Overhemden Meylink's Fotohandel L. J. H0KSBERGEN BRIEVEN UIT FINLAND ONDULATION PERMANENT &rtd riessen. „DE STE A. J. C. MOOY Binnenland. doelde eigendomsoverdracht willen mede werken. wanneer de heer H. van Klooster eigenaar van het achter hunne perceelen gelegen terrein Sectie H, No. 2329, be reid is aan deze personen een gedeelte van dat terrein af te staan; dat blijkens een overgelegde verklaring de heer H. van Klooster voornoemd tot bedoelden afstand van grond bereid is; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de gemeentewett; BESLUIT. I. In schenking te aanvaarden, vrij van hypotheek, van-. a. J. W. Niemeijer te Zeist en W. F. Viëtor te Rotterdam: Van het perceel sectie H. No. 4578 dezer Gemeente ongeveer 2 M 2. Van het perceel sectie H. No. 4577 dezer Gemeente ongeveer 4y, M 2. Van het perceel sectie H. No. 4576 dezer Gemeente ongeveer 1 M 2. b. A. van Monsjou te Bussum: Van het perceel sectie IJ. No. 3781 dezer Gemeente ongeveer 12 M 2. c. P. G. Klijn te Soest: Van het perceel sectie H. No. 3793 dezer Gemeente ongeveer 42 M 2. d. J. van Schalkwijk te Soest: Van het perceel sectie H. No. 3280 dezer Gemeente ongeveer 18% M 2. e. C. de Bruin te Soest: Van het perceel sectie H. No. 3278 dezer Gemeente ongeveer 16% M 2. f. A. Reehorst te Soest: Van het perceel sectie H. No. 2165 dezer Gemeente ongeveer 4M 2. g. J. W. Langendorff te Bussuin: Van het perceel sectie H. No. 4217 dezer Gemeente ongeveer 4 M 2. Van het perceel sectie H. No. 4216 dezer Gemeente ongeveer 7M 2. h. J. C. Koelink te Soest: Van het perceel sectie H. No. 2208 dezer Gemeente ongeveer 19 M 2. i. W. van Diermen te Soest: Van het perceel sectie H. No. 2209 dezer Gemeente ongeveer 36 M 2. zoo als een en ander op de bijbehoorende schetskaart in blauwe kleur is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege net gemeentebestuur zal worden uitgezet, en voorts onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: 1) het verplaatsen van de bestaande hekwerken en de beplantingen, het ver lengen van de dienstleidingen en het ver leggen van de meterputten van de water leiding zal geschieden vanwege en voor rekening van de gemeente; 2) vanwege en voor rekening van de ge meente zullen behoorlijke toegangen tot GR00TE SORTEERING en and'jre Heeren Mode-Artikelen F. C. Kuijperslraat 10 - Telef. 2169 m m %v s. r y r van 1.30 per week, onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: a. de verhuur geschiedt van week tot week en uiterlijk tot en met 31 December 1932; b. de huur kan ten allen tijde, met in achtneming van een opzeggingstermijn van één week door partijen worden opgezegd, c. de huursom moet wekelijks bij voor uitbetaling ten kantore van den gemeente ontvanger worden voldaan; d. de kosten wegens verbruik van water, electriciteit en gas komen voor rekening van den huurder; e. de huurder moet het huis en den tuin goed onderhouden en bij het einde der huur in goeden staat opleveren; f. de huurder moet toezicht houden op de naast de woning gelegen gemeente-ge- bouwen, behoorende tot den Dienst van Openbare Werken, alsmede buiten de ge wone werktijden het aan de gemeente toe- behoorende paard verzorgen; g. het is den huurder verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wet houders het gehuurde geheel of ten deele aan derden te verhuren; bij overtreding van dit verbod zal de huurovereenkomst, zon der dat eenige verdere sommatie of inge brekestelling noodig zal zijn, geacht worden OUDEGRACHT 183— TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS de perceelen worden gemaakt, zulks voor- zooveel noodig door het aanbrengen van gemetselde trapjes en draaihekken. Ten aanzien van de schenkingen, ge noemd onder de letters e tot en met i geldt voorts de voorwaarde, dat de heer H. van Klooster van het hem in eigendom toebe- hoorend perceel, kad. bekend als sectie H. No. 2329 aan de eigenaren genoemd onder de letters e tot en met i een gedeelte ter grootte van resp. 95, 49, 99, 98 en 98 M 2 in eigendom afstaat, zooals een en ander op bijbehoorende schetskaart resp. in violet, rood, groen, geel of bruin is aangegeven. Bovendien zullen voor rekening van de gemeente zijn de kosten van opmeting en overdracht zoowel van de aan de gemeen te als van de eigenaren, bedoeld sub e tot en met i, respectievelijk door die eigenaren en den heer H. van Klooster af te stane strooken. II. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113114 bis der Gemeentewet. PUNT 11. B. enW. schrijven daaromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede dat overgegaan moet worden tot de benoeming van twee lede'ï van het Burgerlijk Armbestuur in deze ge meente, zulks ter voorziening in twee vaca tures ontstaan door het bedanken van den heer J. Casteleijn en het overlijden van den heer T. Budding. Onder dagteekening van 1 October j.1. ontvingen wij van het Burgerlijk Armbe stuur een schrijven inhoudende een aanbe veling van twee personen voor elke te ver vullen plaats. Wij kunnen ons met deze aanbevelingen vcreenigen, en bieden U deze hierbij aan: I. vacature wegens bedanken J. Caste leijn: 1. H. Raat. 2. G. G. Hol. II. vacature wegens overlijden T. Bud ding: 1. A. Legemaat. 2. C. Kraaijenhagen. PUNT 13 a. B. enW. schrijven daaromtrent aan den Raad: Overwegende, dat het wenschelijk moet worden geacht om de gemeentewoning Lange Brinkweg 49a te verhuren aan een gemeentewerkman, die met het toezicht op de naast die woning gelegen gemeente- gebouwen, behoorende tot den Dienst van Openbare Werken, kan worden belast: dat in verband met dit door den huurder uit te oefenen toezicht de huursom op 1.30 per week kan worden gesteld; Gelet op de artikelen 138, 194c der Ge meentewet; BESLUIT: I. Aan den gemeentewerkman M. Ra venhorst met ingang van een door Burge meester en Wethouders nader te bepalen datum onderhands te verhuren de woning met tuin gelegen aan den lange Brinkweg No. 49a, kadastraal bekend als gemeente Soest, sectie A, No. 805, voor een huursom - MUZfEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 HILVERSUM onmiddellijk te zijn ontbonden; h. de kosten van zegel en registratie, welke eventueel uit de te sluiten huurover eenkomst zullen voortvloeien, komen ten laste van den huurder; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der huurovereenkomst ter voering van dit besluit en het verrichien van alle verdere handelingen ter uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artikelen 113114 bis der Gemeentewet. PUNT 13 b. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Overwegende, dat de aan de gemeente toebehoorende woning, Birktstraat No. 6 bij raadsbesluit van 19 December 1924, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 27 Januari 1925, 3e af deeling No. 155-187, tot uiteriijk 1 De cember 1930 is verhuurd aan H. Huigen te Soest, voor een huurprijs van f 3.75 per week dat huurder bij schrijven van 4 October j.1. heeft verzocht deze woning opnieuw in huur te mogen ontvangen; Gelet op het advies van de commissie van bijstand Grondbedrijf van 26 Maart 193(1, doss. No. 118-8-2; Mede gelet op de artikelen 138 en 194 c der Gemeentewet; BESLUIT: I. Ten bate van het Grondbedrijf, com plex XIX aan H. Huigen te Soest, met in gang van 1 December 1930 onderhands te verhuren de woning met tuin, Brktstr.ia: No. 6 kadastraal bekend alhier, als sectie H. No. 4843 ged. (oud. 1377 en 1378 ged.Y voor een huurprijs van 3.75 per week. zulks onder de navolgende voorwaarden en bepalingen; a. de verhuur geschiedt van jaar tot jaar en uiterlijk tot 1 December 1936; b. de huur kan minstens drie maanden vóór het eindigen van den huurtermijn door partijen worden opgezegd; c. de kosten der waterleiding komen voor rekening van den huurder. d. de huurder moet gedurende den ge- heelen huurtermijn het huis en den tuin in goeden staat houden en terugleveren bij het eindigen der huur; e. het is den huurder verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wethou ders het gehuurde geheel of ten deele aan derden te verhuren; bij overtreding van di: verbod zal de huurovedeenkomst zonder dat eenige verdere sommatie of in gebre kestelling noodig zal zijn, geacht worden onmiddellijk te zijn ontbonden; f. de eventueel uit de te sluiten huur overeenkomst voortvloeiende kosten van zegel en registratie komen voor rekening van den huurder; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te d;*a gen het aangaan der overeenkomst tei uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artikelen 113-114 bis der Gemeentewet. En weer brengt de trein ons verder, weer langs een traject, dat midden door de meren en door de bosschen gaat, en dat ons nog eens doet afvragen of wij van eiland tot ilandje gaande, oases in een reusachtige watervlakte zien. Dat vermindert eenigs- zins, wanneer wij op de spoorlijn de schei ding tusschen de trein naar Abö en Hel- singfors hebben bereikt. Wij gaan ook naar Helsingfors, maar wij gaan eerst naar Abö, de oudste stad van het land, de stad van den Zweedschen invloed in het bijzonder. De reis daarheen is niet lang meer; het laat ste deel is eentoniger dan het voorafgaande, omdat hier de meren, die ons reeds gewoon zijn geworden, ontbreken, al treedt er hier en daar dichte bebossching voor in de plaats. Abö is van de grootte van Tammers- fors, maar als oude stad aanmerkelijk dich ter ineengebouwd. Het telt een 50.0U0 in woners, die voor het meerendeel de nieu we kwartieren, ruimer uiteengebouwd. ver kiezen boven de wel karakteristieke, maar natuurlijk meer benauwde, die zich rondom het centrum van de stad verheffen. Abö is gesticht door de Zweden; het was de eerste stad des lands, waar ook de eerste Bisschop zetelde. Ten allen tijde is van hieruit de Zweedsche invloed uitgegaan,v en Abö is hoofdstad van het land gebleven totdat, tengevolge van de verplaatsing der macht naar Rusland, ook de nieuwe stad, die geen tradities, dus ook niet de Zweedsche tradi ties kende, de voorkeur werd gegeven. Heel wat heeft Abö in den loop der eeuwen door staan; belegeringen en slagen; ziekten en pest, hongersnood en zelfs een enkelen keer oproer. Hier zijn vele Zweedsche Koningen geland als zij Finland wilden bezoeken; dit was het punt, waarheen de Zweedsche troe pen werden gedirigeerd in den voortdu- renden strijd, die er bijkans vijf eeuwenlang tusschen Zweden en Rusland om het bezit van Abö is gestreden. Gustaaf Wasa heeft Abö zijn goede zorgen gegeven, gelijk hij nu eenmaal een vaderlijk Regent was voor de streken onder hem gesteld. Maar Per Brahe, die eenmaal Zweedsch Gouverneur was, heeft ook hier geleefd, en al was hij veel reizende, van hieruit zijn weldoende hand over het land uitgestrekt, en hem is dan ook een der schoonste monumenten in de Domkerk gewijd. In de achttiende eeuw zag Abö, hoezeer ook in het Oosten des lands gelegen, tot tweemaal toe Russische groepen binnen haar wallen, die weer ver trokken, nadat de vrede, eenmaal in Abö zelf, was geteekend. Abö werd hoofdstad af, toeh Helsingfors haar plaats innam; het verloor zelfs zijn aloude Universiteit, die naar Helsingfors werd overgeplaatst. Maar dat is niet meer de eenige, die Finland telt, want, teneinde aan de wenschen der minderheden te voldoen, werd te Abö een Zweedsche Academie opgericht, en daar nevens is al spoedig een Finsche verrezen. Overigens, scherpe strijd tusschen meerder heid en minderheid kent men in Finland reeds daarom bijna niet, wijl bijkans 90% der inwoners van Finschen oorsprong is, en de overige 10% voor het grootste deel door de Zweden, vtfor een klein gedeelte (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoort 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. 2 Q. v. d. MEER J p. q BONTWERKER 5 TELEFOON U285 E Oud Kerkhof 43 UTRECHT" VERMAKEN REPAREEREN 2 S van alle soorten BONTWERKEN J*1 door de Russen wordt ingenomen. De over- heerschende godsdienst is dan ook de Lu- thersche, en wanneer wij hier van een Dom kerk spreken, dan is het er een, aan den Lutherschen godsdienst gewijd. Deze Domkerk is inderdaad' het juweel van Abö of Turku. Het is het meest merk waardige bouwwerk, van niet alleen de stad, maar het geheele land. Het is Fin- land's oudsfe kerk, gelijk de Johanniskerk te Tammersfors, werk van den grooten Sonck, tot de nieuwste scheppingen be hoort. Om het Godshuis heen lagen vroe ger de meest belangrijke stadsgedeelten, die ook nu de bezichtiging tenvolle waard zijn, maar waarbinnen niet meer uitslui tend het stedelijke leven bruist en roept. Heeft men in de Domkerk het gedenktee- ken van Per Brahe in oogenschouw geno men, en begeeft men zich daarna naar bui ten, dan ziet men het oude Academiege bouw, in het begin der negentiende eeuw gebouwd, dat intusschen slechts korten tijd daarvoor dienst heeft gedaan, en dat thans Residentie is van den Prefect of Gouver neur en het Kapittel van de Dom. Dicht bij dit vroegere Academiegebouw ligt nu de Zweedsche Academie, en weer dicht daar bij is het Raadhuis en het Zweedsch Ly ceum. De rivier, waaraan Abö ligt, baant zich een weg door de stad; aan de andere zijde is de stadsbibliotheek, voor ons daar om belangwekkend, omdat Fransch-Hol- landsche barokstijl naar het voorbeeld van het Ridderkruis te Stockholm niet te ont kennen valt. Abö heeft evenals Wijborg zijn slot, waarin nu het historisch museum van de stad is ondergebracht; het heeft even als Helsingfors zijn parken, gedeeltelijk aan zee, gedeeltelijk aan de landzijde, al zijn deze lang niet zoo groot als in de hoofd stad. Abö heeft ook heel mooie omstreken, die veel worden bezocht, vooral door de genen, die slechts korten tijd hier verblij ven en niet in de gelegenheid zijn het ver der Finland te leeren kennen. Men behoeft, om van het indrukwekkend verleden van Abö iets te vernemen, niet in het historisch museum rond te dwalen— men kan het vin den in de straten en in de huizen, men kan het vinden in de kerk en in het kasteel. Er is toch voor den opmerkzamen waarnemer wel onderscheid tusschen Abö in het Wes ten en Wijborg in het Oosten. Tot het belangwekkende in de naaste omgeving van Abö behoort ongetwijfeld de zomerresidentie van den Staatspresident, een mooi, in forschen grooten stijl gebouwd landhuis, met een groot domein eromheen, waar de Staatspresident van de vele zorgen, die ongetwijfeld ook de Regeering van een land als Finland met zich brengt, kan uit rusten. Maar van nog meer belang mag ge acht worden de archipel der Alandscilar- den, die zich voor Abö uitstrekt. Als men op de kaart kijkt schijnen het een paar tien tallen, groote en kleine. De werkelijkheic is alweer anders, want de grootste eilanden zijn werkelijk van eenigen omvang, en e TABAK SIGAREN Leeuwenstraat 16 HILVERSUM Wij leveren U alle bekende merken SIGAREN en SIGARETTEN onder grossiers prijzen. Het SPECIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERSI wij zijn koopers van alle SIGARETTEN-BONNEN TEGEN ZEER HOOGE PRIJZEN. SIGARETTEN Vraagt offerte en bezoekt onze magazijnen! PIJPEN zijn niet tientallen, maar vermoedelijk enke le honderden. En de afstand is waarlijk niet zoo gering, niet slechts omdat men door dezen eilandenarchipel niet rechtstreeks op het doel af kan varen, maar ook, omdat de eilanden een heel eind uit zee verwijderd liggen. Juist door hun ligging van elkan der, waardoor zij den archipel maken tot en meer met vele eilanden, hebben zij zoo groote strategische waarde en het is daar om best te begrijpen, dat het machtige Rus land deze eilandengroep van Zweden op- eischte, toen het in het begin der negen tiende eeuw Zweden geheel aan zich onder wierp en in zijn macht had. En evenzeer begrijpelijk is het, dat Finland, dat zijn eigen bestaan wil leven, en zich niet uit de Russische heerschappij wilde hebben be vrijd om opnieuw onder Zweedschen in vloed te komen, op die eilandengroep prijs telt. Maar onmiskenbaar is op de Alands- ilanden een zekere Zweedsche invloed, die er ook is in Abö en in dit Zuid-Westelijk deel van Finland. Zoo kwam, teneinde elk conflict te vermijden, de bemiddeling van len Volkenbond in 1920 tot stand, welke bemiddeling ertoe leidde, dat de eilanden kwamen aan Finland, maar dat daar de rechten der Zweedsche minderheden nog nauwkeuriger waren geëerbiedigd dan over- 1 elders in het land geschiedt. Een tocht vanuit Abö naar deze Alandseilanden-archi- pel is zeer aan te bevelen. Er heerschen nog bijzondere, karakteristieke gebruiken op de ze eilanden; er is natuurschoon te over te waardeeren, maar bovenal is het varen door dezen archipel die elk oogenblik zijn eigen verrassingen biedt, een ongekend genot. En dan, bij terugkomst, komt zoo lang zamerhand het gevoel over ons, dat wij huiswaarts zullen moeten keeren. Er wacht ons nog een bezoek aan een stad van be- teekenis; het schijnbaar kleine Hangö, ge legen op den zeeweg tusschen Abö en Hel singfors, gelegen aan de meest vooruit springende zuidelijke punten van Finlana in de Finsche golf, gelegen op gelijken graad als Petrogad. Dat Hangö heeft ook alweer historische beteekenis. Niet slechts als stad, maar hier vernietigde de nieuwe vloot van Peter den Groote de Zweedsche heerschappij, en hier bemerkte Rusland in den Krimoorlog de aanwezigheid van Frari- che en Engelsche vloten. Nu ziet men van uit Hangö rustig en vredig over de schijn baar eindelooze zee uit, en nu is er leven en vertier aan het strand te over. Dicht in de buurt van Hangö, is alweer een buiten verblijf van eenig belang dat van Gene raal Mannerheim, den man, die aan het hoofd van de witte garde stond toen deze de eigenlijke onafhankelijkheid en vrijheid van Finland in 1918 verwierf. Men gaat dat buitenverblijf gaarne zien; men ziet ver moedelijk ook wel gaarne den Generaal zelf, die ook menigmaal naar Hangö komt en zelden of nimmer ontbreekt wanneer vreemdelingen zijn land bezoeken. En dan nog eens een reis met een der Finsche treinen, die door den Staat worden geëxploiteerd, en die alle modern comfort bezitten, door het eigenaardige Finsche landschap; ditmaal een korte reis van slechts een paar uren, die in Helsingfors eindigt, en wij zijn aan ons uitgangspunt. Wij hebben de keus om naar Lubeck terug te keeren; om over Reval, dat aan den overkant van de Finsche golf ligt, en thans Tallinn wordt genaamd, naar Stettin terug te keeren of wel om Tallinn te bezoeken en vandaar via de Baltische landen den te rugweg te nemen. Wij verkiezen het laat ste, want die Baltische Staten, al bieden zij volgens sommigen niet al het natuurschoon, dat Finland eigen is, er is zooveel over ge sproken en zij hebben zich op zoo karak teristieke wijze en met grooten eenvoud Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM hun onafhankelijkheid verzekerd, dat het een voorrecht voor den reiziger uit het Westen is er eens een kijkje te nemen. Des ochtends om 10 uur gaat weer van het zelfde havenhoofd, de boot naar Reval af, en wij zijn nauwelijks een uur in zee of heel in de verte begint zich de omtrek van de Baltische kust reeds af te teekenen. Nog voordat onze laatste indrukken van Fin land op papier zijn gesteld, heeft de boot reeds verbinding met den Baltischen oever, hier in Reval aan den oever van Estland, verkregen! L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. PROVINCIALE BEGROOTINC. 1931. Gedeputeerde Staten der Prov. Utrecht berichten, dat de opgemaakte begrooting van de provinciale inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1931 voor de gewone diensten sluiten in inkomsten eir uitgaven met een bedrag van 3.779.722.59 en voor de buitengewone diensten met een bedrag van 9.398.386.54. Bij de samenstelling van de begrooting voor 1931, viel voor het eerst rekening te houden met de wijzigingen in de Provinciale Wet, tengevolge van de in werkingtreding van de wet van 1929. Een van deze wijzigingen bestaat daarin, dal aan de Provincies op 1 Januari 1931 de bevoegdheid tot het heffen van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting is ontnomen. Dit betreft eene bate uit be lastingheffing op de begrooting 1930 ge steld op een bedrag van plm. 409.000. Een compensatie van dit verlies kan slechts worden gevonden door de opcen ten op de hoofdsom van een of meer der andere belastingen, waarop de Provincie volgens de Wet opcenten mag heffen te vevhoogen. Na korte overweging zijn /.ij tot het besluit gekomen, dat dit verlies ge dekt behoort te worden door op de hoofd som van alle andere belastingen, dus zoo wel op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde en gebouwde eigen dommen, als op de hoofdsom der vermo gens- en inkomstenbelasting 5 opcenten meer te heffen, dan voor 1930 is geschied. Immers is het een eisch van goede belas- tingpolitiek den schok van eene plotseling verzwaarde heffing over zooveel mogelijx belastingen (of objecten) te verdeelen. BEZOEK VAN HENRY FORD IN ONS LAND. De vorige weck bezocht de groote auto fabrikant Henry Ford ons land. Te Eind hoven bezichtigde hif de Philips-fabrieken, te Rotterdam de werken van Wilton, ter wijl hij daar tevens zijne, in aanbouw zijnde, nieuwe fabrieken bezocht. Ook te Leiden heeft hij een bezoek gebracht aan de Uni versiteit. NINI THEILADE. De jeugdige Deenschc danseres Nini Theilade zal onder auspiciën van impres- sario Ernst Krauss van October 1930 tot Mei 1931 een groote tournee door Europa ondernemen. In October treedt Nini Thei lade in Duitschland op, waar zij van een reeks der eerste theaters uitnoodigingen gekregen heeft, o.a. van 't Würtember- gische Landestheatcr te Stuttgart Sdiau- spielhaus en Kammerspiele te München, Stadttheater te Würzburg, Staatstheater te Wiesbaden, Nationaltheater te Weimar, Kurhaus-Theater te Baden-Baden, Stadt theater te Bremen, Landestheater te Al tenburg; voorts te Mannheim, Ulm, Essen, Hamburg, Jena, Ansbach, Gotha, Eisenach, Regensburg, enz. In November komt Nini Theilade naar Nederland, waar zij een tournee van twin tig avonden zal maken, o.a. te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Hilversum, Haar lem, Utrecht, Nijmegen, Arnhem, Maas tricht, Eindhoven, Deventer, Zwolle, Zut- phen, Enschede, enz. In Januari volgt een tournee door Zwit serland, waar Nini Theilade gedurende de zomermaanden opzienbarend succes had, de danseres zal o.a. gastvoorstellingen ge ven te Basel (Stadttheater), Zürich, St. Gal len, Bern, Lausanne, Montreux, Arosa, Da- vos, St. Moritz etc. In Februari volgt een groo\e tournee door Scandinavië, daarna door Engeland, België en Frankrijk. Het sensationeele succes van Nini Thei lade kenmerkt ook een aanbieding, welke de jeugdige danseres van het Admiralstlie- ater (Haller-Revue en Operette) te Berlijn kreeg, om eenige maanden als „star"-dan- seres in de Revue-Operette de „Czardas- Fürstin" op te treden, waarvoor de directie Haller een keur van beroemdheid wist te engageeren, o.a.: de evenknie van Richard Tauber: Kammersanger Hans Heinz Bo!l- mann; Hans Albers; Rita Georg; Max Ehrlich; Dajos Béla met zijn orchest (als gast) e.a. Niettegenstaande Nini Theilade een vorstelijk honorarium zou ontvangen (ca. 50.000 Mark), heeft zij deze aanbieding niet in ernstige overweging genomen. I is alleen dan een genot voor de elegante Dame, wanneer de bewerking wordt gedaan met prima machines. Deskundige behandeling Betrouwbare adviezen Succesvolle Waterondulatie MKo J. IE<GTopérateur Dames- en Heerenkapper Baarn Diplomé r LAANSTRAAT 20 - TEL. 491 ONDULATION euGèNe

De Soester | 1930 | | pagina 2