A.J.HEINS-Soest Moderne Schoenmakerij Ingezonden SOEST 1929. publiek verkoopen: In kwaliteit het beste Inprijs het goedkoopste zen. We zullen het geval dun nog wel eens zien opduiken. Uitspraken: Dronkenschap: G. J. K. Soest, f 1U uï 5 dagen; K. B. te Soest f25 ot 15 d. Te Soest venten zonder vergunning: J. W. Huizent i 2 of 1 d.; A. 0*K. Amers foort idem. Met motorrijtuig te snel rijden in Soest: A. v. d. B. Amersfoort f6 of 2 dagen; J. K. Soest Ï7.5U of 5 d.L. P. J. de W., Den Haag f 1U of 5 d.K. v. d. B. idem; H. E. S., Den Haag f 15 ol 10 d.J. A. R. B. Huis ter Heide f20 ol 10 tL; C. v. T. Hardinxveld 125 of 10 dagen. IJ kwel: K. v. B. Soest f'3 of 2 d. en verb. gewicht: E. J. M. Soest 2 x 50 ct, gewicht. 17.50 of 5 d. Met motor links rijden: J. S. Soest of 2 x 1 d. en verb. meiknieetemmer en Wielryden zonder licht en bel: \V. iv. Soest 17.50 of 5 d. Plaatselijk Nieuwe. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noopt ons, enttele ver slagen en ingezonden stukken, tot een volgend nummer uit te stellen, De Redactie. Voorzichtig'. In verband met de aanhoudende droog te en liet warme weer zyn op verschn- lende plaatsen in ons land ernstige hei debranden uitgebroken, die duizenden hectaren üeide en boson hebben vernield. z,oo in N.-Brabant en ook op ue V eluwe. In Soest zyn wy gelukkig tot uuaverre voor ernstigen heidebrand gespaard ge bleven, maar men zy wel heel voor zichtig in dezen tyd met vuur in bosch en heide. Kleine oorzaken kunnen üik- wyls groote gevolgen nebben. Aiocnt ie mand ergens heidebrand ontdekken, dan bedenke men, dat zoo n brand in den aan vang dikwijls gemakkelijk te stu.ten en le uooven is, uocu dat zuiks by uitbrei ding veelal zeer moeuyk is. Haten dus aue inwoners van onze ge meente meueheipeii, ons zoo mooie na tuurschoon ongerept te bewaren, eik vooi zoover hem oi liaar mogelijk is, ais on verhoopt heideDrand in den aanvang wordt ontdekt. Worut men de zaak niet meester, dan is d a d e 1 y k e huipmroeping van de brandweer geboden, waartoe men hei Testkantoor en het Politiebureau moet opbellen, onder juiste opgave van de piek, waar de brand woedt. iVliüuenslantls-Bank voor Amersfoort en Omstreken, Amersfoort. in de Yrydag j.l. gehouden jaariijk- scüe aigemeeae vergadering van aandeei- iiouders werden balans, vernes- en w,nsi- rekemng over 1928 (veertiende boekjaar; goedgekeurd en het dividend bepaaiu op o.o pCt., betaaibaar tegen inlevering van uiviaendbewys .No. 13. De aan ue beurt van aftreden zynde commissarissen de heeren Joh. H. van der Meiden en Ds. J. Visser werden als zoodanig herkozen. Lentefeest. Tot besluit der kursussen uitgaande van de Maatschappij tot Nut van net Al gemeen uept. Hoest werd Zaterdagavonu te half 8 uur in het gemeentebosch aan den Hoesterbergschestraatweg een n,enU- feest gegeven, dat door zeer velen bij gewoond werd o.a. door den heer Burge meester niet familie, de raadsleden Hoor-, man en den Bliek, het hoofd der schooi den heer Veenstra e.a. Deze allen zaten of stonden op een schaduwrijk piekje rondom een geformeerd mostapyt. De cursisten waren twee aan uvee op gesteld en kwamen zingende het terrein op. Mej. Funcke opende de samenkomst met een hartelijk woord van welkom en deelde het doel der cursussen mede, wel ke o.a. beoogen innerlijke levensvrqugu aan te kweeken naar eigen gaven en krachten. Daarop 'werden door een 8-tal kleine peuters een drietal speelliedjes uitge voerd. Gehoord het daverend handgeklap viel het gebodene in goede aarde. Daarop verschenen op het groene tapijt een 16- tal meisjes in rood en zwart gekleed, wat een alleraardigst effect gaf. Deze voerden onder leiding van de Da mes v. d. Waal, Klaassen en Peek eenige vroolijke boerendansen uit, welke besche nen door de ondergaande zon een fan tastisch gezicht opleverden. Het slot was het sprookje „de Lentekoningin met haar getrouwen", die kleur en fleur aan brengen. Een luid applaus bewees, dat ook dit gedeelte in goede aarde viel. De leidster Mej. Funcke werd een drie werf hoera toegeroepen. Van een en an der werd een foto gemaakt. Onbestelbare stukken, waarvan de afz. onbekend zijn, terugontvangen te Soest. Brieven binnenland J. Hamel, A'dam. Moeder, A'dam. Wim Visser, de Bilt J. de Visser, R'dam. Briefkaarten binnenland Mej. Kramer-de Bruin, K'dam. Noenmaal ten Paleize Soestdijk. Vorige week Zaterdag had op het pa leis Soestdyk een noenmaal plaats door H.M. de Koningin Moeder aangeboden aan het uitvoerend Comité dat zich in dertijd gevormd heeft tot het aanbieden aan Hare Majesteit van een geschenk dei- der Nederlandsche vrouwen, ter gelegen heid van het Jubileum der Koningin Moe der. Aan dit dejeuner dat plaats vond in de eetzaal, welke door het geschenk zulk een verfraaiing heeft ondergaan, werd door een dertig-tal personen deelge nomen. Geslaagd. Voor het Godsdienst diploma A. I. slaagden te Utrecht de heeren G. J. Schalkwyk en W. van Elmpt, onderwij zers aan de K.K. Mariaschool en de K.k. Bonifaciusschool. Benoemd. Door B. en W. is benoemd tot ambte naar ten kantore van den Gemeente-Ont vanger de heer L. A. Heyster, ambtenaar ter secretarie te Woerden. Overtreding Rijwielbelastingwet. Dezer dagen werd door een Rijksamb tenaar in samenwerking met de Rijkspo litie wederom een controle uitgeoefend op de juiste en richtige naleving der Ry- wielbelastingwet. Het resultaat hiervan was, dat tegen een 6 tal personen proces verbaal moest worden opgemaakt wegens het niet hebben van een rywielbelastingmerk op hunne rijwielen. Men zy dus op zijn hoede. Chr. School. Naar wij uit goede bron vernemen, be staan er plannen tot het bouwen van een Chr. School aan den Driehoeks weg. 40-Jarig Jubileum. Ter gelegenheid van het 4U-jarig ju bileum van Dr. G. G. v. d. kaay, werd Zaterdag 1 Juni een stroom van schnb- lelijke en telegraphische gelukwenschen aigegeveu aan de villa „öleeswyk-Höu- veiterwijl velen den algemeen benun- den geneesheer persoonlyk de hand kwa men drukken. Tal van bloemstukken wer den dien dag den heer v. d. Kaay aange boden. Verkooping. Dinsdagmorgen 11 uur werd in „Hotel Eemiaud door notaris A. O. nammers al hier publiek verkocht: Twee heerennuizen met erf', schuur eu tuin aan de v. Weedestraat 42-44, groot 10.9U A., voor i 11.901 aan M. liornsveld. Een huis aan de Beetzlaan N'o. 19 groot 2.26 A. Uit de hand verkocht. Twee bouwterreinen aan de -Vliddel- wijkstraal groot 32.10 A. opgehouden voor i 5400. Verhuurd voor de gemeente Soest voor den lyd van 6 jaar van i-i-29 tot en met 1-12-34 van 6 perceelen dorpswei- de brinken voor f 8.75 per jaar. Transformaiorhuisje. Door de zuigen van de P.U.E.M. is dezer dagen op den Dalweg een trans- iurmatorhuisje gepiaatst tot iraiuformee- ring van een* stroom van 10.000 Volt. Men denke vooral dan de gegeven waar schuwing. E. H. B. 0. De ver. Eerste Hulp bij -Ongelukken hoopt Zaïeruag 15 Juni haar 2e feest avond le houden in Hotel Eemland, waar- oy levens de dipioma s uiigereiKt worden aan hen uie na uen wintercursus geslaagd zyn. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit blad. Eeiste Hulp bij Ongelukken. Bestuur en ieuen van deze vereeni- guig zuien niet by ue paKKen neer maar «veten van aahpakKen. Het bes«-e bewys daarvoor is in de eerste plaats dat in deze week op een ü-iai piaaisen in de goiiieente n.i. i'aimaiaan, f raamgracht, Deeiziaan, Birklstiaat en Torenstraat by ue Ovb^uuruers een volledige verDand- .loniuiei is g«.piaa*si, om in gevai van iiooo, direct uinp te kannen tneaen. ue aangegeven auiessen zyn auideiya te hcr- Keunen aan hei veelhieunge uriehoekige scluiii, dai by elk adres is aangebracht, v oor waar dus een stap in de goede rieh- ving. Maar het voornaamste komt nog. Ei worui n.i. in ons mooi dorp de 2e zun geplaatst, in Nedenand, zooais er kon geieuen een bij Leiderdorp is verrezen, ue zuil bevat alles wat noodig is by een eventueel ongeval, n.1. een geheel toege ruste brancard, reddingögordeis etc. s avonus wordt deze zun eiectrisch ver licht, zoouat de letters H. H. B. O. reeds van verre zichtbaar zuilen zyn. Voor waar een grooie eer voor onze gemeente; ue dag der oificieeie in gebruik name wordt nader bekend geinaaKt. io Juni a.s. viert E.H.B.U. feest dat nog al wat beloofd, naar ons ter oore Kwam. E. H. B. 0. Op de ledenvergadering van 4 Juni j.l. werd met algemeene stemmen tot voorzitter uer vereeniging gekozen (we gens het vertrek van uen heer Hut) Dr. J. H. A. Rupert en in de plaats van Mevr. Hut, Mej. A. Ümta te Baarn. zoodat het nieuwe bestuur ais volgt is ^amen- gesteld: Hr. J. H. A. Rupert, Voorzitter. Mej. G. A. Hille, le Secretaresse. Heer \V. v. Diermen, 2e Secretaris. Mej. W. E. Kronenberg, Penningm.esse. Heer J. D. Zwiep, le cumm. v. materiaal. Heer W'. P. Hilhorst, 2e Comm. v. mat. Mej. A. Omta, aig. secundes. Aanbesteding. Dinsdagmiddag te 3 uur werd door B. en W. ten Kaauhuize aanbesteed: Het bouwen van 4 noodwoningen aan den Wieksioterweg. Inschrijvers waren: KareisenKadeniaker alhier 151 <9 J. Mets -515U A. ,N ij borg -5080 J. v. d. Hoven - 4900 B. Vlug - 4745 Alzoo is gebleken, dat het laagst is ingeschreven door B. Vlug. aan. wien het werk is gegund. De Soester Feesten. Woensdagavond kwam het bestuur van „Soest Vooruit - met eenige anuere hee ren in „De Gouden Ploeg" samen om de feesten in de a.s. zomer voor te be reiden. Een 14-tal heeren had de uituoo- diging aangenomen. De iVoorzitter heette de aanwezigen welkom en hoopte, dat door samenwer king de feesten schitterend zouden sla gen. Besloten werd pogingen aan te vvendeD tijdens de feesten een tweedaagseh fes tival te krijgen. De muziekcommssie zal hieromtrent nadere plannen uitwerken. 't Feest, dat 3 dagen zal duren, is na der vastgesteld op 28, 29 en 30 Aug. In groote trekken werd een programma vastgesteld. O.m. komen daarop reeds voor: Klokluiden, Vocaal- en instrumen taal concert, bloemencorso, festival, ring- rijden, openlucht-bioscoop, kinderfeesten, autorit voor ouden van dagen en tracta- tie van thuiszittende armen, gymnastiek- feesten, Soester dansen, volksspelen en vuurwerk. Aan het geheel zal een ontspannings terrein wofoen verbonden. De indeeling der commissie's is als volgt: Financieele commissie: de heeren Selderbeek, Den Bliek, Van Veeren en Langeraar. Muziekcommissie: de hoeren Dammers, Horvers, Ten Raa en Horns- veld. Commissie Volksspelen: Pieper, Smit, Van Meurs, Hornsveld, Kraaijen- Brink, Ten Raa, Rasch en Ran. Commis sie Ontspanningsterrein: de heeren Ba tenburg,'\Selderbeek, Ran, Rasch en Meurs. Commissie Boerendansen en Ringrijden: de heeren Batenburg, Stalenhoef, 1'. v. d. Bremer, H. Kok en J. Kok. De Commissie voor de autotocht en traclatie der armen zal worden gevormd door de leden der verschillende armbesturen. De volgende vergadering wordt gehou den op 21 Juni, in welke vergadering de commissie's dan met voorstellen betref- efnde de verschillende festiviteiten zullen komen. Postduivenvereniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden vluchten vanaf Creil en Orleans op 26 Mei en 2 Juni: Creil (381 K.M.) in concours 56 dui ven werd gelost om 8 uur 35 min. met N. wind. De eerste duif kwam aan om 4 uur 6 min. Aankomst was als volgt: H. Pauw le, 2e en 4e. G. iSukel 3e. J. iv, d. Brink 5e, 6e en 9e. B. Qroenevelt 7e en 8e. W. Onrust 10e. J. C. de Bree 11e. Orleans (533 K.M.) in concours 78 duiven werd gelost 7 uur 30 min. met Z.W.iwind. De eerste duif kwaiu aan om 1 Uur 30. Aankomst was als volgt: H. Pauw le, 3e, 8e eu 14e. A. Ryksen 2e en 10e. H. (V. Sitter 4e. G. Visser 5e. J. Majoor 6e en 16e. J. C. de Bree 7e. J.,v. d. Brink 9e en 13e. M. Kooi 11e. B. Groenevell 12e. J. Mulders 15e. Rectificatie Gemeentel aadsverslag. lil het raausverslag, opgenomen iii het vorig nummei, hebben wij vermelu, dai de neer Doorman, sprehende over net onderhoud, dat de beer Nagiegaa; gehaü had met den Burgemeester en den heer Monsnia, gezega zou heohen, dat de Bur gemeester zien tnans verzet tegen eike iedere .oplossing, ondanks dat genoemde onderhoud en daar gemaakte aisprasen. De heer Doorman verzoekt ons mede te deelen, dat hy die woorden zoo niet heeft gebezigu en niet gesproken heeft van „aispraaendie tocü moeilijk met den heer xNagiegaai, ais geneel buiten staander, konden worden gemaakt, ilij heeft slechts gezegd, dat de burgemeester zich thans tegen elke redelyxe oplossing verzet ondanks het genoemde onderhoud en de daarin ontwikkelde zienswijze. Up .verzoek van den heer Doorman brengen wij deze reciiiieatie gaarna aan, onder opmerking, dal het het voor een verslaggever .zeer moeilijk is het gespro kene zoó te bekorten, dat de bedoeling juist wordt uitgedrukt en toch vrijwel dezelfde gesproken woorden worden ge bezigd. Hoewel wij gaarne willen toegeven, dat de heer Doorman niet van „afspraken heeft gesproken, meenen wij toch, uai de strekking van dat verslagdeel vóór en na de rectificatie niet zoo heel veel ver schilt. ,Dil ter onzer verontschuldiging. Engendaalschool. Naar wij vernemen zyn door het raads lid den Heer Busch de volgende vra gen tot B. en W. gericht: Is het juist (lat (looi liet Bestuur dei stichting Dngenuaalschoui 'n aanviaag op 25 April 1.1. ter bevoegder plaatse is in gediend tot medewerking voor de uitbrei- uing der bovengenoemde school met 2 L'. L. kiassen Zoo ja, waarom is dan het bestuur van bovengenoemde stichting niet binnen den wettelijk gestelden termijn gehooid? Welke motieven heuben uw college aanleiding gegeven de aanvraag te behan delen als is geschied? Jaarfeest „Soestdijk". Ter gelegenheid van het 2e jaarfeest der V. V. „Soestdyk" werd Maandag avond der vorige week een feestavond ge geven aan leden, donateurs en begunsti gers, in de zaal van Verschoor, welke geheel gevuld was. Voor deze gelegenheid was pa.mgroen aangcb.achl, en aren keu rige s i..g,rs opgehangen, oe vele jo.,g. ua- mes hadden ditmaal veei werk gemaakt van toilet en coiffure, wat lang niet altijd het geval is. Ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer iseger, den feestavond en ro.pt a.len een hartelijk welkom toe, inzonderneid den vertegenwoordiger van „Esvac" en memoreert het venoop der vereen'.gP g. Opgericht den 7-2-'21 met 7 leden en 1 elftal, telt zij thans 54 leden en 3 tL- tallen en worden pogingen aangewend om een adspiranten-eiltal te formeeren oi.i daaruit de goede spelers te ïvquireeren. De hoop der toekomst is gevestigd op het le elftal, het tweeue bezet reeds de 2e piaats. Mej. de Wed. Vierkant, de moeder der club, werd vervolgens onder harte lijke bewoordingen een fraaie bloemen mand aangebodenhet bestuur door de dames Bleuel en Iseger een fraaie Rood wit geblokte zijden clubvlag. voerder. Vervolgens was het de beurt van liet zeer uitstekende strijkje Hopman en de humorist Emiel, om met de nu est popu laire schlagers van dit seizoen den avond prettig te vullen. De Saxophone-pariij een extra compliment. Tot slot in deze tropische atmosfeer een druk bezocht bal, waarna in de pauze tot Schoonheidskoningin van Soest dijk werd gekozen Mej. Alberta van Wou denberg, Molenstraat No. 38. Ook werd in de pauze van het bal een tombola gehouden met fraaie prij/.en, waar voor den schenkers een woord van dank toekomt. „Soestdijk" heeft prettig gefuifd. le klas Reparatie-Inrichting TORENSTRAAT 20 - TEL. 2171 Heeren zoien en hakken f 2.10 Oames zolen en hakken f 1.60 Alles hout gepend. Gelijmd of genaaid 40 cent meer. Nette afwerking. Vlugge bediening. Op hol geslagen. Twee paarden gespannen voor een boe renwagen komende van de Koudhoorn- weg zagen op een gegeven moment de kans schoon om er met wagen en al tus- schenuit te knijpen. In een flink tempo ging het voorwaarts langs de Bosstraat, over den spoorweg overgang a.d. Ussendamweg, langs Ussen- damweg, vervolgens langs Soesterberg- schestraat, Rijksstraatweg, Koninginnelaun en Beetszlaan tot aan de openbare lagere school, alwaar de heer van Kooy de die ren wist te grypen. Een en ander had nog al veel bekijks. Persoonlijke ongelukken zyn hierbij gelukkig niet voorgevallen. Mishandeling en vernieling. Wegens mishandeling van een zekere S. wonende in een noodwoning aan den Wieksioterweg ;werd door de politie tegen N. alhier proces-verbaal opgemaakt. Bovendien werd N. nog verbaliseerd wegens vernieling van eenige ruiten. Overtreding Hinderwet. De politie maakte proces-verbaal op tegen v. d. B. alhier, wegens het hebben ven een benzine bewaarplaats, zonder daartoe de vereischte Hinderwet-vergun ning |te hebben verkregen. Gevonden voorwerpen. Portemonaie met inhoud, drinkensbus- je, nijpting, sierspeld, lieerenportemo- naie, rozenkrans en 2 kleine beeldjes, doublé broche, een achterlicht motorrij tuig, paar rubber pedalen, belaslingmerk, belastingplaatje in etui, rozenkrans, lede ren damesportemonaie, dameshandschoe nen, sleutel, melkmaat, nikkelen heeren horloge, zilveren gulden, Damesparapluie, en een parapluie. Een Boffer. Zooals men zich herinneren zal werd door den heer K. Vervat in zijn nieuw geopenden winkel aan de Burg. Grothe- straat een groote kaas tentoongesteld, die zou worden toegewezen aan dengene die het juiste gewicht zou weten te schat ten. De kaas woog precies 47 pond. Van de honderden, die een poging waag den, heeft niemand liet juiste gewicht geraden. Ze word toegekend aan den heer W. v Dioreme, die het juiste gewicht hel meest benaderde. Dierenbescherming. Onze plaatsgenoot de heer J. J A. de Koning, oud-commissaris van politie te Hilversum, is benoemd tot bestuurslid van den bond van Dierenbescherming in plaats van den beer BoonHartsinck, die beaankt had. Als oprichter van den bond van poli tieambtenaren voor bescherming van die ren, interesseerde de heer de Koning zich vroeger ook reeds in hooge mate voor het lot der dieren. Vrijheidsbond. De afdeeling Soest van den Vrijheids bond vergaderde j.l. Dinsdagavond in de kleine zaal van Religie en Kunst, waar sprak Mevrouw W. Wynaendts Francken- Dyserinck over: De Vrijheidsbond en ue defensie, enDe ontwapemngsgedachte en de vrouw. De waarnemende voorzitter, de heer H. J. Gasille heette allen welkom en gal' terstond het woord aan de spreekster. Deze begon met te verklaren, dat het wellicht bevreemding zou wekken een vrouw over een zoo technisch onderwerp als defensie te hooren spreken. Dit on derwerp heeft echter ook een gmoU- algemeene kant. Indertijd hebben wy lange jaren moe ten vechten om ons los te maken van ,'cii land en van begrippen, waar wij Ne- uerlanders niet byhooid.m; derhalve moest het deiensie-vraagstua eigenlijk bui- teu de politiek blyven, daar het een zui ver nationale gedachte moet zijn. Bij de a.s. verkiezingen gaat het voor namelijk om twee- zaken: staatspensioen -li ontwapening. Eigenaar, ig is, dat de partijen, die thans algeueeie oogenblik- Kelijke nationale ontwapening bepleiten, dit niet altijd gedaan hebben. Zelfs prof. Bonger (s.d.a.p.) heeft ge zegd, dat wie werkelijkheidszin heeft, weet dat wij nog lang niet aan het e.nde van den oorlog zijn gekomen. Van Moltke heeit inuertyd toeg gtVi-n. dal von Schlietïen zijn plan om in 1514 uoor Limburg te trekken, heeft laten varen uoor onze mobilisatie, waaruit wel volgt, dat een defensie-macht van veel nul is. Ir. Kramer (s.d.a.p.) gaf ook al toe, dat men in indië aan ontwapening nog niet kon denken en zelfs het rapport van het a.V.V. raadde bewapening met af. onder opmerking, dat weerloosheid in fndie niet le dulden is en men aldaar nog lang niet kan ontwapenen. Eenzijdige nationale ont wapening is dus een nationaal gevaar. Veel brandstof is nog opgehoopt en kan wellicht ontploffen. De strijd van S. D. A. P. en Vrijzinnig Democraten voor de directe nationale ont wapening zou spr. willen betitelen met „angst-pacifisme en „Kiezersvangst''. De v. waren vroeger sterk voor een volks leger, „een allen ontzag inboezemende macht" en speciaal prof. v. Embden is wel in zeer kort totaal omgezwaaid. De Vrijheidsbond is natuurlijk tegen oorlog, en die bond met de haar verwan te organisaties doel dan ook veel om de internationale gedachte te helpen ver- oreiuen, speciaal via den Volkerenbond. Hit ges.acht zal echter de a geheeie na- vionaie ontwapening wel niet meer beie ven. Uitvoerig staat spr. stil b.j de git- gassen, die wel erg op de vei beelding der massa werken, doch lang zoo wreed niet zijn als granaatkartetsen e.a. Een zoo sterk individualistisch ontwikkeld volk als het onze kon zich onmogelijk schikken om geknecht te worden door een andere na tie. Doch daarvoor is bewaring der on afhankelijkheid een eerste eiscü met als gevoig althans voorloopig nog een zekere bewapening. Ook 't Kellogg-pact, waarbij Nederland is aangesloten, eischt een zt-kere weer macht, om die zoo noodig ter beschikking te stellen van den Volkerenbond tegen on willige staten. De groote oorzaak van oorlogen is dan ook niet gelegen i n be wapening, maar voornamelijk in de ta riefmuren, die overal getrokken worden; en het is juist rechts, dat zich steeds te gen vrijhandel verzet! In één van de Engelsche districten is nog onlangs een motie der plaatselijke afd. der Labour-partij terstond terugge nomen op dringend verzoek van de" lei ding dier partij, omdat die motie zich voor dadelijke ontwapening uitsprak. Wel een bewys dat de Engelsche Labour- party heel wat anders is dan onze S. D. A. P.! Ook herinnerde spr. nog even aan de Belgische kwestie en aan het Belgisch tractaat. De V. B. was de eenige partij, die zoowel in 2e als in le Kamer te gen dat verderfelijke tractaat stemde en zoodoende het onheil wist te voorkomen. Met een opwekking om op de candi- daten van den Vrijheidsbond (in Utrecht No. 1 de welbekende heer Knottenbelt en No. 2 Ed. Schuurman, voorzitter van den Ned. Middenstandsbond) te stemmen, besloot spr. haar interessante rede. Bij het debat kwam nog ter sprake de ungewenschte toestand van accumulatie van pensioenen, waardoor enkelen soms zéér hooge totaal-pensioenen ontvangen tegen weike excessen de Vrijheidsbond echter mede gekant is. Het staatspen sioen wenscht de V. B. alleen voor hen, die minder d an f 800 inkomen hebben en over bet bankgeheim en de mogelijkheid om daarmede belasting te ontduiken, werd ook nog van gedachte gewisseld. Met ten woord van dank aan de spreek- ter sloot de heer Gasille tenslotte de geanimeerde bijeenkomst. Buiten verantwoordt-igkheio der Redactie. Wat is humanitair onderwijs, waarom is het voor onze kinderen verkieslijk, wat wil de Engendaalschool? Onder dezen titel schreef de lieer Ko ning, secr. van het Bestuur dier school een artikel in het vorige nummer. M. i. staan daarin vele dingen, d;e een ver keerde indruk vestigen. De argelooze lezer toch zal daaruit deze conclusie trekken: le. De hum. school vertoont door z'n voortreffelijke opvoeding een groote voor uitgang, in tegenstelling met andere Soes ter scholen. Wie de toestanden kent. Weet dat dit onjuist is. 2e. Op de andere scholen (hier in Soest natuurlijk, want wat hebben de ouders er anders mee te maken!) zitten de kin deren gebogen over 't vele huiswerk. Ook dit is onjuist. 3e. De Engendaalschool kiest z'n per soneel uit menschen, die zedelijk hoog staan en religieus zynIn tegenstelling natuurlijk met andere! Waarom het an ders neergeschreven? De Openbare Chris telijke, Katholieke onderwijzers, nu ja. er zullen er ook wel bij zijn die religieus en zedelijk hoogstaand zijn. maarde waarborg heeft alleen het Bestuur van Je Hum. School! Waaruit put het die? Van het personeel wordt geeischt, dat liet vegetariër, antimilitarist, anti-moker, geheelonthouder en dierenbeschermer is. is dat de waarborg? Hoewel geestverwant, moet ik daartegen ten s.e.kste protes- leeren en ik begrijp niet. hoe iemand, die zich vrijzinnig noemt, zooiels kan schrij ven. Ik meen, dat onder alle geestes- inrichtingen zedelijke hoogheid en religi euze gezindheid voor komen en niet voor komen. Ik ineen dat den heer secr. geen be tere raad gegeven kan worden, dan dat hij, alvorens anderen voor te lichten, zich zelf eens goed op de hoogte stelt, niet van het theoretische hum. onderwijs, maar van de Engendaalschool in de praktijk, en van de andere scholen in de gemeente. P. Stuurman. Ned. Herv. Kerk Zondag 9 Juni Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. 1. v. Schaik. Bed. H. Doop. n.m. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Kembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. th. W. Kruislioop. n.m. 7 uur: Ds. J. I. v. Schaik, Jeugddienst. Jeugddienst. Up Zondag 9 Juni a.s. Le 7 uur des avonds, zal weder een Jeugddienst wor den gehouden, waar Ds. san SCHA1GK hoopt te spreken over het onderwerp: ,,l>e Schoone Poort des Tempels". Christ. Geref. Gemeente Julianus traat 66 Zondag 9 Juni v.m. 10 uur: Ds. J. Reesink van Noordeloos. n.m. 6 uur: Ds. J. Reesink van Noordeloos. Woensdag 12 Juni nam. 7.30 uur: Ds. D. J. v. Bruininen van Driebergen. SP JRT VOETBAL CLUBNIEUWS E. S. V. A. C. De uitslagen oer wedstrijden, welke op den eersten Zondag der serie-wedstrijden werden gespeeld zijn als volgt: 't Gooi 6N.l.O. 3 1—0 B.V.C. 3Soestdyk 2 23 N.l.O. ,1iSoestijdk 1 3—0 E.S.V.A.C. 1—Hilvert 1 3-0 B.V.C. 1—Baarn 3 32 A.P.W.C.T—'t Gooi 3 0—1 Het programma voor Zondag 9 Juni a.s. luidt: 12 uur: E.S.V.A.C. 2—Baarn 4 1.15 uur: 't Gooi 6Soestdijk 2 2.30 uur: N.l.O. 1—B.V.C. 1 3.45 uur: E.S.V.A.C. 1Soesterberg 1 5 uur: Baarn 2En Advant 1 Zaterdag 1.1. wonnen de E.S.V.A. ad- spiranten met 5—2 van de H.V.C. ad- spiranten en behaalden daarmede het kam pioenschap van hunne afdeeling. Onze gelukwenschen (met dit behaalde succes en wij thopen dat het aanstekelijk op de ou dere lEsvaccers mag werken. Verder 'won N.l.O. met 4—3 vair 't Gooi •adspiranten. Hedenmiddag om 4 uur: •E.S.V.A.C. adsp.N.l.O. adsp. De pryzen der serie-wedstrijden zijn te bezichtigen bij den heer P. Ekel, To renstraat, Soest, magazijn van verlich tingsartikelen. O AM RUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aart H Rakker, Soest Laanstr 32 PROBLEEM No. 6 A. M. OLSEN, R'dam. Zwart: 10 12 3 4 5 6 16 26 36 W.t: 10 Zwart 10 schijven op 7-9-10-13-16-19 21-23-24-26. Wit 10 -c ij ven op 22-27-28-30/32-34 37/39. Wn spei It en wim. Oplossing probleem No. 4. D<- siaiid iu cijfers was: zwart 11/14- 18-19-23/25-33. Wit 22-27-30/32-35-36-41-48. Wn sp I: achtereenvolgens 48-43 43- 38 32-28 31x22 36x40. Een mooi probleem. Dit probleem de monstreert tevens, dat in een verloren stelling toch nog een winstgang verborgen kan zijn. Goede oplossingen ontvangen van D. Salemink, D. Waal, P. Floor, S. de Z„ K. Janson, L). Staal, D. F. Voigt. Van probleem No. 3 verzuimd te ver melden D. Salemink. ClaaiseiijK Nieuws. Soesterberg De heer J. M. F. Larnbooy, onder wijzer aan de R. K. lagere school te Soes terberg, ,is dezer dagen benoemd tot on derwijzer aan de R. K. U.L.O. school te Tiel, zulks met ingang van 1 September a.s. Voorzeker een mooie promotie. LUCHTVAART-AFDEELING Hei Tweede Kamerlid, Baron Van Boetzelaer van Dubbeldam heeft aan den Minister van Defencie in verband met de in den laatsten tyd voorgekomen vlieg ongevallen eenige vragen gesteld. De Mi nister verklaarde in zyn antwoord, dat het aantal vlieguren niet zoodanige be perking heeft ondergaan, dat het perso neel .daardoor geen voldoende graad van geoefendheid zou kunnen verkrijgen. De ongevallen uit den laatsten tijd kunnen dan ook niet worden verklaard door ge mis aan routine, ontstaan door beper king vau het aantal vlieguren, welk aan tal in de laatste jaren steeds werd op gevoerd, zoodat meer dan voldoende ge legenheid wordt geboden om zich te oefe nen. Op Donderdag 30 Mei is döur den waarn. Commandant v. d. Luchtvaartal- deeiing op plechtige wyze de gouden me daille, uuitgereikt aan den Adj. O. O. Adm. J. .Korff. Op 1 Juni wordt de bronzen ma- daille uitgereikt aan den vliegtuigmaker deiBree. Uui'aenliiKe Stand Van 23—29 Mei 1923. Geboren: Beiendina, d. v. G. Floor en G. Boom, Soesterbergschestr. 20 a; Jaco- bus Gijsbertus, z. v. 11. Wijnhoff en A. Westerveld, Nieuwstraat 8; Wilhelmina Maria, d. v. J. v. Kasteel en W. M. Meer- waldt, Kerkstr. 50. Ondertrouwd: J. A. Wiersma en H. C. Brenner; J. v. den Tooren en M. Kroon. Gehuwd: J. Westerveld en \v. Gooijer P. V. Altena en S. Veldhuizen. Overleden: Hendrica Werkhoven, 74 jr., wed. v. J. V\v. d. Heuvel, Oude Grachtje 3. aPVERTENTIËN Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de herdenking van ons 45-jarig Huwelijk ondervonden. J. KOETS. A. KOETS-BOUWMAN. Soestdijk, Juni 1929. Spoorstraat 24. AGENTGEVRAAGD voor beslaand AKemschap Volks- en Levensverzekering. Borgstoriing vereischt. Br. franco no. 486 a.h. Bur. v.d. Blad. gevraagd In gezin van twee personen EEN MEISJE ongeveer 15 jaar, voor halve dagen ('s mor gens). Aanmelden Maandagavond, Lange Bergstraat 26. PENSION GEZOCHT door gezin, bestaande uit 2 volwassenen en 3 kinderen beneden de 10 jaar van 1 tot 28 Augustus. Gebruik vrije zit kamer vereischt. Bij voorkeur bij de bosschen. Br. franco no. 485 a.h. Bur. v. d. Blad. TE HUUR Vrij huisje 600 M. grond. Bevat 2 ka mers aan suite, keuken, 2 slaapkamers zolder en schuurtje. Te bevragen bij VAN GALEN, Braamweg 14. TE KOOP met weinig geld, een LANDHUISJE, bevattende beneden 2 groote kamers aan suite en keuken. Boven 2 slaap kamers en zolder. Opnieuw geverfd en behangen. Groote moestuin met schuur tje. Gelegenheid tot het bijhuren van meer grond. Te bevragen bij VAN GALEN, Braamweg 14. TE KOOP ruim 2 H A. HOOIGRAS. Bij H. DORRESTEIJN, „Huize Staal wijk" - Soest HUIS TE KOOP op besten stand, bevattende 5 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, voor- en achtertuin, gas, electra en waterleiding. Koopsom f 5500.—. Brieven onder no. 487, Bur. v.d. Blad. TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD KEN SLIJTERIJ welke een flink bestaan oplevert. Br. No. 56, Adv. Bur. HAVEKOTTE, Bilthoven. Notaris F. P. E. v. Ditzhuijzen te Baarn, zal op DONDERDAG 27 JUNI 1929, 's avonds 7.30 uur, in het Hotel „Eem land" te Soest, wegens sterfgeval 1. De zeer gunstig gelegen onder ar chitectuur gebouwde Villa genaamd „Eigen Haard" te Soest aan deju- lianastraat No. 2 hoek Wilhelmina- straat ter grootte van 10 70 Aren. De villa in eigen gebruik geweest bevat: vestibule, hal, 6 kamers, gr. serre, keuken, bijkeuken en kelder en is te aanvaarden bij de betaling. 2. De villa met erf en tuin zeer gun stig gelegen te Soest aan de Wil- helminastraat No. 10 ter grootte van 4; 7.40 Aren. De villa, thans onverhuurd, bevat 7 kamers, serre, keuken, bijkeuken en kelder en is te aanvaarden bij de betaling. 3. Een huis met erf en achtergelegen grond te Soest aan den Nieuwen Weg No. 88, ter grootte van 24 57 Aren. Te veilen in 2 perc. en com binatie. Te aanvaarden bij de be taling. Inmiddels uit de hand te koop Bezichtiging Dinsdags en Donder- derdags van 24 uur Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alsmede wat betreft perc. 1 en 2 bij den heer C. J. v- Oosten, makelaar, v. Weedestraat 37, Soestdijk. Handel In Kunstmeatstoffen, - Turf strooisel en Brenon - MIDDEL WIJKSTRAAT 18 - TEL. 2141

De Soester | 1929 | | pagina 2