Wilt gij Uwhuis smaakvol, degelijk en voordeelig meubiieeren «I. L. Langenhofl Radiateur Hoezen. September Kaas H. van Kooij - Soest i iL Sport. Ingezonden. Rechtzaken. Advertentiën. Eerste Hulp bij Ongelukken Ééndaagsche Kuikens Luxe Verhuur Inrichting 15 cent per K.M. AR INI[L^ST, Dept. Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen Lezing met Lichtbeelden HANDWERKMAGAZIJN „DE TOREN" Drogisterij ,,'fl Oranje Kruis" W©©® IDE IH1©EST SOESTERBERG—STICHTSCHE BOYS 2—1 De Boys hebben een 2-tal invallers, de thuisclub in de gewone opstelling. Vanaf den aftrap zijn de Utrechtenaren het mecsd in den aanval, doch het schieten is niet al te best, terwijl de achterhoede van Soester- berg in goede conditie is. Toch hebben de gasten succes en met een goed schot wordt de Soesterberg-keeper gepasseerd U1. Met dezen stand gaat ook de rust in. De tweede helft wegen beide partijen vrijwel tegen el kaar op, de aanvallen der Boys zijn het gevaarlijkst, doch tot doelpunten weet men het niet te brengen. |Een 10-tal minuten voor het einde profiteert de Soesterberg-voor- hoede van een misverstand in de achter hoede der Boys en maakt keurig gelijk 1-1 Een minuut voor tijd gelukt het aan de thuisclub om nogmaals de keeper der St. Boys te passeeren en wint met 21. De gasten leden alzoo de nederlaag. Scheid rechter Ebbenhorst leidde matig. ELINKWIJK—SOEST 6—1. Elinkwijk ontmoette Zondagmiddag het Soestolftal wat lang geen onbekende voor hun is, daar ze voor twee jaar terug in de eerste klasse der U. P. V. B. in Soest hun meerdere moesten erkennen en de kam pioenstitel aan déze ploeg hebben moeten nfstaan. Soest is er niet op vooruit gegaan, ook al door het missen van enkele spelers. Te twee uur stellen beide ploegen zich op, nadat de Elinkwijk aanvoerder de tos had gewonnen. Alzoo trapt Soest tegen de wind in af onder leiding van arbiter J. Felix. Al dadelijk blijkt, dat Soest lang niet meer is wat het geweest is terwijl Elink wijk een beter spel geeft te zien, dan voor twee jaar terug. E. S. V. A. C. Uitslagen gespeelde competitie-wedstrij den Esvac adsp.A. W. adsp. 90. Esvac IISperwer II 90. Jutphaas IEsvac I 01. Het programma voor a.s. Zondag luidt: B. F. C. III (Bussum)Esvac II. Esvac IBreukelen I. Het 2e elftal gaat dus naar Bussum en zal alle zeilen bij moeten zetten om 1 of 2 winstpunten mede naar Soest te brengen. Met het le elftal is het precies hetzelf de gesteld daar Breukelen een uitstekend spelende ploeg is. Het zal dan ook Zondag wel spannen in het Burgem. Dekethpark. Aanvang der wedstrijd 2 uur. De Zaterdagmiddag elftallen deze week vrij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. AAN „HUISMOEDER" EN ANDERE HUISMOEDERS EN HUISVADERS! Het deed mij bijzonder genoegen, bij le zing van het ingezonden stukje van „Huis moeder" in De Soester van 4 Oct. '30, te constateeren, dat er eindelijk eene huismoe der bereid bleek, eens openlijk te durven opkomen tegen de inderdaad schandelijk hooge prijzen, die winkeliers hier ter plaat se durven bedingen voor de allereerste le vensbehoefte, als brood, groenten, kruide nierswaren, vleesch enz. Als „huisvader" schreef ook ik hierover geruimen tijd geleden in één der bladen, doch alhoewel ik zulks deed in het alge meen belang, mocht ik geen enkel bewijs van instemming oogsten. Bakkers, slagers en wellicht andere cate- goriën winkeliers zijn hier z.g.n. „hecht" georganiseerd, wat zeggen wil, dat zij liet met elkander roerend eens zijn het publiek de hoogste prijzen te laten betalen. Beginnen wij met het brood. Laat ik vooraf nog even mogen zeggen, in alle bescheidenheid, dat ik kan meepraten over eenige algemeene warenkennis, Het brood dan is hier inderdaad véél te duur. Prima melkbrood wil een bakker te Amersfoort hier gaarne leveren voor 0.22 en waterbrood voor 0.16. Ook deze prij zen zijn nog te hoog, maar het zou al iets gewonnen zijn. De man moet echter eens de zekerheid ontvangen, te kunnen rekenen op minstens 200 300 vaste klanten. Rund- en Varkensvleesch is hier van 10 tot 25 cent, naar soort, duurder dan in bijna alle andere plaatsen. Voor vet en spek, dat momenteel haast geen afzetgebied heeft, vraagt men hier niettemin onnoodig hooge prijzen. Met groentenprijzen is het al eveneens treurig gesteld. In den tijd dat b.v. bloemkool le soort 0.15 en 0.20 gold, durfde men hier vra gen voor 2e soort 0.30 en 0.35. Spercieboonen ,van 0.09 k 0.10 per K.G., zelfde soort hier 0.20 enz. De prijzen van groenten in bus lijken ner gens naar. Jams, fruit enz., naar rato, véél te duur. Voor bananen b.v. moet men hier per K.G. 0.40 k 0.45 betalen in een tijd dat de heerlijkste Canarische banaan te Am sterdam 0.2J4 0.03 per stuk kosten. Waarom laat de winkelier hier voor een pak Scholten's sago 0.20 betalen, terwijl momenteel de prijs van 0.14 geldt? En zoo kan men doorgaan met 101 an dere artikelen. Wat nu moeten wij, de koopers, hiertegen doen? Hierbij zij even opgemerkt, dat ik per soonlijk hier geen belang bij heb.* Ik koop hier ter plaatse zoo goed als niets, omdat ik in de gelukkige omstandigheid ben, als reizende, vele artikelen elders te kunnen koopen. En ik geef hierbij de verzekering, dat dit eene belangrijke besparing geeft. Want voor den middenstander en arbeider, overgele verd aan de winkeliers ter plaatse, is de toestand zooals zij thans is, onhoudbaar. Er moet nu aan Directies van bekende firma's als Amerongen, P. de Gruijter en Het Valutahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK Zn., Simon de Wit, Wijnberg en Co., e.a. een schrijven worden gericht, voorzien van honderden handteckeningen, met dringend verzoek hier ter plaatse een winkel te wil len vestigen. Wie nu bindt de kat de bel aan? Zoo moeilijk is dat toch niet. Maar er moet even aangepakt worden. Niemand moet zich uit valsche schaamte, laten weerhouden, ha re of zijn geteekende instemming in te zen den. Het staat toch een ieder vrij te koopen waar men wil vooral als de winkeliers ter plaatse de cliëntele „afzetten." Enkele, in derdaad concurreerende, zaken uitgesloten. Uwen winkelier absoluut afzeggen; het is zijn eigen schuld. Zijn minzaam, onderda nig gezicht missen, zal het u een zorg zijn als het uw portemonnaie ten goede komt? Men make mij gerust uit voor Jan Hen" of iets dergelijks. Ook ik bezit de vrienschap van de hee ren niet, omdat zij weten, dat ik weet „Waar Abraham de mosterd haalt." Maar het laat mij natuurlijk volkomen on verschillig. Ook een „huisvader" kan, door bijzondere omstandigheden, zich de taak zien opge legd, te moeten medewerken in het gelde lijk belang van zijn gezin. Ten slotte: Wil men mij de benoodigde honderden schriftelijke, geteekende bewijzen van in stemming doen bekomen, dan wil ik op mij nemen, terwille van de vele gedupeerde, de bovengenoemde administratie te voeren, in de hoop, dat deze met een goeden uit slag moge worden bekroond. Dan pas zal de toestand normaal worden, eerder niet. Wie belegt eene vergadering, wie handelt, wie neemt het initiatief? Het is voor een goede zaak! Hoogachtend, JULIUS HARTMAN. Birktstraat 12 A. De andere ter plaatse verschijnende bla den worden verzocht, bovenstaand eveneen: te willen doen opnemen, als in 't algemeen belang. Zulks zal ten zéérste door inzender worden gewaardeerd. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een enkel woord schrijven naar aanleiding van het ingezonden stuk van „Een huismoeder?" Het is te begrijpen dat huismoeder niet als voorbeeld den Haag neemt met een prijs van 21 cent voor het waterbrood, maar dat zij nu den Helder naar voren brengt, waar niet op een normale wijze, maar door een brood-oorlog de prijzen naar beneden worden gesmeten, is toch niet geheel zui ver. Wat is nu in den Helder het geval? Er heeft zich daar een ex-bakkersgezel als patroon gevestigd en om nu debiet te krij gen is hij begonnen het brood enkele cen ten goedkooper verkrijgbaar te stellen. Het is begrijpelijk dat de bakkerspatroons noch in den Helder, noch in een andere plaats zich op dergelijke wijze hun debiet laten ontnemen en ook de prijzen verlagen. Daar door zijn de broodprijzen 15 cent geworden, zooals huismoeder opmerkt. Ën om nu het praatje: Het kan toch zeker wel anders deden de bakkers het niet," meteen onge daan te maken, verwijs ik huismoeder én naar de meelleveranciers én naar de brood prijscalculatie voorkomende op blz. 72 van het bekende boek van Prof. Dr. Ir. J. Gou- driaan „De doelmatigheid van de Amsterd. broodvoorziening." Ten opzichte vamprijzen kan nu eenmaal niet alles over één kam worden geschoren. Immers in groote plaatsen wordt door een bezorger zijn broodwagen in 5 of 6 straten uitverkocht, in Amsterdam (waar in zeer veel zaken gelijke en hoogere prijzen gei den als in Soest) worden op één trap soms 30 en meer broodjes verkocht, terwijl in Soest de bezorging op groote afstanden moet geschieden. In groote plaatsen wed; voor het grootste gedeelte 8 ons brooden gebakken, terwijl in Soest 8 ons brood uit zondering en 4 ons regel is. Zoo zijn er nog veel meer oorzaken waarom broodprijzen in verschillende plaatsen een verschil aan- toonen. Ik zal het hier nu maar niet hebben over de overige kosten welke op ieder be drijf drukken: salarissen, rentezegels, ziek tewet-verzekering, vacantie (natuurlijk niet voor patroons, die wel thuis blijven, maar voor de gezellen) onderhoud van de in richting, reiniging daarvan/ onderhoud ge reedschappen en machines. De graanprijzen zijn weliswaar belangrijk gedaald, maar de veel verder gaande ver laging van de graanafvallen (gries, grint en zemelen- is oorzaak dat de bloemprijzen veel minder verlaging hebben ondergaan. Het is begrijpelijk dat, waar de bakkers de Amerikaansche bloem eenige maanden vooruit moeten koopen, zij niet direct van lagere prijzen profiteeren en dus ook maar niet direct tot verlaging van de broodprij zen kunnen overgaan. Ik twijfel echter geen oogenblik aan iiet juiste zaken-standpunt van de Soester bik kers of zij zullen, wanneer zulks mogelijk is tot verlaging overgaan. U, mijnheer de Redacteur, wordt beleefd dank gezegd voor de plaatsing door EEN HUISVADER. 1 J v' Geachte Heer Redacteur, Door afwezigheid van mijn persoontje ontvangt U eerst nu dit schrijven. Het zou wellicht beter zijn de poging van de z.g.n. Christel, courant, om alles wat Kerk en Vrede betreft in een verkeerd daglicht te plaatsen, dood te zwijgen; doch de zaak waarom het gaat is te ernstig. Op al dat geschrijf van die courant over K. en V. is maar één antwoord, n.1. dit: „Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gasten." Nu denkt de schrijver in de Chr. courant, dat alles wat K. en V. betreft, leugen is, en Zed. is al be gonnen die leugens te tellen. Wij zijn nu reeds bij drie, zegge drie leugens door K. en V. de wereld ingezonden. „Hij, die in alle menschen slechts zonde vindt en schuld, van leelijke gedachten is vast zijn ziel ver vuld", en ook: „Zóó als een mensch denkt, is hij; wil mij niet uit de gedachten bij 't lezen der Chr. courant. Ik zou onze, zoo bij uitstek Christelijke natie in overweging willen geven iets van de Japansche Godsdienst over te nemen. Ik schreef er reeds iets over. Op het altaar van het sjintoïsme, den godsdienst der Ja panners, bevindt zich een spiegel, waarin degeen die bidt, zijn eigen gelaat aan schouwt. In onzen Bijbel lezen wij van twee menschen, die baden. De een zei de woor den: „Heer ik dank U dat ik niet ben als een van dezen." De andere bad: „Heer wees mij, armen zondaar genadig!" Zou dit laatste niet ons aller bede zijn, als wij in dei) spiegel ons eigen ik zagen? Want om ons eigen zelf gaat het hier, en uit dat eigen zelf komen onze daden voort. En het is toch waar, dat een mensch is, zoo als hij denkt; het is toch waar, dat de gedachte de moeder is van de daad. Wat werkt de laster van den schrij ver in de Christel. Courant, betreffende K. en V. anders uit, dan haat jegens anders denkenden? Immers de kudde is zoo volg zaam? Ik vraag mij af: waarom de kudde niet zelf K. en V. leest; wij allen kregen ta lenten mede in het leven, talenten die ge bruikt moeten worden. K. en V. bevat ar tikelen, die door elk denkend mensch ge lezen moeten worden, zoowel door den man als door de vrouw. Want vrouwen, 't vol gende zou ook uw man, uw zoon, uw broe der kunnen overkomen. In het jaar 1930 onzes Heeren Jezus Christus is een Chris telijk onderwijzer (Fedde Schurer) ontsla gen, omdat hij overeenkomstig het Evan gelie van Christus van overtuiging is, dat een Christen nimmer haten en geweld doen mag den mensch, of het volk, dat hem vij andig gezind zou zijn. De Genestct.wist 't wel, toen hij schreef: „Dogmatisme." „De GeeSt, die 't brood dat zielen voedt, in steen, of gift veranderen doet." Het is strijdig met onze Christelijke be ginselen kwaad met kwaad te vergelden, dus denken wij niet met haatgevoelens aan hen, die eens gezegd hebben: 'n Christen, die zijn kinderen op 'n openbare school zend*, is een miserabele Christen. Wij, die onze kinderen naar de openbare school zenden, willen geen kwaad met kwaad vergelden, en tellen niet het aantal malen, dat eene Christelijke! school bevolkt werd op eene wijze, waar een groot vraagteeken op de juiste plaats zou zijn. Het zou de moeite loonen kennis met Kerk en Vrede te maken, het bevat o.tn. een stuk onderteekend door J. O. namens vele Chr. onderwijzers „Kerk en Vrede"- leden. De 6e jaargang Sept. 1930, nummer 5, bevat ook een schrijven van Fedde Schu rer. Dan zou ik èn de lezers èn de lezeressen van dagbladen e.a. willen aanraden het An ti-Oorlogsnummer te lezen van: „Bevrij ding." Maandbl. gewijd aan de vernieuwing van het socialisme, adm. adres Wognurn- merstraat 17, Amsterdam. Dit blad is daar om zoo lezenswaard, omdat het ons, laat ik zeggen, de ziel van den oorlog doet ker nen, stukken als onderstaande geven te denken. Geneeskunde en Maatschappijleer. Homoeopatische artsen tegen den oorlog. Zielkunde van het leger. Zoo zou ik kunnen voortgaan, doch voor heden genoeg; alléén dit nog even van „de Genestet" Uitzetten. „Zet ze uit de Kerk!" dus roept ge luid Zet liever gij Uw kerk wat uit. Mevr. C. M. BERG. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT De botsinghoek. Men zal begrijpen, dat hier bedoeld wordt de hoek van WeedestraatF. C. Kuiper straat te Soest, aan welken hoek vorig ver slag de straf is opgelegd om direct zich te laten verbeteren en niet langer voor het uit zicht een sta—in-den—weg te zijn. Getuigen konden vorig maal niet aanwe zig zijn. Er leek toen een misverstand te heerschen. want ze hadden een volgend be- Onderdeden en 'ssessoires Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM richt ontvangen over het politiebureau te Soest heen, dat ze nog niet konden ver wacht worden aan het Kantongerecht. Nu waren ze er alle drie, waaronder de bestuurder van de door den motor aange reden auto van den heer H. uit Baarn. Een der andere getuigen blies direct hoog van toren: geen van beiden hadden schuld: al leen het onmogelijke uitzicht droeg (ie schuld. Goed zoo Bram! Nu sprak hij echter beslist tegen, dat hij aan de Soester politie zou gezegd hebben, dat de auto komende uit de F. C. Kuiper straat zou gewacht hebben reeds met de voorwielen op de van Weedestraat, om twee andere auto's te laten passeeren. En toch bleek dit wel degelijk het geval te zijn ge weest. Het stemgeluid vol beslissings kracht schrikt den Rechter zeker af, want deze verklaarde voldoende gehoord te heb ben, toen getuige opmerkte nog wat meer te willen zeggen. Ondanks het dubbel voldaan zijn van den Rechter ging onze man door. Ieder keek verrast, toen deze voortzetting bestond uit de woorden: „Maar waar kan ik mijn ver goeding krijgen." Aldus zijn getuigengelü. Een practische vraag, waarop hij direct volledig antwoord bekwam. Uit het verder getuigenverhoor bleek, dat vöi'd. J. Z., de motorrijder, vermoedelijk niet vooruit had gekeken en best voor den stilstaanden auto, uit de F. C. Kuipersstraat had kunnen heenkomen, zonder 130 scha de te berokkenen. De afwezige verd. bekwam 10 boete; de. Ambtenaar meende, dat de autorijder ook niet vrij uitging. Zeker, omdat dit stil houden om de andere auto's te laten pas seeren, niet moest zijn geschied met de voorwielen reeds op de Van Weedestraat. Dit was alles wat Soest aanging, tenmin ste tot één uur in den namiddag. Thans over Erkende ontduiking Leerplichtwet. Het betrof den bekenden Hoevelaker querellant S., wonende nog op een enclove der gemeente Hoogland. Hij laat of liet zijn kinderen school gaan op de Chr. school te Hoevelaken. Ën toen hij met dat school- zenden ophield en de kinderen ambtshalve werden ingeschreven was dit in de gemeen te Hoogland, dus een andere provincie en een andere schoolinspecteur. S. wil geen zevende leerjaar erkennen en hééft indertijd met zijn Cornelia een uitweg gevonden in huisonderwijs, door dezen drukken man van zaken persoonlijk gegevea. Op een of andere tekortkoming met de paperassen werd hij indertijd door den Amersfoortschen Kantonrechter veroor deeld. maar de Utrechtsche Rechter sprak hem, in hooger beroep, vrij. Voor het geval van Woensdag werd hij weer veroordeeld. De eisch van 25. werd echter tot een vonnis van 10.te ruggebracht. De Kantonrechter zag wei- kelijk het geval als principieel aan. Wat was geschied? S. had opgehouden met zijn Cornelia huisonderwijs te geven. Bij huisonderwijs houdt volgens de wet de verplichting op met 13 jaar. Bij schoolonderwijs is dit 1 I jaar. Cornelia had haar studie dus beëin digd met 13-jarigen leeftijd, want leerja ren was ze voorheen in school al doorge studeerd. Halt zei Inspecteur en thans ook Amb tenaar en Rechter 7 leerjaren in school of 6 leerjaren in huis, maar geen samenmen- ging. Aan geen van deze twee had Cornelia En den Rechter vertelde hij, dat het schoolonderwijs van tegenwoordig niet.kon halen bij dat van vroeger tijd. De Inspecteur zocht hem wegens Corne lia, want S. hield tegenwoordig ook zijn kinderen van 16 en 12 jaar thuis. Hij had er zelfs de schoolcommissie mee in kennis gesteld. En wegens die twee kinderen deel men hem niets. S. heeft Mn dezen misschien wel gelijk, en het geval frappeert ons bij zonder. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: P. v. 't K., Soest, of 10 d. Sterken drank slijten /onder slijterijver gunning: D. R., Soest, 15 of 5 d. Wielrijden zonder licht: W. v. M.. Soest, 5 of 2 d. Rijden met motor of auto zonder vol doende remmen: J. van B., Soest, 5 of 2 J. Voor direct gevraagd een Daqmeisje voor heele of halve dagen in kl. gezin met 2 dienstboden. Te bevragen Nieuwerhoekstr. 4. Soestdijk Afdeelinp Soest. AANVANG der nieuwe cursus MAAN DAG 20 October, des avonds 7.30 uur pre cies in het Schoollokaal der Chr. U.L.O School SPOORSTRAAT SOEST. Aanmelding bij de Secretaresse Mej. Chr. A. Hille, Rembrandtlaan 21. Cursusgeld 5.bij aanmelding te vol doen. De leiding berust bij de artsen P. DONKER. J. H. A. RUPERT, Voorzitter. P: G. DE VOS. is de fijnste en kan men bewaren Fxtra fijne Edammers nu f 1.80 Heerlijke Ananas 3 blikken f 1.— 10 schijven in ieder blik. EcMe Geldfrsche Rookworst per pond f 0.80 Zie onze speciale Honing Etalage. Beleefd aanbevelend, J. C. VAN HAARLEM Van Weedestraat 45 - Telefoon 2159 GEVRAAGD: EEN NET MEISJE. Vanaf heden verkrijgbaar: Noord-Hollandsche blauwe. Vroegtijdig be stellingen gewenscht. W. A. v. Voorthuizen Boerderij: De Paltz Soesterberg voldaan. En dus: ambtshalve in de school plaatsen waar het 7e leerjaar haar deel zal zijn. S. neemt geen genoegen, zoo zei hij Birkts'raat 3 - Telefoon 2108 Verre afstand naar overeenkomst Open en gesloten wagens Handel in nieuwe en 2e hands wagens Reparatie-Inrichting Automobielen Motoren - Rijwielen Poelier en Kok TED1NG VAN BERKHOUTSTRAAT 3 BAARN - Telefoon 398 Geregeld voorhanden: Hdzen - Fasartten Patrijzen, Konijnen POULAROEN, BRAAD- EN K00KKIPPEN te houden door Dr R. M1EDEMA van Amersfoort, op Vrijdag 17 Oct. a.s., 's avonds 8 uur in „Religie en Kunst". ONDERWERP: „ABESSIN1Ë". Li den van 't Dept., met een huisgenoot, vrij toegang. Entree voor niet-leden f 0 75, bel. inbegrepen. Profiteert dan van deze aanbiedingen. HET BESTE voor den laagsten prijs Oud-Holl. Ameublement31.50 Dito 2-persoons 39. Dames-Fauteuils 8.50 Waschtafels 6.90 Hoekstoeltjes 5.25 Nachtkastjes 6.90 H-kantige Tafels7.75 Waschkasten vanaf 12.50 Eiken Ledikant 23.Slaapkamertafels f 5. Geschild. Ledikanten vanaf 7.10 Slaapkamerstoelen, per stuk 3.1.0 Gezondheid Spiraals vanaf 11.50 Slaapkamcrmatten vanaf 0.90 Wit Engelsche Ledikanten m. spi- Cocoslooper per el 0.85 raai vanaf8.90 Wollen moquette Looper 1.85 1 persoons 3-deelig bedstel schuin peluw en kapokkussen 25. Beleefd aanbevelend, SPOORSTRAAT 61-63 TELEF. 202 T TTf X 7 I~7 FO C" T T TV A GEUZENWEG 248-250 TELEF. 2900 I I I I V P K.Tl J V GIJSBR. v. AMSTELSTR. 292. TEL. 497 1 AAI—V 1—<1 t a pv Tl X TT/ n I EXPOSITIE van ten zeer I l\/l I I uitgebreide en buitengewoon mooie col- Ieclie HANDWERKEN, w.o.: Gobelin (Kussens, Tasschen, Kleeden, enz.), Kelim Kruissteek, Mdl ileures, getee kende en begonnen Handwerken op Noorsche stof, enz. enz. Maandag en Dinsdag 13 en 14 Oct. a.s. jn HOTEL OKHUIJSEN, Burg. Grotheslraat 32. Fxpositie van 10—5 uur. Helene Wiersma-Brenner. - SOEST, Torenstraat 8 - Telefoon 2086 Siroop Famel, Junicosan, Adbijsiroop. Thijm Siroop en allerlei Dropsoorlen, zooals: Wilte Drop, Zoute Jujubes, Salmiak Pastilles, Katjes en Knoopjesdrop J. DE «JONG, GEDPL. DROGIST KONING1NNELAAN 6 SOESTDIJK

De Soester | 1930 | | pagina 6