2e BLAD Plaatselijk Nieuws LUXE VERHUÜR-INR1CHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Sport. HUMOR. Burgelijke Stand Radiateur Hoezen, Predikbeurten. Rechtzaken. Sohl Hoksbergen Kunst. Landbouw. i m behoorende bij ,,De SOESTER" van Zaterdag 18 Januari 1930, No. 5. (Vervolg). ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terug ontvangen te Soest. Brieven binnenland: 1. R. Donk, Den Haag. 2. Fam. Meijer, Amsterdam. Briefkaarten binnenland'. 3. S. Bast, Baarn. 4. Fam. N. Jos, 5. M. Verspeyck, Nijmegen. NIEUWE AANSLUITINGEN TELEFOON. 2323. Sliep, W., Boekh. Muziekh. Abonne menten, Advert., Druk- en Bindwerk, v. Weedestraat 01, Soestdija. 127. Meindersma, R., Spoorweglaan 8. 279. Jeanette Nienhuip, Stichting, Gasl. 11 2222. Phaff, J. C. C., Julianastr. 67, Soest. 2291. Berkhout, J. D., Gep. technoloog der Artill. Inr., Da Costalaan 1, Soest, G. G. J. Al BI AS E. S. V. A. C. Voor Zondag 19 Januari a.s. zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: E.S.V.A.C. ILuuteren l (terrein Burg. Dekethpark). N. S. F. II—E.S.V.A.C. II (N.S.F. terrein Hilversum). Aanvang 2 uur. Beide elftallen bezetten momenteel de eerste plaats in hunne afdeeling; wilt gij deze plaats blijven bezetten, dan moet ge wonnen worden. Wanneer de spelers dan ook beseffen wat er op het spel staat, dan kunnen Zondagavond de 2 winstpunten voor elk elftal bijgenoteerd worden. BAL-MASQUE IN „EEMLAND". Dat het in Eemland gezellig toeging en er aardige costuumpjes te bewonderen wa ren, bewijst onderstaande foto. Hiernaast het portret van den balletmees- ter H. B o u m a DAM RUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 dat gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr, 32 PROBLEEM No. 2. B. BAKKER. Zwart: 10 1 2 3 4 5 6 16 26 36 Vm. vm. 46 47 48 49 50 Wit: 10 Zwart 10 schijven op 2, 3, 7, 12, 12-14, 16, 17, 19, 23. Wit 10 schijven op 27, 28, 31, 32, 34, 37-39, 41, 48. Wit speelt en wint. Bovenstaand probleem is een eenigs- zins gewyzigde partjjstand, welke voor kwam in een partij tusschen twee spelers der Soester Schaak- en Damclub. De slotstand laat nog wel eenig spel toe, doch is voor zwart verloren. In het Woensdagnummer van dit blad worden voortaan de uitslagen der gespeelde wedstrijden gepubliceerd. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag j.1. Soest III—H.V.C. IV 1—2. Soest ILaren I 26. Soestdijk IISoest II 12. Uit 3 wedstrijden slechts één overwin ning, een pover resultaat heeren. Alleen het 2e elftal boekte een overwinning door Soestdijk II te kloppen met 21, waardoor ons 2e elftal een mooie kampioenskans maakt. A.s. Zondag Soest I speelt in Hilversum (Sportpark) tegen Victoria I. Vertrek per bus 1 uur, garage Geerestein. Het 2e en 3e elftal spelen resp. om 2 en 12 uuur aan de Koudhoornweg. Soest II tegen Baarn IV. Soest III tegen Soestdijk III. Tweede clftalspelers tracht door een over winning je kampioenskans te behouden. Ook de kans van Soest III is nog niet verkeken, dus aangepakt heeren. „Zou u wel willen gelooven", zei de jongeman, die aan een van de groote rivieren woonde, „dat mijn muzikaal talent mij het leven heeft gered?" Nee, hoe kwam dat zoo? Wel, er was een groote over- stro'oming en toen het water in ons huis.steeg, klom vader op een bed en dreef stroomafwaarts. En u? Nou, ik begeleidde hem op de piano! 915 Januari 1930. GEBOREN: Cornclis Hendrikus, z. v. C. Wanzing en H. v. Doorn, Vondellaan 26; Bartholomeus Johanncs, z. v. B. J. Bux- torff en Th. W. Lammers, W. Pyrmontlaan 12; Casper Anthonius, z. v. A. R. Schoon- derbeek en P. A. van Dijk, F. Huijckl. 11; Geertriud Maria, d. v. G. de Beer en E. Westerbeek, Molenstraat WZ 26; Gerrit Adrianus, z. v. A. H. v. Dorresteijn en M. F. J. Hagebeuk, v. Weedestraat 47a; Margje Geertruida, d. v. H. Holst en C. W. v. d. Scheur, Krommeweg 8; Evcrt Johan, z. v. R. Jansen en W. de Bree, Veldweg 11; Jo- hanna, d. v. W. Hamer en W. S. v. d. Lin den, Postweg 44. GEHUWD: H. F. W. Bloemendaal en B. Elzinga. H. v. d. Ree en D. Groenesteijn. OVERLEDEN: Cornclis Hendrik van Mill, 67 jr., geh. m. Jacoba C. Spier, Nieu- weweg 98; Johanncs Smienk, 70 jaar, wedr. v. A. v. Dijk, Rademakerstraat 12. Vestiging 915 Januari 1930. C. S. Barkema van Groningen naar Lucht- vaartafdeeling; T. Nieuwcboer m. gez. van Haarlemmermeer naar Buntweg 6; S. Kai- ser van Judcnburg (Oostenrijk) naar Kamp weg 36; C. S. A. Bremer van Voorburg naar Amcrsf.str. 65; C. v. d. Berg van Was senaar naar O. Tempellaan 4a; C. J. Cam- man van Dordrecht naar Luchtv.afd.; G. Beekhuis van Zwolle naar Kolonicweg 5; A. v. Goor van Zutphen naar Postweg 18; B. A. C. Ledebocr van A'dam naar Prins Hendriklaan 24; P. Diepenhorst van Utrecht naar Luchtv.afd.; D. Brinkman van Utrecht naar Luchtv.afd.; M. Bergman van Baarn naar Birktstraat 34; F. v. d. Wissel m. vr van Epe naar Eigendomswegweg 38; H. W. de Maar m. vr. van A'dam naar Hartweg 6c; J. S. Schweitz van Utrecht naar Verl. Postweg 43, echtgen. v. D. Pennin; J. M. Kuik m. gez. van Apeldoorn naar Soesterb.- straat 6; E. B. v. Lankeren m. gez. van Zeist naar Verl. Posttweg 53; C. A. Ahaus van Den Helder naar Postweg 51; P. F. Hendriks van R'dam naar Rademakerstr. 28; J. v. Eijndthoven van Vught naar Steen hofstraat 8. Vertrek 915 Januari 1930. A. v. Vulpen m. gez. van Staalwijklaan 8 naar Maartensdijk, Roll. Rading 209a; G. Roodsclaar van Beetzlaan 17 naar Muiden, Onderdselen en Assessoires Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Heerengracht 41; P. Koerse m. vr. van To renstraat 8 naar A'dam, J. Lievenstraat 40 I; C. v. Essen van Soesterb.straat 188 naar Amersfoort, Hoi 29a; C. J. Beekmeijer van Amersf.straat 20 naar Groningen, Kijk in 't Jatstraat 121; L. H. A. Frequin van Amers- foortschestraat 20 naar Arnhem, Hommelt- scheweg 217; J. H. Miltenburg van Soes terb.straat 13 naar Sloterdijk bij A. Stok man; A. H. J. Staarink van Amersf.straat 20 naar Doesburg, Markt; J. Nijhof van Wieksl.weg OZ 5a naar Hilversum, Rozen straat 2; A. K. G. v. Oostveen van Amers- foortschestraat 65 naar A'dam, Z. Stat.weg 228; A'. M. Koekkoek van Steenhofstraat 12 naar Olst B 73; G. P. J. Overhand Land- berg van Eigendomweg 54 naar Haarlem, N. Gracht 66; R. H. Frank van Kostverlo- renweg 7 naar Nunspeet, L 135; J. de Kruijif van Steenhofstraat 46 naar Heino, B 170b; A. G. v. Tol van Banningstr.92 naar Zeist, J. Catslaan 17; J. de Wit van Soesterb.straat 103 naar A'dam, Alb. Cuip- straat 122; G. Burggraaf van Kolonieweg 5 naar Zegveld, Dorp 59; W. de Graaf van Kerkstraat 11a naar Bunschoten, Burgwal 30; M. de Ruijgt van Eigendomweg. 3 naar Hilversum, Sophialaan 16; J. Smits van Driehoeks weg 2 naar Utrecht, H. de Kei zerstraat 63bis; A. de Boer van Steenhof straat 78 naar Ameland, Hofltim 111; J. W. Happee m. gez. van Schoolweg 22 naar Driebergen, Sportlaan 4. Ned. Herv. Kerk Soest. Kerk 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Kerk 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rembrandzaal 10 uur: Cand. v. Ginkel, van Zeist. Rembrandzaal 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag, v.m. 10 en n.m. 6 uur: Gods dienstoefening. Donderdag 23 Januari, n.m. 7 uur: Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest. Geen dienst. KANTONGERECHT AMERSFOORT. (Verslag van de zitting). Bouwverordening. J. Z. te Soest had een veeschuur, 4.70 bij 6 M., die erg caduc was gewordenven daar om liet hij hem door den timmerman Prins vernieuwen. Voor deze vernieuwing meen de hij geen gemeentelijke vergunning noo- dig tc hebben. En dit was toch het geval. Na het verbaal is hij gaan spreken met .den neer Van Vliet en de zaak kwam in orde, nu geen wijziging bij den nieuwen bouw werd aangebracht. Het vereischte ge meentelijk document is dan opk later ge arriveerd. Den 5.eisch bracht de Kantonrech ter terug tot 3.vonnis, nu alles in ge moedelijkheid en onderling vertrouwen is voor elkaar gekomen. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Vader's maagkramp. Th. J. v. d. K., Molenstraat 95 te Soest is er af gekomen met vrijspraak, 't Was ech ter een gevalletje, waarin ook ander ver loop zeer goed mogelijk zou zijn geweest, 't Was maar eventjes 5 d.L. brandewijn welke stonden in een kast der huiskamer, die een verbinding heeft met de verloflocali- teit. Dat is niet mis. Het verweer: Vader heeft zooveel last van maagkrampen, en dan neemt hij een brandewijntje met nootmuscaat. „Bocht voor een maaglijder", beweerde de Rechter, maar in het gezin van verd. is men blijk baar van een ander gevoelen. Ook was in die kast nog een flesch met citroen ontdekt. Die wierp geen gewicht in de schaal; de flesch was leeg; opgedron ken bij Vader's verjaardag. Die Vader vormt naar het schijnt het middelpunt van het gezinsleven. Of dit alles in serieuze beschouwing werd genomen door Ambtenaar en Rechter, kwam niet tot uiting. Zoo'n goede halve flesch was echter een hoeveelheid, die wel mocht aangemerkt worden als drankje voor eigen consumptie. Alzoo: „Wel aanwezig", maar niet „in voorraad", zooals wij wel meer bij het Kan tongerecht hebben medegemaakt. Zoo kwam eisch en vonnis tot vrijspraak. Oppassen echter, v. d. K., want dat po- litiebezoek zal wel niet zijn geschied bij toe val. UITSPRAKEN. Loopen op verboden grond: H. G. Soest 1U of 1 week tuchtschool. Trekdier onbeheerd laten: H. G. Soest 3 of 2 dagen. Dronkenschap: J. G. Soest 10 of 5 d. LIEDERENAVOND MARIANNA GERSKA. De Weensche zangeres Matianna Gerska zai op haar liederen-avond in „Diligentia" te Den Haag op Donderdag, 16 Januari, lie deren ten gehoore brengen van: Schubert (o.a. Liebesbotschaft; Jüngling an der Quel- le; Die Stadt; Geheimes); Brahms (o.a. Weit über das Feld, Salome, Von ewiger Liebe); Hugo Wolf {Morgentau, In dem Schatten meiner Locken, Mögen alle bösen Zungen); Mozart (Recitativ und Arioso der Aspasia aus „Mithridates"). Voorts liederen van Erich Wolf, Josef Marx, Richard Strauss, Erich Wolfgang Korngold. Otto Michtner zal de zangeres aan den vleugel begeleiden. GUARNERI-KWARTET. Het Guarneri-Ivwartet, bestaande uit de heeren: Prof. Daniël Karpilowski (le viool), Maurits Stromfeld (2e viool), Boris Kroyt (alt) en Walter Lutz (cello; zal Vrijdag 17 Januari voor de Ver. v. Kamermuziek te Rotterdam, kwartetten ten gehoore'brengen van: Mendelssohn (Es-dur), Beethoven (c-moll op. 59 Nr. 2j, Brahms (c-moll op. 5r Nr. 1). Zaterdag 18 Januari in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amster dam en Maandag 20 Januari voor de Ver. v. Kamcnnuz. Amory-Wagenaar te Arn hem werken van Beethoven (B-Dur op. 18 Nr. 6; Trio-serenade D-Dur op. 8; e-moll op. 59 Nr. 2) en Donderdag 23 Januari voor de- Ver. v. Kamcrmuz. te Den Haag kwar tetten van: Mendelssohn (Es-Dur op. 12), Reger (Es-Dur op. 109), Tschaikowski (Nr. 2 F-Dur op. 22). ELSE BLATT. Onder auspiciën der N.V. Intern. Con- certdirectic Ernst Krauss zal de pianiste Else Blatt, Woensdag 22 Januari in de klei ne zaal van het Concertgebouw te Amster dam optreden. EET MEER BROOD Eerste Soester Electrische Brood- en Banketbakkerij C. VAN EE Soesterbergschestraatweg 15, Tetet. 2244 (Hoek Gallenkamppelsweg) Krekstraat 7 SOEST Teief. 2145 OVER DE VOEDING VAN MELK VEE. Eenige rantsoenen voor weidebedrij- ven en voor die, welke in de gelegen heid zijn afvalproducten van fabrieken, als bostel en pulp, te bekomen tegen billijke prijzen. We geven hier nog enkele series ge schikte rantsoenen voor melkvee. Bij de samenstelling hiervan hebben wij veronderstteld, dat de dieren, waarvoor ze bestemd zijn, een levend gewicht van 600 K.G. hebben. Allereerst dan Rantsoenen voor wei- debedrijven, waar veel hooi en daaT- naast kuilgras beschikbaar is. (Jam mer genoeg beschikken evenwel de boeren niet over veel hooi). A Melkgift 5 L. en (of) dragend: 10 K.G. hooi, 10 K.G. kuilgras, een kwart K.G. lijn- of soyakoek. B. Melkgift 19 L.: 10 K.G. hooi, 20 K.G. kuilgras, \2 K.G. sovakoeken, y2 K.G. gedroogde pulp. C. Melkgift 15 L.: 10 K.G. hooi, 20 K.G. kuilgra>, 1 K.G. soyakoek, 2 K.G. gedr. pulp. D Melkgift 20 L.: 10 K.G. hooi, 20 K.G. kuilgras, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, y2 K.G. gronduoten- koek, 1 K.G. maismeel. E.Melkgift 25 L.: 12 K.G. hooi, 20 K.G. kuilgras, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 1 K.G. grondnoten- koek, 11/2 K.G. maismeel. Rantsoenen voor weidebedrijven, waar een matige hoeveelheid hoo, doch daarnaast veel kuilgras is gewonnen. A. Melkgift 5 L. en (of) dragend; 6 K.G. hooi, 20 K.G. kuilgras, 1 K.G. gedr. pulp, y2 K.G. soyakoek. B.Melkgift 10 L.: 6 K.G. hqoi, 20 K.G. kuilgras, 1 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 1 K.G. maismeel. C. Melkgift 15 L.6 K.G. hooi, 25 K.G. kuilgras, 1 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 1 K.G. maismeel. D.Melkgift 20 L.: 6 K.G. hooi, 30 K.G. kuilgras, 2 K.G. grondnotenkoek, iy2 K.G. maismeel. K.Melkgift 25 L.: 6 K.G. hooi, 30 K.G. kuilgras, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 1 K.G. grondnoten koek, 1 K.G, cocoskoek, 2 K.G. mais meel. Weidebedrijven, waar men, naast veel hooi, de beschikking heeft over bostel en pulp. A. Melkgift 5 L. en (of) dragend: 10 K.G. hooi, l K.G. gedr. bostel, 1 K.G. gedr. pulp. B. Melkgift 10 L.: 10 K.G. hooi, 1 y2 K.G. gedr. bostel, iy2 K.G. gedr. pulp, een kwart X.G. spyakock, y2 K.G. maismeel. C. Melkgift 15 L.10 K.G. hooi, iy2 K.G. gedroogde bostel, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 1 K.G. mais meel. D. Melkgift 20 L.: 10 K.G. hooi, 2 K.G. gedr. bostel, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 2 K.G. maismeel. E. Melkgift *25 L.: 10 K.G. hooi, 2 K.G. gedr. bostel, 2 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, een kwart K.G. grondnotenkoek, l/2 K.G. cocoskoek, 3.25 K.G. maismeel. Rantsoenen voor weidebedrijven, waar slechts een matige hoeveelheid hooi en daarnaast bostel en pulp voor radig is. A. Melkgift 5 L. en (df) dragend: 6 K.G. hooi. 2 K.G. gedr. bostel, 3 K.G. gedr. pulp. B. Melkgift 10 L.: (i K.G. hooi, 2 K.G. gedr. bostel, 3 K.G. gedr. pulp. N.V. Gobel's Steenkolenhandel Torenstraat 10 Telefoon 2090 SPECIAAL ANTHRACIETZAAK y2 K.G. cocoskoek, 1 K.G. maismeel- C. Melkgift 15 L.: 6 K.G. hooi, 2 K.G. gedr. bostel, 3 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, 2 K.G. maismeel. D. Melkgift 20 L.: 6 K.G. hooi. 2 K.G. gedr. bostel,. 3 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, een kwart K.G. grondnotenkoek, 3 K.G. maismeel. E. Melkgift 25 L.: 6 K.G. hooi, 3 K.G. gedr. bostel, 3 K.G. gedr. pulp, 1 K.G. soyakoek, een kwart K.G. co coskoek, 2 K.G. maismeel, 2 K.G. rog gemeel. Bij de samenstelling der rantsoenen is gerekend, dat wc hooi hadden van zeer goede kwaliteit, dus goed gewon nen en. van goede grassen. Verder is het voor onze lezers ge makkelijk te weten, dat 4 a 5 K.G. kuilgras in voederwaarde gelijk staan met 1 K.G. hooi. Ze kunnen dus in bovenstaande rantsoenen desge- wenscht hooi door kuilgras of kuilgras door hooi vervangen. Dan kan 1 K.G. gedroogde pulp worden vervangen deer 10 K.G. ver- sclie pulp of 8 K.G. gekuilde pulp en staat 1 K.G. gedroogde bostel gelijk met 4 K.G. natte, versche bostel. Ten slotte willen we er hier nog even op wijzen, dat thans ook aardap pelen, indien de transportkosten niet te hoog worden, voor de bedrijven, waar de pulp wordt gevoerd, de aan dacht verdienen. We hebben berekend, dat 100 K.G. gedroogde pulp kan wor den vervangen door 300 K.G. aardap pelen en 8 K.G. grondnotenmeel. Pulp kost pl.m. 9.per 100 K.G. Aard appelen zijn zeker te koop voor 2. per 100 K.G., terwijl de 8 K.G. grond notenkoek op pl.m. 1.— kan "wor den gesteld, zoodat een gelijke hoe veelheid voedende bestanddeelen als in 100 K.G. pulp voorkomen, door aard appelen en grondnotenkoek samen ge leverd wordt voor 7.Een niet on belangrijk voordeel. BI. (Alg. Ned. Landbouwblad).

De Soester | 1930 | | pagina 5