is bekend door den juisten, vlotten vorm der modellen en de hechte laag zilver die 25 jaar gegarandeerd wordt. HET LAAGST GEPRIJSD. HET HOOGST GEPREZEN. NET DAGMEISJE Frissche slaapkamer KANTOORJUFFROUW LANDHUISJE CAFE BILLARD DIENSTBODE eveneens geen sprake van kan zgn dat laatstgenoemde op eenigen crediteur pres sie kan uitgeoefend hebben. Ik ben dan ook zoo vrg alles wat daaromtrent wordt beweerd naar het rijk van de fabelen en den drank te verwezen. Dan: de verhouding tot de N.V. waar van ik directeur ben. Kort nadat bedoeld persoon mg met de regeling van zyn za ken had belast, vroeg hg mij, daar hg vaak in connectie kwam met zaken waarin geen of onvoldoende administratie aan wezig was, of hg die naar mgn te Utrecht gevestigd kantoor mocht verwgzen. Na tuurlijk bedong hg daarvoor honorarium. Dit laatste is niet alleen tot den laatsten cent uitbetaald, doch daarenboven ben ik nog op slinksche wgze voor f 200. in den nek gezien. Op eerewoord beloofde hjj mg deze voor 1 Mei terug te betalen, om op dien datum natuurlijk met een mas sa smoesjes, maar zonder geld te komen. Daarop werd zgn „belofte op eerewoord'' hernieuwd tot 1 Juli. Hoe hg deze be lofte nakwam moge blijken uit onder staand fragment uit een schrijven na dien datum door mg tot hem gericht: „Dat uw faillissement ten slotte is gevolgd is uitsluitend uw eigen schuld. Ik behoef u niet in herinnering te brengen hoe ik u gewaarschuwd heb de reke ning-courant van uw kassier die u f 1500 administratieloon liet betalen voor het zetten van een paar cgfers in een school schrift, niet te teekenen, terwijl u het tenslotte toch deedt. U' zult ook nog wel weten dat u het eene gat lapte met het andere, en daarvoor zelfs van mg f 200 leende die u op eerewoord voor 1 Mei zoudt terugbetalen. U weet mis schien ook nog wel dat dat eerewoord verlengd is tot 1 Juli, en ik u op dien datum schreef: moet ik u voor een eerlgk man houden of voor een oplichter? Mocht uw herinnering nog op ander gebied falen, dan wil ik U wel eens pre cies vertellen hoe uw gedurende drie ja ren met uw crediteuren zgt omgespron gen en ik de grootste moeite heo gehad uw faillissement te voorkomen. Keeds tweemalen eerder is dat op het kantje af gelukt. En nu zoudt u iemand, die daar- meae niets te maken heeft, willen be schuldigen dat hij uw ondergang heeft bewerkt! U weet zelf heel goed dat dat een pertinente leugen is" .Zooals uit dit schrijven blgkt heeft be doelde persoon, door zijn belofte niet na te komen, zich de kwalificatie gegeven welke hem toekwam. En zgn crediteuren? Ik zal daaromtrent niets openbaren wat ik van den curator weet. Doch wel dit, dat ik nog nimmer één cent voor al mijne bemoeiingen ge durende drie jaar gehad heb, en volgens wettelijk tarief tot een bedrag van meer dan f 1000 aan honorarium en verschot ten kom; en voorts dat zijn huisdokter jaren aan een met mooie beloften is ge paaid geworden, nooit een cent gehad heeft en momenteel meer dan f 6ü0 te vorderen heeft. Zoo sprong bedoelde „heer"' om met de menschen die voor hem steeds klaar stonden om hem bij te staan wanneer hij maar een kik gaf! En het dan nog durven wagen een onbeschoft brutalen mond op te zetten! Het is toch wel verregaand ook! Wanneer het zoover is zal de lgst van activa en passiva wel in De Soes ter komen. Ik zou niet gaarne willen bijpassen wat minder zal worden uitgekeerd dan 20 pCt. Wat ten slotte betreft het feit dat ik meubilair onder mg hebinderdaad dat ia zoo. Die meubels maakten een deel uit van zgn administratie welke aan mijn kantoor werd opgedragen, een admini stratie, die wilde zg goed gedaan worden heel wat werk meebracht, wat te begrijpen is als men weet dat in één jaar soms meer dan dertig duizend gulden zuiver verdiend werd. Het is echter óók begrg- pelgk dat ik er niet aan dacht één cijfer op papier te zetten, alvorens mij betaling van dat werk verzekerd werd, wat ech ter nimmer is geschied. Gezien de geble ken betrouwbaarheid(U) van mgn cliënt was het toch zeker niet overdreven dat ik bedoelde meubels als eenigst onderpand onder mg hield! De Soester Courant, steeds meer be ducht voor haar bestaan, is echter nog niet tevreden met vrienden en medewer kers als Knelis en bovenbedoeld individu, doch gaat blgkens haar nummer van ver leden week dreigen! Wg lachen natuurlgk om dat dreigement, zooals we zouden kun nen lachen om de fantasie van „Knelis", indien deze niet zoo persoonlijk en daar door zoo minderwaardig ware. Wij zullen blgven voortgaan opden ingeslagen weg en blgven te velde trekken tegen huiche larij, leugen en bedrog. Doch dit zij te gelijkertijd gezegd: wg hebben het bo venstaande geschreven uit noodweer, doch zullen in den vervolge onder geen om standigheid meer ingaan op de lastergke fantasie van drankzuchtige idioten of welke verheven personages de heer Smit dan ook verder tot zgn helpers en mede werkers zal uitkiezen. Mr. v. D. (Red.) KAMERKRONIEK Onze senaat in verkiezingsdagen Geen heftige „verkiezingsstrijd" Het slot van de rekening Bijzetting van overleden politieke partijen Het ministerie dat ver- Buitengewoon veel sympathie bestaat er nu eenmaal niet voor het eerbiedwaar dige lichaam, dat bekend staat als de Eerste Kamer, en dat de functie uit oefent van mentor op de gedragingen van de Tweede Kamer, van rem op de soms wat heet gebakerde volksvertegenwoordi ging, van bezadigd en wijs vader, die de besluiten van de Tweede-Kamer-kinderen ter dege nagaat en de zaken nog eens van alle kanten kalmpjes bekijkt en dan goed keurt of verwerpt. Neen, over één nacht gs gaan we niet. Er zgn er, die ernstig meenen, dat het eerbiedwaardige college der 50 senatoren zonder schade voor het algemeen belang gevoeglijk zou kunnen verdwijnen, omdat het in feite toch niets anders heeft te doen, dan ja en Amen te zeggen op wat de Tweede Kamer, de fei telijke volksvertegenwoordiging, decre teert. In vele gevallen mag dit zoo zijn, toch zgn er voorbeelden te over, dat de senaat geen ja en Amen zei, en positief weigerde, wat de Tweede Kamer op het nippertje goedvond, zooals bijvoorbeeld het Belgisch-Nederlandsche verdrag. Maar met dit al, verheugt de Eerste Kamer zich niet in overmatige belangstelling en de verkiezingen voor de Eerste Kamer plegen dus weinig publiek interesse oj) te wekken. Ook al door de omstandigheid, dat de kiezers hieraan niet direct deel nemen. De helft van de senatoren, die voor 6 jaar gekozen worden, treedt af om de drie jaar, wat ook al niet geschikt ia om groote verrassingen bij Eerste Ka merverkiezingen te veroorzaken. Alles is gericht op geleidelijkheid en bezadigdheid. Overeenkomstig de Kieswet zijn de elf provincies vereenigd in vier groepen, I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht, Lim burg; II: Gelderland, Overgsel, Gronin gen, Drente; III: Noord-Holland en Fries land IVZuid-Holland. Groep I en waren nu aan de beurt van aftreden, zoodat nieuwe senatoren ge kozen moesten worden, door groep I 13, door groep III 12 leden. Verder wordt dan aan de stemmen der Statenleden (die de verkiezing bewerkstelligen) een waarde toegekend, naar verhouding van de proi- vincie, waar zg is uitgebracht, namelijk aldus: Noord Brabant 117, Zeeland 59, Utrecht 86, Limburg 100, Noord-Holland 171, Friesland 77. De uitslag is nu zoo geweest, dat in groep I de sociaal-demo craten een zetel verloren aan de Vrijzinnig democraten, terwijl in groep III de soci aal democraten een zetel wonnen ten koste van de A.R. Zoodat per saldo de S.D. ge lijk bleef, de V.D. één zetel wonnen en de A.R. er één inboetten. De veranderin gen zgn dus zeer miniem, en de samen- ]ip£ van de Eerste Kamer is dus voor taan: R.K. 16 (onv.), A.R. 6 (vor. samen stelling 7), C.H. 7 (onv.), S.D.A.P. 11 (onv.), v.b. 6 (onv.), V.D. 4 (vor. 3) Dat by geruchte verluide, dat de R.K Volkspartij zal worden opgeheven, was verklaarbaar, als men het resultaat van de jongste Tweede Kamerverkiezingen na gaat dat voor deze party negatief was. De eenigste zetel die zg bezat, ging ver loren. Dat er bij de leiders van deze toch niet bijster floreerende partij nog vol doende liefhebberij zou bestaan, om vier jaar lang „ins Blaue hinein" propaganda te voeren, tot de eerstvolgende Tweede Kamerverkiezing, was niet bepaald waar schijnlijk. De voormalige voorzitter der partij, Mr. P. Arts moet voornemens zgn tot de R.K. Staatspartij terug te keeren. En verder zal op 11 Augustus te Utrecht een congres worden gehouden over de vraag: Hoe zal de gedragslijn zgn in de toekomst? Naar het besluit van het con gres zal (allicht) worden gehandeld. En dan: het kabinet dat verdween. En dat jhr. Ruys de Beerenbrouck dag in dag uit opnieuw trachtte te ontdekken. Een kabinet steunende op de rechterzijde. Vlot ging het niet. Af en toe verluidde al, dat Jhr. Ruys ontheffing had verzocht van de opdracht. Feit is natuurlgk, dat de moei lijkheden die aan een zeker coalitieherstel in den weg staan, zeer groot zgn. De zaak is, dat R.K. en A.R. een zuiver omlijnd en tot in onderdeelen afdalend program wenschen als basis van samen werking der drie rechtsche partijen, ter wijl de c.h. geen bindende overeenkomst willen, zonder zich nochtans aan de re- geeringsverantwoordelykheid te willen onttrekken. Zij meenen, dat een parlemen tair kabinet zeer goed mogelijk is, zonder dat zoo'n gedetailleerd program vooraf is goedgekeurd. Inmiddels is Jhr. Ruijs in zijn opdracht geslaagd en telt ons nieuwe ministerie thans 4 R.K., 2 A.R. en 3 C.H., zoodat de meening in de C.H. blijkt gedeeld te zijn. POLITICUS Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. de R. Tusschen twee zich lang uitstrekken de, doch hier en daar nog even kron kelende heuvelrijen, die hier den groot- schen naam van „Bergen" dragen en doorsneden door den grooten, rechten weg, die van de Bilt naar Amersfoort loopt, ligt het uitgebreide vlek Soester- berg, een der parelen van de „Stichtsche Lustwarande". Voorzeker een parel, dit voor ons land ongewone landschap van heuvels, bosch en heide, en van een ongerepte schoonheid en wilde roman tiek, die haast on-Hollandsch aandoen. De woonplaats Soesterberg ligt uitge spreid aan weerskanten van dien groo ten weg en langs enkele zijlanen, die in het bosch of op de heide uitloopen, alwaar de bewoonde wereld zoo goed als ophoudt. Een eigenlijke kom of kom metje ligt er ook aan dien weg, nadat men van 't station Huis ter Heide af in Oostelijke richting een twintig minuten al wandelende genaderd is en dit is het eigenlijke centrum, ook voor die bewoners wier huizen verder weg ge legen zijn en er architectonisch geen verband meer mee houden. De woning bouwvereniging „Ons Belang" is beelemaal een apartheid, los van al het overige. Zoo gezien vormt Soes terberg nog veel minder een eenheid dan het kleinst mogelijke dorpje, waar alles nog systematisch om raadhuis of kerk gegroepeerd is. Op zichzelf dus geen eenheid is het evenmin een on derdeel van Soest, waarbij het wel is waar communaal is ingedeeld, maar waarvan het in werkelijkheid geschei den is door een breede heuvelrug die het zelfs aan 't oog onttrekt; een stiefkind door niemand gekend. Dit uiterlijk beeld wordt ook volkomen weerspiegeld door zijn bevolking, die, alhoewel zeer gering in aantal, niette min uit de meest ongelijksoortige be- standdeelen is samengesteld. Want een zoodanig gevarieerd gezelschap op een zoo bij uitstek klein zielental is haast wel moeilijk denkbaar en vindt in den geheelen lande misschien zijn weerga niet. Het zijn in waarheid vo gels van diverse pluimage. Hier vindt men dan in de eerste plaats de eigenlijke Soesterbergers, de menschen, die er gewonnen en geboren" zijn; zooals men dat zoo teekenend noemt. Als gevolg van een zekere mate van inteelt geduren de vele geslachten loopen hunne families nog al wat in elkaar, zoodat zij één groo te familie schijnen te vormen. Het vrije beroep van vroeger is nu meer „gezeten" geworden, opgelost als het bijna in winkel-, ambachts- en boerenstand en in die der loontrekkenden. Behalve deze groep vindt men alhier die der gevestigden, die uit alle wind streken van ons vaderland herwaarts gekomen zijn en die de eerste in aantal verre gaat overtreffen. Men kan hen gevoegelijk weer in twee groepen schei den, te weten: de militairen van het vliegkamp in hun diverse rangen met de burger- employés hiaraan verbonden en de renteniers of renteniertjes, die in verscheidene opzichten weer onder te verdeelen zouden zijn en tenslotte de enkelingen, die tot geen der boven genoemde groepen behooren. Waar nu die vestiging meer een feit is van zegge de laatste vijftien jaar, daar is het zeer begrijpelijk, dat van een samensmelting geen sprake is en ver moedelijk ook wel nooit zal kunnen zijn vanwege het komen en gaan dier vlottende bevolking. Zoo zal dan ook in een verre toekomst het kleine, doch uitgestrekte Soesterberg nooit tot een eenheid zijn uitgegroeid. In zulk een kleine wereld van streng afgescheiden deelen kmnnen moeilijk wenschen en verlangens o ntstaan, welke algemeen worden aangevoeld, zou men zoo oppervlakkig geneigd zijn om te zeggen. Ontstaan doen ze ongetwijfeld, aangevoeld worden ze vaak, maar na gestreefd zeer zelden. Want al lijkt het leven hier dan ook glad en effen als een waterspiegel, toch borrelt er zoo nu en dan ook hier iets op, dat voor een opmerkend toeschouwer de moeite van het bekijken overwaard is. Het zijn dikwijls symptomen van meer of minder gemeenschappelijke belangen, die door een harde noodzakelijkheid naar boven gepast, om belangstelling en behartiging roepen. Zooals elke gemeen schap groot of klein, heeft ook deze haar nooden, die eerst moeten gesigna leerd worden, alvorens met de voor ziening erin ook maar een flauw be gin kan worden gemaakt. Bij voor komende gelegenheden hoopt „toe schouwer" hieraan dan ook uiting te geven op zooveel mogelijk objectieve wijze en in 't belang van allen, die het aangaan. Ter afwisseling vinde soms een beschrijving van het karak teristieke dezer landstreek en bevolking haar plaats. TOESCHOUWER. Plaatselijk Nieuws. Ned. Herv. Kerk. H.H. M.M. de Koningin, de Koningin- Moeder en H.K.H. Prinsses Juliana met gevolg woonden Zondagmorgen den dienst bg in de Ned. Herv. Kerk onder gehoor van Ds. L. D. v. Noppen, Em. pred. ,te Utrecht welke tot tekst had gekozen Luc. 15:14, 2e gedeelte: „en hij begon ge brek te Ijjden". Gezongen werd Psl. 65 12, Psl. 86 3, 4 en Gez. 83 34. Het kerkgebouw was geheel gevuld. In een tweetal auto's vertrok de Kon. fam. wederom naar Soestdijk. Chr. Oranje-ver. Juliana van Stolberg. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder had des avonds om 8 uur in de Rembrandtzaal eene feestelijke samenkomst plaats, wel ke zeer aardig bezocht werd. De samen komst werd geopend met het zingen van Psl. 78 2, het lezen van Psl. 38 en ge bed. Daarop wgst den voorzitter de heer v. d. Flier op de grooten zegen ontvangen in den persoon van de Koningin-Moeder, om tegelijk dankbaar te zijn voor den uitslag der verkiezingen, waardoor .ons vaderland niet ten prooi wordt aan de leuze „Ontwapening". Na het zingen van „Wij willen Neer land houden", trad de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Crescendo" op, allereerst met het Wilhelmus, dat staande werd aangehoord en vervolgens met „Sneeuw klokjes" van J. F. Heleenders, dat een krachtige vertolking genoot; en tenslotte met „Meiklokken" van H. H. Hoekstra, met bariton-solo door de heer Ter Haar. Vervolgens gaf mej. Ida Jongsma een 4-tal piano-soli Ion beste, welke een da verend applaus oogstten. Dezen winter mochten wy haar ook reeds beluisteren en gaven toen reeds ons oordeel. Vervol gens werd het woord verleend aan den heer S. Postmus alhier, welke in bree de trekken de geheele geschiedenis na ging sinds Koningin Emma haar geboor tegrond verliet om zich met ons volk één te gevoelen. Haar huwelijk, de intocht te Amsterdam, de dood van Willem III, de doop van Koningin Wilhelmina, haar op voeding, het Regentesseschap en de vele hulpverleeningen op allerlei terrein pas seerden de revue, besloten met het staan de zingen van Ps. 134 3. Na een korte pauze trad andermaal de zangvereeniging met veel succes op, daar na eht bekende strijktrio Jongsma, Uter- wijk en Storks, dat wij reeds de vorige maal bespraken, waarna de bijeenkomst werd gesloten met het zingen van Gezang 39 en gebed. Radio en Onderwijs. Naar wg vernemen, heeft de wethouder van onderwgs voor rekening van de ge meente aangekocht een 3-tal radiotoe-» stellen ten behoeve van het onderwijs. Een niet genoeg te waardeeren maatree- gel die ten goede zal komen aan het open baar onderwijs en het kind dat deze in richtingen bezoekt. Wij juichen temeer, waar het hier een christelijk wethouder betreft die tot zoo een verstrekkende; maatregel durft over te gaan. Wanneer volgen nu de bijzondere scholen, die zich nu toch niet achter hun wethouder be hoeven te verschuilen. Wat wij zoo ter loops hoorden was, dat ook de politie gaarne een radio zou willen hebben, ten behoeve van de dienst natuurlijk. Onge twijfeld zijn de radio politie-berichten, waarvan de uitzending geregeld wordt, door den commissaris van politie van Beusekom te Hilversum, van groot nut. De behuizing van onze politie thans, maakt het echter voorloopig nog onmo gelijk een doeltreffende plaats voor zoo'n radio-toestel te vinden. Als dat binnenkort behoorlijk verbetert en daar zgn reeds plannen voor komt die aanschaffing ook nog wel eens aan de orde. Maar ter zake. De keus die onze wethouder ten op zichte van de radio toestellen heeft laten vallen is lang geen slechte. Immers onze plaatsgenoot P. Tgsen, viel de eer te beurt zgn wonderserie „Pety-Radio" te mogen demonstreeren, en te leveren. Wij hebben den heer Tijsen eens opgezocht in zgn werkkamer, en daar heeft hg ook ons een demonstratie gegeven van zijn wonderserie. 's Middags om 12 uur hoor den wij het kunsststation Nordeich, (een geheelen tgd een echte plaaggeest voor de A.V.R.O.-luisteraars geweest), zonder antenne keihard uit den luidspreker ko men. Langenberg volgde kristalhelder op een antenne van 20 centimeter. De toe stellen zijn uiterst selectief, en de af werking is subliem. Deze apparaten wor den ter plaatse in het technisch labora torium van' den heer Tijsen geheel uit geprobeerd. Alles is ingericht voor wis selstroom, terwijl ook de prijs dezer toe stellen zeer laag gesteld is. Dit kan, daar de heer Tijsen alles wat maar eenigszins zelf gefabriceerd kan worden zelf maakt, wat natuurlijk den kostprijs moet drukken. Wij wenschen den wethouder geluk met zi)n verstandig; besluit en feliciteeren den heer Tijsen met deze voor zich zelf sprekende order. Auto-ongeval. Vrijdagavond reed een auto met kracht tegen een boom op den Nieuwenwegy welke gedeeltelijk ontveld word, terwijl het linkerspatbord werd beschadigd. Sneeuwfestijn „Huis ten Halve". Attractie van Soesterberg. Het vliegkamp moge een der grootste attracties van Soesterberg zjjn, maar dan ook niet langer dan de diensturen van ons kranig korps luchtmenschen. Als alle vogels veilig geborgen zjjn wordt het stil, maar een uurtje na diner leeft Soes terberg weer op en concentreert zich de drukte meer in hotel Huis ten Halve, waar de vele pensiongasten, uit de omge ving een uitstekenden dansvloer onder het dichte lommerdak van den tuin vin den. Maar gisteravond was het er extra druk. De tuin was met honderden grillig gekleurde gloeilampjes en Chineesche lam pions verlicht, tenvgl veel-kleurige schijn werpers hun stralen in den spiegelgladden vloer tot fantastische kleureffecten lieten spelen. En daar tusschen dansten de pa ren in den wel-is-waar wat frisschen, maar toch buiten genietbaren zomer avond. Het was feest. Van de serre af naar alle hoeken en over de dansruimte hingen sneeuwslingers neer. Sneeuw be dekte ook de palmboomen langs de randen en men kreeg het nog frisscher bij de gedachte aan het feest: het sneeuwfeest. De. accordeon-speler zorgde voor sleepen- de walsen, het strijkje voor de meeste moderne dansmuziek. Tegen elf uur, toen de sfeer gevonden was, deed de sneeuw koningin haar intrede onder het witte dak. De baanvegers ontbraken niet en zg kre gen druk werk met het ruimen der sneeuwprojedielen, welke de bezoekers dan in onderlingen wedijver lanceerden. Het werd een sneeuwgeveckt alsof men in den winter was! De zwoele warmte van den Augustus-avond ontbrak slechts, maar dit deed ten slotte aan het wel slagen van het sneeuwfeest niets af. De bezoekers amuseerden zich nog langen tgd, nadat de bus ons weer naar huis toe bracht. Toen we naar buiten in het donker traden, schoten de stralen zoeklichten van de genie vanuit het kamp langs den ster renkoepel. Plotseling schitterde een vlieg tuig in den knoop der vele lichtbundels, welke het, al duikelende, tevergeefs trachtte te ontkomen Nog een avond-attractie in Soesterberg. Bekeurd. De politie heeft J. v. d. T. en J. B. M. bekeurd wegens het hebben van benzine- of petroleumbewaarplaatsen zonder de ver- eischte Hinderwet-vergunning. Aanrijding. Zaterdagavond heeft op de Birktstraat t»en vrij ernstige aanrijding plaats gehad. Dle motorrijder J. S. uit Haarlem kon door een van de andere zijde aankomen de auto niet voldoende passeeren en reed van achteren tegen een bóerenwagen op. Met tamelijk zware verwondingen, een beenbreuk en een schouderfractuur, werd hg naar bet ziekenhuis (e Amersfoort overgebracht. De politie beeft de zaak in onderzoek. Maximum snelheid. Aan het voortdurend jakkeren met au to's een einde te maken is niet makkelijk. Ook deze week is weer een zeer groot aantal bestuurders wegens het overtreden der maximum snelheid bekeurd. Dat men zich daaraan spiegele Kampeerverbod. Tegen een persoon, die zonder de ver- eischte vergunning aan het kampeeren was, werd dezer dagen door de politie proces-verbaal opgemaakt. De Torenstraat. Ook hier heeft de politie haar aandacht voor degenen, die er van de verkeerde kant af inrijden. Eenige bekeuringen zijn dezer dagen gevolgd. Gevonden voorwerpen. Een zilveren dasspeld, een alpaca beursje, een fietsbel, een hamer met nijp tang, 2 belastingmerken, een hoed, een pjjp, een pet ,een wollen manteltje en een huissleutel. Vliegongeval. Zaterdagmorgen 11 uur 25 viel de re serve-sergeant vlieger Vierdag boven het vliegveld te Soesterberg naar beneden, *hg bleef zelf ongedeerd, het toestel werd grootendeels vernield. Van onze adverteerders. Maandag j.1. herdacht onze adverteer der, den heer W. G. Burger feestelijk het feit, dat hg voor veertig jaar het was- scherybedrijf aanving. Thans is deze fir ma uitgegroeid tot de N.V. Stoomwas- scherij en Strjjkinrichting. Het personeel vereenigde zich in de tot f eestruimte herschapen corteerzaall waar de vroegere directeur de heer G. H. Burger en diens echtgenoote en de tegenwoordige directie namens het 200 man sterke personeel werd toegesproken door den heer Beemer, die een tegel aan bood, voorstellend de iinrichting zooals deze er na de verbouwing zal uitzien. De directie deelde daarop het perso neel mede dat deze een vaste gratificatie zal ontvangen, in verhouding tot het aan tal dienstjaren- Op de receptie bood de heer J. H. van Lonkhuijzen namens de Utrechtsche Ka mer van Koophandel de zilveren medaille van die kamer aan. Wg voegen bij de zeer vele filicitaties ook de onze aan en wenschen deze firma een nog grootere klandizie dan ze to« nog toe mocht bezitten. WAARSCHUWING. Electrische Rijwiellantaarns. De Inspecteur van Politie vestigt er de aandacht op, dat bg gebruik des avonds van een electrische rgwiellantaarn deze zoodanig op het rywiel moet zgn aange bracht, dat zg met haar bewegelijk licht tegenkomende weggebruikers niet kan ver blinden. Wanneer de lantaarn zuiver ver ticaal of Ln eenigszins opwaartsche rich ting wordt gesteld, zal het nuttig effect dat zulk een lantaarn kan opleveren, ver loren gaan, integendeel, gevaar opleveren voor de veiligheid van het verkeer op den weg. Veel wielrijders zgn zich nog niet bewust van het gevaar dat verbonden is aan het onoordeelkundig opstellen hunner lantaarns, waarom de aandacht erop ge vestigd wordt dat tegen hen, die zich aan hét bovenstaande niet houden, proces-ver baal kan worden opgemaakt. Postduivenvereniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Soignies (België) afstand 198 K.M. In concours waren 125 duiven welke om 8 uur 50 min. werden gelost met Z.W. wind. De eerste duif kwam aan om 11 uur 6. De prijzen werden als volgt gewonnen: H. Pauw le, 2e en 16e. G. Vonk 3e, 6e, 18e, 19e en 25e. M. v. Kooi 4e. J. Majoor 5e en 17e. G. Sukel 7e. B. Groenevelt 8e. G. Visser 9e, 10e, 21e, 22e en 23e. H. Onwezen 11e, 12e, 14e en 15e. W. Roest 13e. J. v. d. Brink 20e en 24e. Binnenbrand. In den nacht van Maandag op Dinsdag j.1. is een binnenbrandje uitgebroken bij Mevr. A. aan de Vredehof straat No. 3. Een stoel en een vloerkleed verbrandden ten deele. De Commandant der Brandweer, W. Groart, tezamen met den Agent van Politie Spies, hebben met eenige emmers water dit binnenbrandje in het holst van den nacht gebluscht. De oorzaak was groote onvoorzichtig heid met een electrisch theeketeltje, dat onder stroom is blgven staan op een plu che stoel. Gelukkig, dat de bewoonster tijdig de brandlucht bemerkte, daar anders wel eens heel wat erger had kunnen gebeuren. Kinderkoor Crescendo. Zoo juist voor het afdrukken der Cou rant vernemen wg, dat het kinderkoor „Crescendo" van Soest te Spakenburg met 227 punten in baar klasse werd ge plaatst. De vereeniging doet haar naam dus eer aan. De laster van de Soester Courant. In de Soester Courant, meer bekend als „de Aschketel" treft men gedurende de zoogenaamde staking herhaaldelijk ge schrijf aan van menschen als H, U en K, waarin deze bij gebrek aan steekhoudende argumenten, mgn particulier en huiselijk leven in een verkeerd daglicht trachten te stellen. Ik meen te kunnen volstaan met er op te wijzen dat die artikelen voorkomen in de Courant van Smitje en de feiten derhal ve gelogen zjjn. Als het algemeen belang het vereischt zal ik voortgaan met op misstanden te wij zen, zonder hen daarbij evenwel in hun huiselijk en particulier leven aan te tasten. M. IBURG. Stakingsrelletje. Zekere K. thans in dienst van de Soes ter Courant, veroorzaakte Maandag een oploop voor Braamhage. Daar hij zich bepaalde tot het uitschreeuwen van non sens en liefelijkheden aan het adres van den heer I. kon de Politie niet ingrijpen. Overmatig gebruik van sterken drank schijnt ook hier weer een rol te spelen. Burgerlijke Stand Van 17 Aug. 1929. Geboren: Leendert Jacobus, z. v. G. v. Munster en H. B. Ugthoven, Soesterb. straat 26; Piet, z. v. J. W. Brejj en A, Eveleens, Laanstr. 1Herman, z. v. E. Muis en A. Gringbuis, Schoolstraat 31; Petrus Adrianus, z. v. A. v. d. Dijssel en Si. P. Kuijper, Kerkpad ZZ 56; Cornelis, z. v. C. Radstok en A, Wjjnands, Beuken laan 21 ddMaria Elisabeth, d. v. C. Rietveld en E. Broek, Verl. Postweg 26; Johanna Maria, d. v. M. A. v. Asch en M. F, Fakkeldij, Koninginnelaan 11. OndertrouwdGeen. Gehuwd: E. C. v. Breukelen en R. A. Kamerbeek; C. R. v. Egden en P. Weid man; K. de Wit en M. v. Dorrestein. Overleden: Wilhelmus Verkerk, 57 jr., geh. m. M. C. A. Brouwer, v. Weedestraat 1Rykje de Ruig, 88 jr., wed. J. Bosch, Ossendamweg 6. Vestiging van 1—7 Aug. 1929. J. Korsloot m. gez. van Leiden naar Middenlaan 2; Wed. S. G. Baron Rengers van Weideren van de Bilt naar Mendels- sohnlaan 4; A. M. A. v. d. Wgst van' Roermond naar Steenhofstraat 12 b; J. H. v. Doorn m. vr. van A'foort n. Klaar- waterweg 79; S. D. Idzerda m. vr. van A'foort naar Klaarwaterweg 71; M. J. J. P. Siemer van Utrecht naar P. Potter- laan 8; M. D. Walker m. gez. van Denl Helder naar v. Maarenstr. 13; W. Poot van Haarlemmermeer naar Vliegkamp; M. W. Buts van A'foort naar Amersf.str. 3; H. v. Leeuwen m. gez. van Arnhem naar Sinnemaplein 14; J. J. v. Ark m. gez. van A'dam naar v. Weedestr. 7; W. v. Schoon- horst van Baarn naar Klaarwaterweg 31 W. Kraag m. gez. van Nijkerk naar W. Toplaan 2; J. M. Adan-v. Schaik van Driebergen naar Nieuwesteeg 15; J. Kry- nea van A'foort naar Klaarwaterweg 25. Vertrek van 17 Aug. 1929. M. E. Brans van Vredehofstr. 2 naar Veendam, Boven Oosterdiep 13; J. Prins van Koninginnelaan 26 naar Hengelo (O.) Celebesstr. 31; A. J. v, d- Pol m. gez. van Steenhofstraat 45 a naar Zeist, Burg. Patijnl. 66; K. Tenschert van Vredehof» straat 3 a naar Weenen; G. C. Geys van Heideweg 36 naar Zeist, Biltsche weg 16; M. Hagenbeuk van Wieksl.weg OZ 21 n. A'foort, Utr.str. 19; A. Dekker van Vre dehof str. 2 naar Flanville (Fr.); S. J. H. Jonker van Kolonieweg 5 naar A'dam, Hoofdweg 151IIIWed. P. Klingens van Hellingweg 15 naar Hilversum, Asalia- straat 2a; Zijta van v. Weedestr. 32 naar A'dam, Rozenstr. 2491; C. J. Ver schuur van Vosseveldl. 6 naar A'dam, v. Hallstr. 61; H. Neeb van Ericaweg 16 naar Veur, Veurschestr. 22 a; C. v. de Pol van Smitsweg la naar Norg, Veen- huizen 1J. Buis van Verl. Postweg 28 naar Valkenswaard, Hoogstr, 1E. J. M. Brinkschulte van A. Paul.laan 8 naar Utrecht, J. Overdijkstr. 28; C. Plomp van Nieuweweg 97 naar Gouda, Fluweelen singel 37. DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 du- gen) te zenden aan H. Bakker,Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 5 Zwart: 8 12 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit: 8 zwart 8 schijven op 8-10-12-14-17-19- 20-28 wit 8 schijven op 21-25-30 31-35-37- 40-42 wit speelt en wint. Oplossing probleem Nu. 3. De stand in cijfers was; zwart 6/10- 13-18 19 25-30-35 wit 16-22-24-27-29 32-33-3738-43 50 wit speelt als volgt: 29-23-16-1 l-32x 5 50-45 5x1. Een aardig ..meerslagprobleem", dat aan een partijstand doet denken. De stand van zwart leent zich overigens wel voor „slagwerk". Goede oplossing ontvangen van D. Salemink. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Ambtenaar O.M. met vacantie en dus slechts zaakjes van weinig importantie, tenminste voor den buitenstaander; voor den betrokkene zelf is elk zwakje iets van beteekenis. Soest had deze reis een blanco regis ter, Baarn gaf echter een leuk dingetje, dat werd gehaald. Uit den doofpot. J. v. S. de bekende theetuin- en ple- zierbootjeshouder aan den Baarnschen dgk, is een echte visscherman. En een echte vissscherman let meer op de fgne plekjes dan op het beslist voor hem ge permitteerd zjjn. De weer opgerakelde Taak is al van ouden datum; 't kan best een jaar zgn." Toen had de rijksveldwachter hem te pak ken gehad in een stuk wak langs de Eem, vol biezen en riet, dus een immes plekje. Halt, zei toen verd., het is geen stuk Eem, maar «en stuk uitgewoeld van het waterschap de Twee Zielen, en ik heb recht te visschen in Twee Zieltjeswater. Was het Eem-dependancie, dan was het voor J. v. S. verboden water geweest, want de Eem is verpacht aan de „Ver eeniging tot veredeling van den visch- stand". De een gebruikt het Strafrecht om op guedkooper manier zijn recht te zoeken dan met Burgerlijk recht; hier ging het den anderen weg op. Ambtenaar en Rech ter oordeelden vorig jaar dan ook, dat eerst het eigendomsrecht diende vast te staan. 't Leelyke voor J. v. S. was echter, dat zjjn mooie fuikjes ook zoolang op de rustkamer der Griffie kwamen te liggen. Zjjn soebatten toen om die onder eigen be heer te nemen had geen succes. Thans was deze zaak van visschen in verboden water weer aanhangig gemaakt. Er was nog geen uitspraak over eigen domsrecht. Rechter en waarnemend Amb tenaar vroegen werkelijk naar die pro cedure. J. v. S. scharrelde er zoo wat om heen. Geen wonder. Wie zal zoo dom ge weest zjjn om zijn goeie geld weg te smij ten met zoo'n geding, waar voor hen geen geding was. Om kort te gaan: er was nog geen uit spraak inzake eigendomsrecht over het fgne hoekje vischwater. Bewijs van vis schen op verboden terrein ontbrak, ergo vrijspraak en de fuikjes terug. Dat is aardig voor elkaar gebokst. ADVERTENTIËN De Heer en Mevrouw Deketh, Pul man Cramer, geven kennis van de ver loving van hunnen zoon A. H. Deketh, Luit. t. z. 3e kl., Den Helder, met Mej. Th. Moorrees, Den Haag. Eenige kennisgeving. GEVRAAGD voor direct of 1 Sept., zich aan te mel den MEA VOTA, Torensuaat 2d. TE HUUR. Korte Brinkweg 28. na 6 uur te hezichligen. GEVRAAGD om spoedig in dienst te treden met ouder dan 17 jaar. Aanvangsalaris f40.per maand. Brieven met volledige inlichtingen on der No. 621 aan het bureau van dit blad. Kerhtoeriehten. N«d. Herv. Kerk. Zondag 11 Aug. Kerk, v.m. 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishóop. n.m. 6 uur: Geen dienst. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Dr. K. Souies van Stadskanaal. n.m. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen Gebouw Religie en Kunst. Zondag 11 Aug. v.m. 10.30 uur: Ds. H. G. vau Wijngaarden, A'dam. Chr. Geref. Gemeente. Julianastraat. Zondag 11 Aug. v.m. 10 uur: Ds. L. de Brugne van Zwolle, n.m. 6 uur: Ds. L. de Brugne, Zwolle. Donderdag 15 Aug. nam. 7.30 uur: Ds. G. Salomons van 'a-Gravenzande. te koop of te huur gevraagd. Prijs f 6500.- of f 42.50 per maand niet te boven Brieven franco onder No. 620 aan het bureau van dit blad. Wegens familieomstandigheden direct ter overname aangeboden Café (Verlof) flink pand op le stand vooruitgaande plaats in het Gooi. Koopsom hnis met compl. inventaris f 18.000.- Brieven franco onder No. 622 aan het bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk gevraagd NET 2de MEISJE voor dag en nacht. Mej. S1Z00, Braamhage Soestdijk.

De Soester | 1929 | | pagina 2