Geachte vrienden en vijanden. Poeders Kiezers en Kiezeressen Uitslag verkiezing. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. BERICHT DER REDACTIE. Het ligt' in ons voornemen om Donder dagavond a.s. den totaal-uitslag der verkie zingen voor zoover betreft de gemeente Soest, per bulletin aan onze winkel van Wecdestraat 7 bekend te maken. Het mag worden verwacht, dat deze to taal-uitslag eerst te ongeveer 9.30 uur des avonds hekend /.al zijn. De Redactie. STEMMING VOOR DE PROV. STATEN De stemming voor de Provinciale Staten hebben morgen plaats. Het is een eigenaar dig verschijnsel, dat de verkiezing voor de ze Staten steeds kalm verloopt, en de pro paganda zich tot cone aanbeveling der we- derzijdsche candidaten bepaalt. In veel ge meenten behoeven geen plaatselijke can didaten naar voren te worden gebracht, hetgeen reeds veel tot de kalmte bijdraagt. In onze gemeente hebben de Liberalen een uitstekenden candidaat uit Baarn, Jhr. Ir. van Lidth de Jeude, No. 2 van lijst 8, een algemeen bekend en hooggeacht Ingenieur. Het is onbegrijpelijk, dat niet reeds eerder van meerdere zijden op de verkiezing van zulk een technisch man is aangedrongen. Utrecht toch is eene Provincie met vele zeer belangrijke waterwegen, en in de Prov. Staten heeft geen enkele ingenieur zitting, 't Is dan ook meer dan tijd, dat thans die fout wordt hersteld, en dat een ingenieur in die Staten wordt gekozen, die volkomen op de hoogte is met den Waterstaat en de Waterwegen van Utrecht. Reeds vroeger was de heer van Lidth de Jeude bij de Pro vincie Utrecht werkzaam, als ingenieur van den Provincialen Waterstaat. Het komt ons voor. dat een betere candidaat niet te vinden is. DE AFWATERING VAN DE GELDER- SCHE VALLEI. Een commissie voor technisch en economisch onderzoek ingesteld. De minister van staat, minister van bin nenlandsche zaken en landbouw, overwe gende dat het wenschelijk is het vraagstuk ,,de verbetering van de afwatering van het gebied der Geldersche Vallei technisch en economisch nader in onderzoek te nemen heeft goedgevonden tot dit doel een com missie in te stellen, en in deze commissie te benoemen tot lid en voorzitter jhr dr. J \V. H. Rutgers van Rozenburg, lid der Tweede Kamer te Baarn en tot leden: mr j. C. Graof van Randwijck, burgemeester van Amersfoort ;mr. dr. C. C. Th. baron Creutz, burgemeester van Ede; dr. J. J. P. C. van Kuyk, burgemeester van Veenen daal; ir. J. P. van Lonkhuyzen, drecteur der Nederlandsche Heide Maatschappij; ir. jhr. C. E. W. van Panhuys, directeur van het rijksbureau voor de ontwatering te 's-Gra- venhage; P. H. van Rijn, voorzitter van het waterschap Wageningen; J. Knoppers, voorzitter van het waterschap de Eem, be ken en aankleve van dien, te Amersfoort ir. H. Bakker, hoofdingenieur van den rijks waterstaat, arrondissements-ingen. te Utr ir. A. A. Mussert, hoofdingenieur van den provincialen Waterstaat te Utrecht; ir. E. J. Kempers, hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat te Arnhem. Tot Se cretaris der commissie is benoemd ir. J. C Pfeiffer, rijkslandbouwconsulent, werkzaam aan het rijksbureau voor de ontwatering te Utrecht. FIETSPAD LAGE VUURSCHE Het rijwielpad langs den zandweg van de Provinciale grens naar de Lage Vuur- sche is thans in aanleg. Een groot gedeelte is al gereed gekomen. Vooral de laatsten zullen de eer«ten zijn, want zij zijn mij liever dan de eerste. U he- grijpt mij wel waarom, nietwaar? Trouwens k heb mij over hen niet te beklagen, zij we ren zich onvervaard dapper en niets ont- iend. Ik heb gedroomd, naar gedroomd, moet u hooren, dat kwam zoo. U weet ik werk in knollen, 't had een grootc partij van die chte Soestersche, U wel bekend. Deze nu had ik in den vroegen morgen op transport gesteld naar het departement van knollen onderzoek, nog altijd je adres voor serieus belichten, daar weten ze hier op het Ge meentehuis van mee te praten. (Is onze burgerstiefvader door dit departement niet Is oppcrknolleboer en beheerder der au- giu^stal aangesteld). Zooals begrijpelijk had mij dit eenige vermoeienis bezorgd. Thuis gekomen wilde ik even de groote aschketel -- bij andere bekend als 't allergemeenste Christelijke weekblad vluchtig doq^RVj- ken, doch bij het lezen van de eerste regCi's van een hoofdartikel waarin zij over hun waarheid streven, beving mij 'n koude ril ing, kreeg ik hevige hartpijn, zware hoofd- migraine, werd onpasselijk en verloor het bewustzijn. Dit ging in droomen over. Ik droomde dan, dat de niet meer Directeur van openbaar niet werken op een vergade ring van Christelijke arbeiders, het grootste woord had. Och die martelaar toch. Dit kon ik in 't geheel niet omvatten, want ik meen te weten dat de „conditio sine qua non" voor en met deze Vliet was, dat hij zoo spoedig mogeiijk zou vlieden, des noods naar een oever van een snellen vliet. Door het opgaan van een scherm hoorde ik 'n boer uit de Birkt op een R.K. vergadering zeggen, dat er alleen oud Soes- ters in den Raad moesten komen, niet van die nieuwe wijsneuzen. Waarom, zei die man niet. Ik zag op die vergadering een priester, die voorstelde bij zitten en opstaan een candidatuur in bespreking te brengen al- zoo geschiedde. Als nu die priester op stond, dan stonden allen op, bleef hij zitten, dan stond niemand op. Wonderlijk hè. Een commissie van advies wier beraadslagingen geheim(?) zijn, hadden in hun notitieboekje de volgende nummering, v. Klooster die Uit Alg. Ned. Landbouwblad. STAD EN LAND In ons land daar zijn de boeren Nog zoo heel veel niet in tel, Slechts alleen met het pandoeren Is troef-bocr het hoogst in 't spel. Maar zoo in het daag'lijksch leven Kijkt men naar een boer niet om, Want hun is niet veel gegeven Boeren zijn zoo olie-dom. Dit ziet men in anecdot'en, En ook wel in de lectuur, Boeren, dat zijn idioten, Beelden in caricatuur. Maar toen in de mobilisatie, Heel de boel stond op zijn kop, Steeg de boer in gunst en gratie. Kwam er allengs bovenop. Als hij dan eens met een pakje Bij mijnheer of juffrouw kwam Met wat boontjes in een zakje Of wat boter, kaas of ham, Ja, dan was men opgetogen Over zoo'n gezienen klant, En men drukte diepbewogen Vriendelijk dan den boer zijn hand. Ja, toen hij zijn land ging scheuren Voor het telen van het graan Zijn producten uit den treure Aan het Rijk heeft afgestaan, Toen droeg men hem op de handen, Toen was hij, dit is gewis Voor de steden in den lande Iemand van beteekenis. Maar dit schijnt nu wel vergeten, 't Gaat nu weer zijn ouden gang; Weinig stedelingen weten Dat de boer komt in 't gedrang. Van de Denen en de Russen, Die veel vleesch en massa's graan Over hebben, en intusschen Daarmee maar naar Holland gaan. Ja, zoovele stedelingen Vinden dit wel mooi en goed En zij lachen, en zij zingen Bij diqp grooten overvloed. Laat de boeren nu maar klagen, Laat ze kermen in hun nood En wij eten alle dagen Goedkoop vleesch en dite brood. Zoo zijn menschen; zoo is 't leven, Alles gaat hier op en neer, Hoe wij werken, zoeken, streven, 't Blijft voorloopig als weleer. Ieders werk wat meerwaardeeren Ongeacht den rang of stand Dat zal het geluk vermeeren In de stad en op het land. Opmeer; April 1931. BOER PIJPER Amen. Het werd een diepe duisternis om hem heen, en in een zee van heerlijk licht: Verscheen de Groote Heer, als geest ter neer Hij vroeg, zeg vriend, wat is toch uwe leer Hebt gij met uwe broeders mededoogen, Of hebt gij hen en dus ook Mij bedrogen? Hebt gij om eene letter van mijn wet Hen 't brood ontrooft, dus buiten deur ge zet. Leeft gij niet méér naar letter, dan naar geest Ben ik voor niets, het lijdend schaap ge weest. Ik wil O Zoon, O luister naar mijn raad Niet leven naar den letter; maar leven in den daad. Wil toch niet meer mij naarp verguisen En als de Jood voor eens, maar dagelijks mij kruisen. Wordt als een kind, zoo rein van leven, Zooals ik u het voorbeeld heb gegeven Sta op, ga heen, gij hebt mij thans gehoord De daad hierop dat is 't, en niet het koude woord. Ik schrok hevig, want uit zijn wonden stroomde het bloed, erger dan men zich denken kan. Ik werd wakker. Vader sprak m'n jongen, wat doe je, ben je benauwd? Ik zeg nee mijn jongen, ik ben koud, maar ik zal me warm werken. En ik zette mij aan den arbeid, want er wacht veel. Voor hen die dit niet begrijpen, raad ik: onderzoek alle dingen, en behoud het goede. Die het dan nog niet snappen, kunnen gra tis voor niets pro deo zonder eenige kosten cadeau dus zonder een cent te betalen, van de voor en van u allen liefhebbende, inlich tingen krijgen die zich noemt Barthelomeus Hanggemmaar ofwel Barbertje Om groot en schoon te schijnen, niet te zijn, en huichelaar wezen, maar te doen als een brave. Lat is niet te leeuen, <Iat is een gave. Liefde te preeken, psalmen zingen Hartelijk schrijven en als een dolle doordraven, Is niet te leeren, dat is' een gave. Als een zeloot te ijv'ren voor den geest, Intusschen roekeloos in and'ren ingewand graven Kun je ook niet leeren, dat is een gave. Wie 15 MEI VAN '30 niet vergeet, Den dag van 't groote RADIOSCHANDAAL. Dat veel ONTSTEMMING bracht en velen leed Geev' voorkeur aan lijst 8 en stemme liberaal. 0e Staten hebben zeer van neude Den kundige van Lidlh de Jeude, Die nummer twee staat op lijst 8, Een man van EENERGIE, een man van KRACHT. Maak 't WITTE stipje voor Z'JN naam dus rood - het PROVINCIAAL BELANG daarbij is groot. voor 7 cent de M 2 grond koopt waarop een daalder hout staat, dan van Dam van over de kam, drie van uren die 't de vorige ver kiezing met de Koning moest bezuren en vier, nee daar moet ik even bij stilstaan, die is speciaal gekozen om Jhr. Martelaar partij te geven aangezien hij het aan de thans zittende broeders niet heeft. Maar aangezien men van dezen Mineur een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid van majeur te zingen toekent, zal 't wel op ge goochel uitloopen. Vervolgens Breemer, wij weten het, hij houdt niet van vrouwen. Ha- bes van over de bult. v. d. Berg Directeur, van het miltvuur, Hilhorst die nog wel eens met de zedelijkheid overhoop ligt, Koenders de thans zittende wethouder (O grootheid met een heele kleine g) nog eens v. d. Berg een figurant, boven van het miltvuur. Pronk het pruimemondje en dan ten slotte But- selaar en Kok die beiden in de koeien zit ten te knoeien. Op dat moment hoorde ik 'n satanisch gekrijsch en zag ik de wetvou- vver lispelen: ondank is 's werelds loon, en stotterend uitbulderen m, m, m ma maar maar hè hè hè het rerererap p p p port.... En beide vergaderingen waren geopend en werden gesloten met den Christelijken groet. Voorts zag ik verder gaande met droef heid in mijn zondig hart, dat, een leveran cier bij een Gereformeerde bonder zijn con gé kreeg, omdat hij hervormd-confessioneel is, (ik waarschuw U lezer, daar moet u niet van eten, wdnt daar sterft gij aan). Deze Hervormd confeSsioneele leverancier, 'ge hukt onder het zooveelste en soortgelijke bedankje, strompelde verder. Uit het ge opende venster van de Geyéformeerde Bon der klonk met luide stem, Heer Ai maak mij Uwe wegen door Uw woord en geest be kend, enz. Dit gezang van verdieping bracht mij in verlangen, ook al werd het gezongen niet een valsche toon erin. Toen het geëin digd was, werd de klep van het begeleiden de orgel dicht geslagen, en bad dezelve geknield voor het venster: Ik lig, O, Grootheid voor U neer gebogen, Ik vraag U, heb toch mededoogen. Ik tracht steeds meer in uwe raad te wand - len Zooals ik zelve wensch, ook and'ren te be- hand'len. Ik diende U ijverig, als raadsman in de kerk Stel tot verhooging van Uw doel, steeds al' in 't werk. Wilt mij nog meer voor uwen dienst bekwa men, Te zeggen, één moeten zijn in liefde en leven en tegelijk in 't duister groote spanen staan schaven, Ook niet te leeren. dat is een gave. Wethouder zijn,-voor allen de belangen te dienen. Maar 't meest voor je zelf, op de wjjs van de raven, Niet te leeren, ook een gave. Zoo is 't met allen, die zeggen maar niet doen, karakterloos' onrein dekt, en ten koste van anderen laven Lat is niet te leeren, dat is een gave. Veel vuil en stank in onze "schoone dreven krachtig bestrijden en met bewijzen staven Is leeren voor mensch, dat is de gave. INEPT. is; hoewel de Vrijheidsbond slechts 5 van de 43 zeiels in de Provinciale Staten bezet. De behoudendheid, die de tegenstanders zoo gaarne den Vrijheidsb md aanwrijven, wijst spr. ook uitdrukkelijk af. Doelbewust houden de liberalen de vrijheid hoog overal waar dat noodig is, zonder aanzien des persoons. En daarom verwijt men de libe ralen ook wel eens, dat zij te veel heulen met de rooden. Doch waar de critiek dan zoo van twee zijden komt, zal de juiste weg dan wel in het midden liggen. Uitvoerig stond spr. stil bij de verschil lende waterstaatskwesties in de provincie met zijn vele waterwegen als Lek, Zuider zee. Vecht en Eem. Op de provincie-gren zen krijgt men wel eens moeilijkheden, vooral als de eene provincie aan de eene zijde den dijk hooger wil maken dan de an dere provincie aan de andere zijde, m ar daarvoor geldt nog steeds het oud-vader- landsche gezegde: Wien 't water deert. Lie 't water keeit Met cijfers betoogde de spr., dat alleen de groote afsluitdijk in de Zuiderzee, dit ongeveer fl20.()OO.UUO.-— zal kosten zijn geld al bijna waardis uitsluitend om ia de omliggende provincies dan geen onderhoud van dijken meer hebben en een betere af watering is gewaarborgd. Dan behoeft men nog niet eens het droogmaken in aanmer king te nemen. En omdat de dijk zich dus al ongeveer dekt, mag men wel met de ver dere droogmaking der Zuiderzee-p liers voorzichtig zijn, vooral omdat de kosten zoo ontzettend veel hooger zullen komen, dan oorspronkelijk was geraamd. In elk geval zal men de droogmaking aanzienlijk moeten vertragen- Het kanaal Amsterdam-Rijn nam spr. u k onder de loupe en daarbij bleek, dat hi, naast het nu aangenomen kanaalplan, L,eh nog een apart, doch kleiner kanaal door de Geldersche Vallei propageert, vuoi schepen van 500 -1000 ton, welk kanaal een 5 tot 7.5 millioen gulden zal kosten doch dat nu moeilijk meer zal zijn tegen te houden. Het bevolkingsaantal wordt jaarlijks me. 100.000 grooter, doch heLbe?chikwre lam groeit niet daarmede evenredig. En aL men een kanaal gaat graven, is de hoeveel heid grond, die tot water wordt gemaakt, niet te verwaarloozen, waarschijnlijk wei een 500 tot 1000 H.A. Voorheen won men gemiddeld 4000 H.A per jaar door ontginning van woeste gron den, doch dat was in 1928 reeds 930' H.A. 2400 H.A. gaat jaarlijks verloren we gens aanleg van kanalen, wegen en in be bouwde kommen. Op 1 Januari 1928 was er 400.000 ILA woeste grond beschikbaar, doch zoodoende zou men dan slechts nog voor 25 jaai grond genoeg hebben. En als men er n bijrekent, de 200.300 H.A., die in de vroe gere Zuiderzee zullen worden jgewonnen dan nog zoude men slechts een 50 jaa.' toekomen. L'e reserve aan grond, daar moe men dus erg zuinig)op fcijn. Ook het wegen plan onderwierp spr. aan een bespreking waarbij hij opmerkte, dat er tegenwoordig wel nieuwe wegen bestaan, die f 100.000.- en meer per K M. lengte kosten. Le stna weg den Haag-Rotterdam kent stukken, dit meer dan f 1.000.000.— per K.M. hebber, gekost (onteigening inbegrepen). Tenslotte wees spr. op het groote provin ciale belang, dat Utrecht met zijn vet. land- en tuinbouw heeft bij goede land- er. waterwegen. Lat is een zeer voornaam punt in de provincie. De liberale gedachte is lang niet dood, zooals veFen willen doer. gclooven, integendeel, zij ltëeft juist bi verschillende groepen, alfs de vrouwen en de jeugd, op. Zij is' dus van! groote be teekenis, speciaal in Utrecht, waar oj- verkeersgebied te land en te water een goede liberale politiek moet worden ge voerd. Daaraan m gen dekieztrs en kiez - ressen wel eens goed aandacht besteden. De voorzitter der afdeeling, de heer J van Oldenborgh, dankte den spr. voor ziji interessant betoog en wekte den aanwezi gen nog eens op, vooral op lijst 8 te stem men en daarvoor ook proaganda te maker bij familie en kennissen. Dat zou de beste wijze zijn om mede te helpen de liberale gedachte te bevorderen. En daartoe spoor de de voorzitter met klem aan! Vragen en opmerkingen werden niet gesteld. JHR. Ir. O. C. A. VAN LIDTH DE JEUDE UIT BAARN SPRAK. Maandag j.1. sprak Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude uit Baarn voor de afdeeling Soest van den Vrijheidsbond. De zaaJ was flink bezet, meerdere dames waren aan wezig. De spreker zette uitvoerig het liberale beginsel uiteen- Hij zeide. dat de velen, die tegenwoordig wars zijn van alle 'politiek en daarom blanco stemmen propageeren. groot ongelijk hebben, want zoodoende werkt men zijn eigen tegenstanders in de hand. Trouwens aan de VrijhedA>ondh;?eft men in dat opzicht zeker niets te verwij ten, want die partij verzet zich juist tel kens tegen de verpolitieking en wil steeds het persoonlijk element naar voren bren gen. Laardoor is het ook mogelijk, dat een liberaal al's de heer J. 'H. Th. O. Kettlitz lid van Gedepeteerde Staten van Utrecht RECTIFICATIE In het verslag van de Soester Turnclub zijn een paar onjuistheden geslopen die wij bij deze herstellen. Ten eerste, de aquarel werd niet vervaar digd door den heer \V. van Meurt-, maar door den Kunstschilder den heer Keus, al hier. Tweedens was de pianiste niet Mej. B. Mooy maar B. Kooy. WIE ZAL DE KAT DE BEL AAN BINDEN? Waar met 1 Juli de Rembrandtzaal ge- loten wordt, en dit evenement zal gevoeld worden door alle vereenigingen die daar voor hunne vergaderingen of uitvoeringen hielden, rijst de vraag of dit nu niet jn de lijn van die vereenigingen zou liggen de handen ineen te slaan en door een geza menlijk offer op een andere plaats een der gelijke zaal te bouwen, of den tegenwoor- digen eigenaar in de gelegenheid stellen, dat hij met hulp van buiten af een dergelijk werk daar kan stellen. Want een ieder die van de Rembrandtzaal voor welk doeleinde ook gebruik gemaakt heeft, weet dat de hger van Leeuwen de aangewezen man was om te zorgen dat steeds alles in orde was, wanneer het oogenblik daar was om de zaal in gebruik te nemen. Wanneer dus al le vereenigingen de handen ineen slaan, kan hier voor Soest een flinke en degelijke zaal daar gesteld worden. Waut dat deze noodig is, zal ieder volmondig erkennen. Wie neemt nu daartoe eens het initiatief en legt de eerste steen voor die zaal. GEVONDEN VOORWERPEN Een muts. Een rozenkrans. Een belastingmerk in étui Een vilten hoed. Een melkbus. Een duimstok. Een autoslinger. VERKIEZINGSRECLAME. Door de politie zijn in den nacht van Za terdag op Zondag verschillende personen bekeurd, welke doende waren verkiezings pamfletten aan te plakken aan hoornen, pa len enz. OVERTREDING HINDERWET. Door de politie is J. v. d.B. bekeurd zoo wel wegens overtreding van de Hinderwet als wegens overtreding van de Arbeidswet DRONKEN OP EEN RIJWIEL. Dit schijnt een overtreding te zijn, die in den laatsten tijd te Soest nogal eens voor komt. Dezer dagen werd weer H. W. be keurd ter zake van het in staat van dron kenschap besturen van een rijwiel. INTREDE Ds. WOUTERS. Zondag 3 Mei a.s. zal Ds. S. Wouters, thans staande te Dronrijp te Friesland, die het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Soest heeft aangenomen, afscheid nemen van zijn oude gemeente. Den daarop volgenden Zondag, 10 Mei, zal hij bevestigd worden te Soest door ds- B. Alkema. BIJENMARKT TE AMERSFOORT. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op dat de bijenmarkt te Amersfoort voor de eerste maal gehouden zal worden op Vrij dag 24 April a.s. in den tuin van het Volks gebouw aan deSnouckaertlaan (achterzijde aan de Persijnstraat) te Amersfoort. DE EIKENLAAN. Waar een deel van deze laan, waar in vroeger tijd de woonwagens een standplaats hadden, gebruikt wordt voor stortplaats van straatvuil waardoor een deel der inwo ners wordt vergast op een aller onaange naamst uitzicht. Ook door alles en nog wat wat onder de haag die daar langs loopt daar wordt gedeponeerd, is de vraag niet over bodig om langs de boomen die daar staan en waardoor kris en kras door heen wordt gereden, prikkeldraad te spannen, het gazon op te knappen, zoodat straks de vreemdeling die daar langs komt, hetzij vanaf de halte Nieuweweg, of op de wande ling zijnde een goeden indruk van het dorp medeneemt, waar de reinheid en hygiëne worden nagestreefd. OPENBARE VERGADERING SOES- TERBERG'S BLOEI. R.K. KIESVEREENIGING. Le Commissie uit R.K. Kiesvereni gingen stelt voor de R.K. Candidaten in onderstaande volgorde op de R.K. Lijst te plaatsen. H. van Klooster. C. J. van Dam, Soesterberg. J. C. A. van Duren. Jos. Mineur. P. v. d. Breemer. H. J. Habes. H. v. d. Berg. Soest. G. Hilhorst. AJ. C. Koenders. K. van den Berg, Soesterberg. F. Butselaar. Joh. Kok. Bovengenoemde vereeniging had tegen .vlaandag 20 April j.1. 's avonds 8 uur een vergadering aangekondigd in Huis ten Halve alhier, welke voor ieder toeganke- .ijk gesteld werd en waar als spreker zou ptreden de heer G. (irootewal. lid van icn gemeenteraad met het onderwerp ,,Hef ontwerp Baatbelasting''. Toen de voorzitter, de heer Nooder, met een kort woord de bijeenkomst opende, om jaarna het woord te verleenen aan den ;preker van dien avond, waren er ruim twintig personen aanwezig. De heer Groo- tewal begon met naar aanleiding eener des betreffende vraag, erop te wijzen, dat deze bspreking niets te maken bad met de aan staande verkiezing van den gemeenteraad. Soesterberg's Bloei verlangde alleen een spreker over dit onderwerp. Tot zijn eigen lijk onderwerp komende, herinnerde spre ker eraan, dat hier in de gemeente Soest een rechtsstrijd ontstaan was over de toe laatbaarheid om gelden te heffen volgens art. 8-12de lid der vigeerende bouwveror dening. De wijze, waarop het wegenfonds is geredigeerd doet een verschil van opvat ting ontstaan bij B. en W. Er zijn verschil lende wegen, die wel in aanmerking komen voor het wegenfonds, maar toch nooit ver hard zullen worden, terwijl weer andere we gen in een omgekeerde toestand verkeeren. Het gevolg hiervan is, dat er in Soest met twee maten gemeten wordt. Het gemeente bestuur kan niet de vrije bebouwing toe laten. Toch zouden er dienaangaande wel bepalingen te treffen zijn, welke men zich op tweeërlei wijze kan indenken, n.1. vrij willige en verplichte onder den vorm van belasting. Zooals het nu echter gesteld is, correspondeeren art. 8 der bouwverorde ning en art. 3 van het wegenfonds niet met elkaar. In den laatsten tijd zijn er le den van den raad, die de onbillijkheid van het wegenfonds als zoodanig inzien en daarom iets anders, als b.v. een baatbelas ting gewenscht achten. Welken weg nu rrtoet er voor een baatbelasting worden, in geslagen? In een proces tusschen Blaricum en een bouwer over een heffingskwestie, j werd de gemeente door kantonrechter en

De Soester | 1931 | | pagina 2