Openbare Vergadering i Ir' Kantoorboeken. WALES ANTHRACIET Anti - Militairisten - Vereeniging Plaatselijk Nieuws. m Soesterberg. Ingezonden. Advertentiën. Slagersleerling „HET HANDELSHUIS" Winterjassen LEEREN JEKKERS Pulverisator Duitsch meisje Boerenbedrijf Timmerman - Houthandel Van der Meer N V. Göbel's „HET HANDELSHUIS" DEKENS Adverteert in dit Blad. Soest en Omstreken. Spreker: A. L. Constandse, uit Den Haag Onderwerp: Dienstweigering noodzakelijk? dien woningtoestanden, huisindustrie of cfe gelijke zulks maatschappelijk noodzakelijk maken. Aanmoediging van wetenschap en kunst, ter vermeerdering van de volkskracht en ter verhooging van het algemeen beschavings peil door middel van ontwikkeling van het individu. Voorstellingen, uitvoeringen en tentoon stellingen van algemeen erkende kunst be- hooren vrij van belasting te zijn. s. Maatschappelijk hulpbe toon. Aan den behoeftige worde een redelijke uitkeering gegeven, naar gelang van zijn levensomstandigheden. In het bedrag der uitkeering dient evenwel rekening te wor den gehouden met de noodzakelijkheid, den ondersteunde wederom zoo spoedig moge lijk tot normalen arbeid te brengen. De organisatie van den maatschappelijken steun zij zoodanig, dat bij de verzorging naast het ambtelijke element een plaats moet worden ingeruimd aan niet-ambtelijke personen uit alle lagen der bevolking, en dat naar samenwerking met de particuliere en kerkelijke armenverzorging moet worden gestreefd. Principieel worde de verzorging van het kind op een afzonderlijke leest geschoeid; daarbij worde aan de vakopleiding van het kind uit de ondersteunde gezinnen bijzon dere aandacht geschonken. Ook de bemoeiing ten opzichte der vol wassen ondersteunden richte zich, waar mo gelijk. op maatschappelijke reclasseering, c.q. op het opleiden cn brengen tot een am bacht of beroep. Een onderscheiding worde gemaakt cus- schen validen, tot arbeiden in staat, en in validen. Waar mogelijk worde gestreefd naar het verstrekken van de gelegenheid tot sociaal-productieven arbeid aan valide personen. Waar noodig worde aan emigra tie of migratie aandacht geschonken. De gemeente hestrijde bedelarij en land- looperij. 9. Werkloosheidszorg Ar beidsbemiddeling. De gemeente boude, eventueel streeksge wijze, in het belang van de arbeidsbemidde ling en ter bestrijding van de werkloosheid, een behoorlijk ingerichte arbeidsbeurs in stand; daarbij worde zorg gedragen voor een goede arbeidsstatistiek. Ter bestrijding van werkloosheid vinden werkverruiming en werkverschaffing tevens toepassing, zonder te ontaard en in plaatse lijk protectionisme. Het verstrekken van productieven arbeid aan wcrkloozen hebbe den voorrang boven het verleenen van steunuitkeeringen. 10. Bedrijven. Alleen die bedrijven en ondernemingen, welke een monopolistisch karakter dragen en welker particulier beheer in strijd met het algemeen belang der burgerij is, wor den direct of indirect vanwege de gemeente beheerd. Gemeentebedrijven behooren doeltreffend beheerd te worden, in vorm en wezen naar regelen van goede koopmanschap. De gemeentebedrijven worden bestuurd door en onder volle verantwoordelijkheid van het dagelijksch bestuur der gemeente Waar de aard van het bedrijf zich daar toe leent, kan samenwerking met particulie ren (gemengd bedrijf) worden gezocht; in het bestuur van het gemengd bedrijf be hoort de gemeente dien invloed te hebben, welke noodig is voor voldoende verzekering van de behartiging van het algemeen be lang. "Het bestuur der gemeente- en gemengdf bedrijven worde bijgestaan door een raad gevend college, waarin ook uit en door het personeel gekozen vertegenwoordigers zit ting kunnen hebben. Het lidmaatschap van dit college is niet vereenigbaar met het iid maatschap van den gemee ueraad. De prijzen der producten behooren aldus te worden berekend, dat de bedrijven nor male winsten maken; kunstmatige verla ging der prijzen ten koste van normale win sten mag slechts plaats hebben, indien zulks door een buitengewoon algemeen belang wordt gevorderd. Na vaststelling van dit ontwerp door de algemeene partijvergadering van den Vrij heidsbond in Maart, zal vanwege de Ver- eeniging van liberale leden van gemeente besturen voor een toelichting bij het ge meenteprogram worden zorg gedragen ROYEMENT Mr. J. H. v. DOORNE. Mr. J. H. van Doorne, die tot Dr. de Visser 't verzoek had gericht ook zijn roye ment als lid van de A.V.R.O. aan de Com missie de Vries ter beoordeeling voor te leggen, heeft de mededeeling ontvangen, dat Dr. de Visser op dit verzoek niet kan ingaan, aangezien het een vereenigingszaak betreft. Ook de Commissie tot wie de heer van Doorne zich eveneens had gewend, stelde zich op het standpunt, dat als Mr. van Door ne meende ten onrechte te zijn geroyeerd, hij zich tot de Algemeene Vergadering der -A.V.R.O. had te wenden. Dat de heer van Doorne niet op de hem ten laste gelegde feiten ingaat en geen be roep doet op de Algemeene Vergadering, zegt ons meer dan ellenlange uiteenzettin gen en verzoekschriften. EEN FLINKE BRAND TE ZEIST. Maandagnacht is een woon- en winkel huis, gelegen aan den Dijnselweg te Zeist, en bewoond door de familie C. J., bestaan de uit man, vrouw en 2 kinderen, door brand geteisterd. Toen omstreeks half één de bewoners wakker werden, -tond het huis reeds aan alle zijden in brand en begonnen de vlam men reeds naar buiten te slaan. De kinde ren waren spoedig gered, doch de man en de vrouw vonden den uitweg door rook en vlammen versperd, zoodat zij uit de boven verdieping moesten springen. De man sprong gelukkig, doch de vrouw kwam op de steenen terecht, waar zij bleef liggen. Bij huren binnengedragen, co'nstateerde dr. v d. L. een zware beenbreuk en vermoedelijk nog meerdere kneuzingen; zij werd door de gemeente-ziekenauto naar de Rijksklinic ken te Utrecht overgebracht. De brandweer was direct uitgerukt met de motorspuit. De vlammen kwamen reeds door het dak en een oogenblik v/erd ge vreesd, dat de brand zou overslaan op een er naast gelegen perceel. Dit kon men ech ter spoedig beletten Het woon- en het winkelhuis zijn nage noeg, de bovenverdieping geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is nog onbe^ kend. Naar men ons meedeelde, was de in boedel niet verzekerd. PRINSES JULIANA. II. K. H. Prinses Juliana heeft het be- schermvrouwschap aanvaard van de Neder- landsche Heide Maatschappij. ANTI-MILITAIRISTEN-VER- EENIGING. Door het uitblijven van internationale zoowel als nationale ontwapening. en daarentegen door de ontstellende koorts achtige voorbereiding tot oorlog in alle landen (ook in het onze! wordt de komst van 'n nieuwen wereldoorlog binnen niet langen tijd als zeker beschouwd. De vraag komt daardoor blijkbaar meer en meer aan de orde, hoe moet onze houding zijn. wat heb ik te doen of.... na te laten. Zal ik oorlogsdiensten verrichten of.... zal ik weigeren god Mars te dienen. Anti-Mi litaristen hebben hun standpunt al be paald; democraten ook in zekeren zin; bij vele andere, links of rechts, liberaal, of orthodox georiënteerd, wordt het oor deel herzien of komt de vraag in «het brandpunt der beschouwing te staan. Hier te lande zijn congressen voor dienstwei gering gehouden te Utrecht (1925), te Amsterdam (1927), te den Haag (1928), ie Groningen (1929 )en te Sneek (1930), waarop het oordeel door vooraanstaande vrouwen en mannen, onder wie vele gees telijken, zoowel katholiek als protestant, ook uit het buitenland werd vernomen. Een begaafd spreker uit den Haag. de Heer A. L. Constandse heeft eenige ja ren geleden in Utrecht op een debatavond tegenover dr. P. H. Ritter .Jr. de dienst weigering verdedigd, waarbij zoowel door voor- als tegenstander verklaard kon wor den, dat het debat op hoog peil had ge staan. Hier ter plaatse zal het vraagstuk wor den besproken en belicht door genoem den Heer Condstanse, Vrijdagavond 16 Januari a.s. in het gebouw Religie en Kunst, om 7.39 uur. De Redactie van het Soester Nieuwsblad is voor debat uitgenoodigd. (Zie verder de advertentie) LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners dezer gemeente be droeg op 31 December 1930: 13939. 31 De cember van het vorige jaar bedroeg dit aan tal 13490, zoodat deze gemeente in 1930 is vooruitgegaan met 449 zielen. Deze ver meerdering is als volgt ontstaan: Door vestiging met 842 mannen, door ves tiging met 1052 vrouwen, door geboorte met 157 jongens, door geboorte met 155 meisjes; totale vermeerdering 2200 zielen. Afgeschreven werden 748 mannen, afge- schreven werden 872 vrouwen; overleden zijn: 85 mannel. personen, overleden zijn: 57 vrouwel. personen; totale vermindering 1757 zielen, alzoo een totale vermeerdering over 1930 van 449 zielen. CHR. HISTORISCHE KIESVEREEN. Maandagavond te 8 uur hield de afd. Soest eene ledenvergadering in de Rem- brandtzaal waar plm. 20 leden aanwezig waren, w.o. de Eere-Voorzitter Burge meester Mr. G. Deketh. Voor de eerste maal fungeerde als praeses Ds. J. A. Gerth v. Wijk, welke met gebed voorging en daarna las de Zendbrief van Jacobus hoofdstuk 3. Vervolgens richt spr. zich tot Mevr. Landweer-de Visser, de ex- presidente en dankt haar voor alles, wat zij gedaan heeft voor de afd. Hij wijst haar op het grootste sieraad voor de C. H. Unie, haar hooggeachte vader Dr. de Visser en wenscht haar toe, te gaan in zijn voetspoor. Mevr. Landweer-de Vis ser dankt voor de hartelijke woorden tot haar gericht en roept namens de verga dering een hartelijk welkom toe aan den nieuwen praeses, de rechte man op de rechte plaats (applaus). De voorzitter roept ook de pers het welkom toe, even als den pasgekozen penningmeester. Daar op wijst spr. op de ernstige tijden, die wij ons niet kunnen ontveinzen en betoogd Jat aaneensluiting voor alle partijen on misbaar is. Sommigen zien de ernst der tijden niet in en zijn optimistisch. Maar de tijd is nog ver, ofschoon zij komen zal, dat de zwaarden tot sikkels omge slagen worden, tot zoolang paraat voor het erfgoed dat God ons schonk. Daarop werden de notulen dd. 21-11-30 gelezen en werden tot leden der Prov. Staten op de groslijst geplaatst; Jhr. Mr. H. YV. L. de Beaufort. P. J. Nahuvzen. D. Noordam. Jhr. Dr. J. W. H. Rutgers v. Rozenburg Mr. G. Deketh. Ds. M. Barkey Wolf v. Geersdijk. Jhr. Mr. H. J. Schorer. Ds. J. Visser. A. Meinesz. Mr. Dr. G. W. v. d. Helm. Tot afgevaardigden naar de vergadering te Utrecht op 17-1-31 werden benoemd de Voorzittey, J. Neumann en C. Hospes. Daarop werd een commissie samenge steld uit den «voorzitter H H. van Riet, v. d. Lugt en R eg ter, welke zich in ver binding zal stellen met de rijpere jeugd, teneinde hen voor te bereiden voor de taak die hun wacht. Ook onder de oudere leden zal propaganda gemaakt wol-den. terwijl binnen enkele weken Dr. W. H Kiihler uit Maarssen een propaganda- speech zal houden. Bij de rondvraag leest spr. de brochure voor van Ontwapening en Vrede op het standpunt der Chr. Hlst. Unie, daarna sluiting met gebed. 4 4 EERSTE SOESTER DRUKKERIJ 4 4 4 4 4 4 4 4 4 ii?. HET 4 BETERE 7?. 4 4 DRUKWERK 4 4 IS EEN ZAAK 4 4 VAN VERTROUWEN ft 4 4 ft KOM DAAROM BIJ ONS ft 4 4 WIJ LEVEREN HET ft 4 4 BESTE TEGEN DE 4 4 S LAAGSTE 4 4 ft PRIJZEN^, 4 4 ft^ ft ^ft 4 4 ft ft 4 4 w 4 4 ft 4 4 4 4 VAN WEEDESTR. 7, SOESTDIJK 4 4 4 HET HOLLANDCH TOONEEL. Mottige Janus. I;aar hij de laatste voorstelling de be langstelling voor dit gezelschap in ..Boscl en Duin" aan 't tanen was, heeft de gé rant een nieuw middel beproefd dat ge slaagd is. de zaal was nu tenminste goed gevuld, wat ten eerste een prettig aan zien geeft en tweedons, verkwikkend werkt op de spelers. Opgevoerd werd „Mottige Janus", spel uit het zeemansleven, in welk spel Mottige Janus als pleegvader optreedt voor Lcna, ook uit zeemansleven gesproken, maar verwekt door 'n „groote meheer", die haar moeder verleidt had. ofschoon de persoon in kwestie gehuwd was. De groot ste verwikkeling komt. wanneer een neef van dien „mooien mijnheer" liefde op vat voor Lena, die een ster geworden is aan het tooneel, en de pleegvader nu in bijzijn van haar de oom van dien neef zijn vroeger gedrag ongezouten onder de oogen brengt. Uit alles bleek, dat men in hoogere kringen zich soms dingen ver oorlooft. die niet door den beugel kun nen, en de man uit het volk zwaar wordt aangerekend. Het spel was over de ge- heele linie als steeds sïaitend als een bus, de optredenden kregen veel applaus, de dames aan het slot bloemen. Binnen kort zal het gezelschap terugkomen met een klucht. Het strijkje Hopman zorgde voor prettige entre-acte en balmuziek onder leiding van den aanvoerder van het strijkje, het strijkje. 4 DE EERSTE SOESTER 4 4 ELECTR. DRUKKER IT 4 4 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 h-et beste van het beste te leveren 4 4 tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 4 R.K. DAMES ZANGVEREEN. „SOEST". Genoemde vereeniging gaf Zondagavond in het gebouw der St. Jozef Jongel. Ver. eene uitvoering, welke zeer druk be zocht was, o.a. door wethouder Koenders rn Kapelaan Janmaat. Het slagvaardige strijkje onder leiding van den heer G. J. Horvers, bracht en hield de stemming er in. Voor de pauze werd opgevoerd: „Familie Juweelen", tooneelspel in twee bedrijven. Over de opvoering mag het b:stuur tevreden zijn, er werd heel goed geocteerd, correct gesproken en men be woog zich gemakkelijk. YVanneer de voor bereiding een paar weken meer had ge- eiseht waren de hiathen verdwenen, .of schoon ze niet stor.end werkten. De eere- palm komt toe aan Hermine en Dora, ofschoon op de overigen niets viel aan te merken, het was een frappant geheel, er is volop genoten. Hermien was het beeld van de ge smade dienstmaagd, 'Dora van de gene, die afgegleden is van het rechte pad. maar door de liefdevolle bejegening van Hermien het kruis weder omvat. Bet- je. de 18e eeuwsche gedienstige, welke feitelijk in een goud lijstje moet zijn ge vat,, juffrouw Willems het type van dc beroepspensionhoudster. Het geheel werd in den juisten toon weergegeven, daarbij was het décor meer dan fraai, de regis seur verdient een pluimpje. Na de ge zellige pauze ging „Jetje zonder zenu wen". maar wie zal het Jetje, het aar dige kamermeisje kwalijk nemen dat ze tusschen juffrouw Flips en Mevr. Flaps het te kwaad kreeg met de zenuwen, dat was voor de verstandigste geest niet om te harden. Alles bijeen, een geslaagd da- mes-pat ronaatsf eest. GEVONDEN VOORWERPEN. Een mantelceintuur. Een bruine portemonnaie met inhoud. Een M.U.L.O. agenda. Een zilveren schakelarmband. Een bak met gereedschap. Een donker-grijzen cape. Aangeloopen een Duitsche herdershond. WEGGELOOPEN. Dc directeur van het Rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort deelde dezer dagen te lefonisch aan de politie te Soest mede. dat een verpleegde uit zijn gesticht was weg- geloopcn, waarschijnlijk in de richting van Soest. Het mocht de politie gelukken den jeugdigen vrijheidslievende op de Birktstr. aan te treffen. Hij werd aangehouden en naar het Rijksopvoedingsgesticht tc Amers foort teruggebracht. N V Eerste SoesterElectr. Drukkerij Van Weedestraat 7 - Soestdijk BENOEMD Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is voor het jaar 1931 benoemd tot conser vator aan de Rijksuniversiteit te Utrecht dr.. J. Jongbloed te Soesterberg. BAZAR OP 6 EN 7 FEBRUARI. Voor de alhier te houden Bazar op t> en 7 Februari a.s. in het locaal der Gymn.istiek- vereeniging ten bate van de Algemeene Jvmnastiekvereeniging heeft zich een eere- Comité gevormd, waarin de volgende Hee- ren zitting genomen hebben: Mr. G. Deketh, Burgemeester van Soest; V Endendijk, Wethouder van Onderwijs, aldaar; Majoor van Santen, commandant van de militaire Luchtvaartafdeeling: Jhr. van Holthe tot Echten; F. M. Alberda en J Casteleijn, allen wonende tc Soesterberg. Het Bestuur der Bazar i- als volgt sa mengesteld De Hoeren: G. Grootewal, voorzitter; K. Seitsma en J. in 't Hout,* secretarissenF .k Peters, penningmeester; Dnmerniet id. S. Smits, Couturier, H. Raat en D. Lub; benevens de Dames: Mevr. van den Bout, Mevr. van Driel, Mevr van Hummel en Mevr. Schellens. Naarstig is het Bestuur aan 't werk geto gen en reeds is een drukke correspondentie gevoerd en worden er bezoeken voor het goede doel afgelegd. Ook de jonge garde- der gymnasten i> vol vuur en ijver. Zij is er al dadelijk opnit getrokken en wist reeds een 700-tal der 1000 loten van elk 25 cent te plaatsen, waarvoor 20 prijzen beschik baar worden gesteld. Enkele der aange schreven fabrikanten zonden reeds wat in of deden toezegging voor de' opluistering der fancy-fair. Ook mocht men van enkele particulieren een kostbare inzending ont vangen. Dit alles is aanvankelijk heel mooi, maar overigens gaat het nog hiet erg hard. Want de tijd dringt en er moet nog zeer veel ge beuren, wil de Bazar kans van slagen heb ben. Voornamelijk is het wachten nu op d inzendingen van al de bewoners van Soes terberg zelf, die hiertoe maar even in staat zijn. Voor een algemeene en warme belangstel ling is het echter noodig, dat men diep door drongen is van dc groote waarde van het doel, waar het hierom gaat. Hierover be staan geen strijdvragen meer en elk belang stellende en met zijn tijd medelevende mensch kan weten, dat medici en paedago- gen unaniem de beteekenis van een weten schappelijk turnen erkennen, zoowel voor geest als lichaam. Een goed uitgeruste gym- nastiekverceniging onder bekwame lei ding is een kern van degelijkheid en gezond heid, een onmisbare factor voor het aan- kweeken van persoonlijke en maatschappe lijke kwaliteiten. Op een kleine plaats.moet men gezamenlijk de handen ineenslaan om te trachten hierin te helpen voorzien. Maar dan geeft het resultaat ook de voldoening, die alleen eigen arbeid verschaffen kan. Moge dan-in de eerstvolgende dagen dc gansche burgerij van Soesterberg getuigenis afleggen van haar helder inzicht en goedwil lendheid, waardoor de Bazar een succes kan worden en het bestaan eener nuttige vereeniging, die in een algemeen diep ge voelde behoefte voorziet, kan verzekerd worden. De penningmeester, de heer Dumerniet, van Maarenstraat 14 neemt gaarne giften in ontvangst, terwijl de secretaris de heer Seitsma, van Maarenstraat 12, benevens al dc overige Dames en Heeren van het Be stuur aan hun adres met groot genoegen de inzendingen voor de Bazar zullen accep teeren. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. GOED TE ZIJN VOOR DIEREN IS EEN EERE-SCHULD. Wij zijn toch reeds zoo.skcht voor ver scheidene hunner soorten, de natuur schijnt on- hiertoe te dwingen, dieren, die w ij soms zelf-, voor ons vermaak ook. neerschieten, om hen daarna af te maken en ondi i een genoegelijk tafelgesprek, des- nood- zells over de dierenbescherming, te verslindenwij zijn toch reeds zoo slecht, zei ik, voor vele hunner soorten, dat wij waarlijk wel goed mogen zijn voor de an dere, die niet eetbaar en onschadelijk ge-- noeg zijn, om gespaard te blijven. Beseft men wel, wat het dier is: een schepping, niet minder wonderbaarlijk' be werktuigd dan wij, en in hoeveel opzichten aan den mensch superieur? Heeft niet de hond. dien men slaafschheid verwijt, een warme liefde en een onbezwe ken troinv. die. zich handhavend door be- leedigingen heen, meer op de liefde, door Christus gepredikt, lijkt, dan waartoe een mensch in staat is? Heelt niet de kat, genadig bijna haar voedsel van ons aannemend, een hoogheid van houding en een voorname zwijgzaam heid, eep karakter vooral en een wilskracht, die menig jjiensch haar benijden mag? Denk aan het edele, schoone paard; aan het ruige, innige schaap; aan welk dier ge wilt; en ge voelt, dat zij iets hebben. iets louters, iets gaafs, 'dat den mensch ont breekt. Zij zijn zorgeloos; zij zijn zondeloos; hun hartstochten zijn zuiver en fel; doch alleen wanneer de natuur die gebiedt; zij zijn prachtig van onveijdorv'enheid. /ij heb ben niet gegeten van den Boom der Kennis, des Goeds en de> Kwaad-. En daarom heb ben de dieren iets, iets geheimzinnigs, dat hun aandachtigen beschouwer eerbied af dwingt, een eerbied; vol van een zachte mee warigheid tegenover hun sprakeloos en weerloos wezen. 'T Goed te zijn voor dieron is meer dan eene eere-schuld; het is ineer dan een plicht; het is een weldaad voor ons vigen h rt! (w.g.) CAREL SC HARTEN. ONTWAPENING. De Heer Landweer heeft gelijk: het heeft geen zin, onzen pennestrijd langer voort te zetten. Toch wilde ik tot slot nog op één ding wijzen: wij hebben wederzijds getracht, elkaar (of onze lezers) te overtuigen door aanhalingen uit den Bijbel. Daardoor heb ben wij echter geheel uit het oog verloren, dat wij den Bijbel niet mogen beschouwen als de eenigstc openbaring Gods. Go2 spreekt nog altijd in 't hart van ieder onzer, en wie zich daarvoor open stelt, door zich zelf geheel uit te schakelen, die zal die stem verstaan. En zoo -goed als God ingegrepen heeft in de ziel van een Paulus, zoodat hij tot een Paulus werd. van een Augustinus, een Huss, een Luther, zoo mogen wij ook aannemen, dat boeken als: „De zondeval van het Christendom", van Prof. H. G. Idee- ring en „Christendom en oorlog" van Hil- brandt Boschman, uitingen zijn van door God bezworen zielen. Ieder tijdvak krijgt zijn eigen problemen ter oplossing. Voor ons geslacht zijn dat het probleem van den arbeid (in verband met de steeds toenemende werkeloosheid en ma laise), en het probleem van Oorlog en Vre de. De volkeren zullen eindelijk inzien, dat uit iederen oorlog haat en wraakzucht voortkomen, met als gevolg een nieuwe oorlog. Daarom moet een volk. dat werke lijk den vrede wil, den moed hebben, het koste wat het wilde, die noodlottige keten van oorzaak en gevolg te breken. En een Overheid, die de stem Gods,verstaat, zal het volk daarin voorgaan. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing. T. VAN BERKUM. Gevraagdeen nette ANDR. BOS Vredehotstraat 1 Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Heeren- en Jongens Wegens overcompleet ter overname goed werkende koperen Pulverisator. Geheel compleet. Zeer voordeelig. Brieven onder motto „Pulverisator" aan het bur. van dit bl. Duitsch meisje zoekt tegen 15 Februari~be.- trekking als Hulp in de huishouding. Reeds eerder in Holland gewerkt. Goede getuige nissen. Brieven onder No. 25 aan het bureau van dit blad. Rustend veehouder zoekt voor verzet ter overname kleine boerenbehuizing met 1 K> a 2 bunder grasland. Brieven onder No. 2(1 aan het bureau van dit blad. Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. Nieuwstraat 10 Soestdijk. Beleefd aanbevelend. Torenstraat 10 voor prima Steenkolenhandel Telefoon 2090 uitsluitend bij ons. Soesteibergscheslraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling Wollen-, Gestikte-, Molton-, Tochtdekens Op VRIJDAG 16 JANUARI 1931 des avonds 7.30 uur in hel GEBOUW „RELIGIE EN KUNST". Entreé naar verkiezing - Vrij Debat en Gedachtewisseling. - Werkloozen vrij

De Soester | 1931 | | pagina 2