Brandstoffen nilÜGCUIN] JOH. TAK Mevr. A. C. Postma - Schmidt Vervaardigt Avondjaponnen Onze Nieuwe Politie-Verordening Plaatselijk Nieuws. LUXE VERHUUR-INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Maison Kartel 4 UW ADRES. 99 e And riessen. Handel in Auto- Onderüeelen verzoek der advocaten. Zaterdag ontving een deurwaarder machtiging van den pre sident van de civiele kamer der rechtbank tot het leggen van een conservatoir beslag. Dit beslag werd Zaterdagnacht te om streeks één uur, met medewerking van com missaris Hulseboom, gelegd. De kaslooper, die in de Rijnstraat woont, had aanvanke lijk geweigerd de deur te openen. Hij gaf toe het geld niet te hebben afgedragen, óók weigerde hij zulks alsnog te doen, hij had het niet meer in huis, het was door hem, volgens zijn zeggen, aan een familielid me degegeven, die het in veiligheid had ge bracht. Er was weinig of niets om beslag op te leggen, de man, die ongehuwd is, woonde op kamers. Dienzelfden avond te omstreeks half elf zou de man de bankbil jetten nog aan een rechercheur hebben ge toond. Onverrichter zake vertrokken deurwaar der, commissaris en de beide advocaten weer. Maandagmorgen deden de advocaten opnieuw pogingen om den man gearresteerd te krijgen, daar zij vreesden, dat R. de vlucht zou nemen. Tenslotte werd door het parket een bevel tot arrestatie gegeven, doch het bleek te laat te zijn, de vogel was gevlogen. Men vermoedt, dat de man naar het buitenland is gegaan. ONTVANGEN de nieuwste modellen in Mantels, Costuums en Bontkragen. KQRTEGRACHT 6 - AMERSFOORT TELEFOON 589 DE WINKELSLUITINGSWET. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp tot regeling van de winkelsluiting. In den handeldrijvenden middenstand als geheel genomen geldt volgens den minister ook thans nog steeds datgene, wat reeds zoovele jaren tot uiting kwam, n.1. verlangen naar meer vrijheid, een vrijheid die men zonder overheidshulp, welke den invloed der tegen werkende elementen moet uitschakelen, niet bij machte is te verkrijgen. Het is deze vrijheid welke het ontwerp, eenmaal wet ge worden, zal kunnen brengen. Het voorne men der regeering is om na afhandeling van het onderhavige ontwerp de herziening der Zondagswet ter hand te nemen. RADIOSTORINGEN. Het nieuwe Wetboek van Strafrecht voor Joego-Slavië zegt in art. 213: „Hij, die opzettelijk of uit onachtzaam heid de werking van een radio-ontvangtoc- stel verhindert of belemmert, hij die door middel van electrische installaties den stroom, benoodigd voor de werking van de ze ontvangtoestellen tot zich trekt, zal, in geval het feit wettig bewezen is, gestraft worden met gevangenisstraf van ten hoog ste één jaar of met een boete van ten hoog ste 10.000 dinars." Wanneer doet de Nederlandsche Overheid iets dergelijks? ECHTSCHEIDING BIJ ONDERLING GOEDVINDEN. Vele leden, aldus zegt het voorl. verslag der Tweede Kamer over de Justitiebegroo- ting, wenschen den minister te vragen of de bij de Kamerdebatten door hem toege zegde nauwgezette overweging van het vraagstuk der echtscheiding, voor zooveel betreft den door de rechtbank gesanction- ncerden toestand, dat echtscheiding bij on derling goedvinden feitelijk plaats vindt, hoewel zij bij de wet' is uitgesloten, hem reeds aanleiding kan geven tot eenig con creet voorstel. Eenige leden willen aan de onwaardige praktijken op dit gebied een einde zien ge steld. Vorig iaar is een geheel nieuwe en omge werkte algemeene Politie-Verordening voor de Gemeente Soest tot stand gekomen. Deze verordening is sindsdien nog enkele malen gewijzigd en wijkt beduidend af van de vroeger geldende. Het is daarom, dat wij onzen lezers een dienst meenen te bewijzen, als wij in dit en de volgende nummers overgaan tot het in gedeelten afdrukken van de thans geldende tekst dier Politie-Verordening. De Verordening is ten Gementehuize voor het publiek verkrijgbaar met inbegrip van de wijzigingen tegen betaling van 1.90. Indien men echter de couranten, waarin wij de Verordening zullen afdrukken, be waart, heeft men zonder kosten een com pleet en bijgewerkt exemplaar. Ten gerieve van hen, die onze couranten daartoe willen bewaren, zullen wij zorg dra gen, dat de verschillende gedeelten der Ver ordening steeds zoodanig zullen worden geplaatst, dat het gemakkelijk is ze uit te knippen. ALGEMEENE POLITIE-VERORDENING VOOR DE GEMEENTE SOEST. Hoofdstuk I. Algemeene bepalingen. Artikel 1. Onder vergunning wordt in deze verorde ning verstaan schriftelijke vergunning, ten zij door den belanghebbende bewezen wordt dat de vergunning mondeling verleend is. Artikel 2. Ieder, wien bij deze verordening bevoegd- BAARN. Woensdag 19 en Donderdag 20 Nov. wordt in het Badhotel een demonstratie ge geven, van het schilderen op zijde en andere stoffen. Het dient aanbeveling zoo er van de uit- noodiging, waarvan een annonce in dit blad voorkomt, druk gebruik gemaakt moge worden. NIEUW THEATER TE UTRECHT. Wij vernemen dat thans «uitvoering zal worden gegeven aan de reeds lang be staande plannen om ou het terrein van het Leidseheveer te Ütrecht een groot theater te bouwen. Dit terrein bevindt zich in handen van de heeren D. Hambur ger Jr., C. G. Adam en L. L,orjé te Utrecht. Waarschijnlijk zal in Januari a.s. de aanbesteding van het nieuwe theater, dat tweeduizend plaatsen zal bevatten, plaats hebben. Het nieuwe theater wordt zoowel voor tooneel- als bioscoopvóór- stellingen ingericht. EEN DRENKELING IN DEN HOF VIJVER. Dinsdag na middernacht klonk angstig gehuil op uit den donkeren vijver bij het standbeeld van Koning Willem II. Al spoe dig ontdekten toegesnelde voorbijgangers dat een hond vergeefs trachtte den stei- len muur te beklimmen en jankend in 't water rondploeterde. Medelijdende zielen waarschuwden de brandweer, die niet onbewogen bleef en spoedig ter plaatse was. Aan de Korten Vijverberg scheepten drie mannen zich in die den drenkeling met een roeiboot te hulp kwamen en spoedig in veiligheid brachten. Kwispelstaartend werd dank betuigd. (voorheen: KLEMAN BERGHUIS) KANTOOR: Kerkpad N Z. la. TELEFOON: 2180 HUIS: 2186 OVERNAME VAN DEN WEG EEM- NES—NAARDEN? Dinsdag had in Hotel Trier te Soest- dijk een vergadering plaats van aandeel houders van den weg EemnesBlaricum HuizenNaarden. In deze vergadering werd aan commissarissen machtiging verleend om in onderhandeling te treden met Ged. Staten van Noord-Holland, in zake overname van genoemden weg door .deze provincie. EEN DIERENWET? Uit de verschillende Vereenigingen van Dierenbescherming hier te lande is een rechtskundig comité benoemd, dat met bijstand van een groot aantal deskundigen zich bezrg zal houden met het ontwerpen eener dierenwet en waarbij o.a. de vraag zal worden onderzocht, of het mogelijk is, hier te lande deze nieuwe wet óop 'het moderne beginsel te doen gronden, dat de dieren niet meer gunsten, doch bepaalde heid is gegeven tot het verleenen van ver gunning of vrijstelling, kan daaraan voor waarden verbinden, welke voorwaarden uit sluitend het betrekkelijke onderwerp moe ten betreffen. Artikel 3. Als overtreders dezer verordening wor den beschouwd zij, die in strijd met haar, of met eene naar aanleiding van de bepalingen dezer verordening gegeven last of gedane aanschrijving, eene handeling hebben ver richt of nagelaten. Artikel 4. Hij, die handelt in strijd met, of niet na komt de voorwaarden, verbonden aan eene vergunning of vrijstelling, hem overeen komstig deze verordening verleend, wordt geacht te hebben gehandeld zonder ver gunning of vrijstelling. Onder handelen wordt in dit artikel ver staan: zoowel doen als hebben en nalaten. Artikel 5. Hij, die krachtens eene vergunning of vrijstelling, hem overeenkomstig deze ver ordening verleend, iets doet, heeft of na laat, is verplicht die vergunning of vrijstel ling aan de personen, belast met de opspo ring van overtredingen der bepaling, tot af wijking waarvan hem vergunning of waar van hem vrijstelling is verleend, op hunne eerste aanvrage ter inzage te geven. Artikel 6. Eene vergunning als in de vorige arti kelen bedoeld, kan ten allen tijde worden ingetrokken. Artikel 7. De bepalingen van de artikelen 13 sub b, 17, 19 lid 1, 24 lid 2 sub a, 27a, 29 lid 1, 35, 36, 39, 18, 52 lid 2, 53, 59, 61, 68, 76 lid 1, 89, 92, 99, 100, 102 sub a, 104 sub 1, 105, 109, 121 en 170 dezer verordening zijn niet van toepassing op hem, die handelt met ver gunning van Burgemeester enWethouders. De bepalingen van de artt. 34, 57, 62, 62a, 64, 1 47, 152, 158 en 160 dezer verorde ning zijn niet van toepassing op hem, die handelt met vergunning van den Burge meester. Onder handelen wordt in dt artikel ver rechten hebben, zooals, voor zoover het nuttige dieren en diersoorten betreft, het recht op bescherming tegen misbruik en mishandeling, dat op goede behandeling en verzorging, zoo noodig geneeskundige, ingeval van ziekte en voor werkdieren het recht op een arbeidstijd van hoogstens tien uren per dag en een jaarlijkschen behoorlijken vacantietijd. Hoe die rechten zouden moeten worden uitgeoefend en gehandhaafd, zal dan, wan neer de commissieleden het over dit prin cipe eens kunnen worden, in de nieuwe wet nauwkeurig worden omschreven op de wijze, als men dit in verschillende an dere landen reeds heeft. Dit Comité is mmengesteld ais rolg'. Mr. N. de Beneditty, te Amsterdam, voor zitter; jkvr. mr. J. E. van Lennep, Am sterdam, secretaresse; mr. G. H. Arn- hardt, Amsterdam; mr. J. F. Berkel, Cu- lemborg; notaris C. F. J. Brands, Am sterdam; jhr. mr. W. van der Goes van Naters, Amsterdam; mr. S. Rink, Tiel; mr. D. B. de Kat, Den Haag en mr. dr. C. van Nes, Voorburg. DE KOMEDIANTEN. Bovengenoemd tooneel-ensemble, dirtc- tie Joh. Langenaken en Petro Beukman, uit Amsterdam, heeft ook Soest op haar lournée door ons Vaderland, Woensdag avond aangedaan, en kwam voor het voet licht in „hotel Eemland" met „De vod denraper van Parijs", tooneelspel in 10 tafereelen en een voorspel, door Felix Piatt, opnieuw bewerkt met decor en cus- tumes uit 1830. Het bekende gegeven uit het boek, dat wij in onze jongensjaren hebbun verslonae.i en mede leefden mei den goedhart gen va der Jean, den ouden aigeleefden vodden-a- per, maar met een hart van goud, die geen onrecht kan dulden en daarom met kracht opkomt voor alles wat verdrukt wordt en lijdt. En daarnaast een Pierre Carons- se, onder den schuilnaam Baron Hofman, een schurk le klasse, die er niet tegen op ziet, iemand koud te maken voor de poen, later zijn compagnon besteelt, en dan op alle mogelijke manieren tracht dat slachtoffer aan zijn dochter uit te huwe lijken, wat mislukt. In het complot met die mooie Baron is Laurent de bediende van den baron een uitgeslepen gauwdief en als dritte irr< Bunde, Mej. Potard, die niet terugdeinst voor geld een hulpeloos wezentje te ver moffelen. Dit alles bijeen werd smakelijk opge- discht door het gevalschap en leefden wij nog eens de geheele situatie mede, die gedragen werd door Vader Jean (Piet Kohier) de rasechte komiek, Baron Hof man (Petro Beukman) Henri de Berville (Joh. Langenaken) de redder van Marie (Corrie Pinksen) die door list en geweld in het ongeluk werd gestort, door Lau rent (H. Kannemeijer) de doortrapte vui le kamerdienaar, maar een eerste klas commissaris-vrouw Potard (Lena Kempen) een individu van het laagste allooi.. Alles bijeen een vertooning die in den smaak viel, en een vlot verloop had, waar G. G. J. AL8LAS staan zoowel te doen, als hebben en na laten. Artikel 8. Met het opsporen van de overtredingen en met het toezicht op de nakoming van de bepalingen dezer verordening zijn, on verminderd het bepaalde in art. 141 van het Wetboek van Strafvordering, belast de ambtenaren en beambten van politie. Zij zijn bevoegd rij- en voertuigen, alsme de tot verpakking of berging dienende voor werpen, indien het vermoeden bestaat dat daarmede of daarin in strijd met de bepa lingen dezer verordening iets vervoerd wordt, te onderzoeken. De bestuurder van een rij- of voertuig en ieder ander, die vermoed wordt iets te ver voeren in strijd met de bepalingen dezer verordening is op de eerste verordening der in het eerste lid van dit artikel genoem de ambtenaren en beambten verplicht, deze tot dat onderzoek de gelegenheid te ver schaffen. Artikel 9. Onverminderd de bevoegdheid bij art. 134, toegekend aan de aldaar genoemde per sonen, wordt aan de ambtenaren en beaino- ten der gemeente-politie de bevoegdheid toegekend om met inachtneming der bepa lingen der Wet van 31 Augustus 1853 Stbl. no. 83, te allen tijde de woningen der inge zetenen huns ondanks binnen te treden, in dien de zorg voor de nakoming dezer ver ordening zulks vereischt. Artikel 10. Waar in deze verordening gesproken wordt van de kom der gemeente moet, ten zij anders is bepaald daaronder worden verstaan het gedeelte der gemeente waarvan de grens loopt langs die, welke de gemeente Soest scheidt van de gemeente Baarn in N.O. richting vanaf het perceel kad. be kend als gemeente Soest in Sectie H. 110. 572 tegenover „Willemshoeve" tot het pi nt gelegen 50 Meter voorbij de Nicuwesteeg, vandaar in een lijn evenwijdig van en ge legen op een afstand van 50 Meter achter Utrechtscheweq Amersfoort 5 min. van station Moderne Kunstnijverheid voorkieeding en Interieur Thee-, ontbijt-, Gebak- en Fruü- Serviezen Geschenken in Brons en Leer. Liberty' en Stoffen. goed werd geacteerd en gezongen., waar door het applaus verzekerd was. De zaal was zeer goed bezet. COLLECTE „BIJBELVERSPREIDING." Donderdag, 20 November a.s. zal in onze gemeeqte een collecte worden gehouden ten bate van de Vereeniging tot versprei ding der Heilige Schrift. OPENING PLUIMVEE-CURSUS. Vrijdag werd door den voorzit. «lei Pluimveevereeniging, den heer Beetsma. de pluimvee cuisus geop.nd met een 16- tal deelnemers. Dit aantal is zeer bevre digend. De voorzitter herinnerde in zijn toespraak er aan. dat de leeraar, de heer Lieshout uit Montfoort, eenige jaren geleden het initiatief g nomen he f. IT'i een pluimveevereeniging op te richten. De heer Lieshout is nog altijd bereid, wan neer dit noodig is, deze vereeniging te helpen. Zoo ook nu weer met het geven van een cursus in de leer der pluimvee dat velen hun gaven voor dit goede doel zullen offeren. Nadat Ds. v. Sclfaick in gebed was voorgegaan, werd de bazaar voor geopend verklaard en was al direct de noodige ambitie voor den verkoop aan den gang. Een kleine greep doende uit vele tentoongestelde artikelen, zagen wij o.a. die van de firma Douwe Egberts, de zeepfabriek „het klaverblad", bloemen,' Indisch koperwerk, Boeken, Snijwerk, -- MUZiEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon. Ned. Toor.kunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM Fruit, Comestibles, Handwerken. Speel goed enz. terwijl een groote plaats was afgestaan voor attractie, terwijl men ook ververschingen kon gebruiken. Alles bij een een geslaagde bazar. keurig en smaakvol geëtaleerd. Ter gelegenheid van de opening gaven de dames Cora de NEUWEG 18 ged. coupeuse HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking. teelt. Met den wensch, dat deze lessen goede vruchten zullen afwerpen, besl". de voorzitter zijn speech. De lessen wor den gegeven in het gymnastieklokaal ue. openb. school in de Kerkebuurt. DE BAZAR ..HULP IN NOOD". Ten einde het kleedingfonds van het Sanatorium Zonnegloren op de vereischte sterkte te houden, omdaaiuit diepatië .ten te helpen die het beslist noodig hebben, had een dames-comité de handen ineen geslagen en Woensdag en Donderdag in de Rembrandtzaal een bazaar daargesteld, die gezien mocht worden en waar bij de opening reeds veel animo voor was. On der de zeer vele bezoekers die de zaal vulden, bemerkten wij o.a. de heer Burge- mester? de Doctoren der inrichting, vele verpleegsters, e.a. Te 2 uur opende Jhr. Dr. Roill, direc teur van Zonnegloren met een enkel woord de bazaar, die getuigt van liefde en toe wijding voor de patiënten, die door een langdurig verblijf of om' andere redenen kleedingstukken van noode hebben. Uit dit alles spreekt de liefde van Jezus, die daartoe drong. Spr. is allen, die hebben medegearbeid, hartelijk dankbaar en hoopt Korte Brinkweg naar richting Lange Brink- weg, den Lange Brinkweg tot het punt ge legen 50 Meter oostelijk van den Eemweg, vervolgens in een rechte lijn naar het punt Zwarteweg gelegen op 50 Meter oostelijk van de scheidilng van dien weg met de Fer- dinand Huijcklaan. Vandaar in een lijn evenwijdig aan en gelegen op een afstand van 50 Meter achtereenvolgens van het ge deelte van du Ferdinand Huijcklaan tot Van Lennep!., het gedeelte Birktstraa: gelegen ten Noorden van het snijpunt va.i die straat met de Bartolottilaan, de Barto- lottilaan, de v. Beuningenlaan, en wel tot het punt gelegen op 150 Meter afstand Oostelijk van de Soesterbergschestraat, vervolgens in een lijn evenwijdg en gele gen op 150 Meter afstand van die straat tot aan die spoorlijn AmersfooitUtrecht; Deze spoorlijn volgende tot het punt gele gen op 50 Meter afstand Westelijk van de Van Lijndenlaan en verder in een lijn even wijdig aan en gelegen op een afstand van 50 Meter van de Van Lijndenlaan tot het punt gelegen op 150 Meter afstand ten N.W. van de Soesterbergschestraat; vandaar in een lijn evenwijdig aan en gelegen op 150 Meter afstand van dc Soesterbergschestraat in de richting van den Heideweg en tot het punt gelegen op een afstand van 50 Meter ten Zuiden van den Heideweg, vervolgens in een lijn evenwijdig aan en gelegen op 50 Meter afstand achtereenvolgens van den Heideweg, kruisende de spoorlijn Baarn Utrecht het gedeelte dier spoorlijn, snijden de de Bosstraat tot op een punt gelegen 50 Meter ten Z.W. van den Nieuwe weg, en vervolgens ineen lijn evenwijdig aan en ge legen op een afstand van 50 Meter achter eenvolgens van den Nieuwe weg, Beuken laan, Laanstraat, Beckeringhstrnat tot het punt waar deze lijn den Eikenhorstweg snijdt, vandaar '111 een rechte lijn naar het punt van uitgang. Tot de kom, der Gemeente behooren me de; dc Rademakerstraat, en de Amers- foortschestraat alsmede de Banningstraat vanaf de Rademakerstraat tot den hoofd ingang van het Vliegkamp, de Kampweg, de Postweg, de Verlengde Postweg, de eenvolgens van de Nieuwesteeg, gedeelte School weg, de Verlengde Schoolweg de Langev. Rijn (alt) en Barg. Cronjongh (piano) van hunne gaven iets ten beste, dat applaus oogstte. De burgemeester \vas mede onder de gasten; het was er ver bazend druk en benauwend warm. Als de penningmeester nu maar tevreden is, is het doel voor een groot deel bereikt. Het Vaiutahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK Geopend: Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Van Maarenstraat, benevens de aan weers zijden van die wegen of gedeelten van we gen grenzende gronden, ter diepte van 150 Meter, gemeten uit de grenzen van die stra ten en wegen. Onder bebouwde kom moet voor de toe passing dezer verordenng worden verstaa 1 'alle gebouwen met aanhoorigheden, die als staande en gelegen in elkanders nabijheid, een groep van gebouwen vormen, alsmede de aldaar zich bevindende wegen, straten, pleinen en terreinen, waaraan die gebouwen staan, zullende het begin- en eindpunt van elke kom worden Aangeduid door het plaat sen van een of meer waarschuwingsborden op die wegen en straten HOOFDSTUK II. Van de huisnummering, de plaatsing van waarschuwingsborden en het bevolkings register. Artikel 11. De eigenaar of gebruiker van een perceel is verplicht: le. na toezending eener aanschrijving van Burgemeester en Wethouders binnen den daarbij gestelden termijn het perceel te voorzien van het door hen aangewezen nummer op de plaats en wijze, die daarbij door dat college worden noodig geacht; 2e. te zorgen, dat liet daarop geplaatste nummer in goed leesbaren staat onderhou den blijve; 3e. te zorgen, dat gedurende het verrich ten van werkzaamheden aan het perceel het nummer daarvan duidelijk leesbaar aan den openbaren weg wordt aangeduid; -le. te zorgen, dat het perceel aan den openbaren weg met geen andere nummers wordt gemerkt dan die, welke ingevolge de voorschriften van Burgemeester en Wet houders daarop zijn geplaatst; 5e. toe te laten, dat Burgemeester en Wet houders andere nummers, borden, vermel dende den naam van den openbaren weg, of borden, die krachtens eenig wettelijk voor schrift van gemeentewege worden aanp: bracht ?an het perceel doen bevestigen, wanneer zij dit noodig oordeelen. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1930 | | pagina 2