Op Afbetaling as AP 0 -e N Huishoudster. Eerste Baarnsche Mode-Vakschool 1 Nc Rechtzaken. Kunst. Voor den Tuin. Voor de Vrouw Voor de Kinderen. Ons Kinderverhaal Advertentiën. Huisnaaister Naaimachines, Dekens enz. in huurkoop Takkenbossen te koop Naaimachines - Klokken Horloges - Goud - Zilver Brieven onder No. 88 bureau dezer Courant. Kost en Inwoning RAADT CADEAU Kerkstraat 33 - JAN EK qI (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, Tel. 15070 H. J. SMEENK EEMNES Nassaulaan 41, Baarn. Opleiding voor Examen Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. Jnsliluul voor Viool- en S>nsemblespel „Gj-eorge Hindemann" ROOKT Ongeëvenaard in kwaliteit in prijzen van 6 tot 12 cent. Sigarenfabr. „DE STER" Rozenstraat 12-14 - Bilt CU) KANTONGERECHT TE AMERS FOORT. Jakkeren ol niet. Een viertal verbalen wegens overschrij den van maximum-snelheid in de kom van boesterberg. D. B. uit Bilthoven spande de kroon xnet bO K.M. gereden hebbende, 2U(J M. in U seconde. En die leek geraakt, dat zoo iets jakkeren zou zijn. De Kanton rechter stelde wel degelijk prijs erop dat jakkeren te noemen in de kom der gemeen te, en het werd hoogtijd dit aan het ver atand te brengen van dezen chaoïieur. Z. E. A. deed dit met 25.boete. li. J. v. K. had daar ter nlaatse 5U K.M. gemaakt en kwam met 1U.vrij, evenals J. W. N. uit Amersloort, die het met 55 K.M. had gelapt, en als verontschuldiging aanvoerde, dat daar geen zijwegen op den hoofdweg uitkomen. G. K. kreeg 15.met zijn 6U K.M. vaart. Deze bood volgende verontschuldi ging aan. Meestal ontmoet de rijders het eerst het groote bord van den A.N.W.B. met den naam van gemeente- of buurt schap. Eerst een meter of 5 minstens daar achter staat in den regel het bord voor de maximum snelheid. Dit had onze man daar gemist, omdat het hier stond nog vóór het bord „boesterberg" en er zoo dicht bij, dat door dit laatste groote bord het kleine maximum bordje niet in het oog viel. Bovendien stond dit meer tusschen de boomen. Alooi geredeneerd, ma^r het bleef 15. Met de plaats van een A.N.W.B.-bord had de Kantonrechter niets te maken. Een mensch kan zich bedriegen. Ze wachtten reeds geruimen tijd op een bank in het zoelgedeelte der bevoorrechten, der getuigen. Toch was één der dames uit boest een verdachte, maar aan vrou welijke personen, al zijn het ook verdachten, is ook dit zitje toegestaan, zoo ver de ruimte het toelaat. Een gracieuze, nette indruk maakten gelaat en kleeding van verd., en het snaak- sche harlekijnsdopje, dat dit jaar de da- meshoofden zoo aantrekkelijk omsluit, wekte ook hier een opinie van overtreding, die verre afweek van het werkelijke ge ïncrimineerde feit: schoolverzuim uit ar moede. De klompjes waren stuk en bijge volg was schoolgaan niet mogelijk. Een buurjuffrouw was meegekomen om de daadzaak van stukkeiide klompjes en vijf kinderen en armoede te bevestigen. De man was los werkman en verd. verklaarde, dat hij de laatste acht weken niets had ver diend. Hoewel het hoofd van de school zich had geuit, dat hier onwil en onverschillig heid in het spel waren, bepaalden Ambte naar en Rechter zich tot een enkelen pop als boete. Uitspraken Kantongerecht. Dronkenschap: A. K., Soest 10.of 5 dagen. Met auto te snel rijden in Soest: J. F. P., Enschede 10.of 5 d. HANS BASSERMANN. De beroemde violist- Hans Bassermann zal onder auspiciën der N.V. Internatio nale Concertdirectie Ernst Krauss een reeks concerten in Nederland geven, waar van het eerste is vastgesteld op Maandag 24 Maart te Amsterdam, Concertgebouw, kleine zaal. CHINITA ULLMAN EN CARLETTO TIEBEN. Onder auspiciën der N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zullen de bekende danseres Chinita Uliman en Car- letto Thieben, solodansers van de Stedelijke Opera te Berlijn, een enkele voorstelling in ons land geven, n.1. op Woensdag 12 Maart in „Diligentia", Den Haag. Chinita Ullman en Carletto Thieben hebben niet alleen reeds Europees-elie' vermaardheid, maar zijn ook met zeer groot succes in Amerika opgetreden. De muzikale leiding van den avond is in handen van M. Momsen. ROSE WALTER NAAR NEDERLAND. De beroemde Duitsche liederen-zange res Rose Walter zal deze maand onder auspiciën der U.V. Internationale Concert directie Ernst Krauss een aantal concer ten in ons land geven. CATHARINA VAN LOKHORST EN JAAP EMNER. Onder auspiciën der N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zullen de pianiste Catharina van Lokhorst en de violist Jaap Emner Zaterdag, 15 Maart, in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een Beethoven-avond ge ven. Hoewel wij nog in de tweede helft van Februari op een paar flinke nachtvorsten zijn getracteerd, laat het zich toch aan zien, dat wij met verschillend werk in den tuin reeds vroeg kunnen beginnen. Groente- en bloemzaden hebt ge toch reeds bij een vertrouwd adres besteld? Zoo niet, doe het dan nog vlug en denk bij het uitzoeken aan de noodige afwisse- ling. Laat ik volledigheidshalve U hier nog verschillende groenten noemen, waarvan wij zoo'n goed gebruik kunnen maken: Spinazie, kropsla (bladsla), snijbiet, pos telein, worteltjes, peulen, witte en bruine capucijners, tuinboonen, sla- en snijboo- nen, prei, roode bieten, andijvie, verschil lende koolsoorten. Verder wat peterselie- en selderijzaad, sjalotten (niet als zaad), radjjs, tuinkers, rammenas en misschien waagt ge U ook aan brusselsch iof, komkommer, augurk jes, zilveruitjes. De keuze in de bloemzaden is ook al zeer uitgebreid. Daar zyn de asters, de Leeuwebekken, de eenjarige riddersporen, de zonnebloemen (groot en klein) de Oost- Indische kers, de goudsbloemen, de go- detla, de 1-jarige pholox, de nemesia, de slaapmutjes, de enkele dahlia's, de rese da en dan nog die mooie soorten, waarvan wij de bollen en knollen koopen: de lelie, gladiolus, mombretia, anemoon, ranonkel, dahlia. Is er dus iets vergeten, dan kan daar in nu nog voorzien worden. (Alg. Ned. Landbouwblad.) Voor een mooien lentemorgen. Straks, wanneer de lente er zal zijn, en het warm genoeg zal wezen om „zonder mantel" te loopen, zullen de eerste nieuwe voorjaarsjaponnetjes met trots getoond worden, blij als we zijn, dat eindelijk het mooie, nieuwe jaargetijde is aangebroken. Tot nu toe moeten we ons nog maar ver genoegen, met ze in de winkelétalages te bewonderen of op de plaatjes in kranten en modetijdschriften. En wie nog mocht zoeken naar een ideetje daarvoor, kan wel licht zijn voordeel met bijgaand modelletje doen. Het is héél eenvoudig gehouden, met als eenige garneering een geborduur- den rand langs den hals, waarin de teere voorjaarskleuren voorkomen: rose, blauw, bleekgroen en creme. De jurk zelf is licht groen. Men kan zelf den rand ontwerpen, bestaande uit vijfhoekige klimopblaadjes, geborduurd in de verschillende kleuren, of wel, men kan een geborduurden rand koopen, en er eenvoudig opzetten. Een goede stof voor dit japonnetje is wollen jersey, dat zacht en sterk is. Men kan ook een origineele rand zelf maken, door de klimopblaadjes uit stukjes stof van ver schillende kleur te knippen en met een eenvoudig steekje op een rand naaien. En bij zoo n teer voorjaarsjaponnetje, hoort dan een hoed met breeden rand, zooals we dit voorjaar vrij veel zullen zien dragen. Wat de lengte der rokken aangaat, komen nog steeds nieuwe berichten uit het mo de-centrum. Men schijnt de lengte der rok ken nu in drie verschillende klassen in te deelen. Voor sport- en wandelcostumes is de lengte nu zoo, dat de rok 35 c.M. van den grond hangt. De zoogenaamde „namiddagjaponnen" of „gekleede" japon nen zijn wat langer, en daarbij hangt de rok dus van 20 tot 25 c.M. van den grond. Bij de avondjaponnen vinden we heel veel variatie, deze zijn dikwijls nog heel lang, en van .achteren langer dan van voren. Hier is de ongelijke rand van onderen nog schering en inslag. Men ziet rokken die in punten hangen, of blad-vormige panden, of rechthoekige panden van ongelijke lengte. Voor de sport- en wandelcostumes blijft evenwel de gelijke zoom voorgeschreven. LOES. RECEPT,. Hamballetjes zijn zeer smakelijk bij het brood. Op 2 ons ham neemt men 1/2 pond gekookte aardappelen, 1/2 ons oud brood zonder korst, 1 ei, lepel boter, peper en zout. De fijn gehakte ham vermengt men met de fijngemaakte aardappelen, het ei en het in water of melk geweekte brood. Met peper en zout alles goed dooreen mengen; er kleine balletjes van maken, die men in paneermeel wentelt, en in de koekenpan in de lichtbruin gemaakte bo ter aan alle zijden bruin bakt. Een wenk op zijn tijd, voorkomt veel narigheid. Gekleurd© kousen en we zien feite lijk niets anders kan men met een gerust hart wasschen, zonder verbleeken van de kleur te vreezen, wanneer men ze een nacht laat weeken ,in een warm sopje, waarin men een paar druppels terpentijn heeft gedaan. Op elke liter zeepsop doet men een eetlepel terpentijn. Voor men gekleurde stoffen gaat was schen, is het verstandig ze een uurtje of zoo in koud water te weeken te zetten, terwijl men by dat water een flinke hand zout doet. Dat voorkomt, dat de kleuren flets worden door het wasschen. Zou de stof niettegenstaande alle voorzorg toch nog verbleekt zijn, dan kan de kleur nog teruggebracht worden doof te sponzen met gelijke deelen azijn en water. Beste meisjes en jongens, De nieuwe raadsels zijn: Met b ben ik niets aardig, Met d ben ik velen tot nut om iets in op te bergen. Met r ben ik een mooie bloem. Met 1 ben ik slim en met T ben ik een meisjesnaam. Rara wat is dat? Wat vindt men aan het einde van elk mes? Zoek de verborgen jongensnamen in de volgende zinnen: Schar, meneer, is een lekkere visch. Zet die kar elders neer, Piet. Het feest maakte een grootsche indruk. Maak door slechts één letter te ver anderen, van een lichaamsdeel een jon gensnaam, en van een ander lichaams deel een meisjesnaam. Oom Karei. DE AVONTUURLIJKE GESCHIEDE NIS VAN KONING FRIKADEL DE TWEEDE. 1. door Irene van Vliet. (Nadruk verboden Alle rechten voorbehouden). Het land, waar Koning Frikadel de Tweede regeerde, in den tijd waarin deze geschiedenis speelt, ligt niet eens zoo heel ver hiervandaan. Het was een mooi land en alle burgers waren tevreden, want Ko ning Frikadel de Tweede was een goed In het faillissement van G. MAASSEN alhier is de uitdeelingslijst ter Griffie der Rechtbank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amersfoort gedepo neerd, alwaar zij ter kostelooze inzage ligt. De Curator, Mr. F. C. TERLINGEN. vraagt nog eenige nette naaihuizen. Brieven onder No. 1079, aan het Bureau van dit Blad. Juffrouw, P. G., 36 jaar, zoekt plaat sing als Uitstekende referenties. Tijdelijk adres: Plasweg 6, Soest. P" Door betrouwbare Firma wor den alleen PRIMA MERKEN gegeven Geheimh. verzekerd. Br. onder No. 44 Bur. v. dit Blad partij drooge EIKEN TAKKENBOSSEN. Brieven onder No. 1077, aan het Bureau van dit Blad. Geheimhouding verzekerd. GEZOCHT voor jongen van 14 jaar, Lyceum te Baarn bezoekende Bij voor keur l ij Indische familie, waar kinderen van denzelfden leeftijd zijn. Brieven met prijsopgave onder letter V. G., aan het Bureau van dit Blad. van onze „SPIEGEL" WRIJFWAS- ARTIKELEN, die het juiste aantal knikkers dat zich in een verzegelde flesch in onze Etalage bevindt, geven wij een Origineel Schilderstuk in Gouden Lijst welke eveneens in onze Etalage te bezichtigen is. vorst, die bijna eiken dag naar de stad i ging om te regeeren. Konig Frikadel was erg rijk. Hij had voor eiken dag een ander pak en eiken morgen en middag trok hij nieuwe schoe nen aan. Zijn daagsehe kroon was met honderd robijnen bezet en was van zwaar zilver, terwijl zijn Zondagsche van het zuiverste goud was, met wel tweehonderd diamanten erin. Ofschoon de Koning nog slechts drie-en-twintig haren had, die hij in een scheiding droeg (drie links, en twin tig rechts) had hij een gouden kam, met zeven-en-tachtig tanden erin. En daarmee werden eiken dag de drie en twintig haren gekamd door den hofkapper, die zoo voor naam was, dat hij steeds voor zichzelf den hoed afnam, wanneer hij zich in den spiegel bekeek. Verder sliep de Koning in een bed met niet anders dan zijden dekens en lakens, met goud geborduurd. Zelfs het kanariepietje van den koning had een kootje van echt goud, met zilveren drinkbakje en zaadbakje. Ik hoef jullie natuuurlijk niet te vertellen, dat dit kana riepietje een zuiver stemmetje had. Aan al de 3<55 pakken van den koning zaten gou den knoopen, en één keer in de vier jaar, als het een schrikkeljaar was, droeg de koning op den negen-en-twintigsten Fe bruari een pak met diamanten knoopen, met zijn Zondagschen kroon op het hoofd. Zoooals gezegd, was Koning Frikadel de Tweede een goed vorst Hij was erg vriendelijk en heelemaal niet karig of zui nig, behalve op één uing: data waren zijn drie en twintig haren. Nu dat was wel een beetje te begrijpen. Als je er nog maar zoo weinig hebt, ben je er natuurlijk heel zuinig op. Vooral als je een koning bent. Eiken morgen werden de drie en twintig grijze haartjes op den gladden bol van ko ning Frikadel stuk voor stuk gewasschen in rozenwater, daarna één voor één afge droogd en met kostelijke haarolie inge wreven, opdat de scheiding van den koning netjes zou blijven zitten, namelijk drie ha ren links, en twintig rechts. Dat was nu al twintig jaren lang zoo gegaan, dag in dag uit. En als de hovelingen den koning dan zagen, vleiden ze hem en zeiden: „O, Majesteit, wat zit Uw haar weer prachtig vandaag," of wel „O, Majesteit, Uw haar wordt eiken dag mooier!" Dan lachte de koning verheugd en keek in den spiegel, om te zien, of alles nog goed zat. Maar op zekeren dag, gebeurde er iets. De klok van het paleis (met gouden wij zers) haad juist acht geslagen, en de kok- ning had net even zijn groote teen buiten het bed gestoken, om te voelen of het erg koud was dien morgen, toen er aan de deur van zijn slaapkamer geklopt werd. „is er brand?", riep de koning een beetje boos, omdat hij zoo vroeg gestoord werd. „Nee, Majesteit", zei de stem van den Eersten Minister achter de deur, „het is een telegram uit Margarinia, van Koning Pimpo." „Zoo," bromde de koning, „schuif maar onder de deur, dan vind ik het wel." Daar na sprong de koning even uit bed, liep op zijn bloote voeten naar de deur, pakte het telegram op en sprong daarna weer met één sprong in het bed met de zijden de kens." Sapperloot!", riep hij uit," Koning Pimpo komt op bezoek! Vlug, haal den kapper, mijn haren moeten extra gekamd worden, want Koning Pimpo kan dadelijk hier zijn!" De Eerste Minister snelde heen, om den voornamen kapper te halen. (Wordt vervolgd). Een knorrige oude heer bezocht eens geheet onverwacht een van zijn achterne ven en bleef, ook ongenood, veertien da gen logeeren. Op een morgen kwam zijn kleine achternichtje naar hem toe, en vroeg: „Oom, bent U een menscheneter De oude heer keek raar op en vroeg: „Welnee, natuurlijk niet, hoe kom je daar bij „O, ik dacht het maar zoo, omdat mammie zei, dat U altijd op uw familie leden teert!" U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comforlabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keuze His Master's Voice Platen en andere merken. geheel ingericht voor alle voorkomende Auto transporten voor Binnen- en Buitenland. Berging vcor Inbotdels. TELEFOON is doorverbonden des avonds ra 8 uur met Laren (N.H.) ■somvi (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te leeren vervaardigen. I Koekkoekslraal 51 Hilversum I BUI AD' UIT UIT HE'

De Soester | 1930 | | pagina 2