'1. LUXE VERHUURINRICHT1NG Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 DAMES-CONFECTIE. Binnenland. Rijwielen en Onderdeeien Plaatselijk Nieuws And riessen. Soesterberg. Maison Har tel KORTEQRACHT6 t u POSTKANTOOR Advertentiën. G. G. J. ALBLAS de arbeiders rondloopt, is in 9 van de tien gevallen te lui om te werken en die kan de industrie missen. Nu, hoe dan ook het congres werd vreeselijk geheim ge houden en de boetvaardige communisten- leiders, als Lou de Visser en de anderen zeiden allen heel onderdanig, met ee knieval naar Moskou (vanwege het baan tje) dat ze leelijke deugnieten waren ge weest, die niet hadden gedaan wat P; Rusland had gezegd, en dat ze voortaan netjes zouden oppassen. Verder zei d eene, dat hjj de andere niet vertrouwde, omdat die niet echt com'munistisch ge noeg was. En er kwam een jongetje, een „pionier" vertellen, dat de „partijgenoo- ten" wat centen moesten geven, omdat de jongetjes „net echt" een pionierscon* gres wilden houden en dat het beter was op het congres niet te rooken. Wat ik wel gelooven wil, want speel jij nu maar eens een congresje met een, hm, hm, broek, hm, je begrijpt me wel, die niet heelemaal zuiver op de graat is. Er wer den ook groote moppen verteld op het congres. Het was, zooals ik je al zei verschrikkelijk geheim, maar een goeie mop vindt altijd zgn weg naar buiten, en zoo ook hier. Er was dan een meneer, die de revolutionaire groeten van de Ex- cecutieve kwam overbrengen. Ik heb m< suf geprakizeerd over de beteekenis hier van. Wat dat wel voor een groet kon zjjn, een revolutionnaire groet van de .ExecutieveMisschien was dat ook wel een bok. Want diezelfde grappenma ker had zijn lachtspieren zoo in be> dwang, dat hij zonder te proesten kon vertellen, dat de economische crisis in Amerka gekomen was en dat alleen in de Sovjet Unie vooruitgang was! Daar werden de arbeiders niet de dupe, daar ging hun levenspeil omhoog! JJet congres, den voorzitter incluis, moet naar ik verneem een kwartier ge schorst zijn na deze mededeeling, ten ein de den deelnemers gelegenheid te geven eens flink uit te lachen. Nu, de mop was ook geweldig. Over die vooruitgang in Rusland, waar de loonen een koopkracht hebben van ongeveer de helft van vóór den oorlog, waar de door het sovjet-stel sel gezegenden urenlang in de rij mogen staan, om op hun broodbonnetjes eten te halen, zooals men in Holland tijdens de ergste oorlogsperiode deed. Neenee, het was. kostelrik Nu, we mogen wel eens lachen ook. En daarom hoop ik maar, dat we gauw nog eens zoo'n aardig communistisch congres krijgen, met het optreden van de verschillende ras-moppenvertellers in hun Moskousch repertoire. Ik beloof je, als ik weer zoo'n mop hoor, zal ik 'm je zonder mankeeren oververtellen De groetjes van OOM BART. De groote legermanoeuvres. Hoewel aanvankelijk de groote manoeu vres, die onder leiding van den Comman dant van het Veldleger ook in 1930 ge houden zullen worden, zouden plaats vin den in het Z. O. van Gelderland en in het N. O. van Brabant, is de Legerleiding daar op teruggekomen en zullen die manoeu vres nu gehouden worden in hoofdzaak op de Veluwe. Weest op uw hoede. In Baarn komt het de laatste dagen herhaaldelijk voor dat insluipersbij af wezigheid der bewoners hun slag slaan. Vermoedelijk maken zij om binnen te dringen gebruik van valsche sleutels of loopers. De nieuwe aartsbisschop te Utrecht. Naar verluidt zou Mgr. B. Gijlswijk, pauselijk delegaat te Bloemfontein in Zuid- Af rika, van de orde der Dominicanen, ernstig in aanmerking komen voor de be zetting der vacature van aartsbisschop van Utrecht, ontstaan door het overlijden van Mgr. van de Wetering. Mgr. Gylswijk, die in Delft geboren is, behoort niet tot de wereldgeestelijken en met deze benoeming zou dus gebroken worden met de tot dusver geldende regel, dat slechts wereldgeestelijken tot aartsbis schop worden benoemd. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. De 20-jarige mej. V. uit onze Gemeente stapte Vrijdagavond half elf te Amersoort in een verkeerden trein. Zij kwam op het perron te vallen en werd met een ernstige hoofdwond opgenomen en naar het zieken huis vervoerd. Dr. K. constateerde sche delbreuk. Het GOEDKOOPSTE ADRES voor is de Rijwielcentrale, Havik 33-35 AMERSFOORT G. H. W. RIJWIELEN met garantie, van af f 38.50. En Gros en Detail, DE GROOTSTE VIJAND. De afd. Soest van „Kerk en Vrede" zal op 7 Maart a.s. in „Religie en Kunst" een film doen vertoonen, getiteld „De grootste vijand", een antioorlogs-film van de beste kwaliteit, tot nog toe slechts in grootere plaatsen vertoond. In het „Utr. Nieuwsblad" verscheen bij de vertooning te Utrecht het vorige jaar een aanbevelend stukje van Prof. Dr. J. A. Cramer en Mr. Westrate, resp. voorz. en secr. van de afd. Volkenbond en Vrede, waaruit we het volgende ontlee- nen: „De grootste vijand" is een oorlogs film, maar geen oorlogsfilm in den slech ten, tamelijk oppervlakkigen zin van het woord, geen aaneenschakeling van tafe- reelen van kanonvuur, van staaltjes van dapperheid, van humor (onechte) in de loopgraven, en daar tusschen door een liefdesgesehiedenisje. Neen, deze film is, wat wij zouden noemen een „echte" oor logsfilm, Om echt te zijn, beperkt ze zich echter tot dat, wat zonder bezwaar uit gebeeld kon worden. De gruwel van den loopgravenkrijg, in zeer verzachtende en daardoor misleidende vorm weergegeven, komt er niet in voor. Evenmin behoeft men bang te zijn voor ijselijkheden. De regisseur heeft den goe den smaak gehad die te vermijden. T<*ch geeft de film een treffend en ont roerend beeld van den oorlog. Hoe dat be reikt is, men ga dat zien. Men zal er geen spijt van hebben, want men zal aan in zicht en kennis gewonnen hebben. Men zaï beter beseffen, wat oorlog eigenlijk beteekent. En dat is van de grootste waarde, want slechts dat kan voeren tot krachtige actie tegen den oorlog en slechts krachtige actie zal het Oorlogsgevaar met eenig resultaat kunnen bestrijden. Daarom zouden wij het zoo op prijs stellen, wanneer velen deze film gingen zien". Wij behoeven daar niets aan toe te voe gen. Daar er maar één voorstelling ge geven wordt, voorzie men zich tijdig van plaatskaarten, die a f0.50 vanaf Zater dag verkrijgbaar zijn aan de volgende adressen: Mevr. Dammers, v. Weedestraat 27, Mevr. v. Woudenberg, Vosseveldlaan 12, Mevr. T. v. Berkum, Heideweg 3. J Rink, Bosstraat, A. v. d. Plas, Stenhof straat 31, Joh. Kraaijenbrink, Nieuwer- hoekstr. 1, J. E. Bloemen, W. Pyrml. Nadere bijzonderheden per advertentie in het volgend nummer. C. B. B. en Patrimonium. Voor deze gecombineerde vergadering trad als spr. op de Edelachtb. heer J. Hui- zinga, burgemeester van Terneuzen met het onderwerp ..der Bidon nood pn d». Umstens taak Allereerst doorliep spr. het O. en N. T. daarbij wijzende op de sociale toestanden en verhoudingen. Ver volgens bracht hij naar voren het gulden tijdperk, en breedvoerig den socialen toe stand na 1850, en stond daarna stil bij de vrouwenarbeid. Inzake de taak der C.B.B. werden enkele wenken gegeven als taak voor Patrimonium werd o.m. naar voren gebracht, aandacht te wijden aan het opgroeiend geslacht, haar léden sociaal op te voeden voor de taak die hen wacht in de gemeenschap. Vervolgens be sprak hij de geneeskundige behandeling coöperatieve woningvraagstuk enz. Vijf der aanwezigen stelden vragen die werden be antwoord. Spr. wekte Patrimonium op zich ais soc. organisatie te handhaven. Het was een leerrijke avond. Bevestiging en intrede van Ds. Kruishoop. Na in de morgenuren gepasseerden Zondag door Ds. J. Goslinga van Utrecht, te Bodegraven te zijn bevestigd sprak in de middaguren Ds. Kruishoop voor de eerste maal voor de gemeente. Na het vo tum het zingen van Psl. 65 1, de geloofs- - MUZiEK-INSTITUUT - Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding exam n Kon. Ned. Tooneel- en Kunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM belijdenis en het lezen van Jes. 40:1-12 verbond ZEw. zich aan de gemeente met het woord uit Jes. 40:6:8, waar de Heere spreekt. Dit spreken is ter bemoediging, ter beschaving en ter vertroosing. Na dat gezongen was Psl. 103 zegt ZEw. dat een intreepreek steeds moet blijven de dienst des Woords; het volk is gras, Christus is alles. ZEw. hoopt dat nie mand verdreven verwachtingen van hem koestert, daar de hulp alleen is in den Naam van Hem. Daarna spreekt hij enkele woorden tot zijn bevestigers, tot 4r. Groeneveld, den consulent, tot den heer Muller, kerkvoog den en notabelen, organist, koster, huisva der en moeder van het Diaconessenhuis, burgemeester, personeel der Chr. scholen en tot slot tot de Gemeente. Veel banden heeft hij in Soest ver broken maar hij hoopt niets te brengen als Gods woord. Na gebed en het zingen van Ps. 27:7 spreekt Ds. Groeneveld en ouderling Burggraaf enkele woorden, waar op gezongen werd Psl. 20:1 en de "zegen werd uitgesproken. Beide keeren was het kerkgebouw stampvol, hoefde te halen om kampioen te zijn, kwam Dierenbescherming en Vegetarisme. De Ned. Ver. tot bescherming van Die ren en de Ned. Veg. Bondbelegden „Relegie en Kunst" eene openbare ver gadering welke goed bezocht was. N; opening door den heer Le Mooy zong dameskoor uit Baarn enkele liederen, waarop de heer H. H. v. Wijk uit Welte vreden een causerie hield over practische dierenbescherming in N. Indië. Volgens sommigen is dit sentimiteel maar aan den anderen kant is een di renbescherming ook goed voor den naaste Volgens sommigen is er wel wat anders te doen dan zich met het dier in te laten. Op school dient er reeds mee begonnen te worden, daar velen niet*beseffen hoe veel dierenleed er voorkomt. Dierenbe schermers hebben recht op waardeering L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kniniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. van den vegetarier en anti-vivisectist. In Indië is 't een zeer moeilijk werk ofschoon daar zeer veel te doen is. Zeer noodig zijn daar inspecteurs daar het afmaken van dieren zeer primitief geschiedt. Waar e veel werk is daar hoopt spr. dat degenen die naar de tropen gaan daar nuttig jverl zullen doen. Nadat de film een en ander had ver duidelijkt, sprak de heer F. Ortt over ge moedsrust en liet de film dierenleed de revue passeeren. Het was een goede avond. Zieken-Auto. De Commissie, belast met de voorbe reiding tot aanschaffing van een Zieken- Auto, deelt mede, dat bij haar een gift is binnen gekomen van Hare Koninklijk' Hoogheid Prinses Juliana. Cabaret Avond. Maandag 24 Februari a.s. zal het be kende Cabaret Ensemble, bestaande uit de heeren Corrie Kling, Henri Dorni en Kees v. Boven een Cabaret-avond geven bij den heer S. v. d. Kuilen aan den Koud hoornweg 2. De reputatie die de heeren in de Artis tenwereld genieten, doet verwachten het de bezoekers een avond van jolyt en uit bundige vroolijkheid tegemoet gaan. ARBEIDSBEURS SOEST. Stand op 19 Februari 1930. Metselaars 37, Opperlieden 37, Grond- arbeiders 43, Losse arbeiders 32, Schil ders 13, Timmerlieden 12, Chauffeurs 2 Stokers 1, Machinisten 2, Landarbeiders 12, Stucadoors rëleionisten 1, Verw. monteurs 1, betonwerkers 1, Opz. teeke naars 1, Loodgieters 2, Fitters 1, Pannen- dekkers 3, Straatmakers 1. Aanvraag werkkrachten. Voor gem. Arb.beurs, Amsterdam wordt gevraagd een ambtenaar (m. of. vr.) in het bijzonder te belasten met de arb. be middeling voor niet volwaardige arb. krachten, vereischten zijn: algem. ont wikkeling en ervaring op het gebied van maatschappelijk hulpbetoon, kennis van het bedrijfsleven strekt tot aanbeveling, Salaris f2500.tot f 3500.p. jaar. Aanbiedingen schriftelijk a.d. Arb. beurs te A'dam. Voor Stoomvaart Mij. „Nederland" Am sterdam, chef steno-tvpiste, grondige ken nis van Duitsch, Engelsch en Fran's'ch. met opleiding H.B.S. 5 jarige cursus of daarmede gelijkgestelde opleid. Aanbie dingen uitsluitend schriftelijk aan de Arb. beurs, te Amsterdam. GEEN TOEZICHT. Dooden van dieren te Soest. Op de jaarvergadering van de afd.. Baarn van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren werd besloten den Inspecteur op te dragen zrjn bijzondere aandacht te vestigen op het slachten van het abat toir te Soest, waarop geen toezicht zou worden gehouden. Onbestelbare stukken waarvan de afz. onbekend zijn terugontvangen te Soest. 1. Heer en Mevr. y. Amran Rotterdam. 2. Bureau v. d. Boerderij Doetinchem. 3. Holl. soc. v. Levensverz. A'dam N.V. Olanda Amsterdam. 5. Raad v. Beroep Utrecht. IN GIJZELING. De inwoner M., die cenigc weken geleden in gijzeling werd gezet, doch zich failliet had gegeven en als gevolg daarvan in vrij heid moest worden gesteld is thans, nu zijn faillissement bij gebrek aan baten werd op geheven, opnieuw in gijzeling gezet. BEROEP. Naar wij vernemen heeft Dr. J. v. d. Meu- len beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te Aalten (G.). COMPETITIE DAMMEN. Woensdag j.1 speelde Soest haar laatste competitiewedstrijd tegen „Ons Genoegen" te Utrecht. Genoemde club, welke slechts 1 punt be- BENOEMD. De heer Schröder, Inspecteur van Po litie alhier, werd op de laatste jaarvergade ring van de afd. Baarn-Soest der Ned. Ver- ceniging tot Bescherming van dieren, tol bestuurslid gekozen. zeer stek uit en behaalde een fraaie over winning. Hoewel Soest met slechts 9 man speelde, waardoor 2 punten verloren gingen, deed dit niet af aan het resultaat, daar Soest slechts 5 punten uit de overige 9 partijen wist te halen. Daar nog enkele wedstrijden moeten ge speeld worden, volgt later dc eindstand in deze competitie. SIMULTAAN-SEANCE DAMMEN. Naar wij vernemen, zal op Maandag 2_ Febr. a.s. een simultaan-seance gehouden worden in hotel „De Gouden Ploeg". Simul taanspeler de heer H. Bakker, damredac teur van ons blad. Daar de toegang en deelname geheel vrij is, raden wij iedere damliefhebber aan de zen wedstrijd mede te spelen. Aanvang half acht. GEREF. EVANGELISATIE. In het locaal Verschoor aan de Laanst hield bovenomschreven Evangelisatie een Lichtbeeldenavond onder leiding van Ds. v. d. Meulen. Deze samenkomst, die zeer goed bezocht was werd geopend met het zingen van P 116:13 en gebed, waarop gelezen werd de gelijkenis van den Barmhartigen Samari taan. Daarop werd aan de hand van een 15 tal lichtbeelden door den heer Popta de geschiedenis vertaald van de Profeet Elia en o.m. stilgestaan bij de vrouw van Achab Isebel, bij de spijziging van den Profeet door de raven bij zijn bezoek aan Sarfath, den Karmel en Horab; waarna Ds. v. d. Meulen de geschiedenis van den Profeet Elisa verklaarde, eveneens aan de hand van lichtbeelden. Werd in de eerste serie de ge weldige Elia geschilderd, in het tweede deel werd verduidelijkt dat wat bij de men- schen onmogelijk is, mogelijk is bij God Daarna werden nog enkele gelijkenissen getoond o.a. van de onvruchtbare vijgeboom de rijke man en de arme Lazerus, den Fari zeer en den tollenaar, en ten slotte de barm hatige Samaritaan. Dit alles geschiedt om de menschen Gods Woord beter aandach tig te maken. De samenkomst werd gesloten met het zingen van Ps. 89:7 en gebed. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 kammetje in étui. 1 duimstok. 1 Autoslinger. 1 Remboursbriefje. 1 Vulpenhouder. 1 Hondje (ruigharig). 1 Zilveren rozenkrans. 1 Belastingmerk. 1 Kinderportemonnaie met inhoud. 1 Kinderschoentje. VAN DEN HEUVEL. Zoo zagen we, in onze vorige artikels, dat Land- en Tuinbouw hier zoo goed als geheel en al ontbreken en vermoedelijk geen toekomst hebben, terwijl de Handel en Industrie, alhoewel nu nog van zeer geringe beteekenis, wel eenige kansen en mogelijkheden voor opbloei bevattenn. Maar altijd na verloop van zekere tijd en dus in een eenigszins verwijderde toe komst. We willen nu liever een bestaansbron beschouwen, die meer nabij ligt, zeer na bij zelfs en dadelijk in exploitatie gebracht worden en vloeien kan. Als zoodanig geldt een intensief geleid vreemdelingenver keer, wat hier reeds eerden gezegd is, maar nu nader wordt uitgewerkt. Zoo kon men de vorige week in een der groote bladen lezen van het geweldig drukke vreemdelingenbezoek, waarin een stad als Middelburg zich in den zomer van het afgeloopen jaar verheugen mocht. Het werd een paradijs voor vreemdelingen ge noemd en men zou die uitspraak gevoeglijk kunnen omkeeren, en zeggen, dat de vreemdelingendrukte voor Middelburg in economisch opzicht de paradijstoestand na bij komt, omdat het hotelwezen er bloeit nergens en de winkelstand, zooals overal haast in de na-oorlogsche jaren in, kwijnende toestand verkeerend, zich nu in den laatsten tijd verheffen gaat, dank zij het bezoek der talloos vele vreemde lingen, die aldaar des zomers voor korter of langer tijd komen vertoeven. Van Soes terberg leest men niet, dat het een para dijs voor vreemdelingen is. Het zou dit even goed kunnen zijn als Walcheren dit is, elk op zijn eigen manier. En het is dit ook voor wie het goed kent en lief krijgt, maar dat zgn er zeer weinigen. Want velen, die naar hier verplaatst zijn, buiten hun toedoen dus, klagen steen en been over de doodsche stilte en saai heid van deze woonplaats, waar niks te doen is en die door hen als een waar verbanningsoord beschouwd wordt. Voor hen schijnt de natuur niet te bestaan, wier schoonheid er ecfiter een van werkelijk heid is en niet van schijn. Toch ontmoet men buiten de verkeerswegen, in de onbe bouwde lanen, het stille bosch en op de verlaten heide zelden een fietser of wan delaar, die de bebaande en geplaveide we gen eens verlaten heeft om dc natuur te gaan verkennen. Opk zelden op zon- en feestdagen. De enkele wandelaar, die men nog ontmoet behoort tot het gilde, dat ver dwijnen gaat. En dè,t in deze natuurstreek, die zoo bij uitstek tot dolen en dwalen uitnoodt. terwijl het wandelen, waar dan ook, toch altijd een der componenten blijft voor een zich lichamelijk en geestelijk ge zond- en wel gevoelen, aan welk feit het al of niet in de mode zijn toch gelukkig maar niet tornen kan. Deze streek is er een van groote be koorlijkheid. Met haar gewijde bosschen en schilderachtige heuvelbruggen, haar oude buitenplaatsen en verscholen villa's en landhuizen is zij de bewaarplaats van eel schoons, dat onweerstaanbaar boeien moet voor wie het leeren kennen en lief Amersfoort -- OPRUIMING van alle voorradige Nieuwste modellen hebben. Het spreekt de geest aan. deze verheffend en veredelend. Maar zoolang dit alles voor de meeste bewoners zeiven nog geen gesloten boek blijft, zoolang kan van een grootsch opge zette, vruchtdragende bekendmaking in wij der kring geen sprake zijn. Hoor een eenzijdige, geforceerde uit. bouw heeft de beschaving altijd neiging om in sommige opzichten van haar ware grondslagen af te wijken. En het is de natuur zelve in al haar oprechtheid en eenvoud, die ons hiertoe weer terug kun voeren. Daarom gaat er van haar altijd een opvoedende werking uit, die voor elk menach iets beteekent. die met haar in aanraking^ komt. 't zij dan meer of minden bewust. En voor wie de oogen geheel en ;1 open gaan wordt een herkennen van de natuur en haar waarden het -begin van een nieuwe betere levenshouding. En daar. mee van meer bewustwording. De wissel, werking tusschen natuur en ntenseh is hier geweldig groot en innig. Wie zich hiervoor open stelt, onderwerpt zich v-rlf. willig aan de algemeene levenswetten, «lil de ontwikkeling van he'. menschelijk ge. slacht beoogen. Wie zich hieraan tracht te onttrekken, benadeelt zich op den duur zeer ernstig en is wel gedwongen tenslotte 'ip zijn schreden terug te keeron, wil hij oor totalen ondergang gespaard blijven. En de natuur staat dan altijd \\ocr klauo om ons telkenmale opnieuw weer de eeu. wige en onveranderlijke grondbeginselen van leven voor te houden. Het leven heeft toch altijd gewoonlijk weer de neiging om in den evenaar terug te keeren, hoe groot de uitslag dan ook geweest moge zijn. En de rnensch begint weer opnieuw, maat wijzer geworden nu. Er gaat een wondere verrukking uit van een mooie natuur, die bakermat zim kan van veel goeds en voortreffelijks, dat in de menschenwereld kan worden uitgedra, gen. Die invloed en uitwerking is niet te meten en te wegen en daarom niet in be paalde getallen uit te drukken. Maar be staan doen zij, wat dan ook door alle eeuwen heen intiutief is aangevoeld en soms ook wel bewust, en met groote klaarheid aangetoond. Zoo vindt een masé saie opeenhooping van menschen. zonatn de moderne groote steden die te zien ge. ven, in de geheele geschiedenis haar ge lijke niet. Het is een' door en door onge zond verschijnsel van een beschavings- uitwas, dat alom meer en meer wordt in gezien en aangevoeld. En zoo kan er. kpnning lllervan eon keorpunt worden op den weg naar gezonder en natuurlijker levensvoorwaarden. Een grandiooze natuurstreek als Soes terberg kan een kweekplaats en opvoe dingsoord worden op groote schaal. Voor velen ook kan zij een leerschool beduiden voor goed en waarachtig ievep. Als deel van het Alleven kan de rnensch voor zijn ontwikkeling en ontplooiing het nu eenmaal niet stellen zonder de onmid dellijke aanraking met de natuur, nu en dan. Een verheugend feit van weldoende beteekenis daarom is het, dab hier een kindervacantiekolonie gevestigd is. al is het nog maar één enkele. In haar groote uitgestrektheid en puurheid wil en kan deze streek voor elkeen, die dat van non- de heeft een vacantie- en gezondheidsoord zijn. Maar daarvoor moeten in de eerste plaats bewoners, wier levensloop hen hier heen gevoerd heeft, dit niet als een vloek maar als en zegen beschouwen. En moge van geheel Soesterberg de im puls en geestdrift uitgaan voor een krach tige propaganda, „TOESCHOUWER". VOLKSONDERWIJS. Voor en. tamelijk bezette zaal hield Kapt. Sar op 13 Februari j.1, 's avonds 8 uur in „Huis ten Halve" voor de afd Volk-onderwijs zijn aangekondigde lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Luchtphotographie". Spreker deed eenige grepen uit de ge schiedenis. doel en wezen dier photogra- phie. Prettig causeur als de heer Sar is. wist deze op boeiende wijze de hoogst in teressante lichtbeelden toe te lichten. De Heer en Mevr. ORT-DEN HARTOG kunnen alle inwoners van Soestduinen, Soesterberg en Soest niet persoonlijk bedanken voor de hartelijke deelneming aan hun Gouden Bruiloft ennemen hun toevlucht tot deze annonce. Soesduinen, 21 Febr. '30 Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van mijn geliefden Man, betuig ik ook namens familie, mijnen hartelijken dank. WED. J. KOETS. Spoorstraat 26, SOESTDIJK. i

De Soester | 1930 | | pagina 2