2e BLAD b A1 mMm Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. H Sport. Burgelijke Stand Rechtzaken. OAMRUBRIEK 1Ê m behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 10 Mei 1930, No. 37. JAARVERSLAG 1929 AFD. BAARN, SOEST EN O. DER NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Uit het jaarverslag van afd. Baarn. Af gedragen aan het Hoofd Bestuur 0.15 per lid. Het ledental is met 17 leden vooruit gegaan. Van een der leden ontving de Afdeeling eene gift van 50.De drink fontein aan de Roosterhoek, die voor de derde maal werd omvergereden, kon dit jaar niet geplaats worden, door werkzaam heden aan den Amsterdamschen Straatweg. Wij waren verplicht een nieuwe fontein aan te schaffen, hetgeen groote onkosten met zich sleepte. Ook de strenge winter van 1929 was oorzaak dat woonwagenbe woners met voer voor hun paarden moes ten geholpen worden. De toestand van de kampen zelve laat evenwel veel te wenschen over, doch eene verbetering daarvan is te verwachten, althans te Baarn. De hondenkeuringen, zoo slecht als ze nog uitgevoerd werden, deden toch goed werk, aangezien het aantal trekhonden in deze omstreken aanmerkelijk verminderd is. De Soester Schoolvereeniging „de Merel" steunden wij eenige malen, door het laten vertoonen van dierenfilms. Onder de boe ren werd door ons verspreid de brochure „Van der Plank" en van de brochure „Help de Vogels in den Winter" werd een 15UÜ tal verspreid. Ook verspreidden wij als ieder jaar de wandkalenders over de scho len en verspreidden evenzoo een aantal „Mededcelingen" van den Bond van Poli tic-Ambtenaren, tot Bescherming van Dieren. De pers steunde ons als naar gewoonte. Wij leden groote verliezen. In de eerste plaats nam de Heer A. A. H. Boon Hart- ^inck wegens hoogen leeftijd zijn ontslag uit ons Bestuur en overleed na langdurig lijden onze Onder-Voorzitter Jhr. Mr. A. van der Goes van Naters den 30sten De cember 1929. Beide waren van grooten steun en raad voor ons Bestuur. En, als ware dit nog niet genoeg, over leed dezen zomer onze vriend Jhr. Mr. A. van der Goes van Naters Jr., Referendaris ter Griffie van Noord-Holland. Deze toch had zich tot gewoonte gemaakt nagenoeg iedere week eene conferentie te houden met onzen Voorzitter endan de algemeene belangen der dieren te bespreken. Zoo werd door hem eene wijziging van de Politieverordening van Baarn ten bate der dieren samengesteld, met den Comm. v. Politie besproken en door ons ingediend nu ongeveer 4 jaren geleden, doch nog steeds niet in den Raad behandeld. Zoo is de medewerking die wij genieten van Baarn's Gemeentebestuur die weder tot uiting kwam door het volgende: Zwervende honden worden steeds bij het Bestuur gebracht, daar de politie weigert ze op te nemen, aangezien deze er geen berging voor heeft, niettegenstaande in de politieverordening het gewone artikel voor komt, betreffende honden, die tusschen elf uur 's avonds en 6 uur 's morgens los- loopen. De Afd. heeft natuurlijk geen recht met die honden naar wensch te handelen, waar op zij aan het Gemeentebestuur verzocht bedoeld artikel uitvoerbaar te maken door het doen opstellen van eenige schuthokken. Het Gemeente Bestuur beschikte afwijzend hierop, aangezien in sommige gemeenten in de omgeving óók geen dergelijke hokken aanwezig zijn en dit Gemeentebestuur niet bereid is met inrichting daarvan te begin nen, aangezien de inwilliging van ons ver zoek, om enkele hokken te plaatsen, op te groote bezwaren zou stuiten. De stak kers blijven dus zwerven. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: Jhr. L. J. Quarles van Ufford, Voorzitter, Emmalaan 11, Baarn. Mej. W. E. Kronenberg, Secr., 5 Praam gracht, Soestdijk. Mej. 1. M. Vor der Hake, Penningm., 7 Steenhofstraat, Soest. De Heer P. Koster, 220ude Utrechtschew., Baarn. Res. Luit. Kolonel C. M. A. Quack, 24 Fcrd. Huycklaan, Baarn. De Heer U. Cazius, 9 Praamgracht, Soestd. De Eleer J. J. A. de Koning, oud-Commis saris van Politie, 93 Soesterbergsche- straat, Soest. De Heer A. F. Schröder, Inspecteur van Politie, Soest. De Heer Rinke Tolman, 115 Nieuwe weg, Soest. Inspecteur: A. de Vries, 32 Steenhofstraat, Soest. Een zwervende kat een goed thuis be zorgd. Een zieke oude hond laten afmaken op het abattoir te Baarn. Een mooie hond, welke de eigenaar wil de laten afmaken, weer een goed tehui bezorgd. Bij iemand, te Huis ter Heide kan een hond (reu) geplaatst worden. De rijbewijzen van de hondenkarren ge contróleerd, eveneens of de drinkbak op iedere kar aanwezig is. OPVOERING VAN „SCHAKELS." Naar wij vernemen zal op Maandag 12 Mei a.s., des nam. 8 uur in Hotel „Bosch en Duin", aan de Koudhoornweg een op voering van „Schakels" van Herman Heij ermans, plaats vinden. De leden van de V.V. „Soest" hebben voor dezen avond vrij toegang. GYMNASTIEK-FEESTEN. De Soester Turnclub heeft 2 avonden dezer week beslag gelegd op de Rem brandzaal, om daar haar kunnen en kennen te laten zien. Wij hebben er ook een kijk je genomen, en constateerden dat er met animo is geturnd. Een pluim komt toe aan de dames turnsters, die van het geheel iets fleurigs en kleurigs maakten; vooral hun rythmische oefeningen waren zeer smaakvol die der heeren strak van lijn en uitbeelding Leuk was het kabouter groepje met de bei de kikvorschen. De groepen waren zeer goed van opstelling en uitvoering. De slot- groep was een waardige en een krachtige opwekking om lid te worden van de club. Het veel en veel te groot program eindig de te lluur, wel een beetje laat voor die kleine kleuters, daar was het al lang bed tijd voor. Zou het de volgende maal niet zoo geregeld kunnen worden dat de kleine eerst hun deel leverde, opdat zij tijdig naar huis kunnen, op z'n laatst b.v. om 9 uur. Na de opmarsch werd het turnlied ge zongen, vervaardigd door den heer Th. H Horvers alhier, waarop de voorzitter, de heer J. J. Meurs Jr. een woord van welkom sprak. Hij wees op de groote bloeiende club en op haar voor 't eerst uitgegeven maandblad. Mede waren aanwezig de beide wethou ders en het raadslid Doorman. De beide leeraren, D. C. Kerkhoven uit Baarn en J. J. van de Linden uit Amersfoort heb ben eer van hun arbeid. De aange boden sigaren waren verdiend; evenals de bloemen aan de dames v. Mechelen uit Amersfoort en B. Kooij alhier. Zou het de volgende maal niet wat rus tiger kunnen zijn; er was nogal eens veel rumoerigheid. POSTERIJEN. Wij vestigen er de aandacht op, dat de bestellers niet meer verplicht zijn tot het bellen of kloppen aan gesloten woningen. Wordt evenwel op bellen of kloppen nog prijs gesteld, dan kan een desbetreffend verzoek tot de postdirectie worden gericht, indien deze wensch niet blijkt uit eene aanwijzing aan de woning. REQUEST. NEDERL. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN AFD. BAARN EN O. Maandverslag Inspekteur, Steenhofstraat 32 Soest. De verschillende woonwagenkampen ge controleerd. Te Soest wordt er weinig gebruik ge bruik van gemaakt in het woonwagenkamp, daar het te ver van dc kom der ge meente ligt. Te Baarn is het ook verplaatst Jot aan de grens der gemeente, rich- lng Eembrug. De stalling is veel ver- cterd, daar er nu een deur is in ge maakt. Tc BunschotenSpakenburg is een model woonwagenkamp gekomen. In ze gemeente ook de ligplaatsen van waak- en gecontroleerd. Door hier en daar s too e laten aanbrengen, werden vele ligplaatsen verbeterd. Behalve een enkel geval te Bunschoten, in e andere gemeente geen losse oog kleppen meer gezien. Het slachthuis te Soest op ongeregelde tijden gecontroleerd, waar geen overtre dingen zijn waargenomen. Een klacht betreffende mishandeling van een paard voor een mclkkar onderzocht, 't Dier was wel zeer mager, maar de 2, soms 3 melkbussen waren niet te zwaar. Een lezing met lichtbeelden, gegeven door de jeugdvereeniging voor bescher ming van dieren „De Merels" en gehouden door Ds. van Schaick bijgewoond, 't Was een mooie propaganda avond. Door een aantal bewoners van de Soester- bergschestraat werd onderstaand request aan den Raad der Gemeente Soest ge zonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen Ondergeteekenden, allen bewoners van de perceelen gelegen aan het gedeelte Soesterbergschestraat te Soest tusschen den Rijksstraatweg en het plein bij de Koude hoekstraat, (thans Eikenlaan) dat bedoeld weggedeelte in een zeer slechten staat van onderhoud verkeert, wel ke omstandigheid voor de betrokken winke liers van zeer nadeeligen invloed is voor hunne zaken, aangezien bij droog weder de wind aldaar zeer veel zand en stof op waait, wat aaan hunne etalages zeer veel ongerief aandoet, terwijl bij nat weder dit weggedeelte zeer slecht begaanbaar is en de winkels daardoor moeilijk te bereiken zijn, welk een en ander hun in hun bedrij ven zeer veel benadeelt. Redenen waarom ondergeteekenden zich tot Uw Geacht College wenden met het eerbiedig verzoek aan dezen zeer onge- wenschten toestand een radicaal einde te maken, door bestrating als anderszins van bovengemeld weggedeelte. DAMMEN. Woensdag j.1. werd de jaarJijksche dam- wedstrijd gehouden tusschen het Bonds- tiental der Utrechtsche Dambond en U.D.G. I te Utrecht. Voor Soest kwamen uit de heeren H. Bakker, D. Staal en D, F. Voigt, met het volgende resultaat: H. Bakker, remise, D. Staal gewonnen en D. F. Voigt afgebroken. De totaaluitslag wordt vermoedelijk 119 voor U.D.G. I. DE PONT OVER DE EEM. Ged. Staten schrijven aan de Staten van de provincie. Bij brief van 3 December 1929, stelden wij Uwe Vergadering in kennis met den gang van zaken, verband houdende met Uw besluit van 30 October 1928 tot overneming en verbetering van de Eem. Wij kunnen daaraan thans toevoegen, dat inmiddels, nadat op het desbetreffende be stek de vereischte goedkeuring van den Minister van Waterstaat was verkregen, in den loop van dit voorjaar met het uitvoe ren van het eerste gedeelte van de verbe- teringswerken (tusschen Amersfoort en de kleine Melm) is aangevangen; wij stellen ons voor nog in dit jaar het verdiepen van den mond aan te besteden en het resteerend gedeelte van de verbetering zoo spoedig mogelijk daarop te doen volgen. Medegedeeld zij nog, dat gelijktijdig met de van provinciewege aangevangen verbetering de gemeente Amersfoort voor hare reke ning is overgegaan tot het doen uitbagge ren van het binnen haar gebied gelegen ge deelte van de Eem. In overleg met die gemeente hebben wij als punt, waarvan de Eem tot haren mond in de Zuiderzee in beheer en onderhoud bij de provincie zal komen, bepaald het meest noordelijke punt van de grens van de ge meente Amersfoort, voorzoover deze de Eem volgt. Zooals wij U bij onzen bovengenoemden brief hebben medegedeeld, heeft de Raad van Soest besloten de kosten van bediening en onderhoud van de pont aan de Groote Melm voor rekening van de gemeente te nemen, wanneer de verbetering van de Eem zal zijn tot stand gekomen. Dit besluit is intusschen op ons verzoek door den Raad in dier voege gewijzigd, dat als tijdstip van overneming is genomen een nader in over leg met de gemeente Amersfoort vast te stellen datum, terwijl de Raad van Amers foort, met wijziging in zooverre van zijn besluit, waaraan wij in onzen meergenoem- den brief mededeeling deden, besloot om bedoelde pont aan de gemeente Soest over te dragen. Ten gevolge van een en ander en mede in verband met de omstandigheid, dat de feitelijke overneming van de Eem niet op den in Uw besluitt vermelden datum (1 Jan. 1929) doch eerst een jaar later heeft plaats gevonden, is het noodig, dat Uw besluit op deze punten wordt gewijzigd. MANNENZANVER. „APOLLO." Wat hebben die kleine peuters van 6 jaar en eventjes ouder zich aardig gege ven, Donderavond in Religie en Kunst, het was meer dan leuk die teere stemmetjes te beluisteren in die schattige kinderlied jes van Mevr. Nellie v. d. Linden, Van Snelrewaard, en die prettige liedjes van Jos. Rekkus. Parmantig stonden zij er bij en keken tersluiks naar Pa en Moe, alsof zij zeggen wilden met hun kraaloogjes, ziet gij ons wel? De groote klas zong natuurlijk onopge smeukt haar liederen, wat klonkt dat „Mei lied in het Vogelnestje" schattig; het is altijd een genot zulk een frisch jong koor- te te hooren zingen. De solisten deden hun best, vooral Opoe en haar kleinzoon, deze stemmen vulden elkander aan. Subliem heeft ons Mannenkoor gezongen, daar zat pit in. „Omhoog" trof ons het meest; het humoristische slot deed de deur toe. Aan applaus geen gebrek, maar welverdiend, zoowel voor groot als klein. Ook de num mers na de pauze deden het best, evenals tot slot de leuke voordrachten der kinde ren om den geheelen aardigen en zeer goed geslaagden avond; de dirigent de heer H. J Maurik uit Utrecht kan tevreden zijn; hij heeft er slag van om met het kleine goedje, èn met het mannenkoor om te gaan. Ons werd in het volgend seizoen een humoristische avond beloofd. Mej. M v. d. Broek vervulde de pianopartij. HEROPENING CAFE „CENTRAAL". Heden, Zaterdag n.m. 4 uur, zal de her opening plaats hebben, van het verbouwde Café „Centraal", aan de Van Weedestraat. Een pianist en humorist zullen aanwezig zijn voor opluistering. Zie verder de advertentie in dit blad. OPENING ZAAK. Zaterdagmiddag hoopt de heer W. Broek- hoff, aan de Soesterbergschestraat 10, een zaak te openen in Sanitaire-, Electrische- en Gasartikelen. De keurig ingerichte zaak zal zeer zeker in een behoefte voorzien. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. FRYSK SELSKIP „FROENSKIP EN IENFALD" TE SOEST. Donderdagavond j.1. hield bovengenoemd gezelschap haar laatste uitvoering voor dit Vereenigingsjaar in de „Gouden Ploeg" te Soest. De zaal was zeer flink bezet. Opge voerd werd het blijspel „Rinse forsint turn" in drie bedrijven van D. H. Zijlstra en het „Middagslaapje van Mijnheer Bombazijn", klucht in één bedrijf. De rollen waren goed verdeeld en zon der uitzondering, hebben allen zeer goed hun best gedaan, de leden hebben ook wer kelijk genoten. De grime was weer op gedragen aan den heer Wiersma, die dit werk, zooals bekend, is toevertrouwd, ter wijl juffr. Kamerbeek en de jongeheer Sta lenhoef voor het muzikale gedeelte zorgden, hetgeen ook in de puntjes was. Na afloop van genoemd blijspel en klucht, gaven vier dames (ook leden) nog een tableau ten beste, hetwelk ook zeer in den smaak viel, een daverend applaus viel ook hun ten deel. Na afloop van het officieele gedeel te werd overgegaan tot een gezellig dans je onder leiding van den Heer de Boer, hetwelk ook in goede handen was. Toen dan ook het klokje van scheiden sloeg, kwamen zure gezichten voor den dag, aangezien de volle glorie van vreugdemaken er nog heerschte. De leden die verhinderd zijn geweest of verzuimd hebben dezen avond bij te wonen, kunnen hiervan spijt hebben, omdat ze een prachtavond hebben gemist. Zeven nieuwe leden vielen voor de Club weer in te schrij ven. OPENING NIEUWE ZAAK. Donderdagmiddag had de opening plaats van het naar de eischen des tijds ingerichte Cafe-Concert „Cambrinus", aan de Soester bergschestraat. Deze heel goed en modern 'ngerichte zaak, voorzien van een Wilhel- mina-Biljart, zal zeker de belangstelling trekken, welke haar toekomt. DE KONINGIN-MOEDER. De Koningin-Moeder is voornemens 19 Mei de Residentie te verlaten, doch al- orens het paleis te Soestdijk te betrek ken, denkt H.M. eenige dagen in Noord- Brabant te vertoeven, waartoe de Ko ningin-Moeder met gevolg intrek zal nemen in Hotel Bosch en Ven te Ois- terwijk. Vermoedelijk vertrekt de Ko ningin-Moeder Vrijdagnamiddag 23 dezer van Oisterwijk naar Soestdijk. BENOEMD. In de vacature, ontstaan door het vrtrek an den agent van politie Hetterscheid naar Bathmen (N.B.), waar hij benoemd is tot ijksveldwachter, is thans voorzien door de benoeming tot agent van politie van C. van Wijngaarden, thans gemeente-veldwachter te Wanneperveen bij Meppel (O.). NED. HERV. KERK. In de Donderavond gehouden kerke- raads-vergadering werd tot predikant al hier beroepen in de vacature W. Chr. J Kruishoop, Ds. W. J. Rijnsbergen, te Pols broek. GEVONDEN VOORWERPEN. Een heerenhandschoen. Een knipmes. Een nummerbord van een auto en een achterlicht. TE VROEG BROOD AFLEVEREN. Door de politie is tegen den broodbak ker H. G. proces-verbaal opgemaakt wegens het vóór des morgens 10 uur bezorgen en afleveren van versch brood, wat volgens de Arbeidswet verboden is. Een waarschuwing voor anderen, die zich wellicht ook daaraan schuldig maken! AANRIJDING. Woensdag j.1. heeft op de Middelwijk straat een aanrijding plaats gevonden tus schen een vierwielig motorrijtuig en een groenten wagen. Naar wij vernemen is van deze aanrij ding, die werd veroorzaakt, doordat de be stuurster van de automobiel, mevrouw J. v. d. H. uit Baarn, plotseling van achteren op den groentenwagen inreed, tot dusverre bij de politie nog geen aangifte gedaan, en heeft de bestuurster toegezegd de schade aan den groentenwagen, die ernstig bescha digd is, te zullen vergoeden. BURENGERUCHT. De ingezetene P. was een dezer dagen des nachts bezig om zijn hem ontvluchte echt- genoote te zoeken. Hij deed dit echter bui tenshuis en nog wel op zoo'n luidruchtige wijze, dat de politie eraan te pas moest ko men. Verschillende bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, werden door zijn luidruchtigheid wakker geschreeuwd. Hoewel het opsporen van ontvluchtte ega's niet verboden is, integendeel, werd toch de wijze, waarop P. daar uit voering aan gaf, niet oirbaar geacht en werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens het onzettelijk verwekken van ru moer en burengerucht, waardoor de nacht rust werd verstoord. DIVERSE OVERTREDINGEN. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen J. v. d. B. wegens overtreding der Arbeidswet. Tegen M. v. d. B. is wederom proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding der Hinderwet, daar deze persoon blijkbaar niet genegen schijnt de bepalingen dier wet na te leven. NALEVING VLEESCHKEURINGSWET Door de jongste wijziging der Vleesch keuringswet moeten ook vleeschwaren, als worst, rookvleesch, ham e.d. ter keuring worden aangeboden, zelfs als ze in blik zijn verpakt. Te veel wordt blijkbaar nog tegen deze nieuwe bepaling gezondigd en talloos zijn nog de worsten, waarop niet het gemeente lijk keuringsstempel prijkt. De keuringsdienst is thans begonnen op de naleving der nieuwe bepalingen nauw gezet te gaan toezien met gevolg, dat tegen de slagers F. en M. en tegen de winkeliers v. O. en A. H. ter zake van het in voor raad hebben van ongekeurde vleeschwaren proces-verbaal is opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd om geen worst e. d. in voorraad te hebben zonder dat daar op het keuringsstempel staat! VERBETERING BIJ ONS GEMEEN TEHUIS! Dat de zoo zeer verguisde oude sleur, welke niet zoo gering kleefde aan ons Ge meentebestuur, thans moeizaam symptonen van wijziging gaat vertoonen zien we thans ondom ons Gemeentehuis. Moest men vroeger den vreemdeling zeg gen, dat hij om een oordeel over het schoo- ne van Soest te krijgen niet als voorbeeld het Gemeentehuis met omgeving mocht nemen, thans zal het aspect van dit ge bouw aanmerkelijk verbeteren. Waar voorheen de gaten en kuilen bij regenachtig weer konden dienen als eendenpiassen, waarin de wachtende op autobus of anderszins een nat pak konden oploopen door de passeerende voertuigen, daar zien we eerstdaags een verbreeden harden weg, afgezet op nette wijze, terwijl de keurig aagebrachte steenen afscheiding het niet meer zal toelaten, dat straat en Raadhuisplein één geheel zullen vormen. Men deelde ons mede, dat er orde en regel zal worden gebracht, wat betreft het plaat sen van rijwielen, automobielen enz., welke dus niet meer, zooals tot heden vlak voor of tegen 't raadhuis zullen mogen worden ge plaatst. Als we straks op de gemetselde consoles aldaar prachtige bloemen zullen aantreffen, dan zal zeer zeker een en ander in overeen stemming zijn met den tijd, waarin ook Soest leeft en men zal redenen hebben, om te denken dat het spreekwoordelijk gewor den: „Soesterbinnenlanden" langzamerhand tot het verleden zal gaan behooren. Dat men zoo moge doorgaan! G. K. Scharmer, K. Brinkweg 36; Neeltje Tecela, G. B. Bodewes en N. Donze, Mid delwijkstraat 2; Geertuida Cesina, d. v. H. M. Reulen en J. C. E. Meeuwsen, V. Len- neplaan 4; Johannes Nicolaas Maria, z. v. J. v. d. Berg en J. van Beek, 2e Wetering pad 5; Johanna Veronica Maria, d. v. J. van den Berg, en J. van Beek, 2e Wetering pad 5. ONDERTROUWD: Petrus Anthoniua Schimmel en H. M. van Zal; A. Wiertz en G. Verweij; P. G. D. Giskes en A. C. van Dorresteijn. GEHUWD: G. van Duinkerken en A. H. Peusen; N. Danhof en H. M. C. C. Buis man; T. J. van Baal en J. M. Woudenberg. OVERLEDEN: Ariën van Rootselaar, 75 jr., geh. met G. Rappers, Laanstr. 35; Maria Theophila Smet, 49 jr., geh. met M. A. J. H. Hinderdael, Kolonieweg 4; So- phia Radstok, 8 mnd., Beukenlaaan 21d. Verhuizingen enz. in het Woensdagnummer. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 11 Mei 1930, Kerk 10 uur: Da. Tan Schaick, Doop. Kerk 6 uur: Ds. van de Graaf, van Nijkerk. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. Pannebakker, van Amersfoort. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 11 Mei 10.30 uur: Dr. C, E. Hooy- kaas, Rotterdam. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Gods dienstoefening. Donderdag 15 Mei nam. 7.30 uur: Ds. P. de Smit, van Utrecht. Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 8 Zwart: 11 1 2 3 4 5 16 26 36 ww. ZQB WW ii§ m 15 25 35 45 46 47 48 Wit 49 50 Zwart 11 schijven op 9, 10, 11, 18, 14, 17, 19, 21, 22, 2.5 en 42. Wit 7 schijven op 23, 29, 30, 32, 34, 41 cn dam op 28. Wit speelt en wint. Van de prooblemen No. 6 en 7 worden de volgende week de oplossingen geplaatst. E. S. V. A. C. Zondag 11 Mei a.s. vangen de Serie wedstrijden aan; de volgende wedstrijden zullen plaats vinden: Baarn IVEsvac II 1 uur. E.A.C. IISoesterberg I 2.30 uur. Utrecht IAmsvorde I 4 uur. Zooals uit bovenstaand programma blijkt worden dien eersten dag direct al eenige zeer belangrijke wedstrijden gespeeld, en daar de diverse elftallen niet veel in kracht verschillen, zoo beloven deze wedstrijden een uiterst spannend verloop te hebben. Het Esvac-bestuur heeft de toegangsprijzen zoo laag mogelijk gesteld opdat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld de wedstrijden te kunnen volgen. De wedstrijden worden gehouden in het Burgem. Dekethpark, ingang Schrikslaan. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Seriewedstrijden. van 1—7 Mei 1930. GEBORENAleida Wilhelmin, d. v. G. Moller en G. J. Veltman, Verl. Postweg 62; Johanna Gcrarda, d. v. G. Möller, en G. J. Veltman, Verl. Postweg 62; Hendrik Wil lem JaCob, z. van J. van Sloten en T. de Roos, Nieuwstraat 24a; Johannes Hendri- kus, z. v. J. Westerveld en W. de Gooijer, Braamweg 1; Pieter Hendrik, z. v. K. Wiersema en T. Brouwers, Kerkstraat 28; Josephus Wilhelmus Gerardus, z. v. T. M. A. Snijders en J. W. G. Berbens, Kerkstr. 25; Gertrud Helene, z. v. J. v. Vlierden, en A.s. Zondag hebben op het „Soest" ter rein aan de Koudhoornweg de eindwed- strijden der door „Soest" uitgescheren se riewedstrijden plaats. Om 2 uur speelt Soest IS.O.P.L.A. I. Om 4 uur speelt Soest IIZ.N.C. II. We vertrouwen dat ons 2de elftal zijn best zal doen om de beker in Soest te houden. Na afloop van de wedstrijden zullen de prijzen uitgereikt worden in Hotel „Bosch en Duin." KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Tusschen twee vuren. De bouwverordening te Soest was weer eens overtreden. T. P. liet door den tim merman W. een steenen aanbouw maken van 6 bij 3 M. en de schriftelijke vergun ning was nog niet afgekomen. Deze is la ter gearriveerd. Maar ik moest wel, zei verd. Tweemaal heb ik er om gevraagd, en ze kwam maar niet af, terwijl de Warenwet me dwong ora te bouwen. Ja, P. bureauwerk gaat secuur en kan wel eens op zich laten wachten. Deze man tusschen twee vuren kreeg 5 of 3 d. voor zijn eigenmachtig doorhakken van de knoop. Geslacht en afgehakt komen aanwandelen. G. V. te Soest, had 's-morgens twee kal veren gekocht van Hartman. Eén ervan was een flink drieweeksch kalf, wat je noemt, 't Ander was niet zoo erg best, maar het dronk nog. 24.wa9 hem uitbetaald

De Soester | 1930 | | pagina 5