„GOUDHEUVEL" FEUILLETON Voor de Vrouw PUNT 17 VAN DE AGENDA Armwezen. Overeenkomstig de door Uwen Rand uit gesproken wensch bieden wij U hierbij ter vaststelling aan een ontwerp-reglement op di- instelling van een dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon in deze gemeente, waar bij naar 't ons wil voorkomen, met wen- ^chen door Uwen Raad uitgesproken, re kening is gehouden. PUNT 19 VAN DE AGENDA Wegen. Bij Uwen Raad is onder dagteekening van 13 April j.1. een adres ingekomen van S. v. d. Kuilen, wonende Kostverlorenweg 2 alhier, verzoekende verandering te bren gen in de thans bestaande afsluiting van den Koudhoornweg. Naar aanleiding van dit adres deelen wij U mede, dat de heer van de Kuilen, voor noemd, zich onder dagteekening van 4 April j.1. met een gelijk verzoek tot ons College heeft gewend, waarop wij hem heb ben medegedeeld, dat de door hem gege ven voorstelling van zaken niet geheel juist is, aangezien het verkeer over den weg is blijven bestaan. Alleen het rijwielpad is ge deeltelijk door den grondeigenaar aan het gebruik onttrokken. Ons College overweegt voorts of in den thans geschapen toestand wijziging is te brengen. Vervolgens deelen wij U nog mede, dat door den Directeur van Openbare Werken in overleg met de Commissie Openbare Werken, bij rapport van lö dezer, nr. 37-2-1, een oplossing wordt voorgesteld om aan de bezwaren van den adressant tegemoet te ko men. Zooals U uit dit rapport moge blijken, bestaat die oplossing hierin, dat het rijwiel pad langs den Koudhoornweg wordt door getrokken over gemeentegrond in aanslui ting op het rijwielpad langs de spoorbaan, waarvan de kosten worden geraamd op 150.—. Wij zijn echter van oordeel, dat met dit voorstel eenzijdige belangen worden ge diend, aangezien immers langs het pomp station der Arnhemsche Waterleiding-Mij. een goede verbinding bestaat op het rijwiel pad langs de spoorbaan, tengevolge waar van het maken eener nieuwe verbinding als hierbovenbedoeld, overbodig is te ach ten. Mitsdien stellen wij U voor te besluiten aan adressant te berichten, dat het verkeer op den Koudhoornweg niet algeheel is op geheven, en dat hem vergund wordt in het belang van zijn zaak op den hoek van den Koudhoornweg een door B. en W. goed te keuren reclamebord te plaatsen op gemeen tegrond. De heer P. Hornsveld, wonende Zoom alhier, heeeft zich bij adres dd. 13 dezer tot Uwe vergadering gewend, verzoekende de ontworpen rijwielpaden', parallel loopen- de met de spoorlijn Soest-Utrecht niet in gereedheid te brengen, doch het oude pad, loopende langs de Zoom enkel en uitslui tend te handhaven, en in verband daarmede over te gaan tot plaatsing van twee borden, n.1. één bij de halte Paltz, aangevende de richting (langs het oude fietspad) Soest. Soestdijk, Baarn en Hilversum, en één bij de aansluiting oud-nieuw fietspad, aange vende de richting Soestduinen, Vliegkamp, den Dolder, Zeist, Amersfoort. Naar aanleiding van dit adres stellen wij U voor te besluiten zoowel het rijwielpad langs de spoorbaan, als langs de Zoom te handhaven en in goeden staat te brengen, doch aan adressant te vergunnen op de splitsing van het rijwielpad nabij den Wiek- slooterweg, en bij de halte de Paltz een door B. en W. goed te keuren bord te plaat sen, waarop ten behoeve van zijne inrich ting eenige reclame kan worden gemaakt, PUNT 20 VAN DE AGENDA Wegen. Verharding Hellingweg. Meermalen is in Uwe vergaderingen de wenschelijkheid geuit om een verharding tot stand te brengen van den Hellingweg. In verband hiermede hebben wij den Direc teur van Openbare Werken verzocht een begrooting van kosten bij ons in te zenden betreffende eene verharding van dien weg. Gen. Directeur deelt ons bij zijn schrij ven dd. 30 Januari j.1. Doss. 23-27-2 mede de voorkeur te geven aan een verharding, bestaande uit schelpkalkgrit, waarvan de kosten worden begroot op 1181,25. Wij hebben omtrent deze aangelegenheid het advies ingewonnen van de Commissie Openbare Werken, die ons bij schrijven van Naar het Engelsch van CARL SWERDNA 2) „Daar heeft u heel goed aan gezien Want tot een jaar geleden was dit ook zoo Hier op de benedenverdieping waren drie kleine kamertjes, maar daarvan heb ik er één laten maken. Ik vind het verschrikke lijk, om zoo opgesloten te zitten". „Ik ook. Ik hoop maar, dat de kamers op „Boschzicht" ook ruim zijn. In ieder geval moet het een aardige buitenplaats wezen. Hoe heet het hier eigenlijk?" „Sinds ik er woon: „De Kluizenaarshut „Ot" En toen jnet een ondeugendcn blik in de tintelende bruine oogen: „Ik dacht niet, dat u dit verdiende!" ,,'t Verdiende? U moet denken: ik heb het zélf zoo gedoopt. Mag ik u nog eens in schenken. Miss Dorothy?" „Hoe weet u, dat ik Dorothy heet?' vroeg zij verbaasd. „Ik zie het op uw broche. En het is een aardige naam." „O, ja. Dat is wddr ook. Ik heb heelc- maal niet meer gedacht aan dit etiketje Maar het is ook dom van mij, dat ik mijn naam niet heb gezegdof den uwe heb gevraagd." „En ik heb heelemaal verzuimd, mij voo te stellen. In de verrassing, dat ik u daar zoo zag zitten, heb ik dat zeker vergeten". Hij stond op, trad aan z'n schrijftafel en reikte haar een brief over, die op een pak proefvellen lag. Zij las: Roderick Curzon. „U schrijft zeker onder een schuilnaam, Mr. Curzon?" „Tot nog toe heb ik óf anoniem geschre ven óf onderteekende enkel met mijn voor letters. Maar ik zou niet denken, dat de soort dingen, die ik schrijf, onder uw aan- 20 Februari d.a.v. No. 48 mededeelt, dat het haar minder wenschelijk voorkomt den Hel lingweg te verharden door het aanbrengen van schelpkalkgrit, doch dat zij de voor keur geeft aan een klinkerbestrating, opge sloten door rechthoekige betonbanden, daar een dergelijke bestrating langen tijd in goe den staat zal blijven. Volgens rapport van den Directeur van Openbare Werken, dd. 13 Maart 1931, No. 23-27-1, worden de kos ten van een klinkerbestrating bij een breed te van 5 Meter geraamd op 3270,75 en bij een breedte van 4 Meter op 2682,75. Ons College acht een klinkerbestrating voor den Hellingweg, waarop geen druk verkeer plaats heeft, overbodig en de kos ten hiervan niet overeenkomstig het finan cieel belang der gemeente. In verband hier mede stellen wij U voor te besluiten tot verharding van den Hellingweg door mid del van schelpkalkgrit op een breedte van 5 Meter, en de daaraan verbonden kosten, welke worden begroot op 1181,25, te be trijden uit den post 381 „onderhoud van straten, pleinen, wegen en voetpaden" der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1931 PUNT 21 VAN D,E AGENDA Bouwpolitie. Blijkens de hierbij overgelegde stukken vraagt de heer W. Tabernal, wonende van Lijndenlaan 20 alhier, bij adres dd. 19 Fe bruari j.1. aan Uwen Raad ontheffing van het bepaalde in artikel 15 der Bouwveror dening ten behoeve van den bouw van een blok van 21 woningen op het perceel kada straal bekend in Sectie F.. No. 803 gelegen aan den Postweg te Soesterberg, een en an- Jer volgens de overgelegde leekening. Bij schrijven dd. 28 Februari d.a.v. vraagt de heer Tabernal een princie-besluit te mo gen vernemen inzake dit bouwplan. Naar aanleiding van deze adressen bren gen wij U in herinnering, dat in Uwe ver gadering van 23 Maart j.1. met 8 tegen 5 stemmen in principe besloten werd geen ontheffing te verleenen voor den voorge stelden bouw. Voorts deelden wij U in die vergadering reeds mede. dat wij het advies omtrent dit bouwplan gevraagd hadden aan de Provinciale Utrechtsche Welstandscom missie, welk advies, gedagteekend 2 April j.1 No. 2320, wij hierbij voor Uwe vergade- nng ter inzage liggen. Bedoelde commissie stelt voor den" aanvrager te adviseeren een plan te doen ontwerpen van vier blokken van vier woningen, zoodat dan de vijf ver vallende woningen een goede ruimte vor men tusschen de blokken. Verder wordt o.m. gewenscht geacht meer afwisseling in de rooilijn te brengen. Vervolgens hebben wij de desbetreffende stukken in handen gesteld van de Commis sie Openbare Werken, verzoekende van ad vies te dienen. Deze Commissie deelt mede dat zij er zich mede kan vereenigen, dat eene ontheffing wordt verleend voor den bouw van twee blokken van vijf woningen en twee blokken van vier woningen met een afwiseslende rooilijn, mits de teekening zonder meer alsnog aan de Commissie wordt gezonden. Wij ontvingen voorts van den architect van den heer Tabernal een nader schrijven van bovenbedoelde Provinciale Utrechtsche Welstandscommissie dd. 20 April j,l. No. 2462, waaruit blijkt, dat deze commissie geen bezwaren heeft tegen het bouwen van twee blokken van vier en twee blokken van vijf woningen, mits in het ontwerp een ster ke breking van de lange rooilijn gebracht wordt. Naar aanleiding van de adviezen der Com missie Openbare Werken en der Provin ciale Welstandscommissie stellen wij U conform die adviezen voor te besluiten aan W. Tabernal voornoemd, ontheffing van artikel 15 der Bouwverordening te verlee nen voor den bouw van twee blokken van vier woningen en twee blokken van vijf woningen op het terrein kad. bekend in Sectie E. No. 803, onder voorwaarde dat in het bouwplan een sterke breking van de lange rooilijn gebracht wordt, zulks ten ge- noege van Burgemeester en Wethouders PUNT 22 VAN DE AGENDA Gemeente-eigendommen. Door Mevr. W. J. van Voorst, tijdelijk verblijvende te Soestduinen is prijsopgave gevraagd van een op bijbehoorende situatie- teekening in groen aangegeven gedeelte van een terrein aan de van Lijndenlaan. Ge hoord het advies der Commissie van bij stand voor het Grondbedrijf stellen wij U voor, den koopprijs voor bedoeld gedeelte, groot ongeveer 1000 M 2 te bepalen op 2 per M 2. Voorts slellen wij U voor ons College te machtigen om bij aanneming van het aan bod door Mevr. van Voorst voornoemd, het desbetreffende raadsbesluit met inacht neming van de gebruikelijke voorwaarden te formuleeren. PUNT 23 VAN DE AGENDA De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat Th. H. de Goede, wo nende Rademakertsraat 3b te Soesterberg bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den Verlengde Postweg gelegen trook grond in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen, teneinde genoemden weg op een breedte van 10 Meter te kunnen doen bren- :n; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet; BESLUIT: I. van Th. H. de Goede voornoemd kos teloos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek een strook ter grootte van on geveer 102 M 2 van het aan den Verl. Post weg gelegen perceel, kadastraal bekend als sectie E No. 1131. een en ander zooals be- do'elde strook op de bijbehoorende schets kaart in blauwe kleur is aangegeven en an der ter plaatse door of vanwege Burge meester en Wethouders zal worden uitge zet en aangewezen en voorts onder de be paling, dat de kosten van opmeting en overdracht van de strook voor rekening der gemeente komen; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering Van dit besluit, alles met inachtneming der artikelen 120-122 der Gemeentewet. Punt 18 van de Agenda: Hierbij doe ik Uwen Raad toekomen een voorstel tot wijziging der artikelen 1, 6 en 13 der ontwerp-aanlegbelasting-verorde- ning, U toegezonden op 28 Januari j.1. Punt 1 Aanvullings-Agenda Onderwijs. In verband met de ontslagaanvrage van den heer P. Stuurman zal aan de openbare school voor gewoon l.o. aan de Beetzlaan een onderwijzer van bijstand moeten wor den benoemd. Na overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs en na ingewonnen be richt van het hoofd der school, hebben wij de eer U de navolgende voordracht aan te bieden: le. E. Hofstee, onderwijzer te Jelsum; 2e. L. M. Winkelman, onderwijzer ti Herwrjnen 3e. H. W. Böke, tijd. onderwijzer te Am sterdam. Aanlegbelasting. Naar aanleiding van de door Uwen Raaa in comité-generaal gevoerde besprekingen over het opgemaakte ontwerp „Verorde ning op de heffing eener aanlegbelasting in de gemeente Soest'Vis deze aangelegen heid nogmaals in onze Commissie bespro ken. doch is ten opzichte hiervan geen overeenstemming bereikt. Daarom besloot de Commissie Uwen Raad in overweging te geven genoemde ontwerp Verordening niet in behandeling te nemen. Te zijner tijd zal de Commissie met an- lere voorstellen komen. De be'asting-commissie: De Voorzitter, G. Deketh mende 6 maanden geen ingrijpende veran dering zal worden aangebracht. De vraag, die zich het allereerst aan ons opdringt is deze: Hoe zal de lengte van de rokken zijn? Welnu, mijne vriendinnen, jong en minder jong, luistert naar deze mode-orakel-spreu ken. de rokken blijven even lang als in het afgeloopen seizoen, behalve wat de avond japonnen betreft, want die worden iets kor ter. e rokken van ons wandeltoilet, voor straat en sport, mogen 32 tot 35 c.M. van den grond zijn. Een lengte dus, waarbij we ons heel behaaglijk en gemakkelijk kun nen gevoelen. Voor het meer gekleede na middagtoilet is de correcte lengte van de r.k 22Yt tot 27)4 c.M. van den grond, voor Er is zooveel nieuws en zooveel leuks Want daarvoor is men het allerwegen eens: de nieuwe voorjaarsmode is buitengewoon aardig en de mode-ontwerpers en de mode huizen hebben alle eer van hun werk. Een van de specialiteiten van dit seizoen is wel de heele witte jurk, die men dit jaar een zeer groot succes voorspelt. Dat nemen we aan, onder één voorwaarde: dat de zon mee werkt en we dit jaar een zomer krijgen, zóó rijk aan zonneschijn, als de grootste optimist slechts verwachten kan. Het plaat je toont in het midden zulk een witte jurk, die een eenigszins sportief karakter heeft. Overigens kan dit model ook in het zwart of heldergroen uitgevoerd worden. Onder- zeer deftige gelegenheden nog iets langer, en in sommige gevallen reikt de rok dan nog tot op den enkel. Maar we moeten wel goed bedenken, dat zulke lange rokken niet bedoeld zijn voor straatdracht. De taille blijft hoog en op de normale plaats dus, speciaal wat de jonge en tengere figuurtjes betreft. Voor onze min of meer dikkere zussen is de taille iets gezakt tot de top van de heup. Er zijn een paar mode-ont werpers die de taillelijn gelanceerd hebben, die van achteren iets lager valt dan van voren. Het plaatje toont eenige van de nieuwste modellen. Links een costume van gestippelde stof. kort jasje van voren met drie knoopen en het ceintuurtje gesloten, rok met links en rechts groepen plooien. tusschen gelooft men verder, dat het man telpakje dit seizoen zeer veel gedragen zal worden en dus de deuxpièces en trois- pièces combinaties ernstige concurrentie z;il aandoen. De manteltjes varieeren sterk in lengte en kunnen heel kort tot zelfs wel volle lengte (d.w.z. zelfde lengte als de rok) zijn. De bloezen zijn daarentegen erg kort, met ceintuur, waardoor ze den indruk wekken, alsof de taille heel hoog zit. Heel origineel is de drie-knoop-hals-lijn van het manteltje rechts op de teekening. Het man teltje kan ook open aan den hals gedragen worden. Het gedrapeerde kraagje is grijs op een donkerbruin costume, groen op een zwart, of horizon-blauw op een marine- PRAATJE OVER HET VOORJAARS- TOILET. dacht zouden vallen. Tot dusver zijn het hoofdzakelijk bijdragen geweest in ver schillende koloniale bladen; dus weten schappelijk; meest op natuurkundig ge bied. Maar deze drukproeven hebben anders niets wetenschappelijks, voor zoover ik zag", met een blik op de schrijftafel. „Ik was namelijk zoo brutaal, om ze eens even in te kijken, juist toen u binnenkwam." „O1:, die? Neen! Dat zijn de eerste proe ven van mijn eersten roman. Dorothy's oogen tintelden. „Eerst zal het als feuille ton in do „Cosmopolite" verschijnen en dan later in boekvorm, naar ik hoop. Misschien slaat het ook in het geheel niet in en dan komt er natuurlijk niets van." „Krijgt u er honorarium voor? vroeg zij oprecht-naïf. „Als dat niet zoo was, dan kon ik mijn matten wel oprollen, want ik bezit maar heel weinig eigen middelen." ,,'t Was eigenlijk een vreeselijk brutale vraag, Mr. Curzon. Maar U moet het mij maar vergeven: u moet weten, dat ik zoo graag geld zou willen verdienen met mijn schrijven." En terwijl ze wat achterover leunde in haar stoel, ging ze voort: „Wat een vertrouwelijkheden, hè En dat al voor zoo'n eerste kennismaking. U zoudt mij niet van uw schrijven verteld hebben, als ik er niet naar gevraagd had. Maar we wor den ook zoo naaste buren: een enkele mijl afstand beteekent niets voor Mannamead, niet waar? En nu wij toch eenmaal zoo vertrouwelijk zijn, zal ik u ook nog vertel len, dat wij hierheen zijn gekomen, omdat we financieel sterk zijn achteruit gegaan." „Dan varen we nagenoeg in hetzelfde schuitje, want het is mij ook niet al te ^eer voor den wind gegaan. Ik begrijp anders nog niet, hoe u dan heil ziet Sn de fechrij- verij?" „Wel, om er geld mee ie verdienen! O, ja, ik weet heel best, dat er tal van moeilijkheden aan zijn verbonden. Maar ik denk maar altijd, waarom zou het mij niet Menschen die het wéten kunnen en dat zijn bijvoorbeeld zij, die in de laatste weken tientallen volledige mode-collecties van de meest toonaangevende Fransche hui zen mochten bewonderen en becritiseeren verklaren met een gerust hart te kunnen voorspellen, dat er in de mode van de ko- lukken, terwijl zooveel anderen wel zijn ge slaagd. En ik geloof echt, dat ik wat tallent heb. Moed bezit ik in ieder geval." „Nu, dat mag dan ook wel: dien zult u noodig hebben, dat verzeker ik u! Niet niets ben ik nu al twee jaar in het vak." „Ik moet wat zien te verdienen, ziet u. Ja, als oom Matt, o, hij is de aardigste oude man, dien je je bedenken kun, al grijs van haar en nog zoo onschuldig als een kind, niet die eene onhebbelijkheid be zat, om maar steeds te willen speculeeren, zou het niet noodig zijn geweest. Maar daardoor heeft hij twee derden van zijn vermogen verloren en zoo moesten wij van Kensington hierheen verhuizen. U zult nu toch zelf ook wel toegeven, dat het erger lijk zou zijn voor een gezond iemand van nog geen drie-en-twintig, om geheel te le ven op kosten van een armen oom en tan te, enkel omdat die nu zoo dol waren op hun nichtje!" Onwillekeurig schoten haar oogen vol tranen), die zij afwischte met een ongedul dig gebaar. „Ik hoop niet, dat u mij voor sentimen teel houdt, want dit is wel de laatste on deugd, die mij ten laste gelegd kan wor den! Maar u kunt zich maar half voorstel len, hoe dol die twee op mij zijn. En het om ben ik even achtergebleven, omdat er n< g zooveel in de stad te beredderen viel en ik zeker was. dat ze eigenlijk den boel maar in de war zouden sturen. Ik hoop al thans, dat ze met de verhuizing geen on gelukken hebben gekregen; ik maak mij altijd ongerust over hen, als ik er niet bij benEigenlijk dwaas van mij, dat ik u dit alles zoo vertel! Tante Nan zou dit al heel ongepast vinden. Maar dat zien van de proefvellen heeft mij zoo aan het pra ten gebrachj, want ik heb iog nooit een letterkundige ontmoet, en misschien zoudt u mij zóo nu en dan wel eens een raad of een wenk willen geven. Ik ben nog zoo onbedreven in dit vak, weet u!" Dit zou hij met alle genoegen doen, ver- Het is gedacht in marine-blauw, zwart, bruin en groen (hoofdkleur-. Daarnaast een taiüeurtje met bloes van afstekende kleur, bijvoorbeeld zwart costume met blauwe bloes, of marineblauw met heel licht crème bloes. Rechts een avondjapon van gebloem de chiffon, jurk zonder mouwen, met een jasje van dezelfde stof. L O E S. NOG MEER VOORJAARS- INDRUKKEN We kunnen ove^ de nieuwe voorjaars- costuums om zoo te zeggen wel dag en nacht doorpraten, als we dat zouden willen. zekerde hij, maar véél zou hij haar in deze niet van dienst kunnen zijn. want hij was zelf nog een nieuweling. En zou tante Nan dit niet ongepast vinden? „O, neen: als ze u maar eenmaal kent", verwierp zij dit luidde. „U moet maar eens gauw aankomen. Ze zullen het alleraardigst vinden, om met u kennis te maken, al was het alleen maar, omdat u mij met deze bui een nderdak geboden heeft. En persoon lijk zeg ik u duizendmaal dank, Mr. Cur zon, voor uw belofte om mij te willen hel pen. Ze ging zich eens aan de deur vergewis sen, maar gaf zich gauw gewonnen, want de regen viel nog in stroomen neer. „Neen, ik zal er nog niet door kunnen. Ik hoop maar niet, dat mijn „babies" zich ongerust over mij maken, of dat ik u van het werk afhoud.... Maar ik hoorde u im mers zeggen, dat u hier alleen woont, Mr. Curzon? En die mand dan Als? die de aan wezigheid van een hond beduidt, dan is u ook niet alleen, want een hond is een per soon in huis, en niets zal mij aangenamer zijn, dan dat u mij aan den uwe voorstelt,. „Zoowaar, ik had mijn viervoetigen vriend voor het oogenblik vergeten. Nu mag u nog zoo'n liefhebber zijn van het ras caninus, waarde Miss Dorothy, maar toch voel ik mij verplicht, u even te waar schuwen, dat de mijne een niet bepaald in nemend uiterlijk heeft". „O, ik vind alle honden innemend! Ik ben er nog nooit een tegengekomen, waar voor ik bang was!" „Goed, dan zal ik hem roepen Bendigo!" Onmiddellijk daarop kwam Bendigo sta tig binnengewandeld: een buldog met onge woon breede borstkas; enzoovoort, enzoo- voort. een prachtdier in z'n soort, al leen is de soort op zich-zelve niet van het innemendste type. Intusschen was hij dadelijk goede maat jes met de bezoekster: de zachte streelin gen van haar vrouwenhand leken hem lang blauw pakje. Links ten slotte nog een nieuw model gekleede japon voor diner enz., een zwart-en-wit combinatie ontworpen door Miller Soeurs. En weet u. wat ik nog als allernieuwste nieuws op het gebied van bruidsjaponnen hoorde? Dat „de" mode kleur voor het bruidstoilet op het oogenblik is heel bleek appelbloesem rose, hoewel heel bleek blauw of diep crème wel van goeden smaak getuigen. Doch laten we wel bedenken, dat het een onaantastbaar privi lege van de bruid is, om voor haar bruids- costume die kleur te kiezen, die haar het allerbeste staat. Dat privilege kan zelfs de anders zoo machtige Koningin der Mode haar zelfs niet ontnemen! L O E S. niet onwelgevallig en zij ging zelfs zoover, dat zij hem op schoot noodde. „Een zwaar vrachtje!!" lachte hij. ,;Dat zult u ook niet lang volhouden!" „Voor z'n vrienden moet men wat over hebben, niet waar?" En terwijl zij zich nog wat meer op haar gemak zette, zei ze vol belangstelling: „Wat een alleraardigst buiten is dat. een eindje verderop. „Goudheuvel", meen ik. Daar woont onze huisheer, is 't niet: Wie heeft het gebouwd? Weet u dat ookr" „Ja," zei hij, zonder haar aan te kijken „De vorige eigenaar en die Goudheuvel" ook gebouwd heeft; was mijn vader." Ze deed, of ze zijn ontroering niet merk te en, terwijl ze herhaaldelijk Bendigo over den snuit streelde, zei ze: „Door dien eigenaardigen bouwtrant valt „Goudheuvel" onmiddellijk op, maar het is lang niet zoo groot als het kasteel, dal daar boven op den berg staat. Hoe heel dat?" „O, u bedoelt ,,Het Jacht"? Dat behooit aan den Earl van Roxminster." „Een Earl? Zijn we hier zoo aristocra tisch? Dat zal tante Nan heel wat verzoe nen met Mannamead». En woont de Eail hier ook? ,,Ja. Het grootste deel van het jaar. Op het oogenblik is de familie er ook. De gra vin is ziekelijk, verlaat maar zelden haar vertrekken." Dorothy liet Bendigo van haar schoot glijden en vroeg: ,.,Mag ik zoo brutaal zijn, om eens even uw boekerij te bekijken, Mr. Curzon? Wat een prachtige verzameling heeft u daar!" Hij deed de deuren van de kast wijd open en zij scheen met recht -te genieten van dien „bockenlust". Hier en daar keek ze er eens in en schoof het dan weer zorg vuldig op z'n plaats. Maar toen ze zich bij de open deur overtuigd had, dat het weer nu toch waarlijk opklaarde, zei ze: (Wordt vervolgd)

De Soester | 1931 | | pagina 4