2e BLAD Brandstoffen JOH. TAK Plaatselijk Nieuws. KONINGINNEDAG, Opening Openbare U.L.0. Soesterberg. Predikbeurten. Burgerlijke Stand behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 6 Sept. 1930, No. 71 Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, werd de feestdag des morgens te 51 uur geopend door het klok gelui der 3 kerktorens, waarop te 9.30 uur een stoet zich formeerde achter het Hilversumsche politie-muziekcorps, om de voorgeschreven route af te leggen naar het feestterrein aan de Zwarteweg. Velen liepen een eindje met de muziek mede, anderen stonden voor hun woning te luisteren. Op het feestterrein waren reeds een 32-tal fiet sen zeer keurig versierd opgesteld, waar over de jury zou oordeelen. Dat was geen senicure, er was veel werk van gemaakt. De uitslag er van was als volgt: Twee Je prijzen aan H. v. d. Heuvel en G. van Groningen. 2e prijs C. v. d. Broek. 3e prijs D. Verkerk. 4e prijs J. Spelt. Versierde wagens. Ie prijs aan Boshuijzen en Butselaar. 2e prijs Groeneveld. Intusschen vereenigde den heer Burge meester de commissie leden aan een lunch op het Gemeente-huis. Om 2 uur marcheer de de „Soester Turnclub" af onder veel be kijks en deze gaf op het feestterrein ver schillende nummers ten beste, die getuige het applaus, gewaardeerd werden. De po- litiemuziek luiserde een en ander op. Te 3.30 uur ving het ringsteken per rijwiel aan, waarvoor 45 deelnemers waren. De uitslag is als volgt: le prijs G. Assink, 2e prijs A. Verhoef, 3e prijs J. Houdijk, 4e prijs J. de Beste, 5e prijs T Wijnhof. Daarop draven te paard onder den man, waarvoor zes deelne mers. Uitslag le prijs v. Es in 58 6/10 sec., 2e Blankensteijn, 3e A. v. d. Bremer. Vervolgens schoonrijden. Aantal deelne mers 9. Uitslag No. 1 Brouwer, 2 't Lam, 3 H. Hofslot, 4 H. Hilhorst. Daarna rust tot 8 uur, toen de „Arken dammers" onder leiding van den heer G. Goossens uit Utrecht, het Openluchtspel „Oogstfeest" ten beste gaven, wat terecht insloeg. Het applaus was niet van de lucht af; de boertjes en boerinnetjes deden hun uiterste best. Evenals des namiddags was het zeer druk op 't terrein, dat zeer geschikt is voor der gelijke feesten, maar beter versierd had moeten zijn. Alles bijeen, het prachtige zomerweder, de goede stemming, de prettige muziek, werkte mede tot eengoedgeheel. Aan den avond van den dag reikte de Burgemeester de behaalde prijzen uit. Soest heeft recht jolig gefeest. E.H.B.O. heeft een paar kleine gevallen behandeld. B. T. DE VIERING VAN DEN 50STEN VER JAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN VAN GEMEENTEWEGE. Zooals men zich zal herinneren heeft de gemeenteraad een bedrag van 1000. voor de feestviering v(an den SOsten ver jaardag van H.M. de Koningin ter beschik king gesteld, echter niet om een vuurwerk af te steken doch ten behoeve van de ouden van dagen, zieken, zwakken en armen. Het gemeentebestuur heeft daaraan uit voering gegeven, door aan het Burgerlijk Armbestuur, aan de bijzondere armbesturen, aan de diverse vereenigingen op liefdadig gebied en aan alle plaatselijke doktoren te verzoeken een lijst in te zenden, van die genen, die naar hunne meening in aanmer king kwamen om bij deze feestviering te worden bedacht. Alle door de doktoren opgegeven gezin nen en vrijwel alle andere opgegevenen heb ben daarop van B. en W. één of meer bon nen ontvangen ter waarde van 2.50 of 1.behalve het St. Josephgesticht, dat voor al zijn inwoners een bedrag ineens heeft ontvangen. Als regel is aangehouden, dat minimum per gezin 4.en maximum 8.wordt uitgekeerd, afhangende van de nooden van het gezin en van het aantal kinderen. Al leenwonende personen hebben maximum 2.50 ontvangen. Voor de bonnen die werden verstrekt, konden de betrokkenen inkoopen doen bij alle plaatselijke leveranciers en wel voor die artikelen, die zij wenschten en bij dien leverancier, dien zij verkozen. Alleen heeft het gemeentebestuur erop gewezen, dat verwacht werd, dat de in koopen zouden betreffen levensmiddelen en kleederen, zonder nochtans eenige dwang op te leggen. De winkeliers kunnen de bonnen bij de gemeente tegen contant geld inwisselen, zij behoeven zich daartoe onder overlegging der bon slechts te wenden tot den gemeen te-ontvanger, bureau Raadhuis. Ruim 170 gezinnen hebben zoodoende geprofiteerd en ongetwijfeld zal deze wij ze van feestvieren door hen allen gewaar deerd zijn. De door B. en W. benoemde commissie, die de uitkeeringen moest doen, heeft zeker geen gemakkelijke taak gehad, en haar komt ongetwijfeld een woord van hulde en dank toe voor de vele werkzaamheden, die zij heeft verricht om de feestviering en uitkee- ring zoo goed mogelijk te laten verloopen. Deze commissie behoorde noch tot het feestcomité, noch tot de Christelijke Oranje Vereeniging. Het Comité van ingezetenen heeft 1100.opgehaald voor de feestviering. De optocht van versierde rijwielen, auto's enz, was wat te laat, en hadden wij wat uitgebreider en mooier gewenscht. Het Oogstfeest (openluchtspel 's avonds) was goed bezocht en gaf zang en dansspel te hooren en te zien. In een consumptietent lag een dansvloer, er werd lustig op een strijkje gedanst! POGING TOT DOODSLAG, of moord te Soest. Dinsdagochtend behandelde de Utrecht- sche Rechtbank de zaak tegen den 17-jari- gen jongen uit Soest, die 29 April zijn Moe der vermoordde. De zitting vond plaats met gesloten deu ren. Geruimen tijd werd in beslag genomen door het getuigenverhoor o.a. van de getui- gen-deskundigen prof. dr. J. M. Baart de la Faille, prof. dr. L. Bouman en dr. W. G. Sillevis Smitt. Naar wij vernemen heeft de officier van justitie (Mr. Fabius) geconcludeerd tot on toerekenbaarverklaring. Op grond van deze gevolgtrekking vroeg spr. plaatsing in een krankzinnigengesticht voor onbepaalden tijd, terwijl verd. daarna ter beschikking zou worden gesteld van de regeering. Verdediger was Mr. A. J. van Vessem. Uitspraak 15 Sept. a.s. VERNIELING. De politie-rechter te Utrecht veroordeel de A. R., wonende te Soest tot 25.boete of 15 dagen hechtenis, wegens vernieling van een hek van het Esvac-terrein in het Burgem. Dekethpark. Onze Gemeente is een U.L.O. rijker geworden, en wel een Openbare. Deze werd Donderdag 4 September 1930 des morgens 10 uur officieel geopend door den Wethou der van Onderwijs in tegenwoordigheid van den Burgemeester en diens echtgenoo- te, den Gem. Secretaris, den Inspecteur v.h. Onderwijs, Hoofden der reeds bestaande U.L.O.'s, Hoofden Openb. lagere scho len, zoomede de leerkrachten der nieuwe U.L.O. en wel de Heeren van de Wal, Vinops en Mej. Pas en het tijdelijk hoofd den Heer van Dorp, verscheidene Ouders der leerlingen en de leerlingen, alsmede de Ouder-Commissie en het Bestuur Volks onderwijs. De Weth. heet allen hartelijk welkom en in zijn rede wijst hij er op, dat de groote opkomst aantoont, dat er veel belangstel ling voor deze U.L.O. is, daar zij er na een paar vergeefsche pogingen, toch ein delijk is gekomen en wel met een 30-tal leerlingen als begin. Er is echter voor de voorstanders van Openbaar Onderwijs nog zeer- veel werk, o.a. wordt tot heden door tal van leerlingen uit Soest in omliggende Gemeentes soortelijk onderwijs genoten. Er zal nu wel een concurrentie ontstaan, doch als dit'op faire wijze geschiedt, zal 't Gem. Bestuur dit gaarne zien, daar dit niet an ders als ten goede van het onderwijs kan komen. Daarna voerde de Heer van Loon Insp. Onderwijs het woord. Allereerst fe liciteerde spreker het Gem. Bestuur met de oprichting dezer school, welke volgens hem levensvatbaarheid heeft, zoomede met de leerkrachten, dewelke hieraan verbonden zijn, en welke hij van nabij heeft gade kunnen slaan in hun werk. Ook het tijdelijk Hoofd is een zeer goede keuze. Tot de kin deren richt hij zich. dat het hun niet mee zal vallen, daar dit iets heel anders is, doch dat zij hun uiterste best moeten doen, waar door zij hun inspanning dan zullen beloond zien tot vreugde van Ouders en leer krachten. Nu volgt de Heer v. Wely, Voorzitter van Volksonderwijs. Spreker memoreert de sa menwerking waardoor dit bereikt is, en wenscht de kinderen geluk met deze verbe tering voor hun, er op wijzende, dat er b.v. bij hem 'n dubbele klasse (6e en 7e) is met 54 leerlingen, waarvoor een leerkracht nu een uitkomst is, da&r vrijwel de heele 7e klasse zijner school hu aan de U.L.O. is overgedragen. Ook memoreert spreker welke voordeelen er met een diplo ma A. en B. bereikt kan worden, en welke zaken, maatschappijen enz. de voorkeur hieraan geven, voorwaar een heel lijstje al hoewel dit er nog maar enkele grepen uit waren. Tevens wenschte hij het Gem. Be stuur geluk met het bereikte doel. Daarna sprak de Heer Veenstra, Hoofd L. School. Deze wil niet in herhaling treden, doch een felicitatie zijner zijds is het wel waard. Ook constateert spreker tot zijn genoegen, dat de aanwezige leerlingen deze voor hun soms zware redevoeringen niet alleen rustig doch veelal met aandacht volgden. Hij hoopt dat zij zoo voorbeeldig zullen blijven. Nu spreekt de Heer v. d. Wal, het nieuwe schoolhoofd. Hij hoopt het vertrouwen waardig te zijn en een prettige samenwer king te hebben met allen, bovenal met de Ouders en kinderen. Hierbij zij nog even ge memoreerd, dat de Heer v. d. Wal pas \n Nov. '30 in functie kan treden. Daarna zorgde V. O. voor een tractatie voor alle aanwezigen, waarna men nog even gezel lig bijeen bleef. Ook had deze vereeniging door het plaatsen en schenken van bloe men het geheel een feestelijkk aanzien ge geven. G. T. DANSCURSUS. Wij vermeenen goed te doen, met de aandacht van onze lezers te vestigen op de advertentie van den Heer van der Kuilen, hotel en pension „Bosch en Duin" alhier, waarin de aanvang van de danslessen wordt aangekondigd. Het is een goede gelegenheid om gedu rende de a.s. wintermaanden op uitsteken de en prettige wijze de danskunst machtig te worden en te onderhouden. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, Mej. E. M. v. d. Es slaagde in de afgeloopen week, voor het eerste deel van het examen Heilgymnastiek en Massage. COLLECTE. Naar wij vernemen zal in de eerste helft van de maand September in de Gemeente Soest weder de gebruikelijke Roode Kruis collecte worden gehouden. Aangezien met de opbrengst van deze (voorheen: KLEMAN BERGHUIS) KANTOOR: Kerkpad N.Z. la TELEFOON: 2180 Huis: 2186 Denk aan Nieuwe Wintervoorraad Thans nog matige prijzen. collecte hulp zal worden verleend bij even- tueele natuurrampen, overstroomingen en dergelijke, meenen wij goed te doen deze nogmaals in de belangstelling van de in gezetenen aan te bevelen. BENOEMD. Bij K. B. is onze plaatsgenoot, de Heer E. M. Hornsveld benoemd tot luitenant ter zee, 3e klasse. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielbelastingmerk. Twee tabaksdoozen. Een parapluie. Een damestaschje met inhoud. Een heeren regenjas. Een heerenrijwiel. GOED VOORBEELD. De inwoner G. S. vertoefde 's nachts ou den Eng, zette zijn vrouw en zijn 12-jarig zoontje op den uitkijk en ving aan met het aardappelen rooien, welke hem echter niet in eigendom toebehoorden. De uitkijk, die onraad moest signaleeren, was echter niet zoo bijster precies en een surveilleerend agent van politie ontdekte den aardappelen-ontvreemder op heeter daad. De zak met aardappelen werd in beslag genomen en proces-verbaal volgde. DE KONINGINNEFEESTEN. Naar wij vernemen hebben de Koningin- nefeesten te Soest een kalm en rustig ver loop gehad. Ongeregeldheden op straat of in de ca- fé's kwamen niet voor. Alleen heeft des nachts een vechtpartij plaats gehad in het café De Roode Haan van v. E. Toen de politie arriveerde, was een en ander echter al afgeloopen. Behoudens deze enkele uitzondering mag dus geconstateerd worden, dat de feestvie ring op waardige wijze heeft plaats gehad. Chr. Oranje Ver. „JULIANA VAN STOLBERG". 1 Genoemde vereeniging herdacht in de Rembrandtzaal de verjaardag van onze ge- eerbiedigde Koningin, waarbij als leider fungeerde de heer v. d. Flier. Onder de zeer vele aanwezigen merkten we o.a. op den wethouder van Onderwijs, de raadsleden Mevr. Landweer-de Visser en de Bruij' Ds. Alkema, Ds. Gerth v. Wijck, de heer Postmus, oud-leeraar, e.a. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 75 1, het lezen'van Psalm 67 en gebed. Daarna staat spr. stil bij een verjaardag, die herdacht wordt als moeder jarig is, maar hoeveel temeer als de Koningin ver jaart, dan is er overal feest. En dat feest wil spr. gedenken met de film van Leger en Vloot, niet omdat een Christen oor logzuchtig is, maar omdat bij verdediging men paraat moet zijn, want een Christen gruwt misschien nog meer van den oorlog dan de meest doorkneede anti-militairist. Maar deze film is niet oorlogszuchtig, daar zij gemaakt is tijdens de mobilisatie en men kan zien hoe het Leger toen was uit gerust. De film, die de geheele goed ver zorgde weermacht demonstreert, is 4000 M. lang, maar daaruit heeft „Ons Leger" 4 belangrijke deelen genomen, n.1. de In fanterie, Cavallerie, Artillerie en de Zee macht, opdat men een goed overzicht krijgt. Ook in het buitenland heeft deze film gcloopen. Ons klein landje was de eerste(?) die mobiliseerde en voor dien tijd was* de uitrusting van het Leger wat de hoeveelheid en outillage betrof, uitstekend in stand. Nederland aan de spits, de eer daarvan komt toe aan den toenmalige chef- generaal Snijders. Spr. vindt dat de Over heid met alles te geheimzinnig doet. Mi litairisme bestaat niet, daar er dan iets zou moeten zijn dat daaraan ondergeschikt was, maar er bestaat wel orde en plicht. Anti-militairisme gaat dus tegen het ge ordend gezag, en daarom moet men zich niet laten opzweepen, want orde en plicht is noodzakelijk. Ook vlagvertoon is een middel om de handelsbetrekkingen te laten toenemen, het geen spr. met een voorbeeld duidelijk maakt. Uit alles wat de zeer mooie film ver toonde, bleek de goede techniek, onderne mingsgeest en durf van den Nederlander. Uit het applaus bleek, dat genoten was, de causeur gaf op onderhoudende wijze de noodige toelichting zoodat daardoor het beeld verhelderde. De operateur zorgde voor zeer mooie beeldengroepen, het was een lust voor het oog. Op de gebruikelijke wijze werd de bijeenkomst gesloten. B. T. FAILLISSEMENT. Doör de Arr. Rechtbank' te Utrecht is op 4 September het faillissement uitgesproken van P. van der Weerd, Gzn. te Soest, Schoolweg 6, met benoeming van Mr. D. Kaars Sijpesteijn tot Rechter-Comin. en Mr. L. Stadig tot Curator. VAN DEN HEUVEL. De Oranjefeesten beteekenden een keer punt in het leven, ook voor de bewoners van deze plaats. Als waardig slot van de laatste der zomermaanden luidden zij met een de Septembermaand in, die aanvang is van een nieuwe school- en werkperiode. En het leven heeft hiermee weer zijn ge wonen gang en vorm aangenomen. Dat wil echter niet zeggen, dat nu meteen de ver keersdrukte afgeloopen is voor deze streek. Jaren geleden was dat echter wel het ge val. Toen placht er om dezen tijd des jaars in deze toenmaals afgelegen oorden een stilte in te treden, die gelijk was aan een lange, diepe winterslaap, waaraan niet vroe ger dan in het eerstvolgende late voorjaar door de dan weer oplevende natuur en do beginnende voorjaarsdrukte een eind werd gemaakt. Vreemde bezoekers zag men bijna niet gedurende dien langen, zeer langen tijd. En het moet voor de enkele vreemde lingen die zich hier gevestigd hadden wel een zeer eentonig leven geweest zijn, zoo zij tenminste niet met hart en ziel de na tuur beminden of zich niet geestelijk kon den bezig houden. Maar hoe weinig echte natuurliefhebbers worden er nog steeds ge vonden, terwijl een geestelijke ontwikke ling, die in zichzelf voorzien kan tot de uit zonderingen behoort. Met die verkeerdrukte is het nu echter wel eenigszins anders gesteld en nog in de ze maand en verder het geheele jaar door kan men hiervan op de hoofd- en op som mige zijwegen de kenteekenen waarnemen. Het verkeer is voor deze streek ontegen zeggelijk de opkomst geweest en in 't bi zonder wordt dit hier nu bedoeld voor de eigenlijke inwoners dat zijn zij, die hier ge wonnen en'geboren zijn en tot families be- hooren, die van geslacht op geslacht hier gewoond hebben. De meesten hunner had den vroeger een sober bestaan. Want bij afwezigheid van zoogoed als alle handel, nijvgrheid en verkeer, moest alleen de ar me heide in hun stoffelijke nooden voor zien, behalve voor hen, die in de gunstiger omstandigheden verkeerden van op een naburige buitenplaats of landgoed vast werk te mogen vinden. En de arme heide was niet toereikend, maar schoot ten eenen- male in haar taak van algemeene voedster tekort. Wel kon zij het aanzijn geven aan een handenarbeid als het bezembinden bij voorbeeld, dat als een tak van huisnijver heid in vele gezinnen van arme heidebewo ners beoefend werd en op zijn allerbest genomen een zeer sober bestaan oplever de. Geen wonder, dat velen van de hand in den tand leefden van alles, wat de natuur rondom hen aan plantaardig en dierlijk le ven van hun gading deed zijn. Maar het meer dan vrije, beroep, dat een ter niet geheel en al van romantiek ont bloot was kon toch de ai moede niet geheel en al weren en in tijden van algemeenen tegenspoed en wintersche strengheid was nijpend gebrek en ellende hier schering en inslag. Men moet maar eens hooren, wat ouden van dagen daarvan nog te verhalen weten. Maar dat alles behoort nu gelukkig ge heel en al tot het verleden, en men mag wel zeggen, dat armoede in den zin dan van voedselgebrek en algeheele nooddruft, behoudens dan een enkele uitzondering mis schien, op deze plaats zoogoed als onbe kend is. En dat is naast andere omstandigheden in hoofdzaak te danken aan het-verkeer, dat deze streek tot een zekere, alhoewel over 't geheel genomen geringe mate van wel stand heeft gebracht. Wel heeft dit ver keer in de zomermaanden zijn hoogtepunt, doch levert ook de overige maanden nog wat op, wanneer nog altijd eenig vertier merkbaar is. Er is in dit opzicht in de laatste jaren zeer veel in deze omgeving veranderd. Be schouw hiervoor slechts de veel verbeter de verbindingswegen naar alle zijden. De oude toestanden kunnen dan niet betreurd worden. De Algemeene Nederlandsche Rij- wielbond en Automobielclub zijn steeds werkzaam om te strijden voor wegverbe- tering, en het opheffen van gevaarlijke punten. Al die verbeteringen danken wij aan het toenmende verkeer, dat op zijn beurt weer de verbeteringen beïnvloedt. Vraagt men of daarmede niet iets verloren is gegaan, dan is zulks onbetwistbaar het geval. Doch dit is van geringe beteekenis tegenover het algemeen nut en ook genot en danhoe weinigen gingen werkelijk op in de schoonheid der natuur. Daarbij blijft er in deze streek nog altijd genoeg natuurschoon over, al moet er dan soms terwille van het verkeer een stuk bosch ge offerd of een mooie boomenrij vernietigd worden. De natuur was in een afgelegen streek een schoone slaapster, die gewekt moest worden, en dat is geschied door spoorwe gen, automobiel en rijwiel. Ook gingen hierdoor de oogen der bewoners open voor de beteekenis en misschien ook voor de schoonheid van hun streek. Die ontdekking door anderen vonden zij in den beginne wellicht heelemaal niet prettig. Pas toen zij bemerkten, dat de vreemde bezoekers geld in 't land brachten, werden zij met alles meer en meer verzoend. Men zegt, dat in geen enkel land van Europa meer gebruik gemaakt wordt van het rijwiel dan in Nederland, dat hierdoor als het ware geheel en al toegankelijk werd. Niet alleen heeft de A.N.W.B. op krachtige wijze het rijwielverkeer bevor derd, maar ook aan den aanleg van wan delwegen meegewerkt. Dit alles heeft bijna overal de geest van de landelijke bevolking ten goede veranderd. Deze ging zich nu ook verplaatsen, leerde andere menschen en toe standen kennen en vooral uit eigen onder vinding waardeeren, wat het zeggen wil, onder vreemden met rust gelaten te wor den. En haar vroegere vijandige houding tegenover bezoekers, die buiten op vele plaatsen dikwijls lastig gevallen werden, ging tot de geschiedenis behooren. Deze ontbolstering en gezichtsverruiming kun nen niet hoog genoeg worden aangeslagen. Naar haar heuvelachtig voorkomen wordt deze streek wel eens klein-Zwitserland ge noemd. Die vergelijking geldt misschien nog meer voor de bestaansmogelijkheden. Vroeger leverden de Zwitserschc bergstre ken zoogoed als niets op om de bewoners te voeden. Zij trokken het land uit om in vreemde legers dienst te nemen of zich ergens als schoorsteenvegers te vestigen Toen hun land bekend en bezocht werd door tailooze reizigers, ging ook de eco nomische toestand veranderen. De bevol king werd niet bepaald rijk, maar er kwam toch een zekere mate van welstand, die al gemeen werd. Ook hier is in dien zin een dergelijke vooruitgang te bespeuren. „TOESCHOUWER." KONINGINNEFEEST. T)e 50ste verjaardag van H.M. de Ko ningin is hier Maandag 1 September op luisterlijke wijze gevierd. Opgeluisterd door de muziek van het Militaire Muziekcorps „Avia", togen de schoolkinderen van de verschillende scholen na door den Voorzit ter van de Feestcommissie te zijn toege sproken in optocht naar het feestterrein aan de Kampstraat, alwaar kinderspelen werden gehouden onder leiding van H.H. Hoofden der Scholen, 's Middags om half twee tot laat in den middag werden de volksspelen en atletiekwedstrijden op het feestterrein uitgevoerd. Hiervoor bestond veel deelneming, alhoewel de opkomst van het publiek minder groot was dan verleden jaar wat vermoedelijk veroorzaakt werd door de vele groote feesten, die dezer dagen in naburige plaatsen gehouden werden. De wedstrijden en spelen waren intusschen il- lervermakelijkst en vol afwisseling. Met smaak en inzicht gekozen, werden zij ook uitstekend geleid. De R.K. Muziekvereent- ging „St. Joseph" alhier bracht gedurende dien tijd opwekkende muziek ten gehoore. Des avonds om 8 uur begon het groote concert door het Soester Harmonie Muziek gezelschap, dat weer zijn reputatie hand haafde, afgewisseld door toepasselijke en mooie zangnummers van de R.K. Gem. Zangvereeniging St. Caecilia en het Soes- terbcrgsch Gem. Koor, onder leiding van den Heer A. E. Wegman. Als waardig slot volgde om half elf een groot, schitterend vuurwerk, dat weer vele menschen op de been bracht. BEDANKT. Naar wij van welingelichte zijde verne men, heeft de Heer J. Casteleijn, alhier, be dankt als lid van het college van het Bur gerlijk Armbestuur te Soest. LUCHTVAART-CONGRES. In een der sectievergaderingen van het internationaal luchtvaart-congres, dat de zer dagen in het gebouw voor K. en W. in den Haag gehouden wordt, gaf de heer J. Jongbloed, militair arts, alhier, een inlei ding over den invloed van lange vluchten op het physiek van de bestuurders. Dien invloed had hij onderzocht, voor, tijdens en na de vlucht Amsterdam-Batavia, vol gens de Sneider-test. Hierop volgde eenige discussie, waaraan deelgenomen werd dooi de heeren Capek, Schneider en Dr. Koschel. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 7 September 1930 Kerk 10 uur: Ds. J. de Bruijn, van Rotterdam. Kerk 6 uur: Ds. Klomp, van Woudenberg. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. v. Schaick. Rembrandtzaal 6 uur: Ds. J. de Bruijn, van Rotterdam. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag 7 September 1930 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Ds. H. Janssen, Leger en Vlootpredikant, den Haag. Dinsdag nam. 7.30 uur: Ds. P. de Groot, van Amersfoort. Woensdag nam. 2 uur: Ds. J. de Bruin, van Baarn. Huwelijksinzegening. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 7 September 1930 v.m. 10.30 uur: Ds. J. N. Sevenster, Bergum. van 28 Aug.3 Sept. 1930. GEBOREN: Gerardus, z. v. A. Reijerse en W. Haage, Beetzlaan 69; Jacoba Geer- truida Cornelia, d. v. P. v. Hofslot en M. M. Stalenhoef, Birktstraat 75; Hendrik, z. v. E. Groen en G. Verwoerd, Dorrestein- weg 1; Cornelia Marrigje, d. v. H. den Ouden en C. M. Meerding, Vosseveldlaan 5; Johanna Maria Cornelia, d. v. W. v. Ha- mersveld en M. v. Hofslot, Koninginne- laan 77; Johanncs Martinus, z. v. H. W. v. Fulpen en J. P. Peterse, Molenstraat W.Z. 3; Martinus Johannes, z. v. H. W. v. Ful- Vpen en J. P. Peterse, Molenstraat W.Z. 2; Theodova Cornelia, d. v. H. Kok en E. Ziel tjes, Veenzoom 6; Richardus Cornelis, z. v. A. W. Hilhorst en M. v. 't Klooster, L. Brinkweg 52; Jan, z. v. J. Lagemaat en M. Klomp, Bakkersweg la. ONDERTROUWD: H. J. Koster en E. R. Goedhart; T. v. Barneveld en A. Keijer. GEHUWD: J. J. Hartogsveld en E. M. Lammerse; G. F. v. Veenendaal.en J. M. A. Bauling. OVERLEDEN: Frans Breure, 48 jr., geh. m. E. M. Mast, Kerkpad N.Z. 17 a; Jan Tinhout, 70 jr., geh. m. A. M. Leuring. Nieuweweg 31 a; Lourends Minnes, 69 jr geh. m. C. M. M. v. d. Meij, Duinweg 12. Vestiging 28 Aug.3 Sept. 1930. R. Tijmensen, van Leusden naar Birkt straat 54 b; G. Veldhuizen, van Zwoller kerspel naar Dorresteinwcg; Wed. M. W. van Kemenade, van Uden naar v. Weede- straat 26; A. Tolboom, van de Bilt naar Schoutenkampweg 22; W. Abelman, m. gez. van A'foort naar G. Pelsweg 6 a; E. L. M. de Groot, van de Bilt naar Banningstraat lb; G. v. Daal, van Baarn naar Koningin- nelaan 29; A. Vos, van Baarn naar Ko- ninginnelaan 29; J. W. de Koff, m. gez., van A'foort naar Amersf.straat 90; J. ten Hoven, van A'foort naar Amersf.straat; Wed. A. den Boestcrd, m. gez., van Haa.1.

De Soester | 1930 | | pagina 5