TELEGRAM. i HAMSA mwi® PLANTENKAS :<s e MIJNHARDT's ütoomwasschenj S Een goed adres voor Uw Wasch. is bekend door den juisten, vlotten vorm der modellen en de hechte laag zilvex die 25 jaar gegarandeerd wordt. IHiaiÊM ZDILWIE® HET LAAGST GEPRIJSD. HET HOOGST GEPREZEN. SS SS ■te te te :<s net Keuken-Werkmeisje Eenige nette Naaimeisjes Bekendmakingen. HINDERWET, Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de N.V. American Petroleum Company, te 's-Gravenhage om in-op het perceel van Weedestraat, kadastraal bekend in sectie H, No. 4872 de bestaande ondergrondsche benzinebewaarplaats te mogen uitbreiden, door aanbrenging van een tweeden ketel, met een inhoud van circa 6000 L. en het vervangen van de bestaande pomp door een andere, waarin de aftapinrichtingen van beide ketels vereenigd zyn, door hen is toegestaan. Soest, 13 Aug. 1920. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. J. van Heng- stum, te Soest om vergunning tot het op richten van een smederij, waarin zal wor den gebezigd een electromotor van 3P.K. in het perceel, gelegen aan de Middel wijkstraat, kadastraal bekend in sectie A, No. 2177. Op Dinsdag 27 Augustus a.s. des na middags 3 uur, zal ten gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Soest, 13 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. worden door H.M. de Koningin-Moeder. Het gezelschap zal plaats nemen op het bordes, waarlangs de menigte zal defi- leeren. Daarop nam generaal Higgens het» woord. De rede werd vertaald door kom- mandant Vlas. De generaal begon met zyn vreugde uit te drukken dat de groote familie hier in dit prachtige woud we der vereenigd was. Heerlijk zingen hier de vogels. Laten wij zorgen, dat ook in ons eigen hart de vogels zingen. Laat ook het zonlicht schijnen in uw eigen hart. Daarna wijdde spreker uit over de beteekenis van het licht. Het licht geeft kracht, het zuivert, het warmt. Wij ken nen het licht van de zon, de bron^ die Plaatselijk Nieuws. De Soesterbergschestraat. Er bereiken ons reeds geruimen tijd klachten over de bestrating van genoem den weg, vooral' op de hoogte van sana torium „Zonnegloren". De weg zit vol kui len en gaten en het zal ons niet verwon deren als daar van daag of morgen een motorrijder over de kop slaat en met in gedeukte hersens blijft liggen. Zouden de bevoegde autoriteiten niet eens een kykje nemen, en denken aan het spreekwoord van de kalf en de put? Voorkomen is beter dan genezen. Het Hollandsch Tooneel. Het Hollandsch Tooneel zal op Woens dag 11 September weder aanvangen met haar opvoeringen in het nieuwe seizoen. De uitvoeringen zullen op een hoog peil komen te staan en deze zullen als voor heen weder plaats vinden in het bekende Hotel „Bosch en Duin". Repertoire en nadere bijzonderheden zullen in den loop dezer maand worden bekend gemaakt. Onbestelbare stukken, waarvan de afz. onbekend zijn. 1 Comm. 4e Reg. Inf. Leiden 2 R. de Leeuw Rotterdam 3 Mej. P. te Poel Utrecht 4 P. C. v. Mill Gerolstein 5 J. Bakker A'dam 6 Mej. M. Kloek A'dam 7 H. Preesman 8 A. v. d. Saaten R'dam 9 Briefkaart zonder adres. 10 Briefkaart zonder adres. 11 Briefkaart zonder adres. De Nationale Velddag van het Leger des Heils. Begunstigd onder schitterend zomer weer had Woensdag de Nationale Veld dag plaats van Leger des Heils in het Paardenbosch te Baarn, daartoe welwil lend afgestaan door H.M. de Koningin Moeder. Duizenden waren opgetrokken naar de ze meeting en de drukte aan de stations te Baarn was van dien aard dat er een dubbele controle was ingesteld om lang durig wachten te voorkomen. Het terrein was verdeeld in verschil lende af deelingen. Vooraan bevond zich het podium, waarop de verschillende hoo- gere officieren van het Heilsleger, o.a. commandant Vlas, chef van het Ned. Leger, mevrouw Vlas, kolonel Visser, de Amerikaansche kolonel Pugnire en vele andere leidende figuren uit het Heilsleger hadden plaatsgenomen. De menigte was vol spanning op de komst van de nieuwe generaal Higgens en diens echtgenoote toen eindelyk om 10 uur de menigte zich verhief wat ten teek en had dat de generaal was gearri veerd. Een teeken van commandant Vlas en de nieuwe leider werd een langdu rige en donderende ovatie gebracht. Even later trad mevrouw Higgens naar voren en sprak de menigte toe. Het is een groot voorrecht aldus spreekster in deze schoone omgeving de samenkomst bij te wonen. De ruimte hier en de vrije en heerlijke bosschen, zoo roept zij uit, ber inneren my aan de vensters, die open zijn in de rechting van Jeruzalem. Wij hebben hier „plenty of fresh air". Laten er ook voor onze zielen open vensters zijn, opdat het Goddelijk licht kan binnen treden. Tenslotte sprak mevrouw Higgens nog een opwekkend woord tot de jonge menschen. Na deze toespraak werd medegedeeld, dat hedenmiddag generaal en mevrouw Higgens in audiëntie ontvangen zullen; Hoofdpijn-7abletten 60 ct. Laxeer-Tabletten60 ct. Zenuw-Tabletten75 ct. Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten75 ct Hij Apoth. en Drogisten. alles op aarde voedt. Het licht van Jezus Ghristus voedt onze zielen, T'enslutte riep de generaal uit: doet de vensters open, laat het licht binnen, opdat de duisternis geen kans heeft. Na deze toespraak zong het koor eeni- ge liederen en zorgde net muziekcorps vuor de noodige variatie van het program ma. Kolonel Pugnire ging vuor m een bij- zonderen dienst, die geleid werd als de gewone heiissamenkomsten. De redevoering en van generaal en mevr. Higgens werden door de A.V.R.U. gebroadcast. Behalve de gewone mioro- luun bevond zich up het podium nug een PhUips-instailatie. Het groote wonder, of de stem van een reus die het geluid vele niajen ver sterkte, door geweldige loudspeakers, zoo dat alles tot in de verste afgelegen plaat sen te huuren en te volgen was. Nog zy medegedeeld, dat de intendant tan Koningin nuima, Baron De Jong van Zwyndrecht en de burgemeester van Baarn, de heer J. van Rheeneu en echtge noote de samenkomst bijwoonden. Tegen vijf uur was het oogenolik aan gebroken, dat generaal Higgins en me vrouw benevens enkele sianeden, w.o. kolonel en mevr. Vlas zich naar het Pa leis Soestüijk begaven, waar zij door ko ningin Emma in audiëntie werden ont vangen. Toen het hooge gezelschap op het bordes verscheen en de eerste corp sen de paleishekken binnentrokken ver hief H.M. zich van haar zetel. Aan haar linkerzijde stond generaal Higgings, rechts kolonel Vlas. Een uur lang heeft de gryze vorstin onvermoeid den stoet van naar schatting „DE KOLK" AMERSFOORT - TEiEFOON No. 615 Afhalen en thuisbezorgen ieperen dag. 15.U0U personen voorbij zien trekken. Het was een onvergetelijk schouw spel dat buiten de hekken door duizenden werd aanschouwd. Aan beide zijden vau het bordes stelde zich een ry padvindsters van het Leger als eerewacht op. Niet minder dan 90 corpsen trokken voorbij, terwijl verscheidene muziekkorp sen marschen en Heilsliederen speelden. Na afloop gaan generaal Higgins en de andere stafofficieren per auto naar het Badhotel te Baarn. Kolonel Vlas, die het initiatief tot deze velddag nam kan met trots op deze ar beid terugzien, zij is volkomen geslaagd. Rest ons nog te vermelden dat in zes tien jaren niet zoo'n groote velddag is gehouden. Na afloop begaven velen zich nog naar Soest en Baarn, zoudat het blauw en rood vaak domineerde. (Jok de spoorwegen had den een goede dag, er liepen zelfs 3> extra treinen. Inschrijving voor Brandstoflevering aan de Gemeente. B. en W. vragen prijsopgaaf voor Maan dag 26 Augustus e.k. voor de levering van brandstoffen voor het a.s. seizoen. Men zie de advertentie in dit nummer. Postduivenvereniging „De Zwaluw'. Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Ciney waaraan door 110 duiven werd deelgenomen, welke om 7 uur werden ge lost met Zuiden wind. De eerste duif kwam aan 9 uur 46 min. De afstand was 209 K.M. De prijzen werden als volgt verdeeld: H. Pauw le, 3e, 10e, 11e en 17e. G. Sukel 2e. VV. Roest 4e en 21e. H. Onwezen 5e, 9e, 15e, 20e en 22e. B. Groenevelt 6e en 7e. A. Rijksen 8e. G. Visser 12e en 16e. M. v. Kooi 13e. G. Vonk 14e, 18e en 19e. Ballonopstijging. Wy vernemen zoo juist dat de ver- eischte toestemming voor de ballonop stijging op het terrein naast de gasfabriek is verleend. Om 3 uur zal de vulling beginnen. Om 6 uur zal het vertrek plaats vinden. Openluchtbijeenkomst van de 1.0. G. T. De Internationale Orde van Goede Tem pelieren heeft ten doel, de wereld te be vrijden van de drankellende en haar op te voerenn tot een hooger peil van boseha- ving en een Universeele Broederschap. Zij bindt daartoe een onver^iddelijken strijd aan tegen de drinkgewoonten, het ailermaiigste gebruik niet uitgezonderd, maar strekt haar arbeid tevens uit tot het redden van drankzuchtigen, die zij laat bezoeken in hun woning, tian wie zij den weg wyst ter bestrijding van het slaven juk van den Alcohol en die zy tracht te omgeven met een haag van welgemeende vrienden. Vóór alles tracht zy de jeugd te be schermen tegen de gevaren der bedwel ming. En eindelijk tracht zij de verkregen re sultaten vast te leggen en te beveiligen door krachtige wettelijke maatregelen. Lid kan zijn ieder, die den leeftyd van 18 jaar heeft bereikt en zich van alle sterke en gegiste dranken onthoudt. Deze vereeniging belegt Zondag 18 Au gustus a.s. ten 2 ure een Openlucht-Bij eenkomst op het Gemeente-terrein aan de Beetslaan hoek Schrikslaan. Zie verdere bijzonderheden de adver tentie in dit blad. De Nieuwe Ziektewet. Op 1 Augustus trad de nieuwe ziekte wet in werking-, waar helaas maar al te weinig aandacht aan besteed is en wordt. Om het de leeken op wettengebied ge makkelijk te maken heeft de uitgever van het weekblad Handelsbelangen een boek je het licht doen verschijnen, waarin op zeer bevattelijke wijze de rechten en ver plichtingen van den patroon worden be schreven en men na lezing van dit werk je spoedig in de nieuwe wet wegwijs kan worden. Wij raden belanghebbenden aan zich zoo'n werkje aan te schaffen, de prys van f 2.50 is de kennis wel ten volle waard. DE SOESTER FEESTEN. De tijd nadert, dat de feesten een aan vang zullen nemen en velen onzer lezers zullen gaarne willen weten wat er zoo die week te koop en te zien is. Aan hun nieuwsgierigheid willen we gaarne vol doen en geven hierbij een resume van wat er al zoo plaats zal vinden. Dinsdag 27 Aug. aanvang van de illu- mlnane-wedstryd om hooge geldprijzen. n.m. 6 uur: Ballonopstijging met v. Pottum als commandant. Woensdag 28 Aug. groot bloemencorso met allegorische voorstellingen. Dienzelf den dag zal een wedstrijd worden geor ganiseerd in ringsteken voor twee- en vierwielige wagens. Donderdag 29 Augustus ringsteken op motorrijwielen met of zonder duorijder. Vrijdag 30 Augustus v. m. wielryden met hindiernissen voor personen boven de 14 jaar en ringsteken op rywielen voor kinderen van 1016 jaar, dit alles om flinke geldpryzen. Voor de ouden van dagen zal een gratis autotocht worden georganiseerd. Verder zal nog worden opgevoerd de kinderoperette „Goudmuiltje"Gymna stiek demonstraties zullen worden geor ganiseerd; er zal een groote muzikale rondgang plaats vinden terwijl ook op het programma staan de oude Soester dansen en een schitterend vuurwerk zal gegeven worden enz. Wy sporen onze lezers aan te zorgen dat de feesten zullen slagen, dat een ie der, die een steentje bij kan dragen dit doet, opdat ook de taak der diverse com missies, voor wie niets te veel is, ook een weinig zal worden verlicht. Het werk dezer heeren verdiend, dat de feesten doen besluiten. ALS DE ALASTRIM NADERT.... Zooals de meeste onzer lezers reeds uit de dagbladpers hebben kunnen ver nemen heerscht er thans in ons land een nieuwe pokkenziekte, n.1. de kafferpok ken. De haard dezer nieuwe ziekte is in Rotterdam, de groote havenstad, waar, ge zien het groote aantal vreemdelingen dat daar dagelyks in en uit gaat, hetgeen ver wondering mag baren, dat zich daar der- gelyke vreemde ziekten voordoen. Er zjjn momenteel reeds 150 gevallen officieel geconstateerd waarvan een aantal met doodelyken afloop. Maar wat erger is, ook deze ziekte plant zich voort en er hebben zich ook in andere plaatsen gevallen van deze ziekte voorgedaan. U.a. bereikte ons een bericht uit Amersfoort dat ook daar de ziekte haar intrede heelt gedaau bij een 27-jarigen juffrouw in de Aidegundastraat. De huisarts die aan het geval twyfelde, raadpleegde prof. dr. Hymans van den Bergh uit Utrecht die met zekerheid alastrim constateerde. De juffrouw was eenige weken geleden in Rotterdam geweest en daar een winkel bezocht, waarvan de bewoners aan de ziekte leden. De toestand van de juffrouw baart geen zorg terwyl het garnizoen thans onder streng medisch toezicht is ge plaatst. Het meest afdoend middel, althans meest voorkomend middel is, zich te laten in enten en her-inenten, waarvoor in onder scheidene plaatsen thans de gelegenheid is opengesteld. üok ons gemeentebestuur heeft de noo dige ctiviteit aan den dag gelegd en ueeft direct maatregelen getroffen om de gemeentenaren in de gelegenheid te stel len zich te laten inenten. Men zie daar voor de bekendmaking van het gemeente bestuur op de eerste pagina vau dit blad onder het officieele gedeelte. Wij kunnen niet anders dan met klem bij onze lezers aandringen zich te laten revaccineeren, en vooral kinderen, die nog niet zyn ingeënt de behandeling doen on- Gevonden voorwerpen. Üp het politiebureau zijn als gevonden voorwerpen gedeponeerd: een damesniuts, een brillenkoker, 2 beenstukken, porte feuille, autolantaarn, een gladde heeren- ring, een fotoclip, een damesmuts, een tascii met f30.--, een bruine bont, een gryze damesmantel en tot slot is bij een landbouwer nog een vreemd paard komen aanloopen. Een zilveren Echtpaar. Maandag j.1. vierde het echtpaar Geij- tenbeek bun zilveren huwelijksfeest. Het was heel den dag komen en gaan van be zoekers, die het echtpaar de band kwa men drukken. 's Avonds had de Boes ter Harmonie voor een zeer bijzondere attractie ge zorgd. Het bracht hun oudste lid en op richter een serenade na een rondwandeling aan Hotel Eemland, alwaar de familie zich dien avond genesteld had. Dit viel zeer'in de smaak van de hon derden en honderden nieuwsgierigen, die op de tonen der muziek kwamen aan- loopen. Na afloop bedankte de heer Geijten- beek de muzikanten zichtbaar ontroerd voor deze treffende hulde. De Mondorgelclub. Naar wy vernemen zal de mondorgel- club a.s. Zondag deel nemen aan een con cours te Amersfoort te houden. Wy wenschen de club veel succes en by eenig inspannen Zullen ze de lauweren oogsten, die zij krachlens hun werken toekomt. Burgerlijke Stand BIJ bijzondere daartoe heden welwillend verleende toe stemming van Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest, zal behoudens goed weder een Ballonopstijging j* plaats hebben op een terrein naast de Gasfabriek op ft DINSDAGMIDDAG 27 AUGUSTUS «K a.s. ten 6 ure. jy Zie voor verdors bijzonderheden de berichten in de ft plaatselijke bladen en groote biljetten. Bij ongunstig weder zal opstijging op nader te bepalen Jv dag plaats hebben. ft 0E EXPiOITANT v. THEEHUIS „DE NAALD" ft iQ :<5 (Joh hier is het spreekwoord: „voor komen is beter dan genezen" op zyn plaats. De dagbladpers vau Vrijdagmorgen lan ceert een bericht, al zou ook in onze| gemeente zich een geval van alastrim hebben voorgedaan. By informatie ter be- voegder plaatse werd ons gemachtigd dit bericht ten stelligste tegen te spreken. Alleen het geval te Amersfoort staat vast, andere gevallen deden zich in de naaste omtrek niet voor. Het bericht berust dus louter op fan tasie, wat echter niet weg neemt dat voorzorgsmaatregelen geboden zyn. Voor een dikke arm en wellicht een klein beetje koorts behoeft men toch/ niet bevreesd te zijn. Men late zich dus inenten. Uit het Politie Rapport. Door de politie werden deze week twee minderjarige meisjes aangehouden, die in gezelschap verkeerden van twee minder gunstig bekend staande personen. Zy werden op transport gesteld resp. naar Utrecht en Arnhem en aldaar ter beschikking der politie gesteld. Door de politie is deze week aangehou den een dienstbode, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal in dienstbetrekking. Het geld, dat reeds was gemerkt werd op haar bevonden en in beslag genomen, benevens eenige lyfgoederen. Zy is ter beschikking der justitie ge steld. van 814 Augustuss 1929. Geboren: Akke Cornelia, d. v. A. F. L. Hengel en W. G. Dwars, Vosseveld- laan 20; Evert, z. v. E. Kamphorst en D. v. d. Hoef, Akkerweg 10; Pieter, z. v. F. de Nooij en A. Arendshorst, Beetzlaan 58; Heudrikus Egbertus, z. v. H. Kok en E. Zieltjes, Veenzoom 6; Maria Johanna, d. v. A. J. S. Kuijpers en B. W. v. d. Wal), Spoorstr. 26; Johannes, z. v. J. Wiss en B. J. v. Vliet, Bosstr. lb noodw.; Wil- helmina Clazina, d. v. A. Butselaar en W. Meerveld, L. Brinkjveg 5; Kachel Antho- netta, d. v. F. Drost en C. M. v. Ivooten,. Palz 10; Emma Hendrika, d. v. C. C. A. v. Zeeland en D. Grondman, Kostverloren- weg 5a; Frits Willem Eric, z. v. Willem Scher en E. L. E. Gottschalk, Toren straat 7. Ondertrouwd: H. J. Th. M. Koning en C. Stroink; A. Holtslag en C. H. Kla- renbeek; N. de Bree en J. W. Syberden; E. v. d. Kamp en H. G. lvraaikamp; S. Dyk en J. Meerding. Overleden: Willem Langenbacht, 73 jr., geh. m. Maria v. Appelen, Kolonieweg 13. Vestiging van 8—14 Aug. 1929. U. H. v. Wyk m. gez. van Djokjakarta naar Bosstr. 5; K. Eding m. gez. van Den Helder naar K. Kerkstr. 3; A. C. Priem van A'dam naar Vossebeldl. 9; W. Kandel- hart van Zaandam naar Vosseveldl. 9; P. Kukkenekke m. vr. van Zaandam naar Vosseveldl. 9; W. Ruiter van Barneveld naar Birktstr. 34; W. K. Boorsma van Heemstede naar Noorderweg 33; Wed. Peitsma van Eïle naar Kerbpad ZZ 23; H. Wahlmann m. gez. van Nymegen naar Amersf.str. 76; L. Smink van A'foort n. Soesterb.str. 33; B. L. v. Riezen v. Val burg naar Nieuweweg 64; A. J. Schreuder van Den Haag naar Vondellaan 19; J. M. v. Florestein van Maartensdijk naar Tal- malaan 12; S. J. Fischer van Delft naar Soesterb.str. 21a; J. v. d. Streek van Olderoek naar Birkstr. 26 d; H. v. Nor den van Nijkerk naar Koninginnel. 5. en voorzichtig chauffeur, niet alleen van den politie-commissaris te Zandvoort, maar ook zelfs van den kapitein van den mili tairen motordienst. Dit hielp den foura- gehandelaar J. R. uit Heemstede nog van f 5 af. De eisch bedroeg f 20, het vonnis werd f 15. Vasthouden aan auto.. Wel gemakkelijk, maar gevaarlyk. Waar dan ook de gemeentelijke verordening het niet verbiedt, maakt de politie gebruik van het wetsartikel, dat spreekt over de veiligheid van verkeer in gevaar brengen. Hier verbood het de Soester politie verordening en de politie aldaar had G, K. dubbel op de bon gebracht; primo: wielrijdende zich vasthouden aan een ander voertuig, secundo: links van den weg rij den. Hy had den auto dus links aange klampt. Het werd voor hem f5 en f3. De andere gevalletjes buiten Soest zijn de moeite niet waai$ om verteld te wor den. Uitspraken Te snel rijden in Soest: H. W. 1. de V. Amsterdam f 15 of 10 d.; V. S. Bus- sum id.J. A. id.C. A. M. S. Arnhejnj f20 of 10 d.C. J. S. Den Haag f 10 ob 10 dagen. etaatseiijk Nieuws. Soesierberg Vaccinatie. Te Soes torberg zal eveneens gelegen heid woruen gegeven tot kostelooze vac cinatie en retaccinaiie op Dinsdag ZO Aug. 1939, des namiutiags 3 uur in de openbare school te Soesierberg voor zo ver Kinderen voor de eerste maal wor den ingeënt verdient het aanbeveling de trouwboekjes of ander geb. bewijs mede le brengen, terwyl het gewenscht is dal de armen der ingeente personen vooral goed met water en zeep worden gerei nigd. Een Japansch Avondfeest. Maandag 19 Augustus organiseert den heer J. j. Putman, de welbekende eige naar van Hotel „Huis ten Halve'' een ja pansch Avondfeest. De tuin zal op orgi- gineele wyze in japansche trant worden versierd en verlicht. Het belooft weder iets bijzonders te worden en net succes, we hebben hei ge zien met het sneeuwfeest, valt zeker niet aan te twijfelen. Enwe gunnen hel den actieven heer Putman van harte. Ingezonden Buiten verantwoordeiyKheid der Redactie. tlerkberichten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 18 Aug. Kerk v.m. 10 uur: Ds. N. H. Kuipéri. van Cmdenbosch. n.m. 6 uur: Ds. J. H. Gunning van Schoonhoven. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. R. Bartlema van Zeist, n.m. 6 uur: Geen dienst. Chr. Geref. Gemeente. Julianastraat. Zondag 17 Aug. v.m. 10 uur: Godsdienstoefening. n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Voorber. H. Avondmaal. Dinsdag 20 Aug. nam. 7.30 uur: DvS. W. Bijleveld van Haarlem. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst. Geen dienst. DAM RUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 6 11 Zwart Wit: 10 zwart 11 schijven op 8/10 13-14 16/19 21-30 wit 10 schijven op 25-27-28 32/34 36-38 39-47 Oplossing probleem No. 4. De stand in cijfers was: zwart 6-10- 18/20 25-30 wit 26-31-34-37-38-48 wit speelt als volgt: 26*21 38-33 37-32 17-11 en wint hoe zwart ook slaat. Een mooi probleem met goeden stand een aardige afwikkeling. Ooede oplossing ontvangen D. Sa- lemink. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Een menu, sober als vorige week, een paar schotels meer, maar alles van groo te watersubstantie; niets met een aroma tisch sausje, overgoten. Te hard rijden in Soest, 56 K.M., maar geen wagen in de Steen hofstraat te zien en als toeschouwers slechts de politieman en een paar daarby staande jongens. Attest als vertrouwd De Zondenval van het Christendom. Onder dezen inslaand-juisten titel schreef ik verleden week in dit blad een siuKje aan 't adres vau Ds. AlKema, dat ZJEerw. thans in het Soester Nieuwsblad ais „onwaardig kwalificeert. Dat is Kort en krachtig en Z.Eerw. wenscht „uit hoog achting geen verdere polemiek. Dit heen heeft alles een zeer hoofschen scüyn, en als achter hoofsche vormen een hooi- sche geest steekt, heb ik daarvoor alle respect. in het onderhavige geval staan de za ken echter iets anders. Eerst nadat ik Ds. Aikema persoonlyk heb gewezen op de ontaarding van de Christelijke levens- praetyk, beantwoordt hy mij persoonlyk, met z'n naam onderteekend. Doch het grievende artikel van zijn hand in zyn lyiblad, dat ik als „misleidend en leugenachtigheb gekwalificeerd, schrijft hy nog op naam van „De Redac tie". Zie, dat vind ik niet waardig, om 't woord „onwaardig" niet te gebruiken. Waarom met eerlyk en fier uw naam on der uw artikel gezet, Ds. Aikema, en waarom U by herhaling verscholen achter „De Redactie"! O, zeker, ik weet het wel, dat een groot deel van uw gemeente van uw schrijven niet gediend is en dat dit te uwer kennis is gebracht, maar gaat 't dato aan, om achter 't mom van anonymiteit hatelijk heden en onjuistheden te blyven debitee- teeren, aan 't adres van lieden, die u maar als „vijanden van het Godsrijk" wenscht te betitelen Vind u deze houding waardig en met de eer van het ambt vereenigbaar Wat myn artikel in „De Soester" be treft: ik neem er geen woord van terug, want 't is alles helaas maar al te iwaar, en ik wenschte slechts, dat men ook ver buiten Soest tot het beschamend-verblij dend inzicht kwam dat de val van het Christendom de grootste zondenval is. Men meent, menscheljjk-hoogmoedig, in het licht te wandelen, en inderdaad gaat men in volslagen duisternis, waar men het bezit en behoud van de dingen dezer wereld (ook met de meest perverse en satanische middelen) verre verkiest boven het Koninkryk van God. Het geloofsvertrouwen by ons „Chris telijk" volksdeel is, als de portemonnaie in gedrang komt, en onder suggestie der „Christelijke" leiders, zoo slapjes en zoo beschamend klein, dat zy meer geloof in de macht van kanonnen en giftgas heb ben, dan in de eeuwige macht van God. Dan gaan zy kansrekeningen maken, en dan is het goede voorbeeld der ontwape ning „onlogisch" en „niet ernstig". Dat de leider der A.R. party niets met petroleum uitstaande heeft is op z'n zachtst een naïve (11) uitspraak, die Ds. Aikema dunkt me zelf niet geiooven kan, al begrijp 'k, dat hy deze zaak niet gaarne in zyn lyiblad zal entameeren. Ds. Aikema wordt er „koud noch warm" van, als men uit liefde voor Christus de schoone parel van Zijn Evangelie van het vuil dezer wereld tracht zuiver te houden. Ik vind dat geen sympathieke houding: de Bybel oordeelt over deze koud noch warm"-menschen niet zacht, waar staat geschreven dat „Hij ze zaJ spuwen, uit Zijnen mond". Doch Ds. Aikema zal dit zoo kwaad niet meenen; de natuur gaat gelukkig nog wel eens boven de leer uit! Hopenlyk zal hy het standaardwerk van Prof. Heering eens bestudeeren, of mij ter leen vragen en komt ook zyn tyd van „Umlernen": ho penlyk trekken we hier in Soest nog eens samen op voor de Christelijke zaak der Vredesbeweging, met „Feu sacré" in de ziel. Want het gaat om hooge dingen, waar ik goddank wel warm voor kan loopen. Met dank voor de plaatsing, C. KONING. N.B. Gaarne vernam ik den schrijver van het boek, dat U citeert en ook ,of Ds. Aikema een debatavond over het probleem wenscht NASCHRIFT. Hiermede is de discussie gesloten. Door de vele copie is dit stuk veertien dagen moeten blijven overstaan. Redactie. Geachte Redactie. Uit plaatsing van het volgende in „De Soester" zou U my verplichten. Met belangstelling las ik uw artikel „De Nieuwe Autobus" in uw blad vau J-. Terecht wordt daarin opgemerkt, dat er dikwijls redenen tot kachten zyn ge weest, maar ik meen te moeten betwyte len of een juichtoon kan opgaan in de gelederen van de geregelde gebruikers nu een nieuwe autobus iu exploitatie wordt jjebracht, tenzy de ondernemer de fouten, die hy tot heden beging, weet te ver mijden, n.1. le. het niet op tijd rijden, zelfs bij de eerste morgenritten, waarbij ook het te vroeg vertrekken voor de passagiers on aangename gevolgen kan hebben. 2e. de onhoudbare stank van benzine- gas in de wagens, zoodat velen by een rit van 10 a 15 minuten met hoofdpijn uit stappen. Volle Melk per Jiter 12 cent Gepast, tlesschen Melk 14 cent karnemelk per liter 7 cent Gortepep per liter 14 cent Kookroom per V. liter 40 cent Slagroom per liter 50 cent Roomboter volgens marktprijs. KAAS: Gouda (Volv. oud fi.ui.) p.p. 80 cent ii jong p.p. 70 cent Edammer p.p. 45 cent Leidsche Kaes p.p. 65 cent Beleefd aanbevelend, SOESTER C05P. ZUIVELFABRIEK EN MELKINRICHTING. MIDDELWIJKSTRAAT 26 - TEL. 2102 3e. het slechte onderhoud, hetzy we gens gebrek aan geld, hetzy wegens ge brek aan voldoend reserve-materiaal, waar door niet genoeg tyd kan worden besteed dan onderhoud, hetzij uit te zuinige koop manschap. Ik zou den ondernemer raden up de drie door my genoemde fouten te letten en niet alleen te zorgen, dat de gasuitlaat in orde is by de voorgeschreven inspectie, maar ook gedurende al den tyd, dat de wagens gebruikt worden, zulks in het be lang van de gezondheid van de passagiers en de bestuurders. Ook een wagen met moquette bekleeding ziet er spoedig schunnig uit, als niet vol doende zorg aan het onderhoud wordt be steed. Dat dit met leerbekleeding het geval is weten by ondervinding alle passagiers, die geregeld van Soest naar Baarn en vice versa reizen. Onder dankzegging voor de plaalsing, F. H. Nye. Geachte Redactie. Mag ik zoo vry zijn de politie eens op merkzaam te maken op het volgende. In de bocht Nieuwerhoek bij Marieënburg gebeurt het zeer dikwyls, dat personen auto's maar vooral vrachtauto's juist in die zoo uiterst gevaarlijken en drukke kromming der hoofdverkeersweg, gerui men tyd blijven stilstaan, en kan het niet anders, ofschoon het tot heden goed is ge gaan, of zal een ongeluk onvermijdelijk zyu. Laat toch ook hier niet het spreek woord kunnen worden toegepast van kalf en put. d. ADVERTENTIËN Voor Uwe bewyzen van deelneming ontvangen by het overlijden van onze lieve Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wy onzen hartely- ken dank. Uit aller naam Mevr. de Wed. J. J. ENTER— Hazeü. Voorburg, 12 Aug. 1929. Familie Geytenbeek brengt langs deze weg hartelijk dank aan allen en in het bij zonder aan De Soester Harmonie, voor de welgemeende en vele felicitaties by het zilveren feest ondervonden. Burgem. Grothestr. 4. Overleden zacht en kalm onzen innig geliefden Man, Vader-, Be huwd- en Grootvader WILLEM LANGENBACH, Echtgenoot van Maria v. Appelen in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: Wed. M. LANGENBACH- v. Appelen. Soest, 10 Aug. 1929. Kolonieweg 13. MEVROUW STREEFKERK, Amalialaan 6 te Baarn, vraagt terstond een kunnen geplaatst worden op het COSTUUM-ATELIEB VENEMA F- C. Kuyperstraat 10 SoBBtdpk. aangeboden, zoo goed als nieuw, lang 4.90 M., breed 2.80 M. met twee tabletten. Prijs zeer billyk. Te zien en te bevragen by: VAN OEST - VELDWEG I

De Soester | 1929 | | pagina 2