2e BLAD ZOMERPRIJZEN? Plaatselijk Nieuws. NOACK'S Winkel Soesterberg. Burgelijke Stand Predikbeurten. JOH. TAK Sport. Rechtzaken. Ingezonden. Voor de Huisvrouw N U T R I C I A Denkt U wel om de welke nu nog geldig zijn! Thans koopen beteekent de beste soort Anthraciet, extra gezuiverd, stof-, gruis en steenvrij, tegen den laagsten prijs! DAM RUBRIEK A. J. C. MOOY Dames Confectie en naar maat Kbrtegracht 6 Amersfoort. behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 7 Juni 1930, No. 45 HET JEUGDWERK. Tot sluiting van het jeugdwerk duur het Nut, werd gepasseerden Dinsdagavond te 7.3V uur in het gemeentebosch aan den ►Suesterbergschestraat een Lentefeest ge houden. Veeln waren opgekoemn om met do kinderen blijde te zijn. Mej. Tuncke opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de ouders en belangstellenden ai u ijst op de groote gaven die ons in :de Lente worden toebedeeld nu de aarde we derom gereed staat de vruchten uit hare .schoot te doen ontspruiten. Hiervoor past dank aan den Gever van alle goede en volmaakte gaven en voor wie daar oogen voor heeft, heeft een danklied in de ziel. Vooral de jeugd wil in de Lente zich uit leven en vlecht de mooiste kranzen uit de bloeiende gaarde, waaraan zij later nog aangename herinneringen bewaard. Hierna werd door allen gezongen het Len tefeestlied, waarop door de allerkleinste peuters een paar Daicrose liedjes ten beste werden gegeven. De grooteren ga ven zeer aardige, eenvoudige, rythmische oefeningen met versierde bogen, waarna de opvuering van het Lentesprookje begon. De Winter, de Zuiderwind en de Lente- Fee met de diverse bloemetjes was een ardig geheel; de zang ging tamelijk goed, r werd geapplaudiseerd. Tot slot een heele aardige boerendansjes die een Gut verloop hadden. Alles bijeen een leuk c laagd Kinderfeest. O BESTELBARE STUKKEN WAAR VAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN TERUGONTVANGEN TE SOEST. Brieven Binnenland. Zusters Versteeg, Utrecht. 2. R. A. M. Visser, Delft. Briefkaarten Binnenland. 1. Fam. de Boer, A'dam (2). 2. Mevr. van Poefcsren, Nijmegen (2) NIEUWE AANSLUITINGEN. 171 2343 730 726 724 725 727 729 2341 2342 Kroon, Dr. A. A. v. d. Arts, Par* nassie, Eemnesserweg 14. Tolboom W., Bloemisterij, Spoor straat 9 Soest. Kloostra H. Tromplaan 30, Baarn. Molenaar H., Zand- en Grinthandel annex opslagplaats, Eemweg 5. Schaaik J. van, Theetuin de Water molen. Verhuur motor-, zeil- en roeibooten, Eemweg. Schaaik J. v.-, Theetuin de Water molen. Verhuur motor-, zeil- en roeibooten, Nw. Schoonoordstr. 24 Loman v. Vloten, Mevr. L., Wal deck Pyrmontlaan 10. Meyer D., Nieuwe Domlaan 7. Ëroekhoff W., Sanitair watervoor ziening, gas-, electriciteit en aan verwante artikelen, Haarden, Ka chels, Soesterb.straat 10 Soest. Schwiep B., „Ukkies Heim", Hei deweg Soest. Svvager J. C. (firmant Gebr. Swa- ger) Bouwmaterialen, Vosseveld- laan 47, Soest. DE BAZAAR VAN E. H. B. O. De lang voorbereidende bazar, die de laatste loodjes zou bijdragen om te komen tot aankoop van een ziekenauto is meer dan geslaagd. Alle winkeliers, gros siers en particulieren hebben het beste uit het beste voor den dag gehaald en met hun gave het comité verblijd. Er was van alles en nog wat te koop. Vooral de afd. handwerk was schitterend. Toen de opening daar was, waren o.m. aanwezig den heer Burgemeester, wethouder Enden dijk, de raadsleden Mevr. Landweer-de Visser, Doorman en van de Bremer, de doc toren Rupert, de Vos en Donker, Ds. v. d. Spek e.a. Na opening door den heer Dros te verkreeg de heer Burgemeester hel 'woord, welke naar voren bracht het op hem ingewerkte enthousiasme van Mej. Hillen, het verbindingsteeken tusschen de gemeen te en de E.H.B.O. Dit enthousiasme ging over op het College en vandaar op de Raad, zoodat het thans een stormloop is tusschen het Gemeentebestuur en het parti culier initiatief wie de laatste loodjes zal betalen. Spr. hoopt dat het particuliet initi atief dan in Soest getoond heeft iets te kun nen bereiken, het zal winnen en de Ge meente den wedstrijd glansrijk zal verliezen. In deze geldt dus het spreekwoord: laat de rechterhand niet weten, wat de linker doet. Hiermede verklaarde Spr. de bazar ge opend. Ter gelegenheid van deze bazar wapperde van uit het gebouw de Ncderlandsche Drie kleur met Oranjewimpel en de nieuw wit groene vlag der E.H.B.O., een geschenk van de leden aan het bestuur. Hierop is zeer fraai in de rechterbovenhoek het em- hleau der Vereeniging geschilderd, en met de hand verder bewerkt door den heer en Mej. W. T. v. Riet, die daarvoor een woord van lof toekomen. En nu niets dan goeds, tocgewenscht aan het bestuur van de E.H.B.O. Depót BURGEM. GROTHESTRAAT 24 Telefoon 2122 DE SOESTER HARMONIE. Donderdagavond gaf genoemd corps on der leiding van haar eminenten dirigent H. Kok Jr. uit Zeist, haar eerste zomercon- cert in de muziektempel „Het Rosarium." Er was zeer veel belangstelling op den hoofdweg, terwijl de speciale luisteraars dicht bij de tempel stonden geschaard. Het prachtige zomerweer lokte dan ook menig een naar buiten, om te genieten. Het pro gramma dat werd uitgevoerd, getuigde van ernstige studie, de beide concoursnummers hadden eveneens een plaats ingenomen. Krachtig frisch, en zuiver, klonk het hout met het koper vermijd naar het blauwe azuur, waar dat eerste die der maansikkel zijn zilveren licht uitstraalde. Wanneer met dat enthousiasme als Donderdagavond in Baarn op 2e Pinksterdag wordt geconcer teerd, geven wij de vereeniging een mooie kans voor het eere-metaal. Mannen, met moed en vertrouwen opgetrokken ten strijde op het veld van eer, en dan kan het niet an ders, of de zege is U. Gedurende het concert toeterde een auto voorbij om de voorbijgangers te wijzen 'op de bazaar voor den ziekenauto, terwijl vriendelijke jongedames loten te koop aan boden. Alles spant zich in om de bazaar te doen slagen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jongensbaret. Een heerenrijwiel. Aangeloopen een jonge zwarte hond. LUCHTVAARTAFDEELING. Met ingang van 7 Juni a.s. zijn de navol gende korporaals bevorderd tot dienst plichtig sergeant titulair: J. B. P. Biegelaar, A. J. Keijzer, L. Leen- aerts, G. H. Lugt, C. G. van Nieuwenhuizen, T. J. Verheijen en J. Weijer. GEVONDEN VOORWERPEN. Een belastingmerk in etui. Een beursje. Een vulpen. Een dameshandschoen. Een doosje met fijn gereedschap. Een jongenscape. Een rijwielsleutel. van 29 Mei4 Juni 1930. Geboren: Hendrik Reijndert Huiberg z. v. M. Petersen en A. H. C. P, de Roofy Bosstraat 71; Wilhelmus Dirk, z. v. R, v. d. Heuvel en S. Grift, Oude Grachtje 3 Johan, z. v. K. Srjtsma en J. G. Rosen- brand, van Maarenstraat 12; Cornelia, d. v. C. van Dijk en N. van Zijtveld, Wieksl. weg OZ 21Sophia, d. v. C. Post en J. Will, Kerkpad NZ 1. Ondertrouwd: J. G. Wes ter veld en G. van der Heiden. Gehuwd: E. Looijen en J. P. Quast; J. van Manen en C. A. van 't Net. Overleden: Cornelis van den Broek, 3 mnd., Wieksl.weg WZ 35. Vestiging van 29 Mei4 Juni 1930. J. Wanters van Ooltgensplaat naar Beu kenlaan 36; N. Pannekoek van R'dam n. Wilhelm.laan 16; R. v. Dunschoten m. gez. van A'foort naar Birktstraat 0; K. Koen- ders van Tegelen naar Amersf.str. 18; E. Tübing van Tegelen naar Amersf.str. 18; G. Karstens van Zwaluwe naar Dorre- steinweg 20; W. Groenesteijn van Zeist naar Wieksl.weg WZ 29; A. Boersma van A'dam naar Beetzlaan 15; A. Blderdijk m. vr. van Utrecht naar Verl. Postweg 61 G. Stort van Brussel naar Kampweg 68; R. G. v. d. Geest van Bussum naar Kolo- nieweg 5; G. Meijer van Deventer naar Burg. Grothestraat 69; J. de Vries m. gez. van Apeldoorn naar Bosstraat 163; H. J. Loos m. gez. van A'foort naar Birktstraat 88; A. Giphart van Utrecht naar G. Pels- weg 6D. v. Loevesijn m. gez. van A'dam naar KI. Engend.weg 9; N. v. Cuilenborg van Baarn naar Birktstraat 7. Vertrek van 29 Mei4 Juni 1930. G. Bakker van Wieksl.weg OZ 5 naar Ouddorp, Molenweg A 88; J. M. Schol van Kolonie weg 5 naar A'dam, Ortheliastr. 48; E. E. R. Solleveld van Soesterb.straat 107 naar den Haag, Trompstraat 34; A. M. Leijenaar van Luchtv.afd. naar Gouda, Peperstraat 54; H. A. ten Tije van v. Weedestraat 43 naar Driebergen, Bessen- weg 26; H. H. Valk van Lt. Koppenlaan 21 naar R'dam, Goudschesingel 121b; C. M. J. E. Verwaijen van Vredehof straat 2 naar Hilversum, Heuvellaan 6; B. R. But- zelaar van K. Brinkweg 10 naar Hilver sum, Taludweg 17J. Teekens van Kerk pad NZ 41 naar den Haag, 's-Gravenzan- delaan 222; J. M. Hartman m. gez. van Kerkdw.straat 4 naar Hilversum, Zadel straat 2; H. v. Hardeveld van Luchtv.afd. naar R'dam, Oranjestraat 140a; Wed. F. H. Sandvoort van Kerkpad ZZ 53 naan Amsterdam, Stadhouderskade 66: M. v. Schaik van Utr.str. 24 naar Houten, p.a. A. v. Woudenberg: T. J. C. Timp, van Ko- lonieweg 5 naar Utrecht, W. de Huijger- straat 18: J. P. Quast van A. Paulownal. 15 naar A'dam, de Ruijterw. 368. Verhuizingen in de Gemeente van 29 Mei4 Juni 1930. M. v. Essen van Spoorstraat 13 naar K. Brinkweg 17P. v. Esch m. gez. van Bel- védèreweg 3a naar Koninginnelaan 102: J. H. Marselis m. gez. van Sinnemaplein 8 naar Banningstraat 44; J. v. d. Brugge m. gez. van Beetzlaan 95 naar Koninginne laan 42; G. J. Willemars m. gez. van Mo lenstraat WZ 11 naar Soesterb.straat 12; E. L. v. d. Kragt m. gez. van Postweg 42 naar Verl. Postweg 55; J. Beek m. gez. van Nieuweweg 15c naar Ossendamweg 20; P. A. Schimmel van Koninginnelaan 60 naar 70; H. M. Schimmel-van Zal van Koninginnelaan 80 naar 70; T. Kersens van Laanstraat 76 naar Nieuwstraat 47 C. Iversens-van Burgsteden van Nieuwstr. 55 naar Nieuwstraat 47B. Noordanus m. gez. van Schoolw^g 4 naar Amersf.str. 32. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 8 Juni 1930 v.m. 10 uur: Kerk Ds. Montfraus uit Barneveld. (Coll. voor de Zending). Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. van Schaick, (Coll. voor de Zending.) Maandag 9 Juni 1930, v.m. 1 Ouur: Kerk: Ds. van Schaick. (Coll. voor de Zending). Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. van Amstel van Putten. (Coll. voor de Zending). CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag le Pinksterdag voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Maandag 2e Pinksterdag voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. VER. VAN VRIJZ. GQDSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 9 Juni (2? Pinksterdag) voorm. 10 uur: Ds. A. Klaver van Hoorn. BRANDSTOFFEN H ANDEL (voorheenKLEMAN BERGHUIS) Magazijnen: KERKPAD N.Z. la VAN WEEDESTRAAT 41 TELEFOON: Kanloor 2180 Huis 2186 E. S. V. A. C. Zondag 25 Mei vonden de finale's plaats der Serie-wedstrijden met de volgende re sultaten: Eere-afdeeling: UtrechtlZeist 1 21. le Afdeeling E.A.C. IE.S.V.A.C. I 2-1 (na verloting). 2e Afdeeling: Soest II—E.S.V.A.C. II 7-3. Zooals uit de uitslagen blijkt heeft het in de twee eerste genoemde wedstrijden niet aan spanning ontbroken en het aanwezige publiek is dan ook getuige geweest van eenige fraaie ontmoetingen. Utrecht I won alzoo de fraaie zilveren beker terwijl E.A.C. I uit Utrecht voor een jaar houdster werd van den Zilveren Schoen en ten slotte veroverde Soest II in de 2e Afd. een zilveren lauwertak als le Prijs. Het voetbalseizoen is met deze wedstrij den op waardige wijze besloten. Vanaf he den zullen zooveel mogelijk wedstrijden worden vastgesteld op het terrein der tegen partij daar het Esvac terrein thans buiten gebruik is gesteld. Deze week is reeds een aanvang gemaakt met de bemesting met kunstmest terwijl de kale plekken met aarde worden aangevuld om daarna weder in gezaaid te worden. Tevens worden tijdens deze rustperiode eenige verbeteringen ten gerieve van het bezoekende publiek aangebracht. Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr.32 PROBLEEM No. 2 Zwart: 11 't. ÖL ÉHÉli 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit 11 Zwart 11 schijven op 3, 5, 6, 8, 9, 13, 24, 25 29 33 39 Wit 11 schijven op 11, 15, 18, 22, 27, 32, 37, 41, 47, 48. Wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 10. De stand in cijfers was: Zwart 7, 14, 17/19, 24, 23, 28, 36. Wit 25, 30, 32, 34, 35, 38, 47, 48, 50. Wit speelt achtereenvolgens 5045, 4842, 47—41, 25—20, 20X29, 45X34, 35X2. Een prachtig geconstrueerd probleem. Zeer mooi zijn de zetten 2520 en 20X29, waardoor meerslag geforceerd wordt en de eindslag 35X2 mogelijk is. Staad, S. de Z., D. F. Voigt, P. Floor, D .Salemink en K. Janson. Van de hiermede afgeloopen serie kwa men van alle 10 problemen goede oplos singen binnen van de Heeren P. Floor, S. de Z., K. Janson en D. Salemink. De beide beschikbare prijzen worden dus wederom verloot, welke verloting a.s. Dins dagavond zal plaats hebben in de Soester Schaak- en Damclub. Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaanl3 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM ZOMERAVONDFEEST TE DE BILT. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer te De Bilt organiseert 18 Juni a.s. een zomeravondfeest op het bekende fraaie boschterrein Beerschoten. Na een rondgang door de plaats waaraan vier muziekkorpsen deelnemen, wordt cen concert gegeven op Beerschoten, door de korpsen: „Doorn's Harmonie", „Patiëntia vincit omnia" te Soest, „U. D. O." te Ut recht en „Biltsch Fanfarekorps." Na dit concert wordt een groot vuurweik afgestoken, bestaande uit een aantal belang rijke nummers. Na afloop rijden nog trams in alle rich tingen. Bij het terrein is een rijwielbewaarplaats, alsmede autoparkeergelegenheid. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Soest was weer paraat en liefst met mooie zaakjes; werkelijk een Soester film, boeiend, interessant. Oost-Indisch doof was A. M. geweest in zijn auto 11 Jan. 's avonds half acht op de Rademakerstraat, dus de Rijksstraatweg door Soesterberg. We kunnen ons herinneren, hoe vaak deze schotel is voorgediend. Eindelijk was A. M. zelf nu eens verschenen. Maar getuige de Gans, neen hoor, die heeft het ook deze reis vertikt om zijn gezicht te toonen. En naar hem toch was met zooveel verlangen uitgezien. Vermoedelijk is de Gans er nu zelf bij: Als opgeroepen getuige niet op komen. Wat had A. M. gedaan? Hij had gereden met een enkel licht aan zijn auto. En toen de R. veldw. van Raad sommeerde tot stoppen bleek A. M. totaal doof. En hij wou ook niet meer zien, want plotseling ging al het licht uit. Het heeft toch niet belet, dat hij op den bon kwam. Natuurlijk heelemaal geen fopbedoeling geweest. Toen werd het 5 voor een voorlicht te min en 15 voor het niet netjes luiste ren naar een politieman. Belt. Gerust zetten we den naam van verdachte als opschrift. Deze eigenaar-exploitant van Birkhof op Soest, Birktstraat 84, op de grens van Amersfoort laat de Soester poli tie maar niet met rust, en herhaalde ma.len is de gemeentelijke Politieverordening ge wijzigd om Belt maar aan zijn kladden te kunnen komen. Gemakkelijk lijkt dat niet te gaan, want de Utrechtsche Rechtbank heeft hem vrij uit doen gaan en zijn verdediger Mr. Si- mons, specialiteit in deze branche, zal hem er dezen keer in Amersfoort ook wel door halen; de Ambtenaar stelde tenminste reeds den eisch van vrijspraak in de zaak van beweerde overtreding Soester Verbod van publiek dansen op 27 April en in alle vol gende 5 of 6 verbalen, die of reeds op de lijst stonden of in portefeuille zijn. Want eiken Zondag weer aan kwam de politie ter zelf- der ure inet dezelfde vragen. Men weet, dat als de Soester verordening weer eens werd gewijzigd, ook Belt zooveel mogelijk de hekken verhing. Bij de zitting van heden was als getuige 4 charge de verbalisant, de politieman Vis ser aanwezig, en voor de twee volgende verbaaltjes Zondag 4 en 11 April de politie man Ansink. Deze laatste kon blijven zit ten, aangezien alles zich concentreerde om het eerste verbaal, het dansen op Zondag 27 Apfll. En alles ging echt serieus; slechts merkten we enkele malen heftige, maar dan ook 'n geslaagde poging om den lach terug te dringen. Volgens de getuigenissen a décharge, voorzitter der dansclub Anna Pavlova en haar penningmeester-deurwachter en diens broer, lid vanaf den beginne, had Belt niets te zeggen in die dansclub. Toegang gewei gerd door het bestuur, daar kon Belt niet aan verwikken of verwegen. En dat werke lijk geweigerd werd, daarvoor werd nog maals opgehaald, wat bij vroeger verbaal reeds had dienst gedaan, dat geweigerd was een niet-lid de dochter van een Soester po litieman. En wie niet wou, die werd er uitgezet, zoo zei de penningmeester-deur wachter. En dat bonnetje, wat men als be wijs van zijn gestort dubbeltje kreeg, was geen toegangsbiljet, maar een bewijs van contributiebetaling. Dat duppie moest dus ook betaald worden als men op een of anderen Zondag niet kwam dansen. Zoo was Ambtenaar's idee veranderd; hier had men werkelijk te doen met een besloten club, en kon de door den Hoogen Raad goedge keurde Soester verordening hier niet van toepassing zijn. Het verkeer rechtstreeks tusschen dans- lokaal en verlofslokaal was door geen ver balisant geconstateerd. Dat kwain dus niet in het spel. Tegenwoordig zijn dan ook de verbindingsschuifdeuren bij het dansen af doende gesloten. De verbinding heeft plaats tusschen danslokaal en verlofslocaliteit langs de open buitenveranda heen, die valt buiten de verlofslocaliteit als zijnde open lucht. Hè, hè, nu zijn we zoover. Mr. Simons, dankend voor dezen eisch en voor de welwillende verleende uitstel lingen voor de behandeling dezer zaak, meende zich echter nog te moeten uiten, te meer daar de Kantonrechter nog uitspraak heeft te doen. En toen deed onze advocaat een boekje open. Hij riep zelfs de bescherming in voor zijn cliënt, op wien het blijkbaar persoon lijk te doen was. Toen n.I. de Rechtbank vrijspraak had verleend in een vorige zaak Belt, was ver lofhouder Kooij er als de kippen bij om ook Zondags te laten dansen. Van een ver- baal-Kooij hoort men niets in Soest, wel van verbalen-Belt. Belt is nooit voor over treding drankwet veroordeeld. Ondanks de vele wijzigingen, die de Soester verordening heeft ondergaan, is een redactiefout (een hoofdletter) daarin blijven staan, die het be treffende artikel van tweeërlei uitleggingen vatbaar maakt. Hoe de stemming te Utrecht is, beeldt spr. uit door de vraag van de President der Rechtbank aldaar: „Mag dan bij jelui in Soest niets?" Die verordening is zoo dwaas, zei spr. dat een onderwijzeres beneden 21 jaar straf baar is, die met een. klasse kinderen in een theehuis te Soest, waar verlof is, een glas limonade gaat gebruiken. Ja, zelfs als schuilplaats bij regen zou ze haar klasse niet mogen dienen. Uitspraak over 8 dagen, ook voor de an dere vijf verbalen-Belt. Z.E.A. verzekerde Mr. Simons, dat hij niet bevreesd behoefde te zijn voor „verrassingen". Komisch drama. Of het is geen drama, als je voor den Rechter komt te spreken over je eigen vrouw in bewoordingen als: Eerst al mijn boel eruit gestolen. Dat was dan zeker gebracht naar het huis in Soest, dat die echtgenoote voor een deel had gehuurd van getuigen, in welk gehuurd appartement ze echter dagelijks slechts een vijf minuten kwam kijken. Maar voor de omstanders wordt het dan toch komisch als aan het bewuste huis 'snachts half één flink lang op de electri- schen belknop wordt gedrukt, en hardop wordt gelamenteerd: Jo, geef me als je blief mijn stukken, dat ik morgen mijn werk kan doen! En dit komische en dramatische konien we nog ver en ver uitspinnen. Maar die menschen hebben al genoeg met hun beid jes uit te zingen; laten we ons dit lolletje maar laten ontglippen. Het is zoo gemak kelijk een bespottelijken kant te vinden aan iets, dat voor de betrokkenen harteleed vorint. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Leerplichtwet: J. V., Soest, 5 of 2 d. Geachte Redactie, Het verslag van de Raadsvergadering opgenomen in de Soester van heden geeft mij aanleiding U te verzoeken het navol gende wel in Uw blad te willen opnemen: De Heer Busch had hier weder eens ge legenheid zijn gal uit te spuwen, thans was het de O.B.I.M.-benzine waarover ZEA. het eens moest hebben. Hij geeft hierbij dan ook wederom een bewijs van deskundigheid bij uitnemend heid, zie het aanslaan en schuren der klep pen, dat ik mij wel zal wachten hierop in te gaan. Inderdaad ik ga liever een straatje om, dan met dergelijke deskundigen in de bat te treden. Ook de Heer de Bruin getuigt hier van zijn deskundigheid, hij behoeft alleen slechts af te gaan op de reukorganen van derden, dan weet hij al voldoende. Ja, de reukorganen van derden zijn voor hem van een dergelijke waarde dat hij daarvoor gerust zijn plicht als raadslid voorbij gaat, immers, hij is toch gekozen om de belangen der gemeente te beharitigen en te meer klemt dit, wanneer het flesschen- trekkerij betreft! M.i. ware het beter ge weest dat de Heer de Bruin deze woorden maar had ingeslikt, voordat zij gesproken waren!!! Gaarne wil ik echter hierbij, als deskun dige, verklaren, dat ik al sinds jaren O.B. J.M. benzine ontvangt, steeds is mij ge bleken dat deze benzine niet minder, doch wel beter is dan die van andere Maat schappijen. Van water of zaksel heb ik nooit iets kunnen bemerken en ook nimmer heb ik een enkele klacht van mijn afnemers ont vangen. Dit is mijn oordeel en ik ben er van over tuigd dat ook de andere'"afnemers hetzelf de zullen willen en kunnen getuigen. Of er water in de benzine van de ge meente zit kan ik natuurlijk niet beoordee- len ook niet wat zaksel betreft, doch wel acht ik het hier inderdaad van belang ook in de eerste plaats eens te doen nagaan, hoe dat water er dan ingekomen is en ook dat zaksel! Dat de O.B.I.M. voor de gemeente een ander soort benzine zou leveren dan voor de overige afnemers moet wel uit een zeer vruchtbare duim voortkomen. Wij kunnen toch veilig aannemen dat de O.B.I.M. Mij. dit dan zou moeten doen om beter van te worden. Wanneer we toch even ons gezond ver stand laten werken dan moet toch onmid dellijk gezegd worden: „Zou er voordcel in zitten om een dergelijk klein kwantum 't welk de gemeente afneemt ten opzichte van andere afnemers, de moeite loonen om een anderen leverancier op te zoeken, af zonderlijke vracht er voor te betalen, die bij kleine partijen natuurlijk veel hooger is enz., terwijl het nog de vraag is of andere maatschappijen de O.B.I.M. Mij. zouden leveren???" Gaarne laat ik de beoordeeling aan het publiek, ik voor mij houd mij liever aan het rapport van de scheikundigen. U, redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, H. P. G. v. Roosebeek. Over het steriliseeren van groenten. Neen, -huisvrouwtje met een schrale beurs, haal nu niet de schouders op en zeg niet, dat groenten „wecken" of sterili seeren voor U nog te duur is en dat ge eerst moet wachten, tot de beurs wat be ter gevuld is, om U de dure weck-inrich- ting aan te schaffen. Heusch, men kan wel dansen, al is het niet met de bruid, en men kan wel steriliseeren en van de lek kere groenten genieten, als ze versch niet meer of slechts peperduur te koop zrjn, zonder dure installaties. Wie niet (finan cieel) sterk is moet slim zijn, en gebrui- ke dus in plaats van een duur toestel den waschketel, of zelfs een gewone groote pan of emmer, om water in aan de kook te brengen, en in plaats van dure glazen

De Soester | 1930 | | pagina 5