afrijkar B. WEILER De Boerenhofstede S. H. MASSA Z. DE LEEUW Massa's Schilletje Het loont de moeite! ibilwe® yywicmiiNi Zuivelnoteeriog. J. v. Duinkerken Plaatselijk Nieuws Stoomwasscherij „DE VLIJT" Kleermakerij naar Maat NIC. J. EGTBERTS v Handel in gedistilleerd Het Valutahuis A. J. C. MOOY H. E. DE HAAN Sport. Ingezonden. Burgelijke Stand Predikbeurten. Rechtzaken. Sohl Hoksbergen Maison Hariei MANTELS EN COSTUUMS E. X. W. A. I. D. Mode-Vakschool Opleiding voor Costumière, Coupeuse en Leerares Staines Inlaids Linoleum zichzelf recommandeert. Firma GEBRs, STAAL Bontmantels nOFHELIH" Bloemist - GEIJTENBEEK Zeedijk 10 - Hilversum Gladde Massieve Ringen. Notaris TE LEUKEN Spoorhoutverkoopingen. DWARSLIGGERS gebr. Broedmachine. Gr. DAAMS Laat Uw Kleeding keeren Te koop Pianolessen UW ADRES Bloemisterij „Kweeklust" het Burgerlijk Armbestuur in deze g. meente. Gevolg hiervan is, dat voor de inkomsten en uitgaven van het Armbestuur voor het dienstjaar 1930 nog geen begroo ting kon worden opgemaakt. Zoodra boven gemelde goedkeuring verkregen is, zullen wij bevorderen dat spoedig de begrooting voor 1930 van het Armbestuur wordt op gemaakt en aan de goedkeuring van Uwen Raad wordt onderworpen. Opcenten Vermogensbelasting. Bij Uw besluit van '2 November 1927, 3e Afd. no. 15-1-52, goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van 3 Januari 1928, no. 39 werd besloten tot dekking van de uit gaven terzake van de z g. „navorderings belasting" voor den tijd van 2 jaren (be lastingjaren 1928-1929 en 1929-1930) 50 opcenten te heffen op de hoofdsom der vermogensbelasting. In verband met de beëindiging van de terugbetaling der „navorderingsbelasting'' stellen \v\j U voor de heffing dezer opcen ten met ingang van het belastingjaar 1930- 1931 niet meer te doen plaats hebben. Gasbedrijf. Afschrijving op de activa. Achter de begrooting der uitkomsten van het Gasbedrijf is opgenomen een staat, aangevende de geraamde bedragen wegens afschrijvingen op de activa van dat be drijf voor het jaar 1930. Wq hebben voor de diverse objecten de afschrijvingen aangenomen tot gelijke per centages als die, welke door Uwen Raad bij de behandeling van de begrooting van het Gasbedrijf voor het jaar 1929 waren vastgesteld. Voorts brengen wij te Uwer kennis, dat de Gedeputèerde Staten dezer provincie b\j schrijven van 14 Augustus 1928. 3e afdeeling no. 2068-1775 ons ten aanzien van de afschrijving op het hoofdbuizennet het volgende mededeelen: Voor het hoofdbuizennet van een gas fabriek hebben wjj ons aanvankelijk een minimum van 2.5 pCt. gedacht. De erva ring in verschillende gemeenten leert, dat het buizennet meermalen re eds binnen den tijd van 40 jaren moet worden ver nieuwd. Deze noodzakelijkheid is dan niet altijd gegrond op de ondeugdelijkheid van het materiaal, doch voloeit ook vooral voort uit de gewijzigde omzet enz. In ver band hiermede, is het gewenscht, dat de buizen in korter tijd geheel worden af geschreven. Wij geven U daarom in overweging te bevorderen, dat bedoelde afschrijvingsper centages bij de begrooting 1929 worden verhoogd." Vermits de afschrijvingspercentages voor het hoofdbuizennet bij de begrooting voor 1929 niet zjjn opgevoerd, verzoch ten Gedeputeerde Staten bij hun schrij ven van l Juli 1929, 3e afd. no. 1577- 1387 houdende goedkeuring der gemeente- begrooting voor 1929, ons in deze aange legenheid een beslissing van Uwen Raad uit te lokken. (Wordt vervolgd.) Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond. Men schrijft ons: Door den Alg. Ned. Vrouwen-Vrede bond werd onderstaand adres aan den Mi nister vail Defensie gezonden: Excellentie, De Algemeene Xedorlandsche Wouwen- Wedebond (goedgekeurd bij Koninklijk be skuit van 21 October 1921, Staatsblad No. 67) neemt de vrijheid, zich tot 1" te wen den in het belang van de jonge mannen, die op grond van gewetensbezwaren vrijstelling van den militairen dienst vragen. Deze jongens, door de Nederlandsche wetgeving nog als-onmondigen beschouwd, zullen, wanneer hun verzoek wordt be handeld en zij hebben aan te toonen, wat hen er toe dreef, door de spanning, waarin zij verkeeren, niet altijd in staat zijn, duidelijk aan te toonen, dat hunne be zwaren voortkomen uit het geweten. Waar het zoo moeilijk blijkt, over eigen geweten te spreken, moet het nog veel moeilijker zijn, over anderer geweten te oordeelen; en daarom verzoeken wij U, Excellentie, mild te zijn tegenover deze jongens en een ruim gebruik te maken van de macht tot vrijstelling van den mili tairen dienst, U verleend bij de wet van 13 Juli 1923, Staatsblad No. 357. Hetwelk doende, namens den Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredebond, w.g. E. M. van Wijngaarden, Voorzitster. w.g. T. van Berkum, Secretaresse. Heideweg 3, Soest. Het Nut. De afd. Soest van het jeugdwerk, vierde Vrijdag- en Zaterdagavond in Religie en Kunst, haar le Jaarfeest, waarbij door de jeugdige clubleden het kindersprookje „Sneeuwwitje" ten tooneele werd gevoerd. Alles wat voor de opvoering noodig was, de requisiten en het huisraad, was door de jonge leden zelf vervaardigd, onder leiding van de clubleiders, terwijl een der dames de coulissen zeer leuk had beschilderd. De aankleeding was verzorgd door het Leid- sche Volkshuis, het kapwerk door den heer Wiersma. Het geheel viel buitengewoon in den smaak. Het applaus was geweldig, er werd volop genoten. De clubleiders en leid sters hebben eer van hun arbeid en is hier een woord van hulde stellig op zijn plaats. van een diploma landbouw- of tuinbouw school, speciale kennis van aardappelen strekt tot aanbeveling, voor dadelijk, loon 1800.- 2100.per paar. Nadere in lichtingen verstrekt de Arbeidsbeurs. Een Badhuis te Soest. Brengen Ged. Staten een kink in de kabel? Omtrent het Badhuis schrijven B. en W. in de nota, die de begrooting begeleidt: „Onder dagteekening van 5 Nov. 1929 schreven Gedeputeerde Staten ons het vol gende: Naar aanleiding van het ter goedkeuring aangeboden raadsbesluit van 30 Sept. 1929 tot wijziging van de gemeente-begrooting voor 1929 in verband met de oprichting van een badhuis, deelen wij u mede, dat wij de vraag, of deze inrichting uit een geldelijk oogpunt voor uwe gemeente is te verdedigen, wenschen te bezien in verband met de gemeente-begrooting voor 1930, welke reeds had moeten zijn aangeboden en welke wij dus spoedig tegemoet zien." „Wij volstaan er thans mee, bovenstaan de inededeeling van Ged. Staten ter uwer kennis te brengen. Zoodra dit college zijn kennis zal hebben gebracht, zullen wij u, standpunt in deze aangelegenheid te onzer indien noodig, terzake nader adviseeren." Het badhuis is er dus nog niet!! M. G. VERSTEEG. W. van Mechelenstraat 29 AMERSFOORT. FRANCO HALEN EN BEZORGEN ARBEIDSBEURS SOEST. Stand op 3 December 192». Metselaars 15 Opperlieden 21 Grondarbeiders 34 Losse arbeiders 32 Schilders 7 Machine bankwerkers 1 Wevers 1 Letterzetters 1 Timmerlieden 10 Chauffeurs 2 Stokers 1 Kantoorbedienden o Landarbeiders 5 Stucadoors 2 Onderwijzeres v. maatschappelijk werk 1 Loodgieters 1 Magazijn-winkelbediende 1 Werksters 1 HEEREN KLEEDING en DAMES KLEEDING F. C. KUIJPERSTRAAT 10a - TELEF. 2169 Voetbalvereeniging „Soest". De verloting. (Goedgekeurd door B. en W. besl. 1 Oct. 1929). De trekking der verloting, uitgeschreven door de V.V. Soest heeft plaats gehad op Maandag 2 Dec. j.1. in Hotel Pension „Bosch en Duin" aan de Koudhoornweg, alhier. Om 8.10 opent de voorzitter van „Soest" met een woord van welkom aan de aan wezigen, en dank aan allen die mede ge werkt hebben tot het welslagen van de verloting, deze avond. Hij schetst de moeilijkheid, om de mooie en gezellig ingerichte zaal van den heer v. d. Kuilen te bereiken op een regenavond als deze, aangezien er geen enkel licht punt aan dezen weg is, en de weg zelf een modderpoel is. Na opening door den voorzitter neemt de trekking een aanvang, welke om plm. 9.30 uur afgeloopen is. Na afloop daarvan begon het bal, onder leiding van den heer Hopman, die de be zoekers, welke weer en weg in aanmerking genomen, in vrij groote getale waren opge komen, nog geruimen tijd aangenaam be zig hield. DAMES- EN HE EREN KAPPER - BAARN - i LAANSTRAAT 20 Telefoon 491 ONOVIATWN 2 «IMAAtKTt euG^Ne 5 Diplome MANICURE PARFUMERIEËN GEZICHTSMASSAQE D'Opératena TOILETARTIKELEN Buiten Soest wordt gevraagd: Een adjunct-marktopzichter, in het bezit Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTERIJ van Amersfoort. HAVIK 41. TELEFOON 292 Weldadigheidspostzegels. Naar we vernemen is door de Posterijen een nieuwe kinder-weldadigheidspostzegel uitgegeven, welke verkrijgbaar is bij Zuster Poelman, Stationsweg 24, Baarn en Don derdagmiddag van half 5 tot 6 uur aan Ho tel Okhuizen te Soestdijk. Volksonderwijs. Evenals vorige week op 't Hart, belegdi de afd. Soest van „Volksonderwijs" op 20 Nov. een propaganda-avond in de Kerke*- buurt, in zaal Van Kooij. De heer Veenstra leidde de vergadering en deelde in z'n openingswoord mee, dat het Bestuur van de afd. had gemeend, ge zien de ervaring op de bijeenkomst op het Hart, aan deze vergadering geen attractie in den vorm van kindervoordrachten te moeten verbinden. Daaruit en uit het slech te weer moest waarschijnlijk de zeer slechte opkomst worden verklaard. Het woord was vervolgens aan den heer F e r i n g a tc Amsterdam, die een causerie hield over zijn ervaringen in den strijd voor het openbaar onderwijs, als lid van het co mité voor de openbare school te Amster dam. Zeer uitvoerig stond hij eerst stil bij wat hij noemde de strijd in eigen kring n.1. die tegen de neutraal-bijzondere school Tegen deze toch ook aldus de heer Feringa moeten we stelling nemen. Slechts in 2 gevallen is de stichting van neutraal-bijzondere scholen toelaatbaar: le. op plaatsen waar het onmogelijk is een openbare school te krijgen. Dan werkt ook V.O. er wel aan mee. 2e. Als deze stich tingen zelf alle kosten betalen en geen subsidie genieten. In andere gevallen zijn ze uit den booze. De wet 1920, die de gelijk stelling bracht tusschen Openbaar en Bij zonder Onderwijs, bedoelde recht te doen aan het bestaande bijz. onderwijs, dat tegen de Openb. school godsdienstige bezwaren meende te hebben en voor z'n beginselen' geofferd had. Maar de bedoeling was niet aan alle groepen en groepjes, op grond van geringe beginselveschillen, standsverschil of persoonlijke verschillen, scholen te geven. Spr. had vernomen, dat ook in Soest een dergelijke, zich wel neutraal noemende, bij zondere school bestond. In Amsterdam was, vaak met succes, tegen stichting van der gelijke scholen opgetreden. Spr. verhaalde verder van veel overbo- Dc uitslag der verloting is: 724 Doosje sigaren. 846 Doosje*onderleggers. 416 2 nikk. vaasjes. 390 Zeepklopper. 583 6 eierlepeltjes. 836 Beker. 561 Borstelhouder met hanger. 341 Kandelaar. J 61 Buste. 848 Flesch eua de cologne. 2 potlooden. 813 Fruitschaal. J 335 Souvenir. 207 Halssnoer. f 31 Eau-de-cologne-spuit. JJ >27 Aschbakje. 77 2 potlooden. 9 637 Waterstek 560 Doosje sigaretten. t- 661 Aschbak. 269 Doos zeep. j£ 932 Peper- en Zoutstel. jif 97 Doos sigaren. «w 22. Tabakspot. 539 Kop en schotel. 195 Flesch wijn. 278 Een tasch. 15 Bus cacao. 4 929 2 Handbeschermers. j, '67 Aschbak met staander. j 991 Klokje (staand). 879 Doos sigaren. 707 idem. 913 Lepelvaasje. g 421 Zeepdoos. ;it 794 Thermometer. 643 Aschbak met staander. J 756 Konijn. 366 Tabakspijp. 709 Zakspiegeltje. JP 747 Een lijstje. 160 Melkkan. - 694 Doosje sigaretten. 212 Teekening. 397 Potlood. A 678 Tabaksdoos. 952 Vaas. 763 Bonbonschaal. 887 Spiegel. 926 Hangklok. De prijzen zijn tegen inlevering van het lot te verkrijgen in Hotel Pension „Bosch en Duin," aan de Koudhoornweg alhier. Proces-verbaal. Zondag is tegen een wielrenner proces verbaal opgemaakt, die in woeste vaart steeds links van den weg bleef rijden, waar door de veiligheid van het verkeer gevaar liep. Jeugdavond. Op Donderdag 12 Dec. 's avonds ten 8 uur zal er in de Rernbrandtzaal eene feeste lijke jeugdavond gehouden worden. Voor den luttelen toegangsprijs van 25 ets. kan men daar een zeer gezelligen avond door brengen. O.m. zullen lichtbeelden vertoond worden, terwijl „Soli" ook hare welwillen de medewerking heeft toegezegd voor dien avond. Juist iets voor de Soester jeugd! UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK dige bijz. scholen, van chr. scholen, die, eenmaal gesticht, door bijna geen enkel kind werden bezocht, waarvoor de school was aangevraagd. Door allerlei reclame werden ze dan wel bevolkt. Ook passeerde de revue het geval in de Fahrenheitbuurt, waar tenkoste van alles een ontslagen hoofd van een Chr. school weer aan een nieuwe school geholpen zal worden. Als de hand- teekeningen er zijn, dan komt de school er, ook al kan worden aangetoond, dat ze niet zuiver zijn bijeengebracht. Bij de bestrijding van het Openb. Onder wijs deinst men voor geen laster terug; ook daarvan werden gevallen genoemd, vn. aan het adres van Prof. Waterink. Wat ook van het Openb. Onderwijs wordt gezegd, vast staat dit: Het bijz. on derwijs wil de kinderen in een bepaalde geestesrichting dringen. Dat lukt de voosstanders van Chr. Onderwijs geven het spijtig toe lang niet altijd. Hoeveel voor aanstaande Sociaal-Democraten, Dageraads- menschen, komen van Chr. scholen! Het Openb. Onderwijs wil alleen den grond bereiden, waarin gezaaid kan worden; wil de kinderen als vrije, onbevooroordeelde menschen in de maatschappij doen treden. Ze kunnen dan zelf hun richting kiezen. Gaan ze links of rechts, het deert ons niet; het zal ons een vreugde zijn, als ze men schen worden. in zijn slotwoord zeidc de heer Veenstra, dat, wat Amsterdam in 't groot te zien gaf, Soest in 't klein vertoont. Ook hier heb ben we meegemaakt, dat handteekeningen verzameld zijn,voor een Chr. school op een wijze, die niet door den beugel kan; ook hier wel eens principe-verdraaiing om leer lingen te winnen, getuige de uitlating van den heer Felix Ortt voor eenige jaren in een plaatselijk blaadje, hierop neerkomende, dat op de Engendaalschool over de prin cipes maar niet te veel gesproken werd, om niet met de ouders in conflict te komen! Amersfoortsche Muziekschool Prinses JulianalaanU bij den Ulrechtscheweg. DIPLOMA CONSERVATORIUM In één ding waren we naar de meening van den heer Veenstra in Soest toch achter bij Amsterdam; n.l. in het aantal geestdriftige werkers voor het Openbaar Onderwijs. Maar misschien ging het Openbaar Onder wijs daarvoor te goed. Eindigende zeide hij te gelooven, dat de rede van den heer Fe ringa de aanwezigen met nieuwe geestdrift voor het Openbaar Onderwijs bezield zal hebben. Ongeval. Mej. L., die loopende het rijwielpad over de Soester Eng volgde, werd doordat zij in plaats van rechts naar links uitweek, door een haar achterop rijdende fietsrijder aangereden door een fietsrijder die van de tegenovergestelde kant naderde. Zij had dezen wielrijder, daar zij met de parapluie op liep, niet opgemerkt. Zij kwam te vallen en werd ernstig aan het been ge wond Tooneelvereeniging V.O.G. In de zaal van hotel „Eemland" werd Dinsdagavond een gezelligen avond gehou den, georganiseerd door de Tooneelvereeni ging V.O.G.welke vcrceniging uitsluitend bestaat uit leden van de Vrijwillige Brand weer van Soest. De Commandant der Brandweer, dc heer Groart, heette de aanwezigen hartelijk wel Gedipl. Heilgymn. Masseuse KAPELWEG 16 - AMERSFOORT kom en memoreerde in het kort de oprich ting der vereeniging en de gewoonte der leden om 1 keer per week bij elkaar te komen. Daar niet elke week geoefend kon worden en het samenkomen toch reden van bestaan moest hebben, werd besloten een tooneelvereeniging op tc richten. z Door de leden van de Voetbalvereeniging E.S.V.A.C., die hunne medewerking ver leenden werd opgevoerd „De gesnapte huis vader". Na de pauze werd door de vereeniging V.O.G. „De Hoofdrol" ten tooneele ge bracht. Zoowel de leden van E.S.V.A.C. als die van V.O.C. deden hun uiterste best, doch gaven blijk nog aan plankenvrees te lijden, zoodat die opvoeringen niet in alk- opzichten slaagden. Ook dit zal na eenige oefening wel beter worden. Nd afloop was er een gezellig bal, dat tot ruim 2 uur duurde. Gevonden voorwerpen. 1 kinder-portemonnaic, plaat met reserve wiel (Fiat), 3 zilveren guldens, 1 wit konijn. Politieberichten. Dinsdag is de 7-jarige jongen II. v. K. uit Baarn, bewusteloos gevonden. Hij werd naar Maricnburg vervoerd en later doof de ouders afgehaald. Clubnieuws V.V. Soestdijk. Het eerste elftal was weer vrij. Het tweede elftal ging naar Zeist, om daar Z.F.C. III te bekampen, en won daar met 8I». Het derde elftal speelde op eigen terrein tegen Soest III, wat in gelijk spel eindigde, 1—1. Het vierde elftal ging naar het Dvie- bergerkamp D.E.S. II en verloor daar met 16—0. Programma voor Zondag a.s.: Het eerste elftal is weer vrij. Het tweede elftal naar Scherpenzeel II. Het derde elftal is vrij. Het vierde elftal krijgt S.N.B. II op be zoek. Maandag 2 Dec. had de voetbalclub V.V.S. een avondje bij den heer Verschoor. Het begin van den avond was voor het bestuur niet 'prettig, daar het Duo Witte- veen een half uur te laat kwam. Dit werd echter op zeer gewaardeerde wijze aange vuld door de muziek, die er den moed nogal inhield. Na het openen der avond door den voor zitter, die zeide het maar kort te maken met zijn rede, daar het Duo dan direct op kon treden. Deze wekte een ieder der aan wezigen op, zich zoo vrij mogelijk te be wegen, en als het Duo een leuk refreintje had, dit uit volle borst meet te zingen. Daarna, omstreeks 9.30 uur, kwam St. Nicolaas met zijn knecht binnen, waarna door de aanwezigen St. Nicolaasversjes werden gezongen. Ook waren er nog eenige kleine kinderen die voor de goede Sint versjes zongen. Hierna werden de verschillende cadeaux door Piet uitgedeeld, tegen een kleine ve goeding. Het is jammer, dat het kleine goed (voet ballers) zoo slecht hun mond kunnen hou den; dat moet anders, jongens! Na afloop was er een gezellig bal, dat tot '2 uur duurde, waarna ieder huiswaarts keerde. Clubnieuws V.V. Soest. Quick ISoest I 21. Soestdijk IIISoest III 11. Het le elftal speelde j.1. Zondag in Amersfoort tegen Quick f. Met boven staande uitslag kreeg de tegenpartij ruim haar deel. Een gelijk spel had de verhou ding beter weergegeven. Het was een vlug gespeelde wedstrijd, waarin Soest vooral na de rust de doelverdediger der gastheeren menig benauwd oogenblik bezorgde. Onze keeper was in topvorm. Voor de manier waarop hij vinnige schoten van He nenkamp en Vos keerde, oogste hij een wel verdiend applaus. Soest III speelde tegen Soestdijk III ge lijk, 1—1. Denk aan de bovenste plaats 3e elftal spelers, nu volgt zeker weer een overwin ning. A.s. Zondag 2 uur in Amersfoort: A. P. VV. C. I Soest I. Speel als verleden Zondag tegen Quick hheren en de overwinning is voor Soest. Vertrek per fiets 1 uur uit Soest. Het 2e elftal speelt a.s. Zondag tegen Amf. Boys II. Aanvang 2 uur. Soest II doet je best, denk om de punten. 28 Nov.—4 Dec. 1929. GEBOREN: Bcrendina Johanna Wille- mina, d. v. B. J. Boevink en J. H. Wee- nink, Banningstraat 42; Maria, d. v. H. J. v. Nes en A. M. v. Dijk, Soesterb.straat 13; Johannes Marius Antonius Maria, d. v. A. J. C. Koenders en C. A. A. Bijl, Mendels- sohnlaan 12; Gijsbertus, z. v. G. Wester beek en J. v. d. Hoven, Nieuweweg 46. GEHUWD: G. J. H. v. d. Hoeven en L.. H. Betlem. OVERLEDEN: Reijer v. Dorresteijn, 71 jr., wedr. v. H. d. Tieter, Burg. Grothestr. 2; Geertruida Marchien Nijenhuis, 71 jr., w-ed. H. P. Huls, Birktstraat 4; Willemina Maria Demmink, 71 jr., geh. m. C. Geijl, K. Berg straat 7. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag, v.m. 10 en n.m. 6 uur: Godsdienst oefening. Woensdag 11 Dec. n.m. 7 uur: Openbare Jaarvergadering Christ. Jongelings Verg. „Jozef". Vrijdag 13 Dec. n.m. 7 uur: Ds. W. Bijle- veld van Haarlem. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen te Soest. Zondag 8 Dec.: Dr. R. Miedema, van Amers foort. Ned. Herv. Kerk te Soest. Zondag 8 Dec. kerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rernbrandtzaal, 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruis hoop. Rernbrandtzaal 6*uur: Ds. J. I. v. Schaick. SOESTERBERG. Teveel beneden peil. In de Soester Courant van 30 Novenibei- komt een den uitgever en den schrijver typeerend stukje voor, geteekend J- J v. Ar. Wel niemand zal van mij verwachten dat ik op dergelijk geschrijf inga. Ik meen te kunnen volstaan met er op te wijzen, dat het voorkomt in het blad van Smit je. M. IBURG. Nogmaals: het ontslag J. v. Doorne. In het Soester Nieuwsblad van deze week komt een ingezonden stuk voor van den heer v. Doorne, waarin deze, zonder in te gaan op onze mededeeling betreffende den wenk hein gegeven vóór zijn ontslag, zijn figuur tracht te redden door mede te dec len, dat hij met getuigen en schriftelijk zoi kunnen bewijzen, dat hij reeds zijn ontslag nam, nog voor hij die wenk ontving. Wij kunnen slechts herhalen wat wij daaromtrent hebben medegedeeld. Niet ge wend met woorden te schermen, stellen wij .oor bona fide belangstellenden de corres pondentie ter inzage, gevoerd tusschen de eigenaresse der courant en den heer van Doorne. De administratie. Verslag van de zitting. Eigen jongen tijd vergeten? Dat moet wel het geval zijn met den Ambtenaar O.M., want anders zou hij niet hebben kunnen zeggen: „dat omstrengelen (van eigen naast zittende geliefde) ondi het rijden is een teeken van abnormaliteit". P. J. J. was met zijn vriend J. B. gaan toeren in vader's auto en zonder vader' consent, want P. J. J. bezat nog geen rij bewijs. Eerst 2 glaasjes bier in 't Zwaan tje. Toen naar Utrecht en weer 2 glaasje* bier. Toen terug naar Soesterber en daar nam onze niet wettelijk erkende chauffeu weer een biertje en een cognacje met sui ker. Getuige G. T. had hem zoo sterk ruikend gevonden en had een zoo overdadig tevigen handdruk van verd. bekomen, voor deze weer ging toeren, nu op Amersfoo aan, dat hij de politie aansprak en zei niet graag te zijn meegereden. Nabij het Zwaan tje pikte verd. zijn aanstaande op. Vriend B. kon niets aan den haak slaan. Was dit laatste maar mogelijk geweest, dan was vermoedelijk P. J. J. niet geforceerd ge worden tot zijn omstrengeling om vriend lief van den voorgrond af te dringen. In Amersfoort had verd. nogmaals eer biertje en een voorburgje gebruikt. Om elf uur 's avonds werd het spannetje te Soes- terberg door de politie opgewacht, toen het telephonisch bericht verwittigde, dat de gele auto bij St. Jan tegen een boom zat. Bij ka pitein Sar was 't meisje binnengebracht en dokter Brouwer had verd. wat versuft achter 't stuurrad moeten weghalen. Van behande ling had verd. voor zijn persoon echter niets willen weten. 't Is onze oprechte meening, hoven reeds gestipuleerd, dat de terugkeer naar Soes- (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. terberg een vlot verloop zou hebben gehad,' als kameraad B. ook maar een vrouwelijk toevoegsel was machtig kunnen worden. i had hij geen gekheid zitten maken met mej. G. v. d. V. En nu is het geworden 40 boete voor P. J. J. plus een half jaar opschorting van nog niet bekomen rijbewijs. De Ambtenaar had het niet minder willen doen dan acht dagen hechtenis plus een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK UTRECHT. W. W. alhier werd door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht, wegens poging tot zvvaren mishandeling, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Tegen T. v. D. werd wegens verduiste ring van onder zijn bestier zijnde goe deren 4 maanden gevangenisstraf geëischt. Adverterstiën. Amersfoort KORTEGRACHT 6 t/o POSTKANTOOR Nieuwste modellen Pesterijen MODEVAKSCHOOL HAVIK No. 8 AMERSFOORT OPLEIDING C0STUMIERE COUPEUSE LEERARES OOK APARTE KNIPCURSUSSEN Langestraat 104B - Amersfoort, Snel systeem,'zonder rekenen en tee kenen. Knippatronen voor ieder mode' doet een verbruiker na jaren en jaren v/ e g, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten doet men het echter niet Daarom is het 'n dankbaar artikel hetwelk Stalen met prijsopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Woninginrichters - Heuvelweg 8 tegen zeer verlaagde prijzen, naar maat en gereed. Vossen en vellen tegen fabrieksprij zen. Eigen atelier voor bontreparatie. Speciale prijzen voor Kleermakers en Naai sters. CHARLES DONKERWOLKE Tailleur, Bontwerker Kr. N. Gracht 7(1 Tegenover Paushuize. Telefoon 12963 UTRECHT BRUSSEL. Bloemen - Magazijn Burg. Grethestraat 4 - Telef. 2113. Levert Bloemwerken voor alle gelegenheden Ruim voorzien van alle Bloemist-Artikelen. Aanleg en Onderhoud van Tuinen een reisje naar Hilversum te maken en te koopen bij GROOTE KEUZE in alle ARTIKELEN Speciaal Adres voor Ernstig Auto-ongeval. Twee dooden en een gewonde. Toen Mej. G. L. per auto, van Zeist naar Soestdijk gaande, zich Zondagmorgen j.1., omstreeks 7.15 uur ter hoogte van de R.K. Kerk te Soesterberg bevond, trof haar op de Amersfoortsche straatweg een ontzet tend schouwspel. Een groote auto stond totaal versplinterd tegen de kant van den weg. Er had een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een 30-jarige dienstbode van dc familie Oly op slag werd gedood en een der inzittenden zoo ernstig werd ge wond, dat zij, na naar het Ziekenhuis tc Zeist tc zijn getransporteerd, aldaar de geest gaf. Genoemde 3()-jarige dienstbode, wilde den rijweg oversteken, toen uit de richting Utrecht een auto naderde, waarin de heer D. met zijn cchtgenoote en twee dochters waren gezeten. Ziende dat dc dienstbode den weg over stak, haalde de heer D. naar links uit, om zoodoende een aanrijding te voorkomen. De wandelaarster weifelde echter en keerde op haar schreden terug. De heer D. reed met zijn auto tegen een hooni,-vloog over den weg heen naar de andere kant van den weg waardoor de dienst bode werd overreden en op slag gedood. Hierna kwam de auto, die zwaar bescha digd was, tot staan. De inzittenden werden uit de wagen geslingerd en liepen ernstige inwendige verwondingen op. Dc 20-jarige oudste dochter van den heer D., die tusschen het spatbord cn de ben zinetank bekneld zat, werd spoedig be vrijd en bewusteloos aan den kant van den weg gelegd, tot dat hulp zou zijn gehaald. Per auto werd nu Dr. de Boer uit Soes terberg gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen. Ook dc militairen auto van den geneeskundigen dienst te Soester berg en Dr. Tjeenk Willink, gemeende-arts te Zeist, verleenden assistentie. De slachtoffers werden per Ziekenauto in zeer ernstige» toestand naar Zeistf ver voerd. Als tragische bijzonderheid vernielden wij nog, dat de lieer D. zich op weg bevond naar het R.K. Patronaat St. Louis te Amers foort, om zijn zoontje, dat aldaar verblijft, te bezoeken en met St. Nicolaas geschen ken tc verrassen. te Amersfoort, zal Dinsdag 31 Decem ber 1929, voorm. 11 ure precies, te Soest, in de Gouden Ploeg, veilen: tc Soest aan Kerkstraat 19 en Ferd Huijcklaan, met schuren, hooibergen, bouw- en weiland en uitweg, benevens hooi-wcilanden, te Soest, genaamd de Vijf Vierel, de Kleine Spijker, de Blaak en bouwland op den Eng, over bet .Molenspoor, alles groot 13.08.03 H.A., alsmede wei-hooiland onder Baarn in Eemland over 'len Dijk, bij den Haar- akLer, groot 2.80.00 H.A. A.Ucs in eigen gebruik bij \V. van Plant,crsveld Soest. In o'ivcrsc perceclen en massa's. Aanvaarding, betaling I Febr. 1930. Breede/r bij volgende a fvertentiën en biljettim. te SOEST en BAARN. De verkoopin'gen van worden dit jaar gehouden te SOEST op Woensdag 11 December a.s. te half tien ure, op het emplacement Soest, en BAARN op Woensdag 11 December 1929, 's morgens te e 1 f ure, te beginnen aan de Pekinglaan en vervolgens op het Buurt- station. Zie verder de biljetten. |TE KOOP GEVRAAGD Brieven No. 22 bureau dezer. DIERENARTS - TEL. B 355 VOLLE MELK p. 115 ct. KARNEMELK p. fl9 ct. GORTEPAP p. fl14 ct. Versche EIEREN vanaf 9 ct. Volvette KAAS p. pond 65 ct. GOUDSCHE 40 plusGO ct. LEIDSCHE KAAS 45 ct. Beleefd aanbevelend, KONINGINNELAAN 72. Costumes 15. Winterjassen 13, Demi's 10. Fluweelen kragen van 1.50 af. Beleefd aanbevelend, K. KONING, Gijsbrecht van Amstelstraat 167 Hilversum. Je adres voor TIMMER- en METSEL WERKEN is bij H. v. d. Hoek VAN WEEDESTRAAT 34 Beleefd aanbevelend. J. W. DUINKERKEN, Koi?«nginnelaan 72. WILLY VEENENDAAL Van Weedestraat 40a. voor BLOEMWERK en PLANTEN i» bij C. Kraayenhagen STEENHQFSTRAAT 1 - TELEF. 2I7R aanleg EN ONDER HOUD VAN TUINEN. Beleeld aanbevelend.

De Soester | 1929 | | pagina 2