1 S T A D 1 M A" Meylink's Fotohandel LUXE VERHUUR-INR1CHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje L J. HOKSBERGEN VAN FINLAND EN HET FINSCHE VOLK. ui. Binnenland. Amersfoort. W ROOKT "W in prijzen van 6 TOT 12 CENT Sigarenfabr. „DE S TER" Rozenstraat 12-14 Bilt (U) Soesterberg. INMAAK!! openluchtschool voor gezonde kinderen ge kregen, een prachtig licht en luchtig ge bouw, met glazen lokalen, voor als het slecht weer isomgeven door kleurige, fleurige bloemenranden, de jeugd de eerste beginselen der wijsheid worden bijgebracht. Het is toch wel een andere tijd dan vroe ger, toen open lucht zooiets als vergif wa en sport een zeer, zeer afkeurenswaardig iets voor een schoolleerling. De tijd is nog niet zoo lang geleden, dat onderwijzers en leeraren openlijk in de klas de leerlingen aan de kaak stelden als verwerpelijke en slechte leerlingendie aan voetbal of zoo iets deden. Dat waren de jongens, die hun „verstand verschopten tegen een leeren bal" (historisch). Mijn beste jongen, voor deze week ge noeg over de vrijheid en de opstand tegen al wat knelt en belemmert. Een stevige knuist en een Geuzengroet, van Oom Bart. Dat is zoo gegaan totdat reeds onder Alexander III een zekere reactie optrad, merkbaar in de wij^, waarop de besluiten van den Finschen Landdag werden nage komen of niet nagekomen. Maar dat is vooral merkbaar geworden na het optre den van Nicolaas II, die zich door het Pan-Slavistisch streven, dat geen onafhan kelijk onderdeel van Rusland vlak naast zich duldde, liet raden en op 19 Juli 1898 het bekend rescript uitgaf, dat een eersten «definitieven stap was op den weg naar ver nietiging der Flnsche onafhankelijkheid Zoo heel veel was, ondanks het verzet van den Finschen Landdag, moedig, doch hop« loos verzet, niet meer noodig, om Finland als een onderdeel van het Russische Rijk in te lijven, en de beloften van 1809 dus ge heel teniet te doen. Dat daartegen verzet was; dat b.v. de uitvoering van de militaire wetten op de grootste tegenkanting stuitten is begrijpelijk. Men heeft toen Bobrikofr. inderdaad een man van ijzer en staal, naar Finland gezonden, waar hij, tengevolge van een aanslag, op hem gepleegd, den dood vond. Zwaar drukte de arm van Rusland op het arme Finland; de Finsche taal, juist uit haar sluimering gewekt, werd vertre den; alles wat eenmaal Finsch nationaal karakter had, kwam onder Russisch be wind, terwijl vanzelf de vestiging van het Finsche Staatssecretariaat in het Russische Peteisburg ertoe bijdroeg, dat onafhanke lijke Finsche gedachten den Russischen Czaar niet zouden bereiken. Vergeefs ver hieven vooraanstaande rechtsgeleerden ii. Europa hun stem tegen de rechtsverkrach ting van 1899; vergeefs maakten tienduizen den in Finland zich spontaan op om den Czaar een verzoekschrift aan te bieden, vergeefs was het verzet, dat waarlijk niet altijd ongevaarlijk was. Het Gouvernement te St. Petersburg had de middelen, meende deze althans te hebben om elk verzet te breken en greep in met harde, vernietigen de hand. Zoo naderde de oorlog, die Finland, schoon het in den aanvang evenals in Po len anders scheen, een tijdperk bracht van hernieuwde, ja nog veel sterker onderdruk king. In de Finsche steden werden Russi sche garnizoenen gelegd, die elke poging om vroegere onafhankelijkheid terug te krijgen, tevoren verijdelden. Maar de revo lutie van 1917 kwam; dacht men echter da; toen het oogenblik van bevrijding voor Fin land was aangebroken, men vergiste zich Want het bleek al spoedig, dat de nieuwe machthebbers in Rusland al evenmin bereid waren de onafhankelijkheid van Finland t; erkennen als de Czaar het had gedaan. De Arbeiderspartij, die bij de verkiezingen in 1916 een overwinning had behaald, bleef niettemin de zijde van den Russischen Com munisten houden, en de nauwe verbinte nis tusschen Russische, inmiddels Commu nistische soldaten en de Finsche arbeiders werd overal duidelijk. Toen dientengevolge in October 1917 een nieuwe Landdag dien de te worden gekozen, verdween de meer derheid der Arbeiderspartij, die zich in een duidelijk voelbare minderheid omzette. Niettegenstaande dit geschiedde onder een wet, die men dc meest democratische van alle kieswetten had geoordeeld, gaf de A beiderspartij aan de stem des volks niet toe. Roode gardes, vroeger opgericht om zich tegen Russisch geweld te verzetten, werden opnieuw gemobiliseerd en nu -- de geschiedenis is vol ironie gewapend met Russische geweren. Op hetzelfde oogenblik, dat in Rusland de verwarrinq tot het hoogtepunt steeg, op 13 November 1917, kondigde de Finsche Arbeiderspartij een algemeene werkstaking over het ge- heele land af. Die staking duurde slechts een week, en korten tijd daarna slaagde de Finsche Regeering erin om de onafhanke lijkheid van Finland door den Landdag plechtig te doen uitroepen. Voor de Rus sische troepen zat er niets anders op dan nu het land te verlaten, maar zij deden zulks niet; integendeel zij bleven een ge vaar voor elke onafhankelijke Finsche Re geering. Slechts weinig voorbereiding was e rtoe noodig om in Januari 1918 een zgn. revolutionaire contra-regeering te vormen Aan de wettige Regeering bleef niet ander.-, over dan Helsingfors te verlaten; zij ont bond zich echter niet, doch dook in Wasa, een symbolieke plaats voor haar gezag, weer op. Wasa, reeds in het Noordelijk deel van Finland gelegen, is de hoofdplaats van een streek, die wel typisch Finsch is, vanwaar men geen onderdrukking van het finsch nationale duldt. Reeds tevoren had den zich velen gewapend om tegenstand te kunnen bieden aan de roode gardes, en die allen verzamelden zich nu rondom Gene raal Mannerheim, vroeger in Russischen dienst, die zich ter beschikking van de Finsche Regeering had gesteld. Het L merkwaardig hoe de aanhangers van de witte gardes gelegenheid hebben gevonden om, zelfs in dat deel van Finland dat ge heel aan de Arbeiderspartij was overgele verd en dit was het geval met het Zui delijk gedeelte contact te verkrijgen met hun medestrijders in het Noorden. Zoo werd een wit front gevormd, dat niet alleen aan de roode gardes tiet verder voortdrin- gen onmogelijk maakte, maar dat al spoe dig en vastberaden tegenweer zou bieden. Finland zocht hulp buitenslands, en vond deze bij Duitschland dat op 3 April 1918 onder leiding van Von der Goltz te Hangö OUDEGRACHT 183— TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS een Duitsch expeditieleger deed landen. Tegelijk rukte Generaal Mannerheim van uit het Noorden op naar het Zuiden; strij dend tegen een overmacht, die echter slecht georganiseerd was, kwam hij voet voor voet nader tot het doel. De inneming van het industrieele centrum Tammerfors was de eerste overwinning van beteekenis; op 16 Mei had de intocht in Helsingfors plaats. Duizenden en duizenden, die aanhangers van de Roode gardes waren, vielen in han den van de witte vijanden. Er zijn vele klachten vernomen over het lot, dat hen ten deel viel; over de verbanning, ja den dood, waarmede een aantal hunner werd gestraft. Het is, zeer zeker voor den vreemdeling, die ook nu daarover juist nu nog wel een en ander hoort verluiden, moeilijk om zich daarin een oordeel te vormen. Wij hou den het in dat opzicht met den Engelsch- man Mac. Kcauhn Scott, die in zijn: Suo- mi, the land of the Finns, een objectieve houding verkiest. Er was geweldige ver bittering van beide kanten; in deze atmos feer van verbittering werd de strijd ge streden. De overwinnaar moest wel niets meer duchten dan reactie, indien hij zich te zacht betoonde; kon hij de niet onder worpen maar slechts gevangen genomen elementen toestaan zich door het geheele land te verspreiden en daar nieuwe onrust te kweeken? Sedert dien zijn een 12-tal jaren verloo- pen. Jaren, waarin in Finland de Ministe ries hebben gewisseld, en, doch eerst na tien jaten, een zuiver socialistisch Mini sterie één keer, doch slechts voor korten tijd aan het bewind is geweest, jaren ook, waarin Finland zich heeft gewijd aan der. wederopbouw van den zwaar getroffen staat; aan innerlijke reorganisatie, aan her leving van de welvaart. Dat is het Finland, welks kusten zich, misschien een uurtje voordat wij landen en met de grootste hai- telijk werden ontvangen, aan ons voorde den. Een land van lijden, lijden door d< eeuwen, dat het echter standvastig heeft verdragen. Een land, waarin de door de natuur geschapen moeilijkheden, die een elk heeft te overwinnen, hebben geleid tot het kweeken van vastberadenheid en door zettingsvermogen. Een land, bewoond door een volk, dat zijn gebreken heeft als elk ander, maar dat zeker bij geen enkel andei land onderdoet in gastvrijheid. Wij zijn er nog maar kort en deze ervaring is reed ons aller deel geworden! M. ven door 4 waaiers van brillantvuur draaiende oranjezonnen. Ook komt op het programma voor een bengaalsche verlich ting van het geheele terrein en daarna een mechanieknummer, voorstellende een „mo torrijder" in gekleurd diamantvuur met daaronder een cascade van Chineesch vuur Het laatste nummer van het program ma stelt voor een groote decoratie ter eere van H.M. de Koningin-Moeder, weergeven de het portret van Hare Majesteit in ge kleurd diamantvuur, waarboven het woord „Hulde" prijkt in blauw diamantvuur. Daar vorige jaren voor het vuurwerk te Baarn enorme belangstelling bestond, wordt ook dit jaar weer een groote toe loop verwacht. Op het terrein zullen wederom zitplaat sen aanwezig zijn voor heeren raadsleden, het gemeentebestuur, gemeentepersonecl enz. In verband met dit vuurwerk maakt de commissaris van politie bekend, dat op dien dag des avonds om 8.30 uur alle toe gangswegen tot den Eemweg voor rijver keer gesloten zullen worden. Alleen het verkeer naar Bunschoten zal worden toe gelaten. DE INTERNATIONALE TELEFOON GIDS. G. G. J. ALBLAS DOOR GOOI- EN EEMLAND. De door Baarn's Bloei in samenwerking met verschillende V.V.V.-bestnren en dei A.N.W.B. georganiseerde fiets- en wandel tochten door Gooi- en Eemland ondervin den eenige vertraging, waardoor voorloo- pig alleen de wandeltocht door Gooiland zal plaats vinden. De door den A.N.W.B. samengesteld' wandelingen door het Gooi, welke than reeds 5 jaren bestaan en waarvoor de be langstelling van de zijde der natuurvrien den steeds grooter wordt, zullen gedeelte lijk gevolgd worden, n.1. de wandelwegen U, S, L, K, A, F, C, E, O, en V. De to tale lengte bedraagt 53,2 K.M. Geheel nieuw in de wandelroutes is het traject van het station te Baarn naar het Theehuis in de dennen, leidende door de prachtige bosschen van Buitenzorg en de Hooge Vuursche.. De route is over de ge heele lengte van wegwijzertjes voorzien. Na het Theehuis in de Dennen bereikt ce hebben, wordt langs het Theehuis Groot Kievitsdal en de buitenplaats Groenendaal naar het station te Hilversum gemarcheerd. Vandaar worden eenige straten in Hilver sum doorgewandeld; door het Corvers- bosch, door een deel van het Spanders woud en door het prachtige Bantampark van Bussum wordt dan het station te Bu<- sum bereikt. Van hier wordt langs den Huizerweg, den Gooischen Boer en Theehuis Oud-Naar- den aan de Zuiderzee naar Huizen geloc- pen. Van het tramstation aldaar gaat het traject verder over Blaricum, Tafelberg weg enz. naar Laren, vanwaar gewandeld wordt langs het café „De Heideblom" en het kasteel „Groeneveld" naar Baarn te rug. Het eindpunt is het station H.IJ.S.M. te Baarn. HET VUURWERK OP 2 AUGUSTUS TE BAARN. Op den 2den Augustus a.s. zal des avonds om 10 uur aan den Eemweg evenals vori ge jaren een vuurwerk worden afgestoken, dat het gemeentebestuur den ingezetenen aanbiedt. Het programma bevat niet minder dan 16 groote nummers. Na het eerste num mer, bestaande uft een salvo van lucht- uurwerk, volgt het nummer, dat voorstelt een decoratie ter eere van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, weergevende de da tum „2 Augustus" in diamantvuur, omge- Verschenen is de 2e uitgave van den In- ternationalen Telefoongids (Annuaire Té- léphonique International „ATI") 1930 en wordt deze over eenige dagen aan de abon né's toegezonden. In tweeërlei opzicht vormt deze uitgave een belangrijken vooruitgang vergeleken bij de eerste in 1929. Allereerst is de omvang ongeveer ver drievoudigd, doordien thans zonder uit zondering alle zakenhuizen van de wereld, die geregeld van de internationale telefonie gebruik maken, zijn vermeld. De gids is bedoeld als een wereldtele foongids. Was aanvankelijk alleen Europa daarin vertegenwoordigd, thans is de gid.< ook uitgebreid tot Amerika en Indië. Ter wijl thans Europa reeds volledig is, zal verdere uitbouwing in de volgende uitgif te plaats vinden. Een tweede verbetering is, dat het alpha- betisch-register achter in den gids thans zoo is ingericht, dat het vinden van een land, een stad in eèn bepaald land en ten slotte een firmanaam is vergemakkelijkt. Omtrent het bureau, dat den gids uit geeft, kan nog worden medegedeeld, dat naast de Directie een Conseil d'Admini stration wordt gevormd. In het laatst zullen vertegenwoordigers zitting hebben van alle qfficieele Telefoon administraties der wereld, voor ons land is dit de Heer H. H. Claassen, Administra teur, Hoofd van de afdeeling binnen- en buitenlandsche telefonie bij het Hoofdbe stuur P. T. T. De bedoeling van het lichaam, in welks handen de uitgifte berust, is niet om winst te maken, doch om na uitkeering van de vastgestelde rente voor het beschikbaar ge stelde kapitaal, de winst te besteden ter ver dere volmaking van den gids. Nog kan worden opgemerkt, datonsland door zijn internationale beteekenis op han dels- en ander gebied in den gids een groote plaats inneemt. VOOR-OEFENINGSINSTITUUT. A. Verkorting van eersten oefeningstijd, door vrijwillige vóóroefening voor hen, die behooren tot de lichting 1932 en thans reeds geloot hebben. Tot 1 September 1930 a.s. staat voor jongelieden, die in 1912 geboren zijn, en die dus behooren tot de lichting 1932, de gelegenheid open, eene verbintenis te slui- ten bij het Vooroefeningsinstituut van den Vrijwilligen Landstorm. Volgens de wet wordt voor hen, die een geldig bewijs van voorgeoefendheid bezit ten, de diensttijd' met vier maanden ver kort. Teneinde deze belangrijke verkorting van diensttijd te verkrijgen, kan over het algemeen in of nabij de woonplaats ge oefend worden, terwijl de dagen en uren waarop geoefend wordt, zooveel als met de eischen der opleiding overeen te brengen is, in overleg met belanghebbenden, werk gevers en hoofden van scholen vastgesteld worden. De oefeningen vangen aan 1 October a.s., en duren ongeveer tot 1 October 1931, in een jaar wordt 300 uren geoefend; wan neer men na afgelegd examen het bewijs van voorgeoefendheid verkregen heeft, wordt slechts 4 uren per m«and geoefend, teneinde de verkregen geoefendheid te on derhouden en het bewijs van voorgeoefend heid zijne geldigheid te doen behouden. Voordat men tot de oefeningen toegela ten wordt, heeft natuurlijk eene keuring plaats. Van de lichting 1932 zijn- vermoedelijk slechts vrijgeloot degenen wier naam met N. (gedeeltelijk n.1. tot Nijkerk) begint oi met een letter alphabetisch vlak voor de N, tot hoever men mag teruggaan is niet te zeggen. Alle anderen, die geen vrijstelling krij gen wegens broederdienst, e.d. zijn er dan ingeloot, doch zij krijgen waarschijnlijk pas bericht van den burgemeester hunner gemeente, in den loop van het volgende jaar, maar dan is het natuurlijk te laat om te komen vooroefenen, omdat de aanmel ding reeds op 31 Augustus a.s. gesloten wordt. De GROOTE VOORDEELEN van het vooroefenen zijn: Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SL1JTERI van [rOo HAVIK 41. TELEFOON 292 Ongeëvenaard in kwaliteit 1e. Men oefent over het algemeen in of nabij de woonplaats; 2e. men oefent in de»i vrijen tijd; 3e. de eerste oefeningstijd wordt met vier maanden verkort; 4e. de tijd, gedurende welke men het ge wone werk of studie moet onderbreken i 4 maanden korter, zoodat men eventueel ook 4 maanden minder loon derft. B. Opleiding tot hoogeren rang. Jongelieden, geboren in 1913 en 1914, (voor zoover 16 jaar) die door hunne schoolopleiding, hooger, middelbaar of U.L.O. in de termen vallen om later in aanmerking te komen voor opleiding tot officier of onderofficier, kunnen bij het Yooroefeningsinstituut opgeleid worden tot den rang van sergeant; zij kunnen zich thans reeds aanmelden. Daar de diensttijd voor deze categorië gewoonlijk langer duurt, kunnen zij nog meer verkorting van diensttijd dan vier maanden verkrijgen. C. Inlichtingen. Belanghebbenden in de provincie U TRECHT, behalve in het N.W. deel ten Noorden van MAARSSEN, kunnen d> meest uitgebreide inlichtingen, zoowel schriftelijk als mondeling, krijgen van den Commandant v. h. Landstormverband LT TRECHT, wiens adres is Damlust-Kazernc (aan het einde van de Mineurslaan) te l' TRECHT. (Telefoon 12645). Inlichtingen worden ook verstrekt dooi de instructeurs der klassen, die thans oefe nen. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. VAN DEN HEUVEL. Wat zou het leven zijn zonder post, zon der die instelling' van tegenwoordig, welke allengs in den loop der jaren tot een om vangrijk en veelzijdig instituut van gewei dige beteekenis is uitgegroeid. Is er wel een tweede instelling aan te wijzen, welke zoo onmisbaar gebleken is en haast overal in de geheele wereld, zonder aanzien des persoons in een diep gevoelde behoefte voorziet. Zonder welke het leven niet meer denkbaar zou zijn. En toch ligt de tijd nog niet zoo heel ver af, waarin deze nuttige openbare instelling, zooals wij die nu ken nen, nog niet bestond. Pas bij de postwet van 1850 werd in ons land het brievenver voer tot staatsmonopolie gemaakt, terwijl een paar jaar later de telegraafwet tot stand kwam, waarbij de aanleg van een telegraaf- net geregeld werd. Voordien was het post wezen meer een zaak van de provincie edert de helft van de achttiende eeuw Vóór dat tijdstip behoorde het alleen tot d; zorg van de stedelijke besturen. De posterij leverde toen aanmerkelijke voordeelen op, daar zij zich niet alleen met het brieven vervoer, maar ook met het vervoer van personen belastte. Het was toen in den tijd van de ruime, gezellige postwagens, die op vaste stations van paarden moesten ver wisselen. Onder 't rijden door dan werd de krant of de brief door den postiljon voor het huis van den geadresseerde uitgewor pen. Het was echter een groot misbruik van dien tijd, toen de postmeestersplaatscn door leden van de vroedschap zelf werden ingenomen, waardoor de inkomsten in hun eigen zak terecht kwamen, in plaats van in de stedelijke kas. Nog vroeger was het brievenvervoer, in zoover het dan al bestond, geheel en al in handen van particulieren. De handel, zoo dra deze zich eenigszins ging uitbreiden, gevoelde daaraan wel het eerst behoefte. En zoo waren er kooplieden, wier boden zich tegen betaling ook met het overbren gen van brieven van anderen belastten. Het was natuurlijk een in alle opzichten nog zeer onvolmaakte inrichting, vooral /oor afgelegen streken, die ver van een handelsplaats verwijderd lagen en slechts nu en dan op zeer ongeregelde tijden of soms bijna nooit werden bezocht. Toch be vatte die instelling de kiem, waaruit de machtige postdienst van nu zich ontwik kelen moest, die in de toekomst nog verde re stadia van groei zal doormaken, waarvan het einde niet is te zien. Nog verder terug in den tijd, toen de handel niet veel meer dan een plaatselijke was, de boekdrukkunst nog niet was uit gevonden en het aantal anaphalbeten ver re de meerderheid had, was van een eenigs zins geregeld vervoer van brieven en stuk ken vanzelf nog geen sprake. En daarmee was bijna elke groep van menschen op zich zelf aangewezen bij gebrek aan een eenigs zins duurzaam verband. Maar heden ten dage is elke cultuur- taat in 't bezit van een goed geordend postwezen, dat als openbare instelling niet alleen dient tot het vervoer van brieven, kranten en ander drukwerk door het eigen land en over de geheele wereld, maar zich ook belast met het overmaken en incassee- ren van geld, alsmede met de verzending van kleine pakketten, terwijl het verder ook zijn werkzaamheden tot bankzaken heeft uitgebreid. En bij dat alles ook interna tionaal in beteekenis groeit. Postunies en andere postale overeenkomsten en rege lingen tusschen verschillende landen en staten zijn wellicht de eerst zichtbare en uitgesproken kenteekenen van een belan gengemeenschap der volkeren, die aan vol kerenbond en Statenbond vooraf gaan. De laatsten, die slechts nog op papier of in ge dachten leven, hebben nog niets kunnen uitrichten om het kwaad der wassende in- en uitvoerrechten van verschillende Rijken tegen te gaan, terwijl de posterij op haar gebied internationaal verschillende succes sen te boeken heeft, waardoor niet alleen in de tarieven, maar ook in den geheelen dienst de uniformiteit meer en meer bena derd wordt. En in al die geriefelijkheden en voor rechten wordt overal gedeeld, zoowel bui ten als in de stad. Want de post komt over al, door het geheele rijk. Het leven buiten kan wel iets ontberen van wat in de stad een behoefte zijn kan. Maar dat geldt niet voor de post. Deze is buiten niet minder gewild dan in de stad. En waar zooals hier een gemeentehuis ontbreekt, daar is het postkantoortje, hoe klein het dan ook wel wezen moge, het eenigste centrale punt, waar zeer vele dra den van het maatschappelijk leven bij el kaar komen en waar bijna elk meerderja rig inwoner, vaak of minder vaak, maar toch minstens een enkele maal in zijn le ven, hetzij in eigen persoon, hetzij bij vol macht zich vertoonen moet, wijl een of an der belang hem of haar daartoe noopt. Het is tevens een centraal bureau voor het han delsverkeer en een plaats voor communi catie van verschillenden aard. Een reser voir ook, waarin alle ingekomen corres pondentie, stukken, kranten en ander druk werk van deze plaats worden gegaard om met elkaar terstond na elke nieuwe bus lichting naar het dichtst bijzijnde spoorweg station gebracht te worden voor den eerst komenden trein naar de Provinciale Hoofd stad, alwaar de post verder behandeld wordt. Tevens distributiekantoor, zoo de stroom van buitenaf invalt en in een of meer bestellingen wordt afgetapt. Een hoofdorgaan, het hart van de circulatie van het gemeenschapsleven. De verkeersader voor mededeelingen, die niet langs zintuig lijken weg aan elkaar kunnen worden over gebracht en die hiermee tevens een der draden vormt van de myriaden van het ver- keersnet, dat de geheele aarde omspant en waardoor elk onzer met de buitenwereld in verbinding komen kan. Met de post heeft elkeen op zijn tijd te maken. Zij brengt ons het nieuws en veel waarnaar we uit de verte zitten te hunke ren, ook wel eens iets, wat we liever niet ontvangen zouden, maar wat toch onvermij delijk is. Maar als eiken dag onze krant en correspondentie tijdig in de bus zitten, dan gevoelen we ons in dat opzicht pret tig gestemd. Men kan zulks dan ook niet genoeg waardeeren en een groote vertra ging of verloren gaan van een belangrijk stuk kan groot ongerief en soms wel on heil na zich sleepen. Er zal bijna wel niemand te vinden zijn, hoe oud en eenzaam ook, die niet ergens op aarde nog betrekkingen heeft, waarmee ook briefwisseling onderhouden wordt. Een absoluut isolement komt zelden meer voor. De post wordt dan ook door iedereen ge kend en is bij niemand in ongenade. Ook hier, waar zij telkenmale, weer of geen weer, de lange afstanden van weg en la nen trotseert om aan de verst verwijderde villa of ook wel aan het nederige stulpje aan te kloppen. Over haar nuttige dienst nog een volgende keer. „TOESCHOUWER." EEN GOEDE VANGST. Dezer dagen had de heer M. Duinsbergen tuinbaas op de Buitenplaats „Egghermon- de" te Soesterberg, het geluk om op een dag, niet minder dan negen volwassen bun zings te bemachtigen. Dit stukje werk is wel een bewijs van groote activiteit en is zeer zeker wel van groot belang voor de heeren Jachtliefheb bers en pluimveehouders in deze omgevinq. GEVONDEN VOORWERPEN. Aangevlogen een duif No. 11795 3o 13, op vertoon der nummerkaart terug te be komen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud. Een spatlap (rijwiel). AANGEHOUDEN. Door de politie te Rotterdam is aange houden zekere V. zwervende, verdacht van diverse inbraken in verschillende gemeen ten en van de diefstal van het onlangs ont vreemde rijwiel, aan de Amersfoortsche- weg te Soesterberg. Stercliseerketels Fructus Inmaakglazen (gegarandeerd tegen stukspringen) Glazenborstels, Invullepels, Invultrechters, Groentestampers, Pé Dé Snijboonenmolens. Verkrijgbaar bij M. VISMAN Njeuwerhoek - Telefoon 2333

De Soester | 1930 | | pagina 2