Landhuizen inboedel Adverteert in dit blad Bijverdienste actief persoon „HET WOLHUIS" Frissche slaapkamer SLAPELOOS hulp in de huishouding RECHTSZAKEN Te huur of te koop gevraagd klein landhuis of villa, Dinsdag 6 Augustus 1929, Het woon- en winkelhuis, Donderdag 8 Aug. 1929, Heerenhuizen, Verkooping bij Excecutie publiek worden verkocht Ch. UITERWIJK Twee flinke meisjes De -nieuwe autobus.; De ondernemer Van de autobusdienst Baarn-Soesidyk-Soést-Amersfoorj, de beef Joh. van Geerestein, heeft heden een nieuwe autobus op den dienst in werking gesteld. En zooals men uit bovenstaande foto kan zien, is het geen kleintje. Het is eeu groote zeswielige Guy, die niet minder dan 34 zitplaatsen bevat eu alle comfort biedt, dat men van een autobus mag eischen. Slechts enkele* zeswielers zyn momenteel in Nederland in gebruik, die ook als zoodanig door de fabriek zyn gemaakt. Wel loopen er nog enkele zeswielers, die zijn omgebouwd, doch dat is met deze nieuwe wagen niet 'i geval, zoodat de fabriek met de zwaar dere constructie en veering rekening heeft kunnen houden. Het gevolg is dan ook, dat men in de nieuwe bus even gemakkelijk rydt als in eeu luxe auto mobiel. Van de algemeen gebruikte lederbekleeding is afgeweken en men treft bier aan een moquette-bekleeding, iets, dat werkelijk als zeer nieuw mag worden be schouwd. Voor het vervoer is de nieuwe bus een groote stap in de goede richting, zeer ten gerieve van het reizend publiek, waaruit dus wel blykt, dat de heer van Geerestein alles in het werk stelt om het publiek te bieden wat hij kan. Ongetwijfeld zyn er dikwyls redenen iot klachten geweest, maar toch mag niet uil het oog worden verloren, dat de ondernemer heel klein met een Fordje is begonnen en de zaak nog moet groeien, zoodat niet direct met groote wagens gereden kan worden. Maar thans is een flinke stap in de goede richting gezet en wij willen hopen, dat de nieuwe bus lang en goed mag rijden en het zyne zal bijdragen tol een goede en aangename verbinding. Bekendmaking. burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat door hun College is bepaald, dat bet raadsbesluit van 29 Mei 1929, wuarby het gedeelte van den Verlengde Postweg, loopende van de Van Maarenstraat tot de Rademakers iraa-t, voor het beryden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, in beide richtingen gesloten is verklaard, op 22 Juli a.s. in werking zal treden. De gesloten verklaring der wegen zal duidelijk zichtbaar worden aangeduid door de in Art. 37 van de Motor- en Rijwiel- beschikking, bedoelde roode waarschu wingsborden, waarop het verbod van in- ryden met witte letters staat aangegeven. Deze waarschuwingsborden zuilen woi- den geplaatst aan de zyde van hel gedeel te van den weg, waar het inrijden ver boden is. Soest, 17 Juli 1929. Burgem. eu Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeeengeroepen te gen Woensdag 24 Juli 1929 des namid dags 2 uur ter behandeling van de na volgende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 19 Juni 1929. 2. Mededeeiing van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging van gemeente- en bedrijfsbegrootin gen. 4. Vaststelling van een besluit tol be legging van gelden. 5. Voorstel van B. en W. tot het aan leggen van een verbindingsweg van Ju- lianastraatPrins Hendriklaan met ont werp-wijzig mg der gemeenfebegrooting en begrooting Grond- en Gasbedryf 1929. 6. Behandeling van het schrijven van het bestuur der Psychologische Paeda- gogische Polikliniek te Utrecht, verzoe kende toetreding als lid dier instelling, met terzake door B. en W. uitgebracht voorstel. 7. Vaststelling van de vergoeding inge volge art. 101 der L. O. Wet voor de Chr. Lagere School te Soesterberg. 8. Behandeling van een verzoek van het Destuur der Chr. H. B. S. te AlpheD aan den Rijn om een bijdrage te verleenen wegens het bezoeken dier school door een leerling uit deze gemeente, met voorstel van B. en W. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School Kerkebuurt. 10. Voorstel van B. en W. om de Open bare school voor U. L. O. onder te bren gen in een gedeelte van het gebouw der O. L, School in de Kerkebuurt. 11. Voorstel van B. en W. tot het geven eener bestemming aan de oude O. L. School te Soesterberg, met credietaan- vrage voor eenige verbouwing. 12. Aanbieding van het verslag Volks huisvesting 1928. 13. Vaststelling van besluiten tot ver pachting van grasgewas. 14. Vaststelling van het le suppl. ko hier Hondenbelasting 1929. 16. Goedkeuring van de door de N.Y. Centrale Slachtplaats vastgestelde voor waarden tot slachting in het abattoir. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening als bedoeld in art. 4 lid 1 sub. 3 der Hinderwet. 17. Vaststelling van een verordening, regelende de heffing van keurloonen. 18. Vaststelling van een verordening tot wijziging der verordening op de heffing van belasting op publieke vermakelijkhe den. 19. Behandeling en vaststelling van een nieuw ontwerp-verordening regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en den muntgas meter, door het gemeentelijk gasbedryf. 3,0. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener regeling houdende voorwaarden waarop door particulieren aansluiting aan de waterleiding kan worden gevraagd ten behoeve van uitbreidingen van het bui zennet. 21. Crediet-aanvrage van B. en W. voor een officieele herdenking van het 900- jarig bestaan van Soest. 22. Behandeling van het verzoek der Vereeniging „Soest Vooruit" om eeue sub sidie en garantie in de kosten van een algemeene feestviering ter herdenking van het 900-jarig bestaan der gemeente, met voorstel van B. en W. 23. Behandeling van belasting-reclames. den vriendschapsband en onderlinge waar- deeiing voor elkanders koren. Na applaus werd het programma af gewerkt dat zeer goed klonk. We wensclien de Baamsche Harm veel succes. Feesten in Soest. Ter gelegenheid van de Soester Feesten worden door het Kinderkoor „Apoilo" met verstrekt orkest in costuum opgevoerd „Goudmuiltje", kinder-operette in 2 be- dryven door M. A. Brandt Buys Jr. Het geheel wordt ingestudeerd door de heeren P. A. van Diemei, bekend regisseur te Utrecht en den dirigent den heer H. J. v. Maurik. Onrustig en Overspannen. Gebruik hietu-gen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Plaatseliik Nieuws. Concert in het Rosarium. Het eerste uitwisselingsconcert werd gepasserden Maandagavond gegeven in het Rosarium door het corps uit Baara, on der leiding van den heer H. J. van Dap peren.. Zeer velen woonden de openlucht uitvoering by. Na de marsch betrad no taris A. O. Dammers den muziektempel om 't corps te feliciteeren. Spr. betoog de, dat dergelyke uitwisaelingsconcerten een drievoudig doel hebben n.1. afwisseling Yoor de vaste bezoekers, versterking van Geslaagd. De heer F. Bult, alhier, behaalde dezer dagen te Utrecht het diploma M.U.L.Ü. B. Genoemde persoon was leerling der -M.U.L.O. school te Baarn. Fietstocht. Aan de fietstocht van jeugdkerkieden •op 24 dezer nemen pl.rn. 50 personen •deel. De tocht gaat naar Amerongen en •omstreken. Geslaagd. Voor het toelatings-examen aan de Rijks H. B. 8. met 5-jarige cursus te Amersfoort zijn uit onze Gemeente ge slaagd: H. 8. van Beek, A. K. Dry ver, A. Koupmajis, J. van Krieken, F. Wijn gaard, Chr. In 't Veld en Aa. van Wou denberg. Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren Afd. Baarn, Soest en Omstreken. Maandrapport Inspecteur Steenhofstr. 32, Soest. De woonwagenkampen te Baarn en Soest geregeld gecontroleerd en in orde bevonden. Op het lossen en laden van vee was geen aanmerking te maken. De drink bak te Baarn by de Oranjeboom is nog niet geplaatst en wegens werkzaamheden aan de straatweg zal dit nog wel eenige tijd uitgesteld worden. De drinkbak te 8oest op de Birklstraat wordt geregeld gevuld. Eenige klachten onderzocht: sommigen waren ongegrond bij anderen is de toe stand verbeterd. Eenige losse oogkleppen by paarden laten vastzetten. Een hond een goed tehuis bezorgd. De klacht betreffende de zwaar beladen wagens uit Hilversum bleek ongegrond; de geladen goederen waren zeer licht. Het kanaalpfan door de Geldersche Vallei. Op de vraag van het lid der Prov, Sta- ten, den heer van der Meyden, over de houding van Ged. Staten en van den Prov. Hoofdingenieur Mussert inzake het ka naalplan door de Geldersche Vallei heeft op 2 Juli het lid van Ged. Staten de ,Beuu- fort geantwoord onder mededeeiing, dat er natuurlyk geen sprake was van voor trekken van het eene deel der provincie boron het andere. Een uitvoerige discussie volgde hierop, natuurlyk met zeer uiteen- loopende standpunten. De heer van Koetsveld betreurt het ten sterkste, dat, waar twee deelen der pro vincie hierin vlak tegenover elkander staan. Ged. Staten toch aan den Hoofd ingenieur een opdracht hebben gegeven, blijkbaar met de bedoeling invloed uit te oefenen ter plaatse, waar de beslissing over dit kanaalplan moet worden geno men. Daarenboven luidde de opdracht zeker niet met een eigen plan te komen, zooals Ir. Mussert ten slotte heeft ge daan en waardoor hy zyn opdracht ver ia te buiten gegaan, groote verwarring heeft gesticht en de eindbeslissing heeft vertraagd. Dit eigenmachtige optreden valt, volgens den heer Koetsveld, zeer te be treuren, vooral ook omdat het plan Mus sert toch byna geen gewicht meer in de schaal zal leggen. Branden. Zondagmiddag moest de Vryw. Brand weer een klein bosch- en heidebrandje blusschen achter de Photax-fabriek te Soestduinen, waar enkele honderden Me ters beide en laag gewas een prooi der vlammen waren geworden. Gelukkig kon uitbreiding intijds worden voorkomen. Dit was ook het geval op Woensdag avond, toen de Vrijwillige Brandweer aan de Berkenlaan nabij de stoppplaats De Paltz een begin van brand langs die laan moest dooven. Op de laatste plaats ver brandde slecht» een oppervlakte van en kele tientallen vierkante Meters. Groot Nationaal Muziek Concours te Huis ter Heide. In de vierde afdeeling heeft Apollo's Dameskoor Euphonia den tweeden prys gehaald met 269 punten. De Christelijke Gemengde Zangvereeni- giing Cresendo behaalde in haar afdeeling e-renteens den tweeden prys met 275 punten. Apollo's Kinderkoor behaalde een laten prys met 326 punten. Voorwaar een mooi succes voor Soest, waarmede wy de betrokkenen vereenigin- gen vun harte gelukwenschen. Gevonden voorwerpen. Eeu lipssleutel, twee zwempakjes, eeu duimstok, eeu étui met foto's, eeu bruine heeren porlemonnaie, een portefeuille met inhoud, twee beursjes met inhoud, een blauw drinkersbusje, eeu nieuw tennis- noes. Te 8uesterberg: drie lipssleulels, een lederen dauiesiasclije, twee belas iingmer- Kt-n, een sleutel, een kwartiermuts, een Autoband met velg, een sleuteltje. Aangeloopen een schotsche colly. Aangevlogen een postduif. Onbestelbare stukken, waarvan de afz. onbekend zijn. 1 Kon. Zeepfabriek de Duif, Den Dolder 2 Mej. J. A. Lorentz Assen 3 Mej. E. Zut Helder 4 D. Zuris Janos Kispest 5 Urban Janos Kispest 6 H. Drenth A'dam 7 C. Lenten Amersfoort 8 J. A. Kok A'dam 9 Fam. de Vries, A'dam 10 Briefkaart zonder adres 11 Briefkaart zonder adres 12 K. Möller, Kassei 900 jarig bestaan van Soest. Zooals bekend is, zal het dit jaar pre cies 900 jaar geleden zyn, dat onze Ge meente bestaat, dat wil zeggen de naam van onze Gemeente is voor het eerst voor gekomen in een oorkonde uit het jaar 1029. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „8oest Vooruit" heeft gemeend naar aanleiding hiervan, een groot feest te moeten organiseeren, dat 6 dagen zal duren en wel van Dinsdag 27 Augustus tot Zaterdag 31 Augustus a.s. Zy heeft daartoe naast haar bestuur verschillende Commissies ingesteld, die elk onderdeel van het feest zullen organiseeren; de namen van leden van deze verschillende Commissies zyn reeds gedeeltelijk gepu bliceerd. Het programma, dat „Soest Vooruit" heeft opgesteld, laten wij in groote trek ken hieronder volgen. Dinsdag 27 Augustus: 's Avonds alge meene illuminatie-wedstryd. De geheele burgery wordt verzocht, aan deze illumi natie deel te nemen, ten einde de geheele gemeente een feesteiyk en verlicht aan zien te geven. Huiizen en tuinen kunnen toch met heel weinig moeite en kosten heel aardig verlicht worden. Electrische verlichting met behulpp van prikkabels is zeker wel het gemakkelijkste, hoewel wel wat duur; de ouderwetscbe verlich ting met vetpotjes, die nog steeds een feeëriek aanzien geven, zal wellicht voor velen de aangewezen weg wezen. Ook met kleurencombinaties, af en toe wat ben- gaalsch vuur en andere, kan men schit terende resultaten bereiken. Wij wekken dan ook iedereen op, tijdig zijn maatrege len te nemen, om aan deze illuminatie- wedstryd, waarover zeer fraaie prijzen beschikbaar zyn gesteld, mede te doen. De wedstryd zelve en dus de beoordee ling, zal Dinsdagavond plaats vinden, maar natuurlyk zal het op hoogen prijs worden gesteld, indien de mededingenden ook op de volgende avonden van het feest hunne verlichtingen laten branden; de kosten zyn dan toch eenmaal gemaakt en met weinig verdere moeite kan men dan meer dere dagen van het geheel profiteeren. Bijzonderheden omtrent deze illumina- 'iewedstryd zullen nog nader worden be kend gemaakt en men lette daarom nauw keurig op de nug komende, ter zake die nende, advertentiën. Woensdag 28 Augustus: Des voormid dags te 10 uur groot bloemencorso voor automobielen, fietsen, 2- en 4-wielige wa gens. Zooals men begrypt, kan ook dit deel van de feesten slechts slagen, indien er een algemeene deelname is. Veel mede dingenden maken het bloemencorso inte ressant, terwijl men dan ook zijn uiterste best zal doen, een prysje te behalen. Daarenboven ligt het in de bedoeling van de betreffende Commissie, om pogin gen in het werk te stellen, bij dit bloe mencorso medewerking te krygen van 9 paren te paard, die alsdan zouden moeten voorstellen, de 9 eeuwen, gedurende wel ke Soest bestaat, en welke paren dan ge kleed zouden moeten zijn in de kleeder dracht der betreffende eeuw. Zy, die hier voor iets gevoelen, worden verzocht, zoo spoedig mogelyk voor nadere inlichtin- tingen en besprekingen overleg te plegen met de Commissie voor bet bloemencorso, o.a. met het lid dier Commissie, Joh. Kraarjenbrink, Nieuwerhoekstraat 1, Tel. 2063. Tevens zal dien dag het feestterrein, wederom gelegen achter de Spoorstraat en de Rembrandtlaan, worden geopend. Wy mogen reeds nu verklappen, dat het grootsch zal worden opgezet, een Luna park, met ongeveer 40 attracties, zal wel in staat zyn, het noodige vertier te brengen. De opening van het terrein zal plaats hebben om half drie des namiddags en wij twyfelen er geenszins aan, of het terrein zal zich in een zeer druk bezoek mogen verheugen; laten w'y daarenboven hopen, dat het weder die week medewerkt. Des Namiddags van 4 tot 6 uur is er ringrijden op het terrein voor tweewielige wagens. Ook des avonds zal het feestterrein ge opend zyn. Donderdag 29 Augustus: zal een groot muziekfestival worden gehouden, terwijl des namiddags in de bosschen naby den Soesterbergschestraatweg door de Zang- vereeniging „Apollo" zal worden opge voerd de kinderoperette „Het Goudmuil tje". Op Vrijdag 30 Augustus: zullen op het Feestterrein kinderen worden onthaald, des ochtends van 10 tot 12 uur, terwyi des middags van 3 tot 5 uur op het ter rein een gymnast)ekuitvoering zal worden gegeven door de onlangs opgerichte Gym- nastiekvereeniging „De Soester Turnclub''. Des avonds te 9 uur zal plaats vinden datgene, waar geen enkel goed Soester feest buiten kan: alsdan zullen n.1. worden opgevoerd de bekende Soester boeren dansen in de daarbij behoorende kleeder drachten, wat ongetwyfeld weer een ge animeerde gezelligheid zal geven. Zaterdag 31 Augustus: de verjaardag van H.M. de Koningin, en tevens den laatsten dag van het feest, zal gehouden worden een autotocht voor ouden van dagen en een tractatie voor de thuiszit tende armen. En tot slot van de feesten voor het 900 jarig bestaan van Soest, zal des avonds te 10 uur op het feestterrein een groot vuurwerk worden afgestoken. Zooals men ziet, een programma, dat er wezen mag. Laten alle inwoners medewerken, om het goed te doen slagen. Voor nadere bijzonderheden omtrent alles leze men de komende advertenties. Minahassa-collecte. Deze collecte heeft te Soest opgebracht ruim f300.en te Soesterberg f81.—. Bedankt. Voor het beroep van de Christ. Geref. Kerk heeft bedankt Ds. J. W. van Ree te Bareudreoht. Nieuwe Telefoon-aansluitingen. 2073 Adam H., Caféhouder, Nieuwesteeg 15, Soest. 2193 Jong Hanedoes C. C. M. de, Soes- terengweg 2, Soest. 330 Wijk Fa. G. van. Modelslagerij, eigenaar F. van Vliet, Boschstr. 9. Voetbalvereen. „Soest". Zondag a.s. speelt het le elftal onzer vereeniging een vriendschappelijke wed-, strijd in Woerden. Vertrek per bus om 1 uur vanaf garage Geeresteyn. KerHbericW*"*. Ned. Herv. Kerk Zondag 21 Juli, Kerk, v.m. 10 uur: Ds. J. I. v. Schaik. Bed. H. Avondmaal. n.m. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Bed. H. Avondmaal. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Cand. A. J. v. Rennes van Zeist. n.m. 6 uur: Geen dienst. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst. Zondag 21 Juli v.m. 10.30 uur: Geen dienst. Chr. Geref. Gemöente. Julianastraat. Zondag 21 Juli v.m. 10 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 25 Juli nam. 7.30 uur: Ds. P. de Groot van Rotterdam. DAM RUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 2 G. v. LEEUWEN, A'dam. Zwart: 8 12 3 4 5 47 48 49 50 Wit: 9 zwart 7 schijven op 7-19-22-24-25-27- 29 en dam op 23 wit 7 schijven op 30-35-36-39-42-44 47 en 2 dammen op 31 en 50. wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 10 De stand in cijfers was: zwart 1/3 10/12 15-21-26-27 wit 20-23-24 32/34 37-40-41-48 wit speelt achtereenvolgens 33-28 24-19 48-23 34-29 37-31 29-24 23x5 5x4 en wint. Een mooi probleem, dat lang niet ge makkelijk was. De zwarte dam wordt hierin op aardige wyze opgevangen. Goede oplossingen ontvangen van D. Salemink, P. Floor, S. de Z., D. Staal. De tweede serie is hiermede weder afgewerkt. Tot de prijswinners behooren thans de Heeren S. de Z. en D. Salemink, welken er in slaagden alle den de proble men juist op te lossen. Daar de meeste problemen een klasse moeilijker waren dan de eerste tien, is dit een mooie prestatie. Dinsdagavond a.s. zal weder op de Soester Schaak- en Damclub, Hotel Ok- huysen, de loting plaats vinden om den eersten en tweeden prys. Plaatseii|k Nieuws. Soesterberg Schoolreisjes van de 0. L. School te Soesterberg. Begunstigd door schitterend zomer weer, dat als vanzelf uitnoodigde tot rei zen en trekken, maakten gisteren fMaan dag j de kinderen van de laagste klassen der O. L. S. alhier, onder de goede lei ding van het onderwijzend personeel en enkele assistenten, die zoo vriendelijk wa ren zich hiervoor vrijwillig beschikbaar te stellen, een uitstapje naar verder gelegen plaatsen. In twee groepen was de uitgaande jeugd verdeeld. De eene, waartoe de kleintjes behoorden, maakten met de „White", de bekende autobus van den heer Leguyt, een tochtje naar de Amerongsche Berg. Een andere groep toog met een zelfde vervoer middel naar Oud-Valkeveen, het histo rische plaatsje, aan de meeste kinderen zoo welbekend, en waar omheen de le gende nog haar ranken geslingerd houdt. En vandaag zyn de gxooten aan de beurt geweest en trokken, eveneens met de groote Touring-car van den heer Le guyt, de bosschen uit en de zee tegemoet naar IJmuiden. Dat deze tochtjes ingeslagen zijn by de kinderen en ook by de ouders, is haast vanzelf sprekend. Want is er heerlijker en reiner genot voor kinderen denkbaar dan op een zonnigen zomerdag met el kaar de vrye natuur in te trekken. Zelfs de herinnering hieraan blijft nog zonnig nalichten. Er is dan ook met volle teugen genoten, zoowel door de grooten als door de kleintjes, die allen by hun thuiskomst uitgelaten van de pret waren, zooals kin deren dat alleen maar zyn kunnen. En de hartjes van dankbaarheid vervuld over zooveel heerlijks, ging men de weldadige nachtrust in. Dat dit alles den kinderen te beurt kon vallen, hiervoor komt een woord van lof toe aah het Hoofd der School en de onderwijzeressen, die met toewijding en tact de tochtjes voornamelijk georgani seerd en geleid hebben, alssmede aan enkele dames buiten het onderwijs, die zoo welwillend waren hunne gewaardeerde assistentie te verleenen. Tenslotte ook nog een woord van lof voor die ingezetenen, die op hunne wyze het welslagen ervan krachtig hielpen be vorderen, ook aan den heer Leguyt voor de billijke voorwaarden, waardoor de reis jes, op confortabele wyze gemaakt, moge lijk werden. Gecostumeerd Zomerfeest Huis ten Halve. Gepasseerden Maandagavond beeft het jaarlijks gecostumeerd zomerfeest plaats gehad, dat in alle opzichten is geslaagd. Het geheel stond wederom onder leiding van den balletmeester Johnny Hopman. De Johnny Dancing-Band en de vroolijke Volendammers zorgden voor de noodige muzikale afleiding waarop lustig werd gestept, gefoxtrot, etc. De tuin was als gewoonlijk feeëriek verlicht en aardig versierd; de champagne-bar maakte goede zaken. Van de oostuums wae veel werk gemaakt; de prijzen werden toegekend aan eene Turksche dame, Harlekijn, Dol ly Sisters, Amerikaanse!) matroos, Don Q, 2 exentrieken. v. Gekkom, Toreador en Zeeuwsch meisje. Als bijzondere attrac tie danste het Amerikaansche matroosje. Lilly Hopman de matrozen dans en ont ving een tuil bloemen. Het geheel was een prettig geheel voor ons. het klukje van scheiden sloeg veel te vroeg. De Openbare lagere school nadert hare voltooiing- De nieuwe in aanbouw zynde openbare lagere school te Soesterberg nadert hare voltooiing en ligt het in de bedoeling van ons Gemeentebestuur om deze na de Zo- mervacantie te openen. Dat de ouders van de daarop school gaande kinderen en de vereeniging Volks onderwijs den bouw van deze school zeer op prijs stellen, is natuurlijk niet aan eenigen twijfel onderhevig, temeer daar deze school wordt gebouwd op een der mooiste plekjes van Soesterberg, een rus tige omgeving en geheel ingesloten door een prachtig dennenbosch. Bezien wij de schooi naderbij, dan zien wij, dat ze bevat 4 naar de eischen des tijds ingerichte lokalen, breeden gang gedeeltelijk bezet met frissche tegels, ingebouwde gardero- be's, een spreekkamer, alsmede een ruime kamer voor het archief. Dank zy het stoere arbeiden van het aan die school verbonden hoofd n.1. de heer D. Lub, is het noodzakelijk gewor den. dat het kleine openbare schooltje thans moet worden vervangen door dit mooie nieuwe gebouw. Hierbij dient op gemerkt te worden, dat, toen in het jaar 1922 de heer Lub zyn intrede deed als hoofd dier school als eenige onderwijzer met zegge 16 leerlingen, verdeeld over alle klassen, voor hem eeu zware taak stond te wachten. Thans kan de openbare lagere school te Soesterberg onder een der beste en grootste scholen aldaar ge rangschikt worden, met meer dan 100 leerlingen waaraan reeds 3 wettelijkei leerkrachten zyn verbonden. In verband met dit heuglijke feit, ligt het dan ook in de bedoeling van de Ver eeniging Volksonderwijs te Soesterberg de school op feestelijke wijze te openen, waarvan wij te zijner tijd melding van hopen te maken. Voor Soesterberg en zyn inwoners is het voorzeker een succes, straks zulk een school te bezitten. Wegens ophelfine der huish udi< g zoiki bureeif.imilie plamsini vuur haar ZjI meer op goede behandeling dan h.'tig salaris worden gelet. Brieven No. 499 bur. v. d. blad. Gepens. Onderwijzeres, vrijz. zoikt tegen 1 Nov. gedeelte van woning minstens 3 kamers, keuken en berging, ongem. rustig gelegen in de buurt van bosch, ook wel met ged. pension (diner) Brieven met opgaaf van prijs onder No. 601 bureau v. d. Blad. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Een zitting zonder verdachten en toch nog twee zaakjes, die het vertellen waard zyn, beide in tweeden dag van behandeling met getuigenis van den verbalisant. De schrik der wegen, en wel de schrik op Zondag. Hierbij is eens niet de vliegende auto in het spel, maar wel de vliegende wed strijden op de fiets. By koppels snorren ze voorby, door hun razende vaart de schrik vooruit blazend, zoodat alles wykt in groote vreeze, opdat de heeren in hun recordrit niet worden gehinderd. Hoeken naar rechts ruim nemen, beteekent tijd verlies, en natuurlijk is elk deel van een seconde kostbaar. Reuze-prestaosie voor alles En dan moet men zoo'n stelletje ont moeten op den heerlyken straatweg in Eemnes. Daar snorden op een Zondag de Am- sterdamsche wielrenners weer op Mokum aan. Een auto moest voor de heeren stil houden en de chauffeur sloeg aan het mopperen. Rijksveldwachter Koiyns' waar schuwingen aan de heeren trap-je-dood verwaaiden in de lucht en de gevaarlijke fiaaksche hoek Eemnesserdyk-Laarderweg bleef genomen met afsnijding van alle overbodige bocht. Weer zoo'n koppel stuift voorbij en Kolijns, een mannetjesputter met handen, die vasthouden wat ze grypen, denkt; de eerste die komt is er bij en gryp ik met myn vingertjes. En dat was onze ver dachte Henri S. uit Mokum, die veer tien daag geleden den onschuldige speelde. Hem wachtte deze reis f 10 of 5 d. Eenzelfde geval met twee verbalen. Vorige week dachten Rechter en Amb tenaar, dat bij vergissing twee verbalen over het zelfde geval waren uitgebracht met twee verschillende geverbaliseerden. Daarom werd heden als getuige de ver balisant gehoord, een A'foortsche agent van politie, 't Bleek wettelijk niet hetzelf de geval, al gold het dezelfde bus met de zelfde inzittenden. Op den Hoogeweg werd het onderhavige geval uitgebracht tegen den bestuurder, den eigenaar-exploitant van den busdienst op Nykerk v. D. Er bevonden zich vier personen teveel in de bus. Even later ziet de 'verbalisant den be keurden v. D. uitstygen en weer terug- loopen op Amersfoort aan. Even later wordt de bus weer aange houden, thans door een Amersfoortsch agent van de motorbrigade en toen was de vervoerder van dat oogenblik de chauffeuv v. D. het vernikkelde haasje. Het getal boventallige passagiers bedroeg toen twee stuks. Dit tweede verbaal werd reeds eenige weken geleden behandeld met veroordeeling van den chauffeur v. 1. Thans liep v. D. voor zyn verbaal eeneens f 10 op of 5 d. Uitspraken Loopen op verboden grond: L. v. T. Soest f1 of ld. Arbeidswet: H. v. O. Soest, vryspraak. Persoon beneden 16 jaar te Soest in verlofslokaliteit toelaten zonder geleide: C. B. Soest f 10 of 5 d. Met voertuig ryden zonder reflector: B. A. O. Soest f5 of 2 d. i Wielryden zonder licht: A. A. W. Soes terberg f5 of 2 d., plus f25 of 10 dagen voor opgave valschen naam. Te snel met auto ryden in Soest: J. M. Hilversum f 10 of 6 d.L. H. Utrecht iid. ;J. A. v. H. Baarn f 15 of 10 d.;H. B. Groningen id.J. de G. Delft f25 of 10 d.; M. J. R. Den Haag id. ADVERTENTIËN GETROUWD: ETHI STUURMAN en |AN VINKENBORG Soest, 19 Juli 1929. adres tot 1 Sept. Hofstedestraat 54e Rotterdam. De Heer en Mevr. Vinkenborg-stuur- man zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Door oude gevestigde Levensvrrzeke- rings-Maatschappij, waaraan annex Bra idverzekering-Maatschappij, wordt voor een klein bestaand agentschap te Soest gevraagd een om als agent op te treden en om met hulp van den Inspecteur op zeer gun stige voorwaarden voor uitbreiding werkzaam te zijn. Brieven met opgave van referentiën order letter V 86 Alg. Adv. Bur. ROUMA Cu., Amsterdam. met voor- en achtertuin te huur te Soesterberg. Te bevragen Makelaar TH. DE GOEDE. Rademakersstraat 3b, Soesterberg. in Eoschrijke omgeving alleenstaand liefst voorzien van gas, electr. en wa- terleidig. Uitv. inl. omtrent prijs, lig ging en grootte der kamers enz. onder letter K. aan Scholtens Advertentie- Bureau Epe (G.) TE HUUR. Korte Brinkweg 28, na 6 uur te bezichtigen. Notaris TE LEUKEN te Amersfoort zal des avonds 7.30 ure precies, in het hotel „De Zwaan" aan de Uirechtsche srtaat veilen: aan de Langestraat no. 110 met serre en tuin, groot 2.15 Aren. Breeder bij volgende advertentiën en bi jetten. Notaris TE LEUKEN te Amersfoort, zal op des morgens te 11 ure precies, in het hotel „Eemland" aan de van Weede- straat te Soest, namens zijn principaal veilen: TWEE AANEENGEBOUWDE met garage, schuur en tuin aan de Nassaulaan Nos. 24 en 26 te Soest, te zamen groot 6 aren. Breeder bij volgende a ivertentiën en biljetten. Op MAANDAG 22 JULI 1929, des na middags 2 uur, zal ten huize van C. MULDER, a.d. Parklaan 12, te Soest aan den meestbiedende waarbij secretaire, tafels, stoelen, orgel, schilderijen, regulateurs, theekast, enz. benevens 2 broedmachines, 2 rijwielen, bascule, wascMornuis, groote partij kip pen en kuikens. Een half uur voor de verkooping te zien. De deurwaarder belast met de excecutie J. KUYTERS. Bij vonnis van den Arr. Rechtbank te Utrecht d.d. 10 juli 1929 is verklaard in staat van faillissement van beroep handelsreiziger, wonende Waldeck Pyrmontlaan No. 1 te Soest^ m> t benoeming van den E. A. Heer Dr. J. E. van der Meulen rechier in voorm. rechtbank tot Rechter-Commis- saris en ondergeteekende tot Curator Mv. M J. de GEUS. Advocaat en Procureur. UTRECHT, 11 Juni 1929. Achter St. Pieter No. 16. Herplaatsing wegens misstelling. zoeken een betrekking als DIENST MEISJE of WERKSTER. Direct in dienst treden. Brieven onder No. 498 bur. van dit blad. VAN WEEOESTRAAT 49 EXPOSITIE van nieuwe BREI- EN HAAKWERKEN: VESTEN, JAPONNEN, PULL-OVER's, Enz. Bij aankoop van het materiaal beschrij ving en HULP GRATIS. Depót van de CHEM. WASSCHERIJ EN VERVERIJ HAVERSCHMIDT (St KLAJE.

De Soester | 1929 | | pagina 2