2e BLAD Mevr. A. C. Postma-Schmidt Plaatselijk Nieuws. L. J. HOKSBERGEN Radiateur Hoezen. Wildleer Handschoenen SLOBKOUSEN WEMKM^S fc LUXE VERHUUR-1NRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Vervaardigt Avondjaponnen Soesterberg. Predikbeurten. Burgerlijke Stand Sport. Ingezonden. A. J. c. MOOY bchoorendc bij „D E SOESTE R" van Zaterdag 18 Oct. 1930. No. 83 Een Dierenbewaarplaats voor Soest en Omstreken. Do Dierenvrienden(innen) die dit le zen, wij hopen dat er zeer velen onder hen worden aangetroffen, zullen zeker met voldoening in het voorgaande nummer van ons maandblad en ook in de alhier ver schijnende weekbladen, hebben gelezen van de vermoedelijke oprichting van een dierenbewaarplaats voor Soest en Omstre ken. Wij zijn er van overtuigd, dat onder de vele nuttige instellingen welke de Gemeente Soest reeds bezit een dieren bewaarplaats zeer zeker een waardige plaats zal innemen, het zal Soest eeren het lot van zieke en verdoolde medeschep selen in bescherming te nemen, hun lot te verzachten en zal een ieder die de dieren een goed hart toedraagt met ons van mee ning z\jn, dat een inrichting als bovenge noemd voor onze gemeente een ware aan winst zal zijn. Onder dankzegging voor de reeds vele bewijzen van instemming met ons plan, welke zijn ingekomen werd ons reeds een groot gebouw met uitgestrekt land voor zeer geringe huurprijs aangeboden. Wij zouden het op hooge prijs stellen als nog meerdere Dierenvrienden(innen) ouden willen medewerken om genoemde lichting zoo spoedig mogelijk tot stand te brenge.n De winter staat voor de deur en het aantal zwervende dieren alhier is groot. Wij brengen nogmaals in herinnering: Men verplicht zich op het oogenblik tot niets, alleen, toon door het zenden van uw naamkaartje of ander bewijs uw instem ming met het voorgenomen plan. en wil ook anderen daartoe opwekken. Zoo spoe dig mogelijk zal alsdan een vergadering plaats hebben om verdere details vast te stellen. Adres voor instemming is: Secretariaat Vereen. Dierenbescherming. Oranjelaan 24 Soestdijk. Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM EEN FIETS GEGAPT. Mej. K. alhier vertoefde even in een mo dewinkel aan de Burg. Grothestraat, en haar rijwiel stond voor het winkelraam. Zi; zag op een gegeven oogenblik, dat een jon gen haar fiets pakte en er >nel mee weg reed in de richting Soestdijk. Oogenblikke- lijk werd de politie gewaarschuwd, die de politie te Baarn, Hilversum enz. telefonisch van het feit op de hoogte bracht. De juf frouw kon een zeer nauwkeurig signaie- 'ment van den jongen opgeven. Het gevolg was, dat de recherche te Hilversum een 15- jar. jongen aanhield, J. H., thuis behoorende in een woonwagen, die bleek de dader van den diefstal te zijn. Proces-verbaal werd opgemaakt. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Ned. Herv. Jeugdhuis. iHet Jeugdhuis nadert zijn voltooiing en wel op ongedacht snelle wijze. Mejuf frouw Gerritsen heeft zich namelijk be reid verklaard, op een voor het bestuur zeer voordeelige wijze, een gedeelte van het huis te betrekken, het huis te onder houden en het bestuur bovendien bij te staan in het schenken van thee, kor- tom in alles wat de gezelligheid verhoogt. Zij heeft daarvoor niet alleen haar per soon. maar ook vele van haar meubelen beschikbaar gesteld, o.a. haar vleugel. Het bestuur stelt dit alles natuurlijk zeer op prijs: alle deze dingen moedigen aan en waarlijk het gaat hen voor den wind. Dank zij ook den steun van vele anderen, hetzij in geld, hetzij op andere wijze. Meer dan f 1 r>00 is reeds ontvangen, waaron der ook een gift van H.M. de Koningin- Moeder, Donderdag 30 October zal het Jeugd huis officieel worden geopend. Men weet, dat het huis is gelegen aan do Vredehofstraat, nabij het paleis van f LM-vroeger werd dit buiten bewoond door de familie Muisken, terwijl het nu eigendom is van den heer Loten van Doe len Grothe. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. Zieken-Auto. Inwoners van Soest, nog eenmaal doet de Commissie, belast met de aanschaffing van de Zieken-Auto, een beroep op U, om mede te werken tot het slagen van dé ver loting, die door haar is te baat genomen, om de nog ontbrekende f 300.bijeen te krijgen. Nog deze maand zal 'de Auto wor den aangekocht. Werkt dus allen mede, opdat, wanneer straks de Auto in onze ge meente zal geleverd worden, de Commis sie het benoodigde kapitaal bijeen heeft. De Loten kosten slechts U.50, dus fi nancieel voor niemand een bezwaar. De verloting omvat 1000 loten en 100 prij zen, er is nog slechts 300.noodig, de resteerende f200.zijn voor aankoop van de hoofdprijzen, drukkosten enz. Het is onze laatste vraag, stel ons dus niet teleur. I Ti .b 4* 5- COMITé VAN WINTERLEZINGEN. Voor de le lezing trad als spr. in de Rem- brandtzaal Dinsdagavond op, Ds. J. J. Tim mer te Ermelo-Veldwijk, met het onder werp „Nero". Vooraf werd gezongen Psl. 72 7 en het gebed uitgesproken, waarna werd medegedeeld dat de 2e lezing zou plaats vinden 1012'30 door Ds. Vun- derink te Zeist met het onderwerp: Op en neergaan der ziel. Spreker stelt voorop, dat het onderwerp van hem op een ver- gissing berust waaraan hij zelf schuld heeft daar hij niet speciaal zal spreken over den wreeden Keizer Nero maar hem belichten, in verband met de Christusvervolging onder zijn regeering. Om de tijd van Nero goed te verstaan, moet men den toestand van toen nagaan. De Romein heerschte n.l. van den Donau tot de Waal, deze tijd was bijzonder geschikt voor het zaad van het nieuwe Evangelie. Rome deed alles met list en wist de machthebbers daardoor aan zich te ver binden. Er was- toen slechts 1 taal n.l. 't Grieksch, daarmede kon men overal terecht. In de le, 2e en 3e eeuw werd zelfs te Rome niet anders dan Grieksch gesproken, e- Onderdeelen en Assessoires Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM heerschte overal vrede. De tempel van Ja nus was gesloten, het was een heerlijke tijd voor de verkondiging der blijde bood schap. De maatschappelijke verhoudingen waren er ook rijp voor, en de godsdienstige toe stand liet zulks ook toe. Bij eik-een leefde de gedachte er kwam een nieuwe Heei uit het oude Jeruzalem. Ook de littera tuur ademt die gedachte, men was moede geworden de afgoden te dienen, niemand geloofde in ernst meer aan de afgoden. De tijd was rijp voor het Evangelie, de we tenschap zocht haar kracht bij de Stoïcij nen. Rome had geen erg dat de invloed van Evangelie en kruis het zou winnen, men verdroeg de Joden, maar deze werden later verdreven, omdat zij troost zochten in den godsdienst. Toch is er nooit een van hen vervolgd of gedood. Men nam geen deel meer aan de feesten der Romeinen en men weigerde te bukken voor den'dienst des kei zers; er was drang naar God. In den kei zer behoudt de R.K. kerk haar zenith, er werd met de Joden clementie gebruikt. Men zocht naar een verklaring, en deze was dat de vrouw van Nero eene jodin was en zijn grootste raadsman een Jood. Maar het jonge zaad wiesch op, al hadden de belij ders het zeer moeilijk om uit te komen voor hun God. Men vertelde allerlei leelijks van hen, het was een broeinest van onge rechtigheid, aldus sprak men. Men was ge troffen door de liefde van dat gespuis, want het waren de paupers, gedreven door een macht zonder wederga. Vóór het jaar 64 werd slechts sporadisch vervolgd. Na 250 begint het pas zeer erg. Sommigen vluchten, anderen keerden hun blaadje om, sommige martelaars zochten dit. De straffen waren verschrikkelijk, de wilde dieren, de brandstapel en het bor deel stond voor hen open. Vele jonge doch ters pleegden zelfmoordenaar voor deze laatsten is geen hoop meer. De liefde tus- schen die martelaren was zeer groot, de eens gezindheid nam toe uit liefde voor den dienst van God. Want elke vervolging is voor de kerk steeds louterend geweest, haar vrucht is de eenheid. Het eind van deze bedeeling is een vervolging, in Rusland zien wij er het voorspel van, dan eerst wordt de ware kerk Gods gesticht. Spreker weet ander» geen middel om de geloovigen saam te voegen. Men werd in dezen tijd naar el kander gedreven, er was eenheid, liefde en eensgezindheid. Na eerst te hebben laten zingen Psl. 68 25 spreekt Z.Ew. over Nero zelf Met zekerheid kan gezegd worden, dat in 64 de eerste groote Christen-vervolging plaats had. Dit was na den grooten brand die 7 groote declen der stad verwoestte. Eerst gaf men de schuld er van aan Nero, maar deze is steeds afwezig geweest. Ten slotte kregen de christenen de schuld. En om nu het plebs en dc patriciërs schadeloos te stellen voor den brand, richtte hij een groot feest aan, waarbij de Christenen als levende fakkels in zijn tuin dienst deden. Het volk dat het zag, vervulde het met weerzin, de Christenheid groeide er des te meer doo- Ook wij gaan een bangen tijd tegemoet, die strijd wordt steeds toegespitst, dc af val hoe langer hoe grootcr, de haat tegen het Kruis is geweldig, hoe zal het de menschheid gaan? Maar er is nog genade om op te steunen. Al is de vervolging ook geschiedt in de grij ze oudheid, zij spreekt toch tot ons, over Christus de Triomphatcr. Laat ons met den Ziener op Pathmos van Hem getuigen, ojidat Hij ons door Zijn genade overzet in Zijn tempel. Na gebed eindigde deze weldoordachte rede. B. T. -Ü f 4.25 - f 6.50 - f 8 75 f2.90 - f3.25 - f 4 25 - f5.25 HEEREN-MODEM AG AZIJN F. C. Kuijperstraat 10 - Telef. 2169 Het Gooiseh Tooneel. Deze bekende club, uit dames en hee- ren dillettanten bestaande, gaf haar le uitvoering in dit seizoen in de zaal van hotel „Eemland", welke slechts ten dee- le gevuld was. Voor het open doek werd ten teoneele gevoerd: „Millionair tegen wil en dank", een allei /ermakelijkst dol blijspel naar George Barr, door Jaap v. d. Pol. In dit leuke 3-bedrijVig gedoe stelt men op het le plan Mr. Stafford, een gesjochten bankbediende, maar met een hart vol liefde voor de lieftallige Marij, met een gemoedelijke kostbaas, die Gods water over Gods akker laat loopen, met een bazige vrouw, die op de dubbeltjes is, als een kat op een muis. Daaraan toegevoegd een 4e rangs ope ra-directeur met een ster? van den 7e rang. die daarmede roem wil oogsten, als operette-diva, maar zij blijkt een stem te hebben om cokes te kloppen, Verder een vriend in den nood, die, als kan voor proleet, veel te weinig verdiend, wat meer het geval is. Genoemde Staf ford nu die overal in de put zit, en de deurwaarder en afbetalingsmagazijnen be ter kent daln de Rijksmunt en C. A., ontvangt de verpletterende tijding van een notaris, dat hij erfgenaam is gewor den van 1 millioen dollar, echter op die voorwaarde, dat hij die in één jaar pre cies zal opmaken, niet wegsmijten en dan ontvangt 5 Jnnllioen dollars. Hij neemt het onzinnige voorstel aan, en nu begint de groote kunst, om netjes, en niet ver loofd zijnde, en ook geen trouwplannen mogende koesteren, daar hij zijn hart wel aan Marie mocht verklaren, om f 3000 dollar per dag kwijt te zien te raken. Met energie en durf lukt het hem en op 1 September 1909 heeft hij niets meer dan de kleeren aan zijn lijf. Vrienden, vereerders en vereersters aasden op hem, als vliegen op de stroop, en bij al zijn moeite om het geld dikwijls kwijt te ra ken, had hij ook nog succes van winst, wat niet mocht. Het eind van de historie Het ValuSahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK is, dat hij de opgelegde taak glansrijk er af brengt, opnieuw millionair wordt en Marie zijn schattige ega, zijn gewezen secretaris, in goeden doen is, de opera directeur er warmpjes bijzit en de goed moedige kostbaas met zijn vrouw, een fijn leventje ervan nemen. Alles bijeen een alleraardigst gedoe. Stafford gaf zich geheel aan zijn rol, zijn secretaris was correct en wees hem terecht op z'n fouten. Marie een alleraardiste verloofde, die het beste blijft hopen, Rosa een volleer de actrice, Roseta, als ster? een aardige verschijning met haar opera-directeur?, wiens kracht in z'n haar school, de overigen voegden zich in het kader. Er is hartelijk gelachen en veel ge klapt, zoodat het succes is binnengehaald. Tot slot een gezellig bal onder leiding van den heer Helm Hofman. Leuke pia no- en vioolmuziek vulden de entre-actes. B. T. G. G. J. ALBLAS GEVONDEN VOORWERPEN. Een dommekracht. Een actetasch met boeken. Een paar pantoffels. Een gabardine heeren regenjas. Een beige ceintuur. Een vulpenhouder. Een bril. Aangcloopen een kleine bruine jachthond. AS GEBROKEN. Van dc automobiel van den vrachtrijder Biezcnbos uit Amersfoort brak een dezer dagen te Soest een der assen, met gevolg, dat dc automobiel tegen een boom aanreed De matcrieelc schade was nog al aanzien lijk, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. NEUWEG 18 geu. coupeuse 1IILYKRHUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking. AUTO-ONGEVAL. Woensdagmiddag had weer eens voor de zooveelste maal een botsing plaats tusschen twee auto's op de beruchte hoek van Wce- destraatF. C. Kuiperstraat. Een vracht auto, komende uit de richting Soest, die met vrij groote snelheid reed, botste op dien hoek tegen een luxe auto, komende van de Nieuwesteeg, die echter nog al de linker zijde van de bocht nam. Officieel had na tuurlijk de luxe auto, als komende van rechts, de voorrang, maar door dat links- houden en door de vrij groote vaart van de vrachtauto kon een botsing niet meer wor den voorkomen. De schade was echter ge ring en beide wagens konden hun weg ver volgen. HELING. Door de politie te Soest is Donderdag aangehouden D. v. E., wonende te Soest, als verdacht van heling. Te Amersfoort wordt een 16-jarig meisje verdacht van diefstal van geld en de te Soest aangehoudene wordt verondersteld dat gela gedeeltelijk te hebben ontvangen, wetende, dut het van misdrijf afkomstig was, of al thans daarvan voordeel getrokken te heb ben. De aangehoudene is ter beschikking gesteld van de Justitie. KIPPEN DOODGEBETEN. Ten nadeele van Mej. B. aan de Molen straat zijn 15 kippen doodgebeten door een hond. Door de politie wordt inmiddels een onderzoek ingesteld aan wien die hond toe behoort. DE ZAAK BELT. Zooals bekend ligt de verlofhouder Belt, exploitant van café Birkhof aan de Birkt- straat op de grens van Amersfoort, al sinds vele maanden overhoop met den Burge meester en met de politie over de kwestie van het dansen. Hij had ten slotte een ver- eeniging, die in zijn localiteit danste, op Zaterdagavond en op Zondag geheel als besloten gezelschap. Waar dansen onze Burgemeester blijkbaar een doorn in het oog is, werd herhaaldelijk tegen Belt op getreden en werden meerdere malen pro cessen-verbaal opgemaakt, wat natuurlijk zeer onaangenaam was voor den Heer Belt en ook voor de danslustigen, die het ge heel besloten gezelschap vormden. Ten slotte is de zaak voorgekomen voor het Kantongerecht te Amersfoort. De Amb tenaar van het Openbaar Ministerie, Mr. L. D. Zijlstra, was toen van meening, dat de politie over zuiver besloten gezelschap pen, die niet voor het publiek toeganke lijk zijn, niets niemendal te zeggen heeft en vroeg dan ook vrijspraak. Dg Kantonrech ter vereenigde zich hiermede en sprak den verdachte vrij. Hemel en aarde heeft toen de Burgemees ter bewogen om daarin verandering te krij gen en ten slotte is het hem gelukt den Of ficier van Justitie te Utrecht te overtuigen van de wenschel'ijkheid om met deze vrij spraak geen genoegen te nemen en in hoo- ger beroep te gaan. Ten slotte schijnt de Officier van Justitie voor al die hemel- schokkende argumenten te zijn gezwicht en heeft aan den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongerecht te Amersfoort opdracht gegeven van het vrij- prekend vonnis in hooger beroep te gaan. Bij de behandeling van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht vroeg de Offi cier veroordeeling tot een kleine geldboe te, daar hij meende, dat de politie wel zeg gensmacht had over besloten gezelschap pen als de onderhavige, daar feitelijk de lo caliteit toch voor hut publiek toegankelijk was. De Rechtbank, een dezer dagen uitspraak gedaan hebbende, oordeelde daar ande s over en sprak ook in hooger beroep lrn verdachte vrij. Hiermede is dus komen vast te staan, dat noch de Burgemeester, no:h de politie ook maar iets te zeggen he.:ft over het dansen in besloten gezelschap, een standpunt dat wij trouwens altijd hebben verdedigd en dat in verband met alle wette lijke bepalingen en de constante jurispru dentie ook volkomen juist is. Het is alleen te betreuren, dat dit stand punt nog eens opnieuw moest worden vast gesteld met al den ophef daaraan verbon den. Dus Soest, danst voortaan vrij in Uw be sloten gezelschappen! V 1, JAARVERGADERING SCHOOL MET DEN BIJBEL. Donderdagavond werd de jaarvergade ring gehouden in een der localen der Chr. U.L.O. school, onder voorzitterschap van Ds. Alkema. Gezongen werd allereerst Psl. 84 3, gelezen Psl. 4 en het gebed uitgesproken. Daarop roept spr. allen een hartelijk welkom toe en stelt in het licht dat de scholen in een gestadigen bloei zich verheugen. Het onderwijzend perso neel deed haar werk tot volle tevreden heid, er is reden tot dank aan God met een besef van onwaardigheid. Spr. hoopt dat men zoo met moed en vertrouwen' dc toekomst kan tegemoet gaan. De secreta ris leest hierop de notulen der vergade ring 22-10-'29, welke onveranderd worden vastgesteld. Uit het jaarverslag '29—30 bleek dat de U.L.O. school 51 leerlingen telt, die der school aan de Spoorstraat 270, aan de Driehoeks weg 181. op Hees 163, terwijl mdü 1 Januari op Hees en aan de Driehoeks weg een 5e lokaal wordt geopend met vast personeel. De resultaten zijn schitterend. In het personeel kwam weinig verandering. Ver der deelt het jaarverslag mede dat tus schen personeel en bestuur goede harmo nie heerscht, de samenwerking is vriend schappelijk. Ook dit verslag werd onder dank goedgekeurd. De begrooting 1931 geeft aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f52.560.de rijksvergade ring bedi-aagt f 37.100.die der ge meente f 8.580.de Unio collecte bracht plm. f 300 op. Verschillende posten werden nader on der de oogen gezien. I>e aftredende be stuursleden P. J. v. d. Burg en P. Beek man werden met meerderheid van stem men herkozen, en de vacature 11. v. Her waarden die bedankt had werd gekozen C. van Dijk te Hees. De H.H. v. lierwaar den en Veldhuizen werden dank gezegd voor hun gepresteerden arbeid. Uitgeloot werden de obligaties 65 en 66. Hierop werd het woord verleend aan den beroepen miss. pred. te Poerworedjo Ds. A. F. Keuchenius, welke een referaat hield voor de opvoeding in verband met de Zending. Daarop liad de gebruikelijke sluiting plaats. B. T. DE TOESTAND VAN JONKVROUW STORM VAN 's-GRAVESANDE. De toestand van Jonkvrouw Storm vin 's-Gravesande, die enkele maanden geleden een ernstig ongeval overkwam op het per ron van het Spoorwegstation te Amersfoort is gelukkig goed verbeterd, zoodat zij vrij spoedig het ziekenhuis zal kunnen verlaten. EEN GIFT. De Wijkverpleging alhier werd verrast met een gift van honderd gulden van de ontbonden Geitenfokvereeniging „St. Ja- cob." Voorwaar een nuttige bestemming. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 10 October 1930 kerk 10 uur. Ds. Bartlema, van Zeist. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. Roozemeijer, van Amsterdam. Rembrandzaal 6 uur: Ds. v. d. Berg, van Amersfoort. HEES (school) 6 uur: Ds. v. Schaick. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag 10 October 1030 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 23 October nam. 7 uur: Ds. P. de Groot, van Amersfoort. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 19 October 1930 v.m. 10.30 uur: Mevr. Z. v. Beugen-Balsem, Nijmegen. Solo zang met orgel. van 915 October 1930. Geboren: Adriana Hendrica, d. v. J. II. Hom en C. M. v. Wees. Molenstraat WZ 22; Gijsberta Maria, d. v. G. Hornsveld en G. G. Mok, Bakkersweg 7. Ondertrouwd: Th. v. Veldhuizen en .1. C. Weber; J. v. Daal en A. Heinhuis; P. v. Fulpen en G. Kok; W. J. v. Dam en W. Veldhuizen. Gehuwd: B. Th. Heiman en D. H. C. v. Mil; J. de Bree en E. Muis; Th. H. C. M. Daems en M. J. P. Engelen. Overleden: Maria Floor, 62 jaar, geh. m. T. Spelt, Ringweg 10. Zondag a.s. speelt Soestdijk I tegen Nij kerk I. Aanvang 2 uur. Kostverlorenweg. Soestdijk, allen opgepast, en een overwin ning komt U ten deel. Soestdijk III speelt a.s. Zondag tegen D. U. C. 11. Aanvang 12 uur, terrein Kost Verloren weg, en Soestdijk II is vermoe delijk vrij. Alle opkomst is dringend gewenscht. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST." Zondag a.s. 2 uur n.m. terr. Koudhoorn- weg: SOEST I—A.PAV.C. I Laren I—Soest I 6—2. Hoewel de uitslag het niet aanduidt heeft het in dezen competitie-wedstrijd niet aan spannende momenten ontbroken. Wij merken hierbij echter op, dat tot 10 minuten voor het einde de stand 32 was. De voorhoede van Laren heeft na de rust uitstekend werk gedaanhet spel werd open gehouden zoodat de backs, die uitstekend in conditie waren en een goede partij voetbal speelden het zwaar te verantwoordn kregen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Wethouder Endendijk contra de Openb School aan de Beetzlaan. In het raadsverslag, voorkomende in het vorige nummer van Uw blad, leest men on der: Rondvraag, dat de heer Busch gespro ken heeft over het feit, dat de herfstvacan- tic aan bovengen, school dit jaar gevoegd i9 bij dc zomervacantic; met het antwoord

De Soester | 1930 | | pagina 5