Plaatselijk Nieuws. ling heeft gelegen en ook niet is overeenge komen. Conform voorstel van B. en W. beslo ten. 18. Behandeling van een schrijver van P. Hornsveld inhoudende bezwaren tegen het maken van een rijwielpad vanaf de Bos straat langs de spoorlijn Utrecht-Baarn tot de Paltz. De heer Busch wil het pad wel aanleggen, doch tijdelijk buiten gebruik stellen en al leen dan openstellen als de heer Insinger het rijwielpad over zijn terreinen zou af sluiten. Spr. voelt veel voor de bezwaren van den heer Hornsveld en van den Heer van der Kuilen (Hotel Bosch en Duin), die door omlegging en openstelling van het pad groote schade zullen hebben, indien alle fietsers direct bij de Bosstraat links af gaan langs het nieuw Pompstation van de Waterleiding. Wethouder Endendijk wil dan maar lie ver het pad niet afwerken; als men het ge heel afwerkt is sluiting kinderachtig en daarenboven duur, daar men bij openstel ling dan toch het wegdek weer moet ver nieuwen. Het voorstel Busch om het pad af te miaken en tijdelijk te sluiten en eerst dan open te stellen als de Heer Insinger zijn pad afsluit, wordt verworpen met slechts den stem van de vooorsteller vóór en 12 tegen. Conform voorstel van B. en W. wordt be sloten. 19. Vooorstel van B. en W. terzake grondruiling van den heer E. H. D. Insin ger te Baarn (beginselbesluit). De heer Gasille vindt het heel logisch, dat de heer Insinger het leggen van een servituut in de gegeven omstandigheden heeft afgewezen. Hij wil echter, dat B. en W. aan den Heer Insinger vragen om toe stemming langs zijn weg naar school te gaan. uitsluitend voor de kinderen van de bewoners, die anders wel 5 K.M. om moe ten loopen. Voor de bewoners zelfs vraagt spr. het nog niet eens, doch alleen maar voor de kinderen. Wethouder Endendijk deelt mede, dat de Heer Insinger geen belofte wil doen, die hem toch ook moreel zou binden net als een servituut. De omstandigheden, waar onder de kwesties met Dorrestein maken den Heer Insinger zeer voorzichtig; Dor restein toch weigert zelfs wandelkaarten voor huurders aan te vragen, die hij ge heel gratis kan krijgen. Door verwerping van dit voorstel kan men de zaak voor elk een alleen maar slechter maken en nooit beter, wij dupeeren dan eenigen, maar hel pen heelemaal niemand en stemmen den Heer Insinger daarenboven nog onwel willend, zoodat men later van hem moeilij ker wat gedaan zal kunnen krijgen. De Heer Gasille wil iprobeeren deze wegkwestie voor schoolkinderen geheel los te houden van den ruil en de rechten van den Heer Insinger op dat, punt te eer biedigen. De heer Grootewal meent, dat als wij het voorstel accepteeren, dat gunstiger is dan afwijzen. De heer Insinger zal toch ook wel de zedelijke verplichting voelen om schoolkindern geen 5 K.M. te laten omloopen. De heer Busch wijst op de kwestie Blom en heeft er geen bezwaar tegen, als in de overeenkomst uitdrukkelijk maat regelen worden getroffen tegen stroopers. Veel vertrouwen in de zedelijke verplich- tnigen heeft spr. echter niet, als het over rechtskwesties gaat. Wethouder Endendijk zegt, dat de grondruiling in het Gemeentebelang is en dat men door voor te stemmen de men- schen aan de Wieksloot bevoordeeld. Als men het voorstel verwerpt, is men precies even ver als thans, nu de heer Insingei ook zijn rechten heeft. Mevr. Landweer de Visser merkt op dat als het voorstel wordt verworpen de onaangename toestand precies dezelfde blijft als thans en dat men door aanne ming de mogelijkheid tot verbetering schept. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen met 7 tegen 5 stemmen Tegen stemden de heeren Busch, var. Klooster, Pronk, Hilhorst en Gasille. De heer Grootewal had zich voor de stemming verwijderd. 20. Vaststelling van besluiten: a. tot verhuur van Gemeente-eigendom men; b. tot in schenking aanvaarden van strooken grond; c. tot ruiling van grond. Behoudens de reeds in ons vorig num mer vermelde voorstellen, stellen B. en W. nog voor een vijftal nummers van perceelen niet in het openbaar te verhu ren, omdat die daarvoor niet in aanmer king komen. De Burgemeester deelt mede, dat van Leeuwen aan de Verlengde Postweg in middels zijn titel heeft getoond, waarbij gebleken is dat zijn eigendom onbezwaard is, zoodat ook dit voorstel kan doorgaan De Heer Couturier wil de Batenburg laan wel van 12 op 15 Meter breedtt brengen, als hij die 3 Meter van achtei aan zijn erf er bij krijgt, waartoe spr. thans het voorstel doet. De heer Busch wil deze nieuwe zaken, evenals de Heer Doorman eerst wel eens bezien. De kaarten komen op tafel en beide Heeren vereenigen zich met de voorstellen. De Burgemeester deelt naar aanleiding van een ontvangen schrijven van Gedep. Staten mede, dat de grondruiling met den Heer Scheffer bezwaren ontmoet. Ged. St. verzoeken om ten aanzien van de stichting van een woonhuis op niet minder dan 5 M. afstand een erfdienstbaarheid te vestigen, doch spr. ziet de mogelijkheid daartoe niet in, daar er steeds een heerschend en lijdend erf moet zijn. Hij verzoekt machtiging om de mogelijkheid van een erfdienstbaarheid nog nader te onderzoeken en deze eventu- eele wijziging aan te brengen, wat de Raad goedkeurt. Hierna komt aan de orde punt I van de aanvullingsagenda, luidende: Crediet-aanvrage van Burgemeester en Wethouders voor het plaatsen van een 6- tal pompen in de weilanden nabij den Noor- derweg. De Burgemeester wil dit punt voorloopig van de agenda afvoeren op advies van de financieele Commissie en dan in handen stellen van de Commissie voor Openbare Werken. Aldus wordt besloten. De heer Gasille, die voor dit agenda punt een mon ster water ter vergadering had medege bracht, borg dit weer zorgvuldig op, om voor de volgende vergadering te dienen. Thans stelt de Burgemeester aan de orde: 9. Behandeling van het voorstel van B. en W. inzake verbouw van het Raadhuis met credietaanvrage. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Wij gevoelen ons genoodzaakt andermaal bij uwen Raad te komen met voorstellen betrekkelijk dén verbouw van het Raad huis. Bij Uw besluit van 18 September 1929, werden wij na wijziging van onze oorspron kelijke voorstellen tot eenige verbouwing gemachtigd, hoewel wij aanvankelijk meenden, dat Uwe beslissing omtrent de wijze van verbouwing in het belang van de diensten was te aanvaarden, kon deze ons thans mede tengevolge van eenige intus- schen gewijzigde omstandigheden niet be vredigen. De ruimten, welke na de verbou wing ter beschikking zullen komen, geven geen oplossing aan de bezwaren, welke steeds gevoeld worden n.1. het gemis van eenige vertrekken voor het houden van vergaderingen, zittingen van andere dien sten, het hebben van een wachtkaamer, buiten de noodzakelijkheid om voor Uwen Raad en Uwe commissie steeds vrije ka mers beschikbaar te hebben voor het be- studeeren van Raads en andere stukken. Het resultaat, dat wordt verkregen door aan Uw besluit van 18 September 1929 uit voering te geven, kunnen wij U als volgt illustreeren. Het bij de Afd. Bevolking in gebruik zijnde kantoor zal dienstbaar gemaakt worden tot bode-kamer en kantoor voor den Gemeente-Ontvanger. Het lokaal der 3e Afd. zal bestemd wor den voor administratie Burgerlijk Armbe stuur, belastingen e.a. De Afd. Financiën wordt bevolking. De bode-kamer met nevenlokaal zou tot één kantoor vereenigd worden voor de re gistratuur en type-kamer. De vroegere wethouderskamer met het tegenwoordige kantoor van den gem. ont vanger wordt voor de Afd. Politie be stemd. De kantoren van Openbare Werken krij gen de bestemming voor kantoor Finan ciën en kantoor le Afd. De Commissiekamer blijft. De kamer thans in gebruik door le Afd. blijft dan beschikbaar voor de Wethouders. U zult ons moeten toegeven, dat door op deze wijze het Raadhuis te verbouwen, aan het doel dier verbouwing niet wordt beantwoord. De toestand, dat de kamer van den burgemeester in sommige gevallen voor ontvangst van vergaderingen moet afgestaan, dat de heeren Verificateurs voor hunne controle-werkzaamheden over geen vrije kamer beschikken, dat de commissie kamer gebruikt moet worden voor alle mo gelijke andere doeleinden dan waarvoor zij bestemd is, dat de Raadzaal een toevluchts oord blijft, dat de Rijks-Ontvanger zitting moet houden op een der kantoren, dat de ambtenaar van den Raad van Arbeid in tegenwoordigheid van den gemeente-bode in de bode-kamer het publiek moet te woord staan, dat de bode-kamer als zijnde de eeni ge beschikbare ruimte als wachtkamer moet dienst doen, blijft voor de toekomst bestendigd. Het gevolg van een en ander is dat wij noodgedwongen hebben "moeten uitzien naar een andere oplossing. Wij kunnen hier in alleen slagen wanneer zou worden over gegaan tot het bouwen van een afzonder lijk politiebureau of tot opheffing van de conciërgewoning, waardoor in beide geval len ruimten beschikbaar komen. Tot het bouwen van een nieuw politie bureau meenen wij om reden van al te groote kosten voorshands niet te moeten overgaan, doch tot opheffing van de con ciërgewoning en de verbouwing daarvan tot kamers voor den burgemeester, den se cretaris en de wethouders achten wij ons genoodzaakt U voorstellen te doen onder overlegging van de plannen van verbou wing en inrichting, alsmede van de kos tenberekening opgemaakt door den Direc teur van Openbare Werken. De kosten van inrichting en verbouwing worden blijkens het rapport van den Direc teur van Openbare Werken geraamd als volgt: verbouwingskosten 3050. meubilair 1600. gasinstallatie 1000. voorziening archiefruimten 350. Transport 6000. te verhoogen met het reeds in Uwe ver gadering van 18 September 1929 verleen de crediet voor inrichting van het kantoor voor den gemeente-ontvanger met 1000. alsmede voor diverse andere werken 650.— Totaal crediet 7650. Wij verzoeken Uwen Raad dit bedrag wel voor ons beschikbaar te willen stellen door vaststelling van het hiernevens ge voegde besluit tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1930. Wanneer deze U voorgestelde verbou wingsplannen zullen zijn uitgevoerd, wordt het voordeel verkregen dat de bestaande kamers en kantoren onveranderd blijven en dat de commissiekamer ingericht kan wor den voor Uwe leden en Uwe commissiën, dat de kleine kamer boven beschikbaar blijft voor tijdelijke administratiën als con trole verificatiebureau e.d., dat de rijks-ont vanger en de Raad van Arbeid gebruik maken van het vertrek naast de bode-ka mer, en dat de kameer van den Burgemees ter beschikbaar blijft voor ontvangkamer, trouwkamer 2e en 3e klasse, en vergade ringen als van het Burgelijk Armbestuur e.a. terwijl de kamer van den Secretaris zal worden bestemd voor de registratuur en de typekamer. Voor de huisvesting van den concierge- bode, die zooals U bekend is, recht heeft op vrij wonen, zal naar een andere woning moeten worden uitgezien, terwijl tevens een regeling zal moeten worden getroffen in verband met aan dien ambtenaar verleende emolumenten als vrij vuur en licht. Wij vermeenen voorloopig met een crediet van 500.te kunnen volstaan en vragen U hierbij machtiging deze aangelegenheid te regelen en U t.z.t. van deze verslag te doen onder aanbieding van eventueel door U vast te stellen ontwerp-besluiten. Wij bevelen dit voorstel ten zeersté voor een gunstige beslissing bij Uwen Raad aan. Zooals gezegd is dit punt in de pauze reeds in Comité-Generaal behandeld, zoo dat thans niemand meer daarover het woord vraagt. De Heer Busch verzoekt echter stem ming, waarna het voorstel van B. en W. met 9 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Busch, van Klooster, Pronk en Hilhorst. Hierna kwam aan de orde de Rondvraag. De Heer de Bruyn vraagt wanneer de schutting voor het perceel van den heer Schmit aan de van Weedestraat nu einde lijk verwijderd wordt. De Burgemeester heeft zeer zeker maat regelen getroffen, doch heeft even afge wacht en nog altijd gehoopt dat de zaak zou kunnen worden opgelost. Nu dit ech ter niet is gebeurd, zal spr. maar eens zien, hoe nu moet worden opgetreden. Stemmen uit den Raad: „Dan moet U het gauw doen, w&nt anders zou die schutting wel eens in brand kunnen vlie gen. Dat lijkt thans niet heelemaal zoo onmogelijk Voorts vraagt de Heer de Bruyn of de kwestie van het storten van gelden voor de waterleiding en de terugbetaling van die bedragen nu eens eindelijk in orde komt en dringt voorts aan op een artikel in de politieverordening waarbij melkver- koop op Zondag geheel wordt verboden. De Burgemeester zegt, dat bij het'laat ste te pas komt het nieuwe winkelbesluit en dat de kwestie der waterleiding in on derzoek is. Wethouder Endendijk omschrijft dat laatste en merkt op dat de kwestie zeer moeilijk is. Het bezit van de buizen is in de concessie verdisconteerd in de prijs bij overnamen door de Gemeente, doch spr. geeft er niet veel voor'daar wij toch nimpier zullen gaan overnemen en een plaatselijke waterleiding zullen gaan ma ken, waar de ontwikkeling juist in de rich ting van Provinciaal of Groepsverband wijst. Bij het einde van de concessie zouden de buizen gratis overgaan aan de Ge meente. De eenige manier om de zaak op te lossen zou zijn de concessie te wij zigen of wel de bewuste bewoners, die voor buizen aanleg hebben betaald, water te leveren, tegen1 gereduceerde prijs. De Heer Busch heeft in October 1929 ook al de verzekering gehad dat de zaak in onderzoek wasde toen benoemde com missie van onderzoek heeft toen gewacht om de goede verstandhouding tusschen B. en VV. en de Arnhemsche Waterlei ding Maatschappij niet te verstoren. Hij wil echter niet langer wachten en thans sterken invloed uitoefenen, door direct te schrijven, waarmede de Heer Casilie het volkomen eens is. Mevr. Landweer de Visser wijst er op, dat aan de Nieuwerhoekstraat een week geleden hoppen vuil en onkruid bij elkaar zijn geharkt, doch niet zijn weggehaald, wat ontsierend is en dubbel werk geeft, daar het meeste thans weer verspreid is. Wethouder Koenders laat de hoopen altijd gelijk weghalen in de geheele Ge meente. Door de vele wegenaanleg zijn de auto's bijna steeds in gebruik, doch spr. zegt toe met de weghaling spoed te zullen maken en de zaak nog eens te zullen be spreken. De Heer Grootewal vraagt of het verde re deel van de Kampweg nu ook bestraat wordt, of althans wordt opgeknapt en ge lijk gemaakt, nu de eerste 200 Meter ver nieuwd is. Wethouder Koenders zegt, dat de Kampweg tot aan ,de van Maarenstraat ge heel vernieuwd is Verder bestraten gaat niet maar de weg verder wat .ophalen en de gaten dichten kan wel. De Heer Doorman meent, dat thans bij de groote droogte sproeiing beter op zijn plaats is, dan straks in den Zomer als het toch niets geeft. Wethouder Koenders zal dit bespreken in de commissie. De Heer Busch roept vele punten aan. Als het electrische net op Hees wordt aangelegd, kan er best aan het einde van den Koudhoornweg een paal geplaatst worden, waardoor dan ook de vier omwo nenden aansluiting kunnen krijgen. De schutting voor het perceel van den Heer Schmit moet nu maar eens eindelijk grondig worden opgeruimd. Men "moet on verwijld proces-verbaal opmaken en de boel dan maar omzagen, zooals men al meer (heeft gedaan. Dat is veel beter dan te .wachten tot het ding misschien eens in brand vliegt, wat maar \veer noodelooze moeilijkheden geeft. Voorts vraagt spr. waarom vroeger aan personen die langs de spoorlijn wilden bouwen geweigerd is toe rte staan daken van riet 'te maken, terwijl aan het raads lid de Bruyn is toegestaan, ter plaatse wel ,een schuur piet een rieten dak te zetten. Spoedig bleek, dat eigenlijk "niemand precies .wist of deze rieten daken verbo den 'waren, en zoo ja, waarom. De kwestie zal echter nader worden onderzocht. Voorts vraagt spr. wat men nu eigen lijk Piet den Batenburglaan gaat doen; daar zijn een heeleboel planken gebracht en Veel menschen aan den arbeid. Is dat alleen lom een parkeerterrein te maken, dan windt spr. dat overdreven, daar er dan gander straten zijn, die veel meer in aanmerking komen om te worden verbe terd, jen men toch niet alleen de belan gen van den Heer Couturier behoeft te dienen. Wethouder Kienders •zegt dat daar komt een parkeerterrein inert; banken voor het publiek en bosschages. Op voorstel van den Inspecteur van Politie moet het ver keer ,daar dan rechts aanhouden. De aan leg van een en ander is verwerkt in de kostenberekening van toenmaals. Verder merkt de Heer Busch nog op, dat de verkeerspijlen (op de wegen zeer onoordeelkundig ;zijn aangebracht en veel meer verwarring in het verkeer zullen stichten, dan dat zullen regelen. Hij vraagt wie (die pijlen heeft laten schilderen, de politie, ;of Openbare Werken? Ten (olotte vraagt spr. of het aan B. en W. bekend is, dat de hulpkeurmeester die in dienst van de Gemeente is en con trole moet uitoefenen, boekhoudwerk ver richt voor de slagersvereeniging en daar bij in dienst van die vereeniging is tegen een jaarlijks salaris van f500.—. Spr. vindt dit niet te pas komen en hij weet dat verschillende slagers daar al bezwa ren tegen hebben geopperd,, ja br is zelfs al gezegd: „als de knecht den baas controlerd hebben we nooit geen last". De burgemeester zegt, dat hem van een en ander niets is bekend en Wethouder Endendijk onderschrijft dit met de opmer king, dat de verdachtmaking van den heer Busch totaal onjuist is, dat daar niets van aan is en dat de heer Drost nimmer 500. heeft ontvangen, waarop de heer Busch antwoord, dat hij wel wil aannemen dat dit dan zijn oorzaak vindt in de gevoerde actie, wat wethouder Endendijk weer ont kent. De heer Busch noodigt de commis- sarissen-Raadslenden der N. V. Centrale Slachtplaats uit, ook eens wat te zeggen, waarop de heer van Klooster mededeelt dat dit feit ook de aandacht heeft getrok ken van Commissarissen en deze tegen die wijze van handelen ook zeer gekant zijn. De heer van Doorne zegt dat het slechts een heel kleinen arbeid betreft, waartoe de hulpkeurmeester krachtens zijn positie zeer goed in de gelegenheid is. De heer Busch heeft van de Commissa ris gehoord, dat de hulpkeurmeester wel voor dat werk wordt betaald. Wethouder Endendijk ontkent dit wel, maar de klacht is klaarblijkelijk juist. Hij vindt het een fraaie geschiedenis en B. en W. doen maar net of ze niets weten. Waar het nieuwe badhuis blijft. De Burgemeester antwoordt dat er nog geen goedkeuring van Gedep. Staten is ge komen. De Burgemeester vraagt dan den heer Busch of hij nog meer te vragen heeft. De heer Busch „mij dunkt dat U het er voorloopig mee doen kunt." Hierna sluit de voorzitter met een nijdi- gen tik de vergadering. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). AANBESTEDING. Door den architect J. Pilot werd namens zijn principaal de heer C. A. de Boer te Utrecht aanbesteed het bouwen van twee winkelhuizen op een terrein aan de Buchen- laan: Inschrijvers de H.H.: B. Nyborg 12797. G. J. Bosboom 11800. J. Mep 11111. W. Hilhorst 10990. Dorresteijn en Rademaker 10967. Jac. Kareisen en G. Rademaker 10885. Aan de laagste inschrijver werd het werk gegeven. MAATSCHAPPIJ TOT NUT v.h. AL GEMEEN. Voor leden in introducé's trad in Religie en Kunst als spr. op Mr. J. G. Salm te Amsterdam met het onderwerp: „Zon, Maan en Sterren". Voorop stelt spr. dat de Sterrenkunde bij den leek in een kwa den reuk staat; zij werd in de oudheid al leen beroepen aan den priester. Velen vinden haar een griezelige wetenschap, n.1. de astrologie, welke tot in de 17e eeuw een belangrijke rol speelde, en nu wederom opduikt. In 1608 toen de verrekijker werd uitgevonden, en door Gallilei in 1609 een kijker werd gedemonstreerd van 1 M. lang met 4 c.M. middellijn voor de lenz, is door de techniek thans een kijker samengesteld van 25 M. lengte met 1 Meter middellijn, waarbij de fotografie mede werkt om den sterrenhemel te projecteeren en te bestu- deeren. Sterrenkunde is de oudste wetenschap, en wordt eerst begrepen wanneer men alle zelf gedachte voorstelling op zijde zet. Waar men voorheen aan twijfelde, staat thans vast, dat de aarde rond is, de damp kring slechts een dun laagje er omheen, zoodat er op 100 K.M. afstand van de aarde luchtledigheid is, waar het bovenmatig koud is, n.1. 500 „Fharenheit onder 0". De zon, het belangrijkste hemellichaam is van ons verwijderd de afstand die een sneltrein welke 250 jaar aan een stuk voortrolt, waar voor een kaartje 3e kl. zou kosten 4 Mill. gulden. Van die zon zou men 1 millioen aardbollen kunnen maken, als onze aarde, en van het overschot nog 300.000 erbij. De aarde draait om de zon met een snelheid van 30 K.M. in een seconde. De planeten volgen dezelfde richting om de zon, het zonnestelsel beschijnt de sterren. De maan. de dochter der aarde, is van ons verwijderd 24 jaars loopen van 8 uur per dag. Zij is 80 maal kleiner dan de aarde, en loopt om haar heen in den tijd van 1 maand. Van de planeten, dinaalsterren zijn er 5 met zon en maan mede 7, waarna de namen der dagen der week zijn afgeleid, n.1. Zon, Maan, Mars, Mercurius, Jupiter, Venus en Satur- nus, dus een heidensche aanduiding. De buitenste planeet staat 30 maal verder van de zon dan onze aarde, de geheele afstand door het zonnestelsel is 15000 jaar. Als het zonnestelsel gelegd kon worden op 5000 bunder, dan was de grootste der aarde daarop gelijk aan een dubbeltje. Sedert 1838 is het mogelijk geworden, de afstand der sterren te meten door lichtjaren, daar men weet dat het licht 7 maal sneller gaat dan de aarde draait in een seconde. Het licht van de dichtsbijzijnde ster heeft 4 licht jaren noodig aleer het op aarde zichtbaar wordt, van Sirius 8 jaar van de Poolster 104 jaar. Men heeft na gegaan dat er een milliard sterren zijn en van af de dichtsbij zijnde bij de aarde, zou men de laatste niet kunnen zien. Na deze prettige causerie werd een en ander verduidelijkt door licht beelden. TIJDREDE. Op Woensdag 16 April hoopt Prof. G. Wisse van Apeldoorn te Soestrjk in de Chr. Geref. Kerk zijn tijdredo te houden over de Russische Godsdienstvervolging. De toegang zal vrij zijn. Zie voor nadere bijzonderheden de in dit blad voorkomende advertentie. GESLAAGD. Onze Plaatsgenoote Mej. G. G. Janssen v. Raay behaalde het Doctoraal Rechts wetenschappen. OP BEZOEK BIJ, EN OP STAP MET O.W. Op bezoek. Vriendelijk uitgenoodigd door den heer directeur van O.W. en Bouw- en Woning toezicht hebben wij een bezoek gebracht aan de nieuwe behuizing van dezen tak van dienst aan de L. Brinkweg, en het kan direct geconstateerd worden, zij is er zeer op vooruit gegaan. Was voorheen op het Raadhuis alles verspreidt en op en in el kander gedrongen, nu heeft elke afd. een flinke gelegenheid, èn voor 't publiek èn voor den arbeid die verricht moet worden, en nu veel beter behartigd kan en zal wor den. De directeur ontving ons op zijn bu reau, een flinke localiteit, dat zonder luxe, degelijk is ingericht, voldoende het daglicht toe laat, terwijl deze ambtenaar tevens het oog heeft op de werf, waar het onderhoori- ge personeel af en aan loopt. Naast zijn bureau is dat van den opzich- ter-teekenaar belast met de wegenaanleg, zoodat alles wat op dien tak van dienst betrekking heeft, direct bij de hand is. De opzichter heeft uitzicht op magazijn en werkplaats, zoodat zijn personeel al tijd vlak bij de hand is. Verder is nog in het gebouw ondergebracht de afd. kadaster tegelijk B.W., de teekenkamer en de ad ministratie, waar ieder die een der ambte naren verlangt te spreken zich laat aan dienen. Tenslotte is er nog een kamer voor die commissie met de Wethouder als voor zitter. Alles dus goed in elkaar gezet, en is daardoor vermeden het onnoodige heen en weer geloop wat tijd en geld vraagt. Langs het geheele gebouw loopt één uit-, en ingang, zoodat alles gemakkelijk gecon troleerd kan worden. Aan de overzijde van het gebouw be vindt zich de garage voor 5 auto's en 2 brandweerauto's, het benzine reservoir voor 4000 L. met aftapkraan tot op de halve Liter; de schilder- en timmermanswerk plaats, het magazijn waarvan een gedeelte is benut, voor het maken van rioolbuizen in eigen beheer, een opslagplaats voor ma terieel als wagens, kipsporen, e.d., terwijl zich tevens op het terrein bevindt de kwee- kerij der gemeente. Mqch ben eventueele uitbreiding der Qem. Gasfabriek, of het in eigen beheer nemen der Gem. Reiniging, is ook daar plaats voor. Verder loopt langs een der loodsen een tegelvloer, waar dq brandslangen na gebruik worden gereinigd, om daarna de droogtoren dié er vlak naast staat te worden opgehangen. Ruim 700 M. kan tegelijk gedroogd worden in 4 dagen, voorheen duurde dit in de kerktoren 14 dagen. Alles bijeen dus een goede verbete ring, alleen ontbreekt nog een ambtenaar die dag en nacht op het terrein toezicht houdt en daar dan ook woond, de woning is er wel, maar de ambtenaar nog niet. Na vervolgens afscheid genomen van den directeur zijn wij Op sfap gegaan met den opzichter-teekeriaar over de wegen, en de Koninginnelaan (gezel lig pratende) over een afstand van 1600 Meter loopende afgelegd. Reeds bij Nieu- werhoek valt de verbetering waar te ne men, daar dit gedeelte der laan tot een de Lange Bergstraat reeds overzien kan worden. Het wegdek heeft e en breedte van worden. Het wegdek heeft een breedte van 5 M. Daarnaast is een wielrijderspad van 1.25 M., een wandelpad van 2.25 M. dys voldoende ruimte voor een druk verkeer. Als dit werrk geheel gereed is, zal voor zeker menigeen trots op die laan zijn (die zich door de welwillendheid van den heer Beckeringh) door ruiling van grond aan sluit aan de Utr. weg, dwars 'door het nu bestaande bosch. Langs de geheele laan komt een boomaanplanting waarvoor de tuinarchitect, den heer Joh. Kraaijenbrink Jr. zorg draagt. Hier is gebroken met het oude syptiem, allemaal dezelfde soort hoo rnen op dezelfde afstand als soldaten naast elkander, maar is daar variatie in aange bracht door op ongelijke afstanden ver schillende soorten boomen te planten. Wij zagen o.a. Amerikaansche eiken, berken, roode meidoorn, zilver populier, kastan jes, lijsterbessen, accacia's e.a. terwijl het typisch doorzicht op de spitse toren der R.K. Maria Onbevl. Ontv. Kerk be houden blijft ook in deze laan. Volgende week heeft hier de boomplantdag plaats op 15-14-30 door de leerlingen der onder scheidene scholen. Na de rondwandeilng, waarbij de meest welwillende inlichtingen werden verstrekt en waarbij nog valt op te merken dat alle jonge boromen door ijzergaas zijn be schermd, hebben wij nog een kijkje ge nomen in de Verl. Talmalaan, die een zeer goed figuur maakt door haar kruisver bandbestrating en in de Bosstraat die door haar verharding ook eveneens zeer goed verbeterd is. Uit alles blijkt dat het corps ambtenaren van dezen dienst en van O. W. in 't algemeen voor haar taak be rekend is. Het wegenplan is bij haar in goede handen. COMPETITIE DAMMEN. Hieronder vogt de eindstand der le klasse competitie U. P. D. B. gesp. gew. gel. verl. pnt. O. G. I 8 7 0 1 14 U. D. G. II 8 4 0 4 8 SOEST I 8 3 2 3 8 O. K. K. I 8 3 1 4 7 A. D. V. I 8 1 1 6 3 Mei bovenstaand resultaat heeft/ S'vst Met bovenstaand resultaat heeft Soest bewezen in de eerste klasse, waarin zij dit jaar voor het eerst weder ïitkwam, volkomen op haar plaats te zijn. Geregelde oefening, gepaard aan een goede clubgeest, waren wel de belang- rijste factoren, welke tot dit resultaat hebben geleid. GEVONDEN VOORWERPEN. Overhemd. Boodschappentasch. Handschoen. Portemonnaie met inhoud. Insigne. Nieuw Jongensrijwiel. Schooletui. Vulpen. Dameshandschoen. Oliekleed. Aan komen loopen een kip.

De Soester | 1930 | | pagina 2