WAARSCHUWING Laat U niet misleiden!!! DAMESTASSCHEN DANSEN DANSEN ^lALLEENk IN HOTEL „BOSCH EN DUIN" ^AMÖKCRTUOr DE WINTER BREEKT AAN Algemeene V ergadering is NIET in Hotel „De Gouden Ploeg, doch N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij Eerste Baarnsche Mode-Vakschool FEUILLETON „Liefhebben zult gij mij" Advertentiën. Gevestigd: „HET HANDELSHUIS" Naaimachines N. V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Te koop Tuinknecht. Opgave van pasbeginnenden en meer gevorderden voor den Danscursus te geven door den gediplomeerden Dansleeraar Johnny Hopman van den Heer S. v. d. KUILEN, Koudhoornweg Soest - Telefoon 2203 (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, Tel. 15070 Nassau laan 4», Baarn. Opleiding voor Examen TEKIvEN BEHOEFT EN N.V. E ERSTE OESTER ELECTR. DRUKKERIJ toegang tot haar heeft, zonder introductie en zonder eenige beperking of restrictie. En zoo is er nu gelegenheid te over om de tuinspinnen in letterlijken en figuur lijken zin op den voet te volgen. In 't al gemeen moeten de spinnen zeer nuttig zijn door de verdelging van vele voor mensch, dier en plant schadelijke insecteen. Zij ma ken er soms een ware jacht op, door er op uit te trekken en zoo de moestuinen en boomgaarden van v^: ongewenschte be zoekers te verlossen, ander soort weer houdt groote schoonmaak in paarden- en koeienstallen, waar het vee maar al te vaak door velerlei ongedierte bestookt en ge plaagd wordt. Daarmee behooren de spinnen tot het groote leger van de opruimers en verwij- deraars van uit ons oogpunt bezien scha delijke wezentjes. Niet altijd gaat de spin hiervoor op stap, maar blijft zij dikwijls be- hagelijk in haar webbehuis zitten, dat dan dienst moet doen als vangnet voor vlie gen en andere kleine insecten. Met welk overleg een dergelijke vangst wel geschiedt en hoe daarna de verorbering plaats heeft, kan wel als algemeen bekend veronder steld worden. Dit schouwspel blijft intus- schen altijd de moeite waard en doet on willekeurig een verstandelijken aanleg bij de bedrijvers vermoeden. Er is intusschen nog meer analogie met de menschenwereld. Als bijvoorbeeld om een of andere reden de eerstte bewoonster van het net verdwenen is dan komt er spoe dig weieens een andere spin opdagen, die bezit neemt van het onbeheerde huis en zich gedraagt dan, alsof zij de rechtmatige eigenares was. Een soort van strandjutterij, zou men zoo zeggen. Altijd heeft de spin de groote bewonde ring van de menschen gewekt door het eindelooze en onuitputtelijke geduld, waar mee zij een eenmaal aangevangen arbeid ondanks de groote tegenslagen en ondanks welke belemmeringen dan ook doorzetten en beëindigen wil. Tijdens het spinnen van haar net of na de voltooiing hic an, kan het weefsel door welke oorzaak dan ook nog zoo dikwijls vernietigd worden, tel kenmale toch begint zij opnieuw haar ar- beind op te zetten. En dat wel met een ge latenheid en een volharding, welke men onder menschen „bovenmenschelijk" noe men zou. Niettegenstaande dat alles zijn deze in secten toch ook om hun boosheid bekend, welke eigenschap in onze taal zelfs spreek woordelijk geworden is. Wanneer men met het een of andere kleine voorwerp even maar haar net aanraaktt, dan schijnt deze luttele beweging in hooge mate haar toorn op te wekken. Ook elkaar schijnen zij geenszins te kunnen dulden en s.iamge- bracht bijvoorbeeld in een kleine, dichte ruimte, voeren zij met elkaar een ware ver delgingsoorlog. Bijzonder belangrijk blijft intusschen de wijze, waarop zij hun spinsel produceeren. Volgens de wetenschap wordt dit door tneerdere klieren in het lichaam der spin afgescheiden, door verschillende openingen tegelijk. De in die openingen aanwezige spinbuisjes moeten zulk een ontzettend groot aantal poriën bevatten, dat de spin daardoor wel enkele duizenden draadjes haar buiten brengen kan. Met de pootjes, waaraan zich haakjes bevinden, worden die onzichtbaar fijne draadjes tot meer of min der dikkere bundels vereenigd, die dan ten slotte de draden vormen,, zooals wij die kennen en gewaar worden. Zoo moet on der meer een spinragdraad een bundel zijn Van wel enkele duizenden draadjes, terwijl die bundel op zichzelf nog nauwelijks zicht baar is. Dergelijke afmetingen, waarvan hier sprake is, ontsnappen geheel en al aan ons voorstellingsvermogen, maar moeten niettemin toch realiteiten zijn. En het is nog maar een der weinige ontdekkingen Van de ontelbaar vele geheimnissen, welke de natuur nog verborgen houdt, wie weet hoe kort of hoe lang nog. Er zijn ook voorbeelden in de geschie denis bekend, waarin nu en dan een spin invloed had op het lot van menschen. En dit wordt niet bedoeld in bijgeloovigen zin, maar krachtens het goede en inspireerende Voorbeeld, datt bij de beschouwing van het volhardend pogen van een spin werd op gewekt bij menschen, die in kritieke levens omstandigheden verkeerden, waarin het leek, alsof alleen tegenspoed hun deel was en de moed hun ontzinken ging. De aan blik van een bezige spin, die met wijsgee- Naar het Engelsch van DOLF WYLLARDE. 34) Ën tóen, ineens, met buitengewone kracht, trad ze óp hem toe en keek hem in de oogen „Majoor Agincourt," sprak ze. „U heeft mij altijd verkeerd begrepen en verkeerd beoordeeld. Maar toch bezit ik twee deug den. Als ik liefheb, geef ik mij ook volko men en stel niet mijzelve voorop. Omdat ik mijn broer liefhad was ik bereid, hem een Offer te brengen, dat erger beduidde dan de dóód. En dan, wanneer ik eenmaal mijn Woord gegeven heb, houd ik het ook; dus zal Prins Said krijgen, wat hij verlangt." Agincourt wendde zich af en zeide toen, met onvaste stem: „Denk niet, dat hij edelmoedig zal zijn: Hij eischt, wat hij verlangt, wees daar ze ker van!" „Ja; dat weet ik." Nog een oogenblik genoot hij van haar schoonheid: trad toen op haar toe en vatte haar handen in de zijne. Ze deed geen poging tot verzet; ze voelde zich, onverbiddelijk, gevangen in zijn ijze ren greep. „Dat kunt u niet doen" riep hij onstui mig. „Al was het alleen daarom dat ik u liefheb en dit niet wil toelaten. Mag ik nu de zaak voor u ter hand nemen en ze tot een einde brengen? Zoo noodig, kan ik het uitvechten met Ahmed en hem neer schieten laag dat hij is, in zijn begee- ren!" „Is het mogelijk?" vroeg ze zacht „dat U deze dingen zegt tegen de vrouw, die u niet goed genoeg achtte, dat uw verloofde met haar zou omgaan?".... „Wat bedoelt u daarmee?" „Heeft u Miss Falkner niet verboden, om met mij om te gaan!" Maar hij liet zich niet gemakkelijk uit het Veld slaan. „Misschien deed Ik dit" zei hij. „Maar rig geduld alle moeilijkheden op haar weg te boven wist te komen, bracht dan soms een ommekeer in znlk een menschenbe staan. Althans, zoo zijn er verhalen tot ons gekomen, die wel niet meer tv verifeeren zijn, maar toch waarheid zouden kunnen bevatten. In de natuur en in het leven, hier en overal, ondergaat alles elkanders invloed en bestaat er een onnoemelijk aantal be trekkingen tusschen de dingen onderling Dikwijls ontwikkelt er zich het groote uit het schijnbaar kleine en hoe gering lijken soms niet de oorzaken, welke een ingrij pend gebeuren tengevolge kunnen hebben. „TOESCHOUWER." P. TEN BERGE - TANDARTS - STEENHOFSTR. 69 SOEST Spreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van 13 uur Dinsdags en Donderdags van 79 uur n m. Verder volgens afspraak Telefoon 2356 Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling DEKENS KARPETTEN TAFEL- en DIVANKLEEDEN „HET BESTE ADRES,, op Zaterdag 27 September des avonds 8 uur ten kantore der Maatschappij, alwaar agen da ter inzage ligt. DE DIRECTIE. Wegens vertrek naar elders 11 witte leghorn met dito haan. Leghok en ren eveneens ter overname. Spoed ge- wenscht. Brieven franco onder No. 450 aan het bu reau van dit blad. Kinderloos jong echtpaar zoekt werk, de man bekend met tuin en grondwerk, de vrouw als hulp in de huishouding. Goede getuigen. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder No. 550 aan het bureau van dit blad. Solide financieele instelling, biedt aan solide personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zon der borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bureau van dit Blad. Dansleeraar: Eigenaar van Hotel Bosch en Duin": J. A. HOPMAN. S. v. d. KUILEN. i I - JH" U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comfortabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keuze His Master's Voice Platen en andere merken. in ieder geval heb ik dan nu toch al lang mijn onrecht erkend en u heeft gezegd, dat u het mij vergaf?" „Vergeven kan ik het, maar daarom niet vergeten, dat Majoor Agincourt kort gele den nog zoo onverschillig voor mij was, zoodat het mij nu wat onwerkelijk schijnt, dat hij zooveel, om mij zou geven!" „Onverschillig was ik toch niet, Brito- mart! Maar eigenlijk meer droef en teleur gesteld dat je gelaat zoo slecht in overeen stemming was met het karakter, dat ik meende, dat je bezat. En die misvatting was het gevolg daarvan dat ik onbekend was met den aard van de betrekking, die er bestond tusschen Murison en jou." „Eigenlijk is dit alles een noodelooze bespreking; want ik heb mijn woord ge geven en ik zal het houden. Daar kan je me onmogelijk van afbrengen!" „Zeg mij nog één ding", drong hij, haar zwaar de hand op den schouder leggend: „Als u die belofte nu niet hadt gesproken, zou ik dan eenige kans hebben gehad?" Ze schrikte, of die gedachte haar nog nooit was ingevallen. „Ik weet niet; hoe zou ik dit nu kun nen zeggen, antwoordde ze toen, op wel wat verontwaardigden toon. „Vergeet niet, dat u altijd een lastige, om niet te zeggen onaangename kennis voor mij is geweest. Neen, ik geloof niet, dat ik ooit om u ge geven zou hebben"! ,Ook niet, als ik bescheiden mijn beurt had afgewacht?" „Dit geloof ik ni'et! Mijn toewijding toch zou zoo groot zijn geweest, dat ze wel tot eenige teruggave zou hebben gedrongen." „Daar kan .ik niets van zeggen. Waar om nu zulke nuttelooze gissingen te ma ken?" „Uw bevestiging zou mij alleen van eeni- gen troost zijn geweest. Mag ik u niet even de hand kussen?" „Neen, dat mag niet." „U is hard! Maar één ding bljjft er dan toch, dat ik voor u mag doen," sprak hij nu, heel vastbesloten. „U gaat dus bui tenslands om zelve onderzoek in te stellen naar Prins Said?" ,Dit beschouw ik als mijn plicht. Maar wat wilde u dan doen?" „U bijstaan in dit onderzoek, al moest dit ook leiden tot vernietiging van mijn eigen hoop. Dit kunt u mij toch niet ver bieden, en mogelijk dat u mijn diensten ook wel zeer goed kunt gebruiken!" „Het spreekt, dat ik u niet beletten kan, buitenslands te gaan, op denzelfden tijd als ik ga. Maar spreekt u dan ook gewoon tot mij als medereiziger, maar niet op de wijze, zooals u zich bijvoorbeeld vandaag uitliet. Ik ben een vrouw met een wil, even sterk nis de uwe. Bedenk dat wel, Majoor Agincourt." Dokter Corry, die de jongelui Dunston heelemaal naar huis had gebracht, keerde nu terug en ofschoon hij zich hield, of hij niets bijzonders merkte moest het hem wel dadelijk opvallen, dat zij geheel overspan nen was en dat Agincourt veel van zijn zelf- beheersching had verloren. De majoor ging nu ook onmiddellijk heen en toen de dokter weer in de kamer terug keerde, zei hij: „Me dunkt, nu zou ik maar gauw gaan liggen, Brita. Je kunt niet meer op je bee- nen staan!" En toen zij dan ook onmiddellijk gevolg gaf aan zijn raad, vroeg hjj: „Wat had die man je te zeggen?" „Is u boos, dokter?" vroeg'zij kleinmoe dig. „Ik kan het toch niet helpen?" „Neen, natuurlijk. Het is nooit jouw schuld! Ik moet je eerlijk zeggen, ik ben er den tel van kwijt, maar dit is toch zeker al de zestiende man, dien je het aan doet, met je schoone oogen! Maar bedenk wel, kind, dat Majoor Agincourt geen kwajongen meer is, dat hij een ijzersterken wil bezit en zéér groote liefde voor je heeft opgevat, als ik mij niet bedrieg!" „Heeft u hem dan in observatie geno men?" „Juist. Vandaar, dat ik het al weken lang zoo heb zien aankomen. Maar het is een uitstekende kerel, Brita!" „Verheugt hij zich in uw gunst?" „Ik geloof wel, dat je het zoo noemen kunt. Hij is iemand waar je je op verlaten kunt en niet van iederen man zou ik dit durven getuigen. Wil je wel geloovei., dat het mij een hecle rust zou wezen, als ik (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaal gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig Ie leeren vervaardigen. Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. I en de Teekenuren nemen weer een aanvang. Wij hebben een uitgebreide sorteering in alle zooals: Teekenborden, Passerdoozen, Teeken- doozen, Driehoeken, (in celluloid en perenhout) Bordpassers, Teekenkrijt, Houtskool, Doeze laars, Gummi, Teekencahiers, Schetsboeken enz. - KOMT ZIEN EN OVERTUIGT U Wij zijn zeer billijk!! Beleefd aanbevelend, Van Weedestraat 7 Telefoon 2062 Soostdijk wist dat je zijn gevoelen, al was het dan ook maar met écn zestiende, zoudt kunnen beantwoorden?" Ze had het gelaat naar den muur gewend, maar haar stem trilde van aandoening, toen ze sprak: „Het spijt mij zéér, maar ik vrees, dat ik u moet teleurstellen, dokter Corry!" De oude heer zei niets meer, nam de courant op en ging zich ijverig in de poli tiek zitten verdiepen. |Eens echter keek hij, onwillekeurig, weer even op met een glimlach, want, hetzij dan bewust of onbewust, Britomart Miéville neuriede den laatsten regel van Winnie's lievelingslied .Gij zult mij toch liefhebben!" HOOFDSTUK XXIV. De „season" te Cairo begint in Novem ber. Om het nieuwe jaar is het dan in vol len gang en dames, die anders om een praatje verlegen zijn, kunnen dan haar hart ophalen! Zoo dacht Mrs. Dickson er blijkbaar ook over, toen zij op een dag in Januari, in de Lady-club aanging en daar, in de leeszaal, Mrs. Jones ontmoette. „Wien denk je, dat ik daar zooeven heb gezien?" vroeg ze op fluisterenden toon, haar vriendin meetroonend naar de conver satiezaal. „Nu, wien dan?" vroeg Lady Jones, wie het nog juist niet ontgaan was, dat Reggie Landor en Elleen Edison aan den over kant waren voorbijgereden. „Majoor Agincourt! Ja, waarlijk. Hij is terug en zijn verlof is eerst om in Fe bruari." „Wie zou de attractie nu zijn? Mrs. Lar- kins misschien? Hij heeft nog al notitie van haar genomen nadat Winnie Falkner weg was!" „Neen, dat geloof ik niet! Ik denk eer der dat hij 't in Engeland niet zoo prettig vond, na het verbreken van zijn engage ment. Je weet toch, dat het af is. In ieder geval Agincourt is terug en we zullen er wel gauw achter komen wat hem terug bracht!" Dit viel haar echter tegen. Ze wisten ook niet dat Madame Miéville weer terug was, in haar voormalig kwartier bij Hepheard^ want zc bleef zoo kalm op haar kamer dat velen in het Hotel haar zelfs niet kenden. Agincourt vertoonde zich ook al heel wei nig, als hij een enkelen keer al eens een ouden kennis ontmoette was hij zeer onge naakbaar. Nu had hij ook wel wat anders te doen in Cairo, dan er zijn vermaak na te jagen. Het kwam hem soms voor, dat de enkele dagen van zijn vorig verblijf in Cairo door de ontmoeting met Madama Miéville be slissend zouden zijn voor heel zijn verder leven. Er heerschte een soort gewapende vrede tusschen hem en Madame. Hij wist, hoe onwrikbaar zij was in haar besluit om zelve onderzoek te doen, toch had hij met dezelf de booten en treinen gereisd en haar van dienst te kunnen zijn, was zijn eepig doel. De geschiedenis had nog niet haar climax, bereikt. Prins Said was zijn belooning nog niet komen opeischen waartegen hij toch de vrouw, die hij lief had, zou trachten te beschermen zooveel als dit in zijn vermogen was. Tegenover de andere passagiers aan boord hadden zij gewone kennissen gele ken, maar Agincourt en Britomart wisten dat zc op den rand van een afgrond liepen, al spraken zij geen van beiden hun gedach ten uit. Zoodra dit mogelijk was hernieuwde Agincourt, in persoon, het onderzoek dat hij schriftelijk al had ingesteld naar Prins Said. Met behoedzaamheid ging hij hierbij te werk, daar hij geen achterdocht wilde wekken. Van de buitenwereld kwam hij niets te weten, want die scheen het feit van 's Prin sen verdwijnen eenvoudig als een gril te be schouwen. Dat zijn bedienden ook zoo zeer het stilzwijgen bewaarden, was zeker vol gens voorgeschreven orders. De prins zou zich waarschijnlijk om de een of andere reden hem alleen bekend in Europa schuil houden. Cairo haalde er de schoudeis over op. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1930 | | pagina 4