m uiioop ROTT BANK FEEST GROOT I incas; Huis f Tuin. Op WOENSC Hotel „H Plaaiselijk Nieuws. BESCHAi£er TOOP een anti ^Werktafeltje 120.- meisje Tiaop Frissciaapkamer Lauis Het heerts Weltevreden" Het heeras „Jannie" AMSTER/ISCHE StENHANDEL Nieuwe vavaardemaker Cheque Reki der gemeen g MEJ. STENGEN AFiEZia op MAA slachthuis, genoemd in Art. 1 dezer Ver ordening, en is geldig voor den tyd van 20 jaar. 17. Vaststelling van een verordening, regelende de heffing van keurloonen. B. en VV. stellen voor vast te stellen de navolgende verordening: De Kaad der gemeente Soest; Overwegende, dat het wenschelyk is een nieuwe verordening vast te stellen, regelende de heffing van keurloon en rechten voor het gebruik van het gemeen telijk slacht- en verkooplokaal en de daar mede in verband staande andere door de gemeente te verrichten diensten; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders en dat der betrokken Commissie; Mede gelet op de Vleeschkeuringswet, alsmede op de Gemeentewet; Besluit vast te stellen de volgende verordening tot het heften van keurloon en rechten voor het ge bruik van het gemeentelijk slacht en verkooplokaal en de daarmede in verband staande andere door de gemeente te verrichten Diensten in de Gemeente Soest. Artikel 1. 1. De volgende rechten en keurloonen worden gehelen voor het keuren vóór en na het slacnien: a. voor eeu rund, minder dan 2 jaar oud 12.60 b. voor een rund, tenminste 2 jaar oud f 4. c. voor een kalf (.vet- of graskali) f 1.60 d. voor een nuchter kalf (waaronder wordt verslaan een kalf, niet ouder dan 14 dagen en wegende levend niet meer dan 65 K.G.) een schaap of een lam f 0.75 e. voor een varken tot en met 50 K.G. slachtgewicht f 0.75 f. voor een varken van 61 tot en ,met 160 K.G. slachtgewicht f 1.25 g. voor een varken boven 150 K.G. slachtgewicht f 2. h. voor een bok of geit |f0.50 i. voor een paard f4. j. voor een ezel, muilezel, muildier, veulen, (beneden 2 en een half jaar) pony (met meer dan 1.40 M. schofthoog te, stokmaat), hit f2.50 Een rund wordt geacht minder dan jaar oud te zyn, indien het alle kalver- tanden nog bezit. Een kalf wordt geacht nog vet- of graskalf te zyn, indien het levend niei meer weegt dan 150 K.G. Een paard wordt geacht nog veulen te zyn, indien het alle veulentanden nog bezit. Indien de keuring plaats vindt buiten de Centrale Slachtplaats, worden de hier voor genoemde rechten met 25 pCl. ver hoogd. Eventueel betaald keurloon voor een slacnt dier of vleesch dat is afgekeurd, wordt aan belanghebbende teruggegeven. 2. voor het gebruik van de vieeschver koopruimte voor een .geheel rund of een eenhoevig dier f 2.50 voor ieder ander dier f 1. voor gedeelten van dieren en voor vet, per 25 K.G. of minder f0.50 3.. voor het keuren van vleesch of bevroren vleesch, afkomstig van dieren, elders geslacht: f voor bevroren vleesch per K.G. f0.02 voor een rund tot en met 200 K.G. slachtgewicht f 2.60 voor een rund boven 200 K.G. slacht gewicht f 4. voor een nuchter kalf, tot een gewicht van ten hoogste 50 K.G. of schaap, of lam voor een vet- of graskalf, tot een gewicht van ten hoogste 110 K.G. f2. voor een varken tot en met 60 K.G. slachtgewicht f 1. voor een varken van 51 K.G. tot en met 100 K.G. slachtgewicht f2. voor een varken boven 100 K.G. slacht gewicht f 2.50 voor een bok of geit f0.50 voor een paard f4. voor een pony, hit, ezel, muilezel, muil dier, veulen f 2.50 voor halve dieren, de helft van het bo venstaand tarief f voor gedeelten van dieren, per K.G. of gedeelten daarvan f 0.02 voor afzonderlijke koppen, tongen, le vers, nieren, zwezerikken, harten of vet, per K.G. of gedeelten daarvan f 0.02 vette- of graskalveren met een slacht gewicht boven de 110 K.G. worden ge rekend runderen te zyn. nuchtere kalveren, met een slachtge wicht boven de 50 K.G. worden gere kend vette of graskalveren te zyn. ponny's met een slachtgewicht boven de 200 K.G. worden gerekend paarden te zijn; veulens met een slachtgewicht bo ven de 200 K.G. worden gerekend paar den te zijn. 4. voor het keuren van toebereide vleesch war en a. toebereid sprek, per K.G. of ge deelten daarvan f 0.02 b. toebereide hammen, per K.G. of gedeelten daarvan f 0.03 c. gerookt vleesch, per K.G. of ge deelten daarvan f0.03 d. worst en alle andere toebereid vleesch, per K.G. of gedeelten daar van f 0.03 e. gesmolten vet er K.G. of gedeelten daarvan f 0.02 Voor 't keuren van toebereide vleescb- waren, bereid van vleesch, afkomstig van dieren, te Soest geslacht, zijn geen keur loonen verschuldigd, mits niet bestemd \oor wederverkoopers. 6. voor het geven van een afkeurings- bewys f0.10 6. voor het gebruik der gemeentelijke vee-automobiel per K.M. f 0.20 met een minimum van f 1.60 Artikel 2. Het recht is verschuldigd door hem, die het vee het vleesch of de vleesch- waren ter keuring aanbiedt of de ge bruikmaking verzoekt der in artikel 1 ge noemde gemeente diensten of eigendom men. Artikel 3. De belastingplichtige moet het bewjjs van betaalde belasting te allen tijde op eerste aanvraag vertoonen aan de ambte naren of de beambten van den Gemeen telijken Keuringsdienst van vee en vleesch, van de Gemeente-belastingen en van de Gemeente-politie. Artikel 4. Deze verordening wordt geacht in wer king te treden op den dag harer Konin klijke goedkeuring. Op dien datum vervallen alle hierom trent vroeger vastgestelde regelingen. Artikel 5. De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de verordening op de in vordering van keurloon in de gemeente Soest van heden, luidende deze: Verordening op de invordering van keurloon en rechten voor het ge bruik van het gemeentelijk slacht en verkooplokaal en de daarmede in verband staande andere door de gemeente te verrichten diensten In de Gemeente Soest. Artikel 1. De betaling van het keurloon en de rechten geschiedt by vooruitbetaling in handen van de ambtenaren, door Burge meester en Wethouders aan te wyzen. 2. Deze ambtenaren geven van elke betaling dadelyk een bewys af en storten de door hen ontvangen gelden inijistens éénmaal per week (over de dan laatstver- loopen week) bij den Gemeente-Ontvanger legen ontvangbewijs over. Artikel 2. Onverminderd het bepaalde in artikel 271 der Gemeentewet, wordt niet- of niet behoonyke invulling van de formulieren, welke tot richtige heffing der belasting ter invulling worden aangeboden, alsmede niet- of niet behoorlijke vervulliiyj van andere formaliteiten, welke in de heffings verordening worden gevorderd, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking te gelijk met die op de heffing van keurloon voor vee en vleesch in de gemeente Soest van heden. Op dien datum vervallen alle hierom trent vroeger vastgestelde regelingen. De Voorzitter stelt thans voor over bo vengenoemde punten 15, 16 en 17 geza menlijk te beraadslagen. De heer Van Klooster vraagt of het de bedoeling is dat huisslachtingen zyn ver boden, daar spreker hier sterk tegen zou zjjn. De Voorzitter zegt dat alleen de be- dryfssluoktingeu verboden zijn doch dat de bepalingen der Hinderwet niet gelden voor huisslachtingen, althans niet binnen een zeker vastgesteld rayon. Deze kwes tie wordt echter in de vleeschkeurings- verordening nog nader omschreven en komt in de volgende raadszitting aan de orde. De heer Busch meent, dat huisslachtin gen vallen onder de redactie van artikel 1, en verzoekt opneming in de notulen, dat dit de bedoeling dus niet is. De heer Doorman wil enkele redactie wijzigingen uit taalkundig oogpunt. Hij heeft bezwaar tegen art. 9 van de voor waarden tot slachting, daar volgens de redactie de mogelijkheid zou kunnen be staan, dat slachtdieren 2 maal 24 uur zonder voedsel blijven, wat dierenmishan deling zou zjjn. De Voorzitter zegt dat dit niet de be doeling is, wat ook uit het artikel ten duidelijkste blijkt. De heer Gasille vindt de toelichting op punt 15 zeer onduidelijk, daar de toelich ting bestaat uit één zin van 20 regels. Hij verzoekt voortaan geen raadseltjes meer op te geven. De Voorzitter deelt nog mede, dat de verordening tot het heffen van keurloon de belastingcommissie is gepasseerd, en deze zich daarmede unaniem accoord heeft verklaard. De heer Doorman vraagt inlichtingen omtrent levend gewicht en slachtgewicht van nuchtere kalveren, daar hij niet des kundig is en de redactie niet begrijpt. Tevens vraagt hij waarom gesproken wordt van het gemeentelijk slacht- en ver kooplokaal. De heer Endendijk antwoordt, dat dat noodslachtingen betreft en de wet aan de gemeente opdraagt daarvoor te zorgen; de gemeente zal dan ook een apart noodslach- tingsgebouwtje van de N.V. Centrale Slachtplaats huren. De punten 15, 16 en 17 worden daarna goedgekeurd. 18. Vaststelling van een verordening tot wijziging der verordening op de heffing van belasting op publieke vermakelijkhe den. en W. stellen voor artikel 5 sub ,5 der verordeniing voortaan te lezen: „voor draaimolens, caroussels, hippodromes, luchtschommels, schiettenten en derge lijke tot vermaak strekkende inrichtingen of toestellen, indien op een der rangen de entreé of het bedrag voor verder ge bruik der inrichting minder dan 20 cent bedraagt, per M2 der oppervlaket per f 0.20, een en ander met een mini mum van f 2.en een maximum van f75.per dag. Zjjn deze vermakelijkhe den vereenigd op een afgesloten terrein en wordt voor de toegang tot dit terrein minstens 10 cent berekend per persoon, kan, indien daarbij geen winstbejag be oogd wordt, in stede van de belasting, ge noemd in de vorige alinea, worden vol staan met de betaling van een belasting van 50 pCt. van de onzuivere opbrengst van de aan den ingang van het terrein geheven toegangsgelden". De laatste zin is de toevoeging van thans. Goedgekeurd. 19. Behandeling en vaststelling van een nieuw ontwerp-verordening regelende de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en den muntgas meter, door het gemeentelijk gasbedrijf. B. en W. schrijven hieromtrent aan deD Raad: Wij bieden U hierbij ter vaststel ling aan een nieuw-ontwerp-verordening, regelende de voorwaarden voor de leve ring van gas over den gewonen meter en over den muntgasmeter door het ge meentelijk Gasbedrijf. Zooals U uit het schrijven der Gasco- missie d.d. 10 Juni j.1. welk schrij ven met het advies van den Technisch- Ambtenaar van het Gasbedrijf voor U ter inzage is nedergelegd moge blijken, wordt deze ontwerp-verordening ter vast stelling aangeboden daar de praktijk se dert de inwerkingtreding van het Gasbe drijf heeft geleerd dat de belangen eener goede exploitatie beter zullen worden ge diend wanneer onderscheidene bepalingen der thans geldende verordening worden .angevuld en verduidelijkt. Verschillende bepalingen worden gewij zigd; o.a. worden meterkaarten ingevoerd, de meterhuur wordt f 0.25 voor een 5 lichts en f 0.40 voor een 10 lichtsmeter per maand. Voor muntgasmeters is geen huur verschuldigd, doch de gasprys is dan per kubieke Meter 2 cent duurder, en andere wijzigingen. Goedgekeurd. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener regeling houdende voorwaarden waarop door particulieren aansluiting aan de waterleiding kan worden gevraagd ten behoeve van uitbreidingen van het bui zennet. Daar de voorbereiding van dit punt nog niet ten einde is, wordt dit van de agenda afgevoerd. De Punten 21, 22 en 23 worden eveD aangehouden om in de pauze te bespreken. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde het voorstel van de leden Busch en Hil- horst tot wijziging van de politieverorde ning. De heer Van Doorne zegt dat hy er niet mee accoord kan gaan dat een wijzi ging in de politieverordening maar een twee drie zou plaats vinden, nadat de com missie daar een paar minuten over ver gaderd had. Hij stelt derhalve voor dat iet voorstel Busch-Hilhorst wordt terug gewezen naar de verordeningen-commissie om praeadvies. Het gaat om een wijziging die misschien verdere gevolgen heeit als men oppervlakkig zou kunnen zien, en wil, speciaal waar een politieverordening be treft, niet tot eeuige wijziging overgaan dan nu ryp en Kaun overleg ouderling. De Voorzitter onderschrylt hei betoog van Mr. van Doorne, doch wil wel toe zeggen het voorstel in de volgende raads zitting op de agenda te brengen. De heer Busch zegt dat het maar over drie woordjes gaat en dat de toestand niet langer zoo kan blyven, vooral niet nu het in de vacantie is, veel vreemdelingen hier komen, en de leesten op til zyn. De Voorzitter blyit by zyn meening en brengt het voorstel de kwestie te verwij zen naar de commissie, ais het verst strekkende, in stemming. Nadat de h.h. Van den Bremer, Groote- wal en Van Klooster ervoor gestemd had den, werden wederom verwarde discus- sie's geopend, die daarmede eindigde dat de heer Busch ermede accoord ging eerst hel prae-advies van de commissie af te wachten, mits het vaststond, dat in de volgende vergadering het punt opnieuw aan de orde zou komen. Hierna pauze en daarna geheime verga dering. Na de heropening deelt de Voorzitter mede dat de technische dienst geen be zwaar heeft tegen het plan Grooiewal in zake de verbouwing van de O.L. school te Soesterberg. De kosten zullen ongeveer hetzelfde bedragen d.w.z. maximum f 200. Conform het voorstel Grootewal wordt thans besloten. Thans komt aan de orde punt 21. 21. Crediet-aanvrage van B. en W. voor een officieels herdenking van het 9UÜ- jarig bestaan van Soest. De Voorzitter zegi dat het crediet mon deling in de vergadering zou worden aan gevraagd en stelt voor aan B. en VV. een crediet van maximum f4000 voordeleest- viering toe te staan. Zonder discussie of s Lemming wordt hiertoe besloten. 22. Behandeling van het verzoek der Vereeniging „Soest Vooruit" om eene sub sidie en garantie in de kosten van een algemeene feestviering ter herdenking van net 900-jarig bestaan der gemeente, met voorstel van B. en W. B. en W. schryven hieromtrent aan den Vooruit" heeft zich onder dagteekening Raad: Het Bestuur der Vereeniging„Soest van 16 Juli 1929 tot U gewend met teen verzoek om ter eere van het negende eeuwfeest van het bestaan der gemeente Soest in de kosten van feestviering een subsidie te mogen ontvangen groot f 1000. en een bedrag ad. 11000.door de ge meente te garandeeren in een eventueel financieel tekort, hetwelk zou kunnen ont staan tengevolge van buitengewone om standigheden ais weersgesteldheid. Uit de toelichting van het adres blykt dat by de samenstelling van het feestpro gramma is of zal gedacht worden aan alle ingezetenen, waaronder de kinderen en ook in het by zonder de ouden van da gen en de thuiszittende armen, waardoor bet feest een karakter zal verkrygen van een waardige algemeene viering van het negende eeuwfeest van Soest. Aangezien naar ons oordeel voornoemde Vereeniging in de gelegenheid g moet worden een algemeene feestviering ten uitvoer te brengen, meenen wy U te moeten voorstellen het verzoek dier Ver eeniging in te willigen en het besluit tot wyziging der gemeentebegrooting 1929, hetwelk U hierby wordt aangeboden, vast te stellen. Conform het voorsstel wordt besloten. Tevens worden de benoodigde begroo- tingswyzigiingen voor de laatste twee pun ten vastgesteld. Punt 14 en punt 23 14. Vaststelling van het le suppl. ko hier Hondenbelasting 1929. 23. Behandeling van belasting-reclames. Waren reeds vastgesteld in de gehouden geheime vergadering. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Van Klooster klaagt over de groote snelheid waarmede de auto's in Soest plegen voorby te vliegen en ver zoekt den burgemeester de noodige maat regelen te willen nemen alvorens onge lukken gebeuren. De heer Busch onderschrijft dit en wil desnoods 8 of 14 dagen doorloopende con trole. Mr. van Doorne zegt dat Soest nog nimmer in de autobladen is gesignaleerd en dat als dat maar eenmaal geschied is, de automobilisten wel wat voorzichtiger zullen zyn. De heer Hilhorst dringt aan op spoe dige afdoening van de bouwvergunningen voor Van den Broek en van der Grift. De heer Pronk vestigt er de aandacht op dat voor het oude woonwagenkamp geen bord staat: „Verboden staanplaats voor woonwagens", zoodat deze er nog steeds komen. Hy verzoekt B. en W. de noodige maatregelen terzake te nemen. Ook wordt in de Birkt ontzagelyk hard gejakkerd met auto's zoodat men niet veilig de straat kan oversteken. Hy onderschryft het ver zoek van den heer van Klooster. De heer Grootewal vestigf nogmaals de aandacht op de onbegaanbaarheid en onbe rijdbaarheid van de Kampweg. De heer Koenders zegt dat er geen geld voor is, en dat de afwerking van het wegenplan moet worden afgewacht. De heer Van Doorne dankt den heer Koenders voor de schitterende in orde brenging van de Koninginnelaan waar een heele kruiwagen grint is neergegooid. Hy vraagt hoelang het nog duren moet eer die weg eens in orde is. Voorts vestigt spr. de aandacht op het slipgevaar op den rijksstraatweg te Soesterberg en vraagt B. en W. dit onder de aandacht van de ryksautoriteiten te brengen. De heer Grootewal zegt dat men reeds bezig is met maatregelen dit slibgevaar te verminderen en zoo mogelyk weg te ne men. De heer Busch dringt aan op hulpver- bandkisten naar aanleiding van hen plaats gevonden hebbend ongeval, in de omgeving van de Bosstraat. Voorts verzoekt hy omrastering van de noodwoningen aan de Wieksloot met dui- velsdraad daar de omwonenden veel last hebben van de bewoners. Vervolgens zegt spr. zenuwachtig te worden van het geronk der vliegtuigmo toren en meent dat de geheele luchtvaart- afdeeling maar moet verdwynen. Dan maakt spr. aanmerking op het be leid van den burgemeester in verband met diens toezeggingen t.a.v. het wegenfonds, waarop de voorzitter antwoordt, dat door de vacantie van het personeel deze zaak nog is blyven liggen, doch hy wel kan toe zeggen dat in de volgende raadsvergade ring dit punt op de agenda zal pryken. Ten slotte vraagt spr. hoe het zit met de tydelyke typiste die eerst ongeschikt werd geacht voor werkzaamheden op de afdeeling publ. werken. Nu ze in plaats van vast tydelyk is geworden schynen haar capaciteiten plotseling vertiendub- beld te zyn. Er is maar één mogelykheid: is geschikt of niet geschikt. In het eerste geval had ze niet behoeven te wor den ontslagen en overgeplaatst, iu het tweede geval moot ze er uit. Dan verzoekt spr. nog ten spoedigste te beginnen met de regeling van de werk verschaffing. Eerst zou die in het voor jaar al voor elkaar komen nu is het reeds zomer en nog hooren of zien we er niets van. Spr. dringt op den grootsten spoed aan. De heer Koenders antwoordt dat het ontwerp werkverschaffing reeds klaar is en nog deze week in de commissie wordt behandeld. Daarna sluiting. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest veel copie, w.o. „Een Droom van Kees blyven over staan. We hopen de volgende week al het achterstallige te kunnen plaatsen. Redactie. Vergiftiging. Verleden week Zaterdag deed het ge rucht de ronde dat tal van personen in deze gemeente aan vergiftigingsverschijn selen leden. Deze openbaarden zich door hevige mate van onpasselijkheid, veelal gevolgd door brakingen. De behandelende geneesheeren Drn. Rupert en Donker meenden niet te kunnen nalaten de politie ervan in kennis te stellen, die onder lei ding van Inspecteur Schreuder een ern stig onderzoek instelde. Weldra viel het op dat de verschijnselen vooral onder de katholieken voorkwamen. Toen spoedig daarna was ontdekt dat de patiënten allen lozers waren van De Soester Courant, uit gave Smit, was de oorzaak spoedig opge spoord. Allen waren onpasselijk gewor den na het lezen van het weekartikel van „Knelis". Het is dan ook alleszins begrij pelijk dat een normale maag niet tot het verwerken van dergelijke misselijke kost in staat is. Afgezien van de vele onwaar heden die dat artikel bevatte, was de wijze waarop de schrijver meende zyn lezers te kunnen believen, zoo beneden alle cri- tiek,- zoo verregaand minderwaardig dat hy, die toch telkens weer opnieuw toont gewend te zyn zich geestelijk in drek te wentelen, zich zelf vele malen overtroffen heeft. En dat zyn dan de menschen die, als in welbegrepen gemeentebelang op het be leid van hun vrienden en geloofsgenooten gegrond aanmerking wordt gemaakt, dur ven spreken van „met modder smijteu". De Soester Courant heeft weer eens een juisten kyk gegeven op de lage mentali teit van eigenaar, redactie en medewer kers en op het lage peil dat voor hun lezers goed genoeg geacht wordt. Feesten te Soest. Wy vernemen nog dat op den eersten estdag een llluminatie-Wedstryd zal worden gehouden, terwyl Donderdag 29 Augustus een nngrydag met motorfietsen zal worden gehouden. Nieuwe Teletoon-aansluitingen. 705. Hubers A .W., Westeinde 2. Publiek Telefoonstation J.R. Ra demaker, Laanstr. 8 c, Soest. Nederlandsch Belgische Automo biel My., Birkstr. 47, Soest. Vierhout E. B. N. Woningbureau Stations-Restauratie, Stationsplein 20, Soest. Gevonden voorwerpen. Deze week werd gevonden een mand- zak aan de Veldweg; een rooden dames mantel aan de Leetzlaan en een pet aan aan de Steenstraat. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden wedvluchten van af Lier op 21 Juli en Vilvoorde op 28 Juli 1929. Lier afstand 128 K.M. waren in con cours 125 duiven, welke om 8 uur v.m. werden in vryheid gesteld met Z.W. wind. De eerste duif werd getoond om 9 uur 52 min. dopr G. Visser. De: aankomst was als volgt: G. Visser le, 2e, 15e, 16e en 24e. H. Pauw 3e, 4e, 8e en 11e. G. Vonk 5e, 10e, 14e en 18e. v. d. Brink 6e, 17e, 19e en 21e. Majoor 7e. H. Onwezen 9e. G. Sukel 12e. B.Groenevelt 13e, 22e en 25e. W. Roest 20e. E.Grift 23e. 2316. 2210. 266. Vilvoorde afstand 161 K.M. waren in concours 107 duiven, welke om 8 uur .m. gelost werden met Z. wind. De eerste duif werd getoond om 10 uur 10 min. Aankomst was als volgt: J. v. d. Brink le, 2e, 9e, 10e en 19e. E. Grift 3e. Majoor 4e en 8e. G. Vonk 6e en 18e. H. Pauw 6e, 11e en 13e. G. Visser 7e, 16e en 17e. W. Roest 12e en 20e. H. Onwezen 14e, 15e en 21e. Een nieuw Vereenigingsgebouw. Naar wjj vernemen is de heer L. Vos te Soeetdyk voornemens een nieuw ver- eenigingsgebouw te doen verryzen op een terrein aan het Kerkpad ZZ No. 24. Het ligt in het voornemen daar en naar de eischen des tyde gebouwtje neer te zat- ten ter grootte van plm. 53 vierkante me ter. Binnen de muren krygt het een lengte van plm. 10 M., met een breedte van plm. M. Het interieur zal bestaan uit een nieuw soort gepatenteerde zuurvrije te- Het gebouw zal van binnen een voornaam en rustig cachet krijgen. Het biedt plaats aan 50 personen, terwyl de inrichting zoodanig is dat deze tot zestig daatsen kan worden opgevoerd. B. en W. lebben reeds een bouwvergunning ver leend, terwyl de teokeningen ook reeds zyn goedgekeurd. Met den bouw is reeds een aanvang gemaakt. Er zal geen alcohol of bier mogen wor den getapt en een rookverbod worden in gevoerd, terwyl het gebouw uitsluitend leschikbaar worden gesteld voor Cursus sen, Lezingen, Lessen of Clubs, Kamer- muziekavonden, enz., terwyl Dans- of Lruiloftpartyen e.d. zullen worden ge-. eerd. Er bestaat in verfcenigii^skringen vrij veel belangsteJling voor dit plan, terwyl reeds de Zondagmorgen voor geruimen tyd gehuurd is. Belangstellenden kunnen nadere inlichtingen bekomen by den heer L. Vos, Nieuwstraat 10, Soestdyk. Voetbalvereen. „Sofcst". Zondag a.s. 2.30 uur mm. terrein Koud- hoornweg SOEST I— S.OJP.L.A. I A.s. Zondag zal onze oude concurrent uit Amersfoort op ons terrein een vriend schappelijke wedsftryd spelen; we ver wachten een spannende wedatryd, en veel belangstelling van de zyde der supporters. Het 2de elftal speelt om 2 uur in Amersfoort tegen S.O.P.L.A. II. Vertrek om 1 uur per fiets vanaf het sigarenmagazijn \»n den heer Schothorst a.d. Koudehoekstyaat. Geslaagd. Mej. WiBy Vepnemdaal slaagde dezer dagen te Den Haag voor het theoretisch examen Piano dier Kon. Nederl. Toon kunstenaars-V ereienigii^. Ongeval. De militair H. A. v. D. werd, toen hij op zyn rijwiel een wagen wilde passeeren door een Auto gegrepen en bekwam eeni- ge lichte verwondingen aan het hoofd. Hy werd met de Auto, waardoor hij was aan gereden naar zyn garnizoen te Amersfoort gebracht. Den bestuurder treft geen schuld. Mr. T. J. NOYON. t SOEST. Woensdag 1.1. is alhier overleden Mr. T. J. Noyon, oud-procu reur-generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden. Deze telg uit een geslacht van refu giés, sedert vele jaren in Friesland geves tigd, werd 24 Dec. 1848 te Sneek gebo ren. Hy studeerde aan het toenmalig. Atheneum Illustre te Amsterdam en pro moveerde 27 Jan. 1872 te Leiden op een proefschrift, getiteld: „Het verzekerde be lang van den crediteur in den zeehandel". In dit proefschrift gaf hy blijken van groote juridische scherpzinnigheid; he| werd o.a. in „Themis" door A. Teixeira de Mattos zeer geroemd. Mr. Noyon's eervolle ambtelijke loop baan voerde hem tot het hoogst bereik bare. Hy begon als adjudant-commies aan het departement van Justitie, was daar na werkzaam by het O.M. by verschil lende rechtbanken en bij het Gerechtshof te Leeuwarden. Op 6 Jan. 1896 werd hy geïnstalleerd als advocaat-generaal by den Hoogen Raad en op 20 Aug. 1907 volgde hy mr. Polis op als procureur-generaal by dat college. Daarmee had hij de hoog ste betrekking bij de staande magistratuur in ons land verworven. In April 1927 legde mr. Noyon zyn functie neer. Hy werd als procureur-ge neraal opgevolgd door mr. A. Tak. De regeering heeft mr. Noyon's groote ver diensten erkend door hem toen te bevor deren tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De ontslapene was buitendien ridder Grootkruis in de orde van Oranje-Nassau. tenbosch van F. C. Kuyperstr. 1 naar de Bilt, Bilderdijklaan 106; H. W. Wij- benga van Heideweg 36 naar Bilthoven. Koppenlaan 21J. M. Fugers van Kerk straat 3 naar Zeist, Nooitgedacht 66. Verhuizingen in de gemeente van 2531 Juli 1929. C. J. Wieseman van v. Lenneplaan 12 naar Birktstr. 31; W. P. Th. Haarmans v. Sinnemaplein 6 naar Amerf.str. 58; G. v. Luinen van Dorresteinweg 5 n. Beetz laan 43; A. J. S. Kurjpers van Spoorstr. 22 naar 26; C. M. Keyser van Vredehof straat 11 naar Spoorstr. 26. Ker-Kberictiten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Aug. Kerk v.m. 10 uur: Ds. L. D. van Noppen, em. pred. te Utrecht, n.m. 6 uur: Ds. C. Bouthoorn, em. pred. te Zeist. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. n.m. 6 uur: Geen dienst Chr. Geref. Gemeente. Julianastraat. Zondag 4 Augustus voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. J. W. van Ree van Barendrecht. Dinsdag 6 Aug. nam. 7.30 uur: Ds. P. de Smit van Utrecht. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst. Zondag 4 Aug. v.m. 10.30 uur: Geen dienst. DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 4 Zwart: 7 12 3 4 5 Wit: 7 zwart 7 schijven op 6-10-18/20 25-30 wit 7 schijven op 26-31-34-37-38-48 wit speelt en wint. oplossing probleem No. 2 De stand in cijfers was: zwart 7 schijven op 7-19-22-24-25-27-29 en dam op 23 wit 30-35-36-39-42-44-47 en 2 dam men op 31-50 wit wint als volgt 31-26 47-41-36-31- 42-38-26-37-35-30-44-40 50x47 Een mooi probleem meteen intere sante slotstelling. De oplossing is ech ter te moeilijk gebleken, daar geen enkele oplossing is ingezonden. Goede oplossing van probleem No. 1 D. Salemink. De verloting van de prijzen der tweede serie had tot resultaat; de Heer S. de Z. le. prijs, D. Salemink 2e. prijs. Burg€»i*Uf9*<a 3tem<£ Van 25—31 Juli 1929. Geboren: Sybrandus Egbertus Petrus, z. v. P. Roelofsen en E. Veltman, Kerk straat 14; Maria Elisabeth, d. v. P. v. d. Broek en G. v. d. Zwaag, Akkerweg 4; Jan Cornelis, z. v. T. Jansen en S. vam Kooi, Beckeringkstr. 16; Petrus Everar- dus en Nicolaas Johannes, z. v. G. E. Cnwezen en G. Westhof, Molenstraat W.Z. 51; Margaretha Elisabeth, d. v. D. B. Brugma en E. M. Meyer, Amersfoort- sehestraat 6a; Hendrika Maria Alida, d. v. W. P. Th. Haarmans en W. den Daas, Amersfoortschestraat 58; Gerrit, z. v. B. J. Ter Haar en M. J. Braskamp, Lange Eergstraat 2. Ondertrouwd: J. A. Marx en E. Sporry. Gehuwd: J. Krynen en G. v. d. Hoef; E. H. Soester en C. R. J. Gaasbeek; J. Noorlander en J. Bunjes. Overleden: Alyda Huyskes, 25 jr., geh. ni. C. Kok, Klaarwaterweg 25; Jacobus v. Herwaarden, 69 jr., geh. m. E. Veld man, Bosstr. 163; Hilbrand Coops, 79 jr., wedr. v. A. Marenga, Vinkenweg 32. Vestiging van 2531 Juli 1929. W. Houtveen van A'foort naar lsselt- scheweg 5; J. C. Bruigem van Haarlem naar Birktstr. 35 a; E. D. v. Looyengoed van Ermelo naar B. Grotkestr. 18 a; G. H. Leeuwe van Deventer naar Juliana straat 69; J. F. Wieck van den Haag naar Steenhofstr. 65; A. J. Terwey van Utrecht naar Rademakerstr. 25; E. Gammauf v. Haarlemmermeer naar B. Grothestr. 75 G. E. v. Schaik-Wevers van A'foort naar v. Weedestr. 34; G. v. Essen m. vr. v Zeist naar Schooldwarsweg 8A. de Waal- Malrfyt van Texel naar Nieuweweg 119; G. G. Doorenbos van Laren (N.-H.) naar Bosstr. 61W. de Haan m. vr. van Baam naar Smitsweg 2 c. Vertrek van 2531 Juli 1929. E. A. Tisset—v. Patot van Bartolot- tilaan 23 naar Delft, Oostsingel 33; G. Beek m. gez. van Nieuweweg 89 naar Tienhoven (Utr.) 43; M. Wendt m. gez. van L. Brinkweg 39 naar Westervoort, IJsseloord; G. v. Santen van Nieuweweg 129 naar Baarn, Mesdagplein 22; G. Kor- RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Van wege de renommée. Landbouwer S. had het willen schikken, maar de ambtenaar had er f 25 voor ge steld en dat was wel wat sjouke. De boer kwam er thans met f20 af, maar de re nommée had een deuk. Twee eerste be kroningen voor puike, puike boter en thans waren op een Vrydag op de boter markt te Amersfoort 2 stukjes uit den vollen mand genomen en zeker door een malleurtje van te warme karnton was maar 75.3 pCt. vetgehalte voorhanden, terwyl 80 pCt. 't laagste is wat wezen mag. 100 K.M. vaart. Twee niet aanwezigen, verdachten met dubbele namen waren wel niet gaan dan sen by Putman, Huis ter Halve Soester berg, maar zij mengden zich toch in het vertrekkend publiek 's nachts half 12; ze stoven er door heen met een vaart, dat hel onmogelyx was net nummer op te nemen. Genoorzaamd werd echter aan hei üaltieeken van ryasvelawacuter \an Kaai gegeven met een oiraelenue lantaarn, als v. R. niet op zy was geaprongeu, zou üy geraakt zijn. Lij reeds getemperde vaart zal de snelheid nog 80 K.M. hebüen bedragen, leder der heeren met namen van langen adem krygt een boetebrieijt van 17b thuis. Verbaal voor rijden op eigen grond. De heer Zweers Lr. heeit bouwterrein gekocht aan aen Utrecntscnen weg naoy ixampoord op den grens Amersioort- öoesterberg. uver dien grond loopt liet U.M.u. pad vanaf Uud-Leusden. De ver- kooper, dus de vorige eigenaar, had vol gens zjjn zeggen nooit permissie aan) U.M.O. verleend voor dit pad. Ln toen Zweers Jr. den auto uestuurde en zyn achterzittende vader hem zei, dat hetgeen rijwielpad was, zynde spr.'s eigen gruna, was hy het terrein opgereden over aai rijwielpad heen en daarvoor stond de zoon nu terecht. Na het verbaal was door de vader kennis gegeven aan liet bestuur van U.M.U. om de palen „Rijwielpadweg te nemen, hetgeen dan ook was geschieu. De eigenaar heeft thans de passage met een hek afgesloten. Uf dit mag zal mogelyk spoedig wel voor den draad ko men. Thans liep het alleen over ryden met auto over rywielpad. Kn hierin kwam veroordeelend vonnis van f 1 boete. V er- moedelyk was wel vergunning verleend voor aanleg van dit pad door een vorigen eigenaar, in elk geval, het niet dulden was nooit tot uiting gekomen, vóórdat het thans na verbaal is geschied. Bijna mijn paard geraakt. Naby 4e oude Kath. Kerk in Soest rydt een Laarnsch mynheer met twee paarden voor zyn rijtuig. Een auto met tuinmeubelen van de firma F. te Soest wil voorbij. Volgens deze wordt er met gehoor gegeven aan zijn signaal om meer ruimte, bovendien steekt de zweep nog een eind uit. De auto weet langs te ko men ook zonder blesseeren van de uit stekende zweep. Toen ging het weer naar rechts. En zeer goed zou de mogelykheid kunnen bestaan hebben, dat by dit weer naar reehts keeren een der peerden mis schien eenigszins zou zyn geraakt als de beer B. ze niet wat naar rechts had ge trokken. Er was dus totaal niets geschied; toch ging de heer B. beklag doen bij de politie ten gemeentehuize. En uit dit vreeselyke kwam een vonnis van f8. Hierop volgde het wederwoord van den heer F. We hadden den beer B. vóór moe ten zyn met een klacht over niet vol doende uitwyken, want schuld hebben wy niet. Ja, dat was de goede weg geweest. Slachtoffer van zijn plicht. G. B. uit Den Haag stond terecht, kwam er zonder kleerscheuren af, maar zyn auto is kaduuk, en dat alles om een saluut zooals te distilleeren viel uit de behande ling. Verd. reed met een auto waarin ook gezeten waren zyn vader en twee zusters op den Utrechtschen weg richting Amers foort. Aan de tramhalte naby het Genie kamp stygen zes personen uit. Twee ste ken den weg over, drie blyven staan en nummer zes blyft ook eerst staan om daarna niet verwacht door den chauffeur,' plotseling óók over te steken. Deze werd aangereden en daarvoor deze gerechts zaak, die eindigde met vrijspraak als niet bewezen. Waarom was onze aangereden genieman eerst blyven staan en toen la ter eerst overgestoken? Dit laatste wilde hy doen, maar daar passeert ineens een kapitein op rywiel, die schuin achterom kykt naar onzen mi neur. En deze wordt zyn plichts-tekort bewust. Hy ziet naar links, kapiteins richting en salueert. Hy ziet niet naar rechts, naar den auto, stopt plotseling en wordt 30 M. meegesleurd. Uitspraken Wielryden zonder bel: H. P. v. d. T. Soest f2 of 1 d. Wielryden zonder licht: G. v. H. Soest f 5 of 2 d. Te Soest met auto te snel ryden: P. J. J. Soesterberg f5 of 2 d.J. v. Gro ningen f 10 of 5 d.H. S. Baarn id.H. D. Doom id.F. O. Amerongen f 15 oi 10 d.F. A. G. G. Deventer id.L. C. H. Rotterdam id.F. J. W. Amersfoort f 20 of 10 d.M. G. B. Rotterdam id.R. d R. Amsterdam f25 of 15 d.; Th. S. id.; M. K. Woubrugge id. Loopen op verboden grond: G. H. Soest f 10 of 1 week tuchtschoolM. II. Soest f 10 of 5 d. Met auto te snel ryden in SoeBt: D. v. d. M. Den Haag f 15 of 10 d.; H. M. G. Weesp id; J. G. R. Scheveningen f25 of 10 dagen. Idem te Scherpenzeel: W. S. Soest f3 of 2 dagen. GEVRAAGL Brieven ^615 bur. V d. blad zoekt werkz, als JNCASSEKK- °ER, SCH^ ed geen vereist Brieven o Hoog loon 616 bur. v. <1 blad SOESTI5CHt;SXRAAT 1 9.- per be>T niusSON, Soesterberg- 13 rr ADVERTENTIËN Hartelijk dank aan allen, die door hunne oprechte gelukwenschen in al len vorm, onzen Huwelijksdag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. H. ADAN. J. M. ADAN-v. Schaik. Soestdijk, 31 Juli 1929. Nieuwe steeg 15] NU12QELAND" Schoutenkanj Soest idaes. BIEDT ZICI bekend met en netjes wei ken Br. onder NlUr> V- d. blaü. Prima volviIS| f o.50 p. p. J. van Dijk, ,rgerlaan 5. (üij de Wieksioteiwefc TE HUUR. bnnaweg 28, na 6 uur te oei Wegens \c Koop, eventueel te huur, iuicus inci annexen. Ruim 5U0ljnd gelegen in hei centrum vaiijk. Zeer gescniht voor gi ooi jjt veel luunie be hoevende in, brijs zeer DilujK. brieven „riuis" aan hei ourcau v. ültiUIS Jongmensc. degelyü kosthuis. By voorkeur iNieuwerhoek. Brieven fiusr No. 61 aan het Bureau van c In het faiL van P. C. W. Foé- ken te Soesi .ijj de eenige uitdee- lingslyst ter van de Kecütbank te Utrecnt en s. Kantongerecht te Amersfoort g-rd, teneinde aldaar gedurende tic: ter kostelooze in zage van scLuis te liggen, Curatur, Mi TERLINGEN Mtihnlaan 7, Soest. Notaris TEUN te Amersfoort, zal Donderdagistus 1929 's mor gens 11 urn pmertyd) in „Eem- land", van Wet, te Soest, namens zyn principaal. a.d. Nassaulaaet garage, voor- en achtertuin, groweer 3 A. In eigen gebruik by c-:G. v. d. Kamp. a.d. Nassaulaat) met schuur, voor- en achtertuin, jing.. 3 A. Vry van buur. Bevattende tri Beneden: kamer en suite, gang. leuken en bijkeuken, kelder. Boven: Se- en 2 kleine ka mers, zolder. Voorzien ran\ licht- en water gasleiding ia üeaulaan aanwezig. Massa kooien twee te samen groot 6 A. Aanvaarding 3n gebruik bij be taling vóór of: 8 November 1929. Lasten vanaiiari '1929. Bezichtiging gs en Donderdags van 25 ure Inlichtingen :ore Not. te Leuken Zand 39, te .Hrt. HOEK "STRAAT wil zeggen sü te koopen legen drn halven pr-waarde, dooreen bezoek te bs kan U zich over tuigen dat dit Wc Is voor ieders beurs. ZIE oSrAlAGE. REPARATIE SlG EN VAKKUNDIG PER PONDSr- 2 „3 5 JE 46 cent 85 115 175 ROTTEROi KA RE S»pE Deelname va ri]wielen iwee en auto's praalwa; nadere inlichtingen te 3:fr&.y r* jr A - J< M H SPIRAAL BOORDEN OVERHEMDEN, I SOKKEN, S NtHMMMMMMM Volgestort Kapitaal f Hoof - A Verzilvei Uitzetten en Open Adr DESSERT SfPer V» P- JANHAGEL P- A.cnd, 30 ct. 35 ct jEDESTRAAT 46 VA sdJK TEL 2098 anna-paulo»*n 28 soestdijk GEDIPL PÉ(^ MANICURE ,s van 3 AUGUSTUS Op veelvuldig ver: Speciale aankleed Sneeuwkoningii Prijzen besc Aanvang 8 uur. I Na afl ELKEN AVOND

De Soester | 1929 | | pagina 2