BRIEVEN So (HL Mevr. A. C. Postma-Schmidt L. J. H0KSBERGEN LUXE VERHUUR-INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje Radiateur Hoezen. van al onze Confectie Vervaardigt Avondjaponnen Werkeloosheidbestrijding. Maison Kartel OPRUI MiNG „DE STER" Binnenland. A. J. C. MOOY And rlessen. „TIVOLI" VERGUNNING van Oom Bartholomeus aan zijn Neef in de Provincie. Arasterdam, 3 September. Waarde neei, Van de week eenige min of meer leven dige meening-uitwisselingen met* je tante gehad, die mij* scherp verweet, dat ik niet in de wolken verbleef en mijn duizend pop jes in de maand verwierf door vliegmachi nes door het luchtruim te besturen. Ik gaf haar, zij het eenigsains schuchter, te ken nen, dat ik altijd neiging gevoelde om naar beneden te springen, wanneer ik op een bal- con of zoo iets sta, zoodat ik het liever niet in een vliegmachine probeerde. Bo vendien zal het in mijn branche als gros sier in kruidenierswaren, nietwaar? bin nenkort buitengewoon goed gaan, omdat we volgend jaar een tentoonstelling „De suiker" gaan houden, om de heele Nedei- landsche menschheid tot zoetekauwen te maken! Maar je tante vond vliegen toch winstgevender. Dat kwam natuurlijk, van wege de pilotenstaking bij onze nationale Luchtvaart maatschappij, de K.L.M., waar door het heele Nederlandsche luchtverkeer op alle internationale lijnen, werd stopge zet. En omdat we allemaal nog een beetje bedwelmd waren van de wierook, waarmee we den ocaanvlicger van Dijk onlangs na zijn terugkeer bewierookt hadden, waren we eerst even doch ook maar een beél kort oogenblikje op de hand van de pi loten, al vonden we het niet erg fraai, dat de heeren als de eerste de beste oproerige polderwerker „het werk neersmeten" om dat ze meer „loon" enz. wenschten. En dat, terwijl binnen enkele weken de Indië- vluchten definitief zouden worden hervat. Maar toen de K.L.M.-directie bekend maak te, dat alle piloten die staakten op staande voet ontslagen waren en zij tevens publi ceerde, welke „loonen" en toeslagen en premies de heeren piloten, die gemiddeld 3 uur per dag werken, zoo bij elkaar tou cheeren, toen sloeg de sympathie om en zoo is het gebeurd, dat de publieke opinie in vrijwel geheel Nederland, de houding van de piloten ten scherpste veroordeelde. De jongste piloot bij de K.L.M. maakt zoo ongevee.r bij elkaar al gauw een zeshon derd gulden per maand, terwijl de oudsten duizend gulden per maand halen, terwijl ze op Indiëvluchten apart nog wel een dui zend gulden kunnen overhouden. Geen Won der dat het publiek niet bepaald medelijden had met de arme piloten. Deze laatsten had den vooral erg op de „gevaar" factor in hun werk gewezen, weshalve zij de onge vallen-verzekering, (uitkeering bij dood) die de K.L.M. nog voor hen betaalt, v^n 1U.Ü00 op 25.000 verhoogd wenschten te zién. Ja, dat gevaarDaar waren we wel even gevoelig voor. Totdat een nuch ter ling tot de ontdekking kwam, dat er nog veel gevaarlijker baantjes waren, dan pi loot, die echter geenszins met 1000 pop per maand of daaromtrent beloond worden. Bij de Rijksverzekeringsbank zijn namelijk de beroepen in gevarenklassen ingedeeld en daar bleek waaratje, dat het .gevaarlijkste beroep in onze samenlevin zoowat K glazenwasscher! En dan volgen nog een aantal andere beroepen, en dan volgen ein delijk de piloten. Zoodat het resulaat van de pilotenstaking zal zijn, dat de brave gla zenwasschers hooger loon voor hun aller gevaarlijkste werk zullen eischen. Terwijl (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. de heeren piloten een belangrijk deel van hun populariteit bij het Nederlandsche pu bliek hebben ingeboet. Want hoe dan ook, ieder vindt het ergerlijk, dat de K.L.M. eenvoudig tijdelijk door de heeren werd lam-gelegd. Men vond, dat de luchtdiensten, als publieke vervoermiddelen, onder geen enkele omstandigheid door zulk een sta king mochten stilgelegd worden. En dat dit w e 1 is gebeurd, is bepaald onvergeef lijk, en werpt een blaam op onze luchtvaart. Daarbij kwam nog, dat dit juist gebeurde, terwijl het Internationale Luchtvaart Con gres in den Haag werd gehouden, zoodat een 500 experts, waaronder eenige honder den uit alle deelen van de wereld, getuige waren van deze fraaie blamage, die waar schijnlijk wel èenig in haar soort zal zijn. De Koninginne-dag, zoowel in Mokum als in Den Haag en elders, was dit jaar een drie-deelige Koninginne-dag, die al op Za terdag begon, Zondag fluisterend werd voortgezet, om op Maandag tot volle uit barsting te geraken. Amsterdam heeft weer op traditioneele wijze feest gevierd, dat wil zeggen: den ganschen dag hebben massa's stedelingen en provinciale bezoekers in dichte drommen door de stad geschuifeld, met strikken en franje en mutsen en ser pentines behangen, en hebben ontelbare fleschjes en glaasjes vocht genuttigd, die door geimproviseerde limonade-tent-hou- ders voor limonade verkocht werden, op karren die in gesloten slagorde langs Dam rak en Rokin stonden opgesteld. En dan waren er natuurlijk nog de kooplieden in vreugde-artikelen als daar zijn valsche neu zen, Oranje mutsen, serpentines, toeters en meer dergelijke zaken die bronnen zijn van cvenzooveel Koninginnedag-jolijt, en vuil- nismannensjagrijn. Want o, de arme vuil- nisheeren, die den volgenden dag de stad hebben te reinigen van de feestvreugde-af val, ze hebben het druk na zulke dagen, al wordt er ook nog wel eens wat kostbaars gevonden, in den vorm van verloren geld stukken enz. die door vreugdedronken hos sende stadgenooten soms uit den zak ge danst worden. De morgen na het feest, in het nuchtere eenigszins kille najaarslicht, is dikwijls min of meer een desillusie. OOM BART. De werkeloosheid is in de meeste landen reeds nu onrustbarend groot en het laat zich aanzien, dat ook Soest dezen winter een grooter aantal werkzoekenden aan den arbeid zal moeten zetten dan in andere jaren. Onder deze omstandigheden is het dus wel gewenscht tijdig een werkplan ce maken. Het ligt voor de hand, dat hierbij gezocht moet worden naar zoodanigen arbeid, waar veel arbeidsloon in zit. Zou men bijv, een nieuwen verharden weg daarvoor kiezen, dan is het duidelijk, dat verreweg het grootste deel der kosten zit in het verhardingsmateriaal, terwijl het arbeidsloon slechts een betrekkelijk luttel bedrag zal vertegenwoordigen. Stelt men het maken van zoo'n weg uit, zoodat deze in plaats van in zomer of na jaar wordt gemaakt in de wintermaanden, dan is dit geen werkverruiming, maar werk- verschuiving. Men opent wel eenige gele genheid om enkele menschen in den winter te werk te stellen, maar vermoedelijk zal het werk, in verband met ongunstiger weersgesteldheid, ook duurder worden. De heer v. d. Breemer heeft als raadslid reeds meermalen aangedrongen op verla ging van ,,'t hoogt", d.w.z. den overgang over den heuvelrug tusschen Soestduinen en Soestetrberg, en inderdaad zit hier „veel arbeidsloon in". Hoe aantrekkelijk dit in zekeren zin lijkt, toch moet men in 't oog houden, dat dit werk moeilijk te verant woorden is, als men niet een goede bestem ming heeft voor allen te verwijderen grond. Als men in IJntuiden massa's zand vrij krijgt bij het maken van kanaal- en sluis- werken, dan wordt -dit zand gebruikt om in Amsterdam laaggelegen weilanden op te hoogen voor de stadsuitbreiding. Beide werken worden daardoor gediend'. Wanneer het Rijk hier den nieuwen ver keersweg van Amsterdam naar het Oosten des lands zou aanleggen door den polder, dus over laaggelegen gronden die daartoe opgehoogd zouden moeten worden, dan zou dit wellicht een mooie gelegenheid zijn om de afgraving van ,,'t hoogt" ter hand G. G. J. aLBLAS te nemen, maar om dit reeds nu te doen, vóór de keuze van deze weginrichting be kend is, dat lijkt mij voorbarig toe. M.i. moeten wij dus naar andere, zij het dan minder omvangrijke, werkzaamheden zoeken. Enkele kleine werkjes meen ik reeds te kunnen aanwijzen, waarbij ik het oog heb op eenige perceelen z.g. patriarchale gron den tegen den Eng in het Hart ge legen, gronden, die mettertijd voorbestemd zijn voor woningbouw maar die daarvoor thans te laag gelegen zijn, en daardoor m.i. vrij wel onverkoopbaar zijn, terwijl som tijds dicht daarbij gronden liggen, die noo- deloos hoog zijn. Het ligt voor de hand die lage gronden op te hoogen, zoo mogelijk met zand van naburige hooge terreinen, desnoods met zand. van verder weg aan tevoeren. Ook voor effenen van enkele nieuwe we gen, die spoedig voor bebouwing in aan merking kunnen komen, is reeds nu alle aanleiding. Als voorbeeld noem ik den weg, die geopend moet worden W.-waarts uit het midden van de Mendelssohnlaan en ombuigen naar de Talmalaan. Dit zijn alle werkjes op het terrein, waar ik zelf vaak wandel en dat mij dus bij uit stek bekend is, maar zoo zal er ook elders misschien wel wat te vinden zijn. Ik kan deze zaken in de commissie van Openb. Werken of in den Raad ter sprake brengen en in zoover zou er geen aanlei ding zijn om ze in den courant te bespre ken. Ik doe dit alles, omdat ik meen, dat ook de hulp en raad van niet-raadsleden nuttig kan zijn, overtuigd als ik ben, dat niet alleen de raadsleden de wijsheid in 'pacht hebben. In de eerste plaats dus zou ik een ieder, die met mij van meening is, dat de gelden voor werkverschaffing zoo nuttig mogelijk besteed moeten worden, willen vragen „geef ons eens goede wenken en wijst ons nuttige werkgelegenheid." Maar ook zou ik willen betoogen, dat men niet alles op de gemeenschap en op de gemeentekas moet laten aankomen, maar dat ook particulieren moeten trachten werk gelegenheid te scheppen op eigen kosten en in welbegrepen eigenbelang. Er liggen ook particuliere gronden, die in afzienbarcn tijd voor huizenbouw be- Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SL1JTERIvan Amersfoort. HAVIK 41. TELEFOON 292 stemd zullen zijn, te laag of soms noode- loos hoog. Het bouwterrein vóór de R.K. kerk aan de Stcenhofstraat zal toch moeten worden opgehoogd, het terrein tusschen het gebouw voor Religie en Kunst en de Talmalaan ligt veel te hoog. Ook langs de Middelwijkstraat vindt fnen zulke terreinen. Elders, langs Talmalaan en Verlengde Talmalaan liggen gronden, die door eenige afgraving verbeterd kunnen worden. Welnu, men neme zulke werkjes ter hand in de wintermaanden, al of niet in overleg met onzen dienst voor Openba Werken. Vooral wanneer grondvervoer over groo- tere afstanden noodig is, lijkt mij dit over leg in het belang van alle partijen, daar dan bijv. gebruikt gemaakt kan worden van ge meentelijk materiaal als smalspoor en kip karren. Ook zal het zand van particulier terrein hier en daar gebruikt kunnen worden voor ophooging van gemeentegronden of om gekeerd. Hoewel niet rechtstreeks verband houden de met het hiervoor behandelde, moet ik nog iets zeggen over het stuk van „Jan maat" in het Soester Nieuwsblad van 22 Aug. 1.1., eveneens handelende over „werke loosheid." Het lijkt mij vooral bestemd om grieven te uiten tegen de „liberalen", van wie hij zelfs eenigermate verwijtend betoogt dat zoo vele van hen voor „Armenzorg" werken. Tegenover dezen daadwerkelijken arbeid dier liberalen stelt hij alleen, dat „de Chr. Vakvereeniging van meet af aan gedrongen heeft op verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkeloosheid, waarin zouden bijdragen arbeiders, pa troons en overheid Als men deze uitlatingen vergelijkt, zi.'t men van lib. zijde ik gebruikte het woord al hierboven daadwerkelijke hulp en van Chr. zijde „beroep op de overheid", zoo dat m.i. de liberalen geen slecht figuur slaan. Overigens is het inij niet bekend, dat de liberalen tegenstanders van die verze kering zouden zijn. Gaan wij nu na welk middel J. aanprijst ter Bestrijding van de werkeloosheid. Eerst zegt hij, dat de liberalen daartoe loonsverlaging willen (of dit, zoo algemeen gesteld, juist is, zou ik niet graag onder- L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. schrijven) en vervolgt dan, dat dit hoogstens na eenigen tijd kan voeren tot prijsverlaging der producten, in welken tijd dus de koop kracht kleiner is, ten nadeele van de pro ductie, zoodat de werkeloosheid zal toe nemen. Hij echter vraagt loonsverhooging; dan wordt dc koopkracht grooter, er komt meer vraag naar producten en dus ook naar ar beiders! Het klinkt mooi: maar zal het inderdaad zoo gaan? M.i. zullen, als de arbeidsloonen stijgen, de producten ongeveer evenredig duurder worden en waar blijft dan dc meer dere koopkracht van dit hoogere loon? Trouwens men zie naar de geschiede nis der laatste jaren. Sedert 1918 zijn de loonen met tientallen procenten gestegen, de producten zijn al of {niet evenredig duur der geworden en de werkeloosheid? Deze is ontzettend toegenomen! Mag men uit het voorgaande een gevolg trekking maken, dan zou het m.i. deze zijn, Onderdeelen en Assessorres Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM dat noch in verlaging, noch in verhooging der loonen het geneesmiddel ligt. Maar waarin dan wel? Moet men dan komen tot Socialisatie van alle industrie? In theorie is dit prachtig, maar in de praktijk? Algemeen hoort men, dat de over heid duur werkt. De wernemer, hetzij amb tenaar of arbeider, staat in het algemeen nog niet op het daartoe vereischte peil. Er zijn er nog te veel, die meenen, dat als men op overheidskosten werkt, men zich niet moe moet maken (om geen scherper uitdrukking te bezigen). Verbeter de menschen, leer ambtenaar en arbeider plichtsgevoel en redelijkheid, zoo dat zij niet met hoogcr-loon-eischen komen in tijden van algemeene inzinking. Prijsverlaging van producten is bijna zeker te verwachten door omverhalen der tariefmuren, het groote beginsel der liberalen, waaraan trouwens óok Colijn te Genève zijn steun heeft gegeven. Tot nu toe, helaas, met weinig succes. Toch wil ik de woorden aanhalen van Graham, den President van de „Board of Trade" in Engeland, die meent, dat de lan den van Europa spoedig moeten inzien, dat herstel onmogelijk is, zoolang het kinder- KQP.TEGRACHT 6 - AMERSFOORT TELEFOON 589 HET BETERE GENRE achtig economisch nationalisme blijft be staan. Wanneer J. klaagt, dat, terwijl de groot- handelprijzen sterk zijn gedaald, de klein handel niet volgt (waarbij die kleinhandel zich beroept op groote onkosten door ziek teverzekering en werktijden-regeling), dan raad ik den gebruikers: vereenigt U en grijpt naar „Coöperatie." Heb ik nu hiermee het geneesmiddel te gen dc werkeloosheid gegeven? Geenszins! Terwijl tal van staathuishoudkundigen van naam dit middel nog niet vonden, zal men het mij niet euvel duiden, dat ook ik dc op lossing niet weet te brengen. Ik wilde slechts mijn twijfel uiten ten aanzien van het middel, door Janmaat aan geprezen. W. H. C. DOORMAN. NEUWEG 18 ged. COCPE18E HILVERtSIWJ Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking, TABAK SIGAREN Leeuwenstraat 16 HILVERSUM Wij leveren U alle bekende merken SIGAREN en SIGARETTEN onder grossiers prijzen. Het SPECIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERS! wij zijn koopers van alle SIGARETTEN-BONNEN TEGFN 2ELR F.CCCE PRIJZEN SIGARETTEN Vjaagt offerte en bezoekt onze magazijnen! PIJPEN VEILIGHEID VAN HET VEE BIJ BOERDERIJBRAND. Proefneming in Friesland. De Telegraaf vermeldt: Sedert jaren is men vooral in Friesland bezig, het netelige probleem van de beveiliging van het vee bij boerderij-brand op te lossen. Intusschen heeft de heer A. K. van der Meer te Akkerwoude (Dantumadeel) een uitvinding gedaan, ter oplossing van dit probleem. Bij zijn theorie gaat de heer Van der Meer uit van een brandvrije stalling. De hooivoedering kan over den zolder door voergaten, waarop ijzeren luiken, plaats vinden. Voorts blijven de toegangen tot den stal onveranderd bestaan uit bouten kozij nen met deuren. F.chter worden hier on zichtbaar brandvrije reserve-deuren aange bracht, die ingeval van brand dienst doen. Zoodra nu in een schuur of woning, hetzij door hooibroei, hemelvuur, kortsluiting, of door welke andere oorzaak ook, brand ont staat, wordt dit door een signaal, b.v. in de slaapkamer van den bewoner, automatisch gemeld. Indien de boerderij op het elec- trisch net is aangesloten, beginnen in schuur, stal en woning, zelfs bij kortslui ting, de noodlampen te branden. Terzelf der tijd worden, zonder eenige menschelijke hulp, alle branddeuren en voerluiken afge sloten. Dit alles vindt plaats geheel onafhanke lijk van het feit, of de gewone toegangsdeu ren al of niet geopend zijn en onverschillig hoeveel en welke voerluiken ten dienste van het bedrijf door het personeel waren Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM gesloten. Zou de brand 's nachts uitbreken, dan zou men niet in den stal kunnen ko men, daar dan de buitendeuren gegrendeld zouden zijn. Ook hierin wordt echter door het mechanisme voorzien, doordat een der deuren automatisch wordt ontgrendeld. Hierbij dient opgemerkt, dat bij deze vin ding de electriciteit hoegenaamd geen rol speelt, zoodat niets aan storingen onderhe vig is, met als groot voordeel, dat de in richting overal kan worden aangebracht. Methoden om het vee snel los te maken, zijn hierbij geheel overbodig, daar het vee gedurende den brand op stal blijft staan. Om met deze vinding een proef te ne men, laat de heer Van der Meer thans een miniatuur-boerderijtje bouwen, die van ge noemde installatie zal worden voorzien en waarmede hij binnen eenigen tijd hoopt te demonstreeren. Vooral van de zijde van Friesche land bouwers bestaat er veel belangstelling voor deze proefneming. - MUZiEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam.n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM VLIEGTUIG NEERGESTORT IN HET ZWEMBAD BIJ LOOSDRECHT. Op 2 September in den namiddag om- streeks drie uur heeft op de Loosdrecht- sche plassen een vreeselijke ramp plaats ge had. Er bewogen zich vier vliegtuigen boven de Loosdrechtsche plassen; het waren alle vier machines van de marine, thuis hooren- de in het marine-vliegkamp De Mok. Een van de vier vliegtuigen, de W. 54 is plot seling omlaag gestort: het kwam neer in het zwembassin van het Piashuis. Twee militaire vliegeniers die zich in de machine bevonden waren op slag dood; de derde inzittende werd zwaar gewond. Het watervliegtuig VV 54 is direct nè de start omlaag gestort. Het kwam terecht boven op den springtoren van het zwem bad, waardoor èn vliegmachine èn spring toren vernield werden. De overblijfselen van het vliegtuig kwamen gelukkig buiten het zwembassin terecht, waar zich welis waar ook zwemmers bevonden, doch niet zooveel als in het bad zelve. Indien de overblijfselen van het vliegtuig in het bas sin terecht waren gekomen, zou de ramp nog veel ernstiger zijn geweest. Het vlieg tuig was bemand met een luitenant-waar nemer en een korporaal-vlieger. Beiden werden direct gedood. Op den springtoren bevond zich, toen de machine daarop neer viel een jongen; deze jongen is met het vliegtoestel in 't water neergestort en ge dood. Het staat alzoo vast dat bij deze ramp drie personen om het leven zijn v komen, waarvan twee marinevliegeniers. Een gedeelte van de overblijfselen van het vernielde vliegtuig kwam terecht den vleugel van een der andere wat' vliegtuigen, die toen nog gemeerd lag; Hierdoor werd een luitenant-vlieger g troffen en gewond. Een vleugel van dit vliegtuig knapte af. De ramp veroorzaakte een groote con sternatie. Onmiddellijk werden de auton teiten gewaarschuwd evenals de genet- kundige dienst. De overleden luitenant ter zee van het neergestorte vliegtuig heet Roldanus, lm tenant ter zee 2e klasse, ongehuwd, 27 jaar familie wonende te Doorn. De overleden korporaal-vlieger heet Rik- man, ia 25 jaar, gehuwd, wonende den Het der. Het Valutahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 2b AMERSFOORT - Krommegracht Het meest gesorteerde en goedkoopst- adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK PORNOGRAFISCHE LECTUUR IN BESLAG GENOMEN. In een perceel aan den Singel te Am sterdam, waarin een boekhandel is geves tigd, is een inval gedaan, waarbij circa 200 pornografische boeken in beslag zijn genomen. In verband hiermede zijn twee personen naar het bureau geleid. EEN TRAGISCH ONGEVAL. Deze week had op de Maasbrug te Venlo een treurig ongeval plaats. De 19- jarige dienstbode H. S., wonende te Blerik, keerde onder geleide van haar vader huis waarts. Het meisje was in Venlo in be trekking tegen den zin harer ouders, die haar thuis wenschten te hebben. Midden op de Maasbrug sprong zij plotseling over de brugleuning en verdween in de diepte. Onmiddellijk werd zij door een zekere V. nagesprongen, doch het is niet gelukt haar te redden. Na een half uur werd het lijk gevonden. Pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, mochten niet baten ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES DS. KERSTEN IS BEDROEFD OVER PRINS HENDRIK. Te Hilversum werden sportfeesten ge houden, w.o. ook atletiekwedstrijden om den Prins Hendrik Beker. Deze beker nu is op Zondag 24 Aug. door Prins Hendrik zelf uitgereikt, na een woord vooraf dooi den heer J. Moerman, voorzitter van de Kon. Ned- Athletiek Unie. Naar aanleiding hiervan schrijft het Ka merlid ds. G. H. Kersten in „De Banier": „Het heeft ons meer dan droevig ge stemd, dat Z.K.H. de Prins der Nederlan den Zondag voor acht dagen een bezoek aan Hilversum bracht ter bijwoning van de sportfeesten. Dit bezoek was dagen te voren aan het gemeentebestuur medege deeld, dus men was er niet onkundig van. Zelfs zou de Prins aan het einde der atle tiekwedstrijden de prijzen, waaronder de Prins Hendrik Beker, uitreiken. Ontzettend, dat een lid van het Vorsten huis voorgaat in het ontheiligen van Gods dag en zich bevindt te midden van een joe lende menigte. Ontferme God zich over ons zinkend volk en Vorstenhuis. In stede van Z.K. Hoogheid te danken voor diens voorbeeld om op Zondag aanwe zig te zijn, zooals geschied is, richten we tot Z.K.H. het verzoek het gebed Gods hooger te achten dan de eer van menschen en nog wel van onderdanen. Zoo de Vorst, zoo volk!" IIOTEL CAFE RESTAURANT GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels.

De Soester | 1930 | | pagina 2