Uil loos doodt het haar R. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Denkt U er om tijdig Uw advertentie in te zenden? rfiker atreken ziet naderen, die een vlotte landing uiteraard bemoeilijken; na een kleine oriëntatie wordt besloten, nog even de straatweg door Eemnes over te gaan, en op de weilanden daarachter te dalen. In Eemnes heelt men ons reeds gezien, 't gejuich stijgt weer op, zwelt aan wan neer we een kleurige regen van papier tjes uitstrooien om contact met den toren te mgden; op 80 Meter gaan we met een flink vaartje dank zij de wind, over No. 4247 een benzinebewaarplaats te mo gen oprichten door hen is geweigerd. Soest 20 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Sinclair Petroleum Company S.A. te Am- Plaatselijk Nieuws. Hel défilé der turners, gepholografeerd van hel dak van onzen winkel. de huizen en komen boven de weilanden 't einde nadert. De heer Pottum geel't z'n laatste bevelen, verzoekt mij op de bodem van de mand te gaan zitten en me stevig vast te houden dan gaat 't gebeuren. Van alle optische controle beroofd zit ik gelaten in den mand, in af wachting van een onzachte begroeting door de verbaasde wei maar 't duurt nog even, en ik laat me wat los om pats, meteen een stevige por, nog een, de mand gaat half om, gaat dan weer om hoog. De heer Pottum kondigt een tweede stoot aan „Houdt U vooral stevig vast meneer, we raken een hek!" dan schuift de mand rustig over den grond, staat stilafgeloopen, we zijn erDe ballon zinkt voldaan naast ons in elkaar, 't hek blijken we juist gemist te hebben, ten koste van 't prikkeldraad ernaast. Daar stond ik dus weer op vasten grond, onderworpen aan Newton, maar een kostelijke ervaring rijker. Met be hulp van snel toeschietende dorpsbewo ners was de ballon in twintig minuten in de mand gepakt, een auto reed voor, laadde schip en passagiers op, bracht ons snel naar een telefoon en een lavende dronk, waar we de verbazing en bewon dering deF Eemnessers onder genoeglijke kout accepteerden. De tocht was een bijzonder prettig avontuur, mede dankend 't onderhoudend gezelschap van den heer Pottum; aan 't slot van die mijn lucht-journaal moge hul de aan 't wakkere intiatief van 't thee huis „de Naald" een plaats vinden naast dank aan „de Soester" voor haar zeld zaam aanbod! Dat beide ondernemingen zich in gestadigen bloei verheugen! H. L. van Beusekom. Soest, Aug. 1929. Bekendmakingen. Officieel. Aanbieding rekening gemeentelijk Wegenfonds over 1927. Wg hebben de eer U ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het gemeentelijk Wegenfonds over het dienstjaar 1927 met de daarbg be- hoorende balans en het bgbehoorende ont- werp-besluit tot voorloopige vastelling de zer rekening. Wij stellen U voor deze rekening over eenkomstig Art. 5 der Verordening, rege lende de samenstelling en den werk kring van de Financieële commissie, voor onderzoek en advies te stellen in handen dier commissie. Bij de in het eerste lid genoemde be scheiden, die bg de officiëele raadsstuk ken ten raadhuize ter lezing zijn neder- gelegd, is mede een verslag over het beheer en de belegging van het Wegen fonds over het dienstjaar 1927 overge legd. Het besluit tot voorloopige vaststelling van de rekening van het Wegenfonds over meergemeld dienstjaar wordt U hieronder in ontwerp aangeboden. Bmrgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. ONTWERP: De Raad der Gemeente Soest; ge zien de rekening der ontvangsten en uit gaven van het gemeentelijk Wegenfonds over het dienstjaar 1927; gelet op ar tikel 220 der Gemeentewet BESLUIT: Het bedrag der ontvangsten en uitga ven van die rekening voorloopig vast te stellen als volgt: de ontvangsten van den gewonen dienst op f 2.481.47 de uitgaven van den gewo nen dienst op f 659.71 en alzoo het voordeelig slot van den gewonen dienst op f 1.821.76 de ontvangsten van den kapitaaldienst op de uitgaven van den kapitaal- dienst op en alzoo bet slot van den kapitaaldienst op f 8.192.16 f8.192.16 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van R. van Dorresteijn, wonende Burgemeester Grothestraat No. 2 te Soest, om in en op het perceel Burgemeester Grothestraat No. 2, kadastraal bekend in sectie A, No. 1575 een Petroleum Bewaarplaats te mo gen oprichten door hen is toegestaan. Soest, 13 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, (i De Burgemeester, 6. Deketh. |f De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Sinclair Petroleum Company S.A. te Am sterdam om op het perceel Kerkstraat No. 20, kadastraal bekend in sectie H, sterdam, om op het perceel Kerkpad N.Z. L a, kadastraal bekend in sectie A, No. 2087 een benzine-bewaarplaats te mogen oprichten door hen is geweigerd. Soest 20 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de publicatie van B. en W. inzake de in enting. Men zie daarvoor ons vorig num mer. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de N.Y. Oliën en Benzine Import Maatschap pij, directeur Jhr. C. H. van de Brandeler te Soest, om in en op perceel Birktstraat No. 52, kadastraal bekend in sectie C. No. 1634 een Benzine installatie te mo gen oprichten door hen is toegestaan. Soest, 20 Aug. 1929. Burgem. eu Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Vergunning voor vervoer van Melk en Melkproducten. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat volgens hun besluit van 13 Aug. 1929, No. 789 vervoer of het ten verkoop in voorraad houden van melk en melkproducten en van als zooda nig aangeduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper uitoefent, in de gemeente niet mag plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester van de gemeente, waarin de melk wordt verkocht, afgeleverd of rondgevent, te verleenen vergunning, be- behoudens door Burgemeester en Wethou ders voor bepaalde bedrijven to verleenen vergunning, behoudens door Burgemeester en Wethouders voor bepaalde bedrijven te verleenen ontheffing. Deze vergunning zal worden afgegeven, indien het bedrijf van den melkveehouder voldoet aan de eischen, in artikel 31 van het Melkbesluit (Staatsblad 1929, no. 43) gesteld, en hg schriftelijk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van het per ceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedrgf zal worden uitgeoefend, met ver melding, of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rond gebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen worden ver kocht, alsmede welke behandeling of be werking ztj zullen ondergaan vóór de af levering aan de koopers. Deze vergunning is slechts geldig, zoo lang geen verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig de opgaven hiervoren bedoeld. Het vorenstaande is niet van toepas sing: a. op winkeliers die geen andere melk en melkproducten verkoopen dan die, voor zien van de aanduiding „gepasteuriseerd" of „gesteriliseerd" of „karnemelkspap"; b. op den melkveehouder, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers, woonachtig in de onmiddel lijke omgeving zgner hofstede, verkoopt, tenzij de hofstede gelegen is in de be bouwde kom; c. op melk en melkproducten, welke als zoodanig kennelgk besterad zgn voor uitvoer. Formulieren voor het doen der ver- eischte opgaven zijn ter gemeentesecre tarie verkrijgbaar. Soest, 15 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken bedoeld in art. 6 dier wet, betreffende onteigening ten behoeve van verbetering en aanleg van den weg van Soestdgk naar Bilthoven. in de gemeenten Baarn, Soest, Zeist en De Bilt, ter Secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden ne- dergelegd van 27 Augustus tot en met 16 September 1929. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijn, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bg den Minister van Waterstaat. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift ver langen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne bezwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vrij zegel recht. Soest, 20 Augustus 1929. De Burgem. van Soest, G. Deketh. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen bg dezen ter openbare kennis, dat de rekening van het gemeentelijk We genfonds over dit dienstjaar 1927, op heden door hen aan den Raad der Ge meente is aangeboden, voor een ieder ter secretarie ter lezing is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten, al gemeen is verkrijgbaar gesteld. Soest, 23 Aug. 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. WOENSDAG. Het Bloemencorso. Woensdag werd te 9 uur liet leest voortgezet met het bloemencorso, en kwa men van alle zijden versierde auto's, fiet sen, praalwagens en tilbury's opzetten, waarvan de meesten veel werk hadden gemaakt. Langzaam kwam er orde en re gelmaat in de opstelling, zoodat de jury gelegenheid kreeg om haar oordeel uit te spreken wat niet gemakkelijk viel, daar er veel verscheidenheid was waar te ne men. Bij de versierde rijwielen zagen wg o.a. een baby kinderwagen, kruikar, zwaan, vliegmachine, etc., terwijl alle zwijntjes keurig in de bloemetjes waren gezet. Een sjees was er bij uit het jaar 1830, jam mer dat het paar dat de sjees bereed, niet in even oud pakje was gestoken. Van de auto's was eveneens veel arbeid gemaakt, de bruidsbouquet was een en al schoonheid van kleur en opvatting. Van de praalwagens was die van de Soester „Turnkring" volkomen in stijl en ook mag genoemd worden die van de Landbouw- en Zuivelbereiding en Bijen teelt. Zeer typisch was de Soesterboeren- woning, ook weer te betreuren dat zij niet door een ouden Soester boer werd be stuurd; dit zou 't karakter ten .goede zgn gekomen. De oude handspuit uit het Kon. Baleis en de zeer moderne autospuit, Maandag afgeleverd door de Fa. J. v. d. Ploeg uit Apeldoorn, gaf de steeds voort schrijdende techniek schitterend weer. (Jok de emitatie paardentram en de zeswie- Ierbus van de onderneming Geeresteijn gaf een treffende tegenstelling. Daartegen over was de oude diligence met de 4 paar den bespannen en de vroolgke groep in Biedermeijercostuum oen scliilderg, wat zeer leek op een der stukken uit het Rgksmuseum. De vroolgke koks en bakkersgroep was een aardig intermezzo. Ook de oude velo- cipedist van voor 50 jaar werd knap uit- Het oude schuttersvendel met haar; vlag uit 1500 had veel bekgks. De bere den schutters hadden hun rossen opge poetst dat ze glommen als spek. De oude klepperman, de postbode en de 3 nacht- wachts, boogscbuttersgilde geleken een sprookje uit lang vervlogen dagen. Hier op volgden nog de edelïiedden met hun aanvoerder Jan van Gaasbeek, heer van Soest. Toen alles zijn beslag had en de stoet was geformeerd, met de muziek van het le Reg. Huzaren uit Amersfoort voor op en in 't midden aangevuld door de Soester Harmonie, die de Soester Turn- club voorafging, liep alles als gesmeerd. Vermelding verdient nog de oude Soester Moleu eu het leuke tuin prieeltje. Langs de voorgeschreven weg trok de stoet langs een dichte haag van verheugde toeschou wers, wien de lach op het gelaat lag, bg DONDERDAG. Ned. Bond van Gem. Ambtenaren. Officieele ontvangst op het Raadhuis. Donderdagmorgen 10.15 uur kwamen in een 12 tal touringcars van Utrecht over de Lage Vuursche naar Soest een 350 gemeenteambtenaren alhier op be zoek, w.o. een in Zuid-Bevelandsch cos- tuurn n.1. de burgemeester van VVernel- dinge. Zg werden allen op het bordes voor het raadhuis ontvangen waar de be groeting plaats had met het bestuur. Daarop gingen allen naar de raadszaal waar het tjokvol was. De burgemeester begroette de ambtenaren met een woord van welkom op hun doorreis door een drietal gemeenten, «welke alle in de van 900 jaar her dateerende oorkonde worden genoemd n.1. Soest, Zeist en Amersfoort. Eu waar onze secretaris als jongste Bondslid daarvoor direct vol vuur was, was zgn verzoek of een officieel bezoek alhier kon worden toegestaan ter gele genheid van het congres. Waar ik hier mede natuurlijk terstond accoord ging, zegt spreker, eu gij nu allen hier te sa men zijt in ons schoone dorp, heet ik u hier hartelijk welkom, en hoop dat gelijk Soest haar 900-jarig bestaan viert, ook de Bond dit voorrecht zal mogen deelachtig worden. Men noemt mij aldus spreker, het hoofd der gemeente, maar wat zou ik doen als ik niet achter mij had een corps ambtenaren, dat getrouw zgn plicht vervult, en mede arbeidt aan den groei in de bloei der gemeente. Een der ambtenaren heeft mg eens terecht gezegd, vervolgt spreker, dat de Burge meester niet enkel het hoofd doch ook is de ziel, wat beter is, daar hg dikwijls op z'n ziel krijgt. De waardeering gis terenavond op uw vergadering ondervon den van grootere gemeenten is voor ons een hechte baud voor de toekomst. Spr. eindigt met de beste wenschen voor den Bond uit te spreken en zich zelf als jongste lid op te geven (daverend ap plaus) De voorzitter, de heer J. Kammers te den Helder dankt den burgemeester voor zgn hartelijke verwelkoming, en geeft hem de verzekering dat hij bevoor recht is daar in de gemeente H.M. Ko ningin Emma de eerste burgeres is. Spr. hoopt dat ook Soest nu wederom 900 jaar zal groeien en bloeien. Daarop werd buiten een foto gemaakt van het geheel. De muziek vau het le Reg. Huzaren welke juist haar rondgang door het dorp maak te gaf als attentie een extra nummer het Wilhelmus te hooren dat luid werd me degezongen. Toen.werden de touring-cars wederom bestegen en werd de tocht voort gezet naar den Baltz en hiervandaan werd te voet verder gemarcheerd naar huize Couturier, alwaar de gemeente Soest ver- verschingen aanbood. Vervolgens ging de toch naar Amersfoort waar het gemeente bestuur een lunch aanbood, en verder over Zeist naar Utrecht terug. In Uw NaofdMd «n wtach daarna Uw llOTto mat warm watar an gawone zeap of nag toatar mat Pwatiaap. NartiaaJ dit zoo nu dan, Uw hoofdhufd wordt daardoor roasvrij, hel haar schoon en cacht en valt niet uit. Het bestuur van „Soest Vooruit" Op den voorgrond: H. M. en de het zien voorbijgaan van oud en nieuw Soest. Een zeer lange file van auto's en vrachtwagens had zich langs den geheelen weg geposteerd, de politie die al een zwaren dag had gehad, had alles goed ge regeld. Het hoofddoel was het deéfilé voor het Kon. Paleis, waar H.M. de Koningin Moeder met haar hofstoet op het bordes de komst afwachtte. Schitterend was de aanblik onder het reusachtig gebla derte en de scbakeering met het gras veld, het voorbijtrekken geleek eeu sprookje uit de 1001 nacht. H.M. werd door den heer Veenstra, voorzitter der Regel. Commissie ingelicht. De jonge da mes Koenders, Dammers en Kraayenbrink boden H.M. een fraaie mand bloemen aan, waarvoor H.M. vriendelijk dankte. De Turnclub bracht haar de Olympische groet die onze fotograaf handig op de plaat wist vast te leggen, zonder dat het in de gaten liep. Kort daarna had de ontbin ding van den stoet op het Julianaplein en begaf elk zich huiswaarts. De Kermis. Te drie uur opende de heer Veenstra met een toepasselijk woordje het at tractie-terrein en spoedig werden de lo ketten bestormd. De Deensche hoogschom- mel, de rollende vloer, de autobaan, de schiettent, het ihooge hoed raken, de zweef, het luguber vlooientheater alles had direct plaats tekort, terwijl de drink en eetgelegenheid goede zaken maakten. In het hypodrome werd druk gereden, het circus National met zgn 13 prachtige hengsten had des avonds ook de noodige belangstelling. Er werd aardig kermis gevierd. Of het nu lag aan de motoren of aan de stroom, maar in de middaguren had de auto-baan en de beweegbare vloer een tijdlang pech. Enkele raadsleden en oud-raadsleden beproefden hun schiet- kunst,j,wg zagen een hunner zijn titel waardig „meesterlijk" drie rozen achter elkaar schieten, kortom het was een alge meen en gezellig feest. Het Ringsteken. Te half 4 kwam een 39-tal tilbury's en sjeezen aan de start voor het geliefde ringsteken. De meesten hadden ook deel genomen aan het corso, de dames had den het boerinnepak reeds geruild voor een nieuw modisch kleedje. Er werd hard gekampt om de schitterende prgzen. Feestavond. Aan den avond van dien dag bood het/ Gem. bestuur aan zgn ambtenaren een intiemen feestavond aan in het St. Jozefs gebouw, waarbij o.m. Kees Pruis, de wel bekende declamator optrad. De leiding was opgedragen aan „Mr. Jan" die het ceremoniemeesterschap dus waarnam. Na tuurlijk is er gegierd en gebruld om Kees die weer onovertrefbaar was; een bui tengewoon goed strijkje, viool, piano, cel en fluit verzorgde de intermezzi, zoodat het ver na middernachts was eer allen meer dan voldaan huiswaarts togen. De heer Alders, die voor zaal en consumptie tot in de puntjes gezorgd had, verdient een extra compliment. bij H.M. de Koningin-Moeder, heeren Veenstra en Selderbeek. N.V. Centraal Slachthuis „Soest". Onder zeer groote belangstelling is Maandagmiddag te 2.30 uur bovengenoem de inrichting de eerste op dien voet iu Nederland officieel geopend. Onder de vele aanwezigen merkten wg o.a. op het college van B. en W., de raadsleden Ga- sille, v. Klooster, Doorman, v. d. Bree- mer, v. Doorne, Pronk en de Brugn, ver der de heer Veenstra, hoofd der O.L. school, de eere-voorzitter Kamer v. Koop handel A'foort, de besturen van het Gor- cumsche Coöperatieve Slachthuis, van de Slagers ver. te Bussum, vele damesleden e.a. Te half 3 uur neemt de voorzitter der regelingscommissie het woord en roept allen een hartelijk welkom toe op dezen gedenkwaardigen dag o.a. aan de vele da mes, en degenen die gekomen zgn van ver buiten onze grenzen. In 't bijzonder roept spr. 't welkom toe aan den heer Inspecteur der Volksgezondheid, het col lege van B. en W. en den raad van com missarissen, aan den dierenarts pr. de Winter en zgn assistent, H. H. directeuren der bedrijven, het Hoofdbestuur van de Slagerspatroonsbond, aan de afgevaardig den van de K. v. K., aan de collega's, aan de Volkbestuurders en aan de Pers. Daar op werd het woord verleend aan den heer P. H. Hesp, voorzitter der Slagerspa troons en van bet Slachthuis-comité welke allereerst herdenkt de stichting van dit openbaar slachthuis waarover te goren vaak is geconfereerd. Voor 2 jaar verzocht de gemeente Baarn om in den geest te handelen tot oprichting van een Slacht huis, maar dit had vele bezwaren. Daarop werd met B. en W. geconfereerd wat tot resultaat had dat een commissie van( advies werd samengesteld, maar waar bijl op den voorgrond trad eigen iniatief. Met de beschikbare middelen werd gewoe kerd en aangekocht „H. E. B. Deuren, de van ouds bekende timmerfabriek en deze omgetooverd in een Slachthuis dat ge zien mag worden. Veel medewerking van alle zijden is ondervonden en thans is bewezen dat particulier initatief wat ver mag. Wethouder Endendijk daarvoor al le lof, evenals de slachthuiscommissie de H.H. v. d. Berg, Zoetelief en Floor. Daarop verkreeg de heer H. Th. v d. Berg, directeur van het Slachthuis het woord, die herdenkt dat dit het eer ste slachthuis is, ingericht op dezen voet. Spr. dankt Dr. Douma, het college van B. en W. en het ontslapen raadslid de Bliek die een getrouw commissaris was, verder den Rijksngverheidsconsulent, den architect, Dr. de Winter en zgn assistent, de Apeldoornsche Machinefabriek, de Ned. Mach. fabriek, de Schiedammer Tegel- handel, den fabrikant der vloeren, den heer Koelink, die de electr. installatie verzorgde, den heer Bosboom die het ijzeren hekwerk leverde, den heer Tolboom die voor tuinaanleg en versiering zorgde, en verder allen die aan den bouw hebben medegewerkt Waardoor deze tqodelin- richting is verrezen. De burgemeester spreekt van een tooverstaf die bier gezwaaid is, en waar- Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mljntiardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten door Soest in buitengewoon korten tijd zoo'n prachtig abattoir is rgk geworden, waarmede hij de gemeente, bestuur, en leden van harte gelukwenscht. Wethouder Endendijk dankt het be stuur voor baar loyale medewerking en lig hoopt, dat er druk geslacht en ge- krapt mag worden zoodat het dividend stijgt. Producent en consument zullen er wel bij varen als het slachthuis rendeqrl. Daarop opent de Burgemeester met een miniatuursleuteltje? het slachthuis waar bij het strijkje uit Amersfoort onder lei ding van den heer Wakelkamp het Wil helmus liet hooren en het „Lang zullen zij leven". Daarop volgt de rondwandeling door de machinekamer en ijsinstallatie, hel koelhuis, ovenkoelhuis, hangruimte, run der- en varkensstal en slachtplaats, waag, darmwasscherij, kantoor, laboratorium, vrijbank, noodslachtplaats, ketelhuis en kleedkamer. Alles getuigd van soberheid, degelijkheid, en groote reinheid. In de groote hall werden ververschingen aangeboden en daarop voerden vervolgens het woord onder meer de heer voorzitter van de Hanzebond voor slagerspatroons. Mr. v. Doorne namens de raadsfractie, Dr. de Winter en de w.n. voorzitter der K. v. K. te A'foort. De slagersver. bood het bestuur een oorkonde aan in eikenhouten lijst. Ter eere van de opening wapperde van het gebouw de vaderlandsche driekleur. Ook van de zijde van het publiek was er zeer veel belangstelling. Des avonds had in het café „De Gou den Ploeg" een feestavond plaats, door het bestuur aan leden en genoodigden aan geboden, die tot laat in den nacht duurde en waar de aanwezigen zich kostelijk geamuseerd hebben. Ingebruikneming van het slachthuis. Naar wg uit goede bron vernemen, ligt het in de bedoeling a.s. Maandag 2 Sept. het nieuwe slachthuis in gebruik te nemen. Wrtlf mei dt vingertoppen wat Purol 1« u» Het bezoek aan het feestterrein. Den eersten dag hadden 's avonds le half elf reeds 9500 bezoekers de controle ge passeerd. Voorwaar een succes, waarop zelfs de feestcommissie niet op had dur ven hopen. Bg het ter perse gaan was bet aantal betalende bezoekers gestegen tot 18.745. E. H.B.0. De kranige afd. Soest is met een spe ciale tent op het feestterrein gestation- neerd. Reeds den eersten dag heeft zij zich schitterend van haar taak gekweten. Reeds in den middag moest zij een man verbin den die een lichte hoofdwonde had be komen. Na verbonden te zijn geworden kon deze persoon onder politie geleide naar een der artsen worden vervoerd voor verdere behandeling, waarna hij naar zijn woning vervoerd is. Het tweede geval wat ze te behandelen kreeg was een vrouw, die een zeer lang durige flauwte had bekomen. Na gerui- men tijd buiten kennis te zijn geweest kon ook deze naar haar woning worden vervoerd. Het feestterrein op Koninginnedag. Het feestterrein zal ook beden, Konin ginnedag tot twee uur geopend blijven. Na afloop en sluiting laat de autobuson dernemer Geeresteijn extra bussen loopen naar Baarn en Amersfoort. Men blijve dus fuiven tot twee uur. De orde op het feestterrein. Woensdagmiddag kregen op het kermis terrein 2 personen een woordenwisseling waarmede een derde zich bemoeide, ten gevolge waarvan deze een klap met een Engelschen sleutel op het hoofd kreeg. Deze lichte verwonding werd door de op het terrein aanwezige E.H.B.Ü. behan deld, waarna de verwonde huiswaarts kon keeren. Tegen den dader B. is proces verbaal opgemaakt. Een toeschouwer van dit gebeuren viel flauw, blijkbaar door de emotie van het oogenblik, doch kon gelukkig spoedig bij gemaakt worden. Verder heeft de kermis een buitenge woon rustig en ordelgk verloop, dronken schap is niet voorgekomen en de politie kon zich dan ook tot toezicht houden be palen. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden wedvluchten van af Marbahan en Luxemburg op de Zonda gen 18 en 25 Augustus 1.1. Marbahan. In Concours waren 114 dui ven, welke om 7 uur 25 min. werden ge lost met Westen wind. De eerste duif kwam aan om 11 uur 22 min. De afstand was 272 K.M. De prijzen werden als volgt Luxemburg 296 K.M. waren in concours 59 duiven, werden de prijzen gewonnen door: W. Roest le, 2e en 3e. G. Visser 4e en 8e. J. v. d. Brink 5e en 10e. H. Pauw 6e en 12e. B. Groenevelt 7e. G. Sukel 9e. M. v. Kooi 11e. Uitslag lliuminatiewedstrijd. De uitslag der illuminatie-wedstrijd is als volgt: GEVELS: le prgs: J. P. Matthijsen, F. C. Kuyper- straat. 2e prgs: N.V. Baarnsche Luxe Bakke rij, B. Grothestr. 57. 3e prijs: J. Voskuilen, Birktstraat. TUINEN: le prgs: N. Marienburg, Nieuwerhoek. 2e prijs: H. W. Vellinga, Kerkstr. 34. 3e prgs: Not. A. O. Dammers, Van Wee destraat 27. Uitslag Bloemencorso. Auto's, le prijs: M. Hornsveld. 2e prijsMevr. Alblas. 3e prgs: Mevr. Seldenbeek. 4e prijs: A. W. Beckeringh. 2 en' 4 wielige wagene. le prijs: W. SchimmelG. y, Breemer. 2e prijs: H. VoskuilenM. v. Egmond. 3e prijs: H. Butselaar en dochter. Rijwielen voor kinderen beneden 15 jaar le prgs: J. Radstok. 2e prgsH. Veenstra. 3e prijs: C. v. d. Broek. Rijwielen boven 15 jaar. le prijs: Mej. F. van Es. 2e prgsG. Beuker. 3e prgs: Mevr. Meurs. Uitslag Ringsteken voor paren met 2 wielige wagens, le prijs: W. Schimmel m. G. v. Breemen. 2e prijs: M. de Zoete en echtgenoole. 3e prijs: B. Hasselbach en dochter. 4e prijs: A. Kuyper en echtgenoote. Ringrijden op motorfietsen met duo. le prijs: J. D. ten Hoedt—J. D. H. v. d. Neut, Amersfoort. 2e prijs: P. J. Drost—Mevr. Drost, Soest. 3e prijs: J. v. RoosenbeekB. Fugers, Soest. Ringsteken op Motorfietsen voor solorijders. le prijs: J. H. Roosenbeek, Soest. 2e prijs: G. Higler, Baarn. 3e prgs: J. Karkhof Baarn. 5e ZOMER-CONCERT. Zaterdag 31 Aug. des avonds 8 uur geeft de Harmonie „Patientia Vincit Ora- nia" een concert in het Rosarium. Gevonden voorwerpen. een sleutel, een mondharmonica, 3 sleu tels, een tang, een kinderarband, een koffertje, een ijzeren pen, een zakdoek, een portemonnaie met inhoud, een zak je en een insigne. Mededeeling der Redactie. Zeer vele bijdragen moesten we tot ons leedwezen tot een volgend nummer laten overstaan. In verband met de feesten, verscheen er deze week geen Burgelijke Stand, zoo dat wij die niet kunnen plaatsen. FEEST-FOTO'S. In de door de drukkerij Smit uitge geven feestgids staat, dat de foto's van de feestelijkheden bij de plaatselijke boek handelaren verkrijgbaar zijn. Het verbaast ons ten zeerste, terwijl wij het tevens betreuren, dat de heer Smit, bestuurslid van „Soest Vooruit" een dergelijk onjuist bericht, klaarblijkelijk TEGEN BETER WETEN IN, durft plaat sen, omdat dit bericht immers reclame zou zijn voor zgn concurrent De Eerste Soester Electr. Drukkerij. Bedoelde fo to's zijn immers ALLEEN te verkrijgen in onzen winkel Van Weedestraat 7, en nergens anders, daar wg het recht van alléénverkoop hebben. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Uitspraken: Te Soest wielrijdend zich vasthouden aan auto: G. C. Amersfoort f5 of 2 d. plus f3 of 2 d. voor links van den .weg rijden. Met auto rijden links van den weg: H. v. d. B. Soest f 5 of 5 dagen. Het défilé der turners voor H.M. de Koningin-Moeder. Op het bordes H.M., de heeren Veenstra, Selderbeek en Wagner. gewonnen J. v. d. Brink le, 3e, 6e, 7e, B. Groenevelt 2e, 4e, 11e en M. v. Kooi 5e. G. Vonk 8e en 12e. H. v. Sitter 9e. H. Onwezen 10e. J. Majoor 13e. H. Pauw 14e. G. Sukel 16e. G. Visser 17e en 19e. W. Roest 18e. A. Rgksen 20e. E. Grift 28e. 21e en i23e. 15e. Met auto te snel rgden in Soest: H. J. H. Amsterdam f 15 of 10 d. M. E. F. Den Haag id.; A. L. id.J. K, Heem stede id.S. O. Hilversum id.G. v. d. M. Arasterdam f 8 of 8 d.C. v. d. W. Amers foort f 10 of 10 d.; H. B. Huizen id. W. A. L. C. Soest id.; J. S,. Den Haag f 25 of 10 d.C. S. Haarlem id.H. v. *D. Haarlem f20 of 10 d.; A. V. Naarden id.; N. A. V. Rotterdam id.

De Soester | 1929 | | pagina 2