HILVERSUM JOH. TAK Vot De Schandpaal. Sigaretten Sigaren Leeuwenstraat 16 Tabak Pijpen Eenzijdige ontwapening en de vrede. Tp H Binnenland. Het smadelijk royement van Mr. J. H. v. Doorne. Het Rijkswegenfonds en het onderhoud van de Rijkswegen. II Wij verkoopen veel, omdat wij goedkoop zijn Wij zijn goedkoop, omdat wij veel verkoopen Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Rechtzaken. El Prachtig Tuingrint Een Bui „H gever antwoordt „openbare werken spreekt." De roode Kruis-auto rijdt voor, openbare werken wordt weggedragen„hij spreekt nog". Het gemeentebestuur in casu de overledenen worden naar oen Dolder gereden. „Het sprekende bewijs van een welspre kend sprekerstalent is een grafsteen op het een^ime kerkhof waarop gegrift: „Mijne woorden brachten de wereld in verrukking tot in den dood." Sedert dien dag bestaat de raad van Soesdijkeradeel uit doofstommen. CAESAR. DE AMERSFOORTSCHE BIJEN- MARKT. Men schrijft ons: De Bijenmarkt, welke te Amersfoort op Vrijdag 24 April a.s. in den tuin van het Volxsgebouw (ingang Perseijnstraat) ge houden zal worden, belooft een succes te worden. Verschillende imkers hebben hun ne medewerking toegezegd en verwacht wordt, dat ver over de 1UU bijenvolken in korven en kasten zullen worden aangevoerd. Hier kunnen koopers en verkoopers zich treffen en kunnen 1 elangstellenden tevens eens kennis maken met deze zoo zeer bij zondere en belangrijke neventak van het land- en tuinbouwbedrijf. Een keur van bijenteeltgereedschappen, bijenwoningen en wat alzoo bij het bijen- teeltbedrijt te pas komt zal worden aange voerd en men zal de overtuiging krijgen, dat het bijenteeltbedrijf (hoewel tegenwoor dig hoe langer hoe meer in handen van den natuurliefhebber) een vak is, waar men res pect voor mag hebben. Naar imkersgewoonte, zullen bezoekers (en bezoeksters) gastvrij worden rondge leid en zal de marktcommissie zoowel vak- kundigen als leeken, gaarne met de noodige raad en daad bijstaan. De imkers van Amersfoort en omgeving hebben zich tot doel gesteld, dat deze markt MOET slagen. Zij hebben het den bezoekers (bezoeksters) gemakkelijk ge maakt, door haar op een Vrijdag te houden, als toch menig Amersfoorter en niet- Amersfoorter „markten" gaat. Daarom wordt deze markt ook gehouden vlak bij het centrum van de stad, zoodat men „even" kan gaan kijken. Velen zouden gaarne bijen houden, doch hoe er aan te komen? Vrijdag 24 April (en misschien ook nog 25 April) zal voor die velen uitkomst bren gen. deze zouden vorderen, dat dit bedrag met de toename van de lengte van het Wegen net en de aangroeitng van de bevolking elk jaar in evenredigheid zou stijgen. Vooral omdat gevreesd wordt, dat dit de eerste stap is waardoor hier in Nederland dezelfde weg zal worden betreden als in Engeland, waar de minister Churchill het Wegenfonds zoo goed als geheel ten be hoeven van uitgaven niets met Wegenver betering te maken hebbende, heeft leegge pompt, heeft de B.B.N. van Bedrijfsauto houders in Nederland, zich met een adres gewend tot de beide Kamers der Staten- Generaal, waarin wordt verzocht eventueele voorstellen van den Minister van Water staat tot verlaging van de bovenbedoelde bijdrage niet aan te nemen en Z.E. mede te deelen, dat het den wensch van de Stat en- Generaal is, dat deze bijdrage niet beneden de vijf millioen daalt. Het rapport Vogt—A. V. R. O. verschenen. BELASTINGVERHOOGING TE ROTTERDAM. De Commissie, bestaande uit de heeren i Prof. Mr. C. W. de Vries, Mr. B. de Gaay I Fortman en Mr. C. P. ML Romme, geroe- I pen om een onderzoek in te stellen naar de l beschuldigingen, die door de heeren van i Doorne en Verbiest tegen den heer Vogt zijn ingebracht, heeft de resultaten van haar onderzoek in een lijvig rapport neergelegd. Het rapport, dat reeds in alle groote bla- den is opgenomen, is vernietigend voor Mr. i van Doorne. Wij meenen te kunnen volstaan met het I schrijven op te nemen, dat de heer Dr. J. Th. de Visser, voorzitter van den Radioraad i en oud-minister, aan wien de commissie het rapport heeft uitgebracht, daaraan heeft toegevoegd: „Bij de publicatie van dit rapport wil „ik een enkel woord voegen. v.Het pleitte m.i. voor den heer Vogt, „dat hij een onpartijdig onderzoek ,,wenschte naar de tegen hem in het open- l „baar geuite beschuldigingen. Hij Het mij I „derhalve geheel de vrije hand, indien ik „bereid was aan zijn verzoek tot samen stelling eener commissie te voldoen. <,Van die vrijheid heb ik dan ook, toen ik „zijn verzoek had ingewilligd, gebruik „gemaakt, zoowel ten aanzien van de keu- „ze harer leden als ten aanzien van de op- .dracht, die haar door mij werd gegeven. „Een woord van dank komt aan de com- „missie voor haar omvangrijken en se- „rieuzen arbeid ongetwijfeld toe. Haar „rapport draagt een streng juridisch ka rakter. „Daaruit blijkt nu, dat zij van het vijftal „.beschuldigingen, tegen den heer Vogt „ingebracht, die welke onder de punten „2, 3, 4, 5a zijn begrepen, volkomen on gegrond verklaart. Ook van eenige frau- ,,de, corruptie of zelfs van een poging „daartoe is haar. naar haar eenparig oor- „deel, niets gebleken. „Wat punt 5b betreft gaat de heer Vogt „niet geheel vrijuit, hoewel zij er aan toe- .voegt., dat hetgeen in dezen in hem „wordt afgekeurd, ook door zijn bestuur „werd gedaan. „Alleen keurt de commissie af hetgeen „de heer Vogt bij de omzetting van den „Hilversumschen Draadloozen Omroep „in den Algemeenen Nederlandschen Ra- „dio Omroep en de N.V. „,De Radio-Om- „roep" heeft verricht. „,Over hetgeen de commissie omtrent „andere personen, bij deze zaak betrok ken, zegt, bewaar ik het stilzwijgen". Na lezing van het bovenstaande zal het voor een ieder duidelijk zijn, waarom de heer van Doorne, die zich met veel misbaar als de verongelijkte onschuld voordeed, zich er wel voor heeft gewacht een beroep te doen op de algemeene A.V.R.O.-verga dering om te trachten langs normalen weg zijn smadelijk royement ingetrokken te krij gen. Men zal zich herinneren,, dat wij ons steeds met kracht hebben verzet tegen de voorstelling van zaken, zooals die door Mr. van Doorne werd gegeven en het doet ons genoegen, dat uit het rapport is gebleken, dat onze zienswijze juist was en dc Avro en de heer Vogt vrij uit te gaan. Uit een uitvoerig voorstel van B. en W. van Rotterdam blijkt, dat naar hun oordeel een aanmerkelijke verhooging der belas- ting niet te vermijden zal zijn. Het college stelt voor, het aantal van 30 opcenten op de gemeentefondsbelastingr tot 60 te ver- 1 hoogen. Voorts achten B. en W. de instelling van I 'n crisisdienst in verband met de hooge uit gaven, voortvloeiende uit de werkloosheid, gewenscht. PRINSES JULIANA. Maandag werd ten overstaan van het da- gelijksch bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis door den Prins der Nederlan den, als voorzitter, het kruis van verdienste uitgereikt aan Prinses Juliana. DE BOND VAN BEDRIJFSAUTO HOUDERS IN NEDERLAND schrijft ons: Bij de invoering van de Wegenbelasting en de instelling van het Rijkswegenfonds in 1927, heeft dè Minister van Waterstaat uit drukkelijk betoogd, dat de gelden die als opbrengst van de bedoelde belasting in het fonds zouden vloeien uitsluitend besteed zouden worden voor den aanleg van nieuwe wegen en de verbetering van bestaande, welke in verband met de toename van het automobielverkeer noodzakelijk was ge worden. Voor het onderhoud der Rijkswegen zou steeds evenals vroeger een bedrag ten laste van het IXe Hoofdstuk van de staatsbegrooting in het Wegenfonds wor den gestort; dit bedrag zou niet worden ver minderd en vastgesteld blijven op 4y2 mil lioen gulden, het bedrag dat ongeveer in 1926 voor dit doel werd besteed. Ongetwijfeld was dit standpunt juist; voor wegenonderhoud werd de zware druk van de wegenbelasting op de autohouders gelegd, neen de verbetering van het Ne derlandsche vvegenstelsel werd uitdrukke lijk als compensatie van dezen zwaren druk toegezegd. Helaas is gebleken, dat de toezegging niet wordt gehouden. Zooals ook reeds in vroegere jaren is gebeurd, is op de begroo ting van het Wegenfonds voor 1931 slechts een bedrag van 4.000.000 ten laste van het IX Hoofdstuk gebracht en de aandrang, door verschillende leden van de Eerste Ka mer op den Minister van Waterstaat uitge oefend. om dit bedrag tot 5 millioen te ver- hoogen wordt door dezen bewindsman be antwoord met de volgende zinsnede in de Memorie van Antwoord: „Al ware de ondergeteekende bereid nog eens de mogelijkheid te overvvegen, of de bijdrage ten laste van het IXe Hoofdstuk weder zou kunnen worden gebracht op 5.000.000, dan zou daarvan, gezien de hui dige financiëele omstandigheden, alsmede de verwachtingen voor de naaste toekomst, t« ch niet het gewenschte resultaat zijn te verwachten. In de eerstvolgende jaren zal men vermoedelijk zelfs nog op verlaging van het thans uitgetrokken bedrag bedacht moeten wezen." Het is duidelijk, dat een dergelijke han delwijze in strijd met billijkheid en recht vaardigheid moet worden genoemd, omdat Wenken en Raadgevingen bij het invullen van het aangiftebiljet Inkomsten- en Ver mogensbelasting. Inkomen uit op 1 Mei bestaande bronnen moet dus worden aangegeven. Van bronnen, die langer dan één kalen derjaar bestonden, de opbrengst in het laatstverloopen kalenderjaar genoten. Van bronnen, die nog niet een vol kalen derjaar bestonden, wordt de jaarlijksche op brengst geschat. Echter wordt van bronnen, die langer dan een kalenderjaar bestonden, niet steeds de opbrengst over het kalenderjaar opgegeven. Aangifte van de opbrengst laatst verloo- pen kalenderjaar is regel. De zakenmenschen, wier boekjaar niet met het kalenderjaar samenvalt, kunnen volstaan met de aangifte opbrengst laatst verloopen boekjaar. In de keuze van den datum aanvang boekjaar is de zakenman vrij. Den landbouwer en veehouder schikt het het best 1 Mei met het boekjaar aan te van gen, de brandstoffenhandelaar kiest bij voorkeur 1 Juli tot aanvangsdatum van het boekjaar. Loopt het boekjaar van 1 Juli1 Juli, dan geeft men dus in Mei hét inkomen op over het boekjaar, dat op 30 Juni j.1. ein digde. Voor vreemde consequenties komt men soms te staan. Iemands boekjaar liep van 1 Juni1 Juni. Op 1 Juni 1929 besloot hij evenwel voor taan het boekjaar te doen samenvallen met het kalenderjaar en om zulks te bereiken maakte hij na 1 Juni 1929 voor het eerst weer balans op 31 December 1930. Wat moet nu op 1 Mei 1931 worden aan gegeven? Het inkomen, genoten gedurende het boekjaar 1 Juni 19281 Jan. 1929, omdat dit het inkomen is, genoten gedurende het aan 1 Mei 1931 onmiddellijk voorafgegane boekjaar. De periode 1 Juni 19291 Januari 1931 is immers niet een boekjaar, maar een boekperiode. Ook een boekjaar telt 12 maanden en niet 19 maanden. Wanneer is er sprake van een boekjaar? Wanneer men boekhoudt. Op welke wijze men boekhoudt, doet min der ter zake; waar het op aan komt is, dat de boekhouding volledig is. Het boekjaar zal men moeten beginnen met een balans en aan het einde van het boekjaar zal ookweer een balans moeten worden vervaardigd. Voorts zal de boekhouding volledig moe ten zijn. Wie volstaat met aanteekening van enkele ontvangsten en uitgaven en een aantal ont vangsten en uitgaven ongeboekt laat, kan moeilijk worden geacht boek te houden. Men moet volledig aanteekening houden. Anders toch loopt men gevaar, dat de INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES boekhouding door de belastingadministra tie wordt „verworpen." Van het grootste belang is, dat kascon trole wordt toegepast. Wie een kasboek bijhoudt, behoort van tijd tot tijd na te gaan, of het saldo volgens het kasboek overeenstemt met het kasgeld, dat aanwezig is. Het uitoefenen van kascontrole toch is de eenige juiste methode om na te gaan, of er ook ontvangsten en uitgaven werden vergeten. Vragen inzaKe belastingkwesties te rich ten tot de N.V. Accountantskantoor „Na tionaal Bureau voor Adviezen," onder di rectie van P. Siebesma R. de Vries, Groote Kerkstraat i6. Leeuwarden. Deze vragen worden kosteloos beant woord. Postzegel voor antwoord insluiten. Uit „de Vrijheid:" Het komt mij voor, ook blijkens de uit lating van Prof. Kranenburg onlangs in de Eerste Kamer over bovenstaand onderwerp dat alle ernstige en eerlijke menschen, als deze door mij zoo hoog geachte Kranen burg, in de -D-partij, in gemoede nu wel overtuigd zijn, dat er, voor eenzijdige ont wapening geen redelijke motiveering is aan te voeren. En dat zij juist daardoor, ge dreven blijvende door ons aller aikeer van geweld en oorlog, zich te sterker vastklam pen aan het bovenredelijk standpunt van Prof. Heenng en Kerk en Vrede. Maar ook dit laatste bolwerk, hoe schijnbaar onneem baar als door zijn aard zijnde beveiligd voor alle redelijke aanvallen, waarop zich nu niet slechts de V-D, maar ook zelfs de S.D A P hebben teruggetrokken, mist elk fundament! Dat t geen passende standplaats is voor de --D., die Grondwetsovertreding „begrij pelijk", of voor de S.D.A.P.. die deze „dap- p,eL. onKehoorzaam vond, werd in „De mlihwd rfeds afdoende aangetoond door öte. Maar het standpunt van Kerk en Vre de zelf is bovendien onhoudbaar tegenover en volgens de getuigenissen dezer verceni- ging zelve. Daargelaten nog, dat prof. Heering in „De zondeval van het Christendom" bij de hem voorgelegde vergelijking van het wel door hem getolereerde politfegeweld m.i. stellig om het wezen der dingen, van zede lijk standpunt beschouwd, heenpraat, ter wijl zijn medestander Ds. Eldering zelfs eigen recht bij een inbreker en andere nood weer gevallen goedkeurt, ook voor de wer kelijke consequenties van het gruwelijk oorlogsbedrijf zelve heeft. ,.De zondeval van het Christendom" niets, volkomen niets aan te bieden aan zijn volgelingen dan.... een frase: tt'at toch is het geval? Indien ons ontwapend land door een der oorlogvoerende partijen wordt bezet, d.w.z. tot algeheele, meest gewelddadige en ty- rannieke onderwerping gebracht wordt nu weer afgezien van het m.i. onweerspre kelijke feit, gegeven onze ligging en hulp bronnen, dat dit bij weerloosheid een nood zaak is voor de oorlogvoerenden zal ons volk onder gruwzaam geweld, censuur spionnage en diepste ellende tot medewer king in eiken vorm aan de menschenslach- ting worden gedwongen. Dat geen enkele „conventie" of oorlogsregel daartegen be schermt of in den levensnood der volken kan beschermen, is in dezen wereldoorlog reeds voldoende gebleken, maar wordt bo vendien juist het felst betoogd door de ont- wapenaars zelf. M.a.w. zij, die zich opzet telijk onttrokken aan den zeer zwaren, maar onmiskenbaren plicht, tenminste het moge lijke te doen hun eigen volk buiten het bloedbad te houden door rechtmatig, geor ganiseerd verzet tegen eiken aanvaller, zul len dan onvermijdelijk en onontkoombaar als oorlogsvee dien aanvaller moeten dienen bij of tot afslachting van mogelijk hun trou we vrienden of buren! En welke troost, welke beginselvastheid, heeft Prof. Heering nu aan zijn volgelingen te bieden in dezen diepsten val des volks? Ook wegens de schrille tegenstellingen met de degelijkheid van zijn overigens waarde vol boek, maar toch allermeest tegenover de gruwelijke realiteit der dingen, kan men het niet zachter noemen daneen holle frase! „En als het volk uit overtuiging ont wapent en zich daarna als muilezels laat spannen voor den oorlogswagen van een ander, dan.... moge het in zijn onwaar digheid vergaan." (Hfdst. V. B.). Immers vóór en buiten oorlog kan „een volk" wel tot ontwapening overgaan en met of zonder overtuiging is niets gemak kelijker dan het plaatsen van handteekenin- gen of kiezerspotloodstippen. Maar na de onderwerping in den oorlog is er geen „volk" als eenheid meer, maar zijn er nog slechts wanhopige, volkomen machtelooze en rechtelooze, totaal afhankelijke indivi duen, in honger, censuur, spionnage en bloedigste terreur van elkaar en de wereld volkomen afgesloten, als na den oorlog b.v. in Rusland, en zooals juist weer het felst geschilderd wordt door de ontwapenaars. En wanneer men daar en dan, ook de sterk ste, nobelste mannen ziet kruipen voor de Gpoe-terreur, de onzinnigste zelfbeschuldi gingen ziet uitbrengen, „spetsen", profes soren, „bourgeois" in overijver eiken sla vendienst ziet verrichten, ook de heldhaf tigste ex-officieren, uitgeput door honger en alle onzegbare ellende, tot hondenge hoorzaamheid ziet dalen, is de naieviteit van dergelijke frase onduldbaar. Tenzij de ze menschen zich verre boven al deze ge leerden en helden verheven achtten, zullen Ir. Albarda, Mr. Marchant en Prof. Hee ring, overdenkende hun eigen beschrijving van den oorlogsgruwel, dus wel moeten er kennen dat de oorlogs-Gpoe in de bedoel de omstandigheden weinig „dapper-onge hoorzaams", begrijpelijks of Christelijks zal overlaten. Én,'Wat den laatste betreft, hij zal wel willen erkennen na deze overwe ging, dat de aangehaalde zin uit zijn boek, bij volle realiteitserkenning aldus moet lui den: „En als het volk uit overtuiging wil ontwapenen, dan wete het daarbij, dat het óf op de gruwelijkst denkbare wijze zich voor den oorlogswagen van een ander moet laten spannen, óf stellig geheel vernietigd zal worden." Ieder eerlijk (onbevooroordeeld mensch, die den oorlogsgruwel wil helpen verdrijven, moet voor alles onmogelijkheden als die der eenzijdige ontwapening in hun juiste licht plaatsen. Via't partijwezen toch worden tien duizenden burgers aldus tot werkloosheid in dezen meest dringenden arbeid gebracht door het geloof, dat er aldus werkelijk iets gedaan wordt voor den zoo onmisbaren wereldvrede. Deze is moeilijk te verkrijgen, maar, indien de weg daartoe reeds voor 25 jaar door mij aangegeven, als „Vrede en Recht door Organisatie" juist is aangewe zen, hetgeen tot heden steeds het geval bleek te zijn, stellig mogelijk.Ons Geweten eischt het van ons maar uitsluitend het ob jectieve Weten, in den breedsten zin des woords, mag en kan ons daarbij voorlich ting schenken. A. FEBERWEE. Landsmeer. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Verslag van de zitting. Heerlijke aanwinst voor het wielerpad. Op den modernen weg Amersfoort-Soes- terberg hebben de rijwielen af te blijven van de heerbaan. Daarvoor is het afzon derlijke pad. Met deze goede bepaling zijn echter de deelnemers van wegwedstrijden ook losge laten op het rijwielpad. Hoe deze heeren kunnen handelen, blijkt uit het volgende. Er kwamen er twee aan op genoemd rij wielpad, rijdende het volgens hen gewone gangetje van eiken goeden wielrijder, niet meer dan 20 K.M. vaart. De voorste pas seert een daar kalm rijdend fietser; min stens 114 M. ruimte heeft bij het passeeren onze rijder te zijner beschikking. Dat doet niets ter zake, die kalme man kon wel wat meer rechts houden en monsieur buigt met het bovenlijf naar rechts, zoodat de slakkige rijder een duw bekomt. Agent Meijer heeft echter dat gedoe ge zien en onze rijder werd heden een schuld briefje van 6 gulden rijker. De hagen aan het Kerkpad Op Paaschdag had, zooals men zal we ten, een aanrijding plaats bij de kruising van Korte Melmweg en Kerkpad te Soest tusschen motor en rijwiel. Een Baarnsche wielrijdster reed midden op het Kerkpad. Had meer rechts gehouden, zei de Kantonrechter, eru-mogelijk was de aanrijding voorkomen Nu dat zou de vraag zijn. De wielrijdster laat haar belletje gaan, de inotorist K. rijdende op den Melmweg, en komende van links, signaalt ook, maar eersttoen het te laat was. Mijn mo torlawaai was al signaal, beweerde hij. En nu komt de hagengeschiedenis. Eerst op twee meter afstands kon hij de wielrijd ster zien. De schade was vergoed en zoo kwam K. er met 5 af. Wegens het drukke verkeer op den nabij gelegen straatweg wordt aan het Kerkpad door vele wielrijders de voorkeur gegeven; dat weten wij als Amersfoorter zelfs. Zou men daarmee geen rekening gaan houden met de hooge hagen aan het Kerk pad? (Speciaal gezeefd) levering per Meier - Vraagt prijsopgave Brandstoffenhandel vooi heen: KLEMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N Z. la. TELEFOON: 218C HUIS: 218T Deze zitting bracht twee effectief prin- cipieele zaken, waarvan er een tot terrein had gekozen de gemeente Soest, afdeeling Soesterberg. De weg Amersfoort-Soesterberg heeft tal van zijverbindingen met het bezijden liggen de land van bosch of hei, doorgangen voor een groot deel deeluitmakende van parti culier bezit. Een paar jaar geleden kwam een dezer wegen voor het Kantongerecht, de weg naar het Geniekamp, waarvan de linkerhelft (mo gelijk was het de rechterj", toebehoorde aan den Staat der Nederlanden, die er bestrating Het aanleggen en den toegang afsluiten. Een actie uit oesterberg, knap geleid door den heer Veldmeijer, oud-majoor der Rijks- veldwacht, bracht den staat der Nederlan den terug van de dwalingen zijns weegs. De Kantonrechter besliste, dat geen afslui ting meer mocht plaats vinden, aangezien loor bejaarde lieden was verklaard, dat minstens 30 jaar lang die weg zonder be- ^waar-inbrenging van de eigenaren van den grond, als openbaren weg was ge bruikt. Zoo was toen de bestaande jurisprudentie berustende op arresten van den Hoogen Raad. Die jurisprudentie is sedert dien tijd ver anderd door een nieuw arrest H.R. En dit leidde heden tot een uitspraak contrarie aan de bovengenoemde. Thans kwam in geding de z.g. weg tegen over Kampoord. De eigenares had op raad van den burge meester van Soest en van den chef van het Kadaster palen laten plaatsen met „Verbo den Toegang". Haar buurman wilde zich daaraan niet onderwerpen, beliep het thans verboden terrein en werd geverbaliseerd Hij bekwam Woensdag een veroordeelend vonnis en 50 cent boete, zoo laag vanwege het principiëele. De jurisprudentie is gewijzigd, zooals bo ven werd gezegd, gegrond op een nieuw ar rest H.R. Thans is een tweede voorwaarde gesteld, buiten het 30 jarig publiek gebruik. Men moet kunnen aantoonen dat de Over heid zich in een of ander opzicht aan dien weg als zoodanig heeft laten gelegen lig gen, dus a.h.w. den weg heeft beschouwd als publieke passage. Deze bepaling is ook opgenomen in het ontwerp Wegenwet. Dit was in het onder havige geval niet zoo. De heer van Meurs. ambtenaar der gemeente Soest, verklaarde dat de bewuste doorgang niet voorkomt op den legger der wegen en dat het gemeente bestuur er nooit iets aan heeft laten doen. Bijgevolg bleef het hier particuliere grond zonder servituut van vrijen overgang, en kwam veroordeelend vonnis wegens loo- pen op verboden grond. Tractor met oplegger. Hierover liep het tweede principiëele ge val. aan den Kantonrechter uitsluitend voor gelegd om uit te spreken of die oplegger beschouwd moest worden als aanhangwa gen. Men weet, dat enkel smalle en bochti ge wegen gesloten zijn voor voertuig met aanhangwagen. De Ambtenaar O.M. en ook de Kanton rechter verecnigden zich met de zienswijze van het Inschrijvingsbureau in den Haag en met uitspraken der Kantonrechters in Rotterdam en Wageningen, dat Tractor met Oplegger vormen een enkel voertuig- 100 L brand stekk< Word Smedi ter ov afvoei Brie dit bh zoekt Brie dit bh GEVE tegen Brie dit bla De zal op midda 22 te als: m len, lir. len, kl fel-, b< dulest< werk, keuker reedsci Bezi 104 Nota Baarn middag heer A te Soej Dive ribhout chelhoi nenstal sparren roeden, 's Mi< Diver iepen, plaatho Doo Gasbe opgav van h 1 Mei kantor De gadurt betalin Water: Soester Heeren garen i

De Soester | 1931 | | pagina 2