„SIERKUNST" Meylink's Fotofoandel Het Zendervraagstuk. L. J. H0KSBERGEN Moderne Kunstnijverheid voorkleeding en Interieur Thee-, ontbijt-, Gebak- en Fru't- Serviezen Geschenken in Brons en Leer. „Liberty" Stollen. Maison Hartel Andriessen. TABAK „DE 3TE SIGAREN onder grossiers prijzen. Hel SPECIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERS! Utrechtscheweg - Amersfoort - 5 min, van station ONTVANGEN de nieuwste modellen in Mantels, Costuums en Bontkragen. KORTEGRACHT 6 - AMERSFOORT TELEFOON 589 aan de Eikenlaan brengt, hij ten opzichte van andere ontheffingen mag rekenen op de medewerking, zoowel van den Raad als van het college van Burgemeester en Wethouders. Bouwpolitie. B. en W. schrijven hieromtrent: Bij adres dd. 21 November j.1. heeft de .heer A. Brouwer, architect, alhier in opdracht van zijn lastgever, den heer G. Starink, ^vonende Utrechtscheweg 146 te deBilt, zich tot Uw College gewend, met het .verzoek hem ontheffing te verleenen van Jjet bepaalde in artikel 14 letter b der Bouwverordening voor het bouwen van acht woningen onder één kap op een terrein, ^gelegen aan de Burgemeester Gro- thestraat, kadastraal bekend gemeente Soest, (Sectie A. no. 1891 en 1977. Bedoeld adres werd in Uwe vergadering van ,26 November j.1. in onze handen ge steld ,om bericht en raad. Onder overlegging van het inmiddels door ons ingewonnen advies van de Com missie Openbare Werken, deelen wij U mede, |dat adressant geen ontheffing be hoeft (Van artikel 14, letter b der Bouw verordening .(afstand zijerfafscheiding), doch ,jyel van artikel 15 der Bouwveror dening [(meerdere woningen dan twee on der ,één kap). Overeenkomstig bovenbedoeld advies dei- Commissie Openbare Werken, stellen wij U tvoor laatstbedoelde ontheffing te ver leenen [onder de navolgende voorwaarden: l-id^tt het bouwplan in aanzien gewijzigd wordt ;door het maken van een midden partij tin den gevel, een en ander in over leg imet Bouw- en Woningtoezicht en ten genoege van Burgemeester en Wethou ders i 2. (dat de woningen 60 c.M. hooger ge bouwd worden dan de .grondslag waarop de dubbele woning, staande op het ter rein, is gesticht; 3. .dat de woningen zoodanig moeten worden gebouwd, dat op het voorliggend terrein over de geheele breedte een strook grond vrijblijft voor aanleg van een plant soen. 4. dat de eigenaar zich verbindt den grond ,voor plantsoen aan de gemeente in eigendom over te dragen, nadat dit plantsoen op zijne kosten en ten genoege van Burgemeester en Wethouders zal zijn aangelegd, zullende de gemeente in de toekomst de onderhoudskosten van het plantsoen,voor hare rekening nemen. 5. de verleende ontheffing zal zijn ver vallen, indien niet met den bedoelden bouw zal zijn aangevangen binnen drie maanden na de dagteekening van het be sluit. OUDEGRACHT 183 TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorieering ALBUMS Punt 14 der Agenda: Bouwverordening. B. en W. schrijven hieromtrent: Onder aanbieding van het adres van J. Rademaker c.s. inzake belemmering van het uitzicht op den Eikenhorstweg. we gens plaatsing van een schutting door M. J. Witte, wonende Eikenhorstweg 14 te Soest, op het perceel kadatraal bekend gemeente Soest in sectie H. 4764, deelen wij Uwen raad mede, dat wij den eigenaar van gemeld perceel, Eikenhorstweg 14 M. J. Witte, voornoemd bereids hebben aangeschreven om het gedeelte der schut ting, hetwelk vóór de rooilijn van den Eikenhorstweg is daargesteld in afwijking van de bepalingen der gemeentelijke bouw verordening, af te breken. Daarbij is hij tevens gewaarschuwd, dat bij niet nakoming dezer aanschrijving, het bouwwerk desnoods op zijne kosten zal worden afgebroken. Punt 16 der Agenda: Burgerlijk Armbestuur. B. en W. schrijven hieromtrent: Wij deelen Uwen Raad mede, dat vol gens den vastgestelden rooster van af- G. v. d. MEER Jp. BONTWERKER 5 —TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN 3 g van alle soorten BONTWERKEN treding op 1 Januari 1931 de heeren J. G. D. van den Berg en D. van den Broek als lid van het in deze gemeente inge stelde Burgerlijk Armbestuur zullen moe ten aftreden. Bereids verzochten wij genoemde hee ren ons te willen berichten of zij een eventueele herbenoeming als zoodanig wil den aanvaarden. Onder overlegging van hunne bereid verklaring daartoe doen wij U het voorstel genoemde heeren weder in genoemde functie te benoemen. Punt 17 der Agenda: Burgerlijk Armbestuur. B. en W. schrijven hieromtrent: Bij Uw besluit van 7 April 1930 werd de heer H. Bossert, commies ter secre tarie, voor den tijd van één jaar, gerekend van 1 Januari 1930, benoemd tot secre taris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur alhier. Aangezien op 1 Janu ari 1931 dit tijdvak is verstreken, is het noodig dat ten aanzien van de vervulling van die functie eene voorziening wordt getroffen. Het Burgerlijk Armbestuur, te dezer zake om advies verzocht, geeft ons in overweging Uwen Raad voor te stellen, voorloopig den bestaanden toetand te be stendigen. Het advies van dit college wordt hierbij gevoegd. Zooals Uwen Raad bekend is, is bij ons college in voorberei ding eene regeling, waarbij het Burgerlijk Armbestuur gewijzigd wordt in een dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. In verband hiermede komt het ons col lege eveneens gewenscht voor den be staanden toestand voorloopig te besten digen. Indien de nieuwe regeling haar be slag heeft gekregen kan de vervulling der voormelde betrekking op nieuw onder de uogen gezien worden. Wij stellen U derhalve voor den heer H. Bossert met ingang van 1 Januari '31 wederom tijdelijk te belasten met de waar neming van de betrekking van secreta ris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur, onder de bepaling dat deze tijdelijke waarneming ophoudt, zoodra de nieuwe regeling tot stand is gekomen. Punt 19 der Agenda: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat het wenschelijk is de bestaande verordening, als bedoeld in artikel 4, le lid, sub '»2e (der Hinderwet te vervangen door een nieuwe; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. Gelet op het advies der Gezondheids commissie te Baarn dd. Mede gelet op de bepalingen der Hin derwet; BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening: Verordening, houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente Soest, be- ste/nd voor het oprichten, hebben of ge bruiken van eenige inrichtingen vallende onder de Hinderwet. ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES Artikel 1. Voor den tijd van 20 jaren, vanaf ;den datum van afkondiging van dit besluit, wordt bepaald, dat de inrichtingen, ge noemd in artikel 2 der Hinderwet, sub II en 111; IV met uitzondering van ondergrondsche benzine- en petroleum-bewaarplaatsen V tot en met VIII IX, met uitzondering van bakkerijen, en zuivelfabrieken, waarbij a. per dag niet meer dan 2000 iliter melk <vordt verwerkt, b. de maximum capaciteit der benoodig- de krachtwerktuigen 10 P.K. niet te boven gaat, c. het verwarmend oppervlak van een te gebruiken stoomketel niet grooter dan 3 M2. is i d. een stoomdruk van 4 atmosfeer niet wordt overschreden X, XI en XII, met uitzondering van sme derijen, koper- en blikslagerijen, alsmede le raffineerderijen van goud en zilver; XIII, met uitzondering van de drogerijen van sigaren; XIV en XV; XVI, met uitzondering van wasscherijén en snelbleekerijen, werkende zonder stoom of met lagendruk-stoom, gedreven door krachtwerktuigen, waarvan het vermogen de grens van 3 P.K. niet overschrijdt; XVII, met uitzondering van kuiperijen, en XVIII, slechts mengen worden opgericht, gehouden en gebruikt in dat gedeelte der gemeente, dat niet valt in de kom der gemeente, zooals die is omschreven in de Algemeene Politie-verordening dezer gemeente. Artikel 2. Het is verboden elders in de gemeente het bedrijf of de bedrijven uit;te oefenen, waartoe de oprichting, het houden of gebruiken van de inrichtingen, bedoeld in artikel 1 vereischt wordt.. Dit verbod geldt niet voor het gedeel te van den Korte Brinkweg, vanaf de Nieuwesteeg tot het spoorweg-viaduct voor de zagerijen, genoemd in artikel 2 sub XVII der Hinderwet, Bovendien is de Raad bevoegd van de verbodsbepaling, voorkomende in het eerste lid van dit ar tikel, ontheffing te verleenen. Artikel 3. De in artikel 1 bedoelde inrichtingen, welke vóór den datum van afkondiging dezer verordening zijn opgericht met ver gunning van Burgemeester en Wethouders, mogen blijven bestaan. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op den derden dag nadien, waarop zij is af gekondigd. Op dat tijdstip vervalt de thans bestaan de verordening, vastgesteld in de raads vergadering van 31 October 1928, 3e af- deeling no. 8-1-30. i -- MUZIEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam.n d'er Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM TSS NIET MEER DAN TWEE ZENDERS IN ONS LAND. DE STAAT BOUWE EEN STATION VOOR 29b M Het zendervraagstuk roept luide om spoedige oplossing. Eenige maanden gele den is het krachtstation Oslo op de 1071 M.- golf met haar uitzendingen begonnen. Daar door is deze golf, waarop we tijdelijk nog uitzonden, voor ons land onbruikbaar ge worden, zoodat de omroep-vereenigingen hun uitzendingen thans hebben te verzor gen op de aan ons land toegewezen golf lengten van 1875 en 298 M. De Huizer-zender voor de 1875 M. vol doet aan redelijke eischen, doch het Hilver- sumsche station voor de 298 M. is geheel onvoldoende, waardoor de honderdduizen den luisteraars, die door vaste contributies en andere geldelijke bijdragen, gezamenlijk den omroep in ons land bekostigen, gedu peerd worden en alle inspanning der om roep-vereenigingen om haar programma's goed te verzorgen, tevergeefs is. Met den dag worden de klachten over de slechte ontvangst van de programma's ster ker en talrijker; de storingen, die nagenoeg in het geheele land optreden, zijn zoodanig, dat alles wat den luisteraars via Hilversum wordt geboden, totaal ongenietbaar is. Scherp zijn de protesten, die tegen het voortduren van dezen toestand opklinken. De V.A.R.A. heeft, meer dan een jaar ge leden, den noodtoestand, waarin wij thans verkecren, reeds zien dreigen. Op 18 Sep tember 1929 richtte zij -zich daarom tot de regeeripg met het verzoek, een vergunning te mogen ontvangen voor den bouw van een met voldoende energie werkenden zender voor de 298 M. Ware dat verzoek tijdig in gewilligd, dan zou den honderduizenden luisteraars de zendermisère gespaard zijn gebleven. Intusschen komt de verantwoordelijkheid voor den huidigen onhoudbaren toestand niet alleen voor rekening van de regeering. Stellig toch zou de oplossing van het pro bleem er reeds lang zijn geweest, indien de vier groote Omroep-vereenigingen te de zer zake tot overeenstemming hadden kun nen komen. Helaas is dat tot heden niet het geval. Terwijl de V.A.R.A., de K.R.O. en de N.C.R.V. tot samenwerking bereid wa ren en het nog zijn, heeft de A.V.R.O. zich star afzijdig gehouden en haar eigen eischen gesteld, waardoor de Nederlandsche luiste raars zwaar gedupeerd zijn. Het belang van den omroep eischt, dat voor één golflengte slechts één zender wordt gebouwd. Hiermee is het standpunt van de A.V.R.O., die een eigen zender, zoo-1 wel voor de 1875 M. als voor de 298 M. voor zichzelf alleen verlangt, volkomen in strijd. Indien deze eisch van de A.V.R.O. door de regeering zou worden ingewilligd, vloeit daaruit logisch voort, dat ook de V.A.R.A. gedwongen wordt zenders te bouwen voor beide golflengten en dat daarnaast de Hui- zer groepen hun zender voor .1875 M. te vens hebben in te richten voor de 298 M. Dat wil dus zeggen, dat voor de twee gol ven, waarover Nederland beschikking heeft, niet twee, doch totaal noodeloos, zes zen ders verrijzen. Totaal noodeloos: De vier omroep-veree nigingen beschikken, geheel in overeenstem ming met de wet, elk over een halve week zendtijd. De V.A.R.A. en de A.V.R.O. heb ben dus gezamenlijk niet meer dan één zen der noodig, dien ze elk de helft van de week kunnen gebruiken. Precies zoo staat het met den K.R.O. en de N.C.R.V Dat om de drie maanden' verwisseling van het gebruik der golven plaats vindt, verandert gelijk ieder duidelijk zal zijn hieraan niets. Waar de Huizer zender, zoo boven reeds werd opgemerkt, aan redelijke eischen vol doet, zou dus door den bouw van één goe den zender voor de 298 M„ de onhoudbare misère, waarmede wij thans opgescheept zit ten, radikaal zijn opgeheven. Welk een krankzinnige geldverspilling het beteekent, als de omroep, door het drij ven van de A.V.R.O., wordt gedwongen tot het bouwen van zes zenders in ons land, moge blijken uit de volgende eenvoudige mededeelingen. L. A. METTROP UTRECHT TandheelkundigeStationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. Het inrichten van een zendstation voor één golflengte komt op rond 600.000. de bouw van een zender voor twee golf lengten vraagt rond 1.000.000.—Komt de samenwerking, waartoe N. C. R. V., K.R.O. en V.A.R.A. bereid zijn, doch die tot heden verhinderd wordt door de A.V.R. O., niet tot stand, dan zullen V.A.R.A. en A.V.R.O. voor het stichten van een twee- golf-station dus ieder 1.000.000.heb ben te besteden, terwijl N.C.JR.V. en K.R.O. voor het inrichten van den Huizer zender óók voor 298 M., komen te staan voor een uitgave van waarschijnlijk 500,000.Een totaal bedrag dus van 2.;>©0.000. Wie zou deze verspilling van de door de luisteraars opgebrachte gelden voor zijn verantwoording durven nemen, in de weten schap, dat het zenderprobleem radikaal is op te lossen met 6.000. Laat ons eens nagaan, ho-e het staat met de exploitatie der zenders, voor het geval we er zes zouden krijgen. Om de drie maanden zendt elke omroep- vereeniging afwisselend uit op de golfleng ten 1875 of 298 M. Dat wil zeggen, dat de A.V.R.O. en de V.A.R.A., die in het gestel de geval ieder twee zenders! bezitten, door loopend één ervan geheel ongebruikt heb ben staan, terwijl de andere slechts de helft van den tijd in exploitatie is. Met andere woorden; driekwart van het dure bezit (van 1.000.000.staat voortdurend onge bruikt, zoowel bij de V.A.R.A. als bij de A.V.R.O. Men stelle zich een dergelijke, door niets gemotiveerde, totaal noodelooze en krankzinnig dure exploitatie eens goed voor'. Ook N.C.R.V. en K.R.O., die in het ge stelde geval samen twee zender> bezitten, zullen gedoemd zijn. voortdurend de helft ongebruikt te laten. Bovendien zullen de technische diensten, die voor zes zenders, gelijk vanzelf spreekt, veel omvangrijker zijn, groote financiëele offers vragen. Het is nu duidelijk, dat een drijven naar den toestand waarbij in Nederland voor slechts twee golflengten, zes zenders ko men, zoo al niet misdadig, dan toch stellig schromelijk onverantwoordelijk is. Het is een drijven, dat spot met elk begrip van economie, dat de luisteraars zonder eenige reden brandschat en de gelden, die nuttig aangewend zouden kunnen worden voor de verbetering der uitzendingen, roekeloos vermorst. De radio-luisteraars dienen daarom te worden ingelicht over het gevaar, dat hen dreigt. Hun algemeen verzet toch, kan op het oogenblik nog veel ten goede keeren. Dat het gevaar, van opgescheept te wor den met bovenbedoelde niet te dragen zen der-exploitatie niet denkbeeldig is, werd ons duidelijk in besprekingen, die we in de af- geloopen week met verschillende autoritei, ten hebben gevoerd. Wij hebben in die be sprekingen kennis gemaakt met de opvat ting, door autoriteiten uitgesproken, dat de radiowet het weigeren eener vergunning voor zenderbouw slechts mogelijk maakt om redenen van techniek en uitvoering en dat daarom eigenlijk elke aanvrage moet worden toegestaan. Hoewel wij die opvat ting niet ten volle deelen, hebben wij er ons toch rekenschap van te geven. Immers, er liggen bij de regeering ver zoeken voor zenderbouw, zoowel van de A.V.R.O. als van de V.A.R.A. De Vara He! Vaiulahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK heeft haar aanvankelijke aanvrage om zelf een zender te mogen bouwen gewijzigd in een verzoek, om de vergunning toe te staan aan de vier groote omroep-vereenigingen gezamenlijk. Mocht de regeering hierop gunstig beschikken, dan ware, indien dc A.V.R.O. zich tot samenwerking bereid verklaarde, een aannemelijke oplossing ge vonden. Dan toch, zou onmiddellijk de bouw van een zender voor 298 M. ter hand geno men kunnen worden. Doch van die bereidheid tot samenwer king der A.V.R.O. zijn we allerminst zeker, integendeel, de uitingen dezer vereeniging wijzen er op, dat die samenwerking ook thans nog op haar onwil zal stuiten. Mocht nu ook de regeering de opvatting zijn toe gedaan, dat op grond van de uitingen in de vigeerende radiowet, de gehandhaafde, zelfstandige aanvrage van de A.V.R.O. niet geweigerd kan worden, dan valt de samen werking over de geheele linie in duigen. Daarmee zou men dan tot den bouw van zes zenders zijn gedoemd, met alle onmo gelijke gevolgen die er aan verbonden zijn. Hieruit zal blijken, dat een kleine minder heid van ons volk, de overgroote meerde' heid kan terroriseeren en opschepen met ondraaglijke lasten. Wij meenen, dat het de dure plicht van de regeering is, om dat te verhoeden. Dit is natuurlijk mogelijk. Wij zien niet in, waar om de regeering niet zou kunnen bepalen, dat voor één golflengte slechts één zender zal mogen bestaan. Dat kan, meenen wij, zonder wetswijziging, doch mochten onze juristen uitmaken, dat deze opvatting on juist is, welnu, dan wijzige men op dit punt de wet. Er is trouwens nog een andere oplossing mogelijk dan het toewijzen van een bouw vergunning aan de vier groote omroep-ver eenigingen, een oplossing, die boven alle andere onze instemming zou hebben. vVe bedoelen den bouw van een zender vooi de 298 M. door den Staat. We geven hieraan óók om deze prakti sche redenen de voorkeur, dat ze voor de A.V.R.O. onder de bestaande omstandig heden het meest aannemelijk moet worden geacht. Het A.V.R.O.-bestuur toch, heelt haar volgelingen altijd voorgehouden dat het van samenwerking met V.A.R.A., K.R.O en N.C.R.V. niet wil weten. Dat maakt het haar thans moeilijk, in de richting van sa menwerking te koersen. Dit bezwaar kan bij de A.V.R.O. niet be staan tegen zenderbouw door den Staat. Het Staatsbedrijf P.T.T. is volkomen voor zenderbouw en exploitatie geoutilleerd, het heeft zelfs op dit gebied een klinkende re putatie. Hier ligt voor den Ncderlandschen Staat een belangrijke taak, door de vervul ling waarvan een groot vraagstuk in het belang van alle Nederlandsche radio-luiste raars op bevredigende wijze zou zijn opge lost. De vereenigingsraad van de V.A.R.A. heeft daarom in zijn vergadering van Za terdag 22 en Zondag 23 November met al gemeene stemmen gesproken, den bouw van den benoodigden zender door den Staat te prefcreeren. Hoe de oplossing ook moge worden ge vonden, in ieder geval zal er met bekwa men spoed gehandeld dienen te worden, wijl de liilversumsche zender onvoldoende is en de uitzendingen over dit station, on danks alle moeite en kosten er aan besteed, ongenietbaar zijn. Doch boven alles worde voorkomen, dat door het stichten van meer zenders dan strikt noodzakelijk zijn, de Ne derlandsche radio-omroep voor lange jaren worde bezwaard met lasten, die het goed vervullen van zijn taak verhindert. Het be lang van de luisteraars in het algemeen mag niet ondergeschikt gemaakt of opge offerd worden aan dwaze verlangens van een groep. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN ten behoeve van 't Misdeelde Kind 1930-'31. Weldra /.al weer een nieuwe serie post zegels voor het kind verschijnen. Ofschoon dit reeds de zevende serie zal zijn en dus ieder gelegenheid heeft gehad van doel en strekking dezer uitgifte kennis te nemen, schijnt 't mij niet ondienstig iets over de beteekenis te zeggen. Van 10 Dec. '30 tot 9 Januari zijn aan de postkantoren verkrijgbaar 4 verschillen de weldadigheidszegels en wel: Lente, frankeerwaarde 1J4 cent pr. 3 cent Zomer, frankeerwaarde 5 cent, pr. 8 cent Herfst, frankeerwaarde 6 cent, pr. 10 cent Winter, frankeerwaarde 12J4 cent pr. 16 ent. Iemand die dus met weldadigheidszegels zijn brieven e.d. frankeert, betaalt meer, dan waartoe hij verplicht is. Maar dat meerdere komt niet de „Post" ten goede; want die draagt het „te veel" ontvangen geld af aan den Centralen Bond tot Kinder bescherming en deze verdeeld de op deze wijze ontvangen gelden onder de Vereeni- gingen, die zich de zorg van 't misdeelde kind ten doel stellen. Op die wijze worden 350 vereenigingen van alle gezindten ge steund. Omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar is er bijna niemand, die niet 'n postzegel gebruikt en er is ook niemand, die daarvoor wel 6 maar niet 10 cent kan uitgeven. En dat zal hij gaarne doen, als hij be denkt, dat hij zoodoende meehelpt een som (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. gelds bijeen te brengen, welke aan 60.000 kinderen ten goede komt. De postzegels worden slechts uitgegeven van 10 December 1930 tot 9 Januari 1931; doch blijven voor frankeering onbeperkt geldig. Behalve de weldadigheidszegels worden er ook verkrijgbaar gesteld 2 series Prent briefkaarten; eene serie in kleuren naar ontwerpen van Edz. Koning en een andere met reproducties naar schilderijen van Ma- ris en Neuhuys. Iedere serie bevat 6 brief kaarten en kost slechts 35 cent. Deze series zijn niet aan de postkantoren verkrijgbaar; maar zijn in Soest te bekomen aan de vol gende adressen: Mevrouw J. Dammers-Boeser, Van Wee- destraat. Mevrouw Goethals-Groosjohan, W. Pvr- montlaan 21 en de heeren Bloemen, Wald. Pyrmontlaan 60; Brey, Laanstraat 1; de Bruin, F. C. Kuiperstraat; Flapper maga zijn „Nieuwerhoek", Geubbels, kunsthandel Burg. Grothestraat; Kraal, Van Weedestr. Rademaker, Laanstraat 44; Sliep, Van Wee- destraat 61; Visser, adr. „Visser's Boekhan del", Kerkstraat; Th. Wagner, Steenhofstr. 58 en N.V. Eerste Soester Electr. Drukke rij v.h. G. v. d. Bovenkamp. Tenslotte zij nog vermeld, dat verleden jaar de verkoop van Weldadigheidszegels en Prentbriefkaarten 'n bedrag van ƒ180.000 heeft opgeleverd. Het streven is, om dit jaar te komen tot een som van 200.000, ten bate van 't Mis deelde Kind. J. E. BLOEMEN. Leeuwenstraat 16 HILVERSUM Wij leveren U alle bekende merken SIGAREN en SIGARETTEN Wij zijn koopers van alle SIGARETTEN-BONNEN TEGEN ZEER HOOGE PRIJZEN. SIGARETTEN I Vraagt offerte en bezoekt onze magazijnen! PIJPEN

De Soester | 1930 | | pagina 2