2e BLAD Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Predikbeurten. Burgelijke Stand Het Valutahuis A. J. C. MOOY Sport. G. v. d. MEER Jr. g Voor de Vrouw Rechtzaken. Voor de Kinderen. Dames Confectie en naar maart Kbrtegracht Amersfoort. behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 26 APRIL 1930, Ho. 33 FEESTAVOND. Naar wij vernemen organiseert de ver- eeniging E.S.V.A.C. Maandag 28 April a.s. ren soirée-amusant in Hótel „de Gouden Ploeg" tot sluiting van het seizoen. Deze feestavond wordt gehouden voor le den, donateurs en genoodigden. CHRIST. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: Ds. W. Bijleveld van Haarlem. STOFVERVEN. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer herinneren wij onze lezers aan de demonstratie van Dr. Fr. Schoen- leld's Stofverven, welke gehouden wordt in Hotel de Ia Promenade te Baarn, op 1, 2 en 3 Mei a.s. Gratis demonstratie en gratis onderricht, terwijl stoffen en zijde mogen worden me degebracht om bewerkt te worden. De afdeeling Baarn en Omstreken van de Ncderl. Vereeniging van huisvrouwen be veelt het bezoek aan deze demonstratie mede aan. GEVONDEN VOORWERPEN. Een grijze ceintuur. Een damestasch met inhoud. Een elastieke pop. Een blauwe muts. Een das. BALDADIGHEID. Door baldadige jeugd is het seinlicht der Nederlandsche Spoorwegen bij den onbe- waakten overweg aan de Molenstraat ver nield. NOG EEN HEIDEBRAND. Kort nadat de groote Heidebrand nabij het Kamp van Zeist was uitgebroken, kreeg de Soester Brandweer bericht dat op de Stompert eveneens heidebrand was ontstaan. De brandweerauto begaf zich onmiddel lijk derwaarts, doch van brand op de Stom pert viel niets te bespeuren. Wel zag men vandaar de zware zwarte rookwolken van den brand op de Leusderheide. Men begaf zich op weg, doch alras bleek dat de brand buiten onze gemeente woedde. Op den terugweg vernam men dat op de grens van deze gemeente en Den Dolder ook "n oppervlakte heide in brand was geraakt. Men spoedde er zich heen, en wist de brand tot ongeveer 4 H.A. te beperken. Noor de oorzaak van dit brandje tast men in het duister. Gedurende deze tocht deed zich een be- treurens waardig incident voor. dat geluk kig zonder persoonlijke ongelukken is af- geloopen. Toen de auto namelijk met een lief gangetje de bocht in de Banningstraat moest nemen, bleken de remmen niet te werken, met het gevolg, dat de auto een particulier terrein opliep, en in z'n vaart gestuit werd door het daar aanwezige hek. Men stelle zich eens voor, dat de auto onder die omstandigheden met groote vaart op het in den regel bij een brand aanwezige talrijke publiek was ingereden. STADHUIS ONTVOLKT. Zooals dit in de goede oude tijd meer placht te gebeuren, heeft een groot gedeel te van het personeel van Stadhuis en Plaat selijke Werken in de Woensdag plaats ge had hebbende heidebranden, aanleiding ge vonden er eens uit te breken en naar den brand te gaan zien. Commentaar overbodig! WAARSCHUWING. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 paar Dames handschoenen. 1 zakmesje. 1 pak lucifers. DE GROOTE HEIDEBRAND. Nader onderzoek heeft uitgemaakt, dat de groote heidebrand, nabij het Kamp van Zeist, van Woensdag j.l. is aangekomen door onvoorzichtigheid van een 4-tal jon gens, die ter plaatse aan het chocolade koken waren. Zoodat kleine oorzaken weer eens be wezen hebben, groote gevolgen te kunnen hebben. De alleruiterste voorzichtigheid met vuur in de heide is dus strikt geboden, wil men niet bloot staan aan groote rampen en schending van natuurschoon, waarvan een elk kan genieten. Men zij dus buitengewoon voorzichtig. PLEIZIER VLUCHTEN. Het gure w'eer was wel oorzaak, dat er de eerste dagen geen gebruik van de plei- ziervluchten gemaakt werd. De laatste dag, de tweede Paaschdag echter heeft tenslotte weer veel goed gemaakt. Het weer, dat eenigszins was opgeknapt, was niet langer een beletsel om eens flink van de gelegen heid gebruikt te maken. Ook gaven vele kijklustigen, die eveneens van heinde en ver gekomen waren, aan het geheel de noodige fleur. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 27 April 1930: Ds. Vethake, Doop. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. Tunistra. Rembrandtzaal 6 uur: Ds. Bartlema. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag voorm. 10 uur, nam. 6 uur Gods dienstoefening. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 10.30 v.m.: Ds. A. R. de Jongh, Bussum. van 1723 April 1930. GEBOREN: Arie, z. v. J. H. van Doorn en J. W. Idzerda, Klaarwaterweg 79; Vogelina, d. v. J. H. v. Doorn en J. W. Id zerda, Klaarwaterweg 79; Peter Leo, z. v. L. P. A. M. Tijssen, en H. H. M. Peters, v. Lijndenlaan 9; Willem Frederik, z. v. G. T. van Vliet en J. M. van de Rotte, Rembrandtlaan 25; Hermina, d. v. A. H. Elands en M. Ruitenbeek, Sinnemaplein 16; Anna Johanna, d. v. J. Hodde, en A. Gring- huis, Schoolstraat 23; Janny, d. v. T. Bast, en C. van der Schagt, KI. Engendaalweg 17; Bijsbertha Anna, d. v; F. A. Kuijper en E. M. Kuijer, Kerkpad N.Z. 13; Albertha Everarda, d. v. E. van 't Klooster en M. A. Wolfsen. ONDERTROUWD: W. F. Schonagem en M. de Boer; G. van Duinkerken en A. H. Peusen; T. J. van Baal en J. M. Wouden berg. GEHUWD: B. A. de Bruin en B. van Asch; A. Reijerse en W. Haage; G. Engel- berts en P. C. F. van Mill; G. van de Veen en E. Doornekamp; D. G. Meeuwenberg en C. J. van Kempen. OVERLEDEN: Jacob van Voogd, 56 jr., ongehuwd, Koudhoornweg 2; Hendrik Has- selbach, 83 jr., wedr. v. G. van Vulpen, Molenstraat W.Z. 20; Augusta Johanna Sloot, 52 jr., geh. met J. Veenendaal, F. C. Kuijperstraat 10; Hendrikus van Dorre- steijn, 19 jr., ongeh., Burg. Grothestr. 2; Vogelina van Doorn, 2 dagen, Klaarwater weg 79; Christoffel Hendrik Rijken v. Olst, 66 jr., wedr. v. E. Otten, Kerkstraat 10 d. De laatste tijd doen zich vele gevallen voor, van het doodbijten van konijnen door losloopende honden. Volgens politie ver ordening is het ten strengste verboden honden van 's avonds 8 uur tot 's morgens 5 uur los te laten. De politie neemt maat regelen. Ook blijkt het gewenscht te zijn geen konijnen 's nachts buiten in de hokken te laten. „HUIS TEN HALVE." Het „Huis ten Halve", eigenaar den heer J. J. Putman is in andere handen overge gaan. De heer N. Waltman uit Rotterdam zal de zaak op denzelfden voet doorzetten. GROOTE HEIDEBRAND. 400 H.A. Heide verwoest. Omstreeks 12 uur bleek Woensdagmid dag de heide in brand te staan, gelegen achter het kamp van Zeist, aan de Amers- foortsche Straatweg. Onmiddellijk gewaarschuwd snelde de brandweer van Soesterberg en van het licgkamp ter hulp. Het geheele garnizoen van Amersfoort werd gealarmeerd, terwijl dc Genie uit Utrecht zich per vrachtauto's naar de plaats des onheils spoedde. Ver in den omtrek waren de zware donkere wolken zichtbaar en trokken veel belangstellenden. Met man en macht toog men aan het werk om den brand te stuiten. Na drie uur hard werken kon men zeggen de vuurzee zoo goed als bedwongen te hebben en restte slechts het nablusschcn. Ter beveiliging van het kamp van Zeist waren slangen uitgelegd, die evenwel geen dienst behoefden te doen. Als vermoedelijke oorzaak noemt men het stoken van een kampvuur door kampeeren- dc padvinders. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK m. gez., van Isseltscheweg 2 naar 3a; B. v. d. Valk, m. gez., van Akkerweg 2 naar Hartweg 21; J. Geijtenbeek, van Eemstraat 14 naar Wieksl. w. W.Z. 37; M. P. Hoog straten, van Van Maarenstr. 22 naar Ban ningstraat 50; E. A. van Egdom, m. gez., van Hartweg 21 naar Klaarwaterweg 37; R. van Asselt, m. gez., van Molenstr. W.Z. 31 naar 43; A. van Woerkom, m. gez., van Molenstraat W.Z. 30 naar K. Kerkstr. 5; N. M. Damming, m. gez., van Molenstraat 43 W.Z. naar Klaarwaterweg 39; Wed. S. Brokke, m. gez. van Laanstr. 7 naar Laan- straat 3b; F. v. Schaik, van W. Pyrmontl. 17 naar Kerkstraat 37. Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM E. S. V. A. C. In een door beide partijen fraai gespeel den wedstrijd op Maandag (2e Paaschdag) heeft de ontmoeting tusschen Esvac I en Soest I plaats gehad. Esvac won met 31. Voor Zondag 27 April a.s. is alleen een oefenwedstrijd voor het 2e elftal vastge steld, vermoedelijk 't Gooi IV. Twee spe lers van Esvac spelen te Bilthoven op het B. V. C. terrein mede in een wedstrijd van twee proefelftallen voor de verkiezing van het bondselftal. Zooals elk jaar organaniseert Esvac in het Burgem. Dekethpark serie-wedstrijden en wel op 11, 18 en 25 Mei a.s. De volgende elftallen nemen deel: Soest I en II, Utrecht I en II, Ams- vorde I, Zeist I, Soesterberg 1, N.I.O. I, E.A.C. I E.S.V.A.C. I en II, Baarn IV, en B. V. C. III. Zaterdagavond 8 uur (26 April) vind in Hotel „De Gouden Ploeg" de loting plaats. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Vestiging 1723 April 1930. A. C. v. Dorresteijn, van Hilversum naar B. Grothestraat 2; A. Menke, van Freren (Dld.) naar Praamgracht 1; J. Bijleveld, m. gez., van Voorburg naar Parklaan 2a; L. Jagers, van R'dam naar Luchtv. afd.; A. E. Hubbelmeijer, van Eindhoven naar Pr. Hendriklaan 13; E. v. d. Linden, van Adam naar Koninginnelaan 27; H. G. Slagt, van 's-Graveland naar Nieuwesteeg 15; S. J. P. Goossens, m. gez., van Frane- keradeel naar Mendelssohnlaan 6; M. Poot, van Scherpenzeel naar Nieuwstraat 38a; Wed. H. Klinkert, van A'dam naar Juliana- straat 58a; M. v. d. Worp, idem; A. P M van Rooij, van Venlo naar Luchtv. afd., J. A. v. d.. Eshof, van A'foort naar A'foort- schestr. 87; J. M. Kromhout, van Haarlem naar Amersf.str. 31; L. G. Reijns, van Vcl- sen naar Luchtv. afd.; G. Huisman, van Den Haag naar Radem.str. 25b; W. Ploeg, m. gez., van Barneyeld naar Koninginnel. 28; J. Koekkoev. Schaick, van Baarn naar Kerkstraat 'o7; H. v. Wieren, m. gez., van Groningen naar Beetzlaan 79; J. F. Huizen- ga, m. gez., van A'dam naar F. Huycklaan 4b; J. J. H. Mineur, m. gez., van A'dam n. Sophialaan 8. Vertrek 17—23 April 1930. J. G. Rietveld, van Steenhofstraat 53 naar Woerden, Nassaukade 84; J. Pleij, v. Lucht vaart afd. naar Den Burg „De Mok" (Te xel); D. J. Keijser, van Kevkdw.str. 10 naar Bussum, Prinscstraat 23; H. v. Woerden, van Wilhelm.1. 27 naar Tcrvueren (België); A. Szarzinski, van B. Grothestraat 12 naar Hilversum, Soestdijkerstr. 97; K. G. Beu- zek, van Steenhofstr. 2 naar Dieren, Span- kcrschcweg 71; J. A. Verheij, van Birkstr. 44 naar Bussum, K. Singel 8; J. M. Kuik, Socstcrb.str. 6 naar Apeldoorn, Vakweg 3; D. Meijer, m. gez., van B. Grothestr. 69a naar Baarn, Nieuwe Domlaan 5; L. Arriëns, idem.; Wed. J. Vlugt, van Van Lenncplaan 9 naar Heerlen, Kruisstraat 51. Verhuizingen in de gemeente van 1723 April 1930. J. v. Dijk, m. gez., van B. Grothestr. 31 naar Talmalaan 11b; A. van 't Klooster, J.l. Zondag speelde Soest I een return wedstrijd tegen E.S.V.A.C. Deze wedstrijd werd door E.S.V.A.C. gewonnen met 31. Soest speelde te laks, de spelers hielden de bal te lang bij zich, waardoor zij de tegen standers ruimschoots gelegenheid gaven in te grijpen. Het 2e elftal speelde gecombineerd tegen BONTWERKER S| TELEFOON 11285 «g Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREESEN 3 van alle soorten BONTWERKEN S.O.P.L.A. II en verloor met 32; geen slecht resultaat, daar Soest II slechts met 9 man speelde. De spelers die zonder reden wegbleven hebben hun vereenigingg door deze onsportieve daad een slechten dienst bewezen. Zondag a.s. terrein Koudhoornweg SERIEWEDSTRIJDEN. 1 uur Z.N.C. II—S.O.P.L.A. II (res. Ie kl. U.P.V.B. 2.30 uur Soest 1S.O.P.L.A. I (le kl. U.P.V.B. Zondag a.s. verschijnt voor ons le elf tal S.O.P.L.A. I op het Soestterrein, onze zoo gevreesde tegenstanders in de U.P.V.B. le elftalspelers van „Soest", laat zien wat je waard bent, en tracht door vlug samen spel de punten in Soest te houden. Nog maals doen wij een beroep op de toeschou wers om tijdens de wedstrijd achter de af zetting te blijven. 6 7 3 is een visch zonder schubben, 6 6 8 is iets, waarin men melk bewaart. 3. Welke bloem heeft nooit in knop gestaan, is nooit ontloken, ruikt niet, en groeit aan geen enkele plant? OOM KAREL. DE TOOVERHUID. Vrij bewerkt naar een sprookje van Andersen. door Louise Vertoren. (Nadruk verboden Alle rechten voor- behouden). Er woonde eens op een dorpje twee boeren, die allebei Klaas heetten. De eene had vier paarden, en werd daarom groote Klaas genoemd, terwijl de andere maar één paard had, en daarom Kleine Klaas genoemd werd. Groote Klaas was trotsch en eigenlijk gezegd wel een beetje gierig, terwijl kleine Klaas een echte grappenma ker was. Kleine Klaas was arm, en omdat hij toch zijn land moest ploegen, en hij maar één paard had, leende hij gedurende één dag in de week de vier paarden van Groote Klaas. In ruil daarvoor echter moest hij op vijf dagen in de week voor Groote Klaas al diens akkers ploegen. Zooals gezegd, Kleine Klaas was een grap penmaker, en als hij op dien éénen dag in de week, met zijn paard en de vier geleende paarden van Groote Klaas, op zijn eigen land aan het ploegen was, dan riep hij tot iedereen die maar voorbijkwam: Wel, wat zeg je van mijn vijf mooie paarden? Dit verdroot Groote Klaas, en hij ver bood Kleine Klaas om te zeggen, dat alle vijf paarden van hem waren. ,,Je hebt maar één paard, en de andere vier zijn van mij, dat weet je heel goed. En als je het nog eens doet, sla ik jou eene gaard dood, dan heb je heelemaal niets. Maar Kleine Klaas was een onverbeter lijke grappenmaker, en toen hij weer met zijn ééne^ paard en de vier paarden van Groote Klaas op zijn land aan het ploe gen was, riep hij tot de voorbijgangers: Nu, wat zeggen jelui van al#die mooie paarden van mij? Toen kwam Groote Klaas woedend aan- geloopen, en sloeg het ééne paard van Kleine Klaas met één klap dood. Toen be gon Kleine Klaas te huilen en riep: „O, o, o, nu heb ik heelemaal geen paard meer, wat moet ik nu beginnen?" Maar na een poosje droogde hij zijn tranen. Hij bracht zijn doode paard naar den vilder, en liet het villen. Vervolgens hing hij den huid van het paard in den wind om te drogen. Toen de paardenhuid droog was, deed hij hem in een zak en ging op weg naar de stad, om de huid te ver- koopen. Dat was echter een heel eind en hij moest door een diep, donker bosch. Terwijl hij in het bosch was, stak er een onweer op, en door de duisternis raakte hij den weg kwijt en verdwaalde heelemaal. En toen hij eindelijk na lang zoeken het juiste pad weer gevonden had, was het avond geworden. Aan den kant van den weg zag hij een eenzaam huis staan. De luiken waren voor de vensters, maar door de reeten kon hij licht zien branden. „Wacht", dacht Kleine Klaas, „Ik zal daar gaan vragen, of ik bij hun den nacht mag doorbrengen." Hij klopte aan en de boerin deed open. Maar toen ze hoorde, wat hij wilde, zei ze, dat het niet mocht, omdat ze alleen thuis was, en haar man niet wilde dat ze vreemdelingen binnenliet, als hij niet thuis was. Meteen wierp ze de deur voor den neus van Kleine Klaas dicht. „Dan zal ik buiten moeten slapen", zei Kleine Klaas bij zich zelf. Vlak bij de boerenwoning stond een hooiberg. Hij be sloot daarin te gaan slapen. Hij klom er bovenin, en maakte zich een warm holle tje in het hooi. Ik hoop alleen maar, dat de ooievaar niet naar beneden komt vlie gen en me in mijn beenen prikt met zijn lange snavel, dacht hij. Want boven op het dak van het huis was een ooievaarsnest, met een levende ooievaar erin. Terwijl Kleine Klaas daar zoo in het hooi lag, keek hij eens naar beneden, naar de boe renwoning. En hij ontdekte, dat hij door een klein raampje naar binnen kon kijken. En wat zag hij daar? (Wordt vervolgd). UITSPRAKEN KANTONGERECHT Wielrijden links van den weg: H. d. V., Soest, 3 of 1 d.; G. H. id. Autorijden zonder rijbewijs: G. v. G., Soest, 3 of 2 d. Doen autorijden door een persoon bene den 18 jaar: Z. A. P. C., Soest, 10 of 5 d. Met auto te snel rijden in Soest: H. A. J. N., Amersfoort, 7.50 of 3 d. Beste meisjes en jongens, Hier zijn de oplossingen van de raadsels van den vorigen keer: 1. Pijpenstelen. 2. Roodborsje. 3. bes, les, mes, zes. Het prijsje viel bij loting ten deel aan Beppic Ran, Socsterbergschestraat 51. De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik ben een kogelronde bol, van bin nen ben ik heelemaal hol; en ik vertoon me aan Uw oog, met kleuren van den regen boog. Maar pas op, raak mij nimmer aan, want dan is 't snel met mij gedaan. Wie ben ik? 2. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en noemt den naam van een vreemden vogel. 2 4 5 is een boom, 1 2 5 is zwart, EEN HUIS -EN WERKJURK. kan worden, als het zoo'n aardige cre tonne japon is met groote fleurige bloe- menpatronen erin. De jurk sluit (het rechtsehe model bijvoorbeeld) op zij, Van achteren met een strik, of eenvoudig met een knoop. Deze jurk is speciaal bedoeld als over-all, waaronder men een goede jurk kan aanhouden. Door den broeden overslag zit men er heelemaal in. Deze is van veelkleurige cretonne, niet oranje bloemen erin, eu afgezet met effen oran je. De linksohe jurk i6 van groen linnen, met een V-vormige „inzet" van licht beigo linnen. Aan de schouders en op de heupen is de jurk door kleine gestikte plooitjes iets ingenomen, waardoor het lijfje een weinig bloest. De mouwen zijn tamelijk wijd, om ons bij het werk de noodige vrij heid van beweging te verschaffen. Van onderen zit een vrij nauwe manchet. Bei de modellen, zooals die op de teekening a-oergegeven worden, kunnen ook met kor te mouwen* of heelemaal zonder mouwen gedragen worden. Een leuke, sportieve mantel. Behalve de vele mantels met allerlei soorten van cape-jes, met groote cape-jes en kleine cape-jes, met lange en korte, met breede en smalle, zien we ook veel sportie ve mantels in tweed, een leuk ruitje, of andere zwart—en-witte motieven. Wit met bruin, en wit met beige, beige met zwart enz. zijn daarop natuurlijk de veelvoorko mende variaties. Het plaatje geeft zoo'n vlot, sportief model aan, met raglan-arm- gaten. Onder dezen mantel kan men in de eerste plaats dragen een bijpassende rok van dezelfde stof, en daarbij dan een wit jersey overhemdje met zwart afgebiesd, wat iets heel nieuws is. Men kan er echter ook een heele jurk onder dragen, van kers- roode kasha bijvoorbeeld of emeraljdgroene kasha. Dikwijls wordt het toilet dan vol tooid door een nauwsluitend dopje, een capeline, van bijvoorbeeld ongeveer de zelfde stof als de mantel. Ook ziet men veel heele stelletjes, als capeline, scarf (sjaal) en taschje, alle drie uit dezelfde In het huiswerk (en ook wel, als we er liefhebberij in hebben, bij het werk in den tuin) zijn we niet veel nut, en daarom dragen we daarin onze oudste jur ken af. Wat tot gevolg heeft, dat die er niet altijd even mooi uitzien. Vele huis vrouwen, die er opgesteld zijn. ook in het werk er frisch en aardig en keurig uit te zien, zonder een schort te dragen, dragen daarom tegenwoordig dikwijls een specia le „huiswerkjapon" van effen linnen (ginan) stof, of wel van effen, of ge bloemde cretonne, eenvoudig gemaakt, en die ook waschbaar zijn. Dat is dan een soort van over-all, die in den zomer ech ter even goed gewoon als jurk gedragen stof. Dit seizoen ziet men namelijk beide uitersten toegepast in de hoedenmode: men heeft de heel nauwsluitende capelines, die heel chique kunnen staan, en men heeft de echte zomersche strooienhoeden, met zeer breeden rand, die bijzonder flatteus zijn, bij een echt zomersche japonnetje of ensemble. En onze schoenen? Naast de wandelschoenen met platten hak, die men nog veel uitgevoerd ziet in licht beige, met opgestikte en ingestiktc patronen, banden, hoekjes, enz. van donkerbruin krokodil, en rood leder, hagedis, slang enz. hebben we ook de schoenen met hoogen hak, op zij laag uitgesneden. Waarbij de opmerking verdient, dat deze schoenen dit jaar wel buitengewoon hooge hakken hebben. Laat ste decreet van de Parijsche mode. Zomer- bont wordt ook veelvuldig op mantels ge dragen. En om nog wat verder van den hak op den tak te springen: de heele lange japonnen, zooals we dien in sommige éta lages van groote modezaken zien, „model- japonnen" van Parijsche huizen, schijnen er bij ons niet erg in te willen. Zoodat we ze dezen zomer wel niet veel zullen zien, behalve dan bij feestelijke gelegenheden, als avondtoilet. LOES. RECEPT. Zomerpeentjes. Om schrappen te voor komen, kan men ze een kwartiertje met zout bestrooid laten staan, en ze dan schud den tot het vel er af is. Een derde manier is, ze eenpaarminuten met water en zout te koken en dan te stroopen, net als men met kroten doet. Vervolgens goed afwas- schen en met of zonder zout een half uur koken. Afgieten en met boter, al naar smaak wat suiker, en gehakte peterselie stoven.

De Soester | 1930 | | pagina 5