangen. Hij reed maar wat zachter als hij brjn hond in de omgeving was. 2t Is lastig maar de politie zal het wel weten, en die zal er wel werk van maken. En zoo had v. M. het maar nooit aangegeven. Zie, zijn dat geen prachtige buurtjes? Het hielp T. B. echter niet van f 10 boete af. Dienstbode die uit werken wou gaan. J. G. W. te Soest zou geen goede inlich ting hebben gegeven aan den ambtenaar van den Raad van Arbeid, die infor- meeren kwam naar een inwonende dienst bode. Er was sprake van een advertentie. Als de ambtenaar daarop was afgekomen, was het niet geweest als reflactant. J. G. W. had niet geplakt. Dat is thans wel in orde, maar wat die onvoldoende inlichting aanging, «lat schoof J. G. W. op den breeden rug van zijn vrouw; hij wist er zoo niet van, dat de inwonende f 2.50 per week genoot plus de kost Die inwonende zou bij hem als inwonende zijn, omdat ze geen onderdak had en ze zocht werkhuizen. Ambtenaar en Rechter behooren tot de wezens, wien de beroepsqualiteitmoet eigen zijn van wantrouwen in het woord van z.g. verdachten, aan wie het getole reerd is zich te slingeren in allerlei woordkronkelingen. En zoo geloofden ze geen Hannes van J. G. W.'s betuigenis. Eerstgenoemde vroeg f 15 als straf; de Rechter maakte het schappelijk met f10 boete. Uitspraken. Dronkenschap: W. v.d. D., Soest, f 10 of 5 d. W06ENSDAG 20 MAART. Dienstbode of niet. ÖHet geval van niet de goede inlïch- linógen verstrekken door J. G. W. van Soest aan een ambtenaar van den Raad van Arbeid was vorige week nog niet ten einde. Heden Woensdag werd dien amb tenaar gehoord met gevolg dat J. G. W. den geëischten f15 boete behield. Uitspraken. Dronkenschap: .1. v.d. B„ Soest, f 15 of 10 d. Motorrijtuig op weg laten staan met doorwerkende» motor en zonder :rood achterlicht: G. A. J. W., Soest, 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. De inheemsche honigbij (Apis mellifica) is over alle noordelijke landen verbreid. Men vindt haar echter ook in zuidelijker streken. Wij vinden het niets bijzonders, maar toch, is het niet opmerkelijk, dat onze bijtjes niet alleen zorgen voor de toekomst? Hoe beijveren zich deze bewon derenswaardige diertjes in het schoone jaargetijde, om toch zooveel mogelijk ho- nigsap in voorraad te krijgen, opdat ze in den schralen wintertijd niet van gebrek bezwijken. De bijen schijnen dus wel degelijk rekening met de omstandighe den te houden. Er is nog meer. Worden bijenvolken van hier naar warme landen vervoerd, waar dus geen winter komt, dan blijven de diertjes aanvankelijk even ijverig en blijven ook verzamelen voor slechte tijden, doch de volgende geslach ten dier bijen beginnen zich langzamerhand minder druk te maken; ze zoeken natuur lijk wel honig, maar verzamelen van lie verlede minder voor den toekomstigen tijd ze beginnen dus meer bij den dag te le ven; het is, alsof ze gaandeweg beseffen, dat het tot niets leidt, veel honig in voorraad te hebben, waar ze toch het ge heele jaar door bloemen en bloesems genoeg vinden. Op die manier verbastert onze bijen soort in warme landen en daarvandaan komt het, dat men ,noch in Oost- noch in West-Indië gelukkig is geweest met het invoeren van onze bijen. Aan land- er tuinbouw en ook aan den boschbouw be wezen onze bijen ook daar onschatbare diensten, maar de honigoogst valt gewoon lijk tegen. Dan komt hierbij ook nog, dat de bijenvolken in warmer streken nog zwerflustiger worden; menige zwerm gaat er ongemerkt van door, waardoor het aantal verwilderde bijen daar sterk toe neemt. Geraakt in ons klimaat een zwerm weg, kiest die zelf een verblijf, b.v. in •en hollen boom, in een gat van een muur, dan komt zoo'n zwerm .toch gewoonlijk om, hetzij door koude of gebrek; in de warme landen echter blijven zulke weggevlogen zwermen voortbestaan. Wanneer we dit alles weten en denken een beetje na, dan begrijpen we opperbest, dat we in deze streken onze eigen bijen bij voorkeur moeten hebben. De vaak genoemde Italiaansche bij (apis ligustica) komt veel voor in Italië en aangrenzende landen. Sedert ongeveer drie kwart eeuw is dit bijenras Duitschland en daana ook in ons land ingevoerd. De Italiaansche bij is met haar goudgele banden veel fraaier dan de onze, maar dal ze ook ijveriger is dan de onze (zooals door sommigen wordt beweerd) is uns niet gebleken. Het in- •ren van een ander bijenras heeft ook zijn bedenkelijke zjjde. In zuidelijker lan den komen bijenziekten veel meer dan hier voor en zoo zou het kunnen gebeu ren, dat men een volk in zijn stand kreeg, als men zich zulk een kolonie aanschafte, dat aan een besmettelijke ziekte leed. Indien er imkers zijn, die toch eens gaarne zoo'n bijenvolk zouden willen hebben, dan zouden wij ze aanraden in het aanstaande voorjaar niet een ge heel Italiaansch bijenvolk, maar een be vruchte Italiaansche moederbij te koopen. „Maar", zoo zal wellicht worden ge dacht, „is men alleen met zoo'n bevruchte moederbij wel volledig klaar?" Zeker. Men voegt haar natuurlijk met de noodige voorzorgen bij een moederloos geraakt bijenvolk, of bij een zwerm, waaruit* vooraf de moederbijen zijn verwijderd. Uit de eitjes der bevruchte Italiaansche koningin of moederbij (zooals men weet, wordt de moederbij in een enkele maal voor geheel haar leven door een dar be vrucht) ontwikkelen zich natuurlijk uitslui tend Italiaansche werkbijen en Italiaansche darren en later ook Italiaansche moeder bijen. Aardig is het dan na te gaan. hoe langzamerhand de bijen van het inheem sche ras verdwijnen en er geregeld meer fraaier geteekende van het Italiaansche ras bijkomen, totdat ten laatste de gan- sche kolonie uit Italiaansche bijen bestaat. Zoolang deze moederbij in staat blijft haar functie van eitjes leggen naar eisch te vervullen, zullen er bijen van het Italiaan sche ras te voorschijn komen. Bij de jonge Italiaanssche moederbijen, in de nazwermen aanwezig, is de kans heel groot, dat ze worden bevrucht door dar ren van het inheemscheras, in welk geval men jonge bijen van .gekruist ras verkrijgt. Ook deze zijn fraaier geteekend dan onze bijen, maar ijveriger zijn ze niet, vaak echter veel lastiger. Zooals we reeds hebben aangestipt, de Italiaansche bij veel mooier dan de inheemsche, de zoogenaamde Duitsche of zwarte bij. Ze heeft een donker achterlijf met drie goudgele banden. Bijen met vier zulke banden zijn van gekruist ras. Het zuiver Italiaansche ras is meestal zacht gehumeurd, met andere woorden gaat niet licht tot steken over, maar houdt nog al van om op roof uit te gaan. De Italiaansche bijen verdedigen zich dapper tegen aanvallen. Wasmotten weten ze vrij wel huiten haar woning te houden, maar dat genoemde lastige insecten het in een Italiaansche bijenkolonie in het geheel niet kunnen uithouden zooals door sommi gen wordt beweerd ,is ons bij verge lijkende proeven niet gebleken. De over kapping of verzegeling der honigraten is gewoonlijk minder blank dan die van de Duitsche bij. Bjj de behandeling van de koloniën in bijenkasten en boogkorven hebben de Italiaansche bijen dit voor, dat ze vaster aan de raampjes en boogjes blijven hangen. Afkomstig uit zachter klimaat, of liever, minder aan lage' tem peratuur gewend, kunnen deze byen min der weerstand bieden aan de koude. Vaak bleek ons, dat bij betrekkelijk lagen wamtegraad der lucht de Italiaansche bijen binnen bleven, als de gewone nog uitvlogen. Ook begonnen ze gewoonlijk later in den morgen met haar dagtaak. Wordt een Italiaansche moederbij be vrucht door een dar van ons bijen ras, dan ontwikkelen zich uit die eitjes Itali aansche darren en zijn de werkbijen van gekruist ras. Hieruit is af le leiden, dat de moederbij grooter invloed op de na komelingschap heeft dan de njar. Een les voor ons, imkers, jora vooral ook steeds te zorgen, dat we uitmuntende moederbijen in onze koloniën hebben. We zullen dus goed doen, |elk najaar opnieuw bij het uiitzoeken van geschikte winter- volken niet alleen te letten op voedsel- oorraad en bevolking, maar vooral ook daarop welke volken zich in den loop van het sdhoone jaargetijde het krach tigst hebben ontwikkeld. Alg. Ned. Landb.w.bl. lOcto- dan ZANGVOGELVERDELGING Uitvoer van tienduizenden Een onduldbare toestand. (W. T.) De door ons ;eenigen tijd ge leden bekend gemaakte cijfers van maar Duitschland uitgevoerde zangvogels heb ben evenveel verbazing als ergenis .ge wekt. Dat het vinkersbedrijf zulk ieen ontzettende opruiming hield onder de-zan gertjes van boseh en veld, |kon tot dus ver slechts vermoed worden. Nauwkeurige gegevens waren daarvan niet bekend. Wij hebben intusschen nieuwe feiten verzameld en nu blijkt, dat jdit schandaal nog veel erger is dan izich eerst liet aanzien. i Geregelde uitvoer van zangvogels vond namelijk niet? alleen plaats over ,de dou anekantoren te Beek bij Nijmegen, Venlo Krananburg, maar ook via Oldenzaal, Kerkrade en Vaals. En alleen -over de eerste drie grensplaatsen bedroeg^ die uitvoer tijdens de vangperiode 1 ber—16 December niet minder 22.435 vogels. Daarbij waren 13595 vinken, 5727 kneutjes, 2028 groenlingen (ook wel groen vinken of vlasvinken genoemd), 416 putters en voor de rest deeuwerikken, sijsjes, goudvinken, geelgorzen en merels. Aan de hand van deze cijfers en re kening houdende met den binnenlands- schen afzet en met het ,feit, dat alleen de mannetjes handelswaarde hebben (de wijfjes worden gedrukt; het werd mij dezer dagen nog eens door ieen oud-vin- ker bevestigd), dat op de vinkenbanen elk najaar vele tienduizenden zangvogels worden buitgemaakt en deels vermoord. Het resultaat is: een zichtbare [ach teruitgang van den vogelstand, een isteeds verdere ontwrichting van het evenwicht in de natuur en toenemende klachten hierover. Ook in Duitschland heeft deze .misstand de aandacht getrokken van publiek en overheid. Vooral in de grensstreken is men verstoord over de Hollandsche vin kenvangst, daar terecht wordt aange nomen, dat onder de in,ons land gevangen vogels een massa Duitsche broedvogels zijn- Toen Nederland in 1917 toetrad tot de Parijsche Konventie van Maart 1902 (bescherming van de voor den iland- bouw nuttige vogels), aanvaardde de <re- Igeering daarmee vrijwillig de verplich ting, de massavangst van zangvogels met netten stop te zetten. 12 jaar lang heeft zij dien plicht verzuimd, of, als mbn wil, langer dan een kwart ,eeu\v. Óns dunkt, met de bovenstaande icijfers voor oogen, dat het hoog tijd is, aan dezen onteerenden missand een eind te maken. i Weg met de vinkenbanen! „Het Volk' Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter commissaris in het faillissement van H. VAN SCHAIK, rietdekker te Soest, d d. heden is nader bepaald dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Maandag 6 Mei a s. des voormiddags te 10 uur. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Baarn, Cantonlaan 5. Kerk berichten. ENGL1SH. Experienced Teacherwishes pupils for gramm. literature, etc., but Conversation A speclality. Terms moderate. Lett. motto „English". Off. The Soester, Soestdijk. Mevr. HELLINGMAN—Santvoort, Nassau- kade 115 huis A'dam, vraagt tegen 1 Mei een DIENSTBODE voor dag en nacht. Goed kunnende koken en werken. Hulp van werkster aanwezig. Gezocht een voor de morgenuren. Brieven onder nummer 426 Bureau van dit Blad. Deurwaarder KUYTERS te Amersfoort zal op DINSDAG DEN 26 MAART a.s, des morgens te 10 ure, ten huize van G. M. van Herwaarden aan de Bosstraat 25 te Soest wegens vertrek om contant geld publiek verkoopen Boerenwagens, Tuigen, Gierbak, Kort- machine, Ploeg en Eg, 2 groote Kippen hokken, enz. enz., Hooi, Haver, Kool rapen, Mest, Hout en wat verder wordt te voorschijn gebracht. 's Morgens voor de verkooping te zien. Voor een op te richten Vereeniging worden deelnemers gevraagd. J. v. DIJK, Burgem. Grothestraat 31. gevraagd, bij TH. v. KALLEVEEN, Lood- en Zinkwerker, Van Weedestraat 63. voor dag of dag en nacht gevraagd. Mej. B. KRAAL, Van Weedestraat 20. g.g. 1 dms. hout vanaf fl.10 per M2. g.g. 3u dms. hout f 1per M2. 2x3 dms. 5V£ cent per voet. g.g. Ix7adms. 6V£ cent per voet. g.g. 3/4x7 dms. 5 cent per voet. Enz. enz. alles nieuw hout, lengten naar verkiezing. Carbolineum 16 cent per Liter ALLE SOORTEN TRIPLEX BURG. GROTHESTRAAT 31 - TEL. 2128 Mevr. van Woudenberg, Vosseveldlaan 12 vraagt tegen 15 April een net Terstond gevraagd flink net van 8—1 uur, v.g. Nieuwe Steeg 15. j.v. Aanmelden „de Naald", gebruikt Heerenrijwiel. Adres Prins Hendriklaan 3, alhier. BREEDEN, BROEDEIEREN f0.09 per stuk. Adres Torenstraat 10. TE KOOP bevattende 7 Kamers, Serre, Keuken, Bijkeu ken, Kelder, Schuur, met achteruitgang Kerkpad, groot ruim 10 are. Te bezichtigen Maandags, Woensdags, Vrijdags, tusschen 2—4 uur Van Weedestraat 10. Te bevragen bij de Makelaars en aldaar. DIERENARTS A. WINTER voor de Pluimvee en Konijnenfokkers Ver. in de Gouden Ploeg op Woensdag 27 Maart a.s., des avonds 7 uur. Aanschouwelijke voorstelling van verschillende ziekten. Zeer belangrijk SOEST Ned. Herv. Kerk Zondag 24 Maart Voorm. 10 Ds. B. N. B. Bouthoorn van Putten. Nam. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. Nam. 6 uur Ds. J. Ch. W. Kruishoop Ooede Vrijdag Kerk 's Av. 7 uur Ds J. 1. van Schaick. Avondmaalbediening. Rembrandtzaal 's Av. 7 uur Ds. J. C. W. Kruis hoop. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. j. v. d. Meulen Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 'savonds 6 uur Leesdienst. Dinsdagavond 7 uur Ds. Bijleveld van Haarlem. R.K. KERK Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. OODSDIENST1QEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Geen opgave. HUIS TER HF.IDE Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds B Tuinstra. Bij mij kunt U uwe voedsters laten dekken i ft.—. Witte VI. Reus, ram, 12 pond. Witte VI. Reus, ram, IIV2 pond Chinchilla ram, prachtkleur Alle raszuivere dieren van hoogst bekroonde afstamming. SCHOUTENKAMPWEG 16 SOEST Vereeniging van Lennep's Sportpark GEVESTIGD TE SOEST Van de inkomst-obligatieleening ad f9000 ten taste van bovengenoemde Vereeniging, zijn in de laatst gehouden ledenvergadering uitgeloot de obligatie's no. 4, 42, 48 en 82, betaalbaar op 1 April a.s. met f 100.— per stuk ten kantore van de firma La Porte Co., alhier. Coupon no. I is eveneens op dien datum ten kantore der firma La Porte Co., be taalbaar met f4.—. VAKKUNDIG BESCHERMEN DOOR GEDIPL. OPTICIEN T.O.G. ELECTR. BRILLENSLIJPERIJ DROGISTERIJ SOESTERBERGSCHESTRAAT 1, TEL. 2127 ADVERTENTIËN Gevraagd net leeftijd 14—15 jaar, voor halve dagen. Br. onder no. 425 Bureau van dit Blad. Prima eigen taelt f 0.40 per Ko. BOSSTRAAT 23d Aan 't zelfde adres nieuwe boonen- stokken 3 a 4 Meter lang, mooi recht 18.00 per 100 - 10 cent per stuk. Franco thuis VAN onder de gemeenten Baarn, Bunschoten en Eemnes Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn, is voornemens de JAARLIJKSCHE LANDVERHURINGEN te honden opDinsdag 2 April 1929 en Dinsdag 23 April 1929, In het Koffiehuis de Lindeboom" te Eemnes-bultendijk en op Donderdag 11 April 1929, in het Hotel het huis „Groeneveld" te Baarn. Gemeente Soest Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest zullen, behoudens nadere goedkeuring, door de Ged. Staten, op 9 April 1929 des namiddags ten 3 ure op het Raadhuis te Soest in het open baar trachten aan te besteden: Het bouwen van een vlerklasslge Openbare Lagere School, aan den Verlengden Schoolweg te Soes- Bestek en 2 teekeningen vanaf 27 Maart a.s. verkrijgbaar ten kantore van den Di recteur van Openbare Werken. Gemeente huis, tegen betaling van f 4.alwaar ook inlichtingen worden verstrekt. verkrijgbaar vanaf f 50.00 Ambtenaren en soortgelijke werknemers, zonder borg. Anderen met soliede borgstel ling. Geen verzekering, noch spaarkas of andere bijkomende lasten. Lichte aflossing Ook le en 2e Hypotheek beschikbaar Inlichtingen bij W0NING0UREAU „CENTRUM" STATIONSWEG 4 - SOEST Bloemen - Magazijn Ourg. Grothestraat 4 - Telef. 2113. Levert Bloemwerken voor alle gelegenheden Ruim voorzifen van alle Bloemist-Artikelen. Aanleg en Onderhoud van Tuinen De nieuwe Bloem- en Tuinzaden ontvangen VAN DEN BERG Co. N.V. MIDDENSTANDSBANK voor Amersfoort en Omstreken N.V. NED. MIDDENSTANDSBANK. LA PORTE Co. BAARN: SOESTDIJK: Laanstraat 67, Telef. 378. Burg. Grothestraat II, Tel. 2261

De Soester | 1929 | | pagina 2