imscyiNi T Meylink's Fotohandel L. J. H0KSBERGEN Radiateur Hoezen. 0NDULATI0N PERMANENT Andriessen. Het Valutahuis Binnenland. en Mantels, Costuums Bontkragen. Maison Kartel Utrechtschewep - Amersfoort 5 min. van station Moderne Kunstnijverheid voorkleeding en Interieur Thee-, ontbijt-, Gebak- en Fruit- Serviezen Geschenken in Brons en „Liberty" Stoffen. Leer. Soesterberg. 2 G- v. d. MEER Jr.* Onderdeelen en Assessofres is alleen dan een genot voor de elegante Dame, euGeNe UK, J). E<G¥BlElgTS E STE I SIGAREN onder grossiers prijzen. Het SPECIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERS! wij zijn koopers van alle vla m vatten en wier kookpunt op 76 graden Celsius of hooger is gelegen. Artikel 33. In de artikelen 2427, 2932 worden ruimten als afzonderlijke perceelen be schouwd, wanneer zij van elkander geschei den zijn door een steenen muur van min stens 22 c.M. dikte zonder openingen, door een openbaren weg of wel door een open ruimte van minstens 10 Meter. Artikel 34. Het is verboden, tenzij met vergunning van Burgemeester en Wethouders en met inachtneming van de door hen in elk bij zonder geval te stellen voorwaarden, de vloeistoffen, bedoeld in de artikelen 2429 en 30: a. anders te vervoeren dan in vaatwerk van hoogstens 200 Liter inhoud; b. tusschen een half uur na zonsonder gang en een half uur vóór zonsopgang, op of aan den openbaren weg te laten verblij ven. Artikel 35. Het is verboden in een winkel of maga zijn meer dan 10 pakken lucifers, inhou dende 10 doosjes of wel 100 doosjes losse lucifers als handelsartikel voorhanden te hebben, anders dan in een metalen bus of trommel. Artikel 36. Ieder, die nabij water woont, is verplicht op de eerste aanwijzing van Burgemeester en Wethouders een bijt van een vierkanten Meter in het ijs te hakken of te doen hak ken en deze open te houden. Artikel 37. Het is verboden: a. de doorgangen in bestaande gebou wen of lokalen, waarin openbare verma kelijkheden worden gegeven of voor het publiek toegankelijke bijeenkomsten wor den gehouden, smaller dan één Meter te doen zijn en in nieuw op te richten gebou wen van dien aard smaller dan één Meter per 10 stoelen; b. in de onder a genoemde doorgangen, alsmede in corridors en op trappen van de ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES onder a bedoelde gebouwen of lokalen los staande stoelen, krukjes, banken of andere den vrijen doorgang belemmerende voor werpen te hebben; c. in de onder a en b bedoelde door gangen, staanplaatsen in te nemen of te laten innemen. In de zalen, waar voor de bezoekers stoe len zijn geplaatst en waar minder dan de helft van het zaaloppervlak van doorgangen is vrijgehouden, moeten de stoelen zoo het totaalaantal meer dan 500 bedraagt zoodanig in rijen aancehgekoppeld worden, dat zij niet afzonderlijk kunnen omvallen. Artikel 38. Vanaf het oogenblik, waarop de in het vorig artikel bedoelde lokalen voor het pu bliek worden opengesteld, totdat zij door alle bezoekers verlaten zijn, moet de slui ting van alle voor uitgang bestemde deuren zoodanig zijn ingericht, dat zij bij aandrang vanzelf naar buiten opengaan. Artikel 39. Vanaf het oogenbuk, waarop deze lokalen voor de bezoekers worden opengesteld, tot dat zij door alle bezoekers zijn verlaten, moeten op de daartoe door Burgemeestei en Wethouders aan te wijzen plaatsen nood- lantaarns branden, overeenkomstig een doo; hen goed te keuren model, zoomede brand- kranen en brandslangen aanwezig zijn. Op de wanden en deuren dezer lokalen moeten daar waar zulks door Burgemeester en Wethouders wordt aangewezen, opschrif- worden aangebracht, den uitgang aandui dende. Artikel 40. Op, onder of boven het zich in die lokalen bevindende tooneel en in de kleedkamers, magazijnen, werkplaatsen of andere locali- teiten, tot de tooneelruimte behoorende, mag vanaf het oogenblik waarop de lokalen voor het publiek worden opengesteld, tot dat zij door alle bezoekers verlaten zijn. niet gerookt worden. Deze verbodsbepaling is niet toepasselijk op het rooken op het tooneel, voorzoover het op te voeren tooneelstuk zulks mocht vorderen. Artikel 41. Het is verboden te rooken of zich te be vinden met brandende sigaar sigaret of pijp in de door Burgemeester en Wetho •- ders aan te wijzen zalen en corridors va lokalen, ten tijde dat daar publieke verma kelijkheden worden gegeven of voor het au- OUDEGRACHT 183— TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS bliek toegankelijke bijeenkomsten word» n gehouden. Dit verbod wordt kenbaar ge maakt door middel van bordjes, welke dui delijk leesbaar in de zalen moeten zijn op gehangen niet hooger dan twee en een hal ve meter boven den beganen vloer. Artikel 42. Het is verboden in de lokalen, bedoeld in art. 38, meer personen toe te laten dan door Burgemeester en Wethouders met het oog op de veiligheid bepaald is. Artikel 43. Het is verboden bij voor het publiek toe gankelijke bioscoopvoorstellingen a. Bioscooptoestellen te gebruiken, ten zij zij door of vanwege den betrokken Com mandant der Brandweer goedgekeurd zijn, b. Bioscooptoestellen te gebruiken ten zij zij zijn opgesteld op door of vanwege den betrokken Commandant der Brand weer aangewezen plaatsen. Artikel 44. Het is verboden, een voor het publiek toe gankelijk gestelde tooneelvoorstelling te (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. doen aanvangen zonder in het bezit te zijn van een verklaring van den betrokken Com mandant der Brandweer, dat aan de voor schriften ter voorkoming van brand is vol daan. Artikel 45. Wanneer de betrokken Commandant der Brandweer de aanwezigheid van brand- bluschmateriaal in scholen en andere voor het publiek toegankelijk gestelde gebou wen noodig acht, moeten deze volgens zijne voorschriften worden aangebracht en steeds in goeden toestand onderhouden worden. Artikel 46. Bij voor het publiek toegankelijk gestel de voorstellingen, bazars of tentoonstellin gen, moeten de noodige maatregelen ter voorkoming van brand, welke door den betrokken Commandant der Brandweer aan gegeven worden, in acht worden genomen De kosten welke door of vanwege den be trokken Commandant der Brandweer even tueel hiervoor gemaakt worden, worden door de beheerders of de bestuurders van die voorstellingen, bazars of tentoonstel lingen, aan hem bij vooruitbetaling vergoed. Artikel 47. Het is verboden bij het houden van eeni- ge in art. 158 der Algemeene Politiever ordening voor de gemeente Soest bedoelde publieke vermakelijkheid of openbare bij eenkomst in gebouwen, getimmerten of lo kaliteiten, tenzij door den Burgemeester afwijking is toegestaan en de door dezen gegeven voorschriften worden nagekomen daarin a. lichten op minderen afstand dan twee meter uit den vloer opgesteld te hebben; b. op, onder of boven het tooneel of in de magazijnen of kleedkamers een vuui, een stookplaats of een stookinrichting te hebben c. op, onder of boven het tooneel of in de magazijnen en kleedkamers zonder on brandbare warmtekeerende beschutting open lichtvlammen te branden op korteren afstand dan 0.50 M. van brandbare of 1.50 M. van licht ontvlambare stoffen, of binnen den afstand van 2 Meter van een brandbare zoldering, en besloten lichtvlammen te heb ben anders dan ten genoege van Burge meester en Wethouders; d. eenige buitengewone verlichting aan te brengen. Artikel 48. De vergunningen bedoeld in deze veror dening en de verklaringen, bedoeld in arti kel 45 van deze verordening, worden schrif telijk verleend en moeten door den houder op eerste vordering der politie terstond aan deze vertoond worden. Artikel 49. Hij, die handelt in strijd met of niet na komt de voorwaarden, verbonden aan een vergunning, hem overeenkomstig deze ver ordening verleend, wordt geacht te hebben gehandeld zonder vergunning. - MUZ'EK-INSTITUUT - Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging HEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM Artikel 50. Met het opsporen van de overtredingen en met het toezicht op de nakoming van de bepalingen dezer verordening zijn, onvjfei- minderd het bepaalde in art. 141 van het Wetboek van Strafvordering en art. 7 deze. verordening, belast de ambtenaren en be ambten van politie. Artikel 51. De bepalingen van deze verordening gel den niet voor inrichtingen, waarvoor een ingevolge de Hinderwet verleende vergun ning van kracht is. Artikel 52. Overtredingen van de bepalingen dezer verordening zal worden gestraft njet hechte nis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden, ter wijl verbeurdverklaring van de voorwerpen, door middel van de overtreding verkregen of waarmede de overtreding is gepleegd, voor zoover zij den veroordeelde toebehoo- ren, kan worden uitgesproken. Artikel 53. Deze verordening treedt in werking op den derden dag nadien, waarop zij is afge kondigd. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Utrecht volgens hun bericht van den 30 September 1930, le Af deeling No. 2738-1883 in afschrifi medegedeeld— En is hiervan afkondiging geschied:, waar het behoort, den 11 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, A. Koenders. l.b. De Secretaris, J. Batenburg. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK KANAAL AMSTERDAM—RIJN. Het LTtrechtsch Landbouw Genootschap, dat reeds meermalen de aandacht vestigde op de nadeelen voor den Utrechtschen land bouw van het ontworpen kanaal Amster damBoven-Rijn via Utrecht en Wijk bij Duurstede, heeft zich tot de leden van de Tweede Kamer gewend. Gewezen wordt op het groote gevaar van wateronttrekking, vooral in de omgeving van Houten en het Gooy door het lage oeil van het kanaal. Bovendien wordt door dit kanaal het ver keer in de geheele streek ontwricht en een groot aantal landbouwbedrijven gedesor ganiseerd. Het U. L. G. geeft daarom de voorkeur aan verbetering van den vaarweg via het bestaande kanaal naar Vreeswijk. Mocht evenwel aan het plan-Wijk bij Duurstede de voorkeur worden gegeven, dan acht het IJ. L. G. het in het belang van den land bouw, dat de verdeeling in twee panden door een schutsluis nabij Utrecht wordt behouden. ONTVANGEN de nieuwste modellen in K0R1EGRACHT 6 - AMERSFOORT TELEFOON 589 „KERK EN VREDE." Afd. Baarn. Naar wij vernemen is ook te Baarn een afd. van „Kerk en Vrede" opgericht, met plm. 60 leden. Voorzitter der afd. is Ds. C. Vermaat. Geref. Predikant (H.V.), Secre taris de heer C. Adriaanse Jr., Eemnesscr- weg 49. INTERNATIONALE VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft in Nederland zijn internationale bestuursvergadering gehou den van 1115 October j.1. Besloten werd een afgevaardigde te zen den naar de All-Asia Women Conference die in den loop van het volgend jaar in Britsch Indië gehouden zal worden. Indien mogelijk zal de eere-presidente Jane Ad- dams afgevaardigd worden. Na rapporten gehoord te hebben van de nationale afdeelingen betreffende de eco nomische toestanden, dwang-arbeid, en de handel in opium en gevaarlijke verdooven- de middelen besprak de vergadering dg in ternationale actie voor universeele ontwa pening, die het hoofdbestanddeel van het werk der nationale secties en correspon dentschappen gedurende de komende maan den zal zijn. Vele duizenden handteekc- ningen zijn reeds verzameld en men hoopt dat vele millioenen handteekeningen aan de a.s. Ontwapeningsconferentie van den Vol kenbond kunnen worden aangeboden. Met het oog op den zeer gespannen poli- tieken toestand werd besloten de oproep der vrouwen aan de staatslieden der geheele wereld, waarin er bij dezen op aangedron gen wordt op andere wijze dan door ge weld de wereldproblemen op te lossen, op zoo ruim mogelijke schaal te verspreiden. EEN R.K. GEESTELIJKE ZEGT: „GEEN POLITIEK IN DE KERK." We lezen in „de Vrijheid": Het is maar al te bekend, dat en hoe in de katholieke kerken op de meest letter lijke wijze de godsdienst wordt vermengd met de algemeene landspolitiek. En dat niet alleen tegen de verkiezingen, wanneer het geldt hier te waarschuwen tegen de libe ralen, maar tegen de socialisten! In dit tijdsgewricht, waarin de laatsten munt pogen te slaan uit het feit, dat een Roomsch Minister van Defensie een z.g.n. Vlootwet indient, waarin een massa-peti tionnement op touw gezet wordt, waarop men, gedachtig aan het: Divede et Imperal ook tal van katholieken hoopt te doen tee kenen, waarin tenslotte de R.K. Volkspartij door de S.D.A.P. in pers en microfoon uit gespeeld wordt tegen de groote Staatspar tij in dit tijdsgewricht wordt ook ex ca- thedra geageerd tegen de tegenstanders van Dr. Decker's plannen. Wij liberalen strijden sinds jaar en dag tegen het heilloaze samenkoppelen van godsdienst en politiek. En het moet ons tot verheugenis stem men, dat langzaam, heel langzaam ook in dit opzicht onze denkbeelden weer veld winnen ook onder onze politieke tegen voeters. Zoo noteeren wij hier uit het weekblad „De Bazuin" deze woorden van den beken den pater P. F. Otten O. P.. „De Vlootwet-actië der S.D.A.P. is voor 9/10 reclame. De Vlootwet zelfs het lijkt me niet juist om van een Vlootwet te spreken is ech ter geen katholieke zaak, maar een gewoou geval van practische politiek. Houd dat goed vast. Ik zou het heel verkeerd vinden als er over gesproken werd in onze Katholieke kerken. Tegen de volksstemming der S.D. A.P. waarschuwen is het werk der R.K. Staatspartij en de kiesvereeniging." Wij zijn het met dezen geestelijke ten volle eens. En hopen, dat in den vervolge in zijn geest gehandeld zal worden. De zuiverheid van de politiek en de hoogheid der religie zullen er slechts door kunnen winnen. B. G. VAN DEN HEUVEL. Moesten we een vorige maal met leed wezen constateeren dat de bovengrond hier op de meeste plaatsen al heel gauw van de droogte te lijden heeft, wat in- tusschen deze streek in vergelijking met het drassige polderland, zoo bizonder ge schikt maakt om te fietsen en te wan delen, ook nog in een regenperiode - dan moet er echter toch een groote uit zondering gemaakt worden voor wat be treft de toestand van den grooten ver keersweg, die onze plaats doorsnijdt en haar in rechte lijn met de Bilt en Amers foort verbindt. Van de droogte heeft deze weg niet de minste hinder, maar wel van den regen. Bij regenachtig weer lijkt hij veel meer op een watergang, daar zijn oppervlak dan een waterspiegel gelijk is. En in werkelijkheid is hij dan gedurende dien tijd ook glad en glibberig voor alle voertuigen op banden. En bijna alles, wat tegenwoordig over den weg rolt, is van banden voorzien. Maar het slippen van vehikels bij nat weer behoort dan hier ook al tot de gewone, tcrugkeerende verschijn- BONTWERKER 5 TELEFOON 11285 E Oud Kerkhof 43 UTRECHT z VERMAKEN REPAREEREN 5 S van alle soorten BONTWERKEN selen. De herhaling hiervan dreigt ook eenigszins eentonig te worden. Toch gaf het enkele maanden geleden voor een Tweede Kamerlid aanleiding om dienaangaande enkele schriftelijke vragen tc richten tot den Minister van Arbeid, wat intusschen niet heeft kunnen verhoe den, dat de toestand nog precies dezelfde gebleven is. Ondanks de immer nog voort gezette en met taai geduld volgehouden proefnemingen, die nog maar altijd geen positief resultaat schijnen opgeleverd te hebben. Want men mag toch niet veronder stellen, dat een dergelijk resultaat, zoo het dan alreeds bestaan zou, als een groot we tenschappelijk geheim bewaard zou wor den door hen, die met dit speciale onder zoek belast worden. De toepassing ervan is toch immers de eenige bestemming. Het was loffelijk en van onze gemeente goed bedoeld om vergunning te vragen om op den Rijksstraatweg teSoesterberg borden te plaatsen met opschrift, dat die weg bij regen groot slipgevaar oplevert. gemeente dit afwijzende antwoord ontvan gen zou, daar men niet verwachten kan, dat een departement onder welks auspi ciën de werken aan dezen weg worden uit gevoerd, zijn technische dienst zoo maar zonder meer zal desavoueeren door het plaatsen toe te staan van enkele waar schuwingsborden, die op indirecte wijze een veroordeeling inhouden van eigen werk. Zooveel zelfverloochening kan men bij menschen en bestuurslichamen in 't al gemeen niet veronderstellen. Toch is het hieT een publiek geheim, dat Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM de vele kostbare proefnemingen nog altijd niet het euvel van het slipgevaar onder vangen hebben, maar dat men nog maar steeds geduldig op een radicale verbetering wacht, die toch eenmaal komen moet. Reeds enkele jaren wordt er aan de ver betering en den uitleg van dezen weg ge werkt. En in dit tempo voortgaande, zal het nog wel enkele jaren duren, aleer de weg geheel en al klaar en af is. Maar te gen dien tijd Zullen onderhoud en dringend gebleken reparaties weer opnieuw en mis schien van meet af aan werkzaamheden noodig maken, die dan permanent kunnen worden voortgezet. Over den weg en zijn aangelegenheden wordt hier veel gesproken. Op straat, in de tram en zelfs in huis komt dit onder werp voor op het menu der dagelijksche conversatie, welke hierdoor op niet onbe langrijke wijze gevoed wordt. In de tram vooral. Daar mag zich de weg met den aankleve van dien in een doorloopende kritiek en belangstelling verheugen. „Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijks." En alles, wat deze weg betreft, wordt nauwkeurig bekeken en beoordeeld. Toch behoeft dit geenszins te verwonderen. Want is deze weg niet de grootste en ook een van de mooiste in den omtrek, de hoofdverkeersweg tevens voor deze plaats. Men heeft er dus nog al iets mee uit te staan en het is daarom vanzelf sprekend, dat de belangen van den weg de mensche.i hier zeer ter haTte gaan. Want zij hebben er dagelijks en soms bijna elk oogenbbk van den dag mee te maken. Deze plaats bestaat aan den weg en door den weg. Het I wanneer de bewerking wordt gedaan met prima machines. Deskundige behandeling Betrouwbare adviezen Succesvolle Waterondulatie ONDVIATION Dames- en Heerenkapper Baarn LAANSTRAAT 20 Opérateur Diplomé TEL. 491 Hierop is een inededeeling namens den Minister van Waterstaat ingekomen, dat er geen termen zijn om zulks de gemeente toe te staan. Alles is betrekkelijk hier op het ondermaansche en wat den een ais verschrikkelijk toelijkt, is voor een ander soms van nul en geener waarde. Maar toch zou men, zonder bepaald nieuwsgie rig te zijn, wel eens willen weten wat er dan wel voor vreeselijks hier op den Rijks straatweg gebeuren moet om genade tr vinden van in de „termen" te kunnen val len. 't Is maar te hopen, dat het zoover nooit zal behoeven te komen. Maar beter, ware het, zoo men een milder en men schelijker uitleg van hoogerhand aan dat mysterieuze woord van „termen" wilde ge ven. Het zou werkelijk van praktisch en ethisch inzicht getuigen en niemand tot schande zijn, van goed inzicht getuigend tevens in de problemen van het moderne verkeer. Toch was met een bijna mathe matische juistheid te voorspellen, dat de is een slagader voor 't verkeer, nuttig en onmisbaar, maar tevens een juweel en sie raad voor deze streek, dat op zichzeli reeds een voorwerp van groote schoon heid en een bron van aesthetisch genot is. Men kan daarom de belangrijkheid en d<- heteekenis daarvan voor deze plaats niet hoog genoeg aanslaan. Veel goeds mag men daarom dezen weg van harte toewen- schen. En men kan een plaats gelukkig achten, die het voorrecht bezit om aan een dergelijken verkeersweg gelegen te zijn. Zelfs voor vele groote steden is dit iels om er naijverig op te worden. Maar de weg is er niet voor zichzelf alleen, doch in hoofdzaak voor de menschen, die er het meest gebruik van moeten maken. In dit opzicht staat aan deze plaats niets in den weg om nog een lange weg van ont wikkeling te kunnen afleggen. „TOESCHOUWER." TABAK 9 9 Leeuwenstraat 16 HILVERSUM Wij leveren U alle bekende merken SIGAREN en SIGARETTEN SIGARETTEN-BONNEN TEGEN ZEER HOOGE PRIJZEN. SIGARETTEN Vraagt offerte en bezoekt onze magazijnen! PIJPEN

De Soester | 1930 | | pagina 2