2e BLAD Cabaret Dancing „KEIZERSKROON" Onze Tientjes prijsvraag Massa's Schilletje Zaterdag, Zondag en Woens- dagavond's Meylink's Fotohandel Handel in gedistilleerd Radiateur Hoezen, L. J. HOKSBERGEN Burgelij ke Stand Wijnen en Likeuren. Amersfoort. A. J. C. MOOY Predikbeurten. Rechtzaken. Geopend: Onderdeelen en Assessolres Sport. SPECIAAL ANTHRACIETZAAK Kunst. Boekbespreking DAIM RUBRIEK HOF 19 AMERSFOORT VAN 8 TOT 11 UUR onder leiding van het bekende strijkje Voor de Vrouw. $5 3$ SS Het Valutahuis Voorde Huisvrouw behoorcnde bij „DE SOESTER" van Zaterdag 22 Februari 1930, No. 15. van 13—19 Febr. 1930. Geboren: Elisabeth Wilhelmina, d. v. J. J. Pronk en W. M. Tol, Pijnenburgerlaan 3; Pieter, z. v. C. P. v. Beest en M. J. Ron deel, Rademakerstr. 20; Allert, z. v. A. de Vries en A. W. Hiensch, Gallenk. Pelsw. 6; Ondertrouwd: H. v. den Hoek en J. H. L. Verheijen. Gehuwd: F. Veth en C. v. Ee; J. J. F. v. Woudenberg en A. H. Renes. Overleden: Rigarda Clasina v. Breemen, 30 jr. te Bussum; Annie Ellis Harry, 83 jr, Wilhelminalaan 17. Vestiging van 1819 Februari 1930. W. Hogeboom m. gez. van Apeldoorn n. v. Weedestr. 9d; J. M. Schol van A'dam n. Kolonieweg 5; P. C. Aerts van Harderwijk naar Soesterb.str. 125; J. Dissel v. Haarlem naar Kerkstr. 2; L. v. Riezen van Valburg naar Nieuweweg 04; W. M. de Vos van Utrecht naar Nieuweweg lod; J. A. Spelt van Hilversum naar Molenstr. W.Z. 28; P. OUDEGRACHT 183 TELEF. 10341 Camera's - Fotografie ën Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sortnering ALBUMS Willemse van Hilversum naar Hart weg 30; V. W. P. Renooij van R'dam naar Nieuw- straat 38a; M. D. de Leeuw m. gez. van Noordeloos naar v. Weedestraat 9c; E. de Jong van Schoterland naar Nieuweweg 99; G. den Hartog m. vr. van A'dam naar W. Pyrmontlaan 23; N. J. v. Duinen van Leens naar Eteenhofstraat 12; H. C. A. Heubers van Druten naar Ossendamweg 14; A. W. Olivier-v. Raalten van Wageningen naar Julianaplein 6; J. Vermaat van Den Haag naar Koninginnelaan 13. Vertrek 13—19 Febr. 1930. B. Berroth van Amersf.str. 74 naar Rei- chenbach; P, W. Butzelaar van B. Grothe- straat 25 naar A'dam, Westeinde 3; M. A. v. Nimwegen m. vr. van Dijkhuisstraat 9 naar A'dam (W.), v. Speijkstraat 28 II; C. de Rooij m. gez. van Amerf.str. 13 naar Zeist, Oude A-rnh.weg 189; C. F. v. Duijl van Laanstraat 54 naar Hilversum, Oude Amersf.weg 107; W. H. Verkerk van Smits- weg 16 naar Hilversum, Palmstr. 3; W. Willemse m. gez. van Laanstraat 54 naar Hilversum, Oude Amersf.weg 107; J. A. M. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTER11 van O U UO HAVIK 41. TELEFOON 292 Willemsen van Luchtv.afd. naar Zeist, Nic. Beetslaan 52; A. C. Priem van Kolonieweg .5 naar A'dam, Amstelveenscheweg 71; J. Hardeman m. vr. van Schoolstraat 29 naar Hilversum, Omstraat 10; J. F. W. M. Doe- ser van B. Grothestraat 39 naar A'dam, Nieuwendijk 82; C. Mulder m. gez. van Parklaan 12a naar A'dam, Molukkenstraat 12; C. J. Roling van G. Pelsweg 10 naar Ermelo, Sterreboschweg 53; N. C. den Uijl m. gez. van Rademakerstraat 25b naar Lei den, Hoogewoerd 177; W. Bast van Pias- weg 10 naar Utrecht, Biltstraat 33bis; J. C. F. Houbaer van Rademakerstraat 33 naar Utrecht, Bilitonkade 82; R. Hagenbeek van Vredehofstraat 4 naar R'dam, Kruisstraat 4b; H. Onwezen m. vr. van Krommeweg 14 naar A'foort, Ligusterstraat 30; C. Hart man van Postweg 46 naar Laren (N.H.) Brinklaan 8; J. J. van Ark m. gez. van B. Grothestraat 16 naar Baarn, Turfstraat 34; A. S. v. Ledden Hulsebosch van Amers- foortschestraat 122 naar Engeland. Verhuizingen in d e gemeente van 1319 Februari 1930. Th. A. Kerste van v. Weedestraat 43 naar Steenhofstraat 50; E. Groen vaan Beetzlaan 23 naar Dorresteinweg 1; G. GroenVer woerd van Schrikslaan 25 naar Dorrestein weg 1; M. Bos van Noorderweg 33 naar 2e Weteringplein 2; W. K. Boorsma van Noorderweg 33 naar 2e Weteringpad 2; W. Spaarenberg van Nieuweweg 17d naar 15d; J. D. L. Zoetelief van Korte Kerkstr. 5 naar v. Weedestr. 16; J. Grift van Beetzl. 10a naar Ringweg 12; P. v. Asch van Braamwcg 19 naar Bosstr. 63; M. J. Boeren van Driehoeksweg 8 naar Lange Brinkweg 13; K. Huizinga vaan Parklaan 3 naar Nieuweweg 2a; P. Soufreu van Parklaan 3 naar Nieuweweg 2a; J. Dijksma van F. C. Kuijperstraat 1 naar Nieuweweg 99; W. C. Coenraadts van F. C. Kuijperstraat 1 naar straat 6a naar Beckeringhstr. 17; J. Richter Nieuweweg 99; A. A. v. d. Valk van Nieuw- van Soesterb.str. 9 naar Dorresteinweg 5b; D. J. F.. Mansveld van Parklaan 11 naar G. Pelsweg 10; P. Papenburg van Birkstr. 20 naar Braamweg 19; D. Moraal van Ju- lianastraat 50a naar Braamweg 12; G. Aal- derink van Dorresteinw. la naar Koningin nelaan 25b; H. Wcsterveld v$n Bosstraat 21b naar Wieksl.weg OZ. 37; R. Veldhui- zen van Wieksl.weg WZ 11 naar 21. Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaanl3 bij den Utrechtscheweg. DIPLOMA CONSERVATORIUM Ned. Herv. Kerk Soest. Zondag 23 Februari Kerk v.m. 10 uur: Eerw. heer van Ginkel van Bilthoven. n.m. 6 uur: geen dienst. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. van Schaick. n.m. 6 uur: Ds. Teeriestra van Soesterberg. Aangifte voor den doop (2 Maart) op Vrqdag 28 Febr. 78 uur 's av. in de raesistoriekamer v.d. erk. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag v.m. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 25 Februari nam. 7 uur: Ds. W. Bijleveld van Haarlem. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest. Zondag 23 Febr. v.m. 10.30 uur: Ds. F. leyn, van Scheveningen. KANTONGERECHT, AMERSFOORT. Verslag van de zitting. Soester bouwverordening. B. B. v. D. te Soest had permissie ge kregen om zijn woning of een hem toebe- hoorend woonhuis door een tusschenmuur om te zetten in twee woongelegenheden. Dit deed hij echter niet met een muur van steenen, zooals in de vergunning stond, maar met cement platen. Voor die nieuwe constructie was echter geen vergunning voorhanden. Toch ging de man vrij uit. Die tweede gelegenheid van bewoning was voorheen zeker een schuurgedeelte of zoo iets. En daarom stond het in het proces verbaal niet tot woning hebbende gediend, 't Procesverbaal meldde echter er niet bij, dat in het bouwperceel reeds een ander ge deelte wel als woning in gebruik was. Dit leidde er toe, dat de dagvaarding sprak van een perceel, dat tot dusver niet als woning in gebruik was. Dit klopte niet met de werkelijkheid. Aldus liep v. D. vrij. Wan neer hij echter het vereischte halfsteens- muurtje niet aanbrengt, loopt het echter beslist verkeerd voor hem af. Het achterlicht. J. B. te Soest was reeds eerder op de bon gekomen voor het niet hebben van een rood achterlicht aan zijn auto. Zijn stop licht met groen glas moest daar zeker voor dienen, 's Avonds bij thuiskomen had hij direct den onderhelft van dat glas een kwast roode verf gegeven. Een Soester agent had hem daarna gezegd, dat hij voor zich, dat als voldoende rekende. Én nu was B. toch weer door de maréchaussée's bekeurd. Mogelijk kwam het door de helle lamp, die zooals gezegd, ook voor stoplicht fungeerde, maar impressie van rood leek het niet te hebben gemaakt op den getuige marechaussee. Nu daarom toch is het begonnen. Een streek rood verf was daarvoor blijkbaar niet voldeonde. Het werd 1.boete. Wat was er eer, het ei of de kip? Dat bekende raadsel moet hier gelezen worden. Wat was er eer, de ambtenaar of het publiek? 't Gebeurde te Renswoude. 's Maandags geeft de man ten gemeentehuize aan, dat hij slachten wil Woensdagmorgen 8 uur. Te 9.15 uur valt het doodende kopschot. Te half 11 verschijnt de keurmeester-veearts en verbaal volgt wegens slachten, vóórdat gekeurd is. Zie dit briefje eens, zegt de man, die van de rijkscommiezen, aan wie ik de belas ting heb betaald. Daar staat op Woensdag 8 uur slachten, dat binnen een uur moet zijn geschiedt. Als, ik lang hadgewacht, waren mogelijk de commiezen met een ver baal gekomen. Het werd schuldig verkla ren doch zonder oplegging van straf. Aanbevelend, JOH. KOSTER. Hëerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Clubnieuws V. V. 'Soest. Wordt Soest li Kampioen. A.s. Zondag valt de beslissing in Vee- nendaal. Ons 2e elftal handhaafde j.1. Zon dag haar kampioenskans door Scherpen- zeel 11 met 6—0 te slaan. Nog één wedstrijd is er te spelen, en wel tegen Veenendaal II. Zooals nu de stand is moet om het kampioenschap te behalen ons 2e elftal dezen wedstrijd win nen. Daarom 2e elftalspelers zet a.s. Zon dag je beste beentje voor. Wanneer de 2 punten binnen zijn, is tevens het kam pioenschap binnen en nog wel ongesla gen. De bus vertrekt 12.45 uur vanaf ga rage Geerestein. Supporters, die de reis mede willen maken, worden verzocht zich Zaterdag 22 Febr. voor 4 uur op te geven bij W. v. d. Hoek, Oude Utrechtsche weg lb, Soest. Het 3e elftal speelt om 2 uur in Laren (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. III. Vertrek per bus vanaf garage Geere stein 1 uur n.m. Soest I is vrij'. E. S. V. A. C. Het 2e elftal bleef met 31 de meerdere van B.V.C. IV en handhaafde zich daarme de aan den kop van de ranglijst; het le elftal speelde in het Burgem. Dekethpark een ofenwedstrijd tegen A C. I uit Amers foort. Met de stand 21 voor A.V C. werd den wedstrijd gestaakt; er was toer. plm. een uur gespeeld en een sneeuwstorm maak te aan de pret een einde. Voor Zaterdag is de eerste wedstrijd der tweede helft voor de adspiranten vastge steld; ze gaan n.m. op bezoek bij H.V C.. b. te Biirkhoven. Deze wedstrijd vangt te half drie aan. Het le elftal is Zondag a.s. vrij maar gaat echer mede naar Utrecht om bij de laat ste wedstrijd van Esvac II in deze compe titie aanwezig te zijn. Een gelijk spel is al voldoende om het kampioenschap te beha len, dus denk er om Esvaccers Zondag a.s. tegen E.A.C. te Utrecht aangepakt. Deze wedstrijd vangt te 12 uur aan; het geheele gezelschap reist vermoedelijk per auto-bus, vertrek elf uur. N.V. Göbel's Steenkolenhandel Torenstraat 10 Telefoon 2090 KUBAN-KOZAKKEN-KOOR TE HILVERSUM. Het vermaarde Kuban-Kozakkenkoor, di rigent Simeon Ignatieff, zal Zatedag, 22 Fe bruari, 8.30 uur in het Hof van Holland te Hilversum optreden. Het programma vermeldt o.m. de volgen de liederen: SignalMarsch van Kolotilin; „Wanika, Tanika", volkslied; „Auf dem Mutte Wolga-Flusse", volksliederenmotie- v<_n; „Der verwegene Kaufmann" van S Ignatieff; Kobsa van Dawydówsky; Mit Schnee verschüttet en Ilerzensmadchen van S. Ignatieff. KUBAN-KOZAKKEN-KOOR TE BUSSUM. Het vermaarde Kuban-Kozakken-Koor, dirigent Simeon Ignatieff, zal onder auspi ciën der N.V. Internationale Concertdirec tie Ërnst Krauss Zondag, 23 Februari, 8 uur in „Concordia" te Bussum optreden. Het programma vermeldt o.m, de volge- de liederen: Signal-Marsch van Kolotilin; „Wanika, Tanika", volkslied; „Auf dem Mutte Wolga-Flusse", volksliederenmotie- ven; „Der verwegene Kaufmann" van S. Ignatieff; Kobsé van Dawydówsky; Mit Schnee verschüttet en Herzensmadchen van S. Ignatieff. Bij de N.V. J. M. Bredée's U.M. is ter perse een nieuwen druk van Matthias Clau- dius „De Wandsbecker Bode" bewerkt door B. J. Gerritson en met een inleidend woord van Ds. J. J. Knap. Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 7 Zwart: 8 1 2 3 4 5 6 16 26 36 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 10 zwart 2,12, 13, 21, 30, 33, 39 en dam op 26. wit 22, 23, 25, 28, 32, 34, 42, 43, 45, 48. wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 5. De stand in cijfers was: zwart 18 en dam op 12. wit 29, 34, 38, 43, 44. Wit speelt 43, 39 zwart verlokkende tot 12, 17, waardoor deze een schijf zou win nen. Op 12, 17 vervolgt wit echter met 34, 30 en wint door de „Turksche slag". Goede oplossingen ontvangen van D. Staal, P. Floor, K. Janson, S. de Z., D. F. Voigt. - VAN „HUIS TEN HALVE" - ALGEMEENE VOORWAARDEN. Schriftelijke oplossingen, op de adreszijde links bovenaan het woord „Prijsvraag" ver meldende, worden aan het bureau van „De Soester", van Weedestraat No. 7, ingewacht uiterlijk tot Zaterdag I Maart a.s., des namiddags te zes uur. Als oplossers worden slechts erkend in woners der gemeente Soest of elders wo nende abonné's op ons blad. Inwoners van Soest, die nog geen abonné zijn, kunnen dus evenzeer mededingen. De ingezonden oplossingen worden ons eigendom en wij behouden ons het recht voor die te publiceeren. Als prijzen stellen wij voor de goede op lossers beschikbaar: 1 eerste prijs van VIJF GULDEN, 1 tweede prijs van TWEE GULDEN VIJFTIG CENT en 1 derde prijs van TWEE GULDEN VIJFTIG CENT. De eerste prijs wordt toegekend aan hem of haar, die de goede oplossing op de aar digste of geestigste wijze omschrijft, hetzij in proza of poëzie; de volgende prijzen wor den toegekend aan twee andere goede op lossers. Indien er meer dan drie goede oplos singen binnenkomen, wordt de eerste prijs toegekend voor de aardigste of geestigste wijze van oplossen; de tweede en derde prijs worden dan onder de andere goede oplossers verloot. In elk geval worden dus drie prijzen uitgekeerd, tenzij er onverhoopt minder dan drie goede oplossingen binnenkomen; in dèt geval worden dus slechts zóóveel prijzen toegekend als er goede oplossingen zijn ingekomen. De prijswinnaars krijgen voor hun prijs een bon. Zij kunnen voor die bon tot het daarop uitgedrukte bedrag inkoopen doen, echter uitsluitend bij die firma's, die in ons blad adverteeren. In géén geval wordt contant geld uitge keerd of toebetaald. Indien men echter voor een hooger bedrag wil koopen, dan op de bon staat uitgedrukt, kan men zelf desge- wenscht bij den winkelier wel toebetalen. De betrokken winkelier kan de bon aan ons bureau tegen contant geld inwisselen. Over deze prijsvraag wordt geen afzon derlijke correspondentie gevoerd en de be slissing van onze Redactie is voor elkeen definitief en onherroepelijk. Door het inzenden van oplossingen ver klaart men deze Algemeene Voorwaarden bekend te zijn en daarmede accoord te gaan. En nu de prijsvraag van deze maand! PRIJSVRAAG FEBRUARI 1930. Gevraagd wordt bovenstaand vierkant door twee maal knippen langs rechte lij nen zoodanig in drie stukken te verdeelen. dat die stukken, op een andere wijze we der aan elkander gelegd, een rechthoek vormen. (Ter voorkoming van misverstand wij zen wij er op, dat een rechthoek een vierhoekige figuur is, waarvan alle hoeken recht, dat wil dus zeggen 90 graden zjjn, doch waarvan het eene stel evenwijdige zijden grooter is dan het andere stel even wijdige zijden.) Dit vraagstuk op te lossen is nu niet zoo heel moeilijk. Iets lastiger wordt het, indien we te vens bepalen, dat de twee kniplijnen niet evenwijdig aan de zijden van het vierkant mogen zijn. En nog ïnoeilijker wordt de opgave, indien wij uitdrukkelijk bepalen, dat de drie stukken, waarin men het vierkant door knippen zal moeten verdeelen. moe ten zijn twee driehoeken en één onregel matige vierhoek. Het is de laatste verdeeling, die voor de oplossing in aanmerking komt. En thans maar aan het knippen. De oplossingen met de namen van de prijswinners zullen bekend gemaakt wor den in ons nummer van Woensdag 5 Maart a.s. Een borduurpatroon voor nijvere handen. Zoo op 't oog lijkt het zoo'n eenvoudig patroontje voor een borduurwerkje met een doodgewoon kruissteekje, bijvoorbeeld voor een kussensloop of overtrek, voor een sjaal, een taschje, een kleedje, ja, wat niet al. Maar er zit heel wat meer aan vast. Neen, niet aan het werk, want dat is met een kruissteekje nogal eenvouqig. Maar aan den oorsprong van dit patroon. Men beweert namelijk, dat dit een oud Engelsch patroon is, dat in Engeland bekend is als het „Raad van fortuin" of het „rad van den tijd". Er zijn zelfs boeken en artikelen over geschre ven, Volgens Eliza Calvert Hall zou het patroon van Scandinavischen oorsprong zijn. In Amerika noemt men het de „Whig"- roos. Maar hoe het dan ook zij, er zijn heel mooie effecten mee te bereiken, juist omdat het zoo eenvoudig is. Op een witte onder grond kan men ,t heele pAfctCon in één kleur borduren, bijvoorbeeld in een oud indigo blauw, Delftsch blauw, lichtblauw, rose, geel, groen, oranje, lavendel of rood. Maar er zijn ook prachtige twee-kleurcombinaties, zooals bijvoorbeeld oud indigo-blauw met oranje; zwart met oranje; lichtblauw en rose; oud indigo-blauw en rose; oud indigo blauw en rood; lavendel met rood. Men kan het op wit linnen werken, met gekleurde waschzijde, met een rand langs den kant. Een prachtig werkje voor lange winter avonden, zooals we nog heel wat krijgen, al zijn ze al aan het korten. De avonden be doel ik. En zal ik U ten slotte nog een klein mo de-nieuwtje vertellen? Het gaat over onze hoeden. Onze hoeden worden grooter. De meer „chique" modellen dan, wel te ver staan. Dat wil zeggen, de rand van voren wordt flink breed, terwijl de hoed van ach teren nauw om het hoofd en het haar sluit, zonder rand. De kleine hoedjes, die natuur lijk ook nog zijn, al zijn ze dan minder chique, laten het voorhoofd nog geheel vrij, terwijl ze van achteren laag in den hals staan en het haar geheel bedekken. LOES. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK Kaarsen. Er zijn veel meer menschen, die nog kaar sen gebruiken, dan men wel zou vermoeden in dezen tijd van electriciteit en gas. Som mige bijvoorbeeld houden uit traditie kaar sen in de kandelabres van de piano. Als die branden staan ze ook bepaald veel gezelli ger dan de electrische peertjes. Dan zijn er de kaarsengebruikers voor nachtlichtjes, lantaarns enz. Wel kunnen bovendien de kaarsen absoluut schoon laten branden, dat wil zeggen, zonder dat ze druipen. Daartoe bestrijkt men ze aan den buitenkant met schellak, een vernis die men bij den drogist kan koopen. De schellak-laag brandt name lijk langzamer dan de kaars zelf, zoodat er rondom de pit een kuiltje ontstaat, waardoor afdruipen onmogelijk wordt. Wil men de oorspronkelijke kleur van de kaars (bijvoorbeeld bij pianokaarsen) bewaren, dan gebruike men witte schellak. Wil men witte kaarsen (bijvoorbeeld om er mooie pianokaarsen van te maken) tegelijkertijd kleuren, dan neemt men oranje schellak. Kromgetrokken kaarsen legt men in de zon, om ze een weinig week te maken, waarna men ze recht kan buigen, zonder ze te bre ken. Past een kaars van onderen niet in een kandelaar, doop de onderkant dan even in heet water, om die zacht te maken en druk de kaars dan stevig in de kandelaar.

De Soester | 1930 | | pagina 5